• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
Bramborko, tak to je parada... u nas zatim nic, ale uz zkousi jak na to. :wink:
Dneska jsme byli na kontrole u doktorky, tak rikala, ze to byla 5 nemoc.. a ze jsme to zvladli hodne rychle.tak jsem rada. Uz i ta vyrazka pomalu ustupuje.
Holky jak jste tady psaly, ze muzem zkusit jahody..tak mi to dneska doktorka zakazala, ze vubec.. manzel je alergik.. no ale rikala, ze mam zkusit kiwi, to me prekvapilo..ale rikala ze je tam spousta vitaminu C, takze jen dobre.
Tak dneska zkusim...uvidime jak mu to pojede
29. čer 2009 ve 12:34  • Odpověz
meleri,tak si to tady u nás :slight_smile: moooc hezky užij,ať se malý hezky aklimatizuje a prožijete krásný měsíc!!!!!
jo, jinak dnes je u nás na Jižní Moravě nádherně, skoro pařák, tak si myslím, že už se to počasí bude zlepšovat :slight_smile:

sugar, a jak mu to kivi připravíš???my dáváme s ovoce jen banán a jablíčko bez úpravy a jinak dávám přesnídavky, tak potrebuju nějakou inspiraci, i když kiwi mě teda hoodně prekvapilo!
29. čer 2009 ve 12:56  • Odpověz
Hubinko,

dík...) snad se to letos podaří..většinou platí že jak je červen hnusný tak je pak červenec pěkný tak snad to tak vyjde! :slight_smile:

holky mám ještě dotaz,

dají se vůbec v česku sehnat nevlhčené ubrousky na utírání zadku? Jsou to vatové čtverce jakoby..minule jsem lítala po všech drogeriích a všude mají jenom ty vlhčené..
29. čer 2009 ve 13:23  • Odpověz
Hubinka ja to necham trochu prejit varem a jenom ty kraje, bez pecicek. A taky jsem koupila krasny merunky, ty mi doktorka taky rikala ze mam urcite dat.
29. čer 2009 v 19:29  • Odpověz
Ahoj,hlásím že máme 7,60kg a 70cm :slight_smile: Se nedivím,že moc nepřibrala,když je akční jak řekla doktorka :grinning: :grinning:
30. čer 2009 v 09:33  • Odpověz
Barmborka pekny miry, na to ze mala uz tak certi... Nas je trochu lenoch.
No tak ja jsem zvedava, kolik bude mit prcek na prohlidce v 8 mesicich. V sesti to bylo 8100g akorat ho nemerila, ale ma taky tak 70 cm. Ted chudak mi prijde ze trochu pohubl po te horecce,ale uz ma zase apetit, tak to snad dozene.
30. čer 2009 v 10:28  • Odpověz
Ahoj Sany, náš malej drobek se taky narodil 5.11. =) Jinak příkrmy nám taky dělali problém, ale teď už je to v pořádku. Jinak malej už krásně leze, asi před 14dny se nám sám poprvé postavil, takže jsem měla ohromnou radost, teď už se sám zvedá v postýlce. ťapkání nám zatím ještě nejde, ale tak ještě máme časík, ale už se moc těším, až začne běhat =)
1. črc 2009 v 16:19  • Odpověz
AHOJKY,TAK DNESKA JSEM BYLA U MUDRY PRO PAPÍRY NA ORL,KVŮLI ŠMIKNUTÍ TOHO JAZYKU-TAK MÁME 8,50.JINAK NÁM ROSTOU DALŠÍ DVA ZUBY-A TENTOKRÁT TO BOLÍ,TAK JSEM SI DALA NAPSAT I TEN GEL.SÁRA JE V PRAZE-BRÁCHA PROMUJE,TAK SI UŽÍVÁME DOCELA VEGET.
1. črc 2009 v 18:02  • Odpověz
Ahojik holky,dlouho jsem tu nebyla!Minuly tyden jsem byla u nasich a nejak neni casu,mala zacina obchazet nabytek,pomalymi nejistymi krucky,takze ji musim chytat,ale je to sladky!
