• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
Ahojky, chtěla bych se podělit a popovídat o starostech, ale hlavně radostech s našema dětičkama :grinning:
Tak už se těším na příspěvky!!!!!!
Tobík je živý mimčo a je až neuvěřitelný co už všechno za ten půlrok zvládl.
27. kvě 2009 ve 14:10  • Odpověz
barbika a bebo přid k nám,pokud se tady nikdo neukáže,jsme na volné diskuzi.Pokračujeme v pokecu co a jak:slight_smile:
27. kvě 2009 ve 14:42  • Odpověz
Já se přidávám:slight_smile:))
27. kvě 2009 v 15:29  • Odpověz
Taky se přidávám.
Eliška je skvělá,pohodová i když když se jí něco nelíbí tak se taky dokáže ozvat a její sourozenci jí zbožňujou :slight_smile:
27. kvě 2009 v 18:01  • Odpověz
Ahojte lidi,

taky máme miminko z listopadu. měl se narodit v prosinci teda..roste nám jako z vody.
27. kvě 2009 ve 21:04  • Odpověz
autor
meleri - my na Tobíka čekali od 15.listopadu a nechal nás čekat až do 24.listopadu :slight_smile: Ale stálo to za to. Dneska zase ukazoval jak je šikovný. Už když leží na bříšku, tak se snaží jakoby kleknout a zvedat se na ručičkách a pokouší se o lezení.

Holky už jste některá začala s příkrmama?? Já teď dala 2x po sobě v poledne polívčičku a má po tom hustší hovínka a trošičku mu dělá problém kakání. Asi to bude spojeno s tím, co myslíte. Změna stravy atd..

A co zoubky, už někomu rostou?
27. kvě 2009 ve 22:21  • Odpověz
Ahoj holky, taky mam doma listopadatko :slight_smile: , moc ráda bych se přidala na nějakou diskuyz stejně starých mimi, jen tak poklabosit co kdo umí, nám se tento týden klubou zoubky, hned dva současně :frowning2: ,tak jsme protivní a málo jíme..... :frowning2: ,snad to brzo přejde!
28. kvě 2009 v 09:02  • Odpověz
autor
hubinka: držím palečky ať je to rychlí. Tobík se teď už druhou noc a vlastně i přes den budí pláčem. Ale je to takový, že má pořád zavřený očička a poplakává. Tak nevím, jestli to taky nebudou zoubky.
28. kvě 2009 v 10:40  • Odpověz
Hubinko,

taky ti přeju a´t se mimčo moc netrápí! Já zatím nevím o co jde, malého zoubky ještě netrápí..u nás je nové to, že se všelijak překuluje, a občas si v lehátku i sedne. jinak jsme včera byli u doktora a váží 7060 a 68 cm má.

Barbiko,

jo, začali jsme, vlastně toho 15. května teď, aby to byl půl rok, i když před tím jsem mu občas dala zkusit mrkvovou štávu (trápí ho celkem zácpa občas). ted dávám ráno zeleninu a odpoledne ovoce. nebo strouhanou mrkvičku.
28. kvě 2009 v 10:50  • Odpověz
Ahojky holky,muzu se k vam pridat?Mam holcicku Irenku,narodila se 5.listopadu a je to nas milacek!uz leze a zkousi si sedat,ale jeste se neudrzi,prikrmy papame od ctvrteho mesice,kojili jsme jen mesic:o(Ale papa krasne,vse ji chutma!
Jinak zoubky mame tri,zatim bez problemu!

barbika-to kakani bude tou zmenou stravy,za chvili se to upravi
28. kvě 2009 v 11:01  • Odpověz
ahoj Sany,

tak to je šikulka! hlavně že jí chutná!

