• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
Ahojky,Meleri je to Tarja Turunen,operní pěvkyně,která zpívá do metalu.
Jinak malej se celkem rozběhal,první krůčky opatrně a pak si to mete-asi aby toho co nejvíc uběhl než hodí padáka.
Sárinka měla včera rodičák,tak jí moc chválili a domluvili jsme se,že jí budou dávat úkoly navíc,aby se nenudila.
21. říj 2009 v 18:47  • Odpověz
Sebo,

aha to neznám no zní to zajímavě!
tak to je super! to je fakt šikovný!
malý dneska udělal pár kroků kolem sedačky....mamka mi říká že by měl mít už boty! tak nevím...na doma má ty ťapky ale věčně mu padá z noh...
21. říj 2009 v 19:12  • Odpověz
Meleri,my chodíme v bačkůrkách,naštěstí toho máme dost po Sáře.Máme takový se zpevněnýma kotníčkama,brácha jí je tehdy kupoval v Němcích.
Jo bylo to supr,ona dříve zpívala s Nighwishema,nevím jestli to píšu správně a mě se to dost líbilo.Měli jsme v srpnu deset let od svatby,tak jsme si ty lístky koupili jako dárek.
21. říj 2009 ve 20:04  • Odpověz
Ahoj holky,jdeme vás pozdravit.
Tak nám vyrostli konečně už i zoubky nahoře,tak máme 4 dole a 2 nahoře a ani nevím že rostou fakt noci pohoda přes den taky.
Já teda taky mam dilema na narozky a vánoce, k narozeninám jsme Verče koupili odstrkávadlo,kombinézku a ještě nějaké oblečení vše to chci zabalit do extra šustivého papíru aby měla co rozbalovat,náramě jí to baví.A taky jsem dala zákaz na hračky nesnášim krámy který se pak válí a stejně si s nima nehraje tak jsem zvědavá co jí kdo dá :confounded:
Jinak Verča už se postaví když není líná ale krůčky za ruku ještě nee.
Kojím v noci tak max 2x, v poledne po příkrmu když jde spát a pak v podvečer a před spaním takže přes den 3x a musím říct že jde vidět že se malá vždy na to prso těší.A jsem ráda že mi baští i normální jídlo,jogurty(dávám jen activii),sýry,je prostě šikulka.
22. říj 2009 v 07:59  • Odpověz
Takže drahé krasavici jsme koupili odrážedlo a samozřejmě, že už na něm drandí :confounded: čili žádný dárek nebude a zbaštíme dort- tolik oslava narozenin. Zoubky stále tři a jí ve stylu: snědl jsem mámu, snědl jsem tátu a tebe, tebe také sním. Má zájem o všechno, co se dá nacpat do klapačky, takže samozřejmě i nepoživatiny a ve veeelké oblibě jsou psí a kočičí granule. No a taky nejlépe ožužlané psí kosti, kůrka chleba kterou ožužlala Bětuška, pak pes a pak zase Bětuška a podobně.
Jinak dnes proběhl nákup botiček- rovnou zimní, vysoké s kožíškem. Né že by byla úplně běhací, ale předevčírem měla hysterák, že v kočárku sedět ne a nebude. Tak abych jí mohla postavit venku a udělat pár krůčků... Ale jinak běhání je na spadnutí, takže to takový "úlet" nebyl :sweat_smile: . No a dneska mi spadla z postele- lítala jako blázen po posteli( po vykoupání- nahatice- čertice)a najednou buch a byla dole. Koukala jako puk( já taky) a pak řvala jako tur( já taky). Ale je v pohodě. Já teda ještě moc ne. Byl to náš první velký "úraz". Ikdyž zranění již jedno proběhlo- v létě dělala pápá a jak dávala ručičku dolů, tak si zmáčkla vosu :rolling_eyes: chudinka naše nebohá..... Takže takhle se teď máme my
22. říj 2009 ve 20:21  • Odpověz
ahojky my jsme koupili chodítko které je už v provozu takže na narozky proběhne jen dort dárečky stejně ještě dostane od babiček
zubů máme 7 a jíme už skoro všechno protože když dostane svoje tak stejně žebrá dokud ještě nedostane naše tak už to neřeším,akorát se ovládám se solí a s kořením
boty budeme kupovat až se konečně pustí a rozejde se tuším že to za chvíli přijde v kočáře ted nechce být tropí scény na veřejnosti tak jsme omezili vycházky protože na řev nemám nervy :slight_smile:
22. říj 2009 ve 20:57  • Odpověz
já sem včera neodolala v dětském bazárku měli nádherného houpacího koně, jak živého za totální babku, za 20 € no nekup to! :sweat_smile: je sice veliký ale malý se na něm za mé pomoci houpe, akorát to má na zádech šedý flek, asi špína, neznáte někdo nějaký čistící prostředek na plyš? vodou to jaksi nejde, a mám strach to namáčet páč je to asi vycpané...
na narozky sme pozvali rodinu a kamarády zároveń nechce se nám dělat zvlášt, at přijde kdo chce a basta...:slight_smile:)
22. říj 2009 ve 21:18  • Odpověz
Ahoj, nějak se dětičky rozchodili koukám :grinning: U nás se ještě ani nestojí... Leda tak když jí k něčemu naštelujem, tak to se na těch nožičkách udrží (a určitě se to nemá :confused: ), ale nijak ji to nezaujalo. Co by se obtěžovala s něčím novým, když si už pěkně rychle doleze kam chce...

