• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
Sany, Irenka je fakt sikulka, i mlicko už si drží, to mi každé jidlo mord :frowning2: ,a mličko to uz ji nejede skoro vubec :frowning2: , fakt zavidim všem maminkám, které mají jedlíky,jogurt jsem jestě nedávala, není na něj brzo, četla jsem, že se doporučuje až od osmého měsíce.
Holky, jaký máte celkově jídelníček, my ještě nedáváme ani kaši, jednou jsou zkoušela od Hami rýžovou a to teda vůbec :unamused: ,asi musím koupit nějakou s příchutí :slight_smile:
Jinak ja jsem Petra :slight_smile: z Jižní Moravy, kousek od města Hodonín
30. kvě 2009 ve 20:14  • Odpověz
zkus vyměnit značku mlíka
kaše jsou dobré z dm a nestlee banánová

jogurty až po 8.měs
30. kvě 2009 ve 21:12  • Odpověz
Hezky vecer,tak Irenka uz haja,ted mi dela problemy nez usne,prevraci se na brisko a proleze celou postylku,tak se trochu rociluje,ale do cvrt hodky haja,tak zaplat Panbuh:o)

Barbika-Tobik je broucek,s tim kevetinacem to muselo byt sladky:o)Irisek je taky zvedavoucka,porad neco mumla a rada se smeje:o)Piskotky jeste nedavam,ale brzy zkusim,dr. rikala,ze muzu lepek od 7.mesice zkouset!I jogurt rikala,ze muzem,ale ja to nijak neprehanim,jen davam ochutnat,my uz vlastne skoro tri mesice papame prikrmy,tak snad to neva!Zoubky uz ma tri,vsechny dole,uz rada kouse:o)

hubinka-Zkus zmenit mlicko,jak psala soanpe,co pijete?Zkus ruzny znacky,i tech kasiek!Rozhodne zkus s prichuti,treba bananovou,nas jidelnicek je zhruba takovej:
Ráno:sunar 210ml
dopo.svacinka ovocna nebo jeste sunar(90ml) nebo ted treba i ten jogurt
oběd:zeleninka,masicko
Odpo:sunar180ml nebo ovocna svacinka(kdyz nebyla dopoledne) nebo kase nebo ted treba i ten jogurt
Vecer: sunar 210ml

Irenka je fakt jedlik a jsem tomu rada,fakt te lituju,ze se s papanim tak trapite

Tak pa,holky,mejte se,dobrou,tesim se na zitra
Jinak ja jsem Sandra
30. kvě 2009 ve 21:48  • Odpověz
mlíka zkoušíme měnit, ted jsme koupili banánový sunar, ona ho pije, ale pres den mi stejne vic jak 120ml(na jedno krmení)neda,a večer tak 160-180ml,ale my jsme celkem drobní,pred 14 dny měla 6600g 69cm, tu kaši zkusím koupit, u nás totiž vítězí banány v jakékoliv podobě :slight_smile:
31. kvě 2009 v 08:06  • Odpověz
Ahoj, my jsme měli TP 8.12, ale náš Jiřík se vyklubal na svět 23.11.

Já pořád kojím, takže týden dávám jen obědový příkrm - mrkev+brambor nebo brokolici+brambor. Jinak zatím nic, za další týden mám dát na jednu svačinu ovocný příkrm. Na noc jsem myslela, že mi naordinuje kašičku (jsem se těšila, že nám bude líp spát v noci), ale prý né, že přibírá po mém mléku dobře, že jen oběd a svačinu mám dávat. Jak to máte vy, které kojíte? Taky jen oběd a svačinka a jina nic? Taky přemýšlím o tom, že tak do 2 měsíců přestanu kojit. A ještě jeden dotaz. Po o a ve vedrech mám dávat trochu pít - zatím dávám z flaštičky, ale koukala jsem na takový ten krnek učící, že je od 6 měsíců, dáváte některá už pít z toho učícího hrnku?