jo s tím kakáním je to divné...náš malý taky kaká někdy každý den někdy tři dny nic...:(
28. kvě 2009 v 11:11  • Odpověz
Ahojky meleri!
Mala je zroutik,jak vidi lzicku,tak uz jeci,ze ji chce do pusiny a to samy s flaskou,ci talirkem:o)
Nam to kakani taky moc neslo,teprve zacinate,to se upravi!Mala mi ted kaka tak ctyrikrat denne a jde ji to dobre,ten prvni mesic s tema pikrmama nas trosku trapilo brisko,ale uz je to uplne srovnany!
28. kvě 2009 v 11:23  • Odpověz
Sany,

tý jo 4x denně! U nás to tak bylo asi do tří měsíců že byl pokakaný po každém přebalování..a pak ze dne na den přestal..
tak to je sranda! no našeho to moc nebaví, soustředí se tak deset minut ani ne..ale když krmí taťka tak vydrží i půl hodiny a sní daleko víc..když sem to řekla doktorce tak se smála a řekla, protože ví že u vás dostane mlíko..:slight_smile:
28. kvě 2009 v 11:27  • Odpověz
No,je pravda,ze furt prebaluju:o)Ale tak zvykla jsem si:o)A vzdycky je to poradna naloz:o)No,je mozna pravda,ze kojeny mimca hur papaji,ale upravi se to,fakt jste na zacatku,my uz prikrmujem pres dva mesice:o)Ale slo ji to od zacatku:o)Uz ma skoro osm kilo:o)
A ty mas chlapecka?Jakpak se jmenuje?A je hodnouckej?Irenka je strasne moc hodna:o)Ted si me ale zada,tak jdu k ni:o)Opatruj se s malym zatim
28. kvě 2009 v 11:31  • Odpověz
Ahoj Sany,

já taky přebaluju furt, ale je to bohužel většinou jenom mokrá plínka...že hůř papají aha to jsem neslyšela, no je to možné, on vlastně odmítá i láhev, takže když jsou horka tak musím krmit pipetou jinak vodu z láhve nevypije..čajíky a takové věci to už vůbec..no jo přes dva měsíce, to už je fakt dlouhá doba..my teprve osmnáct dní, no fakt nic není..:slight_smile:
Jo mám chlapečka, je kouzelný je fakt strašně hodný, jsem moc šťastná že ho mám. Jmenuje se Samsonek.
28. kvě 2009 v 11:36  • Odpověz
Ahoj holky,tak malá se začla plazit po celém pokoji.Asi ji ušiju nějaký obleček,když chce vytírat :grinning: máme plovoučku, takže když obplazí celý pokoj tak ji můžu převlíkat i když je vytřeno. :grinning:
Zoubky ještě nemáme někdy je sice protivná,ale zoubkům to nepřikládám.
Jinak zeleninka nám jede i ovoce to by baštila pořád,mezitím kojíme a kaše zatím bez valného úspěchu.Ale vůbec nic jiného než mm nechce pít.Z hrníčku s pítkem umí to jsme vyzkoušeli,ale že by něco pila to né.Tak se trochu bojím až nastanou tepla jestli si dá říct. :wink:
28. kvě 2009 ve 12:29  • Odpověz
Ahojky barmborko,Mala je sikulka,s tim pitim,uvidis,hlavne ze ma mlicko od tebe,jak bude teplo,tak by asi vic pit mela,zkus vsechno mozny,jsou granulovany drinky,stavicky-redim to koj. vodou,nebo jen vodu,ruzny druhy caje,neco ji urco zachutna
28. kvě 2009 ve 12:52  • Odpověz
Meleri,o je strasne zajimavy a pekny jmeno,jak jste na nej dosli?Ja jsem dala Irenku po babicce:o)Ja se z maly taky porad nemuzu vzpamatovat a jsem moc rada,ze ji mam:o)to je dobre,ze je myla hodny:o)
28. kvě 2009 ve 12:53  • Odpověz
autor
Meleri: taky jsme to s tím kakáním měli ze začátku stejný. Co výměna plíny, to pokakaný. A nejlepší bylo, když jsem ho přebalila, nakojila a on se s krknutím rovnou i pokakal. A vždycky hodil takový pohled, jako "Mámo a můžeš znova přebalovat :grinning: "

