• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Sraz "vojtíšků"

(Zamčená)
28. července 2010 
Ahoj, vojtící maminy. Nápad uspořádat sraz padl v diskusi "Cvičení Vojtovou metodou". Tam se ale samozřejmě probírají hlavně jiné věci a taky ne všechny "vojtilky" mají zájem se setkat, a tak zakládám toto téma :wink: Takže holky, seeemmm!!! :grinning: Samozřejmě se ale rády setkáme i s těmi, kdo do původního tématu nechodí a přesto mají něco společného s Vojtovkou :wink:
1. zář 2009 v 16:58  • Odpověz
Petul.o, jak už jsem psala, jsem pro sraz, a oceňuju Tvůj nápad a chuť to zpunktovat :wink: Kdybych mohla hlasovat za termín, tak ne koncem září, Jindra jde na operaci, sice malou, ale pár dní až týden dva to zabere. Teda doufám, že to tak bude, protože když nebudou mít pro mě volno, tak se operace zase odloží :cry: , to bych dala vědět.
Snad se přidají i další, ať je na srazu rušno :slight_smile:
2. zář 2009 v 09:00  • Odpověz
Ahojík holky,samozřejmně že budu také moc ráda když se setkáme!!!!Když to bude o víkendu tak mě je to celkem jednokterej...Jen bych byla pro aby byl srazík někde na půli cesty,my jsme ze střední moravy,tak to nějak rozumně naplánovat.....(mezi Čechy a Moravu)
2. zář 2009 v 10:17  • Odpověz
autor
Ahojky

Já bych to viděla až tak na říjen, dřív pro nás stejně nebudou mít nikde ubytování. Budu se snažit najít nějaké místečko, kam bychom to měli všichni stejně daleko. My teda můžeme jedině o víkendu, manža má málo dovolené. Takže si myslím tak nějak od pátku odpoledne/večer do neděle. Ještě mi dejte vědět, jaké byste měli požadavky na ubytování. Náš názor by byl asi takovýto: penzion, pokoje s vlastní sociálkou, možnost stravování (polopenze?), cenově tak max. do 500 - 600/osoba/noc. Budu muset kouknout do mapy, abych našla nějaké místo, kam je zhruba stejně daleko ze Šumperka, z Budějc a z Berouna :grinning: To bude srandaaa :grinning: Nebo kdybyste náhodou měly nějaký tip, sem s ním :wink:
2. zář 2009 v 11:12  • Odpověz
autor
Holky, takže abychom to měly +/- stejně daleko, vychází mi Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Ledeč nad Sázavou... co vy na to? Našla jsem docela pěkný penzionek právě v Ledči, ještě jsem tam posílala nějaké dotazy (jestli děti do 2 let jsou zdarma a jestli je na pokojích sociální zařízení), tak uvidíme. Tady je link: http://www.penzionhop.cz

Jinak jsem zkoušela najít něco v Havlíčkově Brodu, ale to se mi nepovedlo :unamused: Všechno je to přímo ve městě, tudíž drahé a na můj vkus moc takové "hotelové", my máme radši takovou nějakou rodinnou atmosféru.
2. zář 2009 ve 14:21  • Odpověz
To v Ledči vypadá dobře, a pokud je tam na pokoji wc a sprcha, tak ideálně. Na stránkách mají ubytování se stravou asi 420,- za osobu a děti do 3 let bez dalších služeb zdarma, tak to by šlo, ne? A že to bude mimo město jenom dobře. :slight_smile:
3. zář 2009 v 11:53  • Odpověz
autor
Ahojky

