• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
Ahoj můžu se přidat?Máme taky listopadové štěstíčko.

Jittuss my máme v 10-ti měsícich 8250kg 72cm :slight_smile:
17. zář 2009 v 08:32  • Odpověz
Ahoj holky tak desetiměsíční prohlídka máme 8600g a 73cm,malá je strašný žrout musíme jíst když nás nevidí jinak by nám skočila do talíře :grinning: :grinning: ,ale doktorka říkala,že to na ní nejde vůbec vidět,za tu chvíli co jsme tam byli se předvedla,oblozila ji celou ordinaci,tak jsme se jen smáli,říkala,že prý je teda akční až dost.Už se děsím jak začne chodit,asi dostane za opasek vysílačku :grinning: :grinning: aby se nám neztratila. :slight_smile:

Jinak my už jsme dokojili,malá se odstavila sama,ještě jsem ji zkoušela nabízet prso,ale vždycky se začala smát a dělala,že neví co po ní chci,takže jsem nasadila mlíčko,ale jen z hrnečku s pítkem,flašku nechce.Nevadí,aspoň ji nebudu muset flašku odnaučovat. :slight_smile:
17. zář 2009 v 08:49  • Odpověz
Ahoj Leni máme stejně pojmenované holčičky a skoro stejné míry :grinning: v jaký datum se malá narodila?
17. zář 2009 v 17:30  • Odpověz
Jittuss Verča se narodila 9.11. :slight_smile:
17. zář 2009 ve 23:11  • Odpověz
Naše Verča 14.11. tak jste o 5 dní starší :grinning:
18. zář 2009 v 09:07  • Odpověz
Ahoj, tak i my mame 10mesicni miry: 70cm, 7540g :wink: A spodni zub uz trosku vykouknul a podle dr se uz tlaci ven i horni, ma oteklou celou dasen, tak se mame na co tesit...Nejdriv porad nic a ted vsechny najednou :wink: Jinak nas chvalila, ze je dobre, ze jeste nestojime, pry je lepsi kdyz jsou deti nejdriv na zemi a az pak pozvolna prejdou na stuj a chuzi, takze "opozdenym" detickam zdar! :slight_smile:
18. zář 2009 ve 14:10  • Odpověz
Ahojky,krásný míry...nás čeká prohlídka až koncem měsíce...před týdnem měl 9,4.Teď se nám klubou stoličky,takže už týden nespím :confounded:
Jinak Sárinka ve škole ok,akorát začala šíleně žárlit a je na zabití. :rolling_eyes:
Vůbec nevím co a jak s ní.
Jo a malý začal říkat máma,hlavně když se jdeme krmit :grinning:
21. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz
ahojky tak my mame po 10 měsíční prohlídce 9300g a 72 cm 5 zubů a rostou dalsí 2
lezeme jak o život u všeho se stavíme no hrůza máme samé modřiny
23. zář 2009 v 19:39  • Odpověz
Ahoj, tak naše krasavice váží něco okolo 9kg- ona prostě v klidu sedět, nedejBože ležet nebude. Takže došlo k váhovému "odhadu", měří 75cm. Zoubek nemá zatím žádný- takže při kojení nemám problém :slight_smile: . Akorát kočička nejenomže stojí, ale už i chodí- okolo nábytku, ale chodí. Jak píše zlatouch, nemám z toho úplně dobrý pocit. Sice má silné tělíčko, ale hlavinka je miminkovská, takže se pustí a neřeší to. Zato já pak řeším její boule a odřeniny... Takže fakt žádná výhra! :grinning:
23. zář 2009 v 19:56  • Odpověz
Ahojky,tak jak se vede vašim miláčkům?My máme 9,45 a 75 cm.Chodíme zatím za ruku,sem tam udělá dva krůčky sám.
Jinak Sára stále žárlí,i když si někdy s ním zahraje,ale většinou jsou to boje :rolling_eyes:
Noci se nám nyní srovnaly,snad to vydrží-budí se jen dvakrát na jídlo,tak mu podám flašku a je klid.
Tak pište co je nového u vás a co kupujete k narozkám,ať je inspirace...
14. říj 2009 ve 20:03  • Odpověz
autor
Ahojky, tak mi máme 9,6kg a 76 cm. Zatím 3 zuby, jak dlouho jsme na ně čekali, tak teď rostou jak houby po dešti :grinning:
Jinak už zkoušíme samostatně krůčky a je to kouzelný. V noci už taky spinkáme krásně a vydržíme od večerního mlíčka ve 20 hod, tak do těch 6. Takže se po nějakých deseti měsících konečně vyspíme :slight_smile:
14. říj 2009 ve 20:24  • Odpověz
barbika: jsme na tom podobně. V neděli ráno nebyl ani jeden, v poledne už dva a včera vylezl třetí. Prožíváme pěkné rodeo. Malá měla problém se spaním, tak sem na rady zakoupila knihu- Každé mimi může klidně spát- skvěle to zafungovalo. Trvalo to přesně týden a začaly zlobit zoubky :confounded: .
Mám dotaz na všechny- jak jste na tom s kojením? Já tedy ještě kojím cca 2xdenně, ale obávám se, že už to dlouho nepotrvá-občas to přisátí a ostatně i sání dost odflákne...

