• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stávka v dopravě

(Zamčená)
2. března 2010 
Za vše může pro nenápadné ustanovení v novele zákona o DPH, podle něhož je základem daně u poskytovaných benefitů nově takzvaná běžná cena na trhu, nikoliv zvýhodněná jako dříve. Například u režijek ČD je běžná cena stanovená vyhláškou Ministerstva dopravy na 250,- Kč. Dopravní podnik hl.m.Prahy má v kolektivní smlouvě, že navýšení o DPH u výhod pro zaměstnance platí dopravní podnik. Opravdu je to důvod proč stávkovat a otravovat tím lidi, kteří jedou do práce nebo do školy? Nebo je to tak, jak se vyjádřil jeden z odborářů, že lidem ukážou, že stávkovat umí?
26. únor 2010 v 09:21  • Odpověz
eculi: Ať mě už neštvou. Celá rodina jezdí zadarmo kde chce a kdy chce a furt mají málo. Výhod mají jak málokdo. Já neměla žádné výhody v práci, pouze jsem měla levnější obědy kolem 30 Kč. Vadí mi, že na ty jejich výhody platí vlastně stát. Když neumí dráhy nakládat s penězi, tak ať aspoň blbě nestávkují.
26. únor 2010 v 09:26  • Odpověz
autor
aurecon, ono je to trochu složitější. Ministerstvo dopravy stanovuje vyhláškou, kdo má nárok na režijku, jsou to ČD včechny dceřiné společnosti, někteří z MD, rodinní příslušníci, jejich důchodci a nikdo neřeší, že tím ČD vzniká obrovská ztráta. Oni to ČD ani nemůžou ovlivnit. Pracovala jsem na MD a jednou přišlo vyčíslení od ČD, že když stát chce, aby ti a ti měli režijky, tak ať tu ztrátu dorovnají. To bys viděla ten mazec. ČD v podstatě nemá šanci chovat se jako normální společnost, protože je vlastněná státem a politici jim do toho zasahují a navíc přes ČD vylévají prachy do svých kasiček.

Ale zpět k tomu zdanění. Vezmi si tu absurditu. Stát rozhodne, že se jim to zdaní, zaměstnavatel (ČD, DP) to nemůže nijak ovlivnit, ale škoda vznikne zaměstnavateli ne státu. Měli by po nich ty peníze vymáhat jako náhradu škody. Pak by je stávkování přešlo.
26. únor 2010 v 09:33  • Odpověz
autor
jak říkám Fisher jim vyhověl, ale stávka prý bude stejně. Tak o co jim jde??? Nechce se jim do práce??
26. únor 2010 v 09:35  • Odpověz
autor
Poslala jsem to dřív. Mají 6 týdnů dovolenou, pracují 30h týdně a zbytek mají tvrdě zaplacený jako přesčas, mají režijky, jízdenky do zahraničí, platy, o kterých se i některým VŠvzdělaným lidem nezdá a pořád je jim to málo.
26. únor 2010 v 09:37  • Odpověz
Nemám ráda braní lidí jako rukojmích. Takhle se věci podle mě neřeší. Ve většině podniků, kdyby jsi stávkoval,tak tě vyhodí a vezmou někoho jiného.
26. únor 2010 v 09:38  • Odpověz
autor
no, nic, tak jsem se vypsala, protože mě to zase pěkně nas :angry: ralo a jdu se věnovat dětem.
26. únor 2010 v 09:38  • Odpověz
Holky a máte třeba nádražáka v rodině nebo mezi známými????? Zkuste se poptat jich na to, jestli mají placené celé noční nebo jen to, co jezdí a jestli jim zaplatí, když přes noc někde musejí spát na nocležně. Taky si zjistěte, jaké mají přestávky a tak. Oni se prostě v 10 hodin neseberou a nejdou si na půl hoďky vypít kafe, dát oběd a vysr... se. Můj táta je strojvedoucí a sice má pěkný peníze, ale když jede delší trasu, tak si ani na záchod nedojde :pensive:
Tohle téma je sporný, každej má na tu stávku svůj názor, ale jinak to vydí lidé, kteří vědí o práci na dráze kulový a jinak to vidí nádražáci :confused:
26. únor 2010 v 09:49  • Odpověz
Pokud jde o režijky nechápu za co jí mají rodinní příslušníci.
26. únor 2010 v 09:54  • Odpověz
vercak.. takovych zamestani je ale vic a myslim ze je to kazdeho volba, to je neco za neco..
CD jsou katastrofalni podnik, ktery potrebuje konkurenci jako sul, oni vykazou rocni zisk a pritom do nej zapocitaji i pujcku 90milionu od statu, kterou by meli vlastne vratit, jsou to penize nas vsech...
jak muzu pujcene penize/dotaci davat do zisku????

