• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snížení porodného

(Zamčená)
16. ledna 2008 
Taky už mi bylo řečeno, že snad v lednu, ale to vím jen od kamarádky. Oficiálního jsem nic neviděla ani neslyšela.
30. črc 2007 v 16:56  • Odpověz
i já jsem slyšela, že ho mají snížit od ledna..myslím si, že 13 tis. neni zase o tolik málo..uvidíme co ta naše vláda stihne :rolling_eyes:
31. črc 2007 v 09:23  • Odpověz
Holky díky za odpovědi, já teda neříkám že jsme si mimi "pořizovali" pro peníze, to v žádným případě ... ale taky bych kecala, kdybych říkala, že mi to snížení nevadí :unamused: Můj manžel ze začátku hodně váhal, jestli nás finančně utáhne, tak jsem mu spočítala všechno možný a že se krásně vejdeme do těch 17,5tis. když někde pošetříme a ono prd :grinning:

Tak se necháme překvapit holky, kdyžtak se tu sejdeme a zanadáváme si :grinning:
31. črc 2007 v 10:32  • Odpověz
Ahoj holky víte teda některá jak to bude s těma rodičovskýma přízpěvkama a porodným?Děkuji předem za odpověď ahoj.
16. srp 2007 v 09:03  • Odpověz
Porodný bude něco přes 13 tisíc.

Rodičák do 3 let 7600, do 4 let budeš brát 21 měsíců 7600 a zbytekuž jen polovic.
Když předem řekneš, že budeš doma do dvou let a máš hrubý příjem nad cca 16500, tak Ti daj 11400.

Tedy to je návrh, zatím to není schváleno.
16. srp 2007 v 09:14  • Odpověz
Ahoj jsem tady dneska poprvé brouzdám netem a pokouším se najít nějakou odpověd na ty včerejší reformi 4 fazové mateřské a snížené porodné....Chtěla jsem se zeptat jestli některá rozumíte tomu jak to teď bude snáma co už sme na mateřské 2 roky a déle, kolik budeme teda pobírat ? já sem doma 2 roky a 6 měsícu našemu drobkovi budou v únoru 3 roky , ale do práce nechci , chtěla bych sním být ještě doma abych si ho užila jiné dítě už mít nemůžeme, tak to chci prožít naplno aby mi nic neuteklo..... myslíte , že nám to od toho ledna sníží taky na těch 3600 i když sme mělí předtim taky jen 3582kč příde mi to trochu nefér mi sme si nemohli vybrat jak dlouho chceme být doma..... a ještě mi manžel říkal, že to si stejně budou moci zvolit jen rodiče kteří měli před nástupem na mateřskou dovolenou plat více jak 21000 hrubého....je to pravda?? moc dik
25. srp 2007 v 16:08  • Odpověz
25. srp 2007 v 17:37  • Odpověz
Holky nevíte, na netu jsem četla,že porodné má bát od nového roku 13000,- a mateřká 7600,-.... nevíte zda to je opravdu tak?
26. lis 2007 ve 14:38  • Odpověz
nadik, porodné ano s s mateřskou to má být nějak po novu, jak se to zvolí....
už je na výběr...
26. lis 2007 ve 14:39  • Odpověz
Nadíku, je to tak a těch 7600 pokud budeš doma 3 roky, pokud dva tak je to myslím kolem 11 tis. a pak můžeš být i 4 roky doma a to je zase míň, ale nevím kolik :wink: Jinak porodné sedí, je to těch 13tis :wink:
26. lis 2007 ve 14:40  • Odpověz
bambulik: no porodné jsem vyčetla na baby online a výše mateřské ve Sbírce zákonů, co mi sem do práce chodí... tak snad to tak bude... cca :slight_smile: ale ty to koukám ještě stihneš po staru to máš dobrý :slight_smile:
26. lis 2007 ve 14:41  • Odpověz
No já jsem ráda i za těch 13 000 porodného. Můžeme být rády, že nám vůbec něco dají :slight_smile:
27. lis 2007 v 08:54  • Odpověz
jojo 13000,- super... myslela jsem,že to bude tak 7. Ale stejně mu není uplně jasné, jak se ta mateřská počátá, podle odkazu od Skuli by ty první roky ti co mají vysokou čistou mzdu měli super peníze.... to mi k nynější vládě moc nesedí... :slight_smile:
27. lis 2007 ve 13:16  • Odpověz
nadik já a stihnout porodné postaru? Šílíš? Termín mám 27.1. Jo to by prcek musel vylézt sakra brzo.
27. lis 2007 ve 13:19  • Odpověz
nadik právě že to k nynější vládě sedí uplně typicky..dělají to pro bohatý(a Pražáky, nic proti pažákům :slight_smile: )...pro lidi s průměrným platem udělali akorát to, že dostnou bud mín penez, nebo mín času být s dítětem :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..
27. lis 2007 ve 13:23  • Odpověz
bambulik jé sorry, já se překoukla s jednou maminkou a ta měla 37tt... jsem si to přiřadila k tobě :slight_smile:
27. lis 2007 ve 13:32  • Odpověz
mikca: jo, to sedí :frowning2: hlavně že malej Nicolas se bude mít nejlíp :grinning:
27. lis 2007 ve 13:33  • Odpověz
nadik, ok, to by se mimís narodil sakra brzo
v pátek na ultrazvuku už jsme měly 1,6 kg
27. lis 2007 ve 13:34  • Odpověz
no stejně většina chce být doma 3 roky ne? to vysoký je pro nás, co se nechceme na tak dlouho upíchnout doma :slight_smile: a všichni nás nazývájí karieristkama :grinning: . myslím, že tenhle výběr je spravedlivější. Proč bych měla dostávat tratit na tom, že se rozhodnu být s dítětem doma kratší dobu :wink:. a pro ty co vydělávájí méně se nic nezhoršilo, tak nevidím důvod k remcání :wink:
27. lis 2007 ve 14:35  • Odpověz
kacka kdyby by to bylo pro ty co vydělávají víc, ale je to pro ty co vydělavají né vic ale nadprůměrně a těch teda moc neni, takže bych pochopila kdyby to bylo kvůli většině, ale to neni :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...
27. lis 2007 v 15:00  • Odpověz
klidně bych brala 2 roky ale kam pak s prckem, když obě babičky jsou a budou ještě pracující....
27. lis 2007 v 15:48  • Odpověz
holky, ale vzdyt je to dobre, ze davaji na vyber, ne ? Nejvyhodnejsi je rodicovska na 3 roky, ale kdyz si nekdo sezene hlidani, tak proc by nesel do prace uz po dvou, co je na tom spatneho ? souhlasim s kackou, ze neni duvod k remcani :slight_smile:

