• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snížení rodičovské dávky na 216tisíc Kč a tedy zkrácení rodičovské dovolené !!!

(Zamčená)
5. listopadu 2010 
@vendulka Přesně tak :slight_smile:) je to šílený, tak zatím mám časík tohle řešit, jedna mateřská už skončila a druhá ještě nezačala, tak uvidím, čím mě překvapí, až mi přijdou penízky na účet - ale je to šílený. Mít dítě se za chvíli stane luxusem :(
4. lis 2010 v 17:29  • Odpověz
@patinek no mně se zdá, že už teď je to luxus mít i jen jedno dítě
4. lis 2010 v 17:31  • Odpověz
@vendulka To je tak trochu pravda :slight_smile:) My teď čekáme druhé. Manžel se toho zdráhal, ale můj pud byl silnější - zatím vím, že to zvládnem, ale nesmí to takhle trapně měnit :(
4. lis 2010 v 17:40  • Odpověz
@patinek trapne menit.. holky co blbnete.. kdyz si berete v bance hypo tak vam v praci prece taky nezarucej ze vas za pul roku nepropusti.. ze pro vas budou mit praci dalsich tech 25 let co splacite :sweat_smile:

teda ja zasnu jak si to mlady lidi vubec neudomujou :sweat_smile: docela mazec..
4. lis 2010 v 17:45  • Odpověz
@beruska2x Tak já jsem třeba v situaci, kdy si nemůžu dovolit být totál bez příjmu, vám to asi tolik nevadí. Ale v mým případě s výší naší hypotéky a s očekáváním druhýho špuntíka do rodiny. To prostě samotný manžel utáhnout nemůže - to by musel kurňa vydělávat.A že nevydělává minimum. Jakože beru, že jsou na tom lidi hůř než my. A u hypotéky jsou pojištění na neschopnost splácet v případě ztráty zaměstnání atd. A dítě a hypotéka je přeci jen drobek rozdíl :sweat_smile:
A myslím, že si spoustu věcí uvědomuju. Ale prostě podle mě je docela blbý, že berou peníze tam, kde už takhle jich není přebytek, kdyby radši snížili svoje platy a další svý vymoženosti.
4. lis 2010 v 17:49  • Odpověz
@patinek dobre, lae poridit si druhy dite je tvoje rozhodnuti, ne statu, ten za to zadnou odpovednost nema.. vy chcete po nekom soc. jistoty a sliby a penize, ktery vam nikdo dat nemuze... vem si kolik jsi statu odvedla ty a kolik uz jsi vybrala .. a co takovych mamin je.. prece neni mozny ty penize brat, kd proste nejsou..
to ja pak bankrot a vidina Recka, Islandu atd...

kazdej proste musi vy fin. moznosti objektivne zhodnotit... navadi ti za pak to jeste tvy deti budou splacet? nebo na tom budou jeste daleko hur?
je hezky si TED poridit deti ale co dal? co jejich budoucnost.....
4. lis 2010 v 17:54  • Odpověz
@patinek Oni si snížili platy, o 5%, což je při výši jejich platu naprosto směšný, z 60ti tisíc jim to udělá 3, to ani nepocítí. Ale co chudáci státní zaměstnanci co berou tak 12-15 tisíc a mají to dole o 10%. Sem byla před mateřskou taky státní zaměstnanec. Když si spočítám kolik bych do práce projezdila, malé platila školku atd, tak se mně tam ani nevyplatí vracet. Bych měla možná tak o 1500kč víc než mám rodičák+1000kč přídavky. A ty máme taky jen díky tomu, že manžel má papírově menší peníze.
4. lis 2010 v 17:56  • Odpověz
@beruska2x Kdybych takhle měla uvažovat, tak si dítě nepořídím nikdy. A prostě - no radši nic. Přeci si nemůžu předplácet dítko a mít pak někde po 35. první dítě, kdy to je i čím dál víc rizikové. Stát chce, aby byly děti a ani mladým rodinám nepomůže. Já nepobírám žádný příspěvky, nic takovýho. Jen čistě tu mateřskou. A peníze by byly, kdyby se poslanci nerozcapovali, toť je můj názor. A nikdy neovlivním to, co moje děti jednou budou splácet, tenhle stát je už mrtě dlouho zadlužený a to se nezmění ani za generaci mých dětí.
4. lis 2010 v 17:58  • Odpověz
@bufina jenze jich je 261 a nas normalnich je pres 10mil. Myslis si, ze i kdyby si snizili platy o vic, tak to tech 10 mil. lidi nejak pociti?

