• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snížení porodného

(Zamčená)
16. ledna 2008 
AHOJ.
Chtěla bych se zeptat, zda některá z Vás ví nebo aspoň slyšela, že by se mělo snižovat porodné ( jestli už se teda nesnížilo ).Co je na tom pravdy?
Děkuji za odpověď.
21. únor 2007 ve 12:29  • Odpověz
ahoj, co jsem tak slysela a cetla, tak ministr financi rikal, ze by se melo snizit a melo by byt neco mezi tema 9 - 17500...takze to tipuju tak na 13-14 tisic s tim, ze to je jeste dlouha doba, nez to vlada schvali
21. únor 2007 ve 12:32  • Odpověz
Ja jsem taky slysela, ze by se to melo snizit, dokonce jsem cetla, ze nejake snizeni by melo byt od dubna 07, ale nic neni jeste schvaleno...... :slight_smile:
21. únor 2007 v 17:58  • Odpověz
Holky, zatím se jedná jen o úvahy současné vlády a mluví se o tom jen v médiích. Zatím žádná novela zákona připravena nebyla, takže ještě nezapočal legislativní proces. Navíc nevím, zda by to snížení ve sněmovně prošlo. ČSSD a KSČM bude rozhodně proti snížení, takže myslím, že se zatím není čeho obávat. :wink:
23. únor 2007 v 09:14  • Odpověz
porad je to 100:100, takze se neda cekat, ze by to nekdo odhlasoval
23. únor 2007 v 09:15  • Odpověz
Snížení porodného od července 2007 a snížení rodičovského příspěvku od ledna 2008 má Topolánkova vláda ve svém programu, ale jestli to opravdu odhlasují... No i kdyby, stejně si nepořizujeme děti kvůli penězům jako někteří naši spoluobčané s tmavší pletí, no ne? :grinning:
23. únor 2007 v 09:19  • Odpověz
magda27: Naprostý souhlas. :slight_smile:
23. únor 2007 v 09:26  • Odpověz
Magdi, sice s tebou souhlasím, nicméně několik tisíc měsíčně navíc v rodinném rozpočtu je jen ku prospěchu a když nejsou je to znát. A co se týče porodného, když vezmu v úvahu, že za kočárek dáš i přes deset tis., plus postýlka a prostě všechno do začátku, tak ani těch 17. tis. nestačí.
23. únor 2007 v 09:32  • Odpověz
ladenko: Samozřejmě vše závisí na tom, jaké příjmy v rodině máte. Kdo má vyšší příjmy, tak se klidně i bez dávek a příspěvků od státu obejde. Naopak rodiny s nižšími příjmy rády vysoké porodné a rodičovský příspěvek uvítají, protože se jim značně ulehčí po finanční stránce. :slight_smile:
23. únor 2007 v 09:39  • Odpověz
No právě, a o tom je to vlastně všechno. :slight_smile:
23. únor 2007 v 09:43  • Odpověz
no tak to mám teď v tom pěkný zmatek... taky nevím jestli vůbec to porodné ještě platí nebo ne
2. bře 2007 ve 20:02  • Odpověz
Porodní stále ještě platí, nezačalo se nic projednávat ani schvalovat, takže zatím v klidu holky :wink:
2. bře 2007 ve 20:17  • Odpověz
Takže dneska jsem četla o novinkách, které se připravují: :slight_smile:

http://ekonomika.idnes.cz/mf-dnes-vlada-usetri-na-rodinach-miliardy-fp3-/ekonomika.asp?c=A070302_212906_ekonomika_miz

Tak uvidíme, co z toho nakonec vyleze :slight_smile:
3. bře 2007 v 08:41  • Odpověz
Ahojkyholky, teď říkali v rádiu, že by se to mělo snižovat,ale že neví o kolik a že se taky změní systém vyplácení rodičovského příspěvku,podle toho jak bude matka dlouho s dítětem doma.Prý když jen 2 roky,takže to bude velká částka a když bude doma 4 roky,tak to bude menší částka....přijde mi to trochu jako dïskriminace...Vám ne?? :angry:
3. bře 2007 v 09:05  • Odpověz
vendulka: No, to co jsi vypsala, je v tom článku, na který jsem poslala nahoře odkaz. A proč diskriminace? V jiných evropských zemích je mateřská daleko kratší než u nás, 4 roky nemají nikde, to je pravda. Třeba v Německu to takhle funguje, pokud jsi doma kratší dobu, dostaneš větší peníze měsíčně než když jsi doma delší dobu. Stejně s tím nic neuděláme a někdo to schválí za nás, takže netřeba se rozčilovat a ničit zdraví mimísků...

