• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štěstíčka narozená v listopadu 2008 - aneb jak rosteme a co už umíme....

(Zamčená)
10. ledna 2010 
Zdravím :slight_smile:
tak naše malá se začala plazit minulej pátek. Úplně z ničeho nic... a víte proč? Donesli jsme si mísu popcornu a ona asi jak to ucítila, začala se najednou plazit směrem k tý míse :grinning: :grinning:. Od tý doby se prostě plazí pořád. A musím říct, že to není tak super, jak jsem myslela. Pořád teď za ní musím chodit, protože když nehlídám, je najednou třeba v kuchyni a olizuje koš (je nerezovej, tak se v něm vidí) nebo mi pěkně vyndává věci ze spodních poliček a samozřejmě si je cpe do pusy :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Jinak taky ještě nesedí ani neumí lézt po kolenách.
24. čer 2009 ve 14:19  • Odpověz
Hopen,
tak to je super! to je šikulka! no náš malý na to furt nemůže přijít..max se o pár cm otočí..
jinak se stravováním je to celkem katastrofa...vůbec nic moc nejí..ani příkrmy, ani moje mlíko..taky to tak vaše děti měli když jim rostly zuby?
25. čer 2009 v 07:41  • Odpověz
Ahojky,zdravím všechny.
meleri, my máme nejedlíka normálně, všechna naše jídla jsou o nucení, je to hrůza, ale už jsem si trošku zvykla, naštěstí některé příkrmy jí chutnají, horší je to s mlíčkem, s tím bojujeme pořád, závidím všem,kdo mají mega jedlíky :slight_smile: ,to mi neznáma,každé naše krmení je menší divadlo :slight_smile: ,tak jestli je to u vás jen u zubu, tak nezoufej, za chvíli jsou venku a bude dobre :slight_smile:
25. čer 2009 v 08:32  • Odpověz
Hubinko,

nápodobně..:( malý vydrží tak dvě minuty a konec.doteď jedl slušně, mám fakt pocit že je to těmi zuby..je celkově podrážděný...

no právě že už to trvá asi 3 týdny ty zuby nebo 2 teda a furt neroste nic...:((
25. čer 2009 v 09:55  • Odpověz
Ahojky,
Meleri-mě u zoubků chtěl jen kojit anebo výživy.
Hubinka-to jsem měla u Sára,Sebastian je naprostý opak-vzteká si,když zjistí,že už dojedl! :grinning:
Tak já jsem dneska bez Sárinky,je naposledy ve školce.tak tam budou spinkat i přes noc.Teda odpo tam ještě jdu,mají besídku a pak pro ni půjdu až zítra po obídku.no aspoň bude čas ji udělat generálku v pokojíčku a něco nenápadně vyhodit :wink:
25. čer 2009 v 09:55  • Odpověz
seba- to si musíš užívat, když je Sebík takový jedlík :slight_smile: ,a upravilo se to někdy Sárince to baštění :frowning2: ?
meleri-nevím,ale určo má jen takové přechodné období, kamarádka to měla taky tak z malou, byla děsně protivná asi 14dnů, pak jí to prešlo a nakonec zub našla asi po měsíci a ani o něm nevěděli :slight_smile:
25. čer 2009 v 10:35  • Odpověz
Ahoj,
tak my se plszíme závratnou rychlostí už asi 3 týdny. Týden začíná na čtyřech propínat nožičky, jakoby se chtěl postavit. Jinsk klečí na kolínkách vzpřímeně a sám se z kolínek posazuje a hraje si v sedě. Je šikulka. Dr říká, že to bude sportovec:slight_smile: Je strašně zvědavý a to ho prý taky žene dost dopředu. Už asi měsíc máme ohrádku 140x140cm a nemůžu si ji vynachválit, když něco potřebuju udělat. Jinak leze po bytě, dělá inventury,.....no mazec a co teprve až začnou chodit! :slight_smile: S papáním ani pblm nemáme. Zatím kojím, takže dávám oběd (mrkev, brokolice, květák, cuketa, brambor - v různých kombinacích), přesnídávku (hruška, jablko, banán - mimovhodem banán jasně vede) a včera jsem koupila ty křupky, tak si asi 3 dal. Večer kaše a když chce tak před spaním kojo. Trochu hůř jí, když jsme pryč - např v restauraci po cestě z Lipna totálně odmítl, takže jsem ho nakonec musela dát na prso. Ale jinka v pohodě.
Jinak taky si vaše děti při krmení lžičkou povídají jakoby vnitřně? I když mají plnou pusu vydávájí zvuky? Jiřík to dělá furt. Tu hubu nezavře :slight_smile: Zuby namáme zatím žádné a ani v dohlednu to tak dle dásní nevypadá. Tak asi tak u nás. Holky, s těma zubama mě děsíte !!!
25. čer 2009 v 10:36  •  2 děti  • Odpověz
Hubinko-neboj se,upravilo se jí to,ale až v pěti letech :grinning: Do té doby to byl děs :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
25. čer 2009 v 11:33  • Odpověz
Illy,
tak malý má taky strašně rád banán..asi nejradši ze všeho..

