• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snížení porodného

(Zamčená)
16. ledna 2008 
hani: Mě spíš přijde, že rasově diskriminováni tu začínáme být my :grinning:

hele, ale abychom jim nekřivdili, já už viděla nějaké cigány pracovat!!! :sweat_smile: :grinning:
3. bře 2007 v 11:57  • Odpověz
Jo tak mezitim pribylo docela prispevku, ja cetla naposledy ten Lucinky ve 11.10 :wink:
3. bře 2007 v 11:58  • Odpověz
mě to opravdu tak přijde, že začínáme být diskrimonovaní my........

vím od kamarádky, co byla v USA, že pokud chceš zprátky práci, kteroujsi měla musím jít po šestinedělí, jinak máš smůlu:frowning2: je pravda, že na druhou stranu to může mít dopad na děti, že se tak brzy odloučili od rodičů (mě dali naši v půl roce do jeslí a střídavě jsem byla u příbuzných a řekla bych, že jsem víc samostatná)- já bych hledala kompromis mezi západní evropou a námi.....

llucinko a jak to proboha vypadá???? :astonished: :astonished: :grinning:
3. bře 2007 ve 12:05  • Odpověz
lucija: Wow, ani jsem nevěděla, že to ve Francii chodí až takhle... :confused: To jste na tom hůř než v Německu. Prostě a jednoduše, jsme rozmazlení a nechceme se vzdát toho, co máme. Spousta lidí má pocit, že na západě je to o něčem jiném, ale prostě to není pravda. My tady vídáme spoustu Němců, co jezdí ve fárech a nakupujou v drahých obchodech. Jenže, Němců už je skoro 85.000.000 a ta hrstka, co tu potkáme, jsou ti, co žijí u nás taky. Bohatí a platově nad normálem.
Jinak, oni u nás nakupují některé věci, které třeba my nakupujeme taky v cizině, protože jsou tam levnější. Třeba já si taky koupila v Tunisku pět plechovek olivového oleje, pač stejná značka u nás byla za dvojnásobek :grinning:

A když máme tak málo peněz, jak je možné, že jsme utratili na Vánoce zase několik miliard v obchodech? :confused:

lucija: Dneska bys už měla porodit, protože je hezké datum :slight_smile: Občas nakouknu k vám do únorovek :slight_smile:
3. bře 2007 ve 12:06  • Odpověz
hani: Oni maj na sobě takové ty oranžové uniformy a většinou vozík a metlu s lopatou :grinning:

Přesně, kompromis mezi tím, co je u nás a na západě. Tam už jsou vycvičení :slight_smile:
3. bře 2007 ve 12:08  • Odpověz
to je ono, obchody plné zboží a lidí co mají narvané košíky......

jsem ráda, že jsme se v podstatě vlastně shodly :grinning: :grinning:

