• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Staré, dobré říjnovky...

(Zamčená)
1. února 2011 
a péct chci zítra,jsem zvědavá po dnešní pařbě,po minulém bowlingu s holkama jsem to rozdýchávala celou sobotu :sweat_smile:
10. pro 2010 v 09:39  • Odpověz
autor
@mar26 my prave chteli stromecek na stul kvuli Verce, aby se po nem porad nesapala...a tak jsme nakonec koupili maly stribrny smrcek v kvetinaci...a snad vydrzi par let...uvidime....
tak me se nabidla tchyne sama a mamina taky, tak jsem letos rada,ale taky jsem pekla jen par druhu a s maminou si to pak cenzovaly...to je super...
10. pro 2010 v 09:41  • Odpověz
autor
@mar26 je, dneska mas parbu, my mame s holkama z prace 20.12. tak uz se taky tesim, ze vypadnu na babinec :D a pristi patek razime s kamoskou na dalsi zumba maraton ve stylu 80.tych let...tak to bude sranda...
10. pro 2010 v 09:42  • Odpověz
U nás se dudlá už od porodnice :slight_smile: :slight_smile:
Veruško a vy ste s Kačkou pořád doma?
Já už dopekla a začínám se nudit :grinning: už musím jen perníčky nazdobit a příští víkend budeme s Naty zdobit stromeček
Tady šíleně chumelí asi budeme doma dneska
Libu taky jsem kolikrát myslela na Mar co by vařila:slight_smile:))
Je Mar jde paříít ty se máš já jsem teď furt s Naty,Jirka má teď dvě práce v jedné dal výpověď a v druhé se zaučuje takže jsem furt sama
Teď jsem se naštvala zase problémy s tchánem je to furt dookola a zase před vánoci sakra
10. pro 2010 v 09:47  • Odpověz
mar: Kačenka má vrozenou dysplazii levé kyčle. od 14 dnů měla wagnerovy punčošky, pak pavlíkovy třmínky a 5.listopadu jsme nastoupili do nemocnice na Bulovku na "trakci". Pravou nožičku jí zhodnotili jako 2b+ a levou bohužel 3až4 (spíš 4). Takže už měsíc visí s nožičkama nahoru. Nejprve 14 dní narovno a pak na takový oblouk a po 10-ti stupních se jí to roztahuje do roznožky. Na každé nožce má závaží 750 g. Příští pátek jedeme zpátky, to jí budou dělat předoperační vyšetření a pak před vánocema v pondělí nebo v úterý půjde chuděrka moje malá pod narkozu na vyšetření - artrografie, kde jí vstříknou ke kyčlím kontrastní látku a zrengenují a uvidí, jestli to pomohlo nebo ne. Kdy to pomůže, tak mi jí přivezou ze sálu v sádře do půl děla v poloze asi jako gyndě - zase na 6 týdnů a když to nepomůže, tak mi jí přivezou jen tak a bude muset na operaci, který se teda děsně bojím....je to na 3 hodiny....kde jí přišroubují hlavici do jamky, zasádrují zase na 6 týdnů...pak sádru sundat a za půl roku šrouby vyndat. Takže Kačenku nemůžu vůbec chovat. Můžem jí sundat jen na hodinu denně, kdy jí rychle vykoupem...malinko se pomazlíme, já aspoň nakrmím "normálně" a jde zase do postýlky. Normálně bychom byly v nemocnici 6 týdnů, ale povolili nám si vzít po 14 dnech postýlku domů a dr. jezdí na kontroly, protože má někde u Jíčína taky chatu, tak to bere kolem !! Což jsem hoooodně ráda !!! Pořád ještě kojím....ale musím na Kačulku proste nalehnout...bolí mě celej člověk....záda, krk, kolena....no šílený, ale jsem za to ráda !!! ze začátku jsem se bála, abych těma nervama mlíko neztratila, ale naštěstí jsem to ustála a kojím dál !! Takže asi tak.......JInak je to veselé usměvavé dítko....jen mi roste před očima a já se jenom koukám, no :frowning2: Ale hlavní je, aby byla zdravá a mohla běhat.....!!!!
