• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snížení rodičovské dávky na 216tisíc Kč a tedy zkrácení rodičovské dovolené !!!

(Zamčená)
5. listopadu 2010 
@berenika39 Jako luxus, když to jinak nejde prostě u rodičů ani nikde jinde se bydlet nedá???a podnájem je drahý skoro jako hypo???
4. lis 2010 ve 20:42  • Odpověz
nasi rodice a babicky meli vetsinou dum nebo velky byt - proste to se nejak dedilo z generace na generaci...pak holt kdyz se nekdo chtel prestehovat do mesta, tak to byloa bude slozitejsi
4. lis 2010 ve 20:45  • Odpověz
autor
Kristi: Ve všem s tebou souhlasim, i s tím přizpůsobením, všechno je to tak...Jen prostě když to těm kamarádům propočítám, tak jim to opravdu nevychází na to, aby si mohli dovolit dítě a to se na něj už cítí (je jim ke 30ti nebo 30 let, to není málo)...a to potom není co radit, oni žijí skromně, studovali, pracovali a pracují...a kdyby nebyl rodičák, tak už jsou úplně "v háji", to by si tu myšlenku na díte nemohli ani připustit...A to se budou třeba mít jednou dobře, budou třeba i za "vodou", ale ve 40ti jim to bude tak nějak "prd platný", to už není věk začínat s dětma. A jsou z toho smutní a fakt je chápu. Asi má pravdu berenika, že určité varianty tady jsou, zůstat v malinkém podnájmu například, nebrat si tu hypotéku nebo pokud to jen trošku jde, tak bydlet s rodiči, pokud mají alespoň 3+1 byt....ale jsou to dost nouzovky, co si budem povídat, rodiče nemusí být ze stejného města, kde muž má práci...apod apod....milion situací a žádná procházka růžovým sadem :frowning2:

A už toho nechám, jsem vám to tady zahltila :slight_smile:
4. lis 2010 ve 20:45  • Odpověz
@kristi neeee, jako že si prostě nemůžu dopřát to, na co nemám. znám pár rodin, které žijí v celkem honosných domech, ale hypotéka jim ničí nejen rozpočet, ale i vztah, oba dělají dvě práce, stejně v tom domě nejsou, děti jsou napospas sam sobě, prostě nic....žádný zážtky, akce,rodina to odnáší.
nepaušalizuji. to rozhodně ne. jen jako reakce na to, že kvůli domu si někdo nemůže dovolit to a to.....
4. lis 2010 ve 20:48  • Odpověz
@fangi nezahltila, ja to chapu, jak to myslis. Je to chvilema fakt na hovno, ja si nedokazu predstavit, ze bychom meli bydlet u tchyne nebo bych musela jit do prace. Je tezke premyslet nad tim, zda si vubec muzu dovolit jedno dite, zvlast kdyz chteji a je z lasky...ale furt si rikam, ze jim dost zbyde, resily jsme v jinem tematu, zda se da rodina uzivit za 7 tis. a prej da, tak asi to teda jde a myslim,ze ti tvoji znami maji i vic....treba 15tis. tak s tim se prece da vcelu normalne prezit
4. lis 2010 ve 20:49  • Odpověz
@berenika39 jj, to ja se jen ptala, abych presne vedela, o cem mluvis....je jasny, ze dum za cenu rodiny je kravina.....ale znam i takovy, ktery za to "sidlo" vymeni lasku a ten pocit byt spolu
4. lis 2010 ve 20:51  • Odpověz
@fangi nene, v pohodě, píšeš moc rozumně. nevím, to uskromnění na úplný začátek tam asi být má, je to jen přechodné, jakmile s emimčo vypiplá, začne další práce - začne nový život a pak se dá víc riskovat - třeba s tou hypkou.
4. lis 2010 ve 20:52  • Odpověz
@kristi myslíš hypotéku na lásku? půjčit si, abych mohla uplatit toho, po kom toužím a on mě miloval až za hrob? :grinning: :grinning:
4. lis 2010 ve 20:53  • Odpověz
@berenika39 tak jako jsou takovy....zlata klec se tomu rika, nebo zeleny vdovy..... :wink: a je jich dost :grinning: :grinning: :grinning:
4. lis 2010 ve 20:54  • Odpověz
@kristi no vidíš, tak to jsem asi úplně mimo. já vařím, peru, pracuju, mazlím prcka a těším se , a přijde ten můj na hypotéku domů:slight_smile:))).
jsme mimo téma:slight_smile:))), konec vysílání
4. lis 2010 ve 20:57  • Odpověz
autor
berenika, kristi: Souhlas, souhlas, moje slova :dizzy_face: Přesně Kristi, o to mi šlo, že oni jsou fajn lidi, šťastní, váží si jeden druhého, přejí si dítě, dvě děti...a teď si to spočítají a nemůžu jinak než jak jsi napsala, je to "na hovno" , nevychází jim to :unamused: A nouzová řešení jsou nouzová řešení a ani ta vždycky nejsou reálná, nemohou se přestěhovat k rodičům do jiného města, než má muž práci nebo do malého bytu 2+1 a bydlet tam v 6ti nebo já nevím...to už je fakt o přežívání... S tím, kolik je třeba peněz, aby měl člověk na vyžití rodiny s dítětem, by to bylo na dlouhé počítání, každý máme nějakou představu, vždycky se dá jít ještě hodně dolů, když se opravdu budou já nevim i u jídla vychytávat akce apod, nevím kolik je to minimum, ale třeba ani to jim nemusí zbývat...i takových je dost a dost, si myslím, protože ne každý měl možnost mít dobrou školu, ne každý na to vůbec "má" apod....

