• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
Ahojik hollky,zrovna nam montujou kuchyn,ani nevite v jakym jsem tranzu!Po dvou letech ji konecne mam:o)

HUBINKA-my mame rytmus kolem nocniho spani danej jasne!Mala chodi spat mezi pul devatou devatou a spi zhruba do pul osmy!ted se nam narusil trochu rytmus spanku pres den!Chodila spat kolem desate na pul hodky!Pak kolem jedne spala tri hodiny!Ted chodi spat kolem devate,spi hodku!Pak kolem dvanacte spi dve hodky! A jeste po cvrte,to spi taky ty dve hodky,nejpozdeji o pul sedme ji budim,aby se ji neusinalo hur v devet!Ona je spac jak blazen:o)
17. čer 2009 v 17:31  • Odpověz
autor
Ahojky, tak Tobík se dneska začal otáčet ze zádíček na bříško. Takže mazec. Už ho nemůžu nechat nikde ležet. Do teď to ještě šlo, že jsem ho položila na záda a odběhla si. Věděla jsem, že se otočí max na bok a dál ne. Takže klidný doby skončili :grinning:

Jinak u nás je to s tím spinkáním tak, že přes den spí vždycky po 10 tak půl hodinky, pak po 1 a to vydrží třeba do 4 a pak až uspávání v 8. Večer je to, že usne v 8 a budí se kolem 1-2, a pak už je to po dvou hodinách. Naposled ráno v 6 a pak vydrží ještě do 8. Už jsem si na to docela zvykla, ale těším se, až se vyspím v kuse celou noc :grinning:
17. čer 2009 ve 20:49  • Odpověz
Dobrý večer-u nás už se konečně spí.Malý byl dnes docela protiv-už druhý den chce jen kojit a ani výživu si nevezme :confounded: Doufám,že to má jen k zoubkům a zase to přejde.
Barmborko-s tím koníkem by to nebyl problém,hřebčín máme asi 200 m-jsme ze Slatiňan.Jestli jí to vydrží tak to budem muset nějak vyřešit,ale oddíl tady není...no budem to muset prozkoumat.
Sebastianek už dělá paci paci a mává na požádání a šíleně se u toho chláme-má radost,když ho za to chválíme.Dneska chytnul kocoura za ocas a ten se šel pomstít na mě-jsem zvědavá,jak to mezi nima bude pokračovat dál.měla jsem z toho docela strach,ale zatím to jde.Kocour ho chodí hlídat k postýlce i do vany :grinning:
Tak zatím
17. čer 2009 ve 21:36  • Odpověz
Ahoj holky, objevila jsem dneska tohle téma. Můžu se taky vnutit? :slight_smile: Naše malá bude mít v pátek 7 měsíců, obrací se jako divá ze zad na bříško i obráceně, zatím se plazí jen dozadu... teda dopředu už se jí taky pár zajímavých pohybů povedlo :grinning:, ale lezení se tomu ještě říct nedá. Spíš se pořád zvedá na kolínka a péruje :slight_smile:. Dneska už měla náznaky, že by se z tý polohy posadila. Zatím totiž nesedí.
17. čer 2009 ve 21:55  • Odpověz
autor
Ahoj Hope, vítáme Tě :wink:
Tobík už se plazí, zatím neleze, ale přesně jak píšeš tak teď se zvedá na kolínka a péruje. V postýlce už se posazuje a občas se mu povedlo si stoupnout. Takže budeme muset asi snížit pelest, aby nám jednoho krásného dne nevypadl.

Seba taky už máváme a děláme paci paci a ještě se mu líbí šiju boty... a je z toho taky vysmátý :grinning:

Koupili jsme Tobíkovi hrací záchod od FP, dneska jsme ho na něj posadili po jídle a seděl na něm jako na trůně, ale písničky jsme se nedočkali :slight_smile: Ale byl hrozně důležitý!
18. čer 2009 v 11:03  • Odpověz
Ahojky,
Hope-vítej mezi námi.
Dneska tu je strašný dusno,za chvíli budu muset pro prcka do lidovky a vůbec se ven netěším.
Jinak už vím proč byl Sebík včera tak protiv-do rána nám vylezly čtyři horní zubáky...au,au to bude kojení :grinning:
Barbika-u nás se boty nešijou,to ho nějak nebaví,zato teď ho Sára učí vypláznout jazyk a dělat indiána.
18. čer 2009 ve 14:10  • Odpověz
Ahojky,
děkuju za přivítání. Nám ty zuby ne a ne vylézt. Spodní jedničky jdou už vidět docela dlouho, ale zatím nic :slight_smile:
A co už říkají vaše děti? Naše malá nejvíc říká tata (pak ještě baba a papa)... to je spravedlnost, máma je s ní celý dny, ale mama z ní ještě nevypadlo :grinning:
18. čer 2009 v 18:13  • Odpověz
Ahoj, hlasi se matka lineho ditete - zuby zadny a mluveni? Si delate srandu, ze uz neco rikaji, ne? To ani naznakem, ale uz skoro tyden valime sudy :wink: Aspon neco :grinning:
18. čer 2009 v 19:28  • Odpověz
U nás se taky ještě nemluví-nebo tomu není rozumět-taková hotentoština :sweat_smile:
Jinak už spínáme,měl zvýšenou teplotku,tak jsme osprchli a šel-jsem zvědavá v kolik bude vstávat,doufám,že ne ve tři :grinning: :grinning:
Odpo trénoval lezení,tak dozadu mu to jde krásně,ale dopředu ani o mm....no někdy na to přijít musí
18. čer 2009 v 19:40  • Odpověz
Ahoj holky, dneska jsem Vás objevila a jsem ráda, aspoň si můžem poradit co a jak s našimi listopadovými mazlíčky. śkoda, že jsem to neobjevila ještě před začátkem příkrmů, to jsem fakt potřebovala poradit. Naše dr. mi dala akorát leták Hami a bylo.
Jinam Filípek měl dneska 7,55 a 68cm. Je to divoch. Obracet na bříško se začal někdy po 4 měsíci, obráceně až asi před 14 dny, to mu nešlo. A teď začal lézt, ale dozadu. Už ho nemůžu nikde nechat ani vteřinu, aby mi nespadl. V kočárku by nejradši už seděl, pořád se zvedá. A paci paci začal někdy po pátém měsíci :slight_smile: Máma taky neřikáme, jenom "bába brrrm" - jako že babča přijede :grinning: když krmím říká "ham" a po jídle se může zbláznit. Vařím zeleninu z naší zahrádky, zbytek kupuji ve skleničkách - jako brokolici a květám. Už jíme i kuřecí a krůtí. Odpoledne přesnídávky. Ale kojení mu nesmí chybět.
A se spaním je to očistec. Zásadně se mnou v posteli a ještě to trvá minimálně půl hodiny, někdy hodinu. V šestinedělí i 2 hodiny než zabral.
Zoubky ještě nemáme žádný. Měli jste nějaké potíže, když rostli? Dost se toho bojím. Mám doma dětský sirup (brufen). Dává se dětem nějaké utišující léky, když při zoubkách mají třeba teplotu nebo průjem?
18. čer 2009 ve 23:32  • Odpověz
Dobrý ránko :slight_smile:

tak hlásím změnu, v noci nám vylezl první zub :grinning:. Přesně v 7 měsících. Malá v noci pobrekávala, ráno mrknu a měla tam trošičku krve a zub venku :slight_smile:
19. čer 2009 v 08:46  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

hope.n gratulace k zubu naše malá jestli bude po tatínkovi tak bude bez zubů ještě v roce :grinning: :grinning:

My teda říkáme baba,mama a hlavně ham ham děcka už před malou nesmí ani lízat lízátko,včera ho měl syn a malá dostala amok plakala a ham ham no divadlo :grinning: :grinning:

U nás dneska počasí zas na nic prší budu nucena žehlit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
19. čer 2009 v 09:33  • Odpověz
Ahojky,Barmborko-to žehlení nezávidím,u mě je problém se k tomu postavit,pak už mi to neva..
Sebastianek spinkal docela krásně,dvakrát bylo kojo a jednou prdíky...ale myslím,že ho vzbudila Sára,asi na ní něco leze..je dost plačtivá,do školky nechtěla,protože by nemohla si hrát se Sebulkou...uvidíme co z toho bude.
Počasí u nás je divný,chvílema to vapadá na déšť,chvílema sluníčko.Ale noha,co jsem v ní měla embolku bolí,takže zlom přijde určitě.. :rolling_eyes:
19. čer 2009 v 09:44  • Odpověz
hope - gartuluju k zubu, takhle v pohode by nam taky mohl vylezt!
marcelko - vitam latkarku :wink:
a jinak mam dojem, ze mam naky netecny dite, zvuky vydava to jo, ale naky slabiky nebo dokonce slova, to teda fakt vubec :grinning: A ze by reagovala na jidlo, z toho taky nema rozum, to svoje ji vcelku nadsene, ale nejak ji nedocvaklo, ze by se mohla sapat po cizim...
chystam se brzo pridat ovoce, pry ma byt ze zacatku povarene - co jste davaly? Nebo presnidavku?
19. čer 2009 v 10:59  • Odpověz
autor
ahojky
Sebo teda hned 4 zuby najednou?? Tak to si asi chudák vytrpěl, viď.

Marcelkad, vítej. Koukám, že spaní si taky užíváte. My měli v šestinedělí taky očistec. Tobík vydržel třeba 3 hodiny v kuse plakat. Bylo to hrozný, ale manža mi moc pomáhal. Teď už je to docela dobrý. Sice jsme si ho naučili uspávat v ruce, takže po krmení tak čtvrt hodinky chodíme a houpáme, ale za tu dobu vytuhne, a pak ho můžeme v klidu položit do postýlky a tam vydrží do prvního nočního kojení.
Dneska nastal zlom, ale je mi jasný, že ho tady teď pochválím a vrátí se to do starých kolejí :grinning: Na dnešek totiž spinkal úžasně, usnul v půl 9 a spinkal do 1, to jsem ho nakojila a dala zpátky do postýlky a vydržel spinkat až do půl 6. Tak dostal trochu cucnout a zase usnul a spinkal do půl 8. No úplně zlatý. Asi vycítil, že nejsem 100%. Nejspíš jsem včera ofoukla, protože mě neskutečně bolí levý prso. Asi zánět, ach jo.

Bramborka tak to jsme na tom stejně, já tady sedím u PC a koukám na tu hromadu prádla. Ale vůbec se mi do toho nechce, takže vymýšlím práci kolem :grinning:
Je tu příjemný deštík, tak asi vyházím ven kytky, aby trochu opršely.....
19. čer 2009 v 11:14  • Odpověz
Ahojte holky,tak hajame,mam konecne klidek,ale Irenka je zlaticko,nemuzu si stezovat!Akorat to jeji stoupani,je cim dal tim jistejsi,pohupuje se na nozickac,musim ji porad v oku,ale pady jsme uz mely:o)Jinak zatim nemluvi,parkrat rekla tata,slabiky vydava hodne,ale zatim to nerozjela,tak uvidime!Zavidim,ze vam mimousci delaj paci,paci nebo papa to u nas vubec a to celkem intenzivne to s ni zkousim,jen se smeje,tak budu pokracovat,jednou se to nauci,krasavice moje:o)

SEBA_tolik zoubku naraz?Chudacek malinkej,gratulujeme

Vitam vsechny nove,je fajn,ze je nas cim dal tim vic!Irenka uz ma jidelni zidlicku,moc se ji v ni libi!

Jinak jsem se dovedela vcer,ze me vzali na vejsku dalkove,jsem nadsena!Mal je hodna,tak to urcite zvladnu!
Tak zatim papap,jdu to tady uklidit,vypada to jak po vybuchu:O)
19. čer 2009 ve 12:17  • Odpověz
Ahoj vsichni,tak dnes je Sebík hrdina dne :slight_smile: , chudáček, ale aspon to má za sebou, než čeket na každý zvlášť.
U nás je to s mluvením taky tak nijak, nejde jí nic rozumnět s když sí jí nikdo nevšímá,tak začne pištět a má z toho hroznou radost, když ji okřikujeme :slight_smile: My paci-paci taky nacvičujeme, když ho dělame spolu, tak je hrozně důležitá a sama na počkání neplacá, ale placá kdykoliv jindy, skoro pořád :slight_smile:
To počasí je dnes hrůza, ani nevím, jestli vyrazit na prochajdu, jestli za chvíli nezmokneme :frowning2:
Sany-blahoprejeme k prijeti na skolu,super!!!
19. čer 2009 ve 12:57  • Odpověz
Ahoj holky,

