• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
je to naprd, ta sedačka...prodáme ji..aspon koupíme nějakou pořádnou, velkou..
jej my sme to nedali s tím kompotem páč malý už spí...:slight_smile: ale zítra už je po víkendu tak budu mít víc času to udělat.
21. čer 2009 ve 20:41  • Odpověz
Ahojky,už jsme opět vyprovázeli tatínka do práce.
Meleri-zubů máme šest,čtyři teď vylezly najednou.Ale musím zaťukat,nám zatím lezou bez nějakých větších problémů.Jen kapinku teplotka a více kaká.
My už větší autosedačku pořídili,takže ji mladý vyzkoušel a byl šíleně důležitej,že vidí :grinning:
Byli jsme jen na menším nákupu v DM-no nechali jsme tam tisku,chtěla jsem využít ty slevový kupony.Tak jsme malýmu pořídili mimo kosmetiky i ty výživy od Sunárku-jsem zvědavá,jestli mu bude jedna stačit :sweat_smile:
22. čer 2009 v 05:52  • Odpověz
Ahoj

Seba jakou jste koupili autosedacku? Malej je ve vajicku uz taky narvanej a protoze uz tolik nespi, tak ani nevydrzi v aute. Jezdime k nasim a to je tak dve hodinky, kdyz neni zacpa. Uz se nam tam potom nudi a chce ven. Vam uz prcek sedi, nebo se muze dat vetsi i kdyz jeste nesedi sam.
22. čer 2009 v 09:18  • Odpověz
Ahojky, taky mě to zajímá jak je to s těma většíma autosedačkama, pořád jsme ještě ve vajíčku, ale už nám pěkně přěčnívají nožičky a Neli se o ně zapírá a pak pomalu vystupuje za jízdy :slight_smile: ,asi už by to taky chtělo něco většího.
A jak se vedla diskuze na ty krmící židličky, tak mi pořád krmíme v lehátku máme Fisher Price a to nám vyhovuje, zatím ještě o změně neuvažuju, i když krmící židlicku už máme,byl to vánoční dárek od babi :slight_smile:
Seba, taky tak nakupuju v DM :slight_smile: , vždycky tam nechám balík :slight_smile: , my baštíme od Sunárku ovocné přesnídávky, ty zbožnuje :slight_smile:
22. čer 2009 v 09:45  • Odpověz
Ahoj, no ja nevim s tema vetsima sedackama - je to bezpecne? Me se to teda rika, Laura je prcek, v 6m 64cm, ale myslim, ze po smeru jizdy se to nedoporucuje driv jak v 8 mesicich a i s tim bych byla opatrna :confounded: Preci jen pri narazu to mrneti vyhodi hlavu dopredu, sice uz ji drzi, ale porad to nemusi byt 100%. Ze koukaji nohy vubec nevadi, jenom ta hlava nesmi precuhovat.
Kuponky do DM taky mam, ale cekala jsem, ze dorazi dalsi a zadny mi neprisly :unamused: Stejne tech tehotenskych a novorozeneckych vetsinu furt mam - kdybyste mely zajem, poslu :wink:
22. čer 2009 v 10:36  • Odpověz
My jsme v lehatku taky krmili, mame od chicca, akorat malej se uz zacal kroutit a jak si v tom sedal, tak porad sahal na zem. Hlavne se mi vzdycky zakousl do lehatka, kdyz mel plnou pusu, takze ho mame jako pr..e No v sobotu jsme koupili zidlicku, taky od chicca a musim rict, ze ta zmena je markantni. Malej krasne papa, libi se mu ze ma prehled a je vysoko.
22. čer 2009 v 10:39  • Odpověz
holky, já na to vůbec nemám čas, prosím moc moc o radu, jakou autosedačku byste doporučili pro 7 měsíční dítě? a do jakého věku vlastně vydrží? My prodáme to vajíčko a chtěli bychom v česku koupit nějakou, co vlastně v česku letí? dá se koupit i v bazaru?

jinak jsem dneska udělala ten kompot a fajn a tedkom uvažuju jestli ho můžu i zmrazit..tak nevím, zmrazujete někdo příkrmy?

hm dneska jsem samá otázka..:slight_smile:

musím se taky pochlubit, malý začal říkat aba, pak papa (to manžela potěšilo :slight_smile: a baba...tak si říkám..je to česky nebo francouzsky...:slight_smile:))co žvatlají ti vaši? taky podobně? ať se dozvím jakým jazykem...

sugars,
to samé..:slight_smile: kroutí se, hryže..je to asi naprd.

