• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
ahojte holky, byli jsme u pediatra a váží 7 300 g a k měří přesně 70 cm..za tři dny máme sedm měsíců! :slight_smile:
jinak nám řekla, že můžeme dát už i dětský jogurtek a taky masíčko, tak to zkusím...jinak jsem koupila řepu tak taky zkusíme..:slight_smile:)

to je mi líto že máte blbé počasí! tady je zas vedro. až moc. tak asi zítra půjdem k jezeru..
skleničky jsem ještě nezkoušela, dávám zatím tu zeleninu a strouhanou mrkev s jablkem a banánem a to mu strašně chutná..:slight_smile:

jak to vlastně máte holky s těma mírama a váhama? ať vím jestli je ten náš malé nebo velké miminko..:slight_smile:
12. čer 2009 v 19:48  • Odpověz
Meleri-odkud jsi,že tam máte teplíčko?
Sebastian měl v půl roce osm kilo a 68cm.Už krásně spinká,Sára si už taky šla číst do postele,takže si jdu hodit nohy nahoru a číst si.
Dobrou
12. čer 2009 ve 20:30  • Odpověz
U nás se taky hezky spinká :slight_smile: ,Nelinka má teď čerstvě 7kg a 70cm,(PV 3000g a 52cm)
12. čer 2009 ve 20:34  • Odpověz
autor
Poslušně hlásím, že u nás už se taky spinká :grinning:

My máme 7850 g a 70 cm, při narození to bylo 3720 g a 52 cm.

Jo Mel odkud jsi, že tam máte krásně, já jsem ze stř. Čech, z Kladenska a celý den tu chčije a chčije, jak by řekl pan Kemr :grinning:
12. čer 2009 ve 20:55  • Odpověz
Ahojky,hlasim,ze u nas je taky ulozeno!Ukladam ji kol devate,usne hned,nebo chvili povida,jsemrada,ze je to tak,do 3 mesicu jsem ji uspavala na micic a byla jsem uz vyrizena a ted je to pohoda!Jak to mate vy?

Jsem rada,ze jsem pomohla s kedlubnou,celkove mam radost z nas diskuse!

Irenka na pulrocni prohlidce vazila 7800g a merila 70cm!

Holky,ona je tak sladka,jak si seda,je to sikulka moje!Predstavte si,ukradla mi z policky u postylky rohlik,ktery jsem na chvili odlozila,ze dam nasemu pejskovi a ona si ho v postylce spapala(byl to rozek rohlicku:o)Ona je fakt zrout:o)

Tak dobrou kocky,stavim se zitra
12. čer 2009 ve 21:23  • Odpověz
Sany,

no to je pěkné s tím rohlíčkem! :slight_smile:

Hm no holky jsem z jihu Francie.. :sweat_smile: tak tu je horko pořád..
dneska se už fakt těším že jdeme ven...

Holky, to jsou pěkné míry! :slight_smile:

jinak bych se chtěla naučit dělat ten domácí jogurt, tak sem zvědavá jak to půjde...:slight_smile: včera mi pediatrička řekla že z kojeneckého mléka..no ale to asi nepůjde co..neděláte to někdo? a z mého mlíka jogurt... :grinning: no zas tolik už ho nemám....a včera jsme žertovali s manželem že když tam přidám marmeládu že by to i jedl... :sunglasses:

pěknou sobotu!
13. čer 2009 v 11:50  • Odpověz
Ahojky,nějak mi to sem dneska nešlo se dostat,až teď.
Meleri-ne že bych ti nezáviděla :grinning:
Tak dnešní noc pohoda,vzbudil se ve tři,nakojila jsem a vstávali jsme v šest-takže jsem i docela fit.Přřed chvilkou zbouchnul meruňkovou výživu a teď jsem ho dala k Sárince do pokojíčku,abych si dala kafčo.
Malý měl PV-50cm a 3,55kg.
Sany-já ho prostě frknu do postýlky,tak pět minut mu to trvá a odpadne-teda většinou,někdy se taky staně,že ho jdu vyndat,ale to už musí být.
A musíme se pochlubit,krásně už děláme paci,paci-Sára to s ním trénovala a dneska už opravdu plácá a šíleně se u toho tlemulkuje-těším se až to uvidí MM.Tak zatím
13. čer 2009 ve 12:04  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
mám chvilku než se sem nasáčkují děti.Včera doobkládal MM koupelnu tak jsem dřela jak barevná.V pondělí to teprve může spárovat tak bude další bordel :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,ale je fakt šikovnej moc se nu to povedlo.

