• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
autor
Zatím ne, chci mu nějaké koupit. Začal si pořádně stoupat až teď pár dní, takže jsem to doteď nějak neřešila.
Dneska jsem ráno byla na krvi a chudáka jsem musela brát sebou. Ale byl výborný, dr si ho vzala a prošla s ním ordinaci a Tobík se tvářil hrozně důležitě :slight_smile:
14. črc 2009 v 09:00  • Odpověz
Ahojky,chtěla jsem pozdravit než odjedeme na dovču.U nás celkem nic nového..lezeme dozadu,občas se vzepře a staví se na nožičky,ale to je spíš náhoda.Jinak dělá pápá,paci paci,kovej kovej a ták je velikej a říkáme táta-maminka jaksi není :frowning2:
A co se týče jídla,zeleninka nám moc nejede,ale sní ji,ovoce by mohlo být stále :grinning: třeba banán mu jeden nestačí a začne brečet když dojde :sweat_smile: Kaši nechce vůbec a já se tak těšila,zato prso by mohl stále...
Chci se zeptat,meruňky a broskve mu stále povářím,myslíte,že už mužu mu to dát rovnou?
A ještě :grinning: :grinning: používáte chodítko?
16. črc 2009 v 07:31  • Odpověz
seba,hezkou dovolenou :slight_smile:
16. črc 2009 v 09:02  • Odpověz
Ahoj holky..u nas se taky jeste neleze..on chce rovnou na nohy..takze kolinka nepouziva..pouze kdyz je u nas na sedacce, tak se chytne operadla a peruje..ale na zemi ani nahodou.
Seba co dela malej pri kovej kovej? Nas jenom drzi jak beran. Nerika nam jeste nic, jenom na nas porad krici..byli jsme ve Varech na festivalu a prochazeli se po kolonade a malej tam kricel na kolemjdouci..sranda asi jim chtel dat vedet ze hvezda je tam on.
Jo a manzel kdyz mi da pusu, tak hned musim dat pusu i prckovi..to je teda roztomily. Hned se ke mne nahne a otvira pusinku.
Jinak choditko nam koupil deda, ale nechala jsem ho vratit. cetla jsem ze jsou z toho nehezky zraneni a ze to neni dobry..prckove namahaji slachy, tak jak by nemeli. Doktorka mi to i prisne zakazala
16. črc 2009 v 09:32  • Odpověz
ahojky holky ani u nas jeste neleze a doufam že jeste za mesic nepoleze jinak bych si tu dovolenou moc neuzila i kdyz pozornost vyžaduje i ted jak si ho dlouho nikdo nevsima tak řve
seba hezkou dovolenou kam vůbec jedete?
jo a ovoce mu vůbec nepovářím
16. črc 2009 v 10:42  • Odpověz
autor
Ahojky, tak u nás se leze o sto šest. Začínám uvažovat o ohrádce, protože takhle s ním nic neudělám :frowning2: Když ho posadím mezi hračky, tak si hraje a jakmile zjistí, že jsem se trošičku vzdálila, tak hurá na kolínka a prozkoumávat okolí jako jsou květináče, šuplíky atd....
Jinak Tobík papá všechno, od zeleniny po ovoce a to vůbec nevaříme a dáváme syrový.
No a z mluvení nám jde bababa a brm brm, taky začal hodně pískat v vřískat a moc se mu to líbí :grinning: No a na mámu a tátu trochu zapomíná a neříká to. Jsem zvědavá, kdy se toho dočkám. Vždycky, když mu říkám máma, tak se začne smát a chytne mě kolem krku a začne se tulit. Je to taky nádherný, ale přeci jenom to slovíčko mi chybí...
Taky se naučil, když mu sundavám tričko, tak zvedne ručičky jako velký kluk a tričko sundaváme s tím, že na mě potom bafne.