Jinak Jiřík se přetáčí jako sud bez problémů, leze po kolínkách, má tendenci se stavět na nohy, ale ještě nepřišel na to jak, pořád je propíná a jakoby dělá stan - opře se o ruce a propne nohy. Až přijde na to, že se staší chytnout špryclí u ohrádky, bude to maso, ale zatím se pokouší sedat, tak asi si sedne a pak zkusí vstát. I když MM si dělá srandu, že se pokusí o šprycle nejdřív vstát, to pak neustojí a až pak se naučí sedět :slight_smile: Naše dr říkala, že je šikovný a že to bude sportovec. No tak aby mu to vydrželo :slight_smile: Třeba teď to přepálí v začátku a pak hodí lenoru a do roka a půll nebude chodit :slight_smile:))

Zoubky zatím nerostou, ale na to je ještě relativně čas. Našim známým začali růst zuby u kluka až v 13 měsících.
31. kvě 2009 v 09:31  •  2 děti  • Odpověz
Ahojky illy já mám prosinčátko.Plně kojím a ted jsme od babičky dostaly hrneček o kterém píšeš.Zkusila jsem do něj dát převařenou vodu a malá z něj krásně pila.Takže si myslím,že tvuj Jiřík si ho oblíbí :grinning:
31. kvě 2009 v 10:00  • Odpověz
kopretina2, díky moc. Zkusím to a uvidím. Přijde mi, že z normální flašky s dudlíkem neumí moc pít, spíš to žvýká jak žvýkačku.
31. kvě 2009 ve 14:24  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky, muzeme se pridat?

Matysek se narodil 29.11., byla jsem na vyvolavacce. Bobik mel ted 8100g a porad kojime. Uz jsme tedy zacali s prikrmama..takze uz basti i maso a na vecer kasi..nejradsi ma od Nestle Moje prvni kase ryzova..je hodne mlecna..ale teda nespi vubec lip, spis naopak..nejak mu ty prikrmy delaji problemy s briskem, tak snad se to zlepsi.. Ted zacneme zkouset ovoce..
Jinak zacina lezt, krasne si hraje na brisku a uz ma prvni zub..trochu teda trpel, ale snad ty dalsi zvladne lip..
Jo a jsme z Prahy 4..

Tak moc zdravime ostatni mamky s prckama
31. kvě 2009 v 17:12  • Odpověz
Ahoj,mohla bych se taky přidat?Jsme narozený posledního listopadu.
:grinning:
31. kvě 2009 v 17:38  • Odpověz
ahojte,

já taky kojím. a dávám zatím jen zeleninu. brambor, mrkev a cukinu. tedkom zkusím květák. odpoledne dělám strouhanou mrkev s jalbkem. nám doktorka řekla že kaše nejsou moc vhodné, tak dávat nebudu. a řekla že příští měsíc můžu zkusit trochu masa, tak to zkusím..a v 8 m. dáme jogurt. pak už vůbec nemám přehled jak se to bude vyvíjet...

jinak náš malý moc nepapá, teda jak kdy, ale zatím to spíš teprve zkouší...někdy jsem večer tak hotová že se mi ani tu mrkev strouhat nechce..

občas vymačkám mrkvovou štávu, nebo i z třešní a to mu moc chutná..
taky vás všechny zdravím a jsem ráda jak jsme se tu pěkně sešly!

Ahoj Sebo, jasněže..:slight_smile:
31. kvě 2009 v 18:40  • Odpověz
jo holky jinak ten učící hrnek máme ale teda vůbec z toho nechce pít..a vodu nechce pít vůbec, jenom ty štávy kromě mléka...tak to asi bude trošku horší...:slight_smile:
31. kvě 2009 v 18:43  • Odpověz
Nejdřív nás trochu představím...jmenuju se Petra a jsme od Chrudimi,mám Sebastiana-30.11.2008 a Sáru-1.12.2002.Nevím jak se nám to povedlo,ale obě děti se narodily na první adventní neděli.
Malýho stále kojím,začali jsme s mrkvičkou a zatím mu to chutná.S pitím to je horší,z hrníčku nechce vůbec a z flašky jen ovocnou šťávu naředěnou vodou.
A o spaní v noci ani moc nejde mluvit,usíná krásně,budí se jednou nebo dvakrát,ale vstává před pátou :rolling_eyes:
31. kvě 2009 v 19:24  • Odpověz
ahoj, tak já se taky přidám, mám Aničku, teď 2. června bude mít 7 měsíců, jsme z Prahy :slight_smile:
31. kvě 2009 ve 20:05  • Odpověz
Seba, tak to je pěkné! my bysme to taky tak chtěli..nám celkem vyhovuje když se narodil malý v zimě, a chtěli bychom to zase tak..ale jestli budeme mít takové štěstí jako vy aby to vyšlo ve stejný den, tak to nevím..ale je to i praktické, že pak můžete využít to samé oblečení. Jinak já jsem taky Petra, mám syna Samsonka, který bude mít 15 června 7 měsíců.
31. kvě 2009 ve 20:09  • Odpověz
autor
Ahojky, tak jsem se zase na chvíli dostala na net. Nějak nás poslední dobou zlobí připojení, takže s tím zápolím :rolling_eyes:

Illy: Jiříček je teda šikulka, co už všechno umí. To je pěkný. Tobík teď taky zjistil, že má kolínka, ale nějak se mu na ně nechce, takže zůstává u svého plazení.
Jinak nám flaštička nedělá vůbec problémy a bumbáme z ní dobře. To samý lžička. Vůbec jsme s ní neměli problém a Tobík papal od začátku krásně.

Sugars: Taky občas dáváme kašičku od Nestle, ale banánovou. Ta nám moc chutná. A ty příkrmy nám na bříško taky působili, ale ještě na noc dáváme Sab Simplex. Dávali jsme ho hned od narození, protože jsme měli velké problémy s prdíkama a bolením. No a tyhle kapičky máme fakt vyzkušený. Takže mu na noc nakapeme a zatím pomáhají.

Meleri - Petro: My dáváme brambor, mrkvičku, petržel a brokolici. Buď namixuju všechno dohromady anebo střídám. Ale brambor je vždycky. Dopoledne dostane vždycky ovocnou přesnídávku. A odpoledne mlíčko, dáváme Nutrilon a na noc ode mě, taky částečně kojím a dokrmuju zase mlíčkem. V noci pak jenom kojím, ale to si vždycky jenom cucne a spinká dál. Spíš je to asi jenom takový zvyk, tak jsem zvědavá, jak se ho budeme zbavovat?

Ahoj Sebo - Petro: krásný páreček. Taky bych jednou chtěla, aby nám to vyšlo takhle. Ale když bude druhé kluk, nebudu se zlobit. Ale princezna by byla fajn :slight_smile:
Tobík taky usíná tak v půl 9, pak se vzbudí v 1 a ráno kolem 6. Ale to ještě třeba za půl hodinky usne a spinká tak do 9.

