• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Společné zdanění manzelu

(Zamčená)
8. ledna 2011 
já to taky řikám, že je celej holka :dizzy_face: , tak se měj hezky :wink:
25. led 2008 ve 21:00  • Odpověz
ahojte, ked som na rd od 23.12, potrebujem aj nej. potvrd.zo socialky?
26. led 2008 v 16:01  • Odpověz
určitě, tuto dobu by si měla doložit, no soc. ti udělají výpis :wink:
26. led 2008 v 19:27  • Odpověz
holky ale RD se nikam nevyplnuje..stačí jen papír z práce že nemáš od nich přijem a tím to hasne..RD se nemusí prokazovat..teda aspon já jí nikdy neprokazovala :slight_smile:
26. led 2008 ve 21:06  • Odpověz
mikca, no ono záleží jestli je susik v prac. poměru nebo na ÚP, pak taky záleží na úřednících z FÚ a já zastávám názor, čím více papírů doloženejch, tím lépe, aspoň pak nikdo neotravuje a vše je rychleji vyřízené :wink:
26. led 2008 ve 22:01  • Odpověz
jé, koukám, že se tu řeší společné zdanění.... rodičovský příspěvek není zdanitelný příjem, takže není rozhodný pro daňové přiznání a nic se dokládat nemusí... jak píše mikca stačí zajít do práce a požádat o potvrzení o zdanitelných příjmecha pokud vůbec v práci nebyla -třeba brigádně na pár hodin... tak stačí k formulářům o zdanění čestné prohlášení, že ve zdaňovacím období 2007 neměla vlastní zdanitelný příjem.
26. led 2008 ve 23:33  • Odpověz
ahojte, ja som normalne pracovala...tak dik za radu, som rada, ze nemusim bezat na socialku :slight_smile:
27. led 2008 v 07:38  • Odpověz
Holky,do společnýho zdanění patří i daňově uznatelné odpočty.To je: úroky z úvěru ze stavebního spoření,úroky z hypotéky,potvrzení o odběru krevní plazmy,potvrzení o daru na dobročinné účely(my např.máme adoptovanou holčičku v Indii),potvrzení o penzijním připojištění od určité výše...Všechno musíte podepsat,dopsat datum a kde jste to podepsaly a dodat k potvrzením příjmů.Nejlíp je,když vám to zkoukne nějaká známá účetní.Pokud to chcete mít jistý a neznáte žádnou,radši s tím na finančák dojděte sami.Je čas do konce března.(Ale jednotlivé společnosti ta potvrzení už posílají poštou vám domů automaticky,žádat o ně nemusíte.)Nám loni vraceli 30 000,takže za zkoušku to určitě stojí.(Švagrová má jen dvě děti,je na mateřský a manžel má malej plat,ale i tak jim vraceli asi 11 000.-).
28. led 2008 ve 12:58  • Odpověz
holky dotaz za da sa odpocitat od dani i zivotna pojistka ktora bola uzavreta specialne k hypoteke?
30. led 2008 v 17:31  • Odpověz
a este u penzijneho pripojisteni sa pocita cela usetrena ciastka vratane prispevku zamestnavatela a statneho prispevku?
30. led 2008 v 17:37  • Odpověz
androna: pokud je to životní pojištění, které splňuje podmínky pro odečet, tak jo. Penzijní se taky nedá odečítat vždycky - já třeba životní odečíst můžu, ale penzijní odečítat nemůžu.
31. led 2008 v 07:37  • Odpověz
kacka va a nevis kde by som nasla tie podmienky pro odecet?
31. led 2008 ve 12:31  • Odpověz
holky, životní pojistka se dá odečíst, pokud je sjednaná do 60 let věku a cílovou částku 60 tisíc... nebo min. trvání 5 let (pro případy že má někdo třeba 57 let, v tom případě by ji musel mít sjednanou do 62 let věku)

penzijní připojištění se dá odečíst pouze nad 6000 ročně...tzn. aspoň 6001kč (přes 500 měsíčně) a to pouze to co si platíte vy
31. led 2008 ve 12:45  • Odpověz
dashak my mame tu zivotni pojistku k hypoteke ktoru vyzadovala banka takze ak to splnuje tie podmienky do 60let a min 60tis tak to jde taky?
31. led 2008 ve 12:47  • Odpověz
No super, vidím, že kůň zas funguje jak má, vůbec se mi neodeslala odpověď :angry:

Androno, pokud je to soukromé životní pojištění tak ano. Měli by ti poslat nebo možná už poslali potvrzení o výši zaplaceného pojistného za rok 2007, takže to doložíš k formulářům + protože žádáš poprvé tak taky kopii pojistné smlouvy - kvůli potvrzení splnění podmínek 60 tisíc a 60 let