10. pro 2010 v 09:50  • Odpověz
@caki my taky budeme mít kvůli Naty malý stromek,ta by ho hned sejmula,nic nenechá napokoji :grinning:
marathon si užijete :slight_smile:,já jsem na cvíčo pořád lenora líná :stuck_out_tongue_closed_eyes:

holky zas taková kuchta nejsem,ale když nebudete někdy vědět,tak vám hodím nějaký recept, třeba Naty miluje špenátový lasagne a jsou hned hotový :slight_smile:
@slunickoseznam.cz koukám u vás s tchánem žádná změna,tak snad manžel brzy bude mít na vás času víc,až se v práci zaběhne a taky budeš mít nějaký čas sama pro sebe

Já občas večer s holkama někam vyrazím nebo sama po nákupech a tak,je to fajn relax
10. pro 2010 v 09:52  • Odpověz
Jo a vůbec si nelamte hlavy s tím, že jedno dítko dělá to a druhé zase ne. Naše Kačka ještě ani neumí držet hlavičku....nemá kdy......a jestli půjde do sádry, tak se to bude všechno učit až od půl roka... !!! Je to mazec....ale snad to dožene všechno v pohodě !!!
10. pro 2010 v 09:55  • Odpověz
autor
@mar26 to ja chodim cvicit, abych i vypadla :D a ten maraton je ted prave v Mlady Boleslavi, tak to pak s kamoskou spojime s nakupovama a nakou kavickou :D
jo a jednou jsme s kamoskou vyrazily na nakupy s detma a to bylo "rosambo" haha, Verunka v pohode, ale jeji 4mesiccni Valerie to byl tygr....jsme musely odjet driv... :D :D takze s detma uz asi nikdy vice... :D

@nikane Verunko, to vis, ze to vse dozene...vsak ted se na tebe krasne rehta...je to slunicko...
10. pro 2010 v 10:00  • Odpověz
Jo Mar s tchánem stále beze změny akortá peníze co dluží chtějí všichni po nás :angry: :angry:
Každopádně si v práci polepší platově 1-2x tolik kolik měl doteď takže je to fajn
My se s manžou chystáme na večeři příští tyden chceme mít večer jen pro sebe :slight_smile:
Jinak jsme ještě od kojení nedostala ms a to už dva a půl měsíce nekojím :grinning:
Holky co dneska vaříte????
10. pro 2010 v 10:00  • Odpověz
@nikane To me silene moc mrzi. Urcite jste si svy vytrpeli, nez jste si na to zvykli. :pensive: Kacenka je mala bojovnice a jedina vyhoda je, ze je tak malicka....takze to nejak neresi. Az se bude moct plne hybat, vse vam vynahradi. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Budu drzet palecky,aby Kacenka na operaci nemusela. :dizzy_face: Ja se taky o Jiricka moc bala, kdyz byl v 6 tydnech na operaci.
@mar26 uzij si dnesni babinec. Ja taky rada obcas nekam zajdu...potrebuji si vycistit hlavu. Posledne jsem nemusela ridit, tak jsem si uzila vinecko azaz. :grinning: My budeme radi za jakoukoliv inspiraci. Mnam spenatove lasagne...seeem s recepteem. :grinning: :grinning: :grinning: Ty budou urcite chutnat i manzelovi, dietari jednomu. :grinning:
Co se tyka stromecku...my budeme mit minimalne 2m jedlicku....miluju obrovske stromky. Na chalupe u tchyne bude taky stromek v prostoru, tak si Jirik musi zvyknout, ze na strom nesmi.... :sweat_smile:
10. pro 2010 v 10:04  • Odpověz
@nikane to je mi strašně líto :frowning2: ,chuděrka malá :cry: .Moc držím palečky,aby to pomohlo a dostala "jen" sádru. Já se toho taky bála,jestli si pamatuješ,Naty taky dostala hned v 6ti týdnech pavlíkovi třmínky...měla taky dysplazii levé kyčle-bohužel po mě,já byla do roka v takovém strojku,taky jsem jen ležela a něco jako popisuješ ty-mamka to tahala i do kočárku,nemohla mě vůbec chovat. To moc držím palce berušce malý!!!!!