Tak holky, jsem ráda, že se nás tu sešlo tolik a můžeme si předávat info a rady. Mějte hezký zbytek večera a dobrou :slight_smile:
31. kvě 2009 ve 20:57  • Odpověz
Meleri-taky jsem byla ráda,že nám to tak vyšlo,ale věci moc po sobě neunosí,malý už má o dvě kila víc než měla Sára takže by už teď musel opět nosit zimní.Sára byla do pěti let takový nedochůdče,moc nechtěla jíst,takže jsme neustále zápasili o každý přibraný deko.Zato Seba pokračuje zvesela v mlíku,takže krásně přibývá,máme osm kilo.
Barbiko-já spíš chtěla holku,ale teď už bych neměnila!!!A třeba domluvím taťkovi,aby jsme to zkusili s holkou
ještě do třetice.
Musím to zaklepat,ale obě děti byly a někdy ještě jsou strašně hodný,malý skoro nepláče,takže docela pohoda.
Přeji krásnou a doufám,že i dlouhou noc!!
31. kvě 2009 ve 21:08  • Odpověz
ahojte, ráda se přidám :slight_smile: v termínech je sice diskuze ale tu mají obšancovanou holky z bratislavy :slight_smile:
malá je 5 listopadu jako někdo tady taky. je štír jako můj muž cha chá
zatím plně kojím, teď asi týden zkoušíme první příkrmy, podušenou rozmačkanou mrkev a jablíčko do ruky na kousání - byla po něm jak divá když jsem chroustala já, tak jsme to zkusily a líbilo se jí to :slight_smile:
mám doma lahvičku s kapajícím náhubkem od NUK, ale plně kojenýmu dítěti nemusíte přidávat tekutiny, až pokud příkrmem nahrazujete vyloženě celý jedno (nebo více) kojení. já beru malé to lahvičky vodu jen na cestách, když jsme třeba ve vlaku nebo v buse, abych nemusela vyndavat prso ale mohla ji trochu svlažit :slight_smile:
1. čer 2009 v 00:12  • Odpověz
Ahoj holky, tak je nás tu víc a víc :slight_smile: ,chci se zeptat jake ovocné sťávičky dáváte, už nevím co bych té naší dala, odmítá mi čaje, vodu,no všechno,asi nemá žízen, ale měla by si zvykat :frowning2: ,my teda ani nejak nedivočíme s tím lezením, moc nám to zatím nejde, otáčíme se tam i zpět, v poloze na bříšku se točíme dokola, ale zatím žádné velké utěky se nekonají, no snad se to naučí,už sedí sama a to se jí nejvíc líbí, když tak může být, položím ji a je křik,tak jak se to má pak naučit :slight_smile:
1. čer 2009 v 08:55  • Odpověz
Ahojte holky, ráda se přidám. Štěpánek se narodil 4.11. Hubinko, malá ti už sedí sama? Páne jo, šikula. Štěpka se snaží lézt, ale zatim se točí dokola a buď zvedne zadeček, nebo trup, ale zatim nejde koordinace obojího :slight_smile: Jinak máme dva zuby a příkrmy frčíme už skoro měsíc.
1. čer 2009 v 08:59  • Odpověz
Ahoj holky,to byl teda propršený víkend.I když na chvíli jsme vylezli aspoň se provětrat.
Jak tady čtu tak potíže s pitím máme skoro všechny.Malá jak vidí lžičku tak je jak divá,zeleninka jí jede ovoce taky ale i když mezitím kojím tak do ní stejně nic tekutého nedostanu.Zkoušela jsem už snad všechno čajíky,převařenou vodu,šťávičky a prostě nic.Z hrníčku si cucne a jak zjistí že to není mm tak podruhé už se ani nesnaží.Zatím nejsou takové vedra tak mi to nějak nevadí počuraných plenek máme dost,je spokojená tak si myslím,že ty vedra ji donutí a když né vedra tak já ano. :grinning:
Zoubky nemáme ani jeden ale jestli bude po manželovi tak je nebudem mít ani do roka.prý se mu vyklubaly až ve 14.měsících,ale všechny najednou :grinning: :grinning: ,ale to doufám nebude,jinak se asi zblázním,už teď všechno strká do pusy od hraček po nohy no sranda. :slight_smile:
Eliška vydrží už chvíli sedět taky sama, ale ona se chce spíše pořád stavět na nohy což má smůlu,to ji nedovolím a včera se naučila dávat pusinky no byli jsme hotoví furt nás pusinkovala, až jsem řekla dost, protože by jí to určitě omrzelo a pak by nám už žádnou nedala. :grinning: :grinning:
Teda jsem se rozepsala zatím se mějte krásně a zase nakouknu.
Jinak jsem Barbora a jsem z Havířova.
1. čer 2009 v 09:20  • Odpověz
Ahojte,tak noc podle předpokladu skončila krátce po čtvrté.
Hubinka-dávám šťávičky od hippu a ředím to půl na půl s vodou.
Sebastian se zatím přetáčí na zádíčka,občas i nazpátek,ale lozit se zatím nechystá.jinak má dva zuby od 22.4.,snášel to v poho.
1. čer 2009 v 09:22  • Odpověz
teda jo, s tím pitím je to hrůza :frowning2: , já sice nekojím,ale snážím se ji příkrmy ředit a před příkrmem dám UM, aspon trochu, at má tekutiny, ale bojím se toho léta, ale doufám, že je to donutí :slight_smile:
Seba- jsem ráda, že nejsme sami, kdo nelozí, točíme se tam i zpět, ale to je vše, sedíme sami, ale sama se neposadí, tak se snažím ji tak nedávat,a jak píše barmborka,tak chce spíš hodně stát, tak jsou docela křiky, když ji nutím ležet, no už se těším, až se radši bude sama víc hýbat, takhle je to někdy docela boj :slight_smile: .
Holky, my máme taky dva zuby, ale jdou vidět jen malinko, za jak dlouho povyrostou tak, aby sli vidět hezky :slight_smile: ??
1. čer 2009 v 09:40  • Odpověz
tak my máme zatím jen pomalinku se proklubávající špičičku horní trojky a jinak ze zubů kde nic tu nic :pensive: a to ji to pobolívá už asi 2 měsíce :sweat_smile: . dávám jí homeopatika, kdyz ji to hodne bolí a taky nosíme jantarové korálky, musím říct že nemáme jedinou proplakanou noc a taky jí moc sluší

tekutiny maj mimca porece v tech prikrmech a pokud jinak kojite, neni potreba aby decko pilo mraky dalsich tekutin, kdyz si cucne, fajn, kdyz ne, tak se nic nedeje :slight_smile:
1. čer 2009 v 09:52  • Odpověz
SEba,

aha tak to mě vůbec nenapadlo, že vlastně každé dítě může jinak vážit a timpádem se to třeba nebude hodit! :sweat_smile: no co s tím vším budu dělat..nasbírá se toho dost těch oblečků..