Holky, každopádně děkuju za pokec, je vidět, že se tu v diskusích i shodneme :wink:

4. lis 2010 ve 20:58  • Odpověz
@fangi navíc je dobrý si uvědomit, že si máme vážit toho, o máme a ne remcat, že se stát konečně snaží nějak vybřednout z toho šílenýho mínusu, který by nakonec postihnul naše děti:slight_smile:.
kdyby to byl tak nepřekonatelnej problém, obecně, mít dítě, založit novou rodinu, nebyl by ročník 2008 babyboom a ted narvaný jesle, školky, chůvy.....dětí se rodí dost. problém je v jednotlivcích, který si budou stěžovat, i kdyby padaly stříbrný kapky deště. že by mohly padat zlatý.....
občas mi to připomínná mého dvouletého prcka v období vzdoru. neciiii,nebuduuu, nejde.....
4. lis 2010 ve 21:02  • Odpověz
@fangi ty blaho, hezky jsi to napsala..to ja takhle hezyk neumim, po čtyřech letech doma, nejak mi chybi slova a souvislosti.....ja taky premyslim, chtela bych dalsi mimino,ale ted zrovna ho nemame kam dat..proste neni misto, tak se pocka, az se tohle nejak vyresi - myslim,ze se to da i pouzit na penize, ted na to nemam, chvilku pockam - ale zase je jasny, ze cekat do 50-ti se fakt neda...je to o tech kompromisech a ja kdyz vidim nektery lidi na konovi a mrknu do fotek jak zijou, tak vidim, ze i fakt s hodne malem deti mit lze....proste fakt se to vzdy nejak udela. Jen jde o ten standard, na ktery jsi zvykla a na ktery navyknes i sve deti...

my jsme oba ve vzdelani jako blbe - muj muz vyucenej - ale chtel a dal tomu vse, proto se ted mame tak jak mame...a kdyz mi vcera psal, jak je nastvanej, protoze jim lidi ve firme kradou ...tak to me fatk sere....
4. lis 2010 ve 21:05  • Odpověz
autor
kristi: děkuju, právě že to tady píšu narychlo, ale jsem ráda, že mě chápete, co jsem chtěla říct :slight_smile: Je to na hodně dlouhý povídání, radši nekomentuju "nemakačenka" všeho druhu (nejsem rasista), kterých potkávám denně dost a dost.

A s tím vzděláním jsem to nemyslela tak, že jen vysokoškolák se snažil, samozřejmě každý, kdo se snažil, by měl mít nějakou možnost mít dítě. Spíš jsem na těch vysokoškolácích chtěla ukázat to, že oni museli tomu studiu věnovat nějaký čas a ono když člověk vyjde ze školy ve 25 a ve 30ti chce alespoň nějak někde bydlet a mít malé dítě, tak že pokud opravdu musí spoléhat jen sám na sebe, tak je to dost těžké a někdy dost smutné a nefér.

