• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
Ahoj, po dlouhe dobe zdravim listopadaky :wink:
Jittuss, leteli jste, jo? A jaky to bylo, vsimla si Verunka, ze se neco deje?
Jeli jste nekdo k mori autem? Nas to ceka za chvili, doufam, ze tech 8 hodim prezijem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Letadla jsem se bala, az pristi rok.
Jinak pro maminky tech pomalejsich - L. se umi asi 5 dnu sama posadit, neleze, natoz nejake stoupani :confused: Nejsme v tom sami, ze ne?
25. srp 2009 ve 13:05  • Odpověz
Zlatouch, já si k moři letos netroufla, ale chceme jet příští rok, tak určitě pak napiš, jaká byla cesta. Kam vlastně jedete? já bych chtěla do Chorvatska, ale nevím ještě kam, kde je to pro dítě pěkné, aby tam nebyla ta betonová plata, ale pěkná pláž. Nemáte někdo tip?
25. srp 2009 ve 13:28  • Odpověz
Zlatouch, let byl super, při startu jen koukala co to hučí nutila jsem jí prso aby nezalehli ouška ale zajímalo jí okolí tak si dudala duduna a bylo dobře , let spátky celej prospala takže parádička.
Jinak my taky sami sedíme když jí teda posadím ale vůbec nelezeme,nejste v tom opravdu sami, děti mají čas a počkej jak se nalezou a nachodí.
Chorvatsko a pláž bez šutrů a betonu? to fakt asi nejde dohromady :grinning:
25. srp 2009 ve 13:31  • Odpověz
marcelko, jedem do Italie (vybrala jsem to jako nejblizsi more, ale nevim, jestli jsme to trefila?), puvodne jsme meli v planu Bibione, ale nasli jsme letovisko trochu jizneji a hlavne klidnejsi a doufam ze i hezci, dam vedet :wink: Plaze by tam snad vsude mely byt pro deti vyborne, pisek a pomalu svazujici se.
25. srp 2009 ve 13:32  • Odpověz
Ahojky,my máme moře v plánu až za dva roky,příští rok chceme jetna Vranov.Jinak malý se v úterý postavil v poostýlce,včera už capal kolem ní a od té doby jen likviduju katastrofy...u babičky rozbil květináč,doma vše vyhazuje na zem..hrůza.
Taky už třetí den nechce v noci moc spát,kolem jedný se vzbudí a začne si hrát v postýlce a to vydrží tak do půl třetí a pak zase usne.
27. srp 2009 v 11:17  • Odpověz
Ahoj holky,kokám,že probíráte dovči.No my letos nikde nebyli,jen na chatě u bráchy v Jeseníkách.Příští rok máme traky v plánu Vranov,byli jsme tam s manžou před dvěma roky a našli jsme takový malý rodinný kemp i se stravou takže příští rok se vydáme tam.K moři až bude malá větší,aby z toho taky něco měla

Jinak hlásím,že máme první spodní zoubky a už chodíme kolem nábytku :grinning:

Konec prázdnin chjó :frowning2: :frowning2:
27. srp 2009 ve 12:35  • Odpověz
Ahoj holky, já se taky bála s malou k moři ale manža si to prosadil a nakonec se to ukázalo jak fajn nápad,taky to byla asi poslední dovča na bůhví jak dlouho protože se chystáme stavět a to penízky budou potřeba jinde.
seba a barmborka vy tedá máte čiperky u nás teda není sebemenší náznak chůze.
Krásný pátek přeji všem
28. srp 2009 v 08:52  • Odpověz
Ahoj, kdyz uz jsme u tech vyletu, v cervenci jsme byli v Madarsku, v laznich Bukfurdo, pro deticky uplne idealni, doporucuju. Cesta taky dobra, je to kousek od hranic - taky tam bylo plno Cechu, vic nez Madaru :wink:
Laurik ty cesty zvlada dobre, od mala ji trenujem - v breznu s nami byla na horach a taky fajn...Jsem rada, nechtela bych cely leto byt v Praze :unamused:
28. srp 2009 v 09:10  • Odpověz
ahojky včera sme se vrátili od toho moře, tak zas píšu..bylo tam skvěle, naštěstí pod mrakem, tak se dalo vyjít i odpoledne s malým..moc se mu líbil písek, atd, byla to sranda..
jinak nám tam vyrostl druhý zub tak máme radost..malý se plazí tak je to legrace s ním!
jinak já se na konec prázdnin těším protože aspon zase začne plavání kojenců, atd....