Ahoj Sany: Tobíkovi taky zatím všechno moc chutná. Už dostal mrkvičku, udělala jsem mu i polívčičku a párkrát měl na noc kašičku. Sice první lžička byla i se šklebíkem, ale pak už otvíral pusinku, že jsem si myslela, že mě sní i s tou lžičkou :slight_smile:
Jinak k pití mu dávám šťávičky a taky ředím koj vodou, a dokonce pije i obyč koj vodu. Jsem za to ráda, protože teď v těch vedrech jsem si říkala, že ty šťávičky jenom zvyšujou žízeň.
No je to šikulka a mám z něj radost.

Barmborka: Chápu s tím lezením, my máme v obýváku takovou velkou matraci (1,5 m x 1,5 m) a ta už je mu teď malá, takže ho taky nacházím mimo ní. Ještě nedávno ležel tam, kde jsem ho položila a teď ho budu hledat po bytě :wink:

A co na bříško, už se Vám štěstíčka otáčejí?? Tobík je docela živý a šikovný, ale na bříško se ještě úplně neotočí. Vždycky se natočí na bok a zbývá mu ještě malinký kousíček, ale vadí mu tam ruka, tak to vzdá a překulí se zpátky na záda. Jinak z bříška na záda se překuluje pořád a má z toho psinu. Taky už se snaží posadit z lehu, ale to mu ještě nejde. Ale už když ho posadím, tak drží balanc a chviličku vydrží sedět sám.

Teď už si mě žádá, tak jdeme spinkat. Zatím ahojky.
28. kvě 2009 ve 13:46  • Odpověz
Barbika.To je malej skulka,ze tak pekne papa!Jinak my se zacali pretacet uz ve 4. esici,ale neni kam spechat,uvidis,ze za chvilu se Tobik pretoci!Co ja bych dala za nepretacici miminko,je fakt zahul ji prebalit,furt se toci na brisko,mrska moje mala a ted mi uz i utika,no je to boj!
A strasne bojujem s oblikanim,to se taky vzdyckky zapotim:o)
Jinak si seda z tech ctyrech,uz se i parkrat rovne posadila,ale vydrzela jen chvilinku!Ja ji neposazuju,vsak brzy uz si sedne,parkart jsme to jen zkusila a jeste se neudrzi,par vterinek jo,ale pockam,az si sedne sama:o)

Jinak mala mi ted taky haja,ona je velkej spac!Odpo spi tri hodiny-nekdy i cyri a ma jeste pulhodinku dopoledne!Jinak v noc spi i tech jedenact hodin a v tahu!Jak to vypada u vas?

No,nic valim uklizet,vypada to tady jak po vybuchu,v troube se mi dela zemlovka,uz se tesim:o)
28. kvě 2009 ve 14:42  • Odpověz
Bramborko,

jé já si tě pamatuju jednou jsme si psaly, to jsi ty s těmi pěknými dětmi! Náš malý byl trošku podobný na to vaše mimčo.. Tak to šikulka že se už plazí! a plazí se rychle? tatka mě dycky straší že se otočím a jednou bude už za skříní a nenajdu ho...:slight_smile: tak jsme uvažovali že koupíme tu ohrádku, kde bysme ho nachvilku dali když třeba budu muset vytírat nebo tak...