Teď jsme se vrátili z bazénu malá se v kočárku prospala,zdlabala celý oběd a teď řádí na zemi. :slight_smile:

Jinak kedlubnu taky dělám je to mňamka,ale eliška po ní a po květáku hrozně prdí tak to nedělám moc často,aby jí nebolelo bříško.

Jinak my jsme měli v půl roce 7kg a 67 cm :slight_smile: teda holky máte dlouhánky :grinning: :grinning:

Trošku se vyjasňuje tak asi půjdem na procházku,máme tady babičku tak ať si povozí. :wink:
13. čer 2009 ve 13:40  • Odpověz
Ahoj,
teda, nejak to nestiham, ale aspon docitam. Tak to my jsme prcek, v pul roce mela L. 63.5cm a 6.8 kg, ale myslim, ze za ten mesic docela vyrostla, aspon obleceni ji je najednou vsechno nejaky mrnavy (vzdyt mi taky doted nosily 0-3 mesice :wink: )
S tim jidlem taky nejak nemam inspiraci, dnes jsme poprve dali maso, jinak furt mrkev, brambory, prijde mi to nuda...Vetsinou mam sklenicky a k tomu uvarim bramboru, ale chtela bych varit vic, jenomze kde nakoupit nejakou peknou zeleninu? A za par dnu bych pomalu zkusila nejake to ovoce ke svace, ale nevim nevim, zatim porad po obede dokojujeme.
A jinak mam anginu, tak doufam, ze to Laurik nechytne, takovy boleni v krku by muselo byt naprosto priserny pro mimino! Ani me se to nelibi :grinning:
13. čer 2009 v 16:10  • Odpověz
autor
Mel, taky vůbec nezávidím ten jih Francie :wink:

Zlatouch, pokud ještě kojíš, tak by Larinka nic chytit neměla. Mám to ozkoušené, měla jsem ošklivou angínu a dr mi řekl, že v mém mlíčku je plno protilátek a Tobík z toho má všechny obraný látky, a opravdu. Neměl ani rymíčku a to já byla vyřízená.

Dneska jsme byli za známými na Zvíkovském podhradí, takže celodenní výlet a já sotva držím oči. Takže jdu spát. Mějte se a doboru!
13. čer 2009 ve 22:17  • Odpověz
holky já se přiznám že s těma skleničkama moc nevím jak to pak je když to nedojí. to se může schovat do lednice a vydrží to třeba na večeři? ohříváte to nějak?

a jak to děláte na výletě? já teda jenom kojím. nemáme žádné vybavení na horko takže dávám jenom doma.

vidím že každé miminko je fakt úplně jiné, no je to sranda s těma mírama..:slight_smile:

zkoušeli jste někdo řepu? my zkusíme dneska večer..právě že zas jdeme pryč tak bude mít jenom mlíko.

mějte se moc pěkně!
14. čer 2009 v 08:53  • Odpověz
Ahojky-Mel-já zbytek dám do lednice a pak to ohřívám v vodní lázni.
Na výlet nic neberu,kojíme-ale teď už bych mu možná mohla vzít výživu.
Dneska už má výživu zbouchnutou,chystáme se na celý den ven tak zeleninku dostane až večer.
Holky co kojíte,taky vás tak koušou-nejde to nějak odnaučit?
14. čer 2009 v 09:31  • Odpověz
Ahojky holky!
A ja se klidne priznam,ja Meleri tu Francii zavidim,tam musi byt krasne:o)I kdyz u nas je dnes taky pekne teploucko,tesim se na prochazku!

Vcera jsem objednala Irence na netu jidelni zidlicku drevenou,kdyz uz umi sedet sama,tak se tesim,ajk dojde!

