• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snížení rodičovské dávky na 216tisíc Kč a tedy zkrácení rodičovské dovolené !!!

(Zamčená)
5. listopadu 2010 
@deyana právě,že se to má dotknout i mamin,co už v tom jedou :angry:
4. lis 2010 ve 12:11  • Odpověz
jojo, změny se mají týkat mamin:
Všichni, jejichž dítě bude k 1. lednu mladší deseti měsíců a nemohli či nechtěli si zvolit dvouletou variantu čerpání, si budou muset zvolit tříletou nejpozději do konce 9. měsíce věku dítěte, jinak automaticky "spadnou" do čtyřleté. Nadále platí, že nezaměstnané matky na výběr nemají.

Speciální úprava platí pro rodiče, jejichž dítě bude k 1. lednu 2011 starší deseti měsíců a zároveň mladší 23 měsíců. I těm se výrazně zkrátí termín na volbu tříleté varianty, nicméně dostanou čas do konce února 2011 (pokud volbu neprovedli už dříve).

Pro lidi, kteří už berou rodičovský příspěvek ve čtyřleté variantě na dítě starší 23 měsíců (k 1. lednu 2011), se už nic nezmění. Měsíční dávku 3800 korun tedy budou dostávat až podle původních pravidel, tedy až do 48. měsíce věku dítěte (při splnění ostatních podmínek).
4. lis 2010 ve 12:21  • Odpověz
Já bych i brala tu variantu 216tis. s tím, že si můžu vybrat, jak dlouho a buď mi bude stačit 4tis. na měsíc (jen částku plácám a nepočítám) a budu doma dlouho a nebo si vezmu 10tis. a budu doma chvilku, ať to nechaj na rodinách a ne jim vnucovat, co maj ( mně se týká 4.letá varianta a ta se mi fakt nelíbí ale nemůžu se jí vyhnout, i když pro mě bude docela likvidační od toho 10měs.)

A jestli některá z mamin si vybere penízk a pak nebude mít z čeho žít, tak je to její boj, ale ten kdo si pořídil mimčo, tak snad ví, jak počítat, aby vyšel, pokud penízky může ovlivnit :frowning2:

Já bych jim dala průměrnou mzdu (ať pro ně není takový šok plat třeba prodavačky v marketu), tak hodná bych na ně byla a ať mi předvedou, když si budou platit vše samotincí a nebudou mít na nic nárok, jak se jim to bude líbit. I když už jen ten pocit pevné pracovní doby na směnu, hm... to už byl taky záhul, co klucí poslanecký, samo, že by tam museli pracovat a ne nesmyslně kecat, urážet se a hajat :slight_smile: To si moc z nás v práci dovolit nemohlo.
4. lis 2010 ve 12:28  • Odpověz
@cervik1111 Vidíš a já dneska četla článek, kde se na to maminky ptají úřednic a ty jim odpověděly, že pro ty, co už rodičák pobírají, to neplatí. Takže kdoví jak to bude. No pár stovek neřeším, ale esi to fakt vezmou celý, tak se můžem jít zahrabat, nemám zrovna práci takovou, abych si tam malou mohla vzít, školky přeplněný, navíc berou až od 3 let, takže pokud nezavedou zase jesličky, bude to fakt super, asi půjdem bydlet pod stan.
4. lis 2010 ve 12:31  • Odpověz
@deyana Já už hledám, ale bohužel, když jsem nastupovala do práce, bylo na pracáku tak 30 stránek volných míst, teď je jich tam 5 :frowning2: Známosti nemám, mám OA, jako 50% holek a jedno mímo venku a druhé v bříšku, a hlídání mám díky manželovi s tím, že každý 3.den nemůžu, ale ty dva dny mezi, klidně na 24 :sunglasses: Už jsem chtěla i začít podnikat s tím, že až bude malé těch 21. měs. to pjde v pohodě, ale od 10. měsíce je to fakt o zdravíčko, no uvidíme. A hlavně, ani nemaminy nemaj zájem o služby, nakupování...prostě jedno s druhým.