4. lis 2010 ve 21:12  • Odpověz
@fangi urcite je to daleko slozitejsi, protoze abch pravdu rekla, tak ti vzdelai lide proste uvazuji daleko vice dopredu, neni to jen o tom: my se milujem a bude miminko...ale dokazi si i uvedmit, co vse okolo to obnasi. Potom je to daleko slozitejsi bych rekla....to jen tak uvazuji, nedokazu se do toho uplne vzit, ale myslim,ze jejich pocity chapu,...

a vubec nejhorsi je, kdyz ti je tricet a nemas ani toho chlapa, ani ten byt a ani nejakou nadeji,ze by se to treba nejak zmenilo...
4. lis 2010 ve 21:16  • Odpověz
autor
berenika39: To jsi napsala taky velkou pravdu. Je taky pravda, že většina lidí je "zmlsaných" a ničeho si neváží a pořád chtějí víc a víc a já nevím co....a nikdy nebudou spokojení. Těch je mi docela líto, šťastní nikdy nebudou.

Já jsem ale psala opravdu o lidech, které dobře znám, kteří by si toho hodně vážili, ale prostě finančně jim to nevychází, jsou nuceni dítě odložit o několik let, než by si přáli....atd atd

A jak tu padly ty důchody. Tak třeba moji babička s dědou jsou naprosto nejhodnější lidi na světě, zažili válku a další hrůzy, o kterých nemáme ponětí, a pracovali ještě mnoho let v důchodu, potom chodili na brigády (skoro do 70ti !!) a mají důchod, se kterým vychází tak tak a celý rok šetří na dárky pro nás a přemýšlejí opravdu o každé koruně, o každém koupeném rohlíku...a těm bych opravdu peníze nebrala. Všichni starší lidé mají nějaké zdravotní problémy apod, tak bych je rozhodně nechtěla stresovat snižováním důchodů. Navíc si to mnohem víc berou, tak si to dovedete představit. To docela nechápu, že někdo píše, že by bral důchodcům.
4. lis 2010 ve 21:17  • Odpověz
autor
kristi: No to máš pravdu, třeba mojí kamarádce je 30, dítě by si přála už několik let, bydlení si nějak pořídila na hypotéku, vychází tak tak, ale pracuje od rána do noci....nicméně tyhle problémy, co tu píšeme, by nechápala, protože je sama a to už skoro 5let, má prostě smůlu a určitě by věděla, jak vyřešit situace, o kterých tu píšeme, kdyby ale měla s kým....A pak jsou lidi, kteří mají nějaké zdravotní problémy, nemohou tolik pracovat nebo nedostanou hypotéku, nepojistí je....a to už jsme jinde....
4. lis 2010 ve 21:19  • Odpověz
autor
kristi: A taky souhlas, že "vzdělanější" lidé si to dovedou mnohem více promyslet, ty důsledky apod. a mnohem více to zvažují, zda mít dítě, zda jedno či dvě....
4. lis 2010 ve 21:21  • Odpověz
díky za debatu, fajn, jsem o něco spokojenější s tím , co mám.
kdyby to šlo, aby hodným a zodpovědným bylo pomoženno a prevíti nedostali nic:slight_smile:)))
4. lis 2010 ve 21:22  • Odpověz
autor
To mám dneska "psavou", jsem měla za večer napsat nějakou knížku, když už jsem se tak rozepsala :grinning: No nic, jdu už opravdu...Tak hodně štěstí všem, všechno se to zvládne, musí !! :wink:
4. lis 2010 ve 21:22  • Odpověz
autor
berenika: Viď, troška spravedlnosti a pohádkový konec by to chtělo, prevítům (dobrý slovo :grinning:) nic, hodným trocha štěstí :dizzy_face:
4. lis 2010 ve 21:23  • Odpověz
můj prcek se naučil hlášku, ale plete to:
když se jde, tak to chce:slight_smile:))))
4. lis 2010 ve 21:23  • Odpověz
autor
berenika: To je roztomilý :dizzy_face:
4. lis 2010 ve 21:24  • Odpověz
@fangi tak dobrou, diky za fajn debatu