Jinak Irenka zacina byt pekne jista a nozickach,stoji uz moc pekne v postylce,je to sranda ji sledovat,ale mam z toho husiu,ze tak rychle roste,ja chci zpatky to moje maly miminko,i kdyz je pravda,ted je s ni opravdu sranda,uz zacina byt partak:o)

SEBA-gratulujem k paci,paci,to my jeste neumime,ani papa,ale ucime taky intenzivne:o)

Meleri:ty skleicky muzes nechat v lednicce 48hodin a pak ohrat v ty vodni lazni!
14. čer 2009 v 11:14  • Odpověz
Ahoj holky,
tak já jsem v pátek dostala rýmu a v sobotu to skočilo na Domču, takže mu teče z nosánku a je chudák protiva, a do toho se mu ještě prořezávají zoubky ( teda jeden nahoře už je venku a ten druhej snad zítra ) si to chudinka užívá. Sice ještě kojím, ale jenom v noci a tak už asi nemá tolik obraných látek :unamused:
Seba: my se taky učíme ale když mu to ukazuju tak se hrozně řehtá a nespolupracuje :sweat_smile: :sweat_smile: a k tomu kojení, Domča už má 5 zoubků ale nekouše, kousnul mě jednou když byl menší, ale teď už ne takže neporadím. Ale když přestal pít a už jenom dělal hovadiny tak mě taky kousnul, takže napít a dát pryč :wink:
Sany a Irenka si už stoupne sama ??? Domča se snaží, ale nějak nemůže to tělo vytáhnout, ale na nožičkách se udrží, tak to snad přijde...
14. čer 2009 v 19:22  • Odpověz
Sebi,

a dáváte i ty přesnídávky? já si pamatuju že když sem byla malá tak mi to strašně chutnalo, ale kdy s tím naši začli nevím, navíc mě mamka nekojila...:slight_smile: tak asi začli dřív..
já se přiznám že po celodenním výletu ho dáme spát a konec.. :frowning2: prostě se mi už nechce vařit.
jo náš teda nemá zuby, ale v dásních má teda sílu a když mě kousne tak to zabolí! tak to nechci vidět se zuby... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Sany,
páni tak brzo! to je opravdu silné miminko! ale je to asi krásný pocit když vidíš jaké dělá pokroky! jinak dík za radu s tou skleničkou.

není co závidět-krásně je fakt všude! akorát do Holandska a Belgie bych asi na dovču nejela, to jsou snad jedinézemě které se mi nelíbí...

Jitinko,

tak at se rychle uzdraví!
14. čer 2009 ve 20:02  • Odpověz
Dobry vecer,devcatka!Irenku jsem ulozila o ul hodky driv,uz byla nejaka vyrizena:o)Ona je hodne aktivni,tak se ji ani nedivim!Dnes jsme byli cela rodinka na prochazce,bylo to fajn,akorat jsem si spalila ramena,mam je cerveny jak rak:o)

Jitus,snad se brzy oba uzdravite!Irenka si stoupa sama,jde do kleku,zapre se a vstava,vzdycky je z toho vyjukana,ale dela to jen v postylce,v ohradce se pokousi,ale nejde ji to!

Je to muj bobik,dnes jsme mela takovy stisneny pocit,nevim,ajk to vysvetlit,proste strach,abych o ni nikdy neprisla,aby se ji neco nestalo,to bych neprezila,porad jsem se s ni mazlila!