holky mějte se.. :slight_smile:
28. srp 2009 ve 12:34  • Odpověz
ahojky holky my se vcera vratily z chorvatska bylo to skvělý malej obe cesty autem prospal a moře si vyloženě užíval
jinak nelezeme jen se plazíme dozadu a roste nam paty zub
31. srp 2009 ve 20:38  • Odpověz
ahoj vladis,

tak to je supr! a jak bylo v chorvatsku? tak to je super s tím zubem! :slight_smile: no snad ho to moc nebolí! u nás jsou zuby jen dva.
31. srp 2009 ve 20:52  • Odpověz
Vladis, kde jste byli - v jaké oblasti? My chceme jet příští rok, ale nevím kam :frowning2: poraď
31. srp 2009 ve 22:59  • Odpověz
vladis, a co more, melo uspech u prcka? Uz se tesim, ze Laurik bude pozirat pisek, to zas v Chorvatsku na kamenitych plazich nehrozi...
Paty zub, hmm, my stale cekame na prvni :wink:
1. zář 2009 v 10:37  • Odpověz
ahojky byli jsme v živogošče bylo to fajn dobry přístup do vody
nas malej byl z moře nadšenej vůbec nechtel z vody ani mu nevadilo že si ji caka do ocí a do pusiny a kamínky pro nej byli nejlepsi v puse
1. zář 2009 ve 12:09  • Odpověz
tak hlasím že ode dneška lezeme po čtyřech skoncila doba oddychu a začne samé vyproštování :slight_smile:
3. zář 2009 v 16:56  • Odpověz
Vladis! :sweat_smile:
jo u nás je to podobně, už taky vyprošťujem...největší sranda je jak řeknu ne ne ne ne tam nelez, tak se na mě podívá, a řekne ně ně ně a buď poslechne a jde pryč nebo si dělá co chce....
3. zář 2009 v 19:33  • Odpověz
Ahoj holky,tak já naštěstí ještě období byprošťování nemám a ani to nevypadá na nejbližší dobu že by bylo. Mam doma nějakého lenoška ale nevadí - je prostě pohodářka no. :wink:
3. zář 2009 v 19:38  • Odpověz
Jituss,

buď ráda, aspon máš ještě klid.. :slight_smile: teda ten náš se taky neplazí po kolenou ale po břiše jak voják, tak ani nevím jestli se to počítá...ale jde mu to celkem rychle
3. zář 2009 v 19:46  • Odpověz
Holky, to ten náš to mastí po čtyřech, že než se otočím už je pryč. Abych měla oči i vzadu. Ještě máme uvnitř 2 jezevčíky a to je jasné, že si je chce pohladit, ale místo hlazení je spíš tahá, takže ještě hlídám psíky :grinning: Za celý den jsem ráda, že mám chvilku odpočinek, když usne. Ale ještě se mi pořád 2x budí v noci. Máte některá recept, co s tím? Já mu vždycky udělám mlíčko do flašky a když to vypije, jde zase spát (no, někdy taky ne hned, zrovna včera mu trvalo 1,5hod než zase zabral :unamused: )

Přestože má už 2 poměrně dost vylezlé zoubky a další 3 na cestě, pořád mi odmítá jíst stravu pokud není úplně rozmixovaná a hodně naředěná, že to jenom spolkne. Jak ho zvyknout na pevnější???
3. zář 2009 ve 23:59  • Odpověz
Ahoj holky, tak se zase hlásíme. Koukám téma dovolený. My byli jen na 4 dny na chatě u našich na Mácháči. MAlej se koupal a moc se mu to líbilo. Zjistila jsem, že malé bazénky nebo mělké ho moc neba, že spáš se mu líbí se mnoublbnout ve velkém bazénu. Vody se naěštěstí nebojí, spíš naopak. Moře plánujeme až bude větší, aby z toho taky něco měl jak psala barmborka.

Naše spaní: v 8 kaše nebo mlíko a šup do hajan, vydrží tak do 24 - 01hod - pak dostane strašný histerák, dostane mlíko - vypije celou flašku a usne a další vzbuzení je v 4-5hod, zase vypije flašku a usne tak do 6-7hod.
Holky nemáte tip jak urychlit dělání mlíka v noci? Mám v termosce herkou vodu, ve flšce normal vodu a když v lahvích naměřený mlíko. Když se vzbudí, tak jen zaliju mlíko vodama, aby to měl akorát a zatřebu, nasadim dudlík a má to. Jenže poslední týden nám dělá v noci - hlavně na to půlnoční buzení, že se vzbudí, začne řvát jak tur a vztekat se, ani neotevře oči. Když ho vezmeme do náruše, řve ještě víc, uklidní ho jen ta flaška. Dr říkala, že pokud vypije celou flašku, není to zvyk ale hlad. Nemáte teda tip, jak tu přípravu ještě zkrátit? Napadlo mě udělat to mlíko večer a dát si to ro toho termoobalu, jenže do 12 to vydrží tak nějak, ale do 4-5 do rána ani omylem. A taky snad hotové mléko by se mělo spotřebovat do 2 hodin od přípravy myslím.

