• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
autor
Meleri my občas vyzkoušíme rentální trubičku. Už poznáme, kdy se opravdu nemůže vykakat, tak mu trošičku pomůžeme. Ale je to opravdu jenom někdy. Tím jak začal s tuhou stravou, tak už je tužší i to kakání.

Terrestriss to je zajímavá metoda s tím klubíčkem. Vyzkoušíme, když nám to zase nepujde :slight_smile:
a tu zeleninku jsme ještě nezkoušeli. Jediný co jsme vyzkoušeli, tak když jíme jablíčko, tak mu dáváme a on si jakoby ocucá a jezdí po dásních. Ale do ruky jsme mu ještě nic nedali.
1. čer 2009 ve 20:59  • Odpověz
Tak mi dneska poprvé vyzkoušeli banán,to byla mňamka.O tom jablíčku do ruky jsem přemýšlela,ale mám strach aby mu kousek nezaskočil-někde jsem slyšela o nějakém ochranném sítku-nevíte o tom někdo něco?
Jinak se musím pochlubit..ze začátku nám Sárinka docela pěkně žárlila,ale teď je to chůva k pohledání,ráda malýho krmí,dokonce i odnáší už plenky.Mám strašnou radost,že se to srovnalo,ten leden a únor byl celkem krušný.Přeji dobrou noc
1. čer 2009 ve 21:29  • Odpověz
Ahoj holky,taky se přidávám mám Verunku se narodila 9.11.,minulý týden jsme začaly s příkrmy mrkvička brambor jinak kojíme.
2. čer 2009 v 08:07  • Odpověz
seba, věřím, že musíš mít radost ze Sarinky, teď už bude určitě skvělá chůva :slight_smile:,
taky jsem ji tento týden dala poprvé banán na dopolední svačinku a chutnal, nám teda chutná všechno
banánové :slight_smile:,taky jsem si říkala, že bych jí už dala něco do ručky na okusování, ale z toho jablíčka mám
strach, aby si neukousla nejaký větší kousek, parkrát jsem jí zkusila dát tvrdou kůrku chleba :slight_smile:, to se jí
líbilo, a hlavně nic neukousla, ani v pusině toho moc nezůstalo, spíš si tím strouhala dasně :slight_smile:

lenka, ahojky my jsme narozeni 8.11. :slight_smile:
2. čer 2009 v 09:26  • Odpověz
cau holky, mam honzika narozeneho sice v rijnu, ale posledniho a jeste k tomu v 7 vecer, vezmete nas k vam? :wink:

-jinak maly je sikulka, uz asi tyden celkem slusne beha po ctyrech, mesic to tak jen zlehka zkousel, ale ted uz fakt nabral rychlost a pochoduje si kde chce. taky nam stoji u nabytku, nebo v postylce, takze v sobotu si dosel pro prvni modrinu pod obocim, nema vubec asi pud sebezachovy, postavi se treba ke dverim a pusti se, no a pak samozrejme spadne jako hruska :confounded: sedet jeste neumi, myslim, ze to asi preskoci a nauci se to az pozdeji.
-zoubky jeste nemame, dole uz jsou sice v dasnickach videt spodni jednicky, ale jeste nejsou prorezane.
-prikrmy davame od ukonceneho 4. mesice, sice porad kojim, ale asi jsem mela tehdy prechodne nejak mene mlicka a maly pribral malo, tak jsme najely na prikrmy, basti vsechno krasne, je jako ptacek, jen vidi lzicku, otvira pusinku a je mu jedno, co na ni je :slight_smile: akorat moc nemusi hovezi, ani kupovane ani doma delane
- no a co se tyce spinkani, po spurtu v 6. mesici jsem se rozhodla ukoncit nocni kojeni, je to rozumny chlapecek, hned druhou noc pokusu prospinkal celou. docetla jsem se, ze pulrocni miminka, teda krome toho sprutu, uz se nebudi v noci na jidlo z hladu, ale ze zvyku, a ze i jim neni prijemne se v noci nekolikrat budit, takze to chcemit trochu trpelivosti a ony si ty deti daji rict, kdyz se mi vzbudi behem noci, tak mu dam akorat trosku vody a on usne zase rychle sam. takze spinka od 8 do 5 zhruba, paxi ho beru k sobe na kojeni, vetsinou usneme oba ve velke posteli a spime tak do 7 kdyz se zadari :slight_smile:
- a jeste k tomu piti, honzik se dikybohu naucil pit v nekapajiciho uciciho hrnecku mam, ma ten naustek takovy tvrdy, nikdy nepil z lahve takze kdyz jsem mu pak davala pit z mekkeho naustku, nevedel co s tim, a jsem moc rada, ze si zvykl na vodu a nechce pit nic slazeneho :dizzy_face:
tak tolik o nas, zlaticko uz mi knuka v postylce, jdu si ho pomuckat, spinka mi uz od desiti :sweat_smile:
2. čer 2009 ve 12:26  • Odpověz
ahojte,