A pak, hodně se tady preferuje, že se pořizují miminka kvůli úplně jiným hodnotám než kvůli penězům. A s tím naprosto souhlasím. Neříkám, že velká mateřská není fajn, ale i s menší částkou bychom to všichni nějak zvládli :wink:
3. bře 2007 v 09:37  • Odpověz
Já s tí mteda nejsem moc nadšená...tak jako to dítě taky něco stojí,ne???Na nás na obyčejných lidech šetří a vše zdražuj¨í,ale platy nechávají....hlavně,že ti nahoře si pořád zvyšují svoje honoráře.... :angry:

Neříkám, že si chci dítě pořídit kvůli penězům, ale z něčeho se taky musí žít,ne???S takou ta porodnost půjde dolů,protože na to nikdo nebude mít,aby si mohl pořídit děcko.... :unamused: Ne každý mý vysoké platy....
3. bře 2007 v 09:57  • Odpověz
Ahoj děvčátky, já s tím tedy taky moc nesouhlasím, že ten co je doma 1rok bude dostávat více peněz najednou než ten co je doma 4 roky.....
Ten kdo bude doma 1rok má asi důvod mateřskou ukončit např... se vrátí spátky do práce, kde má o dost víc peněz, tak proč by měl dostat za kratší dobu více peněz, každý má svobodnou volbu si vybrat a někdo třeba ani nemá šanci se do práce vrátit....
a další věc toto zase bude pro naše tmavší spoluobčany voda na jejich mlejn, protože si nechají prachy vyplatit raději v kratší lhůtě a až jim to vyprší, tak půjdou na pracák a nebo budou dělat zase další děti(protože oni nikdy dělat nebudou)...
Já osobně bych chtěla zůstat s miminkem doma 3 roky a nejlépe kdyby se nám podařilo rovnou druhé, protže když nastoupím do práce, tak už bych taky to druhé nikdy mít nemusela a nebo o hodně let později a to nechci....
A když koukám co co stojí, tak se mi trošku protáčejí panenky a to nemluvím o doplatcích za léky a očkování atd.....
Máte pravdu, že jinde v Evropě tak dlouhá mateřská není s tím plně souhlasím, ale na druhou stranu u nich je úplně jiná životní úroveň a my se s nimi vůbec nemůžeme srovnávat.....oni za měsíc vydělají co mi za půl roku ( a ceny jsou už skoro srovanané), jelikož taková prodavačka když má dnes 8tis, tak má nádhernej plat. tak zrovna ona by byla hodně hloupá kdyby se do práce hrnula.... až bude dostávat aspoň 12tis tak uvidíte jak se všichni pohrnou spátky do práce...
3. bře 2007 v 10:34  • Odpověz
dhav:Přesně tak....já to taky tak vidím.... :wink:
3. bře 2007 v 10:40  • Odpověz
holky, ono je to všechnohrozně složitý.
je samozřejmně blbé, že to sníží, ale náš stát nemá na to vyplácet tak vysoké sociální dávky, je také pravda, že nemá na to aby vyplácel tak vysoké platy poslancům a senárotům. sociální systém je hrozně zneužitelný, právě pro ty, kterým se pracovat nechce a nikdy nebudou. a k tomu západu, oni měli podstatně více času dostat se na nějakou životní úroveň a my by jste to chtěli taky, ale nejsme ochotni pro to něco obětovat-možná se za to budete na mně zlobit, ale reforma sociálního systému je důležitá a nutná (a nejen u rodin s dětma)
3. bře 2007 v 10:45  • Odpověz
Hankah, plně s tebou souhlasím,ale snad všem stejým metrem ne?????
tak proč někdo u nás bere 1OOtisíce a někdo ubohejch 7tis....ať jsou do kelu, to se za chvilku půjdem pást....
Já bych třeba snížila sociální dávky těm občanům co nechtěj makat, já thle byla na úřadě a fronta na dávky byla až ven a kolik myslíš, že tam bylo bílejch????
Jen ať jdou makat a odpracujou několik let, aby měli nárok na dávky a to, že jsou negramotný je jenom jejich věc, každý strújcem svého štěstí....
když spočtu jaké dávky oni dostávají, tak takový prachy nedáme společně s přítelem dohromady, když oba makáme....tak ať začnou ale z té správné strany a ne zrovna u rodin s malými dětmi, vždyťo byli právě politici, kdo říkali že porodnost u nás klesla a jen to trošku penězma začli podporovat a miminka se začli zase trošku rodit, tak to zase sníží, protože občane hubu jsme ti zalepili a teď ti to zase pěkně seberem....
3. bře 2007 v 10:54  • Odpověz
Samozřejmě že to všichni z nás zvládnou i když nám to sníží, ale věci ze sekeče, levnější kočárek, na dovolenou tak 1x za 5let, atd. atd......
3. bře 2007 v 11:00  • Odpověz
hankah: Souhlasím.
Nechci sem pořád předhazovat Německo, ale nevím, jaké to bylo v jiných zemích. Po válce tam byla situace tak katastrofální, že za ty peníze v poměru k dnešku by tam nepracoval asi nikdo. Jenže, překonali to, vzmohli se a jsou dneska tam, kde jsou. Jenže k tomu je třeba něco udělat a něco si odříct. Naše země nemůže za to, že tady byli x roků komunisti, ale je na čase se s tím poprat. A dokud se nezmění smýšlení lidí, nepohneme se nikdy dál. Mentalita lidí v jiných, lépe ekonomicky prosperujících zemích, je o 180 stupňů jinde než ta naše. A v tom je ten problém.