Ale musím tě upozornit na dost podstatnou věc:
V případě, že si budeš to pojistné odpočítávat z daní a z nějakého důvodu nakonec pojistku ukončíš dříve než v 60 letech, budeš muset vrácené peníze dodanit....takže kdyby sis to třeba 20 let odečítala a pak ukončila....šlo by asi o dost velkou sumu...což stojí za zvážení jestli to do toho přiznání vůbec uvádět :wink:
31. led 2008 ve 13:07  • Odpověz
Když se to dá odečíst, tak pojišťovna automaticky na začátku každého roku posílá potvrzení o zaplacení příslušné částky. Pokud se to nedá, tak to neposílají. Jinak to určitě bude někde ve všeobecných podmínkách, bych si tak tipla.
dashak: já mám životku do 50 ti let tuším a odečítat to můžu.
31. led 2008 ve 14:44  • Odpověz
kacka.va... pokud máš starší pojistku tak možná ano, pro letošek platí tyto podmínky :wink: Momentálně chodím do práce pomáhat s vyplňováním daňových prohlášení, takže mám čerstvé info
31. led 2008 ve 22:32  • Odpověz
Tak tady je to přesně ohledně toho životního pojištění...dokonce to není 60 tisíc ale 70 tisíc :sweat_smile: a 40 tisíc pro případy kdy je smlouva sjednána na dobu od 5-15 let (starší ročníky)

http://www.financninoviny.cz/os-finance/dane/index_view.php?id=290244
31. led 2008 ve 23:10  • Odpověz
dashak: mám asi 3 roky starou. Jenže pokud to má někdo až letos, tak si to do přiznání stejně nedá :wink:
1. únor 2008 v 07:17  • Odpověz
no nedá, bavíme se o ročním zúčtování daně za rok 2007, takže o zaplacení pojistného za toto období...to taky uvádím v příspěvku v 13.07... V pondělí se ještě v práci podívám jak je to s tou částkou, protože zatím jsem všude našla těch 70 a 40 tisíc.
1. únor 2008 ve 13:44  • Odpověz
Holky, nevíte některá jak vyplnit úplně vzadu na daˇ.přiznání to, když jsem uplatnovala spol.zdanění a mně tam vyšel nedoplatek a manžovi přeplatek?
V těch Pokynech vysvětlují,j ak to vyplnit, aby nám vrátili jen ten rozdíl, ale at si to čtu jak chci, tak mi to hlava nebere :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
8. únor 2008 ve 13:11  • Odpověz
zusma: Předpokládám, že ti jde o to jak vyplnit žádost o vrácení přeplatku. Takže do první kolonky do formuláře manžela (1.přeplatku na dani z příjmů fyz. osob) uvedeš rozdíl mezi tvou a manželovou částkou - to vám FÚ vrátí. Pak vyplníš jestli chcete přeplatek poslat na adresu nebo na účet. Do řádku: 2. Přeplatku na dani z příjmů fyz. osob v důsledku postupu podle § 13a napiš částku svého nedoplatku. Dál do kolonky Přeplatek převeďte na účet vedený u FÚ vyplníš místo FÚ, u kterého budeš formulář odevzdávat, pak jeho č. účtu a jako var. symbol svoje rodné číslo. To je všechno :wink: :slight_smile:
8. únor 2008 ve 13:22  • Odpověz
Ejana, díky, mrknu na to. A toto vše vyplním pouze do formuláře manžela? A do svého formuláře nevyplňuji nic?
8. únor 2008 ve 13:28  • Odpověz
Jenom tam kde vznikl přeplatek, takže pouze do manželova.
8. únor 2008 ve 13:47  • Odpověz
Ok, moc děkuju za radu :slight_smile:
8. únor 2008 v 16:11  • Odpověz
nevi nekdo kde bych nasel predlohu na spolecne zdaneni manzelu :unamused:
14. únor 2008 v 16:39  • Odpověz
http://www.formulare-ke-stazeni.cz/formular-vyuctovani-dane-z-prijmu-fyzickych-osob-ze-zc-vz-13-df_07dpfoz5459_13.html tady je potřebný formulář musíš mít dva... http://www.mesec.cz/ a tady skus najít nějaký návod jak to vyplnit nebo uplně nejlepší je to dát někam k nějaké učetní :slight_smile:
15. únor 2008 v 10:50  • Odpověz
dokdy mam cas?manza neni schopnej dotahnout potvrzeni o projmech sakris a ucetni to musi taky nejakou dobu zpracovavat ne?uz me stve jak ma na vse cas :grinning:
18. únor 2008 v 08:43  • Odpověz
Aponchie - do konce března. A účetní s tím moc práce nemají, stačí jen aby ti vyjela potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a funkčních požitků. Taky čekám na manželův "papír" a pak s tím mažu na finančák. U účetní jsem si to nenechala dělat. Vyzvedla jsem si formuláře na FÚ, vyplnila, co bylo žádáno (podle toho potvrzení) a při podání si to nechám jen zkontrolovat pracovnicí FÚ :wink:
18. únor 2008 v 08:48  • Odpověz
no ja to absolutne neumim a taky nevim jestli vubec neco dostaneme pac manza byl loni na pracaku pul roku a pak pul roku pracoval tak asi nemel zadne extra odvody
18. únor 2008 v 09:38  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.