Taky jsmebyly poprvy nemocny,mala mela horecky a rymu,zabral nam Nurofen sirup,tak doporucuju na horecku,panadol cipky teda vubec,rymecku jsme odsavali odsavackou na vysavac a dobry,zvladla to dobre,laska moje!pak jsme to chytla ja od ni,tak bylo veselo,ale manzel me skvele zastoupil!Pristi tyden ma dovcu,tak se tesim,pojedeme na vylet do Zlina do zoo,mala zvíratka miluje,mame pejska,rada pozoruje andulku u nasich,uplne vyska radosti a vcera zirala uprene na muchu:o)Taky zacina uz delat srandy,vali se po nas,schvalne pada do mekkyho na zada a rehta se,no nadhera!Jinak jsem ji ucila papa(porad to neumi),ale naucila se to rikat!Takze ted porad rika papa!Jinak uz umi tat,bab,dada)deda),mam neumi,ale tak ja si pockam?Jak ucite mimisky delat papa a paci paci?POrad dokola?Asi musim byt trpeliva:o)
2. črc 2009 v 08:46  • Odpověz
JInak napadlo me,holky,jsem totiz baba zvedava,jestli byste treba ve zkratce nepopsaly porod,kdo by chtel!
Ja mela porod uzasnej(vidim to ted s odstupem casu),bolesti mi zacali v devet hodin vecer,ale nepravidelne a moc to nebolelo,to zacalo az k ranu,kolem seste,kdy jsem odvolala manzu z prace,to uz bylo po peti minutach,v sedm jsme byli v nemocnici,ja otevrena uz na dva prsty!Otevirala jsem se dobre,o pul jedne byla mala na svete,bolesti to byly sice sileny,ale dalo se to,celou dobu jsme byla ve sprse,manzel nechapal,jak tu horkou vodu na sobe snesu!nejhorsi bylo asi tlaceni,to mi neslo,mala se vracela,byla jsem uz vyrizena.ale pak se povedlo,natrhla jsem se i me sili,ale celkem v poho!Ten pocit,jak mi dali malou na bricho byl uzasnej,krasnej,nepopsatelnej,byla jsme tak v soku,ze ani brecet jsem nemohla:o)Moc se tesim,az to proziju znova!Uz ted bych nejradsi byla zase tehu!Mala je hodnoucka,tak si na dve troufam,ale pockam az pristi rok!
2. črc 2009 v 08:52  • Odpověz
katuska09-zdravime Dominicka:o)
2. črc 2009 v 08:53  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
2. črc 2009 v 15:09 • jina
Ahojky,tak u nás je marod Sára,má hnisavou angínu,takže žůžo... :angry:
Jinak já měla porod oproti prvnímu celkem rychlý,v poledne jsem se nechala dovést a ve 13,50 byl malý na světě.Bez šití a ta bolest nyla hrozná asi půl hoďky.U Sáry byl porod taky docela rychlý-pět hodin,ale jelikož jsem měla v sedmým měsíci embolku,tak jsem až do porodu byla v nemocnici a tam mě tak šíleně naředily,že jsem po porodu málem vykrvácela-třikrát mě pod narakózou zašívali.no manža hodně dlouho o druhým nechtěl slyšet :grinning:
3. črc 2009 v 15:13  • Odpověz
Ahoj Sany, no porod jsem měla taky hustej =) Porodní bolesti mi začali ve dvě ráno, v sedm jsem sedla do auta a jela ke svýmu gynekologovi (70km daleko) do chomutova. Tam mi sdělil, že mu nejde přístroj a že si mám sledovat kontrakce, ve dvanáct jsem se vrátila do Ústí nad Labem, jela jsem rovnou do porodnice, páč jsem měla kontrakce cca po sedmi minutkách, tam mi sdělili, že mám jen poslíčky, ak jsem jela doml,kde jsem se celkem trápila. V půl sedmé večer jsem měla kontrakce už po 4minutkách a začala jsem krvácet, tam jsem jela znova do nemocnice. No a pak už se šlo na věc. :grinning: Samotnej porod byl celekm ok, byl to fofr a celekm pohoda, sestřičky byli supr a porodní asistentka taky.