rektální trubička nám nezabrala..:(. Jsem s tou zácpou celkem bezradná..

Míšo,
si šikovná, ty i tvoje miminko! hlavně s tím pitím! máte fakt silné a šikoné miminko že už stojí atd! to je pro mě překvapení, myslela jsem že miminka stojí tak kolem těch 9 měs.
a s čím si hraje?

Našeho moc hračky nebaví, teda chvíli jo, ale vyžaduje spíš čtení Krtečka atd..jinak nám začíná být malá ta korba tak budem muset dát dokupy sporťák, no ale moc se mi do toho nechce...štve mě že ten sporťák je vytočený a že ho vlastně vůbec neuvidím..tak zatím nosím v nosítku jak to jde a někdy v šátce.

ahojky měj se pěkně!
2. čer 2009 ve 13:02  • Odpověz
meleri, nezkoušela jsi treba probiotické kapky, ne u každého fungujou, ale za zkoušku nic, jsou sice drahe, ale záleží na tobě, my je bereme pořád, protože malá měla ve 4 měsících antibiotika a tak jí je dávám, taky jsme měli problémy se stolicí, když jsme začali příkrmy, teď už je to lepší, určitě se to upraví i u vás.
Taky je nám mala korbička máme X-lander a ty jsou docela malé,my máme ale větší problém s tím, že tam malá nechce být(pokud nespí :frowning2: ), nevidí ven a tak je křik, no a tak bojuju jestli už ji dát do sporťáku, když si ješte sama nesedne :frowning2: ,
jdu koupit nějakou tu štávičku a zítra zkusíme, ona si se vším jen hraje, at to má v lahvy, nebo v hrníčku, víc vody na ní, než v ní :slight_smile:
2. čer 2009 ve 14:17  • Odpověz
Holky ahoj,tak my už jsme ve sporťáku od 5.měsíce máme ho úplně do lehu a jinak ještě 3 polohy pololeh,polosed sed takže spokojenost.Dost často jezdím do ostravy takže jsem potřebovala něco lehkého a skládacíhio bo do vlaku bych se udřela :grinning: :grinning:
Meleri máme ho taky otočený dopředu,ale malé to nijak nevadí,povídá si kouká,všechno ji zajímá tak je spokojená :slight_smile:
2. čer 2009 v 16:10  • Odpověz
My jsme taky ve sportaku od 5. mesice..v korbe hned jak se brobudil tak plakal a mohli jsme jit domu..ted uplna pohoda..dame ho do lehu a kdyz se vzbudi tak si sam zveda hlavicku a trup, tak ho trochu zvedam aby videll.

Vcera se nam zvedl z lehatka co ma na krmeni a sedel sam bez pomoci, koukala jsem jako puk..akorat nevim jestli ho tak muzu nechavat, jestli se to bere jako ze se posadil sam.. :unamused:

Jinak nam probiotika asi trochu pomohli, i kdyz spis si myslim ze mu posilila brisni stena. Trpeli jsme hodne na prdiky a co jsme zacali s prikrmem, tak pres den nema problem, ale na vecer potrebuje pomoc rourkou..nas malej od malinka kadi i 5 krat denne a pokud ne tak place a je nervozni..
2. čer 2009 v 16:19  • Odpověz
hubinko,

dík, o tom jsem nevěděla..poptám se pediatričky..
jo tak to jsme na tom stejně, taky nemám odvahu ho tam zatím dát když nesedí...my bohužel nemůžeme kočárek úplně sklopit, dycky je tam trochu v úhlu..