Tak bohužel, v Ledči má vlastní sociálku jen jeden pokoj. Paní majitelka psala, že pokud by byl penzion prázdný, dalo by se to vyřídit tak, aby každá rodina měla své WC a sprchu. No ale: 1. to se asi nepovede, 2. stejně by to nebylo přímo na pokoji, ale na chodbě. Nevím, jak vy, ale my teď, když cestujeme s prckem, tu sprchu na pokoji chceme. Jdu hledat dál :wink: Jinak já taky radši penzionek mimo město - je tam větší klid, majitel/provozovatelé jsou takoví lidovější a ceny bývají úplně o něčem jiném než ve městě. My navíc milujeme přírodu a rádi vyrazíme třeba jen tak s kočárem po okolí. A když se cestuje autem, není problém si do města dojet, že jo :wink:
3. zář 2009 v 18:47  • Odpověz
Petul.a jsem taky pro aby měl každý na pokoji svou koupelnu.. :wink: ono to kolikrát je s dětma k nezaplacení!Co se týče ubytování tak si také myslím že penzionech rodinného typu by byl ideální....at už cenově tak klidné prostředí....
4. zář 2009 v 11:48  • Odpověz
Ahoj holky, občas jsem sledovala Vaší diskusi ohledně cičení Vojtovou metodou (bála jsem se, že budeme cvičit taky, docházeli jsme na neurologii, ale naštěstí Barunka dohnala vše sama a cvičit jsme nemuseli - její pozdější motorické dovednosti přičítám hlavně tomu, že půl roku musela nosit freikovu peřinku) a ještě teď občas nakouknu jak pokračujete a všem Vám moc fandím.. Teď jsem nakoukla i sem a chtěla bych Vám trošku přispět, bydlím totiž kousíček od Ledče, Havl. Brodu, bydlíme pod Lipnicí nad Sázavou a v penzionu Hop jsme před 14 dny slavili bratránkovu svatbu :slight_smile: Nicméně, schvaluji Vám výběr prostředí a koukněte sem http://www.hotelluna.cz/www/cz/home.phtml nebo sem http://www.hotel-cz.moonface.cz/ubytovani-Ledec-nad-Sazavou-Kouty-cenik.htm, hotely spolu téměř sousedí, je to zhruba 400 metrů od penzionu Hop :slight_smile: Je to sice hotel, ale prostředí fakt fajn, do Koutů jezdím k našim na chalupu, okolí na procházky paráda... Nebo přímo v LIpnici nad Sázavou je toto: http://www.hotel-cz.moonface.cz/pension-Lipnice-nad-Sazavou-Brixen.htm.
Omlouvám se, že jsem Vám sem tak vpadla a přeji všem hodně úspěchů a společný víkend si moc užijte, ať už kdekoli....
4. zář 2009 ve 14:06  • Odpověz
Díky za tip Marge!tan hotel myslímnení vůbec špatnej... :wink:
5. zář 2009 v 18:58  • Odpověz
autor
Ahojky

Marge, díky moc :slight_smile:

Psala jsem do těch Koutů a do Lipnice. Z Lipnice odpověděli - mají tam sociální zařízení na každém pokoji. Tak si myslím, že asi vyhraje, co říkáte?
7. zář 2009 ve 20:46  • Odpověz
Petul, je tam 1 jednolůžák, ostatní jsou dvoulůžáky za vyšší cenu. Mohly bysme bejt 2 rodiny na jendom pokoji, ale to nepreferuju, každý dítě má jinej režim (u nás se brzo vstává a brzo jde spát :angry: ) Tak to promyslete.

Ještě jsem našla tohle: http://www.penzionnadevitce.cz , ale nevim jak je to s tím sociálem...
8. zář 2009 ve 21:11  • Odpověz
Holky tak ten penzion na Devitce není špatnej,přijatelná cena a každý pokoj má vlastní soc.zařízení co jsem se dočetla.... :wink:
9. zář 2009 v 09:35  • Odpověz
autor
Ahojky

Jejda, tak to jsem si nevšimla, jak jsou udělané pokoje v té Lipnici :fearful: A v tom penzionu Na Devítce zase asi nevaří :confused: Je to malá vesnička, tak tam asi nebude možnost stravování :confused: A já tam vařit nechcííí :grinning: Jinak ten penzionek ale vypadá moc pěkně :sunglasses:
9. zář 2009 ve 22:06  • Odpověz
Hm..tak to je fakt škoda že tam nevaří!!JInak by to bylo super...
10. zář 2009 ve 13:50  • Odpověz
autor
Ahojky

Holky, mám problém. Možná mě zabijete :sweat_smile: Manžovi v práci blbě spočítali dovolenou, takže se až zeď zjistilo, že je s ní pěkně na štíru - no spíš pěkně v pr..., zbývá mu přesně tolik, kolik potřebuje na Vánoce (dělá zedničinu, u nich ve firmě na svátky nikdo nepracuje a sám na stavbě by asi nebyl moc platný, že...). No a na ten náš srazík by potřeboval aspoň volný pátek (v sobotu ráno asi nepojedeme, že jo). Ještě jsme koukali do kalendáře, jestli tam není nějaký svátek, ale zrovna není nic okolo víkendu - s výjimkou 28. září, ale takhle narychlo nás nikde neubytují a navíc my už máme na ten víkend něco domluveno. No, zkrátka nám z toho vychází, že bychom to setkání vojtíšků museli přesunout na dobu po Novém roce :sweat_smile: Teda musím říct, že jsem manžovi dala co proto, že si tu dovču neohlídal sám. Ten dostal jmen!!! Chudák :sweat_smile: Já se taaak stydím, že něco navrhnu a pak se to takhle zvrtne. Že mě neukamenujete? :sweat_smile: Já se na vás tak těšila... Ale po Novém roce by to mohlo být taky fajn, ne? No doufám, že jsem vás nenaštvala :pensive:
12. zář 2009 ve 22:16  • Odpověz
Jé..Petul.a tak to je fakt škoda,ale co se dá dělat!!!Tak se to bude muset posunou...no třeba ty naše zlatíčka budou do tý doby už běhat po svých.. :wink:
16. zář 2009 v 10:22  • Odpověz
Petul.a, co se dá dělat :wink: Popravdě, my jsme teď s časem taky na štíru, Jindra jde na tu operaci, kažý týden jezdíme na rehabku a do toho jsme právě zjistili, že špatně slyší a časově nejbližší vyšetření aby se zjistilo jak je to špatné máme v říjnu v Brně. Takže ježdění až běda, to nemluvím o nervech :frowning2:
Takže, kdyby byl sraz po Novém roce, snad už se u nás (pořád doufám) všechno trochu znormalizuje a vy taky budete mít víc času, vůbec bych se nezlobila. Mějte se moc pěkně, určitě se potkáme na Vojtící diskusi :slight_smile: Nebo tady :wink:
16. zář 2009 ve 12:46  • Odpověz
autor
Ahojky