K narozeninám jsme právě vybraly s babičkou odrážedlo, botičky jsme přesunuly na vánoce :wink:

Jo a se zoubkama jsme se zasekly na 2 spodních, jak nám dr vyhrožovala, že polezou i horní, tak nic. No neva, ty prý bolí víc. Laura taky čím dál častěji ujídá naše večeře, tuhle měla těstoviny s lososem, naštěstí dobrý. Dáváte taky mrňatům ryby?
23. říj 2009 v 17:49  • Odpověz
zlatouch,

ano ryby dávám od cca 9 měsíce, 20 g jednou týdně rozmixuju do příkrmu..musí to být ale čerstvá ryba..
23. říj 2009 v 19:38  • Odpověz
Hezký večer :slight_smile:
Holky tak já nějak nestíhám,máme nabitý dny tak večer padám únavou.My už 3 dny chodíme,je to sranda koukat na malou jak je ještě taková celá neohrabaná,ale má z toho děsnou srandu,jde vidět,že ji to vyloženě baví.Se zubama to máme stejné jako zlatouch dva dole a jinak kde nic tu nic. :unamused: S jídlem jsme na tom jako misak 78 jedla by všechno.Jelikož mám doma velké děti,tak ty se před ní vyloženě schovávají s jídlem,protože hranolky se smažákem a pizzu tu ještě nedostane a loudit umí pořádně. :grinning: :grinning: Chodíme na plavání,malé se to moc líbí,už se potápí.Příští týden se mají fotit pod vodou tak přidám nějaké fotky. :slight_smile:
Na narozeniny fakt nevím.Upečeme nepečený dort s ovocem a jogurty a uvažovala jsem o nějakém odrážedle nebo houpačce.Ale fakt nevím všechny kvalitnější hračky jsem si schovávala po dětech,jsou nezničené,tak to přeberu,ale něco nového musí dostat,to je jasné. :slight_smile:

mel co zkusit takovou tu suchou pěnu co je na koberce?Koukla jsem k tobě do albíčka jestli máš nějakou novou fotku Samíka a ajhle je tam.Je šikovný kluk a pěkný,po kom je,po tobě nebo po taťkovi?

Jsem ráda že všechny dětičky dělají velké pokroky. :slight_smile: :slight_smile: Holky,že to ale uteklo,nedávno to byl takový uzlíček závislý jen na mamince a dneska už osobnost,která ví co chce a dokáže to dát pořádně najevo. :slight_smile: :slight_smile:
23. říj 2009 ve 21:52  • Odpověz
Misak - my měli úraz dneska - malej si hrál na zemi s míčkem, koulem ho sem a tam, běhal po čtyřech za ním a pak chtěl po něm rychle sáhnout, jenže míček (kulatý nezbeda) se mu samozřejmě stočil pryč a jak to Filípek nečekal, neudržel stabilitu a praštil se pusinkou o zem - maličko se kousnul do rtu, najednou krev, já vynervená, jestli si něco neudělal v pusince, malej si na to samo nenechal ani sáhnout a brečel a brečel, hrůza. Manžel ho nakonec uklidnil, pak klidnil i mě, že takových úrazů ještě bude....
Uteklo to nějak moc rychle, ani se nechce věřit, že už to bude rok. Na dort si asi nechám dělat jedlou fotku - na ten nápad mě přivedla mamka, slyšela to u známé - dělají to třeba tady
http://www.prachenska-cukrarna.cz/jedle-fotografie/

