• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Společné zdanění manzelu

(Zamčená)
8. ledna 2011 
Ahoj holky. Vim ze je letos mozne uplatnit spolecne zdaneni asi naposled. Jen bych se chtela zeptat jestli by mi nekdo mohl poradit co vse je k tomu potreba. Budem ho delat letos porve a nejspis i naposled, kdyz se to rusi. Chtela bych se taky zeptat do kdy se to ma odevzdat atd., proste vse kolem. Predem dekuju, jestli mi nekdo z vas poradi. :wink:
7. led 2008 ve 23:47  • Odpověz
Irenan, já mám dojem, že tento rok už je se společným zdaněním utrum.
7. led 2008 ve 23:57  • Odpověz
autor
ale za rok 2007, to jeste jde, ne? Az od roku 2008 uz to nejde, ne?
8. led 2008 v 00:15  • Odpověz
nene neníí :slight_smile: í ještě tento rok naposledy..předně jak píšeš jde o daně za rok 2007
8. led 2008 v 08:27  • Odpověz
já tomu holky vůbec nerozumím :wink: já se vdávala v loni :slight_smile: to si nemám žádat v práci,ale jen manžel i za mě,nebo jak :wink:
8. led 2008 v 08:30  • Odpověz
many..ty budeš muset taky z práce příjem....tzn. že budeš muset odnést ten spec.formulář, ketrej stáhneš na netu do práce a manža taky..pak to budeš muset dát bud nějaké učetní , nebo si to budeš muset spočítat sama...lepší je ta učetní :slight_smile: ..je to trošku složitější..noa pak to zanést na finančák...ty ale koukám že jsi těhu a mimčo čekáte až v květnu..a já mám takový pocit že společné zdanění můžeš uplatnit jen tehdy, pokud pečuješ o min. jedno dítě ale ted si nejsem jistá....
8. led 2008 v 08:38  • Odpověz
aha,tak to jo :wink: děkuju moc :slight_smile:
8. led 2008 v 08:41  • Odpověz
Podmínkou, aby mohlo být uplatněno společné zdanění manželů je, aby dvě osoby byly manželé a aby vyživovali alespoň jedno dítě žijící s nimi ve společné domácnosti. Každá z těchto podmínek musí být splněna nejpozději poslední den v roce, za který má být zdanění uplatněno. Ustanovení § 13a zákona o daních z příjmů nestanoví podmínku, podle které by manželé museli v domácnosti dítě vyživovat po celé zdaňovací období. Manželé mohou společné zdanění uplatnit, pokud vyživují alespoň jedno dítě žijící s nimi v domácnosti a jsou povinni splnit tuto podmínku nejpozději poslední den zdaňovací období, za které uplatňují společné zdanění, tzn. i kdykoliv dříve v průběhu zdaňovacího období.....tady je přesné znění..
8. led 2008 v 08:52  • Odpověz
dííííííííííííky :grinning:
8. led 2008 v 08:57  • Odpověz
ahoj, vyplati sa nam to podavat, aj ked som bola v roku 2007 len na MD pol roka? Rodicovska dov.mi zacala az 23.12.Ale manzel mal asi 4x vacsi prijem...
8. led 2008 v 09:12  • Odpověz
zkus to :wink: ať se manžel poptá v práci :wink:
8. led 2008 v 09:45  • Odpověz
Holky díky za info.Ještě, že jsem se tady podívala :wink: Snad nám teda něco na daních vrátí.
8. led 2008 v 11:03  • Odpověz
suzik určitě se vyplatí podat , když má jeden větší příjemm naž ten druhý.nevyplatí se to v případě, že mají podobné platy, ..nebo nevyplatí..spíš dotaneš málo, ale tekla mužeš dostat i přes dvacet tusíc.... :sunglasses:
8. led 2008 v 11:35  • Odpověz
autor
a kdyz jsme se brali 7.7. 2007 tak se to pocita od data svatby nebo za celej rok?