Ještě bych se Vás chtěla zeptat, jak dáváte mlíčko v těchto vedrech?? Teplé, nebo vlažné...
17. črc 2009 v 15:55  • Odpověz
Ahoj holky,
tak u nás se Nelinka co se týká motoriky hrooozně zlepšila a během chviličky :slight_smile: , pořád nic, nic a teď najednou začala lozit a hned se u všeho postavovat a krásně si sedne sama,šikulka :slight_smile: , tak teď když už umí sedět sama,tak ji nechávám i v kočárku a je nadmíru spokojena, včera jsme byli na výletě v ZOO a nadšena :slight_smile:

Barbika, je to docela teď už někdy zajímavé, jak vidím, že už se staví u kde čeho, skleněný stolek :frowning2: ,atd...pojedem na dovču, a tak jsme si pořídili cestovní postýlku, tak už ji mám rozdělanou i doma a když něco potřebuju udělat, nebo se vzdálit, tak ji tam dám a jí se to líbí, stoupá si v ní a pokud spadne, tak je to v poho, protože spadne max. na tu síťku co tam je, takže je to lepší než v obyčejné postýlce.
Nelinka spolupracuje při vyslékání stejně jako Tobík
:slight_smile: , já dávám mlíčko docela teplé, možná trošku mín než normálně, ale vlaážné nedávám, a ovoce taky dáváme syrové, nevaříme.
20. črc 2009 v 09:22  • Odpověz
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jaký máte jídelníček u UM. Přestávám kojit, takbych chtěla vědět, kolik toho můžu dávat a jaké rozestupy. Zatím ještě kojím, ale už se mi mléko dělá málo, takže kojíme každé 2 hodiny. Náš rozvrh je:
ráno - kojení
dpololedne - 1-2 kojení, podle toho, kdy vstáváme
oběd - maso zeleninový příkrm
odpoledne - přesnídávka nebo ovoce a v mezidobý křupky
večer - kaše
před spaním - kojení

Spát vydrží max 4 hodiny, pak v noci kojím a pak už se budí po hodině max po dvou.

Dáváte v noci taky mléko, nebo jen napít vedu nebo čaj a dudlík?
Mám pocit, že nás čeká velký boj, protože teď, když se v noci vzbudí, ho dám na prso, dvakrát si podumá a usne, pak ho přenesudo postýlky a spí zase tak 2h max. Snažila jsem se ho uklidnit, dát mu napít a dudlík nebo plínku na dumlání, ale nehcce, řve a zklidní se až na prsu. Máte nějaké rady co s tím?

A ještě se chci zeptat, sladíte něčim ovoce? Zkoušeli jsme mu dát borůvky a meruňky, ale nechce je, přijde mi, že je zhýčkaný přesnídávkami, které jsou dost sladké a teď ovoce moc nechce. Jestli sladíte tak čím?

Jinak my máme první zub, lezeme jak ďas, sedíme a hraje si sám, stoupáme si v ohrádce a postýlce, o nábytek zatím ne, blbě se za něj chytá a to ho asi odrazuje. Občas když stojí, tak začne řvát,vypadá to, že se bojí nebo neví jak dolu. Jo a žvatláme jak o život.
Je super, jen ty noci a to jídlo a mám pocit že má období mamánek :frowning2:

Hubi, do ZOO se teď taky chystáme, přijede nám zítra návštěva s 4 letou holčičkou, tak jsemna malého zvědavá, jak to pobere.

