• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
Barbiko,

nastrouham ji stejne jako mrkev. seba med to je jaka kosmetika?

taky jsem rada ze si nas tady dostlidi pise.

jinak holky jak resite ty prikrmy kdyz chcete jit ven jak to berete s sebou, mate nejakou termosku? asi to budu muset nekde koupit; uz sem se divala a v hypermarketu to tady nemaji.
5. čer 2009 v 11:09  • Odpověz
Sany ja uz bych taky chtela aby si maly sedal, kvuli bazenku; on z toho chudak nic nema kdyz jenom lezi; tak se modlim aspon do srpna aby si sednul aby si mohl v tech vedrech trochu osvezit....zatim se otaci na bricho skoro porad ale neumi se otocit zpatky...taky ste to tak meli nebo se to naucila hned?
5. čer 2009 v 11:12  • Odpověz
Seba, to jsi me teda vubec nepotesila, Laura neda palec z pusy skoro nikdy :grinning: Dr tvrdi, ze psychologove doporucuji nechat to byt, pry by z :stuck_out_tongue_closed_eyes: toho jeste mohla koktat nebo mit tiky, kdyby jsme ji ho brali... No ale krivy zuby teda nic moc, doufala jsem, ze je to povera :confused:
Meleri, presne, taky by to chtelo sezeni kvuli bazenku, kdo ji tam ma furt drzet tu hlavu nad vodou :slight_smile: Ale u nas to teda opravdu zatim nevypada.
kosmetiku porad pouzivam ruzne vzorecky, co jsme nafasovali v porodnici, snazim se to dost omezovat, do 3 mesicu na koupani cista voda, ted mame sprch gel od Oriflame (minimalne a jen na kriticka mista) a na pokadenou prdku uplne obyc destke mydlo. Ale az mala oceni bubliny, nejakou penu pridame, to zas jo :wink:
5. čer 2009 ve 13:23  • Odpověz
Holky,nebojte to sezeni prijde z nicehonic,jakmile zjisti,ze muze na kolinka,tak to pak bude hned!U nas to taky melo rychly spad!
Meleri,mala to taky neumela zpatky,naucila se sama za par dni,ale kolikrat j jeste ted prevracim z briska!
ZItra mame krtiny,tak mam strach,aby to dopadlo dobre,budeme mit oslavu u tchyne a to teda nevim,vsak to urcite znate:o)

Na prikrmy budu brat asi taky termo tasku,mame takovou obyc,kdyz bude moc teplo!
5. čer 2009 v 16:48  • Odpověz
ahojte tak u nas je toasi jako u Zlatoucha, proste si myslim ze si sedne tak v osmi deviti mesicich driv asi ne. ale to nevadi my nemame ani zahradu takze bazenek nemame ale myslela jsem ze u nasih by to slo.

Sany, tak to si pekne uzijte ty krtiny; to je moc pekna vec; my taky krtili maleho, jsme vsichni evangelici takze ych chtela na stopro aby jednou maly chodil do nedelni skolky. jo tak my to meli na neutralnim miste, v restauraci; taky s tchyni moc nevychazim...

holky preju pekny vikend...

jo jina kmaly se dneska vykakal sam; huraa, prestala jsem davat mrkev a brambor a pomaha to.
5. čer 2009 ve 20:03  • Odpověz
autor
Mel tady Ti posílám odkaz na tu kosmetiku. Je fakt dobrá, nemůžu si na ní stěžovat. Používáme jí vlastně od narození. Máme totiž hodně tvrdou a chlorovanou vodu. Takže by normálně vysušovala. A tohle je Ph 5,5 a super.

http://www.lekarnaparizska.cz/kosmetika-seba-med-sebamed-detska-kosmetika-lekarna-on-line-470_303_312.html

Sany, držím palečky ať zítřejší křtiny dopadnou na jedničku!!!