Jinka máme už asi 2 měsíce dva spodní zuby, zatím další nic. Naštěstí to bylo v klidu, ani jsme nevěděli, že mu něco roste, jen si jednou strčil mojí ruku do pusi a já povídám, hele zub :slight_smile:
Po čtyřech leze jako ďas, pořád se o cokoliv staví a chodí kolem nábytku. A je to lidový vypravěč, doplňuje to o gestikulaci rukama,. Je to sranda, nepotřebujeme ani televizi :slight_smile:

Marcelkad: nám doktorka řekla při zavádění příkrmů, že mu to nemám mixovat, že si pak děti zvykají na tužší stravu hůř a že si to i když nemá zoubky zpracuje dásněma. Takže jsem mu nikdy nic nemixovala, jen rozmačkávám vidličkou a nebyl naštěstí žádný problém. Už jí sám např rajče, hrušku, jablko, sušenky, křupky, chleba,.... Ale vím, že každé dítě je jiné. Kamarádky dcera nepozřela nic nerozmixovaného - hned to vracela a občas blinkla, takže mixuje dál, je jí 11 měsíců.
Napadají mě koupit ty křupky, oni se slinama rozpustí, takže se minimalizuje riziko zaskočení a Jiřík tím měl první zkušenost z něčím pevným, kousal to. Nic jiného mě nenapadá. Za pokus to stojí.

A otázka na vás: jaké čaje dáváte nekojeným dětem? Je nějaký problém dávat nedětský čaj? Klasické ovocné, černé, bilinkové?

Díky a hezký den.
4. zář 2009 v 08:43  •  2 děti  • Odpověz
sorry za ty překlepy a chyby - řádí mi u toho Jiřík, tak to po sobě nečtu :frowning2:
4. zář 2009 v 08:45  •  2 děti  • Odpověz
ahoj my od narození spíme celou noc a ted chodi spat v 7 a vstává v 6 dostane mliko a spí jestě do 8
caje mu kupuju od hami granulovany,ale on tomu pití moc nedá zázrak ,když vypije 120ml
ty křupky si kup nas mladej sporada pytel tydně když je protivnej tak ho to uklidní a rohlik už mu taky davam ted už si s nim poradí
jinak preju hezky den ja jdu vyprostit davida z podstolku
4. zář 2009 v 09:14  • Odpověz
Ahoj holky,
my teda s příkrmama problém naštěstí nemáme,z rozmixovaného jsme přešli na hrubší a malá to krásně kouše /máme 4 zuby dole/,k svačince už si ukusuje broskev,švestku,kousky hroznového vína taky miluje,jabko ještě radši ne to by se mohla přidusit,no a miluje kompotované mandarinky :grinning: problém ale máme s pitím, vůbec mi nechce pít ani z flašky ani z aventáckého hrnečku,dam tam čaj nechce,dam tam šťávičku taky nechce, nevim jak jí to naučit, proto ještě pořád dost kojím aby ten přísun tekutin měla.
No a v noci to máme, v 7 kašička na lžičce pak vana,potom kojení pak cca mezi 1-2 kojení a pak ještě kolem 4-5 kojení a spí tak cca do 7-8 hodiny.
Illy já bych miminku i když je nekojené radši ten dětský dávala v těch normálních jsou různé teiny a to by mohlo zatěžovat miminku ledviny - nevím nevím? Na trhu těch dětský sáčkových (ne granulovaných) je tolik že určitě nějaký vybereš, ale kdyžtak se poraď s pediatrem.
Vladis křupky taky Verunka baští ale už jí spíš chutná rohlík,ten jen tak olíže takže lepek nějak neřeším,kdyby snědla celej tak bych asi ještě vynechala ale takhle ten přísun lepku není zatěžující.
4. zář 2009 v 10:18  • Odpověz
Cauky,
s tim mixovanim, ja ted zmenila strategii, zacala jsem mixovat, predtim jsem treba maso krajela na kousky, L. to vzdycky prezvykovala, mela toho plnou pusu, nechtela polykat, prip.to rovnou plivala. Ted mixuju a dlabe krasne. Zatim to tak necham, kdyz nemame ty zuby, snad to nebude naporad. Krupku, kousek chleba sezvyka, ale je to na dlouho...