Barbika, já si nemohu ohrádku vynachválit, hlavně po ránu když vstane si vyhraje v ohrádce i hodinu. Mám aspoň čas na zuby, oblíknout se a tak, většinu času sice leze po bytě, ale když něco potřebuju v klidu udělat, je k nezaplacení. Jinka s tím mluvením, my ho taky už dlouho učíme máma a táta. Když je v klidu a nic po něm nechceme, tak říká mamama a dadada nebo tatata, ale jakmile to po něm chceme, tak se taky směje, ale nic neřekne.
20. črc 2009 v 10:52  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky holky,dlouho jsem tu nebyla,omlouvam se,nejak nesthame:o)Manzel me i dovcu,tak jsme si tatku uzivali:o)
Koukam,ze vasi mimisci udelali velke pokroky,tak moc gratuluju vsem:o)
CO ta nas prdolka Irenka?Minule pondeli jsme byli na prohlidce 8.mesicni-vazi 8800g a meri 71cm,mamesest zubu a a si roste sedmy,ale je to zatim bez problemu,jen hodne kaka!Umime papa a tanyny a keasne krouti hlavou jako nenene:o)Uz obcas i provokuje,rozumi,ze nemuze,ale smeje se a dela,co nema!Rika baba,tat,deda,papa,MAMA ne,ale ja se dockam,je tulici,rada se tuli a vali po nas:o)Je to dablik malej:o)Obchazi nabytek,dela komin!Byli jme v zoo a taky bal nadsena?Kam se chystate?my byli ve ZLine!
Snad budu chodit casteji:o)
Jinak ohradka je bezvadna,rano mi tam vydrzi taky dllouho!
22. črc 2009 v 09:47  • Odpověz
Ahojky,tak už jsme doma...bylii jsme na Pálavě,bylo tam fajn.Malý to pod stanem zvládl,Sára byla nadšená.Sebovi tam vylezl další zoubek,takže jsem jednu noc skoro celou prokojila.Jinak byl nadšený,plno lidí kolem,stále se něco dělo-jsem zvědavá,jak to zvládne dneska-mám naplánováno plno práce.
23. črc 2009 v 07:16  • Odpověz
Ahoj holky, malej mi zača odmítat k obědu masozeleninové příkrmy. Poradíte, co mu mám vařit nebo jak změnit jídelníček, aby to papal? Včera měl na svačinu poprvé jogurt a ten mu chutnal.
Všem závidím, komu dítě vydrží v ohrádce, já ho tam dám a hned řev, jako kdybych ho mučila :frowning2: Skoro nic s ním teď neudělám, pořád chce chovat a něco nového objevovat.
25. črc 2009 ve 21:34  • Odpověz
ahojte holky,

dlouho sem tu nebyla, ale už jsem zase zpátky po dovolené..
Marcelkad,
to nevím, měli jsme problémy nazačátku, prostě mu to nechutnalo, páč sem vařila dva tři druhy zeleniny ale mamka mi dala fajn recept a od té doby mu chutná.
hele zkus uvařit toto dohromady: brambor, mrkev, brokolice, květák, petržel kousek natě nebo kořen.., kuřecí nebo krocaní maso..ode všeho malá kvantita. až je uvařeno, sceď. do vody rozmíchej malou lžičku dětské krupičky, povař..do té vody propasíruj cos uvařila. a můžeš trošilinku osladit.

zdravím Sebu a spol! :slight_smile:

jinak u nás nic nového...malý furt nemá zuby..ani nesedí ani neplazí,ale zas je furt hodný, mluví a dobře papá.

taky už tak málo kojíte? já už skoro jenom v noci a pak ještě trošku ráno..
29. črc 2009 v 16:00  • Odpověz
Ahoj mel,tak jak bylo v česku? Taky už kojím jen ráno a večer někdy si přes den cucne,ale spíše si myslím,že jen na žízeň na hlad to teda určitě není :grinning: :grinning: hold čichla k něčemu co jí zaplní více žaludek než jen mléko,je děsnej jedlík,ale zase je furt v pohybu tak se nedivím,že má furt hlad. :slight_smile: A zuby u nás taky ani jeden :frowning2:

My bychom s ohrádkou asi taky neuspěli,stačí když ji dám do postýlky,když chci jít na záchod to je řev,div nevypadne,hold objevila kouzlo ,,všude vlezu" :angry:
29. črc 2009 v 18:44  • Odpověz
Meleri, díky za tip, určitě vyzkouším. Já už taky kojím malinko, 1xv noci a někdy během dne, někdy ani to ne. Jak jsem začal přikrmovat, malej už tolik nechtěl mlíčko, přestalo se dělat.

