• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
zlatouch já nevím...:(
myslím že nás čeká nějaké razantní řešení typu že manžel bude s dítkem sám v posteli..kamarádka mi říkala že to trvalo týden a že to zabralo, pak už prý kojení zapomněl....je fakt že děcko má krátkou paměť ještě, ale jak s tím člověk začne tak co dávat přes den? vodu, nebo pořád mateřské? či umělé? já prostě nevím jak na to sakra...čekám jak na spásu na návštěvu u pediatričky...

já fakt nevím jak na to! chtěla bych už po roce přestat....zatím ho furt učím z toho pítka ale já mám pocit že kdyby chtěl tak to už dávno umí ale on prostě nechce..
4. lis 2009 v 11:41  • Odpověz
taky to tak vidím, dočasně se odstěhuju do dětského pokoje a chlap at si užívá řvoucí mrně :grinning: Akorát mám dojem, že to ani jeden dlouho nevydržíme :unamused:

Pití přes den máme naštěstí zvádnuté, nekojím přes den tak od 8mi měsíců, to se L.odstavila úplně sama. V létě pila vodu (tu jsem ji nutila už jako plně kojené, aby se ve vedru nepřehřála), teď pije čaje. Nejradši bylinkové, ovocné jsou asi moc kyselé. Horší je, že UM moc nechce, tak nevim, co nabízet v noci místo prsa, asi zas čaj. My teda pijem z lahve, jak jsme zacli brzo, pítko ještě nešlo, ted ho taky bojkotuje :unamused: Některé děti prý zvládnou rovnou hrnek, pítka ignorují, ale nevim, asi jsou na to ještě malí...
4. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz
tak já sem se rozhodla po debatě s kamarádkou co už má větší dítě že v lednu na to dupnem..to bude tak akorát bude mít 14 měsíců, prostě ze dne na den přestanu kojit, protože na něho nějaké postupné vynechávání nebude platit bohužel...takže to půjde tak..aspon doufám! jinak kámoška dává večer malému sklenici s vodou (ale on už má skoro tři roky) takže v noci když má žízen tak se prostě vzbudí a sám napije...tak asi to tak snad půjde! :slight_smile:
4. lis 2009 v 16:40  • Odpověz
Ahojky,Seba přes den pije z hrníčku s brčkem-když mu tam naliju UM tak vypije i to.Ale v noci jedině z flašky,podám mu ji do postýlky a pak se ozve vždycky rána jak ji vyhodí prázdnou na koberec.
Jinak začíná pěkně lítat,občas nevybereme zatáčku,tak už má na čele obtisklý i futra-někdy se mi stýská po tom miminku,co spinkalo v lehátku a já si zatím všechno stihla udělat.
Tak teď mi pošta přivezla dárek pro Sárinku,objednala jsem jí na aukru komiksy,stále to čte,tak jich bude mít 24. :grinning: Bude od ní na pár dní pokoj.
6. lis 2009 v 09:39  • Odpověz
ahoj
tak u nás s flaškou ani chozením pokroky velké nejsou, ale jak začal ukazovat v knížkách zvířátka tak ted začal i na obličej, oči a nos, snažím se věci pojmenovávat. taky hrozně srandovně mluví a "zdokonaluje" se v česání.je to sranda...ale taky se změnil už nechce žádné pusy ani objímání, vždycky mě odstrčí. taky se začal rozčilovat, když ho něco naštve tak spustí ďaďaďaďa pěkně nahlas..no je to sranda..