@berenika39 to je tezky, prizivnici vzdy budou

a za treti, jsem fakt stastna za to, co mam a opravdu si toho vazim - a je i lto lidi, kteri i kdyz se fakt snazi a obetuji tomu hodne, tak nad tim, zebudo rodice, musi hodne premyslet...jednim slovem NEFÉR
4. lis 2010 ve 21:25  • Odpověz
autor
kristi, berenika: holky, taky dobrou a díky za fajn popovídání, člověk si hodně uvědomí, když nad tím přemýšlí a píše to :wink:

(Jinak ale chápu i holky, co sem psaly, že proč zrovna šetřit na maminkách apod, já úplně chápu jejich pocit, že stát "prošustruje" miliardy jinde (to je nepopiratelný, že hospodaření státu není vpořádku), navíc kdo ví, jestli to že sníží maminkám rodičák, zda to pomůže státu, protože opravdu nemůžeme vědět, kdo zase udělá jaká rozhodnutí a utratí to zbytečně jinde apod. Musíme jen doufat, že se ekonomická situace státu všemi těmi opatřeními opravdu zlepší, nic jiného nám ani nezbývá. To jsem napsala asi trošku krkolomně, ale chápete....Kdyby každý viděl, že vláda se opravdu snaží hospodařit správně a teď my jí těmito opatřeními můžeme nějak pomoci, tak by s tím souhlasilo mnohem víc lidí. Jenže tady naprosto chybí důvěra v jejich rozhodnutí, protože neustále vyvstávají nejrůznější kauzy a průšvihy, co kde, kdo napáchal, nakradl pro sebe, vyhodil zbytečně miliardy....Tak chápu, že potom lidi více myslí sami na sebe a všechno je to štve.)
4. lis 2010 ve 21:42  • Odpověz
Když tady to všichni vidíte tak že toto nastane za současné situaci, ano pak je to nereálné a toho si jsou vědomí... Tato situace nastane v okamžiku kdy bude víc možností kam po dobu práce umístit dítě. Tedy musí se vybudovat jesle/školky opatrovatelská centra nebo něco v tom duchu a ty potencionální řešení nejsou o tom že rodiče porodí a budou bez peněz, budou po určitou dobu brát mateřskou, tedy řekněme že po dobu půl roku bude matka brát mateřskou (třeba) ve výši 70% původní mzdy a po půl roce bude (s čímž ten návrh počítá) možnost umístit dítě do nějakého zařízení, kde se o něj postarají po dobu kdy budou rodiče v práci. Ano za současné situace je to nepředstavitelné, proto tento návrh EU všichni prozatim zamítli z důvodu přílišnejch nákladů... Takže je to hudba budoucnosti :wink:
A k tomu jak je to teď ano kdyby mi ze dne na den vzali peníze se kterýma počítám, tak si to můžu jít hodit (tuto situaci mi navodili už jednou a bylo to k pos...), takže nesouhlasím s tím že po dobu tříleté rodičovské se rok co rok mění způsob jak a koli bude kdo dostávat, jsem toho názoru že by vždy měli těm co už berou tuto dávku nechat jí doběhnout za stejných podmínek za jakých na ní nastupovali, ale na druhou stranu nemůžeme po státu chtít aby nám takové podmínky zaručovali po celou dobu kdy budeme rodit, čímž by na tom zas těžce těžili ti co by rodili jak zajíci bez ohledu na cokoliv... Ano teď jsem nastoupila na dva roky na RD, pokud budu vědět že od příštího roku se změní podmínky pro nástup na RD, tak mám svobodnou možnost se rozhodnout zda si pořídím další dítě nebo ne... :wink: Je to jen na mě a mém uvážení... Nebo ne?
5. lis 2010 v 00:46  • Odpověz
dobré ránko děvčata,včera jsem sem už nezabrousila,tak jsem teď zběžně dočetla co jste napsaly

matahary-souhlasím s tvojím posledním příspěvkem-ano,teď maminky pobírají rodičák za určitých podmínek,ale jsou i takové,které si za těch určitých podmínek pořídily druhé mimi ale teprve na něj čekají,takže by asi každá změna byla nevhodně načasovaná v kteroukoliv dobu,vždycky se najdou lidi co se jim to nebude líbit-navíc je to teď myslím chystaný hodně narychlo-vždyť by to mělo platit něco od nového roku,něco od dubna pak zase od července,spíš než teda budou nějaké změny,by se měli zamyslet a pořádně to vypracovat a pak to pustit ven,s tím,že změny budou platné od tehdy a tehdy,s nějakým časovým předstihem,to co běží by asi mělo být beze změn,ale s tím že se v případě RP nebudou už vztahovat na další dítko