přijde mi to takové originální, tak uvidíme.
23. říj 2009 ve 23:32  • Odpověz
Malinkej chlapeček- tak krev u nás ještě nebyla. Ale co vím,je to že půjdu k zemi jako první...
Letí to jako blázen- před rokem fazolka schovaná v pupíku, pak překvapení v podobě Alžbětky a teď torpédo pod nohama. Já si teda miminečta ouplně majintatýho moc neužila- kalupinka byla veliká už po narození ale i tak mám pocit, že jsem se jenom otočila... :frowning2: letí to, letí...
24. říj 2009 ve 21:19  • Odpověz
Barmborko,

děkuju za radu, jak bude čas tak to zkusím trochu vyčistit..
děkuju i za pochvalu malého, fakt nevíme na koho je podobný...já v něm nevidím ani sebe ani manžela, akorát uši jsem si všimla že má po mě...:slight_smile: ale jsme oba dva hnědoocí a on má oči šedé.

Marcelko,

pěkný nápad s tou fotkou...my asi nakonec budem dělat dort sami, a chtěli jsme krtečka, toho by třeba udělal cukrář..
24. říj 2009 ve 22:13  • Odpověz
Ahoj holky,
tak hlásím že už umíme chodit za ručičky a stoupnout si umí Verunka snad už všude jedna báseň,Marcelko my měli stejný úraz jako Filípek,taky se kousla do rtíku a krve jako blázen a taky jsem se vyšokovala akorát spadla ani nevím jak a míček u toho nebyl :grinning:
Ta fotka na dort je pěknej typ zkusím to navrhnout paní co nám ho bude dělat.
Holky je fakt šílený jak ten čas neúprosně letí - já chci zase to malinkaté voňavé miminečkoooooo :grinning: ta moje malá čurina je fakt už ďáblík.
27. říj 2009 v 17:34  • Odpověz
Ahoj,tak naše Verča si stoupá všude kde se dá.Snaží vylezt třeba na křeslo a chodí kolem nábytku.Za ručičky moc nechce,takže to vypadá,že roku neuteče.
29. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz
lenko,

u nás je to stejné.. :slight_smile: nevadí, budou chodit později..

ale trápí nás ty zuby..:(
29. říj 2009 ve 20:16  • Odpověz
no a my máme antibiotika a hromadu dalších léků chudáček malej je uplně hotovej :frowning2:
29. říj 2009 ve 20:47  • Odpověz
meleri,ještě se v životě nachodí :slight_smile:
zuby nás taky pěkně zlobí :unamused: ,někdy se v noci budí hrozným pláčem a chvíli trvá než se uklidní,tak nevím jestli bolí zoubky a nebo se jí něco zdá děsivého :frowning2:
29. říj 2009 ve 20:59  • Odpověz
vladis, a jeje, chudak :frowning2: U nas jsem zatim nemocna jen ja, mala je nastesti az zazracne odolna...

lenko, meleri, u nas se jeste ani nestoji. Porad doufam, ze reba na vanoce bychom uz mohly chodit, uvidime :grinning:
29. říj 2009 ve 21:53  • Odpověz
ťuk, ťuk, ťuk- tak malá je, co se nemocí týká v pohodě. Také jí občas přepadnou noční děsy a nevím jestli to je od zoubků. Dospěla jsem do stádia, kdy jí dásničky patlám Calgelem a pak je docela klid. Takže nás zřejmě čeká další zubisko :grinning: . Jinak běhá okolo nábytku, postaví se kdekoli, kde se může opřít, dosahuje na stoly- takže už jsme bezubrusová rodinka. No a já od té doby, co se začala stavět shodila 6kg. Jestli to tak půjde dál, tak za chvíli už budu na své původní váze( k porodu jsem šla s hezkými 100kg..)

