• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Společné zdanění manzelu

(Zamčená)
8. ledna 2011 
http://www.mesec.cz/danova-kalkulacka/manzele/ .. tady si můřete společné zdanění vypočítat :slight_smile:
23. led 2008 v 18:44  • Odpověz
pipisek • 2d • Dnes v 09:42
Ahoj holky, jdu s prosíkem... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Chtěla bych letos využít společného zdanění manželů a potřebuji pár rad. Na MD jsem od 24.5.2007. protože jsem pracovala v tzv. malé organizaci, tak těch 28 týdnů MD mi vyplácela PSSZ peněžitou pomoc v mateřství. Od 6.12.2007 jsem na rodičáku a vyplácí mě Městský úřad odbor sociální péče.
Svůj výdělěk do odchodu na MD doložím od zaměstnavatele. Moje otázka je ale taková - je potřeba ke spol. zdan. manž. potvrzení o výši dávek od úřadů (zkrátka kolik mi vyplatili jednotlivé úřady) ???
Nebo se dokládá jen výdělek ze zaměstnání a potvrzení o tom, kolik mi bylo vyplaceno na sociálních dávkách se nedokládá???
Jestli jste nějaká v podobné situaci a máte už žádost o spol. zdan. manželů připravenou a jste tudíž moudřejší než já, tak prosím o radu. Myslím, že tohle téma bude zajímat víc "koníkářek".
Za rady předem díky!!!

aponchie • 1d • Dnes v 09:44
ahoj ja myslim ze je nutne dolozit vsechny prijmy ja jsem loni dokladala fin.poradkyni vsecko od uroku zaplacenych na hypotece pres prijmy ze socialky pridavky atd proste vsecko,jen nevim jak je to letos prece nekde rikali ze se uz nebude delat spol.zdaneni ci co mozna se mylim

lukin • 35tt • Dnes v 09:45
pipisek: Tohle téma už tu je, a to v paragrafech. Já ti neumím poradit, ale zkus napsat tam, možná ti poradí.

valeriem • 20tt • Dnes v 09:45
pipisek: ahojky, no, podle mě ta PSSZ by ti měla vystavit potvrzení, protože co já mám zkušenost, FÚ - společné zdanění a PSSZ spolu moc nekomunikují a mateřská se počítá jako zdaňovací příjem :wink: ....
Rodičák se ti tam nezapočítává, tam to potvrzení podle mě není třeba :wink:

marinka • 1d • Dnes v 09:46
Ahoj pipisku, já jsem na tom podobně, taky jsem pracovala v malé organizaci, mateřskou mi vyplácí sociálka a zjišťovala jsem si vše u účetní a stačí jenom potvrzení o výši přijmu od zaměstnavatele! Potvrzení o výši dávek nepotřebují..

mikca • 2d • Dnes v 09:46
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=44295&vGroupOffset=0&vOffset=0 soc dávky nemusíš sokládat jen je přiznat a vyplnit do kolonky

marinka • 1d • Dnes v 09:47
Hmm, tak koukám, že názory se různí, mně to řekly dvě účetní z mojí i manželovi práce, že stačí jen to potvrzení od zaměstnavatele, tak nevím :sweat_smile:

aponchie • 1d • Dnes v 09:48
tak to koukam pac ja jsem ji musela dolozit vsecko ale asi je to tim ze ja si absolutne nic nevyplnuji a nechavam to na ni zatim mame preplatky takze to neresim ale vim ze je tam zapsano v kolonkach vsecko i kolik jsi mela rodicak a pridavky ale akorat se to nezdanuje takze nekde to musi nacist ty data.