6. lis 2009 v 10:44  • Odpověz
Ahoj,my kojíme jen v noci,přes den pije čaj z hrnečku s pítkem.Asi po novém roce budeme s nočním kojení pomalu končit,ale bude to asi těžký boj :frowning2:
8. lis 2009 ve 14:10  • Odpověz
Ahoj,
Bětuška používá nekapající savičku na lahvičce už dlouho, ale s hrnečkem s pítkem se moc nekamarádí. Nečeše se, ani neukazuje zvířátka. Zato dokonale rozebere klávesnici u notebooku a písmenka poschovává všudemožně. Leze do skříněk, šuflíčků, košů apod. Oslintává a ožužlává vše, co jí přijde do ruky- především důležité dokumenty, které zapomeneme uklidit. Toť vše z jejího umění. Ale je úžasná a skvělá a má rodiče omotané okolo prstíku naprosto dokonale.
S kojením to chci vydržet, co to půjde.
Jinak už má objednaný dort k narozeninám- jsem zvědavá, jak se bude tvářit. Loni touhle dobou jsem se kulila jako balón... Holky, už je to ROK!!!
13. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz
Ahoj,tak jak slavíte narozky?U nás se to chystá příští neděli,budou mít oba své dortíky.Sebovi už máme nakoupeno,ještě musíme Sáře něco přikoupit.
Mám taky dotaz,holky co nekojíte,kolik vám prckové vypijí mlíka za den?Malý má flašku za noc a někdy jednu přes den.
18. lis 2009 v 19:30  • Odpověz
ahoj u nás se bude slavit ted v nedeli
po dnešní prohlídce u dr máme v roce rovných 10kg a 75 cm
jinak mlíko ma rano a večer a vypije dohromady 420ml
18. lis 2009 ve 20:21  • Odpověz
Rodinná oslava proběhla v sobotu- bylo nás devět dospěláků a hlavní hrdinka. Koukala jako puk, protože přijeli děda, bábí, paděda a prabábí v době kdy spinkala a tak byla vykulená. Pak dostala mraky dárků- samozřejmě jsme jí původně chtěli dát jeden a nazdar. Tak to nedopadlo. Největší úspěch slavil bubínek a elektronický klavír- dědečkové zasedli k nástrojům a blbli s tím místo kráčmery. Tu nejvíce zaujaly knihy. A dort- pro nás sme měli marcipánový- rybníček, rákosí a žabička( ta se jí mooc líbila) a pro ní z dětských sušenek-podle Hami receptu. Tak ten jí teda nejel... Bylo to příjemné a maminka to vořvala jako trdlo. Před rokem to bylo miminečko a teď už to je osobnost.
Na roční kontrolu jdeme ve středu, tak jsem zvědavá jak na tom bude. Oblečení už má převážně ve velikosti 80. Jinak mi nechce moc pít tekutiny(čaje, džusíky,vodu). Dneska trhla rekord- vypila 300ml :unamused: , stále kojím. K jídlu už jí dávám téměř vše.
A jak psala meleri- začala se "česat", na kočky dělá čičí, tiktak na hodiny(komolí to). Říká: máma( a jak krásně :slight_smile: ), táta, bába, děda, ee( pokouším se s ní na nočník...) tytyty( to když dělá něco, co ví že nemá). Chodí za jednu ruku, stoupne si bez opory- a bez opory sebou samozřejmě i sekne. Podá věci, na které ukážeme- když má náladu :grinning: .