Mám na vás prosbičku: Kdo bude chtít ať mi vyplní dotazník.Moc mi to pomůže ve škole. Děkuji!
viz: http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=116409&vGroupOffset=0
29. říj 2009 ve 22:19  • Odpověz
Ahoj holky, dlouho jsme tu nebyli, ale hrozně to letí, my už příští týden slavíme narozeninky, je to hrůza :slight_smile: .
čerpám tady inspiraci co za dárečky, tak jsme po dohodě s babičkama koupili vodící tříkolku s tyčí a dětsky stan s balonky, těch tam má hooodně :slight_smile: , když někde jsme a jsou tam nějake domečky a tak, tak v tom šmejdí jak o život :slight_smile: ,tak uvidím co tomu rekne doma :slight_smile: .
Jinak my už chodíme asi měsíc a můžu říct, že fakt není kam spěchat, zlaté lezení, ted za ní musím lítat pořád, ona si myslí, ze zdolá každou prekážku, ale bohužel :frowning2: , už nekolikrát jsme měli prokouslí rtík, nebo kousnutí do jazyku, naštěstí nic hrozného,
taky se s ní stává hrozný rozumbrada, zopakuje snad všechno tyty, papa, jak je veliká, vyřila myšicka atd.......,mluvení nám moc nejde, hlavní slovo je tata, to valí pořád a mama, která je s ní porád tak nic :frowning2:
jak to tady čtu, tak všichni ti naši drobci dělají pořádné pokroky!!!
30. říj 2009 v 08:32  • Odpověz
Ahoj holky,
tak taky píšu po dlouhé době. Koukám, že +/- jsou děti stejné :slight_smile: Náš Jiřík chodí už dlouho kolem nábytku, strašně ho baví chodit za ruce. Pomalu se zkouší pouštět a jít po svých, ale zatim udělá krok a bác :slight_smile: Chodící bačkůrky a botičky máme od doby, kdy se postavil a začal chodit kolem nábytku - Ortopedka nám to doporučila. Jinak sníme naprosto všechno a jak tu někdo psal, tak občas taky máme pocit, že i všechny. Je strašně živý, pořád něco dělá, nevydrží na místě, má prostě pořád hodně práce, nejoblíbenější činnost je teď otvírání šuplíků a vyhazování věcí. V noci se budí 2x (kolem 11 a kolem 2) a vstáváme kolem 6-7hod. Pak chodí tak kolem 13hod spát tak na 1-2,5hodinky. Je strašně ukecaný tou svou hatmatilkou - mektá od rána do večera. Slova říká jen máma, táta a pápá, ale význam ještě nechápe. Když ukazujeme na sebe jako táta, máma, tak na nás tupě zírá a nechápe, co po něm chceme. :slight_smile: K narozeninám a vánocům jsme mu koupili jen dřevěné kostky s obrázky a 3 malá lopera. Budu dělat k narozkám nějaký dort, aby ho mohl jíst a dostane první možnost jíst sám lžičkou. Za pokus to stojí a myslím, že to pro něj bude nejkrásnější dárek :slight_smile: Už se na to psychicky připravuju - na tu spoušť. Tak asi tak u nás.
Tak ať se nám ty drobci dále hezky rozvíjejí a krásně oslavte všichni 1. narozeniny. Zatím pa.
30. říj 2009 v 10:35  •  2 děti  • Odpověz
ahotje, tak Sam taky pořád ještě nechodí..ale za to ukazuje v knížečkách, pozná žabku, čápa, sluníčko, krtka, a jiné obrázky, umí i hřebínkem si česat hlavičku když se řekne česy česy.. a všelijak jinak se projevuje, tak si říkám že to nevadí jestli nechodí zase mi to takový zázrak ta chůze nepřijde....až to začne tak to začne..
tak to náš malý pozná mama i papa ( francouzsky)..jinak s mluvením je to taky jak u vás..mama tata papa, baba, a jiné zvuky....:slight_smile: takové to errr errr přestal dělat.
co se dárků týče..vím že od tety bude trojkolka, a od nás dostal houpacího koně, sice z druhé ruky ale je moc pěkný..
1. lis 2009 ve 13:32  • Odpověz
Ahojky,tak u nás se sice chodí ostošest,ale je to víc hlídání-pády a krev z pusy tu už taky proběhly.Teď co se změnil čas se ani v noci moc nespí,snad se mu to srovná,jinak bych za chvíli byla zralá na blázinec.Za noc je i dvacetkrát vzhůru a řve.
Sárinka je nyní mnohem lepší,dokonce šetří bráchovi na dárek-to asi bude jediná nová hračka co dostane,o víkendu vlezl MM na půdu a říkal,že tam je hraček na dalších pět let,tak zatím sundal odrážedlo,takový ty kachničky na provázku,vozík s kostkama a nějaký auta.Něco mu ještě sundáme před vánocema.
Seba pozná nejvíc Sáru-áva,áva,umí zavolat kocoura,tatínka si taky pojmenoval,jen maminka je tu jaksi jaki samozřejmost :confounded:
2. lis 2009 v 11:09  • Odpověz
Sebo,

:slight_smile: to je pěkné! je to fajn s dvěma dětma, já se taky těším až budou dvě, že se snad taky budou mít rádi!
jinak s těma hračkama já doufám že to příbuzní nepřeženou...tchýně to dost přehnala s knížkama, máme jich fakt zpoustu a já je vůbec nečtu (ty francouzské) a manžel na to nemá čas, u nás vedou krtci..