3. črc 2009 v 16:03  • Odpověz
autor
Ahoj Sany, tak u mě byl porod taky docela hustý. Jak jsem neměla celý těhotenství problémy, tak jsem si říkala, že by mohl v poho proběhnout i porod. Ale trošičku jsem se spletla.
První bolesti mi začali v 1 v noci, ve 2 mi praskla voda tak jsem volala manželovi do práce. Přijel a ve 3 jsem už byla v porodnici. Tam mi řekli, že se ještě neotvírám, ale já už měla bolesti po 3 min. Poslali mě na pokoj a prý ať si ještě zdřimnu :grinning:
V 8 už jsem byla konečně připravená k porodu, epidurál jsem nechtěla, ale když už to trvalo dlouho, tak ve 12 jsem si o něj řekla.
No a v půl 2 už bylo rozhodnuto, že půjdu na císaře. Tobík začal špatně rotovat a já už byla bez sil. Takže pro bezpečí nás obou se dr rozhodl pro císaře. No a ve 14:12 byl Tobík na světě.
Takže jsem vlastě přišla o ten pocit, mít malýho hned u sebe.
Jinak sestřičky i porodní asistentky byli tak super. Vůbec si nemůžu stěžovat.

Holky chci se zeptat, neslyšela jste některá o tom, že když rodíte císařem, tak další těhoteství může být až za 2 roky?? Na gyndu jdu až příští měsíc a jsem docela zvědavá. Chtěli by jsme totiž příští rok začít pracovat na druhým mimču a tohle měl docela dostalo.
Já někde četla, že se právě musí čekat a někde zase říkali, že je to jedno. Tak jenom jestli s tím nemáte některá zkušenost...
4. črc 2009 ve 20:08  • Odpověz
Barbika, o těhotenství za 1,5-2 roky po císaři jsem slyšela od kamarádky, co chce taky otěhotnět po císaři. Řekla jí to její doktorka.
Já měla porod celkem fajn. Celé těhu jsem byla na rizikovém, protože byla obava, že bych nemusela mimčo donosit do konce, hodně jsem musela ležet. A nakonec jsem o 10 dní přenášela, porod mi museli vyvolávat. V sedm ráno jsem dostala kapačku, v 11 první větší kontrakce - do té doby kontrakce skoro neznatelné. V půl třetí epidurál a od té doby maximální pohoda, po epidurálu obrovská úleva od bolesti. V 16:15 jsem šla na sál a pomalu začínala tlačit a v 17:47 byl Filípek na světě. Trochu sem se bála, že to trvá tak dlouho, ale epi prý porod prodlužuje. Nicméně jsem bolest skoro necítila, jenom takový tlak a dobře jsem se mohla soustředit na to tlačení. Porodní asistentka i doktorka úplně skvělý. A ten pocit, když mimčo vyjde na svět je nepopsatelný :slight_smile:
4. črc 2009 ve 21:47  • Odpověz
seba - pises ohledne smiknuti jazyka. I my s Kristinkou jsme byli u doktora a kuzicku pod jazukem ji budou smikat. Musime se ale objednat do nemocnice. Pry ji musi dat narkozu!!!! Aby se nehybala. Bojim, bojim.... Mate nektera s tim zkusenosti?
Jinak prikrmy - ovoce jime uz skoro vsechno ( jahody, kiwi, boruvky, jablicka, banany .... ) Vsechno mixuju. I zeleninu papame vsechnu. Dneska jsme pridali i kureci maso. Ke vsemu jeste kojim. Kristinka zatim sama nesedi, zuby taky jeste nema.

Na porod mam jenom krasne vzpominky. 13,5 hodiny od prasknuti plodovky. Epidural zabral jenom na pravou nohu a pravou stranu bricha. Ale i tak to nebylo nejhorsi. 3x jsem zatlacila a Kristinka byla venku
5. črc 2009 v 07:04  • Odpověz
Mirkson-my půjdeme nejdříve na orl a tam se domluvím,tak pak dám vědět co a jak.