a presne brat lidi/deti co se nedostanoujdo praceúskoly jako rukajmi je svinstvo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. únor 2010 v 09:54  • Odpověz
já bych řekla, že je ale házíte do jednoho pytle, jenže jsou tu zaměstnanci, který jen pracují a pak jsou tu ty nahoře, který dávají nařízení. Co autobusáci, když třeba udělají stávku??? To je v pořádku???????????????
26. únor 2010 v 09:56  • Odpověz
vercak neni to nikdo netvrdi je to jedna pakaz :grinning: ale proste jednou kdyz delam v takovem podniku a lide jsou na tom zavisli, tak by meli mit tolik zotpovednosti ze sve spory resi rozumne
26. únor 2010 v 09:58  • Odpověz
verca, ty nahoře se teď docela ohánějí, aby se stávka měla, co nejmenší dopady. Odboráři si to jen chtějí zkusit, aby všichni viděli, jak mohou zavařit. Nebo jak vysvětlíš, že jim vláda ustoupila a stávkovat chtějí stejně??
26. únor 2010 v 09:59  • Odpověz
A taky mi vadí, že když třeba zaměstnanec ČD odejde, tak i přesto pak mají jeho rodinní příslušníci a on zdarma vlaky vlastně po dobu, kdy jeho děti studují (čili možné až do 26 a pokud jsou svobodní) a on a manželka vlastně až do smrti. Nelíbí se mi, jak je to zařízené a už vůbec se mi nelíbí, že i přes tolik výhod si furt na něco stěžují. Platy mají vysoké a furt mají málo.
26. únor 2010 v 10:08  • Odpověz
souhlasím s vercak.a ti co tvrdí že jsou to jejich peníze? vždyt jste na mateřský ne? a platí to za vás stát tak co
26. únor 2010 v 10:12  • Odpověz
fire, a nemyslíš, že by se ty výhody měly zdanit?? Vždyť plat se taky daní. Já mám služební auto a taky mi to daní jako výhodu. Zajímavé je, že ta změna se dotýká i stravenek a ubytování, takže nejen zaměstnanců v dopravě a jen oni stávkují.

Navíc jste mi nikdo nedpověděl, proč chtějí stávkovat, i přesto, že jim bylo slíbeno, že to tak nebude.
26. únor 2010 v 10:15  • Odpověz
aleachim-to asi jo,každopádně nemám s tím žádnou zkušenost,nezajímá mě to.
26. únor 2010 v 10:18  • Odpověz
fire, takže souhasíš se stávkou a vůbec se nezajímáš o to, co k ní vede??
26. únor 2010 v 10:20  • Odpověz
ano jsem na MD, ale pred tim jsem 7 let makala a odvadela dane a zase budu a vychovavam cloveka, ktery ty dane opet bude cely zivot platit, to je trosku zcestne ne?
26. únor 2010 v 10:25  • Odpověz
aurecon??? Jak víš, že i bývalí zaměstnenci mají stále výhody??? Můj brácha na podzim od dráhy odešel a teda vlak už si musí platit. Asi mi něco uniklo :astonished: :astonished: :astonished:
26. únor 2010 v 10:28  • Odpověz
aurecon, nejspíš myslela důchodce. Když zaměstnanec drah odejde do důchodu, tak mu režijka zůstane až do smrti.