Jak jste oslavili vy?
29. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz
Ahojky,tak my slavili včera-bylo tu taky docela dost lidí,Seba toho využila vypustil i spinkání.Obcházel jednoho po druhém a loudil něco do pusiny a nebo aspoň pochovat na klíně-on se postaví a dělá hopy hop.Dárků moc nedostal,dvě hračky a velký polštářek sanitku,jinak to byly peníze.Zato Sárinka dostala krásnou perníkovou chaloupku-to měla místo dortu,knížky,něco na kreslení,mikyny,spoďárky-babička jí kupuje ty dražší.A pak tu modelínu zubaře a dneska čekám balík s věcmi na kreslení,co jsme objednali a bohužel pošta nestihla dodat.Tak to dostane zítra ráno-to má ofic narozky.
K dr jdu s oběma ve středu,tak pak písnu jak na tom jsme.Seba se naučil jak dělá koníček a řekne další slovo ato brm a táta ktee-auto jede,táta kde je.Tatínka jsme měli celý týden doma,tak si to miláčkové užívali,Sárinku vozil do školy a s malým chodili ven bez kočáru.
Nočník taky zkoušíme,po spinkání se vyčůrá,někdy i to hoňo-ale jen občas.Ovšem když to pustí do plíny,tak to křičí hned,že je fůj.
Teď tady blbne s kocourem,drží ho za ocas a chodí s ním,docela kocoura obdivuju jakou má trpělivost,že se neožene :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak zatím a ozvěte se někdo!
30. lis 2009 v 09:07  • Odpověz
Ahojky,
přejeme všem Listopaďátkům dodatečně vše nejlepší k narozeninám.
My také slavili a bylo to úžasné,Verunka dostala spousty dárečků praktických i nepraktických ale tak už to bývá a nic člověk neudělá.
Misak78 mě malá taky málo pije vypije mi tak 150ml to kojím už jednou denně,ale tekutiny má také v polívkách kaších atd.
No a kdybych měla psát co umíme a neumíme tak tu budu snad psát román,ale malá si umí snad už o všechno říct sice gestama a různýma heslama ale chápeme se navzájem, když vidí botičky tak hlásí ťapi ťapi boťi boťi, když někdo zakašle tak vše opakuje,na pejska dělá ha ha no je toho spousta a kochám se tím,protože opravdu ten první rok je hodně velký pokrok miminka ted už to tak rychle nepůjde
No a nočník je u nás boj,když jí posadím na nočník tak pláče a nevím proč,možná jí to studí možná jí bolí stehýnka nebo nevim :frowning2:
30. lis 2009 v 09:45  • Odpověz
Jittuss-Sárinka si sedla na nočník kolem roku a pak začala tak šíleně řvát,že jsme to vzdali-začala jsem jí opět vysazovat kolen 18 měsíce,ve 2é byla přes den bez plín a ve dvou jsme byli bez plín i v noci.Sice jsem jí dvakrát za noc dávala čůrat,ale bylo to ok!
u každýho to je jinak,malej když se mu nechce sedět tak udělá nenene a já ho nenutím.
30. lis 2009 v 16:29  • Odpověz
ahoj holky,