tak nas lenoch taky nedela zadny paci paci a pod. Nacvicujeme casto, ale jeho to moc nezajima. Slabiky teda taky zadny, ale pomalu zacina znova brblat, tak se nekdy dockame. Nejvic miluje znelku na Primu, to uplne zkoprni a usmiva se. Je to sranda.
Jinak se spanim to mame taky na stiru. Nechce usinat v postylce. Driv usinal krasne, ted uz jenom s maminkou v posteli a obcas se postesti ze ho prendam do postylky. Budi se v noci kvuli prdikum, ty nas snad neopusti nikdy :frowning2: Ted chudacek vubec nemuze kadit, nejak to nemuze vytlacit, takze bojujeme.
Zacala jsem s ovocem. Sklenicky mi vubec nechce, tak povarim jablicko a rozmixuju a taky banan, ale ten syrovej.
Holky co jeste muzu z ovoce??
19. čer 2009 ve 13:34  • Odpověz
Sany gratuluji k přijetí.O jakou školu jde,jestli to není tajemství :slight_smile:
19. čer 2009 ve 13:43  • Odpověz
Holky poradte co na fleky od mrkve a tak? Vubec mi to nejde vyprat. V cem perete vy?
19. čer 2009 ve 14:05  • Odpověz
Já mám Lovelu. Vypere se to vždycky v pohodě, ale jak se malá něčím zapatlá, jdu to hned předeprat v ruce. Protože když jsem to nechala až do praní, vždycky tam malej flíček zůstal.
19. čer 2009 ve 14:09  • Odpověz
ahojte holky můžete poradit nějaké pěkné stránky kde se dělá scrap booking? hledala jsem na netu a nic moc.

budu moc ráda..

jinak se máme dobře, akorát nás trochu trápí ty zubečky, tak doufám že už se to konečně vyklube...

jinak uvažovali jste už někdo o krmící židličce? nám doktorka řekla že ho můžem dát ale on ještě sám nesedí! :confused: zatím krmím v té malé autosedačce, ale už je to jak prase.

jinak skvrny od mrkve mi taky moc nejdou...naštěstí je to jenom na bryndácích ...

mějte se pěkně!
19. čer 2009 v 16:43  • Odpověz
Ahojda holky,dekuju za gratulace!Jedna se o lektorstvi nemeckeho jazyka na Masarykove univerzite,porad tomu neverim!
Meleri-my uz zidlicku mame,ale uz teda sedimeprisl anam ve stredu!Ja bych ji asi koupila az si sedne,ale je to na tobe!Kdyz zas dr. rekla,ze muzete,tak by se nic stat nemelo,tezko rict,jestli se mimcu bude sedet dobre,kdyz neudrzi balanc!
JInak co se tyce ovoce,ja bych podstate davala zhruba,co se namane!I jahudky ci tresne,ty bych aůe predtim pevarila ve vode! dr. mi to rikalaTesim se az budou pekny melouny,to ji urco pojede:o)
19. čer 2009 v 17:58  • Odpověz
Sany,

já nevím moje bábi dycky říkala až si děcko sedne tak pak..tak právě proto zas mám dilema..

navíc mi řekla, že od půl roku se můžou dávat jogurty a sýry, kdežto všichni tady mluví na příkrmech že jogurty atd né, že až od 8 měsíců..já mu ten jogurt občas dám o pohoda, tak nevím no...jiný kraj jiný mrav..