Taky přeju hezký víkend a dobrou
5. čer 2009 ve 21:44  • Odpověz
Ahojky přeji vám krásný víkend...
Sany-ať se křtiny vydaří a tchyně neprudí-taky to znám.
Barbika-koupila jsem malému ten krém od Seba a je ok.
My tu dneska máme mít pohádkový les,tak jen doufám,že nebude pršet.Musím jít s prckama sama,MM jezdí na montáže.No,možná zkusím jestli by nepřijela babička.
Jinak stále vstáváme brzy,ale po páté,takže se to docela dá-jen večet prostě po deváté odpadám.
A k tomu posazování,koukala jsem Sáře do deníčku a nejdřív se postavila-to bylo 1.7. a až 9.7. mám,že se začala posazovat.Takže není kam spěchat...malý ještě stále nepochopil,že se dá otočit i z břicha na záda.Ale začíná se plazit,jenže zabírá jen ručičkama-ale ono se to vytříbí.Tak zatím..
6. čer 2009 v 08:04  • Odpověz
Ahojky holky, každý ten náš prcek je jiný :slight_smile: , naše malá se točí tam i zpět to jí problém nedělá,sedí sam hezky, ale zase netuší jak se má plazit. . .,leží na místě,zvedá trup hooodně vysoko ale nic, no tak se to snad taky nějak vytříbí :slight_smile:,
jinak taky používáme Seba-med :slight_smile:
Preju všem hezký víkend, snad to počasí aspoň trošku vydrží!!
6. čer 2009 v 08:35  • Odpověz
Ahoj všem,naše malá se otáčí z bříška na záada a zpátky "válí sudy",včera se takhle odkutálela z hrací deky.A když se dokutálí ke skřínce tak se ji snaží otevřít.Ještě nesedí a jakoby plazení probíhá odrážením nožiček a ručičkama neví co dělat :slight_smile:
6. čer 2009 v 09:33  • Odpověz
tak to vidite, maly se zase neotaci vubec z briska na zada, ani nesedi, ale uz slusne beha po ctyrech a stavi se k nabytku :sweat_smile:
6. čer 2009 v 09:45  • Odpověz
Ahojky, tak jsem náhodně narazila na vaše téma :slight_smile: Pražské maminky a teď i pár dalších z Novembrovek 2008 jsme utekly do Regionů - Štíři v Praze, takže vás jdu jen pozdravit. Koukám, že dítka se mají čile k světu a také si myslím, že každé dítko je individuální, u nás se otáčí na obě strany, plazí, teď péruje na čtyřech, ale zase sám nesedí :grinning:
6. čer 2009 ve 20:58  • Odpověz
Pěkný večer, po dlouhé době jsem na koníku a koukám, že je tady nová diskuse k listopadu 2008. Můžu se tedy k Vám přidat? Laurka oslaví příští týden 7 měsíců, otáčí se z bříška i ze zad. Je teda pravda, že má jednu stranu více oblíbenou, ale válí i sudy.Sama ještě nesedí, ale začíná lozit dopředu. A co vaše dětičky už začínají něco vykládat?
6. čer 2009 ve 21:23  • Odpověz
Zdravím,včerejšek se vydařil,nepršelo.Takže si to Sára užila a my se aspoň prošli lesem.
Sebík se dneska začal otáčet i z bříška,i když taky uřednostňuje jednu stranu.Budem muset potrénovat.
7. čer 2009 ve 14:07  • Odpověz
ahojky;

tak nas ceka tento patek pediatr tak se zase dozvim kolik pribral....roste ted jak z vody.

Seba;

tak to jste meli fajn; ja mam pocit ze tem malym detem se stromy strasne libi.

Miste,

jasne; vitej tady! :slight_smile: Nase mimi je pohybove trosku pomalejsi; zatim se jenom prekuluje; obcas se pokousi sedat; ale vyklada neco uz snad od tri mesicu...ale rozumet mu nejde.. :slight_smile: ma svoji rec.;)
8. čer 2009 v 10:54  • Odpověz
autor
Miste Tobík si taky žvatlá, občas to vyzní jako epe epe, a pak to známější bababa. Už asi měsíc umí dělat indiána, dlaní si plácá na pusinku.To ho moc baví. Jinak dělá samé opičky a různý obličeje. Je s ním sranda.