Zlatouch,

ajaj, to sem nevěděla že je to až od 8 měsíců..náš malý má 71 cm. problém je že v tom vajíčku fakt nechce být..:(
22. čer 2009 v 10:54  • Odpověz
Ahojky,tak máme sunárek v sobě a moc si pochutnal.
Hubinko taky máme lehátko od fisher,malý je v něm rád,ale když jsem ho tam krmila,tak přeze mě neviděl a všelijak se kroutil.
Sugars-značku nevím,je v autě,ale je to od devíti kil do třiceti šesti a je polohovatelná,pětibodovka.
Zlatouch-já taky čekám na další kupónky,jaksi potřebujeme větší plíny....
Meleri-autosedačku bych v autobazaru nekupovala,nikdy nevíš jestli nebyla bouraná-a jak dlouho vydrží..Sáře bude sedm a má přes dvacet kilo,takže si myslím,že v ní ještě pár let bude-zatím se tam krásně vejde a pak půjde na podsedák.
Příkrmy nezmrazuju,tak to neporadím.
Holky co kojíte,dáváte někdy kaši?
22. čer 2009 v 11:31  • Odpověz
Seba ja kasi davam. Nestle Ryzova mlecna.Obcas mu do ni dam trochu jablicka, nebo prodavaji i bananovou a jeste ovocnou. Malej ji miluje. Davame uz od 5 mesice, protoze jsme meli problemy s prdikama a po kasi se mu to trochu upravilo.
22. čer 2009 v 11:34  • Odpověz
Seba-to mi vykladej, co malá děla v lehátku, někdy je to naše krmení docela groteska, ona chytá lelky všude atak je to mazec,pouštíme si pisničky,a tak :slight_smile:
sugars-a kdy tu kasi dáváš? ja s ní nějak pořád jestě nezačala,pres den nevím kdy a na noc jí jede mlíčko a taky už je taková utahaná, že ho krásně pije a usíná u toho a pak už ji jen položím do postýlky :slight_smile: a chrní :slight_smile:
22. čer 2009 ve 13:55  • Odpověz
Hubinka vzdycky na vecer. Tak v sest. On krasne papa, pak si chvilku pohrajeme a jde spinkat. Obcas si cucne mlicka a nekdy take ne.No vetsinou usne tak do osmi , tak mu ta kase i vytravi trochu. Myslim, ze ze zacatku mu delala trochu problemy, asi mu bylo spatne, ale ted je to v pohode a vzdycky kdyz vidi, ze micham kasi tak strasne pokrikuje a otvira pusinku.
Zkousela jsem i kase od Hami, ale prisla mi hrozne umela. Tahle Nestle je fakt moc chutna, hodne mlecna. Ja uz neodstrikam, takze davam mlecnou, ale maji i nemlecnou. Jednou jsem to zkousela z odstrikanyho mlika a bylo to hrozne cuckaty a vubec mu to nejelo.
22. čer 2009 ve 14:02  • Odpověz
vy papkate naposledy v tech sest?no my máme tak kolem ctvrte ovocnou svačinku, tak kaši bych jí mohla dávat až po koupání, těsně před spaním,musím zkusit nějakou koupit.
Jinak jsme holky koupili kukuřičné křupky a super, jedou nám víc něž sladne sušenky,krásně se jí drží v ručičce a rozpustí v pusince, tak nemám strach, že by si dala nejaky velky kus :slight_smile:
22. čer 2009 ve 14:07  • Odpověz
No vetsinou ano. Nekdy si jeste cucne, ale vetsinou uz ne. Ale pak v noci se jednou vzbudi a kojim, ale taky to neni porad.
22. čer 2009 ve 14:22  • Odpověz
Tak to holky asi tu kaši vyzkouším,malej se mi budí na kojení v noci třikrát..tak by třeba i jednou vynechal.Jak často teda ještě kojíte?
22. čer 2009 v 15:09  • Odpověz
my už nekojíme,ale minimálně jednou za noc pijeme mlíčko,tak kolem 2 - 3hod.
22. čer 2009 v 15:21  • Odpověz
já kojím tak čtyřikrát za noc ted..ale jak kdy. někdy je to i dvakrát jenom.
holky poraďte když tak tu autosedačku prosím..:slight_smile:
22. čer 2009 v 16:03  • Odpověz
My budeme autosedačku pořizovat podle testu. Aby byla jistota, že je spolehlivá a bezpečná. Ale všude se píše, že děti do jednoho roku by měli jezdit v těch malých proti směru jízdy, takže zatím to necháme do listopadu tak, jak to je. Nejlíp v testech hodnotí autosedačky Römer.
22. čer 2009 v 18:29  • Odpověz
Hope,
dík. tak uvidím. problém je že malý v tom vajíčku prostě nechce být. :frowning2:
22. čer 2009 ve 20:15  • Odpověz
Autosedačku asi taky vezmem Romer (ještě nevím jaký typ přesně), zatím ve vajíčku je v pohodě, takže taky později. Kaši dávám kolem šesté - ve čtyři odpoledne přesnídávku a pak kolem šesté drobet (tak 120ml té kaše). Dávám zatím od Nutrilonu první kaše. Nedělám ji každý den, tak jednou za 3dny. Po koupání potom kojím. Ale stejně kaše nepomáhá na zasycení, jestli dám nebo nedám kaši, stejně kolem půlnoci se probudí a kojím a potom ještě 2x za noc.
Co to kupujete prosím za ty kukuřiné křupky?
Co krmíte za zeleninu? Já zatím mrkev,brambor, brokolice, květák. Ale co jiného nemám ponětí. Poraďte prosím.