Bramborko,
no malému by to asi taky nevadilo, ale co já! já jsem naněm totální závislák...a manžel taky...takže co z té vycházky budu mít když ho neuvidím...no pokud není moc horko tak ho nosím, ale je fakt že ty šátky a spol. jsou v horku úplně na nic, řekla bych že pro mimi až nepříjemné...jinak je to ale v normálním počasí super věc..

jezdíš do Ostravy, já jsem původem taky z ostravy.:slight_smile:)
2. čer 2009 v 16:25  • Odpověz
meleri, zkus se zeptat mudr, nebo kukni na diskusi tady na koníku, viděla jsem ji tady.
taky s tím sportákem tak bojuju jak ty, máme ho taky trošku zvednutý, uplně v rovině není, taky nám nejde přehodit rukojeť, a tak na ni nevidím, ja spíš řeším co budu dělat, když jí bude svítit sluníčko do očí, jezdit pozpátku se nedá a tak premýšlím jestli pořídit slunečník, nebo sluneční clonu, nemáte s tím někdo zkušenosti???
2. čer 2009 ve 21:32  • Odpověz
Hubinka mame slunecnik, ale moc ho nepouzivame.. ja davam plinku..
3. čer 2009 v 10:02  • Odpověz
sugar, a na tu clonu jsi nekukala, ta se mi zá lepší?
3. čer 2009 v 11:34  • Odpověz
My teď máme sporťák od chicca a ten má sluneční clonu-je to perfektní,malej už jezdí v sporťáku od půlky dubna a je spokojenej-jen škoda,že nám taky nejde otočit.
Jinak na dnešek jsme měli opět budíčka ještě před čtvrtou,tak už nevím co s ním-nemá někdo nějakou radu?
3. čer 2009 v 11:36  • Odpověz
Seba malá se budí ve 4.30 jak stává MM do práce na kojení a pak si šupne ke mně do postele a spíme ještě do 6.45 to zas stávají děti do školy.Nakojíme a někdy ještě na hodinku usne někdy ne. :slight_smile:

Jinak taky uvažuji o slunečníku,na internetu jsem viděla i univerzální clonu ale přišla mi moc drahá,taky to budu muset nějak řešit :angry: http://www.babylife.cz/stinitka-na-kocarek/
3. čer 2009 v 11:46  • Odpověz
barmborka, u nás to taky tak funguje, nad ránem šupnu malou k nám do postele a vydží tak do těch 6.45 :slight_smile:

seba, taky si říkám, že ta clona je lepší než slunečník, a vy už jste ve sporťáku?já se tomu pořád bráním, ale malé už je plná korbička :slight_smile:
3. čer 2009 v 11:51  • Odpověz
Jj. jsme ve sporťáku,v půli dubna jsme byli v zoo,tak to zkusil a už jsme ho tam nechali.A je to ok!Akorát jsem se musela naučit najíždět do baráku,máme nájezd ze dřeva a tohle je tříkolka,takže mi tam stále jedno kolo chybělo.No,už mi to docela jde.
Slunečník jsem měla u Sáry a musím přiznat,že někdy byl kumšt ho seřídit tak aby na ní nesvítilo.I když lepší něco nežli nic.
Před chvílí jsme měli přesnídávku s hruškama a byla mńam,myslíte,že dělají i švestkovou?byla by dobrá na kaky.
Já si malýho taky dám do postele,ale on prostě vykládá a překuluje se a tak pak to vzdávám.
3. čer 2009 ve 12:25  • Odpověz
a v kolik chodí malý spávat, že je takové ranní ptáče :frowning2: ?švestkovou nevím, my baštíme jen banánovou :slight_smile: ,ani jahodová jí nějak nejede :unamused:
3. čer 2009 ve 12:31  • Odpověz
Hubinko,

slunečník máme, je to fajn věc, akorát jak často měníš směr tak musíš otáčet i ten slunečník...:slight_smile: asi jak píše Seba...ale jak jsou strašná vedra tak je to pomoc...my máme opačný problém - u hlubokého kočárku máme malou střechu a u toho sporťáku fajn, ale jak říkám, mě moc nebaví ho v tom vozit když na něho nevidím...

