• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
čau holky sem mrtvá..naíšu zítra..:slight_smile:)

jinak sem moc ráda, jak píšete, a ahoj Dvojko, klidně přispěj..
jo, myslím že to chce brát hodně v klidu ty doktory...teda náš malý se narodil v 36 tt takže my nikam nespěcháme....i když naše pediatrička je v pohodě...nikdy neříká že něco musí být tak nebo onak.....
10. čer 2009 ve 21:11  • Odpověz
autor
Ahoj dvojko, máš pravdu.
Já se s tím taky setkala, ale týkalo se to váhy. Jednu dobu za mého dr zaskakovala jiná doktorka a tý se nelíbil váhový přírůstek. Že prý je to málo, přitom Tobík prospíval krásně. Já jsem to nějak nehrotila.
Každé dítko je jiný a nemůžou všechny zvládat všechno stejně.

Seba Tobík je v jídle taky super. Spapá všechno na co příjde (obrazně :grinning: ) Když nás vidí jak jíme, tak by se k nám nejradši přidal.
Jsem za to moc ráda.

Taky přeju krásnou a dlouhou noc!!
10. čer 2009 ve 21:24  • Odpověz
holky, díky za podporu, snad se umoudří i naše malá a začne být aktivnějsí, dnes jsem ji pořád nečím motivovala a mam pocit že se plazí spíš dozadu, než dopředu :frowning2:
dvojka, vy máte právo být s vývojem pozadu, když jste se narodily tak předčasně.
10. čer 2009 ve 21:52  • Odpověz
hubinka-první dcera se narodila v terminu a v 7 měsících se jen otáčela,opravdu mi nepřijde normání aby mimčo muselo lozit v 7 měsících,vždyt některé děti se teprve mezi 6-7 měsícem začínají otáčet na bříško.Rozhodně bych si o tom s mudrou promluvila,aby nebyla malá Nelinka zbytečně ve stresu a ty samosebou taky.

Barbika-přesně tak,s tou váhou jsem se taky potýkala...Kristýnka strašně málo přibírala a byly pro mě muka chodit do poradny...No jsme dorobný doted :slight_smile:
11. čer 2009 v 08:24  • Odpověz
dvojka, barbika- mluvíte mi z duše, každá poradna je pro mě stres, málo přibíráme od malička a tak se vždycky hrozím, co uvidím na váze :frowning2: ,ted zase tohle, Nelinka je uplne v pohode, vysmáté mimi,ale z její maminky se stavá psycho :slight_smile: ,asi taky bude drobnější,teď máme 7kg :frowning2:
11. čer 2009 v 08:51  • Odpověz
hubinka-7 kg neni až tak málo...Pediatrička ke který chodíš by se měla zamyslet nad sebou samou...Možná by chtělo si s ní opravdu promluvit.
Pokud se jí lézt chtít nebude,tak nezačne...Oni na rhb by jí možná ani cvičit nenechali,když by jí prohlédli a zjistili že je v pořádku,tak by uznali že to neni potřeba a to si myslim že u vás určitě neni :wink:
11. čer 2009 v 09:52  • Odpověz
Hubinka-dvojka má recht,sedm kilo je dobrá váha.Se Sárou jsme taky s váhou bojovali-v roce měla 7,70 a ve třech neměla ani deset kilo,vůbec nám nechtěla jíst...srovnalo se to teprve kolem pátého roku-nyní už má dvacet kilo :dizzy_face:
11. čer 2009 v 10:29  • Odpověz
tak to je drsné...já bych asi řekla na rovinu co si o tom myslím..a nebála bych se změnit lékaře..takhle stresovat kvůli ničemu..

vždyť náš malý se taky začal teprve teď otáčet, nesedí, nelozí..teda lozí trošinečku když je na posteli....
11. čer 2009 ve 12:40  • Odpověz
My máme 7060. tak to fakt neřeš..i když teď už to bude možná trochu víc..ale fakt se nenech vystresovat..
11. čer 2009 ve 12:42  • Odpověz
holky díky za podporu, taky si myslím, že má ještě čas, a všechno zvládne, já ji stejně nijak nedonutím, tak jak píše dvojka, až se jí bude chtít, tak začne.