Holky, dík, že se nezlobíte, jste zlaté :dizzy_face:

Moleovaa, držíme palce, strašně moc!!! Já si říkala, že jsi se na koňovi delší dobu neobjevila... no tak teď vidím proč :frowning2: A jakpak jste zjistili, že Jindříšek špatně slyší?
16. zář 2009 v 15:49  • Odpověz
No, on pořád ještě nemluví (pořád jsem si říkala, že motorika jde s psychikou, ale co je moc...), jenom žvatlá a taky moc nereagoval na oslovení, tak nás neurolog poslal na foniatrii. MOžná je to "jenom" tekutina ve stř. uchu, což by mělo spravit propíchnutí, možná je to trvalý. Máme v rodině případ s nedoslýchavostí, dneska už dospělý, tak to zas nevidím jako tragédii (děsím jsem se něčeho horšího - autismus a pod.- jsem tragéd), blbý je, že se to musí napravit co nejdřív a už teď je trochu pozdě. Je mi ho líto, že jsme to nezaregistrovali dřív :frowning2: Tak zatím na něj celý den hulákám a už z toho chraptím :slight_smile:
DObrá zpráva je, že neurolog doporučil zrušit reflexní cvičení, ale stejně jsme si s rehabkou řekly, že mu ještě trochu necháme, dokud se dá udržet, jinak bude cvičit na míči i jen tak si s ním hrát (nevím jestli je to bobath nebo obyč LTV, to je mi jedno, hlavně když to zabere :slight_smile:
Tak možná na srazu už bude fakt běhat, třeba i něco řekne :unamused: , každopádně přijede na odrážedle, to už ovládá a baví ho to :grinning:
Mohly bysme v mezičase najít taky konečně nějaký ideální ubytování :wink:
Jsem se rozkecala, díky za podporu a cvičení zdar!
17. zář 2009 ve 21:46  • Odpověz
autor
Nazdárek

Moleovaa, neboj, určo to nebude nic hrozného :wink: Při autismu jsou i jiné příznaky. Celkem dost by ses toho mohla dočíst na stránkách www.postizenedeti.cz Autorka těch stránek je maminkou dvou postižených kluků (psala jsem o tom do diskuse o vojtovce) - jeden je autista, epileptik a má DMO, druhý je také autista, k tomu má problém s mentálním vývojem; jako "bonus" mají oba hypotonii. No a právě jejich mamka napsala knížku Maminko, nezpívej, kterou taky lze na těch stránkách objednat. Nedávno jsem ji četla a můžu říct, že je ještě hezčí, než jsem čekala - a že jsem čekala dost, protože znám autorčiny články z internetu (na rodina.cz je pod nickem Žlababa). Jsou vždy psané s nadhledem a humorem, ta knížka taky, ale přiznám se, že u ní mi i párkrát slza téměř ukápla. Fakt moc hezky napsané - žádné hořekování nad osudem, prostě popis "běžného" života se dvěma postiženými dětmi, ale je v tom ještě "něco" navíc. Možná je to autorčin spisovatelský talent nebo nevím co, každopádně mně se knížka moc líbila. ten odkaz jsem dávala už na naši původní diskusi, ale teď si nemůžu vzpomenout, kdo to tu informaci o knížce tehdy chtěl. Kdybys to náhodou byla ty, tak se omlouvám, že se opakuju a takhle tu planě plkám :grinning:
23. zář 2009 v 15:43  • Odpověz
Petul.a, neplkáš planě, to všechno potěší :slight_smile: No na autismus to asi fakt nevypadá, neboť J. zdařile napodobuje svou sestru a její lumpárny :grinning: Stránky Žlababy znám, tam si chodívám pro rozumy i pro duševní útěchu, a u jejích článků na rodine.cz už jsem taky solila.
Já jsem holt katastrofistka úzkostná, takže jsem ještě zabrousila k ambulatní foniatričce a ta mi řekla, že s nálezem jednoho z měření v nemocnici, kde jsme onehdá byly, je další měření k ničemu a koukla klučíkovi do ucha - konečně! Má je ucpaný mazovou zátkou, takže kapem olej až má uši promaštěný a v pátek jde na výplach. Doufám, že pak v Brně vyměří že slyší jako netopýr, a že brzo řekne matce něco peprnýho :slight_smile:
23. zář 2009 ve 20:34  • Odpověz
autor
Ahojky