Filípek má 2 zoubky dole, sedí jako hříbek, drží se ohrádky a klečí na kolenou. Párkrát se mu podařilo i stoupnout, ale hned spadne :slight_smile:
barmborka - jo to lezení, to je baví, všude si dolézt a přehrabovat se ve věcech.
Včera jsem mu napustila na zahradě minibazének s teplou vodou, to se mu teda líbilo. Hrál si tam s hračkama. Dneska jsme se byli koupat, tak mu mamka namočila v rybníce ruce a nožičky, no vůbec jsme ho nemohli dostat zpátky. Pořád natahoval ručičky, že chce do vody :grinning:
29. črc 2009 ve 21:21  • Odpověz
Barmborko, Marcelkad,

jo bylo fajn, taková pohoda...tady to slunce moc peče..moc se mi stýská, hlavně je mi líto malého, že si už babičky a dědy do října neužije...

právě že mě strašně mrzí že malý nesedí, protože už by mohl mít ten bazének, hrát si ve vaně...ach jo, kdy to přijde..na druhou stranu nevím jestli je dobře, když ho posazuju nebo přitahuju do sedu? nedělám to často, začla jsem na radu mamky, ale tady doma to vůbec nedělám, nemám z toho dobrý pocit.

on se narodil v 35 tt a tak si myslím že je to tím, tak přecejen to chce asi trpělivost..

on jakoby se snažil z kolínek vstanout ale snad má slabé zádička nebo ručičky, nevím..jinak je pořád v pohybu taky, ale spíš se pořád přetáčí, pase koníky, atd..
29. črc 2009 ve 22:00  • Odpověz
Meleri, není kam spěchat. Ono to přijde. Navíc, když se narodil dříve o 5 týdnů, tak to nikam netlač.
29. črc 2009 ve 22:15  • Odpověz
Ahojky,zdravím meleri-vítej z dovolené.
Tak Sebík byl dnes na osmiměsíční-váha 8,6 a 72 cm.Takže nebřibral skoro nic,zato vyrostl dost-dupajdy a kalhoty jsou mu krátký :rolling_eyes: Musíme něco koupit
Jinak kojení jen v noci,přes den má z toho děsnou psinu a jen si s prsem hraje.Ohrádka se mu děsně líbí-doufám,že mu to dlouho vydrží.Lezeme pouze dozadu,sedí dobře a má osm zubů.
Zítra jdeme se Sárou na zubní,asi jí budou trhat,tak nám držte...
29. črc 2009 ve 22:22  • Odpověz
jo nechám to tak..jen je to fakt škoda v těch vedrech, no snad si bazénku užije příští rok!

ahoj Sebo!

ukrásné míry! u nás je to něco podobného, tedy nevím přesně váhu páč jsme u doktorky nebyli ale je to kolem 8 kg. taky se vytáhl.

holky stává se vám že jak máte mencky tak najednou není mlíko? navíc jak jsou ta vedra tak mu dávám vodu, to jediné ještě přijme ale neumí to pít a zlobí se....

dobrou noc!
30. črc 2009 ve 22:34  • Odpověz
Meleri - moje mamka říká, že během MS může MM zhořknout, takže prckovi tolik nechutná, potom se ani tolik netvoří. Ale nevím jestli je to fakt pravda.

Když Ti nechce pít vodu normálně, zkus ji dávat po žičkách. U nás to zabírá, myslí si, že je to něco dobrého, když mu to dávám lžičkou a pak toho vypije dost.