pipisek • 2d • Dnes v 09:50
ježišmarjááá
tak jsem zase tam,kde jsem byla :grinning: :grinning: :grinning:
já jsem slyšela právě taky dva názory.. jeden, že soc. dávky se nedokládají, a druhý, že se dokládají, tak zase nic nevííííííím

mikca • 2d • Dnes v 09:55
holky nedokládají..mě minulej rok platili mateřskou a nějak jsem to tam nenapsala a paní na finančáku se mě na to zeptala....a já jí řekla že jo, tak to tam zapsala a jelikož jsem měla víc než 30 za ten půl rok tak nám zsanění zkrouhla o pět tisíc jen to frklo, takže vyplnit jo potvrzení ne :slight_smile:

aponchie • 1d • Dnes v 09:56
no hele ja dokladam absolutne vsecko ,me je to jedno maximalne si z toho vybere co potrebuje a zbytek mi vrati ,porad lepsi jak chodit a furt neco dodatecne nosit.ja vim ze se proste rodicak nezdanuje ale je tam zapsany jako nezdanitelna castka takze nekde musi zjistit jak dlouho to pobiras a vypocitat a zapsat.hele na socialce to je otazka 2min nez ti vyjede z pc vsecky prijmy co jsi mela takze si to nech udelat a kdyz to nebude potreba zahodis to.ty si to delas sama nebo mas na to nekoho??
24. led 2008 v 09:58  • Odpověz
plati pre mna podmienka pobiram rodic.prispevek. som ho zacala brat od 23.12? a ak som bola dovtedy na MD, pocita sa to od mopjho nastupu na MD?alebo moje prijmy od zac.roku?a ten rodic.prispevek sa asi nezapocitava, ze?
24. led 2008 v 16:53  • Odpověz
a neviete, kolko by tak stalo, ked si to dame spocitat nej. uctovnicke?
24. led 2008 v 17:02  • Odpověz
zuzik rodičák se nezapočítává, ale musíš ho přiznat, ale mateřská se započítává....počítá se to za celý rok..jinak já dávám učetní 500kč..ale na netu si to možná zvládneš vypočítat sama...
24. led 2008 ve 20:04  • Odpověz
Tak společné zdanění manželů se vyplatí, pokud je rozdíl v hrubých příjmech manželů víc než 100 000, však si to tady můžete zkusit porovnat:
http://www.finance.cz/dane-a-mzda/financni-kalkulacky/spolecne-zdaneni-manzelu/

A pro irenan: SZM můžeš uplatnit, (samozřejmě za celý rok - na kousky se daňové přiznání nepodává, zdaňovací období je kalendářní rok, ne? :wink: ) i když se vdáš 31.12. Píšou to přímo na stránkách ministerstva financí. Jinak posílám odkaz na časté dotazy ohledně SZM:

http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA9846D-22DBFF56/cds/xsl/219_8523.html
24. led 2008 ve 21:21  • Odpověz
autor
jo?tak to je super, to mi ani nedoslo, to je vlastne fakt, sice jsme manzele od cervence ale dite mame dyl a to by se urcite nedalo, zdanovat kazda polozka jinak. Tak to jsi me potesila :slight_smile:
24. led 2008 ve 23:02  • Odpověz
My máme zase dítě až od srpna :grinning:
Takže bych na tom byla podobně, kdyby se to dělalo po částech :wink:
25. led 2008 v 09:20  • Odpověz
Holky tak pocita se ta penezita pomoc v materstvi jako zdanitelny prijem nebo ne? Od kazdeho slysim rozdilne nazory. dik
25. led 2008 v 17:11  • Odpověz
ahojte, neviete ako je to s urokmi z hypoteky? nieco som pocula, ze si ich mozem odratat z dane, len ked uz mame zapis.byt v katastri...a mu ho zatial nemame zapisany-je podany len navrh na vklad do katastra-asi od oktobra min.roku :sunglasses:
25. led 2008 v 17:44  • Odpověz
susiku: o tom nevím, mě normálně ty zaplacené úroky odečetli i za ten rok, co jsme ještě stavěli, akorát jsem k daňovému přiznání musela dodat potvrzení o výši zaplacených úroků.
25. led 2008 v 18:26  • Odpověz
aha, dik, tak to vyskusame :wink:
25. led 2008 v 18:34  • Odpověz
iveta PPM se zdanuje..je to vlastně jako příjem takže ho musíš přiznat a oni ti ho pak odečtou od manželovou výdělku..a o to budeš mít vlastně měnší dan...
jinak se dají odeúsat uroky z hypotéky musíte mít ale potvrzení kolik jste zapaltili to vám musí poslat ..a pak ještě životní pojistky :slight_smile:
25. led 2008 v 18:40  • Odpověz
jo, ale některé životní (např. riziková) se odečítat nedají.
25. led 2008 v 19:02  • Odpověz
zivot., co mame k hypo by hadam islo odcitat, nie? mame uplne jednoduche...
inak holky, ked si odcitame uroky, to znamena, ze nam ich v podstate vratia?al. sa nam len trochu zvysi ta suma?
ja totiz vobec netusim, kolko asi dost.naspat...
25. led 2008 v 19:09  • Odpověz
susik my to spočítaly zhruba tak na 30000kč..nahoře je odkaz na počítadlo..z pojištovny by ti měli poslat sami potvrzení k daním pokud tvá pojiska jde odečítat
ty životní se dají odečítat pokod jsou sjednaná většinou tak do 60až 70let dost zjednodušeně řečeno
25. led 2008 v 19:50  • Odpověz
no pokud je to rizikové jen na krytí rizika splácení, tak ne, ale pokud máš vinkulované životní investiční pojištění, tak to jo. Ale i pojišťovny posílají papír, kolik si zaplatila za pojištění, když to jde odečíst z daní. Pokud ti nic takového neposílají, pak to odečíst nejde.
Úrokama se sníží základ pro výpočet daně, takže to není tak, že veškeré úroky se ti vrátí.
25. led 2008 v 19:51  • Odpověz
mikca, PPM se započítávat nemá, není to příjem, který by se zdaňoval :wink:
25. led 2008 v 19:57  • Odpověz
andílek to není pravda...musíš ho přiznat a pokud přesáhne celková částaka za zdanovací období myslím ted něco kolem 30000kč tak si automaticky na tebe manžel nemůže odečíst 5000kč jako na manželku bez příjmu...mám vlastní skušenost přímo na finančáku mi takle zkrouhli minulej rok zdanění...takže to není klasické zdanění , ale ovlivnuje to odčitatelné položky
25. led 2008 ve 20:30  • Odpověz
ano, ovlivňuje to odčitatelné položky, ale né daňový základ, já jsem sice loni už nemakala, ale myslím, že to bylo stejné jako před loni a to jsem udělala těch SZM asi 50 :wink:
25. led 2008 ve 20:43  • Odpověz
jo tak to jsem to napsala blbě neovlivní to danový základ to ne, ale přiznat se to musí a tím pádem manža příchází o peníze ketré by si za manželku mohl odečíst...nám minulej rok bylo vypočítáno 24 tisíc a na finančáku na to přišli a hned to zkrouhli o pět tisíc.. :frowning2:
25. led 2008 ve 20:48  • Odpověz
jo jo, já jsem si pak ten příspěvek dočetla do konce a vím, že tomu rozumíš, já vím, co to občas dá za práci vysvětlit nejjednodušeji lidem, kteří o tom nemají ani páru :wink:
25. led 2008 ve 20:50  • Odpověz
no já někdy píšu jak tatar :grinning:
25. led 2008 ve 20:52  • Odpověz
já taky, na mateřský totiž měkne mozek (jsem zjistila ) :sweat_smile:
25. led 2008 ve 20:53  • Odpověz
no já jsem na mateřký už nějakej pátek takže já mám už rosol :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. led 2008 ve 20:54  • Odpověz
já sem koukala, máš už větší děti a moc krásný, hlavně ta cácora :dizzy_face:
25. led 2008 ve 20:55  • Odpověz
dík takyj sem ti zkoula malou je moooc krásná..jak pase tam je kouzelná :grinning: ..ale to jsme trochu odboičili od tématu :grinning:
25. led 2008 ve 20:57  • Odpověz
já mám, ale kluka jako buka :sweat_smile: :wink: :grinning:
25. led 2008 ve 20:58  • Odpověz
joj a už končíme nebo dostaneme vyhubováno :pensive: :wink:
25. led 2008 ve 20:58  • Odpověz
ježííííš :confused: no jooooo je jak holčička takvej jemnounkej..no to čummiiim já mám na to talent..tak promin lae je krásnej..fakt jak holčička.. :
25. led 2008 ve 20:59  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.