seba: k narozeninám bude odrážedlo( takové to s motivy medvídka Pú), viděla ho u známých a seděla dvě hodiny u něj a hrála a troubila a"startovala"...ostatních věcí má víc než dost. Dort budu dělat z "piškotů" od Hami a dle hami klubu receptu, pro nás samo bude parádní :wink: . No a víc dárků bude spíš pod stromeček- už se těším na rozzářená očička a škubání papírů. A budou knihy a pak podle toho, co kdo dá za tip :grinning:
14. říj 2009 ve 21:19  • Odpověz
ahojte holky,

kojím asi 3x 4x denně a v noci 1x 2x podle noci.

Malý se staví k nábytku,..taky vyslovuje mama tata, a říká pán pán, když se zlobí tak ne ne ne..zamává a řekne papa.rozumí jednoduchým slovíčkům. když řeknu kupy lupy plazí se do koupelny.

na narozky zatím neplánujeme nic, jenom oslavu a dort, a asi nějaké chlebíčky pro návštěvu. je ještě malý a věcí už má dost. Dort teda budu objednávat, chtěli bysme ve tvaru letadla.
15. říj 2009 v 09:59  • Odpověz
Ahoj,
my uz dlouho pres den nekojime. Sama se odstavila, pres den proste nemela cas, porad koukala, co se kde deje misto, aby se venovala cecku :wink: Ale jime jogurty a cerstvy syr, takze myslim, ze to vubec nevadi. Kojime pred spanim a 2x az 3x v noci (ale nocni kojo pry nema vyzivovou hodnotu :confused: ).

Jinak lezeme o 106. L. jeste nezjistila, ze ma nozicky na stoupani, jde max do kleku, lenoch :wink:

Darky k narozkam budou hlavne od pribuznych, mama s tatou to odflaknou :wink: Stejne ji porad neco kupujem, tak ji dame nejakou malickost, at ma neco zabaleneho. Darku od osattnich bude az az (uz se desim, jak se nam doma sejde vykvet cinske hrackarske vyroby :grinning: ).

Jo a zuby 2, na dalsi to nevypada.

Taky najednou nemate zadne teple obleceni? Ta zima prisla desne rychle a musim improvizovat s novorozeneckyma cepickama apod. No Laurik ma ranu :sunglasses:
15. říj 2009 v 11:13  • Odpověz
zlatouch,

hm já zas slyšela pravý opak, že děti v noci rostou právě díky jinému složení mléka..:slight_smile:)tak se v tom vyznat..

