• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Stávka v dopravě

(Zamčená)
2. března 2010 
Nesouhlasim že beou cestujici jako rukojmi
a stema vyhodama
Ja pracovala jako sestra na pooperačnim jipu, dle předpisu by tam mela mit sestra na starosi 2 ventilovane pacienty. My meli každa 4. Opravdu jednou nohou v kriminale. Zadne vyhody, pro me ani rodinu a 5 m inu na obed ve stoje. Pacienty jako rukojmy ve stavce bych nevzala.
26. únor 2010 ve 14:20  • Odpověz
Moc se omlouvám jestli můj příspěvek vyzněl jako stěžování si, jen jsem chtěla trochu ukázat že to není jen "zvedání plácačky" a nic, mám svou práci ráda a proto ji dělám, to že místo režijek navýšení mzdy se stalo na zprivatizované železnici právě náhradou za služební jízdenky, tady nejde o placení dph ale o to z čeho ji chtějí vypočítávat. Kdysi se na režijku kupovaly jízdenky za zlomkovou cenu (klidně budeme kupovat jízdenku právě za tu cenu dnes zmiňované DPH, a nikdo neřekne popel, protože zaplatí to co čerpá, ne za jízdenku první třídy pro celé dráhy)
1. bře 2010 ve 04:46  • Odpověz
e.k.t. pokud vím, tak obvyklou cenu režijek stanovuje MD a ta dloihou dobu byla 200 kč, nyní je 250 kč. Vím, že se uvažuje o tom, že by obvyklou cenou byla cena in-goldu, ale o tom to nyní vůbec není. Navíc DPH stejně platí ČD a ne zaměstnanci, takže vůbec nechápu, proč chtějí odboráři stávkovat a zhoršovat postavení ČD a otravovat lidi.

Ale abych nenadávala jen na odbory ČD, tak obdobně je to u DP hl. m. Prahy, ty mají v kolektivní smlouvě, že případné navýšení DPH bude platit zaměstnavatel (t.j. DP).

Nechápu tedy proč odbory těchto dvou společností chtějí stávkovat. Nemají k tomu žádný důvod. Navíc mi fakt příjde ujeté, že se stávkou chce docílit změny zákona. Takhle se to prostě nedělá, zvlášť když v podstatě o nic nejde. Já být ve vedení ČD, tak v mediích ukážu lidem proč vlastně chcete stávkovat a rozhodně bych nezabezpečovala ochranku, aby zaměstnanci nedostali po popapuli od nasr.ných cestujících.

Jo, a není pravda, že chtějí stávkovat i autobusáci.
1. bře 2010 v 09:51  • Odpověz
autor
a už je to tu zase! STÁVKA!! tentokrát odboráři vyhrožují několika stávkami za sebou.

Všechny strany deklarovaly, že zákon opraví, jak to bude možné a odboráři přišli s tím, že hned teď jinak bude stávka a teď se diví, že některé strany se nechtějí nechat vydírat! Přitom, kdyby volili írnější ton, zákon už mají změněný. Chápu to, nemám ráda takový nátlak, že jako uděláte to jak my chceme a hned nebo bude ...... v tomto případě stávka.

Včera ve zprávách jeden z odborářských bossů říkal, že chce, aby stávka způsobila, co největší problémy. Bylo jasné, že ho nezajímá, že se nedostanou děti do škol, lidi do práce, chtějí problémy a tyhle lidi máme podporovat?!!

Podle zákona o kolektivního vyjednávání musí odboráři dát vědět 3dny předem zda a za jakých podmínek bude stávka. Oni na to kašlou, nejde o kolektivní vyjednávání (t.j. když dojednávají kolektivní sml.). No, doufám, že stejně budou argumentovat až jim to dají dp a čd k úhradě. To že za škodu při stávce odbory neodpovídají totiž též vyplývá pouze ze zákona o kolektivním vyjednávání.
2. bře 2010 v 16:26  • Odpověz
jo to bude mazec :wink: :sunglasses:
2. bře 2010 v 16:28  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.