Ale musím počkat až bude Sárinka zdravá,dneska jsme poprvé bez teploty,ale zato zvrací hleny :rolling_eyes: takže budem o víkendu čistit koberec.
Další víkend chceme jet pod stan-doufám,že to zvládneme-nejsem si jistá jestli se nám tolik vcěcí vejde do auta :grinning:
7. črc 2009 ve 12:23  • Odpověz
ahoj holky můžu se k vám přidat?
máme taky doma listopadatko Davídka
7. črc 2009 ve 20:49  • Odpověz
vladis jasně :grinning: :grinning:
8. črc 2009 v 11:22  • Odpověz
Vladis-vítej :sweat_smile:
8. črc 2009 v 17:52  • Odpověz
ahojky je tady někdo potrebuju poradit jak posunout spaní u malyho chodí spát mezi 5-6 hodinou vecer a spi až do rana do 5 chtela bych aby chodil spat až tak v 7 nebo v 8
9. črc 2009 ve 12:24  • Odpověz
vítej Vladis!!a proč dáváš malého spát tak brzo??jak ti spí pres den?
9. črc 2009 ve 12:26  • Odpověz
ahoj ja bych ho nedávala ale on je uplně vyřízenej mne si oci a je pak hrozne protivnej kdyz ho polžím tak je do pěti minut tuhej
rano v 5 se naji někdy si jeste zdrimne v devet vstavame pak spi po obede kolem hodiny a pak az vecer
9. črc 2009 ve 12:40  • Odpověz
asi by to chtělo natáhnout ten poobědní spánek, nevydrží spinkat dýl, treba v kočárku?je to pro něho dlouhá doba např. od jedné hodiny až do sedmi. Mně mala když spí tak chvilku po obědě, tak jde kolem té páté ještě jednou, treba na hodku,ale vzbudí se a pak jde až kolem osmé.
Ale většinou dá dvě hodky, kolem třetí vstává a pak do těch sedmi vydrží, ale pak už po koupání a jídle je KO do minuty :slight_smile:
9. črc 2009 ve 13:09  • Odpověz
nekdy vydrží i 2 hodiny ale stejne jde spat brzo zkousela jsem s nim byt dyl venku,ale nepomohlo to řval takovym stylem,že jsem utikala s kocarem domu ani kasi jsem mu nevarila dostal mliko a už u flasky usnul
dneska např spí od dvanacti aporad chrupe
9. črc 2009 ve 13:18  • Odpověz
aby mi malá vydržela do těch sedmi, tak musí vstávat kolem půl třetí, až dýl..., ale to už je strop od těch půl, jinak by to na ni bylo moooc, asi by to chtělo trošku poopravit i s tím dopo spánkem, nebo jinak nevím, ale nedivím se pokud ti od dvou nevydrží do sedmi, to by naše malá taky padla dřív :slight_smile:
9. črc 2009 v 19:19  • Odpověz
Ahoj holky,kde všechny jste?Se dovolenkujete co :grinning: :grinning:
Co je u nás nového.Malá konečně lozí po čtyřech a už plazením nevytírá podlahu :wink: :grinning: a dneska si ze čtyrech poprvé sama sedla.paráda. :slight_smile: :slight_smile: jen mi je líto,že začíná být samostatnější,všechno chce objevovat sama,kdepak máma ,tu už znám,to není zajímavý :grinning: :grinning:
13. črc 2009 ve 13:41  • Odpověz
autor
Barmborka gratuluji k lezení. U nás už se od včerejška taky leze a neplazí. Stoupáme si k nábytku a obcházíme všechno co se dá. Tobík začal otvírat šuplíky a skříňky a na všechno se snaží šplhat. Máš pravdu, že už ty naši miláčkové začínají být samostatnější a za chvilku už nás nebudou potřebovat. Ach jo, viď. :slight_smile:
13. črc 2009 ve 21:19  • Odpověz
Barbika a dáváš botičky?
14. črc 2009 v 08:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.