Jinak malej už pevně stojí, celou dobu, co snídám, stojí v ohrádce a mohutně hlásí - ham - jako, že chce taky, tak mu dávám kousilínek z chleba, on to žvýká a připadá si děsně důležitě, že taky snídá :grinning:
1. srp 2009 ve 22:56  • Odpověz
Ahoj holky,tak jsme přestali kojit..malý prostě prso nechtěl,zkoušela jsem co se dá,ale nic ho nedonutilo :frowning2:
Tak má sunar a je spokojený...Sára je nadšená,protože ho může krmit a já nakonec taky,poslední dobou bylo krmení o nervy.
O víkendu jsme byli na plovce,malý je v bazénu spokojený a v neděli jsme byli na nákupech pro Sáru,docela to vybavení do školy přišlo na dost peněz!!!! :unamused:
A jak se máte vy?Už přemýšlíte co koupíte mrňouskům k narozkám-dejte mi nějakou inspiraci :grinning:
11. srp 2009 ve 22:13  • Odpověz
Sebo,
tak to jsem ráda že zas někdo píše..::slight_smile: jo to nevadí hlavně že je spokojený...:slight_smile: náš už to taky trochu omezuje, on spíš tak dvakrát třikrát za den a v noci jednou max. dvakrát pije...taky se přiznám že mě to už trochu unavuje, ale vytrvám dokud bude chtít..

jo tak teda, k narozkám! :slight_smile:) já si lámu hlavu s dortem - vživotě sem žádný neupekla, a tak je to pro mě jako výzva, pro syna přece dort nekoupím! jinak co k narozkám? ty jo tak to fakt nevím..budu muset popřemýšlet....možná nějakou knížku....malý je má rád...ale s kolem ještě asi počkáme...:slight_smile:))

Marcelkad,

dobrý nápad, tu vodu jsme zatím dávali pipetou, protože z láhve nechce vůbec..

tak to je šikulka že už stojí!

holky mějte se jdu už spát...:slight_smile:) a napište zas
13. srp 2009 ve 21:27  • Odpověz
autor
Ahojky, tak se zase po dlouhé době ozývám s novinkami.
Tobík už běhá kolem nábytku a okolo stolu jsou to přímo závody. Když si hraje s hračkami, tak si občas zkouší dát nožičku jakoby do stoje. Jinak už chodíme kakat na nočník. Tobík se naučil grimasu, která znamená "Mámo bude se kakat", takže se přinese nočníček, Tobík se vykaká, zahraje mu to písničku a on je spokojený :grinning:
No a už začal říkat i tata a mama, jinak si žbleptá ostošest a dokonce si někdy i prozpěvuje.
Hrozně ho zajímají kostky a nejradši má, když mu z nich postavíme komín a on může bourat.
Už je to s ním veselejší, jenom v noci nám pořád nespí v kuse a budí se několikrát za noc.... A zoubky taky zatím nejsou :frowning2: Ale myslím, že nemá kam spěchat.
14. srp 2009 ve 20:57  • Odpověz
Barbík, s tím spaním je to u nás stejné, a já si naivně myslela, že prckové špatně spí jen v šestinedělí :slight_smile: A malej je tedy rychlík, to bude sám chodit za chvilku.

Kojení u nás taky skončilo, také už nechtěl a jak má ty zoubky, začal mě kousat, jako že prso prostě ne. Má tedy Nutrilon, ale já přikrmovala hned od 3 týdne, takže je na to zvyklý.

Na narozeniny mám objednáno toto:
http://www.mamaja.cz/bioobleceni/biobavlna/
vzala jsem body/tričko, sloní čepici a tepláčky. Ale hlavní dárek bude určitě nějaká hračka. Mám moc ráda dřevěné, tak něco vymyslíme.

