• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snížení rodičovské dávky na 216tisíc Kč a tedy zkrácení rodičovské dovolené !!!

(Zamčená)
5. listopadu 2010 
@beruska2x tak ty jsi asi na tom finančně fakt mrtě dobře, když ti to nevadí. Já péči dr. taky skoro nevyužívám (jen nejnutnější), IZIP mám. A nemyslím, že mateřská není sponzoring. A já nemluvím jen o sobě, mluvím i o maminách,k co jsou na tom hůř než já
4. lis 2010 v 19:55  • Odpověz
@patinek klasika. nejde to, nemůžu. a stát může?
ty jsi tak strašně nemocná, že nemůžeš pracovat?
4. lis 2010 v 19:56  • Odpověz
@kacici tyka se to 4 lete varianty.. a na rozhodovani na kolik chces byt doma uz bude mit min casu ale to ty uz mas asi vybrane :wink:
@kacici já nevím, koho se to týká, na některých serveru najdeš to a na druhým ono - těžko říct, musíme se nechat překvapit :D
Podle mě se nejedná ani tak o snížení rodičovské dávky jako spíš o sjednocení :slight_smile:
Já jsem na rodičáku na 2 roky a beru částku 11.400kč měsíčně a stejně budu mít i příští rok na druhé dítko.
Mě přijde spravedlivé, že maminka která je na mateřské 4 roky bude v konečném součtu brát stejně jako já. Tak jak je to nyní bere o desitky tisic vic :wink: A to je spravedlivé? Já půjdu dřív do práce (kam chodím i na rodičáku) a budu dřív dávat peníze státu a za to jsem potrestaná? Tohle má logiku? Řekla bych, že ne :slight_smile:
@berenika39 mám rizikové těhu a mohla bych o své mimi přijít - málem se mi to stalo u prvního, takže abych o něj přišla, to pokoušet opravdu nebudu. proto nemůžu pracovat. U prvního dítka jsem dělala od jeho 8měsíců - nic jiného mi nezbylo. takže rozhodně nejsem taková, abych se doma poflakovala.
4. lis 2010 v 19:58  • Odpověz
@patinek to na tom nejsem tak strasne mrte dobre - jsme na to m asi mrte uplne normalne :grinning: ale kazdej jak si udela, tak ma.. sorry ale to je realita
4. lis 2010 v 19:58  • Odpověz
Holky diky,takze uvidime casem :grinning:
Ja musela nastoupit na 4-letou,ale to se mi zdalo fakt moc :sweat_smile: ,takze pres manzela jsem si zkratila delku rodicovske na 3 roky a ted vim ze od 2-let Natalky uz asi nastoupim do prace,jen bude dost finacne narocne zaridit hlidani,ale to nejak zvladneme :wink: ,nemame hlidaci babicky a dedecky
Ja si doted nemohla hledat praci,skolku pro Terezku jsme dostali ted v listopadu na druhem konci mesta ze vypadlo jedno dite,coz je super a ja jsem za to strasne moc rada. Ma deti,kolektiv a i ten rezim,doma uz zacala divocet :grinning: Hlidani jednoho ditete se jeste da,ale kdybych davala obe,padne na to muj cely plat :sweat_smile: ,profesi tu radsi ani nepisu,stejne by me nikdo neveril ze plat je tak nizky :sweat_smile: a priznam se ze se do prace i fakt dost tesim :grinning:
4. lis 2010 ve 20:06  • Odpověz
@patinek to jsem nemyslela, samozřejmě, přeju, aby to dopadlo dobře. nicméně - až se narodí, už budeš zdravá...