Zlatouch - ohledně kojení. Jak dávám více příkrmů (oběd, svačinka, kaše) začíná mi ubývat mléko. Myslím, že si to tělo opravdu samo reguluje.
22. čer 2009 ve 23:53  • Odpověz
Ahojky,tak jsem včera dala kaši,docela chutnala,ale jak píše marcelkad-kojila jsem stejně třikrát.Tak ji občas budem dávat.
Marcelkad já dávám ještě kedluben,cuketu,červenou řepu.
Jdem do školky-moc se mi do toho počasí nechce,tady leje jak o život-už mě to docela s...
23. čer 2009 v 07:07  • Odpověz
Marcelkad,

a co je to za značka ta Romer, to je nějaké německé? no zkusím pohledat na netu.
aha tak my kaši nedáváme, myslím si, že je to zbytečné.
zkus cuketu, smíchávám ji s troškou bramboru a žloutku (jen občas) a celkem mu chutná..nebo můžeš dát trošku masa. max. dvě lžičky.
já taky kojím v noci, ale zas si říkám že je to dobré že má aspon člověk dostatek mlíka..
23. čer 2009 v 10:30  • Odpověz
Meleri jak máte u vás v cizině?Taky je u vás tak hnusně?
Já kojím i přes den..jakmile si řekne,tak mu dám-dokud mám :grinning:
23. čer 2009 v 10:53  • Odpověz
jo taky se ochladilo. my sme ale rádi...byla strašná vedra, nedalo se to vydržet.
jo dobře to píšeš..dokud je tak se musí dát!
jinak počkej v česku je nějak moc hnusně? ajaj, příští středu letím k našim...tak snad se to umírní! :slight_smile:
23. čer 2009 v 11:12  • Odpověz
Meleri, tady je asi 15 stupňů, leje jak z konve. Doma normálně topíme. HrůzA, tohle že je léto...
Romer - viz třeba tady http://www.autosedacky-romer.cz/
23. čer 2009 v 11:16  • Odpověz
Ahojky kocky,tady to teda vali:o)
To pocasi je des,my taky topime,hruza!
MELERI-v autosedackach se moc nevyznam,ale holky neco poradili,my jsme jeste ve vajicku spokojeny,tak to zatim neresime!
marcelkad-ja davam mrkev,brambor,cuketa,kedluben,redkvicka,rajcatko,kvetak,brokolice,spenat,ruzne to stridam,davam i masiko!