Je nutná reforma sociálního systému, ja píše hanka, protože situace už je neúnosná. Třeba jsem nevěděla, že na sociálce si můžete zažádat o příspěvek na oblečení a boty. Já byla na sociálce jednou, ale moje hrdost mi nedovolila vůbec si o něco takového říct. Pak ale víme, odkud berou c...ni na značkové oblečení a boty.
Tmavší spoluobčany netřeba komentovat, ti jsou u nás přece vítáni, ne? Pojďte, dostanete byty, sociální dávky, které se vám vyplatí daleko více než práce, nic nedělejte a když byt rozbijete, nevadí, dáme vám další, náš stát na to má.

A k těm platům. Prodavačka v Německu bere cca 1.000 - 1.200 eur hrubého, nebo např. skladník v Mnichově cca 1.100 eur hrubého. Jenže, v Německu se platí poměrně vysoké odvody, takže jim zůstane cca 800 - 900 eur čistého. A pokud mají rodinu, mateřská tam je cca průměrně 400 eur, tak si to spočítejte. Kdybych počítala ten nižší příjem, což je dohromady asi 1.200 eur. Pokud bydlí ve dvoupokojovém bytě v pronájmu, min. 500 eur musí počítat za bydlení, kde jsou spotřeby vody, el. apod. to nepočítám. Kde je jídlo, oblečení a prostě všechny ostatní potřeby. A kolik tam stojí služby, o tom ani nemluvě. No řekněte, která z vás by dala 70 - 100 eur za kadeřníka? Bože, kde jsou ty časy, kdy tam vládla německá marka :grinning:

Jasně, dá se tam žít i levně, to je pravda, ale to se dá i u nás :slight_smile:

Ježíši, to jsem se rozepsala, ale chtěla jsem jen vyjádřit svůj názor, nikomu ho nenutím, tak mě prosím neukamenujte :grinning:
3. bře 2007 v 11:10  • Odpověz
dhav: No, s tím máš taky pravdu, však romy netřeba komentovat. A politici by měli být ti první, kdo by si měl utáhnout opasek, ale toho se my, obyčejní smrtelníci, nikdy nedožijem. :grinning:
Máš pravdu v tom, že každý je svého štěstí strůjce, tak začni pracovat víc a nebo si najdi jinou, lépe placenou práci :wink:

Holky, nám sociálka s manželem vypočítala, že mám živ. minimum 6.002,- a to bydlíme v rodinném baráku, kde jenom 3.000,- dáváme my dva na spotřebu energií apod. Bych chtěla vidět, co s těma zbylýma 3.000,- Jídlo, oblečení, telefon, auto nebo si mám jedno z toho vybrat? :grinning: Hih, jasně, telefon nebo auto už je bráno jako nadstandart :grinning:
3. bře 2007 v 11:16  • Odpověz
dhav: No, když nám nepomůže stát, musíme si pomoci sami :angry: :grinning:
3. bře 2007 v 11:17  • Odpověz
holky, opravdu je to težký, nechci nikomu ubírat jeho nároz na dávky (teda někomu bych ho ubrala!!!!!), ale tento stát opravdu jde tvrdě do pr....., podívejte se na rostoucí zadluženost státu, vždy´t dneska je to něco kolem 7Otis. myslím na občana-to je i na miminko.........
jde právě o to smýšlení lidí jako takové. náš národ se měl v rámci možností po celá léta relativně dobře a teď se nechceme přizpůsobit potřebám.

já nemůžu hodnotit jiné státy,nebyla jsem tam,ale jak píše llucinka i jiné holky na diskusích u nás je to nastaveno opravdu hodně liberálně.
mě se líbila sociální reforma na slovensku, je pravda, že je byla hodně tvrdá,ale byla účinná a tom to je.
já bych se nerada dočkala toho, že teď platíme šílené sociální pojištění a až nastane důchod (doufám, že dřív než v sedmdesáti - protože tak to zatím vypadá) půjdu se pást, protože penize, které jsem státu dlouhá leta dávala prostě nebudou!!

a politici, o tom nemluvě, protože to bych se akorát rozčilovala, je to banda nenažranců, kteří hrabou pod sebe, jenže - koho volit, z koho si vybrat, kdo to s náma myslí nejlíp - toť otázka. je strana, která nám teď dá vysoké dávky lepší než ta, která nám je te´d trochu sníží, ale budeme mít ve státě na něco jiného.........????
3. bře 2007 v 11:26  • Odpověz
LLucinka, já si nestěžovala, že mám špatnou práci - vůbec, já beru i dost peněz a pracuju ráda(super kolektiv) ale bojím se toho až budu právě doma s prckem jaké to bude!!! my naštěstí máme i na mimi našetřeno, ale je spousta lidí, kteří si miminko vůbec dovolit nemůžou. A jen se bojím toho, že až se budu vracet do práce, tak dostanu rovnou odstupné!!!A jaké to bude po mateřské a zda mi vůbec někam s prckem vezmou...ale to je naštěstí až za dlouho :slight_smile:
Pro příkad vím, že cikáni v ulici berou sociální dávky na 5 dětí,příspěvek na bydlení,jsou i dávky na dárky na vánoce, a pomůcky do školy, oni oba dva nedělají a chlubí se jak dostávají 30 tis....děti špinavý, hladový a dospělé vidíš pořád s flaškou v ruce a s cigárkem...ale jsou absolutně bezstarostný a spokojený, protože mají své jisté.....
3. bře 2007 v 11:32  • Odpověz
Holky máme všichni pravdu a opravdu nemá cenu se hádat, protože to nevyřešíme, ale jen mi prostě štve to, že na každého je nahlíženo trošku jinak a právě si myslím, že ta rodiny s dětmi by měli být upřednostněné, ale je fakt, že v tom si budem muset pomoci opravdu sami....ale zvládnem to...jen to nebude takový luxus
3. bře 2007 v 11:35  • Odpověz
dhav: Jo, to je přesně ono. Cigáni to nepotřebujou a dostávají a ty, když celý život platíš a jednou se dostaneš do svízelné situace, kterou se snažíš rozhodně rychle řešit, mezitím Tě stát totálně potopí, protože prostě bílí nemají takový nárok a neumějí bouchnout do stolu a vyhrožovat. A o tom to je. Jestli mi sociálka ještě někdy zkříží cestu, tak se půjdu nejdřív pořádně osmahnout na sluníčko nebo do solárka a paj teprve půjdu o něco žádat, třeba dostanu víc :grinning: :grinning: :grinning:
Ježíši, dávky na dárky na Vánoce??? Milí politici, zde vám peníze utíkají :grinning: Si děláš srandu, ne? :angry:
dhav: nechci Tvou situaci po pracovní stránce nijak zlehčovat, ale aspoň dostenš to odstupné :grinning: myslím to samozřejmě v legraci :slight_smile:

Určitě se nehádáme, jen prostě občas potřebujeme napsat, co si myslíme a třeba to pak bude lehčí.

Hele, ale příští Vánoce si rozhodně zajdu, pokud budeme tři, budeme pro mimi rozhodně něco potřebovat, i kdyby flašku rumu :grinning:
:grinning: :grinning:
3. bře 2007 v 11:44  • Odpověz
holky,mluvíte mi z duše.... :grinning:
3. bře 2007 v 11:47  • Odpověz
holky,bu´dte rády, že chodíte do práce, já byla od 6tt doma na nemocenské, práce slušná, ale jak jsem spadla s prachama - to byl šok. práci jsem přestala řešit-je to blbé,ale je to tak, kdo ví co bude za nějaký ten pátek, te´d je pro mně důležíté miminko, pak bych chtěla ještě nějaké-u jednoho zůstat nechci.a sejde se rok s rokem, nebo se dvěma a všechno bude jinak........

nejhorší je právě to, že sociální dávky jsou takto zneužitelné a to jen pro určitou část lidí, jenže rómové (aby nás někdo nenapadl) umí bouchnout do stolu a ohánět se rasovou diskrimací,na kterou jim hned každý skočí - čož je podle mě velký problém, makat se jim nechce je jich tu míňa protože mají jiné smýšlení,tak se jim máme přizpůsobovat - nejsem rasistka, ale tohle mě fakt sere-pardon :wink:
3. bře 2007 v 11:50  • Odpověz
Llucinko, souhlas! :slight_smile:
V cechach prevlada nazor, ze v zapadnich zemich si kazdy zije nad pomery, viz. prispevek dhav, ktera tady uvadi, ze za mesic si jinde v Evrope vydelaji jako u nas za pul roku a ceny jsou jiz srovnane.
S vysi platu ma pravdu, ano minimani plat je cca 1000e hrubeho,ale ceny teda srovnane nejsou, nevim dhav jaks na tohle prisla.
Pro tvoji predstavu,ziju ve Francii,za byt 2+1 platime 600 mesicne + poplatky, za jidlo cca 500 mesicne, a kde mas ostatni veci...?? Vcera nam treba prisla faktura za elektrinu za minule dva mesice na 300eur..!!
Jsem tehotna, nepracuju a tudiz nemam narok na materskou, ktera se mimochodem vyplaci pouhe 4 mesice, a pak hura zpet do prace, pokud o ni nechces prijit. A dite dat ve 3 mesicich chuve, ktera taky neni nejlevnejsi, tech 500 mesicne pocitej minimalne.
Ja od statu nedostavam nic, na nejake socialni davky muzes zapomenout, prestoze budeme brzy 3 a zijeme jen z platu meho partnera.
Porodne jsme dostali ve zhruba stejne vysi jako je v Cr a rodicovsky prispevek budeme dostavat cca 150eur mesicne,coz je o mnoho mene nez nyni v Cr.
A to je opravdu jen ve zkratce, nebudu se tady rozepisovat o cenach zdravotni pece nebo o vysi dani,to by bylo fakt na dlouho :wink:
Ale nemyslim si,ze je v cechach zivotni uroven nizsi.
3. bře 2007 v 11:56  • Odpověz
1 2 3 ... 5
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.