8. led 2008 ve 13:38  • Odpověz
já myslím že za celý rok... :slight_smile:
8. led 2008 ve 13:45  • Odpověz
autor
to by bylo hezky
8. led 2008 ve 13:54  • Odpověz
nene děvčata za celej rok ne od data svadby. my jsme ho podavali v loni taky poprve. ale jinak vam poradí každa učetní nebo někdo v praci na mzdovce. :sweat_smile: je to parada kež by to tak nechali :grinning: ale to by jsme chtěli asi moc po tom našem statě :wink:
8. led 2008 v 18:32  • Odpověz
holky nevíte prosím odkaz na stránky ,kde se dá stáhnout formulář na to společné zdanění manželů?
já beru mateřskou od začátku července, to se do toho počítá také a ještě jsme jako malaá organizace,tkaže mi mateřskou vyplácela sociálka, nevíte jak to je?jestli mi pošlou jako potvrzení o příjmu za toho půl roku?děkuji za rady :slight_smile:
13. led 2008 ve 13:07  • Odpověz
marta já ted přesně nevím kde se stahuje..ale někdo se určo najde..zkus stránky ministestva financí
jen s tou mateřskou jo započítává se do toho mateřká..já to měla minulej rok podobně...ale jde o to jestli tvůj příjem přesáhla určitou částku,aby si mohla manža odečíst na tebe 5000kč...tak částka je něco kolem 30000, ale tu sumu ted nevím jistě
13. led 2008 ve 13:33  • Odpověz
Ahoj, formuláře jsou například na sfinance.cz, myslím že se tam daňové přiznání dá rovnou i vyplnit.
13. led 2008 ve 13:38  • Odpověz
Baby, ale veď od nového roku má byť spol. zdanenie manž. predsa zrušené, nie? Aspoň tak to tvrdil p. Kalousek?!
14. led 2008 v 06:19  • Odpověz
Musko společné zdanění manželů je od tohoto roku zrušené ale za rok 2007 se žádá zpětně :wink:
14. led 2008 v 06:25  • Odpověz
No jasné, mi to nedošlo :grinning: :grinning: Dík!
14. led 2008 v 07:43  • Odpověz
Ahoj holky! Tchyne mi rikala, ze pokud nejsme oddani a vychovavame spolecne dite, ze si muzem udelat SZM. Me to prijde jako nesmysl. Uz to slovo manzelu je jasne, nevite o tom nekdo neco? dik
17. led 2008 v 15:54  • Odpověz
autor
Ja jsem si to taky myslela, kdyz jsme nebyli manzele, tak jsem volala na financak,jak to je a tam mi bylo receno, ze ke spolecnemu zdaneni manzelu potrebuju oddaci list. Takze jestlize nejsme manzele nejde to. Tak jsme se vzali, samozrejmne nejen kvuli tomu a ty debilove nahore to zrusili, takze letos to pujde asi jen za pul roku, ponevadz jsme se brali 7.cervence a za dalsi rok uz mame smulu.
18. led 2008 ve 12:18  • Odpověz
iveta jedna z podmínek je být manželé jinak máš smůlu bohužel :frowning2:
18. led 2008 ve 12:34  • Odpověz
Holky, chci se zeptat, když podávám to společné zdanění manželů, tak ten formulář z FU vyplnuje každý z manželů anebo jen jeden a podá to jakoby za oba? Dnes jsem si byla pro papíry a zapomněla jsem se na to jaksi zeptat a z těch Pokynů mi to není moc jasný :confused:
Asi se tam budu muset jít optat znova :confounded:
21. led 2008 v 16:27  • Odpověz
Formuláře musíš mít dva,jeden pro sebe a jeden pro manžela.ono se to sice nějak prolíná,ale budeš dávat dva formuláře. mě to bude dělat jedna známá,protože já bych to nezvládla,spíš aby to bylo dobře vyplněné,protože si tam můžeš dát odepsat spoustu věcí.Ale podmínka,musíte být manželé. :slight_smile:
21. led 2008 v 17:49  • Odpověz
tak souhlasím, letos lze podat SZM do 31.3.08 za rok 2007 naposledy, podávají ho skutečně pouze manželé a formuláře musí být 2, na zadné straně je pak žádost o převedení nedopaltku jednoho z manželů na přeplatek. A rozdíl (v případě přeplatku) vám zašlou na účet. :wink:
22. led 2008 ve 21:08  • Odpověz
Tak už jsem to dneska vyplnovala a tím SZM nám vrátí o dost víc než kdybychom si to podávali každý zvlášť :slight_smile:
23. led 2008 v 16:25  • Odpověz
tak tak :wink:
23. led 2008 v 18:33  • Odpověz
1 2 3 ... 5
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.