10. pro 2010 v 10:08  • Odpověz
autor
No, koukam, ze ty nase holcicky maji vsechny neco s kyclickama...nase posledni kontrola...porad ne na 100% ale dr. rekl, ze tu jednu uz nebude mit nikdy 100% a dalsi kontrola ve 3letech... a ma to asi taky po me, ja mela do roka takovou tu podusku...ale pry to ma i tim, ze byla koncem panevnim...
Ale tak uz beha a snad ji to nicemu nevadi...kamaradka fyzioterapeudka mi rikala, kddyz jsem ji davala cist tu lekarskou zpravu, ze to pozna az tak v 50, ze ji ceka artroza atd...
10. pro 2010 v 10:14  • Odpověz
JO jo holky, jsem ráda na jednu stranu, že je takhle malá a hrozně rychle si zvykla....vždyť ona s těma závažíma hýbe jak o život a má z toho děsnou srandu. U nás vůbec nevíme, po kom by to měla...dr. říkali, že se to právě většinou dědí, nebo že se to může stát u porodu, ale Kačenka byla normálně hlavičkou dolů...sice císařem, ale žádné komplikace nikde nebyly !!! Tak vůbec nevíme !!! Marti právě si pamatuju, že Natálka měla taky ty třmínky...to měla si dvojku, viď??? Prý ta dysplázie postihne hlavně holčičky a hlavně levou nohu ....nevím proč. Co jsme byly v té nemocnici, tak tam byly samé holky a většinou jen levá noha....ale byly tam i takové, které měly ty nožičky obě a čeká je operace. Taky mě děsí to, že ten stupeň 4 je ten nejhorší a zatím se to těm 4-kám povedlo jen hooooooodně málo...spíš ne...tak se toho děsím. Ale operace by pak přišla v úvahu až od půl roka a hlavně od 6-ti kilo.....protože prý menší děti špatně snáší narkozu - taky 3 hodiny je na takového drobečka hrozná darda. A kdy se Kačenka vyhrabe na 6 kilo....to teda nevím.....teď má sotva 4,5 :frowning2: Jenže porodní váhu měla 2550g tak to zase přibírá hezky ale těch 6 kilo je prostě takový jejich mezník. No ani radši o ní nechci uvažovat....děsně moc si přeju, aby na ní nemusela !!! zlatá sádra.....to bychom taky zvládly....a pak by asi dostala ještě třmínky....ale to by bylo to nejmenší !!!! Já když jí teď chovám jen ten večer....tak mi přijde děsně těžká, jak na to nejsem zvyklá !!! Naposledy jsem jí měla pořádně v náručí před nástupem do nemocnice a to měla sotva 3,5 kilo !!
10. pro 2010 v 10:41  • Odpověz
Market...ono je hlavně důležitý, aby měla Verunka tu hlavici v kloubu....to právě Kačenka jí měla nad jakoby jamkou...ona tam ještě ani žádná jamka nebyla a právě jak to nebylo spojený, tak se ani nemohla vytvořit.....hodím vám se na chvíli do albíčka její rentgen.....co jsem si vyfotila v nemocnici mobilem !!!! Blbý i je, že oni v té nemocnici během těch 6-týdnů, co to mimčo na tom leží nedělají žádná mezivyšetření, žádnou kontrolu nic....což je o to víc o nervy, že nevíš co...... přitom to blbý sono zabere 10 minut !!! ale prostě nedělají, a když byl minulý týden u nás dr. tak kontroloval, jestli nemá na nožičkách od těch obvazů nějaké otlaky a tak a roztahoval jí ty nožičky a říkal, že to vypadá dobře v tom, že se povedlo nožičku stáhnout na to místo, kde by měla být. Takže teď už jen záleží na tom, aby se tam rychle začala tvořit chrupavka a stihla tu hlavici uchopit a udržet, aby nevypadávala....proto pak kdyžtak ta sádra, aby to fixovala v tom správným míste a pořádně to obrostlo....!!! Prostě tam je důležitý ten kontakt....když to bude spojený, jak se bude správně vytvářet chrupavka a od ní se bude vyživovat zase ta hlavice a začne pořádně osifikovat a bylo by to dobrý........ i dr. nám říkal, že tohle prostě zkoušejí u všech...protože se prostě dřív nic jiného dělat nedá a kdyby se to náhodou povedlo tak jenom dobře, protože ty operace sebou taky nesou rizika.......všechny ty cévy, šlachy....je to tam tak malinkatý a všechno si to ještě hledá své místo a roste to.......no už se asi moc rozepisuju......se omlouvám !!!!! :sweat_smile:
10. pro 2010 v 10:48  • Odpověz
autor
@nikane no, a to se podrz veru, ze me i vercu blbe zrentgenovali...udelali to jakoby na sikmo, asi se jim pohnula a oni to nechali...a dr pak na to vejral..prej, no, neni to 100% a pak si to nak natocil a rekl,ze mu to blbe vyfotili...suepr prisup fakt ze jo...jo a verca ma blbou taky levou nohu, tak na tom asi vazne neco bude...