jinak si myslim,ze je vzdy potreba pocitat dopredu s tim, kolik si muzu dovolit deti a to nemyslim zle, jen je potreba si uvedomit, ze vse neco stoji - krouzky, vzdelani atd....
4. lis 2010 v 17:59  • Odpověz
@beruska2x hele a kdo to zadlužil, hmmm?Tak ať ten si to odluží a sype peníze...jako jestli by to měl každej dělat jak píšeš, že pokud chceš děcko, postarej se o něj sám, tak za chvilku ty děti nikdo nebude mít a budou tady jenom duchny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
myslíš, že nás (naší generace) se někdo ptal, jestli budeme chtít být zadlužení?To bych potom nemohla mít nikdy dítě kdybch si říkala, co když na tom bude hůř než já (moje generace)
proč mají obyčejní lidi doplácet na to, že vláda je totálně neschopná? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. lis 2010 v 18:00  • Odpověz
@bufina To jste vystihla přesně - sobě snížili, ale směšně, chtěla bych vidět, jak by vyžili s klasickým platem tady u nás. Kdyby manžel nedělal to, co dělá. Tak si nemůžu v životě postavit barák, nemůžu mít děti, nemůžu vůbec nic. A to se člověk nijak nerozcapuje
4. lis 2010 v 18:01  • Odpověz
a pak abych teda nebyla "závislá" na státu a jeho rodičovské či mateřské, to ybch musela vydělávat tak 50 tic a manžel aspoň jednou tolik :stuck_out_tongue_closed_eyes: nebo to má být tak, že porodím a hnedka odejdu do práce?
4. lis 2010 v 18:02  • Odpověz
@kristi To máte pravdu, já neříkám, že by nad tím člověk neměl přemýšlet. To je jasný. Já neříkám, že svoje děti neuživím, to jooo. Ale přijde mi smutný, že prostě berou tam, kde už i tak dost to je nízký. I když si to člověk spočítá, tak mu ta mateřská na potřeby dítěte tak nějak nedá -když vezmu všechno.
@kristi Tohle chápu, ale proč ostatní 10 a oni jen 5? Já to spočítaný mám, právě proto máme druhý teď, protože si to můžeme za stávající situace dovolit. Kdo ví jak bude všechno za pár let.
@vendulka na to,co jsi napsala existuje jedina odpoved: bez to delat sama, kdyz to umis lip, kdyz na to mas nervy, cas, vzdelani atd..to jsou presne ty kydy tech lidi, co se jen vezou a furt si jen stezujou a kecaj, jak by to byli udelali lip...furt dokola, s prominutim
4. lis 2010 v 18:03  • Odpověz
@vendulka tak tak, porodit na poli a jít zase makat :grinning: (trochu humoru :D ) každopádně to stejně ani nezměníme ani nevyřešíme a nervovat se tím??? Chudák prcek v břiše :D :D Jak se říká, nějak bylo, nějak bude, ale jsou to prasata :D
4. lis 2010 v 18:04  • Odpověz
@kristi jo aha, že tam už bylo lidí a nikdo s tím nic neudělal, každej si hrabe pro sebe, nechápu za co mají mít takové platy ...hasičům, záchranářům a tak snižovat platy?Vždyť ti udělají víc než oni tam za celou dobu vládnutí
4. lis 2010 v 18:05  • Odpověz
@patinek ale musis si proste uvedomit, ze tahle hierarchie funguje vsude, nekdo se ma lepe a nekdo hur, je to tak vsude na svete, s tim je potreba se smirit. Nelze se mit v normalnim demokratickym state kazdej dobre, to by fakt nebylo fer
@vendulka bez urazky ale ti obycejny lidi si tu vladu volili - a to nekolik vladnich obdobi po sobe, takze plac hezkej ale na blbym hrobe..
@kristi Já vím, že někdo si žije líp a někdo hůř. Vždycky byli, jsou a budou rozdíly, to je normální. Vím, že jsou na tom lidi hůř než já, ale prostě jen mě prostě vadí to, že se tohle děje.
4. lis 2010 v 18:06  • Odpověz
@vendulka je mi jasny, ze ti prijde 50 tis. treba fakt hodne penez, ja to chapu.....ale uvedomte si, prosim, ze ten kdo chce a umi, tak si vydela klidne i 2-4x tolik, je to jen o tom, co tomu chce clovek obetovat...je daleko vic lidi v republice, ktery vydelavaji vic, nez vsichni politici dohromady - ctete, koumejte a budete vedet, ze to, jak funguje vlada neni tak jak chce vlada, ale jak chtej lidi v pozadi.....
