• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snížení rodičovské dávky na 216tisíc Kč a tedy zkrácení rodičovské dovolené !!!

(Zamčená)
5. listopadu 2010 
Tak když důchodci co pracují nemají mít k tomu důchod,tak maminky co pracují nemají mít rodičák?
4. lis 2010 v 19:28  • Odpověz
@kristi Já to nemyslím že by byl pracák degradace, ale že je určitě lepší chodit do práce a vydělávat, než být závislej na státu.
4. lis 2010 v 19:29  • Odpověz
Na důchody bych nesáhla nikdy, ty lidi makali,žili tady za totality a neměli prostě možnost podnikat nebo investovat a zajistit se jinak.
4. lis 2010 v 19:29  • Odpověz
@beruska2x tak nevím, jak to je u tebe, ale když vidím ty důchodce u nás v okolí, tak se mají hooodně dobře.
4. lis 2010 v 19:30  • Odpověz
@patinek tak ja byla dneska v Kauflandu - maji super zeleninu - a duchodci fakt meli v kosicku nic a kafe si mleli ve strojku a na maso fakt nemeli...takze ja si myslim, ze vetsina duchodcu se proste nema dobre, neboli adekvatne tomu, co pro tento stat vykonali
4. lis 2010 v 19:32  • Odpověz
@lenkabu neříkám že by jim ho měli sebrat celý, ael důchodcům se furt přidává a matkám se bere. Prostě pro mě je tohle nespravedlivý a ať mě klidně kdokoliv ukamenuje. Já taky budu makat, do ciziny těžko vydělávat budu moct už teďka jezdit, když už mám rodinu. A taky mi pak nikdo v důchodu nic nedá. Nemusejí šahat důchodcům, ale ať neberou ani maminám - tečka
4. lis 2010 v 19:33  • Odpověz
tady je problem v tom, ze ty jako 70-leta babicka si proste uz na brigadu nepujdes, kdezto 30-leta zenska si najde Oriflame, Avon nebo neco a vzdycky si prilepsi....
4. lis 2010 v 19:34  • Odpověz
@kristi fakt můžu říct, že to co vidím u nás, tak se prostě dobře mají a dopřávají si. Neříkám, že všichni jsou na tom dobře. Ale to je zase u čeho jsme byli - tak to mají i maminy na mateřské, i pracující, jsou prostě rozdíly a budou
4. lis 2010 v 19:34  • Odpověz
@patinek jede o to že někde se musí začít a pokud teď budeme brojit že se nechceme uskromnit tak jak to bude? Dluh bude větší a větší a větší... co pak bude prodávat ČR, nejsme řecko nemáme k mání ostrov k prodeji :wink:
@bufina jak se to vezme... Ano nebude to med, ale ani teď to není jednoduchý a nebylo... Navíc každý s tím bude počítat tedy zařídí se jinak a dost lidí si rozmyslí zda si dítě pořídí a budou to právě (nebo ve větší míře hlavně) ti co pak spoléhají na přídavky na děti a pláčou jak mají hodně dětí a nemají ani na chleba... :zipper_mouth: Víš vidím to na sobě velmi blízkému člověku, když jí bylo dva a dvacet řekla že bude mít hodně dětí aby nikdy nemusela pracovat a zatím se jí to daří, ale taky už je jasný že další si těžko pořídí, neb prostě nebude mít co k jídlu :wink:
4. lis 2010 v 19:35  • Odpověz
@kristi Jenže tyhle "prodeje" podle mě nejsou na přiživení, já netvrdím, že pak nebudu mít dobrou práci. Já bych klidně jí dělala i teď, ale prostě nemůžu. Jen co to půjde, zase dělat budu a ať si klidně vezmou ten rodičák, když člověk maká. Ale když ta máma se má starat o dítko.... to je prostě můj názor. Nikomu neberu jeho, i když s ním třeba nesouhlasím
4. lis 2010 v 19:36  • Odpověz
@patinek ja to vidim napr. u tchyne - rozdala by se, a jidla nikdy nebude malo, ale nekupuje nic jinyho - obleceni, drogerii atd..to dostava darem....a to jidlo ja ti nevim - skoro vse je domaci a maso v akcich, nejradsi ohlodava kosti z globusu a pritom bych nerekla, ze se maji spatne...ano to na prvni pohled treba neni videt, ale ja bych s prumernym duchodem proste nevyzila
4. lis 2010 v 19:37  • Odpověz
@patinek ženo, doufám, že nechceš, abychom se měli všichni stejně?? to jsem zažila, byla to nuda.
@mataharyy Máš pravdu v tom,že někde se začít musí, to je pravda. Já neříkám, když je někdo vychcanej jak díra do sněhu, ale když někdo touží po dítěti a nebude si ho moct pořídit, pač by na to neměl, to mi přijde ujetý
@berenika39 nikdo neříká, aby se všichni měli stejně, to jsem nikdy neřekla. to nikdy nebude
4. lis 2010 v 19:40  • Odpověz
@patinek neni to ujety, v Cine maji povoleny taky jen jedno dite a smitec...
4. lis 2010 v 19:41  • Odpověz
@patinek teda nevim jak to mas ty v rodine ale takhle bych se ja k svym prarodicum nikdy nechovala :sweat_smile: :rolling_eyes:
4. lis 2010 v 19:41  • Odpověz
@patinek a kde je napsany ze "spravny" je mit dve nebo tri deti, kdo to urcil.. protoze to tak po leta bylo? ja bych toho chtela :D
4. lis 2010 v 19:42  • Odpověz
@patinek reagovala jsem na tohle:

Ale to je zase u čeho jsme byli - tak to mají i maminy na mateřské, i pracující, jsou prostě rozdíly a budou
4. lis 2010 v 19:43  • Odpověz
@patinek ono i zde platí že když se chce všechno jde, ale záleží co jsi ochotná tomu objetovat :wink: Nám všichni říkali že jsou zvědaví jak uživíme dítě když máme to co máme... No a čekáme druhé a jde to, platíme hypotéku, poplatky, daně, živíme dítě, budeme živit i další a rádi by jsme zkusili i třetí jestli klapne holčička... Jen je to na úkor našeho pohodlí, standartu... Už holt není na to chodit každej týden do kina, není na to pořizovat si oblečení, kosmetiku a kdo ví co za astromické částky... Prostě je to něco za něco a o tom je život, máš možnost se rozhodnout... Mě to ani neschází, nepotřebuji chodit na mejdla a popíjet koktejli, mám dítě a mám mnohem větší radost když můžu koupit a dělat radost jemu než kdybych si koupila kalhoty za tři tisíce... :wink: A dítě bych si pořídila i kdyby mi nikdo nedal ani korunu... A než se do mě někdo pustí můj manžel je doma jen o víkendu pracuje mimo domov a přes dvacet tisíc nemá :slight_smile:
4. lis 2010 v 19:45  • Odpověz
@beruska2x mí prarodiče už nežijou, ale když žili tak si žili dobře, vždycky měli dost na to, aby si pořídili vše, co chtěli. a ještě ušetřili pro vnoučata. proto to říkám
4. lis 2010 v 19:45  • Odpověz
@beruska2x no já bych prostě nesnesla jedináčka - a stát se chce rozvíjet a chtějí děti, tak snad ten drobek v podobě rodičáku pro to udělat mohou
4. lis 2010 v 19:46  • Odpověz
@berenika39 jenže to není, že bych řekla, že chci aby všichni na tom byli stejně, to je řečeno, že rozdíly byli, jsou a budou.
4. lis 2010 v 19:47  • Odpověz
@patinek jenze od te doby se vse x krat zdrazuje a jejich navyseni duchodu o valr. to ani naaahodou nepokreje...
4. lis 2010 v 19:48  • Odpověz
@patinek pořád nějak zapomínáš, že xxx lidí zůstane doslova odkázaných na stát. to maminky mají protii tomu milion možností: mají mnažela. můžou při rodičáku dělt, jde to. můžou dítě dát do jesliček, když je nejhůř a pracovat. můžou se domluvit s maminkymmi v okolí a zapeníze jim hlídat jejich děti společně s vlastním. ještě něco? jsi na tom opravdu tak, že bez státu se nehneš dál????
4. lis 2010 v 19:48  • Odpověz
@patinek stát děti nechce, děti chceme my... :wink: Jináč ano i moje babička s dědou měli pro vnoučata, každej dostal vánoční dárky za určitej obnos, ale na to šetřili od ledna do prosince :wink: A nezdá se mi že si žijou špatně, ale když se podívám jak otáčí v ruce korunu a dumá zda koupí to a nebo ono... :pensive:
4. lis 2010 v 19:49  • Odpověz
@mataharyy já s tímhle co jsi napsala taky plně souhlasím - taky jsem musela spoustu obětovat - nebo obětovat, prostě něčeho se vzdát a taky mi to nevadí. A můžu ti říct, že já muže nemám doma někdy ani o víkendu, beru to jako daň za to, abych mohla být tam, kde jsem. V tomhle s tebou naprosto souhlasím. Ale prostě mě vadí, že chtějí brát rodičáky - prostě názor názor no
Když už se mají porovnávat důchodci a rodiny s dětma, tak si myslim, že ta první skupina si žije hodně luxusně :wink: ... stačí už jen to, že důchod je čistého a na osobu, kdežto příjem rodiny se dělí 3-4x a ty průměrné platy jsou snad jen v Praze a okolí :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
@patinek stat chce po tobe deti? myslim ze spis je chces ty :grinning: o.k. nemusis delat ustupky, ale nechtej aby ti to nekdo sponzoroval...

mas treba IZIP? ja ano i pro malyho - nejsme nemocny, po dokrotech nechodime a castka co plati pojistovna na peci je i tak astronomicka, zkus se na to podivat...
4. lis 2010 v 19:51  • Odpověz
@berenika39 třeba já v okolí nikde blízko jesle nemám - a když tak soukromé za dost velký prachy. Není tady tolik práce. Mám hypotéku, manžel dře téměř 7dní v týdnu (jako spousty dalších). Já neříkám, že se nehnu, ale hooooodně by mě uškodilo, kdybych rodičák neměla. A já bych klidně pracovala, kdyby mi to zdrav.stav dovoloval ta práce by byla
4. lis 2010 v 19:52  • Odpověz
Teda holky ja si myslim ze duchodci si penize zaslouzi :sweat_smile: ,preci jenom jit na brigadu v 70letech je blbost,i kdyz muj tatka delal do ledna tohoto roku,chtel aby se meli s mamkou lip,i ted na nem vidim ze by si rad neco nasel,ale uz to nezvlada zdravotne :unamused:

Chci se holky zeptat - ta zmena plati asi pro vsechny maminky,takze i ty co uz rodicak pobiraji,ze? Nejak to nemuzu nikde najit koho se to tyka. Moc diky za odpoved :slight_smile:
4. lis 2010 v 19:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.