ale je super, ze Kacenka si "zvykla" a sklebi se a dela i psi kusy....to je moc dobre...a hlavne, ze muzete byt doma...
je a mas dobrou sbirku dudliku :D
10. pro 2010 v 10:56  • Odpověz
Market....Kačenka má ten obrázek taky tak nějak šejdrem, ale nikdo nic neříkal !!! Ale je to hrozný !!!! No sbírku dudlíku máme......jen kdyby aspoň jeden fungoval místo toho palce.....!!!! Moje neteř i mojí sestřenky dcera si do dneška palec cucaj...mají na něm skoro mozola...no hrůza (jsem si říkala, že to naše "URČITĚ" nebude a hopla !!! :o( a holkám je 7 a 3 roky !!!! tak to máme asi dědičný tohle !!!
Market....tak snad vás propustili s dobrým vědomím, že to má Verunka "jako" v pořádku, že nebude mít žádný omezení. To Kačku by čekala třeba i kratší noha...což by bylo hrozný.
A to tam se mnou pak byla maminka, kterou pustil dr. v půl roce, že je to dobrý. Přitom jim na třech měsících řekl, že to jsou dvojky ale nijak to neřešil a teď si maminka všimla, že nechce malá lézt...a že jí přeskakuje v kyčly a staví se jen na jednu nohu...tak si vydupala vyšetření...dostala vynadáno, co tam lezou, když je pustil jako zdraví a přišli na to, že má levou 4......a chtěl jim dát třmínky, tak si našli jiného dr. toho našeho, a ten je hned lifroval na tu trakci - roční holčičku......no ty byly nešťastný obě ....aby jí udržela ležet.... a teď už taky visí...no musí to být síla. A to je čeká každopádně operace...jestli se nepovede tohle....tak s kyčlí a ještě na srovnání pánve, protože už jí má z toho nakřivo.!!! NO někteří doktoři taky stojej za prd !!!!!
10. pro 2010 v 11:05  • Odpověz
autor
@nikane jezis, to je hrozny, mam z toho uplne husi kuzi...nedovedu si predstavit takhle velky ditko udrzet lezet 23h denne...je opravdu dobre, ze na do Kacence prisli takhle hned...a pak to vse dozene...
10. pro 2010 v 11:08  • Odpověz
Ale Veru běhá v pohodě....tak to je dobrý !!! to by bylo určitě poznat.....Kačka bude mít taky omezení a asi jí taky bude čekat artroza....

Holky, doufám, že vás tady nějak moc neděsím.....když já se potřebuju trochu vypovídat :sweat_smile: HOnza už tohle všechno slyšel hned a návštěvy k nám nechoděj, aby nedostala Kačenka nějakou nemoc protože by pak nemohla na ten zákrok,... :frowning2: Ale teď má nějakou rýmu ...asi od mé mamky :frowning2: a trochu kašle. tak jí dneska koupím ten Nasivin pro kojence....to jsem volala i dr. a nevíte co kdyžtak na kašel takovýmu drobkovi????musím jí na 100 % vykurýrovat !!
10. pro 2010 v 11:11  • Odpověz
@nikane nektery pristup doktoru je naprosto strasny. :frowning2: Hlavne, ze ten vas je odbornik a snazi se pro Kacenku delat maximum. :dizzy_face: Urcite to dobre dopadne, Kacenka si ted sice polezi, ale do budoucna je to pro jeji dobro. :wink: Je moc dobre, ze je v domacim prostredi. I ty jsi urcite rada. Ja nemocnice nemusim, ale kdyz neni zbiti...tak se musi vydrzet vse.