4. lis 2010 v 18:07  • Odpověz
@beruska2x No já mám pocit že letošní volby vyhrála ČSSD, takže to co tu je teď asi moc lidi nechtěli. Tím teda neříkám že já sem ČSSD volila, jen píšu že oni si tam nahoře stejně vždycky dělají co chcou a na voliče dlabou.
4. lis 2010 v 18:08  • Odpověz
@patinek jako neni to spravedlivy,ale je to fer - nemyslim si, ze by treba muj muz mel vydelavat stejne jako ten, kdo se chodi do prace treba jen tak flakat....vim,co tomu obetuje a vim, kolik casu a nervu to stoji....a proc by nekdo, kdo do toho neda srdce mel na tom byt stejne? ono vsechno to pozlatko co vidis, neni takovy, jak ty ho vidis, vzdy to ma nejaky podtext, ktery si spousta lidi neni schopna uvedomit
4. lis 2010 v 18:09  • Odpověz
@kristi Jako beru, že jsou rozdíly mezi platy a chápu je. Můj muž taky si svoje vydělá tím, že tomu věnuje veškerý čas, o tom žádná, musí se taky otáčet, aby měl to, co má. Jen mě vadí prostě kam to spěje
4. lis 2010 v 18:11  • Odpověz
@bufina jenomze ted uz je pozde, to si meli uvedomit asi driv, kdyz se sypaly davky kdekomu a buh vi na co... ted uz je pozde a myslim ze tahle vlada dela aspon neco jak z toho ven - i kdyz je to znacne nepopularni - taky proto ty reformy nejsou hotove.. kdyby byly, tak ted nemusi byt tak "prisne"
4. lis 2010 v 18:11  • Odpověz
@beruska2x a že berou dětem, furt že bude důchodová reforma a ta nikde, spíš jim přidávají - no radši se hádat nebudu :grinning:
4. lis 2010 v 18:12  • Odpověz
@patinek jasne, to je ok. Speje to jen k tomu,ze si musime vsichni uvedomit, ze se o sebe mame postarat jen a jen sami....
4. lis 2010 v 18:13  • Odpověz
@patinek ona taky bude, jezis tady to nejakych 15 let plyne jak voda, nidko nic a ted by jste vsechno chtely mit za 2 mesice v rychtyku ne?
to prece neni prca - nejdrive prijdou ta opatreni, ktera jsou legislativne nejjednodussi a nejefektivnejsi...
4. lis 2010 v 18:14  • Odpověz
@kristi Nám je jasný že se musíme spolíhat hlavně sami na sebe, ale přijde mně nespravedlivý, že třeba uvažují o zrušení RP a byl by jen pro sociálně slabý. A sociálně slabej je kdo? Skupina lidí co slovo práce ani neznají. Já sem šla hned po škole makat, na pracáku sem nestrávila jedinej den a myslím že sem státu na daních a pojištění odvedla celkem dost. Na mateřské strávím ještě další dva roky a pak budu dalších 40 makat a makat a odvádět zase daně a pojištění, takže snad ještě bysme na něco mohly mít nárok....
4. lis 2010 v 18:20  • Odpověz
@beruska2x Neboj se, volit jsem byla, VV, taky jsem chtěla změnu i za cenu, že to odnese příjem z obou stran, ale nikdo neví, co bude dál, dokud tu výplatu (u manžela) a nebo jakoukoiv dávku (já) nedostanu.

Opravdu myslíš vážně, že jsme státu nezaplatili na daních 3 roky mateřské, v mým případě ještě další 4 nedobrovolné, raději bych taky ty 3. Nikdo z nás nebyl vážně nemocný, krom mojí gen. vady zubů (ale léčbu si platím sama, ne z důvodu fiflenky, ale pojišťovny to prostě nehradí) Spočítej si kolik to dělá od studia do důchodu - na jednu rodinu o 2 dětech i s tím, že za ně zdrav. platí stát. Důchodu se nebojím, geneticky se ho nedožiju (nikdo z mojí rodiny se ho nedožil) Tak nám nevyčítej, že nám vadí, že nevíme, co bude dál a že házíme zodpovědnost, za svoje děti na stát. Prťátka budeme živit minimálně do 18, či konce studia, ale když do práce nemůžu (málokdo má práci, kterou může vykonávat od porodu) tak bych ráda ty podmínky, za kterých jsem do plánovaného rodičovství šla, a ne že budeme mít o skoro 1/2 menší příjem a hlavně, že nebudeme vědět JAK TO VLASTNĚ BUDE

4. lis 2010 v 18:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.