V noci taky 2krat kojo, rikala jsem si (jak tak ctu ty moudra o zvyku misto hladu), ze s tim po dovce zkusim neco udelat, ale nevim nevim :unamused:

Pijem vodu, obcas detsky bylinkovy pytlikovy caj. Ovocny by uz snad mohli (jenom jeslti neni moc kysely a bacha na umela aromata), cerneho a zeleneho bych se bala kvuli kofeinu (takovy nadopovany nespavy ditko musi byt fajn :grinning: ) Jo a lepek jsme zavedli uz nekdy kolem 8.mesice, dr.nezakazala, pry se na tu nesnasenlivost aspon kdyztak driv prijde...
4. zář 2009 ve 14:29  • Odpověz
Holky, tak to jste mě docela uklidnily, že se Vám drobečkové budí v podobných intervalech. Já už myslela, jestli mu třeba něco nechybí, když se budí a taky vymlaskne skoro celou falšku. A Illy, jako bych si četla svůj příběh - skoro stejné časy butení, úplně stejné probuzení - hysterák se zavřenýma očima.
Taky jsem četla, že mléko by se mělo do 2 hod od udělání zpracovat, takže dělám vždy čerstvé. U nás zabírá, že manžel mu něco říká, on poslouchá a přestane brečet než udělám mlíčko. Pak leží na polštářku, já přebaluji a manžel mu zároveň drží flašku, aby mohl pít a po dopití zase usnout. Když ho toiž přebaluji až po pití, tak pak někdy nemůže zase usnout.

Jestli nechce pít čaj z flašky, zkus dávat po lžičce. Tak jsem to dělala ze začátku já, taky nechtěl, ale po lžičce to doslova hltal. Asi si myslel, že je to nějaké jídlo :grinning:
Ty čaje rozhodně dětské, jinak je tam kofein -výběr je veliký.

Já od 5. měsíce dávám tento http://www.lekarna.cz/babio-detsky-ovocny-caj-n-s-20x1-5g-bio/

a teď jsem koupila další 3 druhy a každý den mu dělám jiný, aby se toho nepřepil. např.
http://www.lekarna.cz/leros-baby-detsky-caj-s-ovocem-n-s-20x2g/
http://www.lekarna.cz/caj-bio-detsky-rooibos-20x1-5g-apotheke/
ten s roibosem mi doporučila sama lékárnice, že ho její prcek měl rád a je od 6. měsíce

Ty křupky koupím, jen je nemůžu sehnat. Na malém měste je to docela problém.Už jsem je hledala leckde.
4. zář 2009 ve 23:26  • Odpověz
marcel, díky moc. Dneska jsem zrovna koupila ten Leros s ovocem. Tak uvidíme.
5. zář 2009 v 19:02  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky,zdravím po delší době.Je to teď docela honička,musíme se nějak sehrát-lítám se Sárou do školy,ze školy a po kroužkách,do toho mají od prvního dne úkoly...hrůza.
Sebastian už nádherně leze,staví se u nábytku a občas se zvedne i sám a pak následuje žuch na prdítko.Na noce si nyní nemůžu stěžovat,odpadá po osmé,budí se na sunar kolem druhé a pak po šesté vstáváme,takže mi to perfektně vyhovuje.
Dneska jsem se pusila do přebírání skříní,potřebuju vyřadit malý a zjistit,co nám chybí-taťka bude nadšenej až nadhodím téma nákupy oblečení-malýmu např.nezbylo ani jedno body s dlouhým rukávem atd.A to toho má spoustu po Sáře....
Marcel-díky taky za info o čajdách,tyhle nemáme,tak je vyzkouším.Já mu je různě střídám a přes dva dny mu dávám šťávu s vodou.
9. zář 2009 v 09:28  • Odpověz
Ahoj holky, tak nám je dneska 10 měsíců ani se mi nechce věřit že budeme za chvíli slavit rok.
Jinak jsme nějaké přistydlé tak musíme vynechat i plavčo :frowning2:
14. zář 2009 v 08:37  • Odpověz
Ahoj, tak jsme se vratili od more, bylo tam krasne, jen ta cesta byla fakt hrozna, zacpy jsou porad, nedovedu si predstavit jak to vypada o prazdninach...Laurik to zvladala vyborne, vcetne navstevy Benatek, akorat cesta domu uz ji moc nebavila.
No jo, utika to, my meli 10m vcera, uz zadny miminka, ale pekny klackove to jsou, co?
Dneska je L.docela otravna, ani nechtela jist (vyjimka u naseho zrouta) a zda se mi, ze se zacinaji klubat zuby. Tak jsem zvedava, jestli to je opravdu zubama nebo je jenom unavena z cest :wink:
14. zář 2009 v 16:30  • Odpověz
Zlatouch ja bych takovou dálku v autě s tak malým děckem fakt nedala neměla bych na to nervy-klobouk dolů.
No a my byly dnes na 10-ti měsíční prohlídce a vážíme 8300g a měříme 73 cm.
15. zář 2009 v 19:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.