my už rok taky oslavili, 15 11. bylo to supr, akorát byl malý moc unavený, a to si přitom odpoledne pospal.
až si říkám jak to rychle uteklo!
jinak s nočníkem to taky zkoušíme..jak je suchá plínka (používáme látkové) tak ho posadím a řeknu šššš a vyčůrá se, akorát nevím jak pokračovat dál...prý je pak třeba dávat dítě na nočník opravdu často, ale moc se mi nechce! jsem ráda že žiju! :grinning: jemu se to celkem líbí.
malý ztratil o knížky zájem, jak je vidí utíká chce se pořád plazit hrát si, tak nevím asi to ted nechám být. taky přestal mluvit..

s kojením je to jak kdy. někdy jen dvkrát jednou denně někdy třikrát ale v noci pořád pije taky 2x 3x.
30. lis 2009 v 16:49  • Odpověz
Seba díky za názor,asi ten nočník teda nebudu hrotit ale zkoušet nepřestaneme.
Meleri já kojím už 1x denně a v noci taky tak 2x 3x ale už zkouším dávat neslazený čajík ,myslím že to kojo nemá malá na hlad ale na žízeň a taky na pomačkání dásniček když se klubou zoubky.
Teda a látkovky obdivuji - já bych je dávat nemohla. :slight_smile:
1. pro 2009 ve 12:18  • Odpověz
Jituss,
vidíš a já bych zas nemohla dávat papírovky. :wink:
1. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz
Tak jsme dneska byli u mudry,Seba má deset kilo a 78 cm.Suveréně si to nakráčel do ordinace,dr jen koukala jak si to špacíruje-pak dostal poslední hexu a začal tak strašně nadávat-škoda,že to nešlo přeložit :grinning:
Zato Sárinka nám moc nepřibrala a taky má plochý nohy-nevíte co s tím?
Malý už spinká,měl teplotku,tak dostal brufík a dal si sunar.Sára je na noc u kámošky,tak snad bude veget :wink:
Přeji krásný večer...
2. pro 2009 ve 20:13  • Odpověz
Bětuška má 9,5kg a s výškou se opičíme po Sebovi. Očkování proběhne až v ledenci- slovní průjem si dovedu už teď představit :slight_smile: . Já sama měla platfusky :grinning: a cvičila sem: mezi palec a ukazovák na noze pastelku a kreslit s ní na čtvrtku kolečka, vlnky. Pak chůze naboso- v trávě a na kamínkách(což teď asi neklapne..)
2. pro 2009 ve 21:04  • Odpověz
Seba chůze na boso ano ale oprvdu jen na nerovném povrchu, synovec taky bojuje s plochýma nohama a má speciální obuv od ortopeda.
3. pro 2009 v 09:01  • Odpověz
Ahoj všem pyšným maminkám :grinning: . Chci vám všem popřát krásné a pohodové Vánoce, první ze kterých mají ty naše poklady"rozum". Jsem zvědavá, jak je prožijete?!
23. pro 2009 v 19:49  • Odpověz
Ahojky,chci Vám všem popřát hodně zdraví a štěstí v novém roce a pro naše drobečky spousty kouzelných objevů...
1. led 2010 ve 12:56  • Odpověz
Ahoj holky, tak jak se mají Vaši miláčkové? My krásně oslavili 1. narozeniny (viz. album).
S prcekm je čím dál větší sranda a už se s ním i člověk na něčem domluví. I když říká jen .."eeeehhh" a ukazuje, už vím, co chce :grinning: Říká teda pečlivě mama, tata, taťka, deda a baba. Ale rozumí všemu. Řeknu "pojď jdeme zapnout počítač" a v mžiku stepuje u PC a hlasitě se dožaduje zvednutí a okamžitě sahá po myši, dokonce už kliká :grinning: :grinning: :grinning: Zapne televizi, podává telefon a volá "tata". Taky s hlídáním je to super, už ho dáme k našim na noc a vyzvedneme druhý den odpoledne a ani mu moc nechybíme. Už jsme koupili první opravdové botky, protože se rozchodil ze dne na den a chce chodit i venku.
V létě bych chtěla na dovolenou a snad to s ním už bude v pohodě. Je to ještě za 1/2 roku, to už bude zase víc komunikovat. A postupně začínáme uvažovat o dalším mimískovi :wink:

Jídlo začínám dávat podobné, co jíme i my, ale ještě to chce víc rozmixovat. Dávám už i trochu pomeranče nebo mandarinky, to mu chutná, jak je to sladké. Ale třeba lipánek nechce, jen smíchaný s bílým jogurtem, asi je to pro něho samotné moc sladké.

Napište jak se máte u Vás.
8. led 2010 ve 20:25  • Odpověz
ahoj Marcelko,

tak u nás je to asi podobné, až na to že jak malý hezky mluvil do toho roku tak přestal, říká na všecko jenom tata, nebo kaka, když se vykadí...co je zvláštní že zopakuje celkem těžká slova, jako krteček, světlo, ale sám od sebe je neřekne..
dneska udělal poprvé tři krůčky bez držení, tak asi to už přijde..hodně nám taky pomohly papučky s pevnou podrážkou, do té doby se celkem trápil, nevím že jsem s tím tak váhala..ale doktorka pořád říkala že boty nemám dávat, ale mamka mi radila pravý opak a fakt jsem ráda..

s jídlem to máme taky tak, třeba těstoviny jí s omáčkou, několik druhů polévek, ale hodně pořád ještě dělám masovozeleninové příkrmy...sladké taky moc nemusí spíš má rád bílý jogurt než ochucený..ovoce má rád, ale s mírou, když mu dám druhý den to samé tak už to nechce.

a ještě kojíš? já jednou v noci, tak doufám že už bude pomalu konec...protože bychom taky moc chtěli druhé miminko..

s nočníkem si krásně zvykal, ale pak jsem to zapinkala a dva týdny jsem se na to vyprdla, a ted na něm nechce být...
8. led 2010 ve 20:35  • Odpověz
Mel,

já už nekojím od 8. měsíce. Malej už prostě nechtěl k prsu, jen cucnul a kousnul mě, takže byl konec. S největší pravděpodobností jsem už měla málo mlíčka a on hladovec nechtěl tahat jen tak na prázdno :slight_smile:

Bačkorky u nás taky pomohly, protože jen v ponožkách mu to dost klouzalo (máme korek), takže ho to odrazovalo. Teď lítá jako blázen z jedné místnosti do druhé, že ho ani nemůžu dohonit.
10. led 2010 ve 20:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.