Sany,

jméno jsem nadhodila z legrace a manžel to vzal vážně a pak už nechtěl ani zanic si to rozmyslet. Já měla velmi rizikové těhotenství (placenta praevia) a byly chvíle kdy jsme nebyli jisti že to zvládne, no a zvládnul, byl silný jako Samson...:slight_smile:

Barbiko,
zas na druhou stranu je fajn, že jak kaká mín tak nemá vůbec zapařený zadeček, na začátku to byl u nás problém....

holky mějte se, malý nespí.
28. kvě 2009 v 16:54  • Odpověz
Meleri,my ohradku mame,nevydrzi tam moc dlouho,ale doporucuju,clovek je aspon schopnej neco udelat a vim,ze mala je v bezpeci!
Jmeno fakt super a je to teda bojovnik:o)

Jinak to kakani zas dneska ctyrikrat,je to muj malej pokakanek,ale neni se cemu divit,ma uz tu tsravu pestrou!za tyden mame sedm mesicu,zkusim i jogurt,dr. rikala,ze muzem i lepek!Tak uvidime!

jinak mala mi od tri mesicu krasne usina sama,ale ted dva dny si pred spanim musi prelizt postylku,milionkrat se otocit na brisko a pak teprve haji,ale hlavne ze neplace:o)

Tak dobrou holky,jdu hajat,zitra nakouknu
28. kvě 2009 ve 21:42  • Odpověz
Ahoj holky, tak zoubky už nás snad tak netrapí,mame dva dole, ale zatím jen čárečky, tak jsem zvědavá jak dlouho bude trvat, než pujdou uplně vidět :slight_smile: , jeee já vám tak závidím, ty vaše jedlíky, naše Nelinka je nejedlík od malička a každé jídlo je pro mě stres,mlíčko uplně hrůza, zeleninka jakžtakž ale ovocná přesnídávka, ta nám jede :slight_smile: ,tu by mohla pořád, kaši jsme ješte nezkoušeli, plánujete už pomaličku dávat jogurt???
Jinak naše Neli už je taky docela mrštná, otačí se na břísko a zpět už asi měsíc, sama sedí, ale to ji moc nedávam, musí si počkat, až si sedne sama :slight_smile:
Sany,nase malá spí skoro stejně jak tvoje, je taky docela pěkný spáč, urco by mi nevydržela treba cele odpoledne bez spánku, ted už zase haja, měla dnes budíček už po šesté :frowning2:
29. kvě 2009 v 09:12  • Odpověz
Sany,

tak dneska jsem musela dát glycerýn páč už to byly čtyřy dny co nekakal...teda já píšu!

Jo jméno je to srandovní, já chtěla Samuela, ale manžel ne..prostě sme se nemohli dohodnout..

Hubinko,

tak malému taky chutná víc to ovoce než zeleninka...jogurt na ten jsem se ptala doktorky a že prý až v osmém měsíci.

holky nevíte někdo jak je to pak s velikostmi oblečení po roce? furt se to obnovuje co tři měsíce, nebo už to dítě tak neroste? zajímá mě to, jestli se to pak nějak zpomaluje?

jo náš taky spí...v šest se vzbudil, a ted spí...:slight_smile: taky jsem zvědavá kdy bude spát míň, mamka mi říkala že prý až tak ve dvou letech?

mějte se pěkně, a přeju hezký víkend!
29. kvě 2009 v 10:49  • Odpověz
meleri koukla jsem do albíčka no krásně ti roste :slight_smile: chjó strašně to utíká zase mi to připadá že jsem si ji jako mimi moc neužila :grinning: :grinning:
s oblečením to bude lepší i když i tak rychle vyrostou ale co tři měsíce asi ne.Jak už budou lozit a chodit tak kup o něco větší zahnout rukávy i kalhoty můžeš vždycky. :wink:

barbika: mám taky na zemi berana pomalu přes půl pokoje,ale vysvětli jí,že má být na dece.Když ono je zajímavější vytírat tu podlahu :grinning: :grinning:
29. kvě 2009 v 11:06  • Odpověz
Bramborko,

díkza cennou radu..

jinak malý se začíná přetáčet na břicho a dělá to ted hodně, ale plazit mu ještě nejde, a pak ho musím převrátit zpátky protože jinak neví co dělat..:slight_smile:
dík moc! Já ti řeknu že si to začínám užívat tak ty poslední tři měsíce, zezačátku jsem byla hodně vystrašená...ale je fakt že to letí, co?