BArbiko,

taky dávám skoro vždycky brambor s něčím...má to lepší chuť. taky jsem zvědavá, kdy už bude spát celou noc..

my teda ještě žádné zuby nemáme, a mám z toho celkem hrůzu jak budu kojit když mě bude kousat... :fearful:
1. čer 2009 v 10:08  • Odpověz
Ahojky holky,tady se to teda rozjelo,to je super:o)Dnes jedu az do zitra na navstevu k nasim,tak doufam,ze budu mit toho dost,co sdocitata!

Irenka pije docela dost si myslim,chutna ji cajik,i stavicky-ty taky redim vodou!

terrestriss-my jsme taky 5.listopadu:o)Tak zdravime Pepinku,super jmeno:o)

hubinka-jakmile si nelinka klekne,tak za chvili si sedne,pokroky delaj kazdy den,tak neboj,vsechno bude:o)Irence rostly zoubky rychle,za chvili uvidite poradny klofacky:o)

barmborka-s tema pusinkama je to sladky:o)

Tak pa,holky,jdu jeste dobalit nejaky veci,mam pocit,ze sebou taham vsechno!Mozna pred odjezdem jeste nakouknu:o)Pa
1. čer 2009 v 10:12  • Odpověz
Popravdě řečeno já s lozením nikam nepospíchám,Sára začala chodit v necelých devíti měsících a to byla bomba,neustále jsem běhala za ní!
Pusinky tiše závidím,Seb by nejraději mi trhal řetízky a nebo si namotává na prst moje vlasy.
Zoubky byly venku během 14 dní,u kojení s nima zlobí jen občas.
Letím pro Sarku do mš,doufám,že nezmoknem..tak zatím
1. čer 2009 v 11:41  • Odpověz
autor
Hubinka - my dáváme šťávičky od Hami, nejvíc nám chutnají s jablíčkem a pak ještě s hroznovým vínem a myslím jablíčko. Ale všechny ředím vodou.

Mates15 - u nás to točením začínalo a další dny už se začal ručičkama přitahovat a najednou z toho bylo lezení.
1. čer 2009 v 11:47  • Odpověz
ahoj, tak malý mě taky pusinkuje ale zároveň mě jednou rukou rve řetízek a druhou tahá za vlasy..:slight_smile:) takže to moc příjemné není..
náš taky nelozí, ale myslím že to přijde jak bude chtít.

akorát co mě trápí fakt hodně je to jeho kakání, vlastně teď už přijímá trochu i tu tuhou stravu ale nekadí vůbec..:( zezačátku se zdalo že dobré ale tedkom se to zase zhoršilo. jak to řešíte? máte takové problémy? my dáváme glycerynový čípek, pak je to tak dva týdny dobrý a pak zase nanovo nekadí..
1. čer 2009 ve 13:34  • Odpověz
meleri a kojite nebo sunarujete? my kojime a jozka od zacatku byla tzv "nekakaci" :slight_smile: kakala jednou za tyden. ted i s prikrmama kaka tak jednou za 3-4 dny. to ze decko nekaka jeste neznamena ze je neco spatne. pokud davas jen cistou zeleninku a kojis, muze to decko pekne stravit a kakat jen jednou zacas. jinak doporucuju klubicko nad zachodem nebo umyvadlem - pekne to promasiruje brisko a lip se kaka.
sany: krasna irenka :slight_smile: v kolik se narodila? jozka v 9:10 rano, v brne v bohunicich :slight_smile:
holky davate nekdo naparenou mrkev spalicek do ruky na kousani? nebo jablicko?
1. čer 2009 v 15:43  • Odpověz
terrestriss,

kojíme a dávám tu zeleninku, a zezačátku těch příkrmů jedl pěkně, tak nevím proč se to teď pokazilo. každopádně dík za radu..
1. čer 2009 v 16:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.