Dneska jsme byli u známých v Jižních Čechách, tak šel Tobík z ruky do ruky a byl úžasný.
8. čer 2009 ve 21:06  • Odpověz
barbiko;

ten nas porad rika eure eure nebo errr, taky rika pepeo....ale co tim chce rict, to nevim...
jo ty deti to maji rady kdyz jsou mezi lidmi, to jsou vzdycky zlate, taky mam rada navstevy, az na tchyni.. :sweat_smile:

holky kde ste kdo napiste zas.. :slight_smile:
9. čer 2009 ve 13:24  • Odpověz
Cau devcatka!tak lasim,ze krtiny byly moc pekny,az me to dojalo!Mala se jmenuje Irena lenka Jana:o)U tchyne jsem to taky prezila,ale nasledky si i tak nesu:o)Mala byla uzasna,i pan farar pochvalil,smala se,i kdyz ji polival svecenou vodou:o)
Od vcerejska sedimeo)Jsem rada,ze se to brzo naucila sama sedat si,ze me ani nelakalo ji posazovat!U vseho si kleka,no je to nezmar:o)
Mala je taky rada mezi lidma!Uz parkrat rekla mamamama,ale jeste to slovo nechape,tak to neberu,hodne rika aku:o)
Pridavam se k Meleri a nabadam vas k dalsimu psani:o)
9. čer 2009 ve 14:27  • Odpověz
Ahoj Sany,

tak to je super ze se krtiny vyvedly. :slight_smile: Taky super ze uz sama sedi, to uz si muze hrat s hrackama. :sunglasses:

u nas zacly zuby...teda trapi ho to ted, tak nevim jak dlouho to trva nez se prorezou asi dlouho co? :frowning2:
9. čer 2009 v 17:18  • Odpověz
Ahojky,u nás Seba teď pracuje na poposunování-ale vzad :sweat_smile:
Z hlasového projevu poznám pouze mham-to dělá pokud vyndám prso.
Jinak jsem byla se sarkou u té zubařky,tak to budou postupně vytrhávat a až jí narostou dvojky,tak jí na ně budu na noc dávat nějaký chrániče,aby se jí to znovu neposunovalo :confounded: :confounded:
Taky mi dneska ve školce vybrali tašku u kočárku-mobil a peněženka s veškerými doklady fuč!!!
Tak zatím
9. čer 2009 v 19:37  • Odpověz
Ahoj holky,

Meleri nas zuby braly 14 dni nez se prorezaly, uz mame dva venku. Ted myslim ze mu prozmenu polezou ty horni, protoze zacina byt protivny jako predtim.

Jinak prcek sam jeste nesedi, ale v lehatku se posazuje krasne a sedi sam, jenze takhle to asi nema byt..tak nevim jak ho udrzet v lehu. No a krasne brblal tak pred mesicem uz i v tonech, ale ted uz jen krici. Asi se vratil zpatky diky tem zubum nebo nevim.
9. čer 2009 ve 20:14  • Odpověz
Ahojky jen v rychlosti zdravím,letíme na policajty a zařizovat doklady,tak doufám,že to bude rychlý...
Jinak budíček byl po páté,Seba se pos...aa ten puch se nedal vydržet.Teď tam vypráví hračkám v postýlce a asi bude i jódlovat. :grinning:
10. čer 2009 v 07:23  • Odpověz
Ahoj vsichni,

meleri, naše zoubky byly prořezené snad hned, pořád nic nic, a pak jsem zjistila, že tam je mala čárečka, která cinká :slight_smile: , na druhý den se objevil druhý a teď už pomaličku rostou, treba to bude i u vás rychlé :slight_smile:

sany, to je super, že si už Irenka sedá, naše malá na to ještě nepřišla, ani na to lezení a je to hrůza, ležet nechce, na dece řve..jen chce sedět nebo nejradši stát, už ať se to taky trošku naučí, nebo tohle je hrůza :frowning2:

I u nás je Nelinka nejspokojenější, když jsme ve společnosti, a jěště když jsou tam malé deti, tak to je v sedmém nebi :slight_smile:
10. čer 2009 v 08:53  • Odpověz
seba držím palce s těmi doklady taky jsme si to zažili,někteří lidi jsou s...ě. Pal čert ty prachy,ale doklady kdyby aspoň vrátili,takhle máš strach kde se co objeví na tvůj doklad. :frowning2:

Holky tak mi se začli předevčírem houpat na kolínkách a zvedat v postýlce,tak jsme museli dát rošt a matraci na ten spodní kolík.Zjistila jsem,že vždycky den po bazéně malá udělá něco nového.Jinak objevila šuplíky a zásuvky.takže do zásuvky krytky a šuplíky ji budem muset odnaučit. :slight_smile:
10. čer 2009 v 10:20  • Odpověz
ahojte holky,

toto leti nas malý bude mít za pět dní sedm měsíců....včera už taky poprvé lezl, ale jenom na posteli, na zemi mu to nejde, asi je to moc tvrdé...