jo právě zítra se musím vypravit koupit nějaký svetřík..čepku máme ale chybí mi toto a kombinézka..
15. říj 2009 v 11:18  • Odpověz
meleri, a to ve Francii je asi slabý odvar dnešního českého počasí - i v Praze celý den sněží :grinning: Teda pokud nejsi zrovna v CR, to by sis asi všimla :wink:
15. říj 2009 v 11:39  • Odpověz
Tak já dneska dokupovala zimní čepici a rukavičky,vše ostatní naštěstí máme po Sáře,jen růžovýho kulicha jsem odložila-měl by asi trhu :grinning:
Tohle počasí já nemiluju,snad to brzy skončí.
U nás bude k narozkám jedna malá hračka,k vánocům dostanou se ségrou dohromady velký lego a jinak je zákaz kupování hraček.Takže od příbuzných dostanou penízky a oblečení.
Dort budu malýmu dělat taky piškotovej a Sáře se objedná-chce koně.
15. říj 2009 ve 14:30  • Odpověz
jsem ve Fr. je tu ale dneska taky pořádná kosa. ale přiznám se že je mi to milejší než ty dva měsíce co tu bylo 40 ve stínu.. :confounded:
15. říj 2009 v 17:38  • Odpověz
Meleri, koukám, že už máš snž :wink: Tak hodně úspěchů :wink:
Přidá se ještě někdo?
16. říj 2009 v 10:24  • Odpověz
jo dík:slight_smile: a jak se všichni máte, a co děti? už dělám nějaké ty nákupy na zimu, koupila jsem teplá bodýčka ještě potřebuju větší kombinézku a k tomu teplé ponožky a bude to v klidu.
16. říj 2009 v 11:52  • Odpověz
Meleri-přeju hodně štěstí a brzy ať tam je vetřelec!!!
Taky chci koupit bodýčka,ale chci ty s roláčkem,ať to má ke krku.Jinak snad máme vše.
Teď se ho snažím uspat,ale asi nemám šanci,vyhazuje vše z postýlky,tlemí se na sebe do zrcadla a povykuje na kocoura.Musím mu to asi politicky vysvětlit,že má dělat hají-odpo odvezem dítka k babičce a jdem na ten koncert,tak mám docela obavu,aby vůbec spal
16. říj 2009 ve 13:19  • Odpověz
Bodýčka s rolákem? :confused: To vůbec neznám, ale musí to být fajn. Já včera koupila šusťákovou kombinézu, aby se madam mohla válet ve sněhu (nebo třeba taky někdy začne chodit :wink: ). Akorát jí je obří, ale je krásná. Velká událost u nás bude nákup botiček, máme je slíbený od babičky, ale asi to odložíme na vánoce, když se pořád k tomu stoupání nemá :grinning: Ani nevím, jestli budou mít dostatečně mrňavou velikost...A teplý zimní se asi moc koupit nedají, co? Do jara předpokládám začne chodit i ten náš lenoch...
16. říj 2009 v 16:03  • Odpověz
sEbo,

dík moc! :slight_smile: snad se jednou zadaří a bude i druhé! :slight_smile:
jo taky moc neznám bodýčko s roláčkem, a jak to pak dáváš přes hlavu? a na jaký koncert jdete? tak si to pěkně užijte! :slight_smile:

a jak vám vůbec malí spí v noci? tedkom máme zase blbé období. včera se v noci vzbudil a plakal.

Zlatouch,

mě zas štve že v tom sporťáku je fakt zima....do pytle už se nevleze, a ani by to nešlo, máme sice takový ten "kryt" či nánožník snad, ale je to tenké jak duch....a deku vždycky po chvíli odkope...

kombinézu máme fajn moc teplou ale právě víc jak měsíc už asi nevydrží jak je malá...tak budem muset něco koupit...

na boty taky vůbec nevím kdy jít když malý ještě nechodí tak asi počkám..zatím má papučky tak to snad stačí..
16. říj 2009 v 16:54  • Odpověz
No jo, taky vzpomínám jak loni v korbičce byla Lauřík pěkně zachumlaná, teď má nohy ve fusaku, ale připadá mi, že taky hrozně málo hřeje a je fakt jen na ty nohy... Máme v záloze ještě extra teplý fusak, ale ten nechávám na zimu (teda ne že by to teď nebylo aktuální, ale nechce se mi ho vyndavat na těch pár dnů). Naštěstí máme z loňska bundy, které jí pořád jsou - třeba z Tesca 0-3 měsíce :wink:

U nás se spí chvilku v postýlce, ale skoro hned poté, co jdem spát my, L.spustí a to je signál, že chce k nám do postele a kojo :wink: Zatím nemáme sílu jí to odnaučit, tak je s náma v posteli až do rána a ještě tak dvakrát si cucne, vymazlenec :wink:
16. říj 2009 v 17:21  • Odpověz
ty brďo to máš super že jí jdou bundy, to u nás fakt ne. já teda nevím co je fusák, já mám takový ten ovčí pytel, a ten už je malý a pak u kočárku jenom takový "dekl" a to je na hovn...protože to podle mě nezahřeje vůbec...takže jedině teplá teka a ten "dekl". :slight_smile: tady sice nejsou takové zimy jako v česku ale zase tu strašně fouká a je tu dost lezavo takže nakonec nevím co je horší..