vercak, a ty jsi v mládí výhod z režijek nevyužívala?? Pořád jsi mi neodpověděla, proč vlastně chtějí stávkovat? Chápu, mají to hrozně těžké, peníze vydřené, ale to většina a stejně jsou jim platy a výhody daněny :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
26. únor 2010 v 10:31  • Odpověz
ano se stávkou souhlasím,ale jak říkám je mi to v podstatě jedno,mě se to nijak nedotkne,takže nevidím důvod proč to nějak řešit nebo se kvůli tomu rozčilovat.
26. únor 2010 v 10:33  • Odpověz
fire, tak to je fajn a já souhlasím s tím, aby matky na matřeské nedostaly ani korunu, protože já už jsem na rodičovské a stát aspoň ušetří. Stejně absurdní jako, co jsi napsala ty. :confounded: :confounded:
26. únor 2010 v 10:35  • Odpověz
vercak: Jo, pokud odejdou do důchodu, tak zůstává vlak zadarmo celé jeho rodině, což je dost sprosté. Kolik by dráhy ušetřily, kdyby tak zbytečně nerozhazovali. Prostě mě štve, že furt nadávají, jak se mají zle, ale kolik mají výhod, tak to už asi nevidí nebo já nevím.
26. únor 2010 v 10:37  • Odpověz
Tak jsem mluvila s tátou a stávka ještě není úplně potvrzená, ale chystají se do ní jít od 1. a to nejen nádražáci, ale i autobusáci. Stávkují proto, že nějaký kingové nahoře, chtějí zrušit zaměstnanecké výhody, takže stravenky, benefity, režijky chtějí zdanit. Jenže to chtějí udělat všem zaměstnancům, nejen u ČD a autbusů. Takže i můj přítel, zaměstnaný v automobilce by mohl přijít o benefity. Režijky chtějí zdanit, ale daň počítají z nějaké golden kard, která stojí 22000, proč by můj táta měl doplácet na režijku 2000??? Ano, může si koupit tu golden kard a bude jezdit celý rok, 24 hod. denně zdarma i první třídou, jenže na to táta fakt čas nemá. navíc jeho režijka platí jen ve druhé třídě, takže jízdu pendolinem si musí taky připlatit (ještě s nim nejel).
Jinak se navážíte do rodinných příslušníků, že mají vlaky zdarma. Fajn, jen do nás. Já jezdila na střední do školy zadarmo. A co příslušníci autobusáků, řidičů metra a pilotů??? letenky zdrama a jízdenky taky.
A co takovej řezník?? Určitě si taky odřízne kus masa domů. Každý zaměstnanec má nějaké výhody a neříkejte mi, že ne.

Jo a nádražáci, když mají noční, ale zrovna nejdeno, tak hodinu mají placenou za 6 Kč. No to je tááák užasné.
26. únor 2010 v 10:45  • Odpověz
vercak muj ex byl reznik a opravdu maso domu zadaco nenosil, ted MM dela v auto prumyslu a opravdu zadaco auto ani jeho soucasti doma nemame, fajn at maji vyhody ale at je nechteji platit od statu ale podnik na ne vydela - jako kazdy jiny soukromy, kdyz vydelaji na 13. platy tak je maji, kdyz nevydela dost tak je nemaji ... ale narokovat si to?

kde to jsme, setri se vsude tak proc by CD nemeli...
26. únor 2010 v 10:50  • Odpověz
berusko fakt nenosil manžel domů masíčko?to se mi nechce věřit,žádného takového řezníka neznám :wink:
26. únor 2010 v 10:52  • Odpověz
fakt ne, meli vsude kamery jak blazen, byla to mala firma, kdyz by je zamestnanci rozkradli, tak to muzou zavrit
26. únor 2010 v 10:55  • Odpověz
beru - tvůj ex byl teda opravdu poctivý člověk, až se mi nechce věřit. No nic, nebudu lidi soudit že. Já teda vím, že všichni, co dělají v potravinách si něco domů donesou a nebo aspoň zobnou něco zadara.

Ale fajn, někdo to asi opravdu neunese, že někteří zaměstnanci mají výhody a někteří ne. Úplně mi to už trhá žíly...
26. únor 2010 v 10:55  • Odpověz
vercak: Můj manžel nemá žádné výhody a já před mateřskou také ne. Můžeš mi vysvětlit, proč jim je zatěžko zdanit si režijky apod.?
26. únor 2010 v 10:57  • Odpověz
berusko tak to jo :wink:
ale i kamery se dají ošulit :sunglasses:
26. únor 2010 v 10:58  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.