mikco a nadik, rozdil mezi temi, co vydelavaji nadprumerne a temi, co vydelavaji prumerne je pouze po dobu materske, tj. 28 tydnu, kdy dostavas 69% sveho platu, ten rozdil se ale stira tim, ze je stanoveny strop - maximalne muzes dostat 479,- Kc/den, takze asi 14 tisic za mesic. Po 28 tydnech se vse srovnava a vsichni dostavaji stejne (nez si zvoli rychlost materske). Berte to tak, ze ti, co vic vydelaji, taky do doby otehotneni statu odvedli mnohem vic na danich a zdrav. a soc. pojisteni, takze proc jim ted nepridat nejakou almuznu v podobe par tisic navic po dobu 28 tydnu :wink:
27. lis 2007 v 17:33  • Odpověz
mikco a ty bys dvouletou chtěla, ale nemůžeš ji kvůli příjmu mít?? přesně jak píše zuzik, nejvýhodnější (na celkový objem peněž) vyjde tříletá rodičovská...
27. lis 2007 ve 21:35  • Odpověz
jj tříletá je akorát :slight_smile:
28. lis 2007 v 09:47  • Odpověz
kacka mě už by se to nevyplatilo, ale kdybych měla rodit příští rok jako že nééé :slight_smile: , tak bych dvouletou uvítala, ale nemůžu kvůli PPM, nebyla těch 380kč...ale jo asi máte pravdu, ale kdyby to nechali tak je to , bylo by to lepší
28. lis 2007 v 09:53  • Odpověz
kdyby to nechali tak jak to je, tak by byli v nevýhodě ty, co nechtějí být tak dlouho doma a ty, co se rozhodnou být déle, takže myslím, že větší procento by bylo nespokojených :slight_smile:
28. lis 2007 v 09:56  • Odpověz
no nevim kacka. ono brát tří roky 7600 nebo 4 roky7600 amoc si při tom přivadělat kolik chceš..si myslím že je pak výhodnější 4 roky za 7600 a do práce jít přeci můžeš i po dvou letech a brala by jsi stále 7600...ale to je td jedno už to takle vyšmoulili, tak se nedá nic dělat :frowning2:
28. lis 2007 v 10:06  • Odpověz
no ale teď vychází čtyřletá na 3800,- měsíčně. a proč ty, ale ve finále přeci dostanou nejvíc ty, co byly doma 3 roky, tak nevím co se tu řeší :slight_smile:
28. lis 2007 v 10:26  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.