lucija - no jo, dneska máte fakt hezké datum..... :wink:
3. bře 2007 ve 12:13  • Odpověz
fakt nekecam jen nevím jak se ta dávka jmenuje ( to oni mají zmáknutý) a snad ještě existuje i nějaká jednorázová pomoc domácnostem tj. že když ti vybouchne pračka nebo lednice, že ti jí proplatí....to je co???
Oni holt si tam zařvou a dostanou všechno,mě by to taky přes pysk nešlo si říct o nějaká příspěvek a jim to přijde úplně normální a ještě se rozčilujou, že je to málo...
ty v ulici mají 2děti nějaký postižený (agresivní)měli by být v ústavu a oni se doma o ně "starají", tak dostávaj takový prachy.... a přitom jsou to všechno děti ulice....a právě u takovejch by měli začít jako první....
3. bře 2007 ve 12:13  • Odpověz
Luci, diky :dizzy_face: ale ani na dnes to s mym porodem nevypada :slight_smile:
Jo, ja zas vozim do CR vina :grinning:
3. bře 2007 ve 12:15  • Odpověz
luci: Mňam, vínečko bych si taky dala, ale teď to jaksi nejde :grinning: V popisku teď máš Včera čekáme děvčátko - to je hezký :slight_smile: :slight_smile:
Je to super, jak si tam píšete, co miminka a tak a radíte si, doufám, že to pak v září bude stejné :slight_smile: Jejda, ale to už jsem mimo téma :confused: :sweat_smile:
3. bře 2007 ve 12:40  • Odpověz
Licijo, samozřejmě že ne všichni v zahraničí si žijou královsky, ale ty to možná máš asi taky tím že jsi tam cizinka...moje kamarádka žije a studuje v německu a říká, že jako cizinka nedostane stejně placenou práci jako Němec...a samozřejmě že něco je vzahraničí levnější a něco dražší, ale tydy z koníka hromadu holek si objednává kočárky přímo z německa a jezdí nakupovat výbavičky a pleny do německa, tak to asi o něčem svědčí ne????
Neříkám, že je to v jiných zemích lepší, ale u nás pokud chceš dát dítě do jeslí stojí 5tis měs a myslím, že nato mají opravdu jen ty podnikatelé...a ne normální smrtelníci...
3. bře 2007 ve 12:43  • Odpověz
dhav: No, taky záleží na tom, jestli je Lucijin manžel Francouz. A věci se z německa objednávají proto, že jsou kvalitně úplně někde jinde než ty naše. A o tom to je. Jenže všichni si zase do toho Německa zajet nemůžou. A že je tam zrovna tohle levnější ještě neznamená, že tam mají všechno levné.

Jinak to, že tam je Lucija cizinka ovlivní maximálně to, že ona nedostane nic. Nicméně tady jde hlavně o tu sazbu za byt a poplatky, jídlo apod. To se dá srovnávat. Ostatní věci jsou hrozně individuální. To je jako jsem dávala příklad já, je jeden z mnoha.

K nám zase jezdí Němci kupovat cigarety, to máš to samé. Něco je někde levnější a někde dražší. A těch příkladů by bylo milion, co se nakupuje tam levněji a co tady.

Prostě je dodiskuze na dlouho :rolling_eyes:
3. bře 2007 ve 13:35  • Odpověz
Jasne, jsem cizinka a proto jsem zatim nenasla odpovidajici praci a tudiz nemam narok na tu materskou. Ale kdybych praci mela,tak jak rikam,3 mesice po porodu supajdim zpet do prace (jako vsechny francouzky)... ale zadne 3 roky doma,tak jako si to muze dovolit kazda zenska v cechach. V tom maji cesky rozhodne velikou vyhodu!!

Jinak partner je francouz. Nastesti uz si stihl karieru vybudovat,a vydelava vic nez prumerny plat, takze muzu byt doma, nestradame :wink: ... ale verte mi, ze mladi lidi to tady nemaji o nic moc lepsi nez mladi lidi v cechach. Nejezdi si v drahych autech a na byty si berou hypoteku na 20 let,tak jako je to u nas.
Je pravda,ze kocarky a vybava pro deti vyjde cenove jakz takz na stejno,neco stoji vic neco min. Zalezi jestli nakupujete ve znackovych obchodech nebo v bazaru...Ale ty zakladni poplatky jako je bydleni, jidlo, elektrina, voda, to jsou nesrovnatelne vetsi palky nez jsem zvykla z domova.

Ale to jen pro srovnani, fakt se nechci hadat :slight_smile:
3. bře 2007 v 15:04  • Odpověz
Tady jsem našla poslední rozhovor ministra soc. věcí ke snížení porodného a rodičovské...