Kasi taky obcas dam!JInak vam holky nezavidim,mala mi spi celou noc,nastesti,ovsem ted chvili trva nez usne,chces i porad stoupat,tak trpelive pokladam!

A mame cvrty zoubek!Prvni nahore!Zase jsme to objevili,az byl proriznutej,zatim mame zoubky bez problemu!
23. čer 2009 v 11:28  • Odpověz
Marcelkad,
15 stupňů :confused: :rolling_eyes: ..ty brďo já myslela že je tak 22. tak to letos bude zase super dovča! :grinning:
dík za odkaz. omrknu to..tady stojí autosedačka tak kolem 200 eur ale i za 100 se dá sehnat, ale asi to bude šmejd..

Sany,
jo tak právě malý se naučil z toho úplně vykroutit nevím prostě to nesnese...jo tak mi to moc nevadí že se budí v noci, já to ani nevnímám a on taky ne, prostě v polospánku pije..my spíme od jeho narození spolu všichni..

a zrovna se vzbudil, tak se mějte!
23. čer 2009 v 11:35  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

chtěla jsem se zeptat,jak jsou na tom vaše dětičky pohybově,my máme chlapečka,29.6. mu bude 7 měsíců a je to lenoch,teda aspoň doufám,že je to leností,ale zatím se jen přetáčí na bříško,na obě strany,na záda se neotáčí vůbec a max má tendence se točit po vlastní ose a to jen,když je tam něco,co ho zajímá :sweat_smile: no a na ručkách se nezvedá vůbec,jen když s ním cvičím a přizvednu mu zadeček,tak to jo,ale sám vůbec :frowning2: moje dr mi říkala,že je pohodlenej,ale i přes to mi do očkováku napsala cosi o mírně zpožděným pohybu nebo něco takovýho a já si toho všimla až za pár dnů doma a docela mě to naštvalo :angry: vím,že každý mimi je jiný,jen začínám být trošičku nervózní,jestli nemám zajít na rehábku,abych něco nezanedbala :confounded: děkuju :slight_smile:
23. čer 2009 v 11:48  • Odpověz
cernovlaska - to bychom byly dalsi adepti na opozdene dite - L.se zacala poradne pretacet, jakoby valet sudy, presne v 7 mesicich, do ty doby se jen obcas nahodile prevalila, takze jeste mate par dnu cas, to prcek da :wink: A tim nas pohybovy rejstrik konci, zadny lezeni, zvedani se na kolenka, nic... Takze klid a na doktorku se vyprdni :wink:
23. čer 2009 v 17:14  • Odpověz
Ahojky-Meleri,sice na příští týden hlásí kapku víc teplo,ale asi bych si vzala svetry :confounded:
Černovláska-taky ještě nikam nelezem,sice se občas o kousek přesunem,ale jen dozadu.A myslím,že je na to vše času dost.
Sany 13-jak dáváš ty rajčata a ředkvičky?
Sebastianek už byl dneska čtyřikrát posr...,opět si cpe ručky do pusiny,před chvilkou usnul se Sárou na dece,tak mám odfuk a jdu na kafčo,celý den zívám,jak kdybych v noci někde řádila.
23. čer 2009 v 17:31  • Odpověz
SEbo,

dík za radu..určitě nabalím i teplé oblečení..no bude to změna, mám trochu strach o malého jak to zvládne...minule když jsme jeli tak se u našich osypal..asi z prášku..:( a to koupili tu Lovelu, tak nechápu...

Cernovlásko,

já si myslím že je tov poho...ještě je malý....náš je na tom uplně stejně..a to už mu táhne na osmý měsíc..neobrácí se zpátky na záda, neleze, nesedí, jak to popisuješ, ani se netočí se dokolečka, ...doktorka je ale spokojená..říkala a´t to necháme na něm...možná je to ale tím že je narozen v 35 týdnu ? nevím no.
24. čer 2009 ve 12:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.