jinak dík za povzbuzení, snad to přijde rychle ty zuby, zatímto má pořád napuchlé nic neroste...

jinak jsem fakt ráda, že zase normálně kaká, přestala jsem dávat tu vařenou mrkev a brambor, dávám brokolici a minulý týden květák a zdá se mi ž e mu to i víc chutná než ta mrkev s bramborem...

mějte se moc pěkně
10. čer 2009 v 11:34  • Odpověz
Meleri,jak jsem byla u zubní,doporučila mi na prořezávání zoubků Bioextra baby je to s kolostrem-dneska to zkoušíme,tak pak poreferuju.
Barmborka-doklady se našly!!!V popelnici,ale chybí kreditky,ty jsem už zablokovala a samo prachy.Ale jak píšeš vem je čert,hlavně že mám ty doklady,já blb tam měla všechny karty od dětí,zprávy od doktora-no už jsem si koupila novou peněženku a doklady večer protřídím.Dokonce vím kdo to sebral,ale bohužel si na té občance snědčí pleti nic nevezmu a poliši to řešit nebudou.
Sebulka měl k obídku mrkev s bramborem a teď se vzteká a chce ještě...kolik by měl toho asi sníst?Já to odměřuju podle těch skleniček od hami a to sní celou.
10. čer 2009 ve 12:12  • Odpověz
Ahojky devcatka!

SEBA-to je hruza,aspon ze se nasly doklady,ale i tak to urco boli!

MELERI- u nas to taky vypada zase na zoubky,mala je ponekud protivna:o)Ale jinak zlaticko,dnes si zacala krasne stoupat v postylce,za posledni dobu udelala moc pokroku,nestacim zirat,uz to neni to maly miminko,az je mi z toho nekdy smutno!

Ohledne papani,my spapame na obed zhruba tech 200g,ale my jsme zroutici:o)
10. čer 2009 ve 12:55  • Odpověz
tak jsem byla dnes v poradne, a kdyz jsem mudr. rekla, ze malá ješte nelozí a plazí se jen trošku, tak už nás skoro hnala na RHB, ale nakonec, že počkáme ještě měšíc, tak mě docela vyděsila :frowning2:

meleri, naše malá květák a brokolici zbožnuje, musí ji mít jako základ skoro všech jídel :slight_smile:
a papání, my sníme tak těch 150g, víc určo ne.
10. čer 2009 ve 13:06  • Odpověz
hubinko,nevěš hlavu a neboj se.Když jsme byli v půl roce na poradně tak mi taky říkal,že je malá motoricky pozadu(neuměla se otočit z bříška na záda,neuměla válet sudy),tak jsem měla strach,ale ona jakoby to slyšela a za týden metala sudy jak divá.To přijde,dávej ji hodně na zem na deku,hračky kolem ní a uvidíš.naši malou jsem nalákala na ovladač od telky a na mobil. :grinning: :grinning: :grinning:
10. čer 2009 ve 14:27  • Odpověz
ahoj holky,taky mám doma podzimčátko.
No nedá mi nereagovat na vaše posleední dva příspěvky a to přesně na vaše doktorky,mě teda přijde velký nárok na dítě aby v 7 měsících lezlo,když některý lezou až v 9 měsících a je to v pořádku,takovýhle stresování maminek mi přijde hrůzostrašný a neprofesionální
to samé,aby dítě válelo v šesti měsících sudy :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: kde to žijeme :frowning2: :angry: :unamused:

vaše doktorky by asi nad motorikou naší malé padly na prdel.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. čer 2009 v 16:23  • Odpověz
Tak to na zoubky asinky zabralo,malý už krásně chrní.
Odpo by nevěděl co do pusiny vrazit...měl banán,pak dostal prsko a už zas pozoroval Sáru a strašně ji záviděl,že něco jí...jsem zvědavá jak se bude budit v noci!
Jinak s tím přetáčením..u malý jsme měli strašný problém,vytáčela nám hlavu dozadu,dr nás poslala do Thomajerovky měla podezření na epi-závěr byl hypotonie..cvičily jsme dva měsíce vojtovku a bylo po problému.
U malýho se ani nezeptala jestli se přetáčí..vůbec to nehrotím,až to přijde tak to bude,není kam pospíchat!
Přeju krásnou a dlouhou noc!!
10. čer 2009 ve 21:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.