4. lis 2010 ve 20:06  • Odpověz
@berenika39 Já to taky nepsala nijak ve špatným vůči tobě, to v žádným případě. Ano pak už to bude v poho, až malej bude na světě. PO prvním jsem teda se dávala dlouho do kupy než jsem byla Oki, ale nemám takovou práci, abych mohla začít dělat třeba během prvního roku malýho. To moje práce a ani šéf neumožňuje. V tomhle třeba těm maminám, co můžou závidím. Možná teďněkdo namítne,že můžu změnit práci,abych to měla taky, jo to můžu, ale tady ty příležitosti tak velký nejsou ´jako ve větších městech
4. lis 2010 ve 20:09  • Odpověz
@editah222 To určitě souhlasím, to logiku nemá, hlavně, když jsi měla dle příjmu nárok na dvouletou, tak chápu, že Tě to naštve (myslím to dobře, taky by mě štvalo, že jsem "potrestána" za to, že jsem čím míň na státu závislá a tím víc mu dávám do kasičky), ale jsem pro jak stejnou částku tak aby si každá mamina mohla vybrat i dýlku RD, s tím, že budu vědět já sama, kolik si můžu dovolit být doma let + kolik musím mít příjem, stejně na podporu bych nárok neměla tak jako tak, tak stát už víc neokradu :slight_smile:

Ale maminy, koukali jste teď na zprávy na Nově? My se tady hádáme o to, jak moc jsme zodpovědné, že jsme si pořídili luxus dětiček a oni se handrkujou o test na akohol a midlí se o tom, zda se jim má povolit sklenka, když oni vlastně nemají takové klasické zaměstnání :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Tahle parta lentilek se vysměje stejně nám všem. Jen doufám, že až bude ten nejdůležitější podepisovat, tak si taky nedá jednu na kuráž :sunglasses: Ač podepíše či nee, hlavně aby si za tím stál :slight_smile:
4. lis 2010 ve 20:09  • Odpověz
autor
Holky, souhlasím s berenika39, kristi a ostatními, co tvrdí, že se máme spoléhat sami na sebe apod. viz.všechny jejich příspěvky :wink: Nicméně - druhá stránka věci - v nejbližším okolí mám spoustu párů viz.tento příklad: mladý pár, muž 30let, žena 28let, oba vystudovaní vysokoškoláci (žena skončila VŠ před 2lety, muž před 4lety), oba pracovali již při vysoké škole tzn.spoléhali sami na sebe a díky své praxi mají nyní velmi dobré zaměstnání (mají oba nadprůměrnou mzdu, řekněme 22tisíc čistého), nějakou dobu bydleli v podnájmu a spořili určitou částku na spoření, nerozhazovali, ale museli si alespoň zařídit domácnost, protože po škole samozřejmě neměli nic, zařízením mám na mysli lednici, základní nábytek apod., jejich rodina nemá žádnou možnost jim pomoci, ani s bydlením, ani žádnými většími dárky apod., prostě se opravdu spoléhají jen oni dva sami na sebe. Mají štěstí, že jsou zdraví a že měli tu možnost vystudovat vysokou školu (a měli na to "hlavu") a našli si dobré zaměstnání. Potřebují si ale vyřešit bydlení a tak si vezmou hypotéku, koupí si panelákový byt 3+1 na menším městě za řekněme 1.500.000. Platí tedy cca 8tisíc hypotéku (čistě nástřel) a celkem tedy za bydlení cca 12tisíc. Mají již věk na rodinu, ale na to, aby měli děti nemají...A mají si navíc šetřit měsíčně několik tisíc na "důchod". Kde je chyba, že si děti nemohou dovolit? Spoléhali se sami na sebe, snažili se, udělali maximum...Měsíčně jim to ale prostě nevychází. A pak jsou tu ještě stejní mladí lidé, kteří ani kdyby se "přetrhli", tak nemají na to mít takto placené zaměstnání, nemají na to, aby vystudovali školu....přesto mají právo na určitý život. A to mají všichni tito zůstat bezdětní? Když po dětech touží? Zajímali by mě Vaše názory.
(Omlouvám se za délku příspěvku a občasné krkolomné vyjádření, psala jsem to v rychlosti :wink: )
4. lis 2010 ve 20:12  • Odpověz
@mysulka jo, přesně , to jsem viděla, a to mě dokáže vytočit. jako snad jsou natolik zodpovědný, že nebudou chodit do práce nalitý! bude je někdo kontrolovat? zakázka - dodávka alkoholtesterů - zajímavá příležitost pro nějakou spřízněnou firmu. ano, tohle je totálně špatně a dokáže to naštvat i ty, co souhlasí s příp. reformou financí
4. lis 2010 ve 20:13  • Odpověz
autor
Ještě dodatek- chtěla jsem tim říct, že kdyby se nespoléhali na stát a opravdu žádný rodičovský příspěvek v dalších letech nebyl, tak by nemohli mít děti. Tedy na stát v podstatě spoléhají, protože jim těch 7600 neskutečně vyřeší situaci. Je to pro ně otázka, jestli moci nebo nemoci mít děti. Jistě, za nějaký rok se jejich situace zlepší, za 10 let mohou být "za vodou", pokud se budou nadále tak snažit, vzdělávat, pracovat, všímat si příležitostí....ale nemohou přeci čekat 10let a mít děti ve 40ti....