Teď jsme koupili golfky, protože kočárek je do auta dost neskladný a mladej už prostě v kočárku ležet nechce, jen když chce spát. Neunikne mu nic a v golfkách je lepší sezení než v kočárku.
14. srp 2009 ve 22:25  • Odpověz
Holky naše malá má taky moc ráda dřevěné hračky,našla jsem dobrý stránky a teď nevím co vybrat :angry:
http://www.drevacek.cz/

marcelkad jaké máte golfky,taky o nich uvažuji,pořád cestujem vlakem,tak mi přijdou skladnější.chtěla jsem tyto
http://www.slune-cz.cz/kocarek-cam-flip-2009/,mám i doporučení od mamky co si píšem ještě v jedné diskuzi na koníkovi.Ale to rozhodování je těžký. :frowning2:
14. srp 2009 ve 22:36  • Odpověz
Já mám tyhle:
http://www.malvik.cz/Kocarky/sportovni-kocarky/Teutonia-Solano-09

koupené ale v Německu tady - cena je super
http://www.baby-markt.de/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi?action=showdetail&artnum=20083260&ls=d&mode=1&campaign=ps2fa&zanpid=1273390118941797376

jediná vada byla, že neposílají do Čech, ale máme hned za hranicemi známé, tak jsem to poslala k nim (zaplatila jsem přes účet). Golfky jsem ve středu zaplatila a další týden v úterý jsem je měla doma. Fakt rychlost.
Jsou super, perfektně se skládají, jsou lehké, do města jako dělané. Do terénu to ale není. A ta cena, bomba. Za tu se tady prodávají 2 roky jeté.
14. srp 2009 ve 23:21  • Odpověz
ahojte holky,

vidím že tu řešíte sporťáky, my už jeden máme, je hliníkový, takže jak máme tady schody tak se s tím tak nenadřu..

jinak malý dělá pokroky, už začal po mě opakovat jednoduchá slovíčka, a taky má zoubek...

akorát ta horka nás fakt ubíjejí...
16. srp 2009 ve 12:34  • Odpověz
Ahojky,trávíme většinu času na plovce a pak už mi nezbývá moc času na pc.
Jak trávíte s prckama poslední dny prázdnin?
Sporťák máme od chicca S3 a nemůžu si stěžovat,do auta se vejde perfektně,krásně se s ním jezdí-dokonce i na ploních cestách a v lese-jen je trochu těžší při nastupování do busu.
Barmborka-hračky krásný,asi něco vyberem,líbí se mi ten vláček.
Jinak mu chceme koupit takovýho zajíčka,co hopsá a vydává nějaký zvuk.A k vánocům dostanou se Sárou dohromady asi lego.Toho není nikdy dost.
24. srp 2009 v 08:01  • Odpověz
Ahoj holky mam holčičku taky narozenou listopad 2008. :wink: můžeme mezi vás?
24. srp 2009 ve 13:41  • Odpověz
Jittuss, každé listopaďátko vítáno :slight_smile:

Holky, my byli dneska v ZOO a úplně super. Ani se mu nechtělo odpoledne spát (byli jsme tam od 11 do 15hod), dokud jsme tam byli, na všechno koukal a prohlížel. A jakmile jsme odjeli, usnul jak špalek :slight_smile: Byl to náš první velký výlet a jsem ráda, že jsme to zvládli tak dobře. Akorát s jídlem ještě bojujem, protože skleničky moc nechce, tak byla i k obědu přesnídávka.

Odkaz na dřevěné hračky je moc pěkný, určitě si vyberem. A něco tam koupím i synovcovi, tomu byl teď rok.

To léto je stejně perfektní, prcek může být venku dlouho,pořád je s ním co dělat. Nevím, co budem vymýšlet vevnitř, až bude zima a tma už v 16hod :frowning2:
24. srp 2009 ve 21:59  • Odpověz
Ahojky,
marcelko je fajn že jste si takhle užili výlet,oni ty dětičky to cestování a výlety kupodivu zvládají na jedničku.
My byli v červnu u moře a měla jsem šílenej strach z té cesty letadlem a bylo to úžasné jak to malá zvládla.
Krásný den všem :wink:
25. srp 2009 v 08:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.