jsem celkem zoufalá, jak se dá vymodelovat z marcipánu soška krtka, nevíte někdo? :frowning2: jsem špatná pekařka...manžel upeče dort, já chtěla aspon udělat ozdoby, ale nevím jak na to..asi budu muset požádat nějakého hodného pekaře.
2. lis 2009 v 11:46  • Odpověz
Ahoj,
s hračkama to je koukám všude podobné :wink: Rodiče se jich hromadně děsí :grinning: U nás o víkendu byla tchýně, když vyjmenovala, co se chystají u nich pořídit L. k narozeninám a k vánocům, šla jsem do mdlob...A teď navíc ségra přiveze hračky, které našly v nově koupené chalupě, včetně chodítka :angry: Taková kontroverzní věc, kdysi jsem prohlásila, že mi nesmí domů - máte s ním někdo zkušenost?

Po dnešní noci jsme se rozhodli, že s tím spaním musíme něco udělat. L. je s náma v posteli jen co jdem spát, pak se každou chvíli vrtí a kńučí, na uklidnění zabírá jen prso, myslím, že už je na to dost velká :grinning: Vyzrály jste na to některá? A jak?
3. lis 2009 v 10:29  • Odpověz
Zlatouch,
ale zase máte v česku super že jsou všude ty bazary, můžeš to pak střelit a zbavit se toho..
s chodítkem zkušenosti nemáme, každý nás varoval, ale máti mi koupila jakési hopsadlo..zavěsí se to za rámy dveří, stálo to fakt dost peněz, ale malý v tom nechce být..on se chce pořád plazit a nějaké hopsání ho nezajímá...

ne, my furt spíme s malým a nechcem přestat...měli jsme dost pekelných nocí za sebou, ale minulý víkend vyrostly malému dva zuby, a je klid! už zase spí..v noci se 2x vzbudí "pro kontrolu" jestli tam jsme a spí dál...pro mě je to asi nejhezčí část dne, jak si k němu lehnu, obejmu ho a spím..nikdy sem nespala líp! (až na to buzení teda) jak na to vyzrát? prý ho uspat a dát do postýlky, prý si tak zvykne, ale já to zkoušela asi 2x, kvůli našich, a asi po hodině se probudil se strašným řevem...prý to chce ale vytrvat..já na to ale jaksi nemám nervy...navíc sem četla Koncept Kontinua, a tím se hodně věcí a hodnot pro mě změnilo.
3. lis 2009 v 11:14  • Odpověz
Ahoj holky,tak máme dneska roček :grinning: :slight_smile:
Včera jsme byli na poradně máme 9300 a 76cm.Vše je v pořádku,dr. byl spokojenej.Dortík dělám jenom jablkový s piškotkama a s pudinkem,my na dorty moc nejsme.Nechce se mi za to dávat takový prachy a pak to vyhodit,jenom kvůli fotce :wink:
V sobotu jsme byli s malou pochodit po venku a hned máme odřený nos,takže fotka bude s odřeným nosem :grinning: :grinning:
3. lis 2009 v 11:52  • Odpověz
barmorka-vsechno nejlepsi! zda se, ze jsi ten narozeninovy maraton zacala :wink:

meleri - me ani tak nejde o to spani v posteli, to mi nevadi, spis si myslim, ze by mohla spat celou noc a ne se co 2 hodky budit a nechat se utesovat u prsa. Akorat se bojim, ze to jinak nez v postylce nepujde :unamused: U nas porad to prso bude citit a vyzadovat - spi na me obvykle docela nalepena. Spolecne spani v posteli mi taky prijde docela fajn, jenom to je trochu neprakticky ohledne hlidani - uz vcera jsme byli v divadle a maminka s ni musela do nasi postele :wink:
3. lis 2009 v 16:23  • Odpověz
barmborka: také vše nej a hlavně to zdravíčko- ať jsou síly na odřeniny :slight_smile:

zlatouch: při kontrole na kyčlích u ortopeda jsem se ho ptala na chodítko. Tak mi na to odpověděl, že jestli chci za nějakej takovej šmejd vyhodit peníze, tak ať mu je radši dám.. Spaní v posteli a prsíčko místo dudlíka u nás také probíhá. Nedávno jsem se ptala, jak jste na tom s kojením, že malá nějak nechce a teď normálně tři dny dává přednost prsíčku před jídlem i ve dne. Vezme si pár soust a začne se pak na mně sápat. Mám pocit, že mi vytahuje i lopatku :grinning:
3. lis 2009 ve 20:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.