4. lis 2010 ve 20:16  • Odpověz
@fangi To je přesně ono - je to tak, jak si napsala. S tímhle souhlasím
4. lis 2010 ve 20:16  • Odpověz
autor
A ještě poslední věc - jejich rodiče jsou mladí, tedy pracují a protože se musejí taky "otáčet", tak pracují hodně a tedy jim nemohou případně dítko ani pohlídat a ani nikoho jiného takového v okolí nemají, takže těžko lze říci, že v 6měsících dítěte půjde žena do práce apod.
4. lis 2010 ve 20:18  • Odpověz
@fangi - Hezky napsane a dost ze zivota,ale my jsme presne jak pises oba VS,ja pracovala chvilku po skole,manzel dela 2 prace abychom to zvladli a zili si "pekne",pekne znamena ze detem muzu doprat co chci. Manzel pracuje uz 10let,ma prumerny plat,proto ma jeste druhou praci,abychom se meli lepe. Nerikam ze je to obcas tezky,ale da se to zvladnout :wink: a holky rozhodne netrpi :grinning:
4. lis 2010 ve 20:19  • Odpověz
@fangi Líbí se mi, jak si to napsala. To je přesně to, o co mi svým způsobem jde.
4. lis 2010 ve 20:19  • Odpověz
@fangi Jinak s tebou max.souhlasim,vystihla si to. Jenze zivot bez deti by byla takova NUDA :grinning:
4. lis 2010 ve 20:21  • Odpověz
@kacici svatá pravda :slight_smile:
4. lis 2010 ve 20:22  • Odpověz
@fangi tomu se nedá nic vytknout. máš pravdu. start je dneska problém, hlavně díky bydlení,které je totoálně nedostupné pro mladé. tam jedině si myslím, že se dá něco pořešit: staší domek za polovinu, dodělat sami. vesavba,půda. nájem. bydlení dočasně u rodičů, po MD teprve hypku. ta hypotékaa ten rozpočet zatěžuje hodně. to já vím.
no a dotaženo do konce: když si najdou na dva roky ne drahý nájem - s malým dítětem to dočasně jde, tak její mateřská plus rodičovský příspěvek (cca 15 tis. půl roku a 11400,- potom) nejsou zase takový propad, aby to nešlo. Po dvou letech školka, jesle, práce, hypka, šup do vlastnho. Já si prostě myslím, že to jde.
4. lis 2010 ve 20:23  • Odpověz
autor
A to zdůrazňuji, že souhlasím s tím, že se současná situace státu řešit musí, spousta těch vládních návrhů pro mě logiku má, mám ekonomické vzdělání, takže si to všechno plně uvědomuji. Na druhou stranu mi ale přijde hodně tvrdé to, s čím se teď někteří mladí lidé viz. můj příspěvek potýkají a přijde mi dost smutné,že jsou postaveni před otázku, zda mít dítě nebo ne, případně zůstanou u jednoho a to je ta hodně optimistická varianta. A nebo děti budou ještě dlouho odkládat a pak jsou tu nejrůznější smutné případy, jak se potom po 35 nedaří otěhotnět apod. Takže je snadné říci "starejte se o sebe sami", ale není to tak jednoduché. Spousta mladých dostala bydlení od rodiny a to jim celou situaci výrazně řeší. Ne všichni ale měli to štěstí a ono to bydlení je hodně výrazná položka, pokud máte hypotéku a to jsem uvedla byt za 1.500.000 3+1, což není běžná částka za takový byt, byty jsou výrazně dražší ve většině měst.

A už končím, to jsou romány :slight_smile:
4. lis 2010 ve 20:23  • Odpověz
autor
berenika39: Právě, je to o tom startu, samozřejmě tento pár se (když bude přát zdraví a trocha štěstí) bude mít jednou dobře, oba dohromady mají dobré platy i na tu hypotéku, ale oni prostě neměli 20let na to, aby si šetřili, snažili se vzdělávat a najednou šup, je jim 30 a už je čas na dítě, přitom není kde bydlet a jak to pořešit všechno během pár let...