No,nic jdu dodelat resty v domacosti,a pujdu taky do pelechu,opatrujte se holky i s mimiskama,zitra se za vama zase stavim:o)
14. čer 2009 ve 20:53  • Odpověz
Dobré ránko,Seba vstával před pátou s tatínkem-ten nám zase na týden odjel,takže už mám za sebou kafíčko,poklidila jsem a teď čekám až se vzbudí Sára.
Včera na prochajdě bezva,Sára s MM si pojezdili na bruslích,Sebastian začal na tatínka dělat pá-pá.Taky jsme zkusili ty sušenky od šesti měsíců a pane jo :grinning: ty chutnaly!!!
Meleri-já byla v Holandsku na výměnné práci a bylo to docela fajn-je pravda,že na koupání tam nebylo!!!
Přesnídávky dávám-dr to dovolila a moc mu chutnají.Nejvíc asi hrušková.
Jitinko-přejem uzdravení,u mimč ta rýma je hrozná.
Sany-gratulace ke stoupnutí...za chvíli budete běhat :dizzy_face:
15. čer 2009 v 06:54  • Odpověz
Ahoj holky, jooo víkendy jsou fajn, když jsme doma celá rodinka, nějaké výlety a prochajdy :slight_smile: ...už se těším na další,tak Nelinka se pomalicku začína plazit, ale pozpátku, tak nevím :frowning2:
Sany- Irenka je fakt šikulka
Jinak my už taky dáváme přesnídavky docela dlouho a moc vhutnají, u nas vede Sunárek banánový :slight_smile: a jak píše Seba i sušenky jsme už zkusily a chutnají, ale to je po tom na preslečení malá a někdy jsem pěkně zaplácaná i já :slight_smile:
15. čer 2009 v 09:11  • Odpověz
Ahoj, ty vikendy, jsou bezva, ale Lauru obcas pekne rozhodi :grinning: Vcera jsme meli doma komorni oslavicku a mela nejak moc podnetu ci co, tak nemohla spat a byla docela protivna.
barbika-tak zatim snad choroba zustava u me, L. rymila uz predtim, jeste ji to trochu drzi, ale zadny drama
V sobotu prisla na to, ze prevracenim se muze presunovat, tak od ty doby vali sudy furt, akorat zatim jednosmerne :wink: Ale naky stoupani, to si vubec nedovedu predstavit :fearful:
My jime jenom zeleninovy a zacnem masozeleninovy prikrmy, ovocny presnidavky jsou urco v poho, pokud tam neni pridany cukr :wink: Susenky, tak to asi jeste pockame, jsou s cukrem?
15. čer 2009 v 16:14  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem dneska pro jistotu jela k dr, tak malýho poslechla jukla mu do krčku a říkala že má trochu chycenej nosohltan, tak nám napsala Physiomer na rýmičku a dneska už netekla a docela i dejchá nosánkem tak to snad bude v pohodě. Teď už spinká tak snad bude klidná noc :wink:
Hub, ono pozpátku je to jednodušší, ale za chvíli určo přijde i na to že to jde dopředu
Zlat, náš mladej taky když potřebuje tak se někam dokoulí a dopřevrací, tak na co by lezl :sweat_smile: :sweat_smile: :wink:
My teda doma vaříme a Domikovi to hrozně chutná, ovocný přesnídávky kupujeme nepřislazovaný a včera měl i nektarinku a jak mu šmakovala :grinning: Jinak u nás mají hroznej úspěch kukuřičný křupky jsou nesolený a krásně se rozpustí, takže když potřebuju něco udělat a Domča zlobí, tak mu dám křupku a je klid a hlavně mu to pomáhá i na ty zoubky, jak si to brousí.
15. čer 2009 v 18:28  • Odpověz
jitinka, ty kukuřičné křupky co se normálně kupujou v obchode, nebo jsou nějaké speciální?já mám teď docela hrůzu z toho horka, malá mi pořád nechce pít žádné tekutiny, čaj, štávičky, no zkoušeli jsme kde co a tak mám strach, že by už měla pít :frowning2: ,ona nemí pocit žízně, nebo nevím :frowning2:
15. čer 2009 v 19:18  • Odpověz
jo tak na krupky uz jsem taky slysela chvalu :slight_smile: Pry je maji ve zdravych obchodech (vite co myslim, ze jo) a deticky se opravdu zabavi, asi se po nich brzo kouknu :wink:
15. čer 2009 v 19:28  • Odpověz
Díky moc za tip,taky se po těch křupkách mrknu.
S těma sušenkama to nepřeháním,má je jen v kočárku a to jednu,dvě.Ona mu s nima pomáhá Sára-tajně.
Malej už spinká,venku se moc neprospal,utíkalo se před deštěm a probudil se,tak jdu ještě uložit prcka a pak mrknu na telku.
Přeji dobrou noc...
15. čer 2009 v 19:46  • Odpověz
Jsou to kukuřičný křupky a já je kupuju ve zdravý výživě, a ta je v každým městečku, tak až je seženete tak dejte info co na to vaši prcci říkali :wink: :wink:
15. čer 2009 ve 22:45  • Odpověz
Ahojky,koukám,že tady to dneska nejelo.Mě docela zlobilo pc.Sárince jsem dneska vytrhla první zoubek,tak čeká na vílu zubničku co jí nadělí-dostane příspěvek na koníka.Sebulka vůbec nechtěl jíst,jen měl mlíčko a i venku se mi dobýval pod triko...
:grinning:
Jinak náš kocour už se začíná pohybovat spíše po hořejšku-Sebu zajímá jeho ocásek a fousky...
16. čer 2009 ve 21:24  • Odpověz
Ahojky holky,jeste nez zalehnu,tak pisnu!
Irenka dnes prospala behem dne skoro sest hodin(na trikrat-to i na ni jako space je dost)tak jsme si rikala,ajk bude usinat a usnula hned,je takova unavena z toho lozeni a ted si stoupa,uz i v ohradce a u nasi postele,no jsem z ni hotova!Zitra nam dovezou holky,novou kuchyn,tesim se jak blazen,konecne budem mit kuchyn jakse patri a ne nejaky provizorium:o)