jo meloun jsem dala, zezačátku chutnal, teď jaksi ne..:slight_smile:
třešně sem taky dávala, ale už moc nezrajou, tedkom začly broskve a ty se nesmí myslím?
19. čer 2009 v 18:03  • Odpověz
ahoj, tak ja se teda priznam, ze Lauru krmim ze zidlicky uz 2 tydny i kdyz nesedi. Tech 15 minutek jsem se to rozhodla risknout, stejne ji vsechny babicky a jine navstevy drzi na kline skoro v sede (nechci kazdeho buzerovat), tak mi to prijde nastejno...
ovoce chci taky pridat, uz jsem koupila jablecnou presnidavku - ted podle me nema cenu kupovat lonsky jablka - a krome bananu taky nevim co jeste. Ale broskve by mely bat v poho, merunky urcite, to mi dop. i dr, ze zacatku povarit, ve Francii uz budou v kondici, vid Meleri, ale ty dovazeny se mi moc davat nechce...
20. čer 2009 v 19:53  • Odpověz
ZLatouch,

a jak to zvládá? nevrtí se? náš malý začíná nesnášet tu autosedačku..prostě v tom nechce být..kroutí se tak až z toho málem vypadne...nevím proč..tak nevím jestli s tou židlí to nebude ještě horší...
jo broskve teď máme, zrovna doma, no právě nevím jestli to zrovna není zakázané..uvidím..
20. čer 2009 ve 20:34  • Odpověz
Ahoj holky,
já taky malou krmím v židličce, i když ještě sama nesedí. Nebo jak se to vezme, když se má čeho držet, tak sedí. Říkala jsem si, že když to mám v tý poloze v pololehu, nemůže to snad uškodit. Sedí v tom jen asi 10 minut denně. Připadá mi, že je to skoro stejný jako v autosedačce nebo v lehátku.
20. čer 2009 ve 21:37  • Odpověz
Ahojky,taky krmíme v židličce-mame fabulu,takže ji má vetšinou na pololeh.U Sáry jsem měla jen tu dřevěnou a to jsem jí tam dávala snad až v roce.
Zoubky už máme skoro úplně venku,proběhlo to celkem bez problémů.Jen chtěl stále kojit a mimo to si vzal pouze výživy,ale u těch se mu dělaly snad i boule za ušima-snědl celou skleničku a rozčiloval se,že chce ještě.
Broskve,meruňky a jahody bych dávala jen povařený.
Meleri u Sáry jsme měli taky problém s autosedačkou,pomohlo až když se přestěhovala do větší a mohla v ní sedět.
21. čer 2009 v 09:36  • Odpověz
my máme ještě židličku z které papala manželova babička.. :zipper_mouth: a malý nesedí vůbec. tak asi počkáme. jenže mám problém že v té autosedačce teď už nechce být..nikdy ji neměl rád. tak nevím jak to teď budem řešit..prostě v té sedačce bude muset být dokud se nenaučí sedět... :slight_smile: ale za asi deset dní bychom měli mít sporťák tak snad to trochu pomůže..

SEba,

super nápad, udělám dneska broskvový kompot, vůbec mě to nenapadlo..a dík za tu autosedačku..náhodou taky seděl ve větší od kamarádky a pohoda..ty "vajíčka" jsou fakt na hov...o. škoda že to dycky člověk zjistí pozdě...kdybych to věděli tak to ani nekoupíme, prakticky jsem to skoro nevyužili jen na krmení..
a kolik zubů máte? dva nebo víc, jak to vlastně vypadá? roste jich víc na jednou?

snad se máte pěkně! přejou hezkou neděli.
21. čer 2009 ve 14:56  • Odpověz
tak my se s zidlickou fakt moc nematlame, mame Antilop z Ikey, takze zadny vymakany polohovani, Laura v ni hezky "sedi", fakt se vubec nevrti a krmit v ni jde krasne, myslim, ze se ji to i libi. V sedacce si vzdycky mohla vykroutit hlavu, co se kde deje, ted ma pred sebou vsechno na pultiku a dokonaly prehled :wink:
tak u Seby uz skoro vsechny zuby, to my nespechame, jsem zvedava, kdy vyleze prvni...
Tak jak smakoval kompot? Ja furt nevim na kdy to ovoce zaradit, bojim se, ze mi pak prasknou prsa :grinning: Vcera jsem nedokojovali po obede a bylo to jak v 6tinedeli, pekne nality bolavy cecek :grinning: . No prej se to ma samo nak regulovat, tak uvidime :wink:
21. čer 2009 v 16:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.