4. lis 2010 ve 20:25  • Odpověz
@fangi Ale pravdivý romány :slight_smile:) My jsme prostě možnost bydlet u rodičů neměli, nidko nám taky nepomohl a než bych u nás koupila starší dům (který by byl i s předěláním o dost dražší než postavení nového) postavili jsme nový, který zdaleka není hotový, pač jinak by byla hypo neúnosná, ale dá se v něm žít. V tomhle směru nám nikdo nepomohl, museli jsme taky spoléhat sami na sebe a je fakt problém z jednoho platu táhnout všechny výdaje a u nás ten rodičák dělá hodně. To jen k tomu, že to je opravdu normální a přesně vystižený, cos napsala :slight_smile:
4. lis 2010 ve 20:27  • Odpověz
autor
berenika39: Ta řešení bych musela počítat a počítat a to se mi teď nechce :dizzy_face: , ale jsou to všechno hodně nouzová řešení, přeci jen bydlet s rodičema v 5ti lidech v 3+1 apod., to i když dočasně, ale není moc řešení pro mladou rodinu, ne každý vychází s rodiči...je to komplikované a to hodně...Měla by tu být nějaká možnost pro mladé rodiny, které mají dobrou práci, pracují, vystudovali...Teď jsem někde četla, že jsou v Pardubicích nebo v Hradci nebo kde, startovací byty pro mladé, do věku asi 35 (nevim přesně), oba musejí mít práci...a mají pak možnost bydlet v malém bytě za nájem asi 1-2000 (plus služby) na 3 roky a potom se musejí odstěhovat...Nevím, kolik je zájemců a kolik bytů, asi to nebude pro všechny, předpokládám, ale to mi třeba přijde jako docela dobrý nápad. Ale neznám detaily, tak nemohu příliš posuzovat.
4. lis 2010 ve 20:30  • Odpověz
kazdej z nas nejak zacinal,ale jsou nekteri, co jdou dal a nekteri, co zustanou na miste. kazdy z nas bojuje

ja treba otehotnela po roce vztahu, necekane, do pronajmu, muz vcelku bez mesicne vyplaceny vyplaty..a taky se to dalo...ono jde o tu prizpusobivost taky-
4. lis 2010 ve 20:31  • Odpověz
no taky jsem si tím prošla, rok u jedněch rodičů rok u druhých...pak práce....mě přijde jako dost luxus vlastní dům, když na něj nemám.
4. lis 2010 ve 20:35  • Odpověz
já teda nevim ale já bych nikomu nic nebrala a nic nesnižovala . Příjde mi to vůči jednotlivým skupinám nefér - nevim proč by měly maminy platit dluhy, proč by státní zaměstnanci měl být bez práce atd. pokud vim tak dluh jsme si udělali všichni ať důchodci , maminy,pracující ,nefachčenka, učiteli , zdravotníci atd. proč jiným se bere 5 %, druhým 20 % další jsou bez práce
ať se zvedne daň na jídlo - jest musíme všichni ne , tak všichni budou platit stejně a nikdo se nebude ohánět tím ten mě sebral tolik a ten zas má o tolik víc a já jsem bez práce .A neříkejte že by se ten dluch nesnížil když je tu 10 milionů lidí
4. lis 2010 ve 20:35  • Odpověz
@berenika39 jak to myslis, nemam? jako hotove, bez hypo?
4. lis 2010 ve 20:36  • Odpověz
autor
berenika39: Asi máš pravdu, že když by zůstali v malém bytě v podnájmu a nadále si šetřili a brali si hypotéku až po rodičovské dovolené, tak by to možná nějakým způsobem šlo. Zase ale malý podnájem je pro jedno dítě, ne moc pro dvě, jasně jde to, ale to už jde potom všechno, i bydlet pod mostem :grinning: , a zase se vrátit po jednom dítěti do práce, pořešit bydlení a potom teprve druhé...to je zase spousta a spousta let a nebo zůstat u jednoho dítěte nebo nevím. Je to těžké, ale asi je pravda, že nějaká řešení se vždycky najdu, i když bydlet s rodiči, se kterými nevycházím (jen příklad, ne můj :grinning: ) , je taky řešení na dvě věci....Ale pokud to nějak jde, tak máš pravdu, prostě jde to a potom v budoucnu už bude líp, až zase budou pracovat oba :wink:

Jinak do práce ve 2 letech dítěte ano, ale zase jsme u problému, že ani ve 3letech vám nevezmou dítě do školky, spíše až ve 4ech (jak kde samozřejmě), jesle neexistujou, hlídání není.....je to pořád dokola :slight_smile:
4. lis 2010 ve 20:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.