jo tak to malý spí v lůžku s náma furt.. :slight_smile: říkám si že až bude druhé dítě tak se tam snad ještě vlezem... :sweat_smile: nebo se dá přistavět ještě jedno lůžko takže to už fakt bude megalože...
16. říj 2009 v 19:01  • Odpověz
Já tušila, že v tom nejsme sami :wink: Byla jsem teď na návštěvě u maminy, co má 2 děti (2 roky a 3 měsíce) a ty mají postel na míru - širokou 240cm. A prý je to pohoda :slight_smile:
16. říj 2009 v 19:29  • Odpověz
tak to je boží! :slight_smile:))) já ti řeknu že každý večer si to fakt užívám jak jdu spát tak vím že tam na mě čeká ten drobec, je to fakt krásné...a dvě děti to musí být super takto je u sebe mít..
16. říj 2009 ve 21:11  • Odpověz
Já mám do kočárku tenhle fusak http://www.babystyle.cz/kocarky-teutonia/teutonia-fusak-zimni
byl už součástí kočárku, co jsme kupovali z druhé ruky, je super, vejde se tam prcek celý:slight_smile:) No, ale chce pořád sedět, takže na obličej mu fouká, ale jinak je mu tam teplo. Na nohy mu zatím dávám 2 ponožky - jedny normál, druhé teplé, boty ven zatím nemáme. Jen bačkorky dovnitř, aby dobře stál.

Zimní boty mu asi koupím, až opravdu bude chodit, jinak to nevidím jako smysluplné. A bude to asi darda - švagrová kupovala pro 15 měsíčního a stály 800Kč - jsou se zdravotním atestem, to je jediné, co tu cenu trochu omlouvá. Jinak je to nehorázné, co za to zloději chtějí. Tolik stojí boty pro dospělého!!!

A holky, náš mladej taky spí s náma - tedy má postýlku bez postranice přiraženou k naší posteli, ale věčně se během noci nacpe až do mojí poloviny a mně zbyde asi 20cm prostoru :grinning:ale je to super pocit.

Místo body s roláčkem jsem na ven pořídila kuklu http://www.mamaja.cz/bio-obleceni/manymonths-eco-happy-sloni-cepice (byla ve slevě za polovic) a podle toho střihu si pak další ušiju sama. Zatím se mi moc osvědčila. A ve větší zimě na ní dám ještě normální čepici.

A už se těším na Vánoce, jak bude koukat. Loni to ještě nebylo ono, ale letos si to užijem :wink:
16. říj 2009 ve 22:41  • Odpověz
Ahojky,zdravím při neděli.Malej řádí v ohrádce,Sára je u našich,manže vyspává,tak mám čas.
Koncert byl Tarji,bylo to vynikající,skvělý relax-jen jsem druhý den byla jak sůva,přijeli jsme po půlnoci a mládě před šestou vstávalo.
Roláčky jsou buď rozepínací nebo normálně natáhned.malýmu to nevadí,on se strojí rád.
Tu kuklu jsem mu dala uplést,je to vynikající,holka mi odmítá čepici,tak ji pořídím i jí.
Zimní boty máme dvoje po Sáře,ta už touto dobou normoš chodila,tak nemusíme kupovat.
A Sebastianek dal včera u babičky tak tři m sám :sweat_smile: Vzal si ro ručička sušenku a suveréně si to štrádoval k babi.
18. říj 2009 v 08:17  • Odpověz
Marcelkad,

super ta čepice! je sice tenší ale myslím že je super protože se na ni dá pak nasadit kapucka..mě celkem leze na nervy, že všecky ty kabátky atd. jsou s kapucema ale takovýma co fakt blbě těsní kolem uší, takže je to jako by nic neměl...teda až na ted kombinézku která mu obepíná obličej...

s fusákem nevím, mi se do toho nechce investovat stojí to fakt strašně moc peněz a kvůli 2 týdnů v česku se mi to kupovat nechce. a tady takové zimy nejsou.

jo boty jsou fakt pitomé...tady jsou to ještě větší pálky...tak na naše 2000 kč za lepší botky jako Kickers a spol..asi zakoupíme v čechách...já si ale myslím že dřív jak v 14 měsících asi chodit nebude.

ahoj Sebo,

co je to za hudba to Tarji?

to je krásné gratuluju k prvním krokům! :dizzy_face:

holky mějte se.
18. říj 2009 v 19:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.