Jen mě dostává, že třeba pojišťovna se vymlouvá na krizi ve Státech, ale přitom soc. a zdravotní platíme pořád stejně a produkty, které od nich chceme jsou taky z ČR :angry: Jestli pak na tu krizi toho neházíme nějak mooc
4. lis 2010 ve 12:37  • Odpověz
navíc náš super systém maminkám moc přivýdělek nepřeje, zvlášť do té doby, kdy stát dává slevy na dani při zaměstnávání důchodců. Taky jsem mohla mít přivýdělek, ale copak by brali maminku na mateřské, když důchodce je pro ně výhodnější. Nad tím se nikdo nezamýšlí, mělo by to být naopak, taková almužna co dostáváme sotva ty naše základní potřeby pokryje. Kdejakej důchodce (aspon v mém okolí) bere čím dál víc, byty maj od komančů bud zadarmo, když přislíbili práci, nebo za pakatel. Dneska nám nikdo nic nedá, nepřispěje, a ještě nás stát okrádá jak o peníze, tak o práci. Já mít důchod jak někteří moji sousedi a byty a chaty, tak jsem vysmátá, ale živit dítě z těch pár peněz a nic nemít, to bych jim přála zažít. Jejich názory, hlavně se nezadlužovat, už jsou pasé, když za jejich éry stačilo 20 platů a měli byt, teď by se divili. Nám teda rozhodně 20 platů nestačí. Ale to je z jinýho soudku. Jen chci říct, že mi připadá, že tenhle stát sype jen staroušům a na mladý pěkně kašle. Když si vemu v kolika šli do důchodu a kolik berou, nemohli si na to vydělat. A my, budem makat do smrti, protože důchody nedostanem.
4. lis 2010 ve 12:40  • Odpověz
@deyana Tak já Ti dyštak pronajmu zahradu :slight_smile: je dost velká,tak můžeš mít stan i s teráskou a sama si přivydělám a nepotřebuju hlídání :slight_smile: Ale musíš mít plat a nebo aspoň tu mateřskou, ať mám jistotu, že budeš platit včas :slight_smile:

Dneska asi fakt nikdo neví nic :angry:
4. lis 2010 ve 12:41  • Odpověz
@mysulka To si taky myslím.
Podnikání jsem zkoušela, naštěstí se mi investice vrátila, tak jsem neprodělala, ale je to bída.
A další, co si myslím, je, že ani sebrání rodičáků nepovede ke snížení schodku ve státním rozpočtu. Oni vždycky něco najdou, za co to uvalit.
Zahrádku? s teráskou? to by šlo ! :grinning: tak já se potom ozvu !
4. lis 2010 ve 12:41  • Odpověz
@deyana OK, budu Ti držet ten nejlepší výhled :slight_smile:
4. lis 2010 ve 12:51  • Odpověz
@deyana mi se taky zdá,že oni sami ještě pořádně neví jak to bude.No,uvidíme,co se z toho vyklube :sweat_smile:
4. lis 2010 ve 12:53  • Odpověz
ty jo vy uz nadavate vic nez ty duchodci, to je teda mazec
4. lis 2010 ve 13:01  • Odpověz
@beruska2x :grinning: to se trénuje, když se důchodu nedožijeme musíme to někde dohnat :grinning: :grinning:
Ono mě nakonec ani tak neštvou ty změny, jako fakt že je listopad, nikdo pořádně nic neví a na to že by to mělo platit od ledna... Hmmm jak znám konkrétně pani na SSP pod kterou spadám já, tak to mi zas stopnou veškeré peníze a půl roku se budou dohadovat jak to vlastně má být, budou arogantní na ránu a nakonec mi teda něco dají, ale bez jediného bůůů místo omluv. No to pak budu psát stížnosti asi trošku jináč a jinám, se paní sekretářka na ministerstvu zas zapotí :grinning:
4. lis 2010 ve 13:37  • Odpověz
Na stránkách aktualně. cz je dneska nápsáno že 2 a 3 letá varianta zustává.Tet to psala holčina na baby-cafe
4. lis 2010 ve 13:38  • Odpověz
@andy24 jo to už se píše dlouho, že se změní jen délka do kdy se bude volit ta tříletá (tedy do těch devíti měsíců) a pak ta čtyřletá bude "přísnější". Už se to mihlo i na stránkách mpsv.cz :wink:
4. lis 2010 ve 13:41  • Odpověz
Všude jsem četla o limitu 216t.tak jsem nevěděla jestli se to bude platit i pro nás na 3 leté
4. lis 2010 ve 13:48  • Odpověz
Podle té poslední navrhované verze o které se teď jedná, pokud už není dojednaná se pro tebe na tříleté nic nemění, pokud už máš zvolenou délku, pokud ne musíš zvolit do konce tuším února :wink:
4. lis 2010 ve 14:00  • Odpověz
Ten limit byl celkem rychle zamítnut... Bylo by to složité aplikovat v současné situaci
4. lis 2010 ve 14:02  • Odpověz
No, holky, možná jsem horší než duchny, ale zajímá mě (a záleží mi na tom) jak to se mnou bude a myslím, že u nás to ještě není přizpůsobené tak, že bychom mohli od 2012 upustit od RP, toť můj názor :wink: To by se tady toho hodně muselo změnit, ale to už tady někdo psal.. tak mě za to nesežerte :grinning:
a co se týče úřadů, tak doufejme, že v tom nenadělaj ještě větší maglajs, oni mají na všechno času dost..
mataharyy Takže aspoň něco vím, taky jsem si říkala jak by to chtěli udělat aby to teď každýmu kdo už to pobírá přepočítávali přesně a každej by dostával jiný peníze.
4. lis 2010 ve 14:02  • Odpověz
@deyana no právě... Navíc ten předchozí návrh mě děsil, ne kvůli tomu že by bylo vše na 216 tis. ale proto že jsem si představila úředníky v akci a udělalo se mi zle, po tom co jsem s nimi měla po změnách nařízených EU... Já si taky myslím že do roku 2012 je to nereálné a navíc vím co se řešilo s tím návrhem z EU, Čeští Europoslanci byli první co začli prskat, právě proto že nejsme (myslím stát) schopni momentálně zajistit podmínky pro to aby matky nastupovali do půl roku dítěte do práce, za jedno nemáme žádné možnosti pro zpětné začlenění matek do prac. procesů, za další nemáme možnosti kam umístit děti (jesle, opatrovatelky atd.) a za třetí by museli přepracovat zákon o zaměstnávání rodičů maloletých dětí... Právě ti poslanci hučeli že by to nemělo účinek že tohle všechno by bylo jednorázově mnohem draší než vyplácet matky do tří/čtyř let... Navíc jim bylo jasný že při momentální finanční situaci státu a rychlosti... je nereálné během pár let znovuvybudovat takové množství opatrovatelských zařízení atd. :wink:
Teď mě ukamenujou všichni ti co padají do čtyřleté rodičovské, ale mě se ta úprava fakt zamlouvá, prostě je to páka na nepracující...
4. lis 2010 ve 14:16  • Odpověz
@beruska2x Buď ráda, že jsi v takové situaci, že to řešit nemusíš a nás za to neodsuzuj, ju?! Každej máme nějakej problém :wink: A tady si můžeme hromadně zanadávat, nic jinýho s tím nezmůžem.