http://www.novinky.cz/ekonomika/necas-chce--aby-vysi-materske-urcovala-delka-vyplaceni_110863_rvvq0.html
6. bře 2007 v 08:10  • Odpověz
Díky za odkaz martik :wink: Jsou to hovada,at si zkoušej z pár korun nakoupit výbavu pro mimčo,já naštěstí měla věci nějaké od kamarádek a po prvním dítěti ale i přes to že jsem jiné věci kupovala z druhé ruky tak mě vše vyšlo na 15 000,-a to nemam ještě úplně vše zbytek musím koupit až dostanu porodný.Nevim kdybych kupovala vše nové tak mě to vyjde o dost peněz víc.A navíc si neumim představit že by syn šel do školky ve dvou nebo třech letech nebyl v tech rocích na to vůbec zralej.
6. bře 2007 v 09:31  • Odpověz
Sociální dávky jsou jen pomoc, ne úplné zabezpečení. Na všechno prostě peníze nejsou...Jinak podle reálu by do začátku miminko sneslo i mnohem víc peněz, než je ted, ale není to zkrátka reálné, aby všechno zaplatil stát.
6. bře 2007 ve 13:13  •  2 děti  • Odpověz
apricots: souhlas
6. bře 2007 ve 13:19  • Odpověz
apricots: Taky souhlasím. Já zatím děti nemám, ale na první se chystám už letos a než se mi ho povede splodit a odnosit, tak určitě porodné sníží, ale nedělám si z toho hlavu. Holt teď chodím do práce a musím si na miminko vydělat sama. Nikdy jsem nebyla pro štědré sociální dávky. Když na miminko nemám, tak si holt na něj vydělám a pak jdu teprve na mateřskou. Ne že budu neustále spoléhat na stát. A takto uvažuji i se starobními důchody. Prostě si na důchod budu celý život šetřit sama z platu a nebudu čekat, až se nade mnou případně někdo slituje a dá mi pár korun. Ale zase chápu, že v některých regionech jsou ty platy opravdu malé a ušetřit na miminko není lehké a tak se každá koruna hodí. :wink:
6. bře 2007 ve 14:57  • Odpověz
Ahoj taky se přidám se svou troškou do mlýna. Abychom vůbec miminko mít mohli budeme muset vypláznout kolem 70 tis. a to s výsledkem nejistým. Vůbec nemluvím o tom kde bydlet a z čeho žít. Nebo kolik dostat na porodném.
Úvaha no tak si na tři roky s mimi našetřím a pak budu doma je dobrá - ale budu v padesáti ještě naživu a plodná?
Začínám mít pocit že v tomto státě opravdu nechci.
Vždyť jen ta kauza s radarem - z občanů jej nikdo nechce krom politiků. Na občany se prostě ohled nebere.
Nemluví snad toto za všechno?
To co mně opravdu štve - ať děláte co chcete stejně to neovlivníte. A nebo to nějak jde?
6. bře 2007 v 15:47  • Odpověz
lanko: Asi to opravdu ovlivnit nejde. :frowning2:
6. bře 2007 v 15:58  • Odpověz
Lanko, je smutne, ze vam mimi nejde prirozene, hodne stesticka, at to vyjde aspon tou druhuo variantou. :wink:
6. bře 2007 v 16:01  • Odpověz
chápala bych podřízení se názoru většiny, nebo dobru většiny. Ale co je to co se dnes děje - opravdu nechápu.
Kristi - uklidňuju se tím že takovej už je svět. Uvidíme.
6. bře 2007 v 16:10  • Odpověz
Hm, mne to nechava ledove klidnou, ja jsem optimista a nezmar, takze u nas se razi heslo: BUDE LIP :wink:
6. bře 2007 v 16:17  • Odpověz
1980mat: nejde o regiony, jde o to, že některým se nikdy chtít makat nebude, a tak budou pořád čekat, až jim stát něco dá.
