• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Speciální ortopedické vložky. Pomhly?

(Zamčená)
27. října 2009 
Naše malá začala hodně pozdě chodit (až ve 21 měsících). Od 3 měsíce jsme začali cvičit Vojtovku. Od cca 2,5 let začala vtáčet pravou špičku dovnitř. Naše doktorka říkala, že se to časem spraví, ale později to začala dělat i s druhou nožkou. Nikdy jsem ji nedávala použité botičky. Kupovala jsem ji jenom botky s Žirafkou a do papuček jsem ji dávala ty kožené vložky. Přesto se to nezlepšilo a my jsme dostali spec. ušité ortopedické vložky , které se musí 2x do roka měnit. Máte někdo s nimi zkušenosti? Zlepšilo se to po jejich nošení? Já asi dělala i chybu, že jsem nechávala občas malou běhat bosky po bytě. Ortoped říkal,že musí nosit vždy papučky . Manžel taky jako dítě musel nosit vložky, tak to má třeba po něm. Ale manžel si občas stěžuje na bolesti v zádech, tak mám strach, aby to malá taky tak neměla. Ortoped říkal, že je dobře, že jsme to včas podchytili a že se to zlepší. Měla si stoupnout na špičky a podle toho poznal, že se to zlepší, tak nevím, jak se to podle toho pozná.
27. říj 2009 ve 14:48  • Odpověz
autor
tak koukám, že jsme tady asi jediní, co mají problémy s nožičkami :frowning2:
27. říj 2009 ve 20:59  • Odpověz
Naše Kika nosí od tří let také ortopedické vložky.Na doma a ve školce nosí ortopedické sandálky.
V létě jí necháváme běhat po trávě.
Doma má posilovat nožku třeba tím že sbírá pastelky rozsypané po zemi prstami na nohou nebo chodí po špičkách.
Nejlepší by prý bylo,ale to prý až bude starší,skákání přes šviahdlo.Jinak téma o ortopedických vložkách už někde je.Zkusim najít a dát Ti sem odkaz :wink:
27. říj 2009 ve 21:10  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.