SEba, mě to někdy taky dělá, ale předstírám že spím a občas to zabere...:slight_smile:)a někdy prostě doopravdy usnu a už ho neslyším tak asi spí taky..:slight_smile:)
3. čer 2009 ve 13:17  • Odpověz
autor
Ahojky,
tak mi už taky vyzkoušeli sporťák a moc nám vyhovuje. Máme od Firkonu a korbička nám jde přehazovat na obě strany, takže problém jako Ty Meleri neřešíme. Máme k němu slunečník a je fajn, je dobře ovladatelný, takže změny směru jízdy a sluníčko nám nevadí.
3. čer 2009 v 15:56  • Odpověz
Ahoj my zatím ve sportaku nejezdíme,ale asi už pomalu začneme,aby malá trochu víc viděla okolí :slight_smile:
4. čer 2009 v 08:53  • Odpověz
Ahoj, muzem se pridat? Jsem rada, ze se objevila listopadova diskuze v cestine :wink: Laura je 13.11. a je to spis lenoch - obzvlast kdyz tady ctu o vasich detickach :grinning: Maximalne se obcas pretoci, ale to musi mit fakt naladu... Prikrmujem teprv tyden, prekvapila me, docela ji to jede (no zatim jen mrkev a brokolice od Hami), asi zacnu varit, dneska uz zvladnem celou sklenicku, tak at nemusime furt nakupovat :wink:
Noci nic moc - kojim skoro furt - fakt je to zvyk, jo? To ale netusim, jak ji ho zbavit :unamused:
4. čer 2009 v 10:53  • Odpověz
my mame tuhle slunecni clonu www.lilinka.xf.cz a je paradni, vypada dobre (lepe nez na obrazku) a jsem moc rada, ze ji mam, hlavne kdyz potkavam maminky, ktere bojuji se slunecnikem :sunglasses:
ahoj zlatouchu, my jsme odnaucovali tak, ze jsme ho nechali v noci proste plakat, ale plakal fakt jen chvilicku, asi tak do 5 minut, drzela jsem ho za rucicku, a kdyz byl na brisku, taxem ho hladila po tvaricce a on jak byl unaveny, taxi na tu dlan lehl a zabral...paxem se bala tu ruku vytahnout abych ho nevzbudila :grinning:
4. čer 2009 v 11:06  • Odpověz
holky jak malemu mackam stavy z mrkve nebo tresni tak me napadlo ze ted uz jsou velmi sladke melouny; tak mu vymackat stavu z melounu. vcera jsem mu dala kousek na cumlani a moc mu to chutnalo ale nevim jestli na to neni alergie? zase si rikam kdyz muze okurku tak snad i to...

jinak mam za sebou to plavani na bazenu ale zadny kurz to nebyl proste se clovek musi to miminko zabavit sam....ale bylo to super; malemu se to moc libilo; ale priste nevim jestli tam pujdu jestli to za to stoji kdyz to bylo celkem narocne a pak po deseti minutachjsme sli ven....
4. čer 2009 v 16:32  • Odpověz
mel taky jsme zkoušeli malé meloun no cucala a mlaskala jak divá,reakci neměla žádnou, ale byla na převlečení takže příště jí vysleču do naha :slight_smile: :slight_smile:
Z toho plavání si nic nedělej,hlavně když se to malýmu líbilo.My chodíme taky,zatím ne do kurzu to jsme prošvihli,ale je tam instruktorka,vždycky řekne a ukáže co a jak.Ale my jsme teda v bazéně skoro třičtvrtě hodiny,jsem vždycky pak zralá na postel :grinning: :grinning: Všimla jsem si,že malé to moc svědčí je tam spokojená a přijde mi že se díky tomu plavání hodně zpevňuje.doma jsme trénovali ve vaně podle knížky ,,Jak se rodí vodníčci" půjčili jsme ji bohužel švagrovce a už ji asi neuvidíme :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky dáváte už maso?A kolikrát týdně?
4. čer 2009 v 16:57  • Odpověz
Bramborko,

dik! tak priste mu ukroji m poradny kousek aby to zkusil; vcera to byl jenom takovy malinkaty kousicek a jeste jsem ho drzela...:slight_smile:

teda dik za povzbuzeni! teda on by tam asi byl dele ale ja jsem zpanikarila a hned jsme sli pak ven protoze se mi zdalo ze ma studene paze. no tak tam zkusim jit jeste pristi tyden a vydrzet tam aspon patnact minut. no ja prave byla hotova uz i po tech deseti minutach! navic on strasne caka a ml vodu i v ocich tak jsem taky zpanikarila aby nedostal nejaky zanet; precejen ta chlorovana voda...no ale dodalas mi odvahy zkusim priste vydrzet dyl. teda plavcik tam je; ale musis se ho vylozene zeptat co delat. on proste stoji a hledi a nahaze akorat nejake hracky...taky me odradilo ze tam byly same velke deti a tak sem si pripadala jak nejaky blazen...pac nektere ty deti na neho ukazovaly..hele mimi...no asi sem dost placha.
4. čer 2009 v 17:03  • Odpověz
autor
Ahoj Zlatouch, vítej :grinning: Jsem ráda, že se ta diskuze takhle rozjela.
My to v noci s kojením máme taky tak. Prostě někdy vydrží a chce jenom 2x, ale teď má rýmičku a budí se co 2 hodiny. Dneska jsme byli u dr a říkal, že ať kojíme co nejvíc, že v mllíčku má protilátky a rychle se tý rýmičky zbaví. Jinak to prý jde na průdušky.

Mel a jak mu tu okurku děláš??

Bramborka dáváme tak 2x až 3x týdně. A šmakuje mu. Dneska jsem koupila od Hami Zeleninu s jehněčím masem a můžu Ti říct, že tu skleničku měl v sobě natotata :grinning: Hezky to i vonělo.
Slyšela jsem, že po mase rostou vlásky rychlejc. Tak jsem zvědavá, jak porostou :wink:
4. čer 2009 v 18:53  • Odpověz
Ahojte,dneska nebyl vůbec čas,až teď.Ráno jsem letěla s prckama k zubaři,Sára má od cucání palce vpáčené přední zuby a měla jsem obavy z toho,aby ji stihly vypadat než porostou druhý.Takže prý počkáme do konce roku a kdyžtak ji je vytrhají.Seba si palec cucá taky,tak ho to budem nějak muset odnaučit,ale nevím jak,dudáka si nevezme a palec jaksi neschovám. :grinning:
Uvidíme v pondělí-jdeme znovu a mudra si pozve odborníka-to bude zas peněz,ale co bych pro ně neudělala :angry:
Teď si ji odvezl děda,vrátí jí zítra večer,tak mám oddech-zítra se chystám jí udělat generální úklid v pokojíčku.
V noci kojíme taky docela často,nejméně dvakrát určitě.
Jsem ráda,že jste probraly melouna-uvažovala jsem nad tím od kdy je povolený.
Chtěla jsem se zeptat jakou kosmetiku používáte při koupání?
4. čer 2009 v 19:34  • Odpověz
autor
Seba my používáme všechno od Seba Med a jsem s tím spokojená!!
4. čer 2009 ve 21:03  • Odpověz
Ahojky devcata,je super,ze je nas tady tolik:o)
Ja se dlouho neozvala,mame moc prace,delame podlahu v kuchyni av sobotu mame krtiny,je toho dost!Jinak mala je dabel,museli jsme snizit postylku,zacla si klekat a dvakrat si stoupla,hruza!Ale klekani je fajn,.kleka si u vsehokde muze:o)Je to roztomily:o)
Melounek urcite takyzkusime,zitra ji dam tresinky!Mala uz zkusila i rohlicek a chlebik(jen stridku) a moc ji chutnal,zitra koncime sedmy mesic,tak uz mame od dr. povoleno zkouset lepek!Mala je fakt zroutk,je radost ji davat papat:o)
My jsme ve sportaku pres mesic,ale mam ho uplne do lehu,v polosedu jsme byli dvakrat,nechci to hrotit,ale uz si seda,tipuju za tyden bude sedet ukazkove,tak budem jezdit i v polosede!
Kosmeziku pouzivame Hipp,pevazne a moc nam vyhovuje!
Tak jdu jeste neco poklidit a hupsnu do postylky,mozna neco poctu:o)Papapa,zase zitra:o)
4. čer 2009 ve 22:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.