Jsem z Karvinska, v republice už to snad nikde není horší (možná ještě Most), a nestěžuji si. Mám se dobře, protože jsem se postarala, abych měla dobře placenou práci. A ty prachy nemám zadarmo, stresuju se i v těhotenství, a na nemocenskou teď už ani nechci, dá se to přežít. Takže vzkazuju všem, co brečí, že mají málo od státu: POSTAREJTE SE SAMI. Dělám personální dvěma společnostem a moc dobře vidím, jak je těžké najít zaměstnance, kteří nejdou po týdnu v práci na nemocenskou!!! A to mluvím o profesích, které začínají na 12 tisících měsíčně.
Kdo dítě chce, nehledí na to, kolik mu stát přispěje. Jestli se ODS zasadí o to, že nebudu platit na daních, sociálním a zdravotním čtvrtinu platu, tak ať mi klidně zruší celé porodné. Bez reformy tady za chvilku stejně půjdeme všichni do sraček, protože nebude makat už vůbec nikdo. Děkuju Bohu, že už se to trošku hlo.
6. bře 2007 v 16:36  • Odpověz
ještě je otázkou, jaký druh reformy vyberou, aby to zase nebyl krok vedle...
6. bře 2007 v 16:40  • Odpověz
Dendi, absolutni souhlas
6. bře 2007 v 16:42  • Odpověz
me spise dost udiveje,ze to plati od ledna a on chce Necas dat navrh vlade v dubnu a kdyz to projde,tak by to platilo uz od zari letosniho roku...to je rychlost..byl to jen predvolebni tah a nic jineho...Hypoteku jsme nastesti zarizovali i pri te nizke materske a se zvysenim jsme moc nepocitali,tak to budeme zvladat i kdyz to snizi.Ale dela mi starost uplne jina vec,skolky jsou do 16hodin a ja ani manza nebudeme stihat vyzvedavat Leu ze skolky,tak toho se desim...jasne muzu zmenit misto,ale co pujdu delat to netusim..vsude se dela tak do pul pate minimalne...no bude to sila...
6. bře 2007 v 18:34  • Odpověz
zrzecko, treba se domluvis se zamestnavatelem a pujdes rano o hodku driv do prace, abys Leu mohla vyzvedavat ve 4
6. bře 2007 v 18:36  • Odpověz
to ja spise premyslim,ze se do prace vracet nebudu a ze otevreme neco vlastniho...jeste uvidime :wink: do me puvodni prace se urcite vracet nebudu tam delam dokonce do 6 a stridame se ve dvou,tak by to neslo..
6. bře 2007 v 18:40  • Odpověz
Tak například co se týče nemocenský, tak tu máme zrovna strašlivě vysokou - proto taky ty problémy se simulantama...
Ono je to celý složitý - dřív bych řekla, že člověk to ovlivnit může tim, že pujde k volbám, ale ted, po tom co se u nás stalo sem ztratila i tu poslední kapičku víry, co sem měla ve změnu v politickým spektru...prostě mi to příde marný, páč i ta pravicová strana ve jménu moci a peněz obětuje svuj program - jeho důležitý části a reformy. Nezbývá než doufat. Ale spoléhat se na stát se nedá a ani by to tak nemělo být...žijeme v uspořádání, kde by se správně měl o sebe postarat každý sám nebo se o to aspon pokusit.
6. bře 2007 v 18:46  •  2 děti  • Odpověz
Myslím, že ale čoskoro vyvstane otázka, čo teda s deťmi, keď ostanem doma len rok-dva, nie každý má babičku, takže znova sa budú zriaďovať jasle a školky, čo sa tak húfne rušili. A čo s našim úspešným kojením, keď pojdem v roku do práce (alebo skor), určite nebudem kojiť a to už nehovorím o psychike a citovom vývoji našich detí - všetci psychológovia odporúčajú dávať dieťa do školky najskor! v 2,5 roku, pretože medzi 2-3 rokom je silná citová vazba a dieťa sa cíti nechcené a odstrčené. Žijem na južnej Morave a viem, čo je to, žiť v regióne kde proste niektorí ľudia prácu nezoženú, aj keby sa poskladali. Ja so svojím vzdelaním by som nemala mať problém, ale mám kamarátky, ktoré pracovať chcú, ale proste s malými deťmi nemajú šancu....
6. bře 2007 v 19:00  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.