jejda, no my máme v obýváku parkety, tak je tam zatím, ale je fakt že v ostatních místnostech jsou kachličky...tak uvažujem že snad do jeho pokoje bychom dali linoleum, nějaké lepší..ale zas nevím kdy ho dáme do jiného pokoje...
29. kvě 2009 v 19:53  • Odpověz
holky, a zahrajou si ti vaši drobci i sami, u nás to moc nefunguje, pod hrazdičkou, nebo v lehatku, všude jen chvíli a pak musim být u všeho i ja :frowning2: , plazení nám taky vubec nejde, ani nemám pocit, ze by se ji nejak chtělo, tak snyd to přijde...
29. kvě 2009 ve 20:22  • Odpověz
hubinko, je to stejné..vydrží tak deset min max. a už mě volá..
no dneska se náš malý otočil na břicho a poprvé se jaksi posunul..jenže došel na parkety a tam mu spadla hlava tak se bouchl do čela chudáček můj.... :cry: tak budem muset asi všude rozprostřít nějaký měkký dětský koberec...
ale jinak se taky moc k tomu nemá..ale já ho nijak nenutím..
30. kvě 2009 ve 14:41  • Odpověz
Ahojky holky,me mala nedavno vydrzela jeste dlouho hrat si sama,ted tak 20miut max.,obcas se ale stane treba i pulhodka,uz si pije i mlicko sama,tak nez se rano napapa,tak mma taky cas pro sebe:o)Dnes hajala v kocarku u nas ve stodole,mame to zastreseny,byla pekne zabublana v kocarku a moc pekne tri hodinky hajala:o)

Jinak predevcirem jsme uz dali jogurt,za tyden nam bude sedm mesicu a bilej ji moc nejel,tak jsme ji do toho dala dve lzicky presnidavky a to ji jelo,obcas dame pres den i kukuricny krupky,rozpousti se krasne v pusince!

mala se vubec neplazila,rovnou se zacala pohupovat na kolinkach,tak treba u vas to bude taky tak,leze uz jak fretka,clovek ji musi porad hlidat:o)Ale taky se obcas jeste rozplacne!

Doufam,ze se zlepsi pocasi,to je hruza,ani poradne na prochazku se nemuze!

Tak pozdravujte ty vase broucky,tesim se,jak zase pisnete:o)
Aodkud holky jste,ja jsem ze Znojma:o)
30. kvě 2009 v 17:18  • Odpověz
autor
Ahojky, tak to počasí je opravdu hrozný, Tobík je jak to počasí. Střídavá nálada. Ale taky nám krásně spinká v kočárku venku. Já si zvykla chodit na dlouhý procházky, tak vždycky hodinku couráme a pak ještě hodinku spinká venku na zahradě. A to můžeme sekat trávu a děti tu křičí a jemu je to šumák :slight_smile: V tom je zlatý.

Hubinko, taky si vydrží hrát chviličku a za chvíli už u něj musím sedět. A to mu bohatě stačí, vidí, že jsem u něj, tak si hraje dál. Občas po očku koukne, jestli ho pozoruji a když jo, začne se předvádět a povídat. Je to moc kouzelný.
A plazení to je teď veselý, včera jsem ho nechala si hrát na matraci a celou dobu povídal a povídal a najednou ticho. Tak na něj koukám a on se prohraboval v květináči v hlíně a hrozně ho to bavilo a zajímalo. Tak mě to docela rozesmálo, měl u toho takový hloubavý kukuč. No kouzelný.

Sany, to je Irenka šikulka. U nás už proběhla ochutnávka brokolice a moc mu chutnala. A naštěstí nebyla žádná odezva. Zatím papá opravdu všechno. Jenom teda ty jogurty nedáváme.
A Vy už máte nějaký zoubek? Co piškoty, nezkoušela jsi dávat?
Jinak já jsem kousek od Prahy, vesnička za letištěm. A jsem Bára :grinning:
30. kvě 2009 v 19:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 15
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.