@caki Nezajimala jsi se o to, zda jde tahle diskuze zamknout? jen se ptam... :slight_smile:
10. pro 2010 v 11:13  • Odpověz
@nikane Nasivin je dobry, ale vysusuje sliznici. Spis bych ji koupila nejakou morskou vodu Vincentku, Quixx a podobne. Na kasel muzes dat Hedelix...dava se 1x denne.
A my jsme tu od toho, aby jsi se vypsala a malinko se ti ulevilo. Jsem velice rada, ze o vas vsech zase neco vim a navzajem se muzeme podporovat. Moc jste mi chybely!!!!!!
10. pro 2010 v 11:15  • Odpověz
autor
@nikane Vsak jen povidej...ja to mam vse nacteny, protoze jsem z druhyho vysetreni kycli sla s brekem... ja u rymy vzdy vykapavala nosanek a odsavala...jinak nic nedavala...a na kasel, ten mela jen hooodne slabej jsem mela mucosolvan junior...

jeee, ja mam dneska nakyho uknouranka... :frowning2:
10. pro 2010 v 11:16  • Odpověz
autor
@slunilibu prej se to melo zamknout pri zakladani...ted nevim, jestli to jde...
10. pro 2010 v 11:17  • Odpověz
@caki tak napisem admince???
ja mela uknouranka vcera. Dnes mam doma i Terezku, v noci spatne spala. Ted varim bilou houbovku.
10. pro 2010 v 11:20  • Odpověz
holky mě dr. řekla, že si mám koupit ten Nasivin pro kojende a střídat to s Libenarem - tím roztokem. Ten doma máme a používám ho....tak vždycky večer před spaním jí prokápnem nosánek, aby se jí dobře spinkalo. Já nějak nepoznám, jestli má rýmu nebo tak....no čistím jí nos tak 2x denně a tahám holoubky, to jo...ale to je asi normální ne??? Ale spíš mi často pšiká....a trochu si zakašle, ale žádný hleny tam neslyším.
Libuško a to ten Hedelix může i Kačenka ve třech měsících?? Market a ten Mucosolvan taky takovýhle mrňě???
10. pro 2010 v 11:22  • Odpověz
autor
@slunilibu libu, urco jim pisni...ja ted jdu krmit a pak razime ven... :wink:
10. pro 2010 v 11:31  • Odpověz
autor
@nikane veru, kolik vlastne Kacence je ted mesicu? ja myslim, ze muze i ten mucosolvan junior...omezeni tam nepisou...
10. pro 2010 v 11:35  • Odpověz
@nikane libenar je taky dobry, tak u neho zustan. :slight_smile: Pokud ti psika, tak malinko rymu ma. Urcite to nebude nic hrozneho, neboj. Dle meho hedelix mohou uz miminka. A je moc dobre, ze kojis, ze si tak statecna a kojis v krokolomnych polohach. Ja pamatuji, jak mi nosili Jiricka po me druhe operaci po porodu...ja lezela, vzdycky mi ho sestra priplacla na bricho a on bastil. :slight_smile:
@caki zkusim to...
10. pro 2010 v 11:37  • Odpověz
caki........Kačence je 16 týdnů.......nebo prostě 23.prosince jí budou 4 měsíce !!!!
Libu...jo jo, to kojení je krkolomý....fakt mě bolí všechno...ale musím vydržet...i lokty mám spálený...jak se furt opírám ...mám na nich už kůži jak hroch !!! ale je to to nejlepší, co jí teď můžu dát...a ještě beru homeopatika - vápník...tak snad dělám maximum !!!
10. pro 2010 v 11:48  • Odpověz
@nikane Myslim, ze delas vic nez maximum. Juuu...Kacenka je taky 23 jako Jiricek a Verunka. :grinning:
10. pro 2010 v 11:53  • Odpověz
holky....to mi jako ti admini smazali Kačenku z profilu??? to jí tam mít nemůžu????
10. pro 2010 v 11:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.