@mataharyy a dáš mi páku na zaměstnavatele, který mi ze zákona nedal dobu neurčitou i když dle zákona jsem na ní měla nárok? Když jsme se ozvali, tak nám jen řekli, buď podepište a nebo jdite :angry: a ono nebylo tak nějak kam :(
Celkem nevím, jak to bude na nemakačenka platit, že jako nebudou mít děti? Vždyď oni ty peníze doženou jinde. Byla jsem s dvěma ženskýma na dovče, upozorňuji - bledulky, ze srandy jsem plácla, že manža má předpovězený 4čata (naštěstí neví s jakou) a ony mi z fleku vyjmenovaly na co vše mám ze zákona nárok, jsem jen čuměla a o tom, že ani jedna z nich nemaká a neví, co je jít do práce a jezdily si po dovolenkách ve značkových hadřících ani nemluvím, tak fakt si nemyslím, že to bude nějaká páka. Ale nebuj, kamenovat nechci, taky bych byla ráda, kdyby kamarád po zapalcení daní jen nekonstatoval, že sponzoruje 4 romské rodiny,ale fakt nevím, jak to tohle ovlivní
4. lis 2010 v 15:15  • Odpověz
Ahojky, no jsem zvědavá, jak to celé dopadne
jen nevím, jestli se mně to týká, když už mám nahlášenou variantu na tři roky a dneči bude teď 14.11. 20 měsíců...týklá se mě ta změna taky a jaká?
Díky
4. lis 2010 v 15:29  • Odpověz
@mysulka vidids, parve o tom to je, jasne ze se me to tyka, i kdyz je prcek na sourozence jeste malej tak i ja bych chtela a uvazuju o tom, taky budeme platit z platu MM tzv. povodnovou dan a pritom bydlime 4. patre panelaku a jedinou vodu mame ve vane, taky moje dite od narozeni dluzi nejakych 150tisic... a o tom to je, ze se to tyka kazdeho..a kazdy musi setrit, dat penize..
o kolik prijde mamina na 4lete MD? o nejakych 40 tisic? je to hafo penez..... ale v nakladech na dite ne urco rozhodujicich...vetsina z nich totiz nikdy nepracovala, proto maji 4 letou.. takze co cekat...

mmch tak stedre rozdavaly vlady co i ty jsi mela moznost volit :wink:
4. lis 2010 v 15:43  • Odpověz
@fangi Je to síla no. My máme výhodu, že u nás mě vezmou dítko do školky už ve 2 letech, když je bez plen, měla jsem to tak i u prvního :slight_smile: Ale vím, že ve městech to je veliký problém. Hrůůůza, šetří na místě, kde to je nejmíň potřeba
4. lis 2010 v 15:47  • Odpověz
@vendulka Zdravím vás, změna se bude týkat všech, dotkne se vás to tak, že pokud budete chtít dostávat stejné peníze, nebudete doma celé 3 roky :(
4. lis 2010 v 15:49  • Odpověz
@mysulka hlavne to neber tak ze uplne vsem zmenam fandim atd jen jsme s tim smirena :grinning: a verim ze to pomuze, ze treba my ted budeme "skudlit" ale aspon prcci se s tim nebudou muset potykat za nas...
4. lis 2010 v 16:00  • Odpověz
@patinek http://aktualne.centrum.cz/finance/rodina/clanek.phtml?id=681899
podle tady toho to, to ale platí jen pro 4 letou variantu,čili já mám už dávno zvoleno ,že chci tři roky, taks e mě to netýká přeci, ne?
když si to přečtete, tak jak to chápete?
4. lis 2010 v 16:01  • Odpověz
Já sem už někde dřív četla že se to týká jen čtyřleté a to je dobře, přece mám ještě dva roky před sebou :slight_smile: Pokud by RP zrušili někdy úplně, tak to bude opravdu stát plnej důchodců. Protože kdo by si to v dnešní době mohl dovolit. Si nedokážu představit že by se z manželova platu táhla hypotéka a ještě abysme se uživili.... Na to nikdo nebude mít.. už teď su ráda že jsme z jednoho dítěte skočili hned do druhýho. Je to pro nás jen minimální finanční navýšení za ten měsíc. Kdybysme ho plánovali později, tak mám pocit že bysme to pořád odkládali.
4. lis 2010 v 16:12  • Odpověz
@vendulka Jak jste mi poslala odkaz, tak to chápu jako vy - tak to se omlouvám. Já jsem četla tento článek a právě tak mě to vyznělo jinak : http://www.novinky.cz/domaci/215762-snemovna-schvalila-skrty-v-socialni-oblasti-a-zvyseni-dani.html
Nevím, vůbec se v tom nevyznám - jsem zvědavá,jak to vůbec budu mít :((((
4. lis 2010 v 17:20  • Odpověz
@patinek jo je pořád tolik změn, že aby se v tom vůbec někdo vyznal :angry: ,ale nic se neděje, člověk toho načte tolik, že pak ani neví, jak se jmenuje :grinning:
4. lis 2010 v 17:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.