seba- tak to bude i naše Nelinka,jak vaše Sára, taky docela bojujeme s jídlem, někdy je to uplně maras :frowning2: ,mlíčko už jí moc nejede, co je ze lžičky,tak to si docela dá, ale zase nechce mi pít čaj,tak nutím i to mléko, no kdo nezažil takového nejedlíka, tak nepochopí, co je to za nervy, ale to ty určo znáš :angry:
11. čer 2009 ve 13:10  • Odpověz
a kdo má pak poslouchat ty reči, to je ale drobek, ta je ale drobná..... :slight_smile: :wink:
11. čer 2009 ve 13:11  • Odpověz
Hubinko-když jí bylo dva a půl tak se jí mamka styděla na pláži vysvlíknout ze šatiček,byla jak z koncentráku.
Já říkám,že bych mohla napsat knížku a tom jak nutit dítě jíst-jednu dobu jsem jí krmila jen u puštěných teletabís a nebo ve vaně-totálně se zabrala něčím jiným a otvírala pusu.Jinak by jí klidně stačil jeden jogurt na celý den.
Malej je zatím přesný opak,ten by jedl pořád-ale taky moc nepřibírá,máme osm kil.
Dneska bude mít poprvé masíno,tak jsem zvědavá co na to bude dělat.
11. čer 2009 ve 13:27  • Odpověz
jooo, to už taky znám :slight_smile: , nám teď zabírá mobil, pustím jí nějakou hudbu a dávám :slight_smile: to si musís užívát, že je malý jedlík :slight_smile: , co bych za to dala :slight_smile: at mu hezky chutná!!! nám masko moc nejede, u nás pořád vítězí květák a brokolice, to máme jako základ pořád :slight_smile:
11. čer 2009 ve 13:49  • Odpověz
jo tak u nás taky..a jak sem vám psala že nekakal tak tu mrkev nedávám a po té brokolici kaká pořád..:slight_smile: tak je to fakt super zelenina..:slight_smile:
11. čer 2009 v 17:21  • Odpověz
mel-a zkusila jsi už dýni?Ta změkčuje taky stolici...
11. čer 2009 v 17:32  • Odpověz
Tak masíčko prý byla mňamka,snědl toho docela hodně.Ale asi za hoďku už pokukoval jestli mu to dám zapít mlíkem. :grinning:
11. čer 2009 v 18:13  • Odpověz
Dvojka,

ne, přiznám se že tuto zeleninu neumím vůbec upravovat, i když bych ráda někdy něco uvařila, jenže manžel to nesnáší...:slight_smile: ale zatím s tou brokolicí taky dobré.. a jak tu dýni vaříš?

aha tak já maso ještě nedávám. no čeká nás to taky brzo..:slight_smile: a co žloutek holky, to už dáváte?
11. čer 2009 v 19:25  • Odpověz
mel-já to nevařim,kupuju zatim ve skleničkách.Malá je atopik a tak bych kupovanou zeleninu neprubla :pensive:
11. čer 2009 ve 20:02  • Odpověz
autor
Mel žloutek už jsem dávála spolu s bramborou a mrkvičkou. Moc mu to chutnalo. Masíčko už taky dáváme. Vždycky trošičku a rozmixuju se zeleninkou.