Slavnostně obnovuji toto téma a oznamuji, že jsme se shodli na místě, kde se setkáme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Moleovaa, psaly jsme si totiž s Keba do IP a ona souhlasí s tím, že bychom jeli do té Pístiny :slight_smile:

Keba, tobě a tvému manželovi moc díky, že jste ochotni jet těch 200 km :wink:

Takže zbývá dohodnout termín. Asi by bylo nejlíp, kdyby už bylo teplo (v penzionu je super vyžití pro děti, plus možnost posedět venku, grilování... :wink:), tak si myslím - co první půlka května?

A malý bonus - loni, když jsme tam byli, seznámili jsme se s jednou místní paní a občas si píšeme. Tudíž manžel vyslovil myšlenku, že by nám mohla v tamním soukromém masokombinátu (prý je super) koupit něco mňamózního na grilování :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: Njn, holt jsme přes žrádlo, no :grinning:
6. pro 2009 v 15:10  • Odpověz
Ahojky Petul.a....tak to bude super když budeme moci něco dobrého ugrilovat?kdo není přes to žrádlo,že :wink: pěkně posedět a povykládat..
A víš co je příma?Že ty naše hoplky budou zrovna slavit i 2 roky někdy v tuhle dobu,tak to samozřejmně i řádně oslavíme!!!!
12. pro 2009 ve 20:34  • Odpověz
autor
Ahojky

Keba, no jo, máš pravdu :sweat_smile: Ale aby se nám holky nevožraly :grinning: Třeba Jupíkem nebo tak :grinning:
13. pro 2009 v 18:08  • Odpověz
Ahoj holky! Proti jídlu nic nemám, ačkoliv až mě uvidíte.. no uvidíte :wink: Proti místu taky ne :grinning: , to jsem vás rovnou mohla vzít k nám, no ale bylo by to nepohodlný. Nevím jestli bude i manžel, uvidíme, no a v květnu má narozky i naše starší, tak to můžem taky přitáhnout dort :slight_smile:
14. pro 2009 ve 12:13  • Odpověz
Moleová,tak to je super to pořádně všichni oslavíme!!!!
Petul.tak Nelča se neožere určo,ta pochnura mě vůbec nechce pít z jupíku ani hrníčku!!Zatímjsem na láhvy ale kdo ví co bude na jaře! :wink:
Holky přeju vám a vaší rodince krásný svátky a už se moc těším až se setkáme a vše o těch našich zlatíčkách proberem osobně.... :slight_smile:
17. pro 2009 ve 12:48  • Odpověz
autor
Ahojky

Keba, naše Babu nechce moc pít tak nějak obecně - dlouho nechtěla žádnou flašku. Dlouho jsme kojili, no vlastně ještě teď večer kojíme :sweat_smile:, tak si nějak nemohla zvyknout dávat do pusy něco gumového :grinning: Dudlíka nechtěla nikdy. Teď teda pije z Avent Magic Cupu nebo z netekoucího hrnečku Nuby, ale jak říkám, moc tomu nedá. Jo, ale pivo, to by žunkala, kdyby mohla :grinning: To vidí a normálně se rozzáří a nejde jinak, než jí trošku dát. Jak starej alkoholik :grinning:
21. pro 2009 ve 13:38  • Odpověz
Ahojky holky ...jak to vypadá ze srazíkem????? :wink: nezapoměli jste???jaro se blíží!!!!!!!!
8. bře 2010 ve 12:18  • Odpověz
autor
Ahojky

Keba, měly jsme stejnou myšlenku :grinning: Nezapomněli jsme!!!

Takže - místo konání máme :slight_smile: Napište, který termín by se vám hodil. Pokud to nevadí, nám by nakonec nejvíc vyhovoval začátek června :sweat_smile: Dřív bohužel nemůžeme, u manžela v práci se to začalo tak trošku slušně řečeno hroutit :angry:
8. bře 2010 v 15:42  • Odpověz
Peti..jámyslím žeten červen je dobrej!!!!!!!!!!už bude teplíčko!!!!Děti se vyřádí venku... :grinning:
11. bře 2010 v 07:53  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.