k důchodům a důchodcům-jak jsem už psala-podle mě si novodůchodce který nepracoval důchod nezaslouží-neodvedl nic státu,tak proč by se měl stát starat o něj-ano dostaneš minimální důchod,který by se stanovil,ale teď jim ho počítají z průměrné mzd,která je opravdu už nevím kolik,ale rozhodně to není udýchaných 8-10 000,který si vydělá třeba prodavačka v samošce,atakže takový důchodce celý život ždíme stát na nějakých dávkách,a ještě dostane bohatýrský důchod placený z daní a příspěvků i té prodavačky-to je dle mého nespravedlivé a je takovýchto lidí hodně,navíc ten důchod mají každý rok valorizovaný-prozatím
samozřejmě pracující si důchody zaslouží,bohužel,zas počítané jen z jejich výplat

v tomto státě je hodně věcí postavených na hlavu,je zajímavé,že než se dostanou určití vyvolenci ke korýtkům,tak je vidí taky,ale jak jsou tam tak ztrácí přehled

některá navrhovala stávku maminek-no nevím,jestli by to pomohlo proč ne,v Praze se jich najde určitě víc jak 500 a ostatní můžou poepsat petici,ale nemám valné mínění o účinku,protože čím by jste chtěly argumentovat-nebudeme rodit?však to za nás udělají jiní-Vietnamci a jiné menšiny,takže číselný přírustek tady bude,a že by jsme jim strčily děti do senátorských kanceláří a odešly aby se postarali a viděli-to by udělala asi málokterá z nás
navíc tady unikla podstata RP-ten je pro dítě,maminky jsou doma zadarmo-vlastně za to že jim stát dočasně platí zdravotní a sociální pojištění a že prozatím můžou odejít dřív do důchodu-což chtějí v budoucnu zrušit taky,už se těším na můj 18-ti kilometrový rajón ve dvaašedesáti
5. lis 2010 v 07:15  • Odpověz
koukám,že se mi vloudila chybička-změny by se měly vztahovat na další dítko
5. lis 2010 v 07:16  • Odpověz
tak já v podstatě souhlasím s nějakými omezeními, ale mělo by na to být více času, myslím si, že pokud by to začalo platit už od toho roku 2012 pro hodně rodin by to mělo docela velké následky, já třeba vím, že bych musela jít do práce, i když by prcek měl jen rok a něco, no a taky, že druhé dítě by prostě nebylo, nebo třeba až za pár let, otázka je, jestli by to ještě šlo. Mám výhodu hlídací babičky, tak by to nebylo tak strašné, ale pravdou je, že hodně lidí tuto možnost nemá a jesle zatím nefungují, popř. fungují za poplatek, který se u některých maminek rovná mzdě( tady v Ově třeba vychází na 8000kč na měsíc)
Takže změny ano, ale i s nějakými dalšími opatřeními, např. firemní školky, jesle, snížení odvodů pro pracující s dětmi apod.
a navíc ještě taková poznámka, opravdu znám hodně vš vzdělaných lidí, kteří třeba tady na ostravsku nedosáhnou ani na průměrnou mzdu, jsou zodpovědní, snaží se zajistit bydlení a bez rodičáku opravdu dítě mít nebudou, protože ho neuživí a svědomí jim nedá si ho pořídit, protože na stát spoléhat nebudou, takže ve svém důsledku by ty následky do budoucna mohly vyjít dráž, než se zdá...
5. lis 2010 v 09:41  • Odpověz
@svatule Plně souhlasím. Já třeba mám obě babičky ve městě, ale budou ještě nějaký ten rok pracovat, než budou moci jít do důchodu. A navíc si nemyslím, že by takový stres a každodenní péči o malé dítě zvládly. Takže chůva, na kterou padne celej můj plat, to je pěkný, když by si vzala jen 8tis, tak 2tis projezdím, 1tis projím a zbyde mi asi 2tis., to je teda dost bída. A s vysokoškoláky to zrovna u nás ve firmě není o nic lepší. Mají stejné platy jako my.
5. lis 2010 v 09:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.