Seba já si myslím, že to je krásná váha, my máme necelých 8 kg. Opravdu tohle neřeším. Pokud malý nestrádá, tak jsem v klidu. Krásně papá a papá všechno co mu udělám.
11. čer 2009 ve 20:54  • Odpověz
barbika, a jak často žloutek dáváš, a kolik?já taky ještě nedávala, ale asi už by jsme měli.
holky, dáváte na noc kaši?my jsme pořád ještě na nlíčku.
11. čer 2009 ve 20:59  • Odpověz
autor
Dávám tak 2x týdně a celý žloutek na 1 bramboru a 1 mrkvičku. Ale určitě můžeš dávat cokoliv jinýho.
Kaši jsem zkoušela na noc, ale přišlo mi, že je mu po ní těžko. Hlavně je pořád zvyklí na mlíčko a to taky na noc vyžaduje. Chci kašičku vyzkoušet přes den a pak uvidím.
11. čer 2009 ve 21:03  • Odpověz
u nás je to taky tak, je zvyklá, že dá po koupání mlíčko a už u toho dopíjení spokojeně usíná,taky jsem si říkala, že ji zkusím přes den, možná hned po ránu, protože ona po ránu nějak moc sniídat nemusí,aspoň teda moc nechce mlíčko,asi po noci ho má dost :slight_smile:
11. čer 2009 ve 21:17  • Odpověz
Ahoj holky, jsem ráda že jsem tohle téma objevila, náš malej se narodil 4.listopadu.
Je to usměvavý miminko, který je celekem baculatý, máme 9,3kg. Taky ještě nelezeme, nějak se mu nechce a hlavně není rád na bříšku. Otáčí se na bříško i zpátky, ale nevyhledává to. Zato by stál pořád na nožičkách, sám se nezvedne, ale jakmile může tak se staví.
Doufám, že mě mezi sebe přijmete, je fajn se mít s kým poradit :wink:
11. čer 2009 ve 21:46  • Odpověz
Ahoj holky,
zravím a vítám jitinku-my taky upřednostňujeme nohy.
Žloutek chci vyzkoušet dneska,ale ještě nevím s čím-u nás to je v prodejnách se zeleninou na štíru,tak nevím co budou mít.Nebo koupím mraženou....Kaši nedáváme,stačí mu moje zásobárna-takže vlastně má dopo ovoce a odpo zeleninu s něčím.
Chci sehnat a zkusit cuketu a brokolici měl jen ze skleničky-tady ji mají hnusnou,tak musíme čekat až nám ji přiveze tatínek.
12. čer 2009 v 08:22  • Odpověz
Zdravím, je fajn, že je nás tu víc a víc :slight_smile:
taky se dnes chystáme na žloutek, já dávám většinu skleničky, protože tam musíme mít ten květák, nebo brokolici :slight_smile: ,ale jen co začneme sklízet zeleninku doma na zahrádce, tak budeme vařit doma.
12. čer 2009 v 08:55  • Odpověz
Já spíš vařím,ale to proto,že odendám malýmu,něco do toho řidám,osolím a mám jídlo i pro nás-jsme obě docela zeleninový a polívkový,takže nemusím jinak vařit :grinning: :grinning: :grinning:
12. čer 2009 v 09:31  • Odpověz
tak to jo, to mas výhodnější, mě to vaření těch malých porcí moc neba :slight_smile: ,ale až bude naše zeleninka, tak to tak budu taky dělat, takové polívky pak máme rádi všichni :slight_smile:
12. čer 2009 v 09:57  • Odpověz
Ahojky holky,je super,ze se rozrustame a rozjizdi se to tu:o)

Mala je dneska uzasna,vcera jsme byli cely den u nasichtak ji asi taky prospela zmena!Zoubky urco rostou,ma tmavy agresivni kakani a je opruzena,to tak mame jen kdyz rostou zoubky!Koupu ji v hermanku a omyvam ji hermankem prcinkua á pomaha to!Jinak mala uz sedi jak profik,jeuzasna!

my jsme byly vetsinou ted taky na sklenickach,ale pomalu zacinam varit pro malou a moc ji to chutna,tak jsme rada!Jako mnamku doporucuju kedlubnu,mala ji zboznuje:o)Delam ji kasi(kedlubna,brambor a mrkev-mrkev muzete nahradit cimkoliv) a mlaska ji to:o)

Snad uz se zlepsi pocasi,tesim se az budu maly davat saticky:o)

Pristi tyden nam dovezou novou kuchyn,zili jsme tady nejakou dobu jen v provizornich podminkach(rekonstruujem vlastnimi silami baracek a tak se nemuzu dockat!
12. čer 2009 v 11:56  • Odpověz
autor
Sany určo vyzkoušíme kedlubnu. To mě nenapadlo :slight_smile: Já tak nějak kombinuju. Jednou uvařím já, podruhý dám skleničku.
Taky už se těším, až bude teplo a nebudu muset Tobíka tak oblíkat. To uplakaný počasí je fakt hrůza. Ani nemůžeme moc ven, protože je to fakt jak aprílový.. Jednou svítí sluníčko a během minuty slejvák.
Rekonstrukci chápu. Jsme na tom úplně stejně. Teď dokončujeme reknostrukci dětského pokojíčku.. No a pak si chceme dát volnější léto a začneme s obývákem.
Na baráčku je pořád co dělat.
12. čer 2009 v 17:07  • Odpověz
Kedlubna mi taky nenapadla,díky!Ty tady mají.Dneska mi to počesí pěkně s.. do školky jsem dobíhala v dešti,nazpátek opět zmokla a celé odpo poslouchala Sáru kdy půjdeme ven...zítra si jí chtějí vzít naši na velký pohádkový les,tak uvidím jak bude.
Malý je docela protiv,tak jsme vykoupali,za chvíli nakojím a pevně doufám,že odpadne...
12. čer 2009 v 19:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.