SEBA:My mame pejska a Irenka ho taky dobre nahani,ale jde videt,ze ji ma rad!

tak dobrou,zase zitra
16. čer 2009 ve 22:41  • Odpověz
Čauky,malej dneska spínal krásně,akorát před pátou vstával.Včera měl den kojo-stále hledal-a ani nekousal.Sáru jsem už v tomto věku nekojila,tak nemá tucha co mě čeká..ale bradavky pěkně bolí,když kousne-beru k tomu ještě warfarin a to se dělají modřiny.
Jinak u nás v noci byla víla zubnička.....přispěla Sáře do pokladničky a hádejte co si přeje... :grinning: :grinning: :grinning:
tatínka asi klepne :rolling_eyes:
17. čer 2009 v 08:17  • Odpověz
Ahoj holky, mně taky nějak nešlo PC,a taky se doma moc nezdržujeme, máme podkrovní byt a když je trošku víc horko, tak je tu jak v pekle :slight_smile: ,tak využíváme babičku :slight_smile: .
Seba, když je malý takové ranní ptáče, jde ješte dopoledne spinkat?Sárinka si přeje koníka :slight_smile:??To je hezké :slight_smile: naše malá dnes vstávala taky na ni brzo, už pred šestou, ale najedla se v sedm to zalomila na delší hodku zase, takže dobrý :slight_smile:Holky, máte ve spaní dětí už nějaký rytmus, my ješte tak uplně ne :frowning2:
17. čer 2009 v 09:01  • Odpověz
Ahojky,Hubinko-malý chodí spát po deváté,pak po jedné a někdy ještě po páté-když je venku tak usne po každé.Takže rytmus máme,akorát v noci se to nedodržuje..někdy spí krásně a někdy se budí každou druhou hoďku na kojo.
JJ-chce koníka-nevím,nevím....v tři plus jedna :grinning:
Stačí kocour,co jsme si pořídili místo druhýho dítěte :sweat_smile: :sweat_smile:
17. čer 2009 ve 13:51  • Odpověz
Ahoj holky tak jsem koupila ve zdravé výživě ty křupky a malá se může zbláznit jak jí chutnají.Krásně se rozpustí klidně to zkuste.Jinak zatím dávám tak 3 křupky denně :slight_smile:

Včera a předevčírem jsem lítala po chirurgii náš nejstarší si zlomil malíček,samozřejmě před prázdninama tak jsem byla naštvaná :angry: ,že je takové kopyto.Ještě mu rovnali dva články tak ho to muselo dost bolet :frowning2: .Je naštvanej nemůže hrát na počítači blbě se mu mačká klávesnice :grinning: :grinning:

seba co takhle nějaký oddíl kde by mohla chodit a starat se o koníka a třeba ho sponzorovat(samozřejmě v rámci možností). :wink:
17. čer 2009 v 17:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.