jinak se neboj zas to není tak hrozné s těmi zuby...teda my žádné zuby ještě nemáme! :slight_smile:)

ach jo holky, tak se mi zdá že si malý nějak poranil jazyk, nestalo se to u vás někdy? má na té špičce takový červený pruh a pod ním jakoby modřina? tak nevím jestli mám zavolat doktorce nebo to samo přejde..je podrážděný nechce spát..vůbec nevím jak k tomu přišel..:(
25. čer 2009 v 11:40  • Odpověz
Ahoj holky,

tak mi od vcera bojujeme s horeckou. Vcere 39.1 dneska k 39. Hruza. Byla jsem u doktorky, pry nejaka viroza, ale nevi..zadne jine trable nema. Trochu prujem ale docela v norme. Takze doufam ze rostou horni zuby. Jinak nevim.
Hodne place a cely den je na me prilepeny.
Doufam ze bude brzo lip..je mi ho tak lito chudacka
25. čer 2009 v 15:59  • Odpověz
Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista
25. čer 2009 v 18:29  • Odpověz
sugar- taky to muže být šesta nemoc, jsou u toho par dnu 3-4dny vysoké teploty,pak se objevý vyrážka a je to OK,ani se na to nedavají žadné special.léky, jen tlumit teplotu,ale možná to jsou zoubky :frowning2:

seba- to jsi mě moc nepotěšila, s tím baštěním Sarinky, to se nám moc na lepší časy neblýská :slight_smile:
25. čer 2009 v 19:42  • Odpověz
Sugar-můžu potvrdit,měl to cca před měsícem-myslela jsem,že zuby,ale pak mu vylítly teploty,za dva dny se osypal a bylo to ok.Ani jsem nešla k dr.
Hubinko-se Sárou jsem si toto užila opravdu perně-krmení ve vaně,u telky-pak radost,že přibrala půl kila-pak nějaká nemoc a opět zhubla.Bylo to šílený...
Z oslavy na konec školky jsme se vrátila s malým po osmý-bylo to fajn,ale šílený záhul,většina tam byla s autama a mohla přejíždět,já jelikož má MM auto v práci sem lítala s kočárkem pěšo...do toho občas slejvák,kojila jsem i na pařezu v lese :grinning: :grinning: :grinning: -ale co bych pro Sárinku neudělala,že :astonished:
Myslím,že se zítra nepostavím,malý pak začal být protiv a tak jsem musela dom popoběhnout-asi dve km...k tomu mám ještě pár kil stále na sobě..no byla jsem ko :frowning2:
25. čer 2009 ve 21:34  • Odpověz
Čau holky. Ja mam doma taky listopadovýho kluka....Asi vám nebudu psát nic novýho, ale Adamovi moc chutná když dám 60ml mlíka (jedeme Nutrilon),kus banánu,kus uvařenýho jablička a tři sunarky sušenky a cely to rozmixuju. Muže se po tom utlouct. Ale on jí všechno.....Zuby mame dva dole, myslim ze ho to pekelně štve a je z toho kolikrát zpruzenej z toho rustu. A co se týče pohybu: Kdyz jsem začala okolo sebe o stejne starejch detech slýchávat jak se otáčej..pak jak uz sedej...atd, tak jsem ze dr ptala jestli Adam neni nejak opoždenej že nedela co se pise v knižkach a všude. Řekl mi, že do první třídy se s aktovkou nepoplazí :slight_smile: .Přestala sem to řešit. Každy díte je jiny. Začal se pak sám otáčet jak divej a ted se uz staví na kolínka...Nikam zatim neleze. Tak hezky večer....Chtela sem jenom neco pridat do mlejna...
25. čer 2009 ve 22:39  • Odpověz
Ahoj holky,malá se začala stavět v postýlce,no katastrofa takže večer dvacetkrát přijít a položit a neuplyne ani minuta a je zas na nohách :angry: :slight_smile: Jinak se pomalu pokouší stavět u nábytku,šuplíky před ní nemají šanci to furt otvírá a klečí u nich.Jednou si z kleku už i sedla sama ale hned spadla.Tak musí trénovat :wink:

mel jak se těšíš domů.Jsi z Ostravy?Máš nějaký program?Pojedeš i s manželem?Tady pořád prší tak nezapomeňte deštníky :grinning: :grinning:

seba já měla takový fofr ve středu,my teď momentálně auto nemáme až příští rok takže většinou pěšo nebo vlakem.Jsem si myslela,že taky nějaké kilo shodím,ale ono nic :angry: :angry: .Všechny kámošky kolem co kojily mohli jíst cokoliv a kila jim letěla dolů jak o život a zrovna já musím být ten druhý případ ani deko dole a to kojím pořád. :grinning: :grinning:

Zuby furt nikde :frowning2: :frowning2:
26. čer 2009 v 08:16  • Odpověz
Holky slyšela sem že jsou v česku záplavy je to pravda? :confused: Prý že na jihu MOravy.

ahoj Bramborko,
těším se velmi..bude to sranda, akorát to počasí mě sere teda...protože tady je už od února furt pěkně..taky nehubnu, kojím a furt nic..:(((

taky zuby nemáme ale já nikam nespěchám, se ráda, že je ještě klid...

Miaic,

kašli na to, každý to má jinak..naše mimčo taky nesedí, neleze, nestojí.. :grinning: každý svým tempem...
26. čer 2009 v 11:43  • Odpověz
jinak přecejen se pochlubit něčím musím.. :grinning: malý říká mama papa baba...:slight_smile: akorát děda ne, tak to bude můj tatík zase žárlit.. :sweat_smile:
26. čer 2009 ve 12:59  • Odpověz
Ahojky,
Meleri-je to pravda,záplavy byly a je snad 13 mrtvých-hrůza :frowning2:
Tak u nás se kapku leze dozadu,občas se posadí-jinak klídek.Zato paci-paci,pápá,kovej a čerta umí napožádání-nejlepší když něco chce-např.nás vidí jíst tak to dělá vše dohromady a očekává třeba řízek :grinning:
Sára odpo padla :sweat_smile: ve školce slavili do jedenácti,bylo jí to i docela líto,že už nepůjde-ale teď mi povídala,že cítí,jak roste,když je z ní školačka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jo a zjistila jsem,že má malý uzdičku na jazyku-takže jdeme ve středu k mudře a pak na orl na odstranění :confounded:
26. čer 2009 ve 20:03  • Odpověz
SEbo,

jejda co je uzdička na jazyku?
ajaj tak já ho naučila jenom paci paci..kovej a čerta ani neznám, co jsou to za říkánky?

to je hrozné s těma záplavama...to vůbec nevím, tovíš tady to neukazujou, a já moc zprávy na netu nečtu...sem ráda jak mrknu na koníka a na maily...

to je pěkné co ti řekla!

no tak tady jsou teďkom slevy tak jsem nakoupila plno oblečení na malého na 12 měsíců...nejhorší je, že tady jsou ty velikosti o dost menší, takže musím dycky koupit větší...je to někdy chaos! :slight_smile:
26. čer 2009 ve 20:34  • Odpověz
Meleri-má přirostlý jazýček,takže mu to musí šmiknout-vím,že ho bude bolet-už mám vybranou hračku,co mu za to koupím :confused:
A sobě pak koupím za bolestný taky něco,dneska jsem se nechala ostříhat-asi 20 cm..uvidíme co na to MM
Kovej,kovej kovaříčku,okovám ti tvou nožičku..... a čert je bl,bllllll a vyplazuje jazyk
26. čer 2009 ve 21:06  • Odpověz
SEba... :grinning: pěkné s tím čertem!
chudáček..no snad ho to nebude moc bolet?? toto fakt neznám.. :frowning2:
jo tak já jsem zrovna ve fázi kdy si nechávám narůst dlouhé vlasy..

SOS-vyznáte se někdo v těch číslech ponožek? nevíte co je tak na těch 9-12 měsíců případně 18 měsíců?
:slight_smile:
26. čer 2009 ve 22:00  • Odpověz
Ahoj holky tak hlasim, ze pruhem presne jak jste psaly..tri dny horecky a dneska se malej osypal. Od vcera uz nema ani teplotu, tak jsme byli venku. Krasne se prospinkal a uz je zase veselej.

Doufam ze to nevadi, ze byl venku...
27. čer 2009 v 16:06  • Odpověz
ahoj Sugars,
a co mu je chudáčkovi? :frowning2: at se to spraví!
a jak to že se osypal? no třeba mu procházka naopak udělala dobře.. :slight_smile:
27. čer 2009 ve 21:41  • Odpověz
Meleri nevime.. Holky psaly 6 nemoc..prubeh by odpovidal. V pondeli jdeme na kontrolu, tak jsem zvedava co nam rekne doktorka. Malej dneska nemuze zabrat, tak nosime..Doufam ze to budou horni zuby...uz aby byli venku :confounded:
27. čer 2009 ve 22:20  • Odpověz
6 nemoc, co to je? :confused: no hlavně at je vše v pořádku! jo ty zuby nás taky trápí, ale vypadá to že se jen tak nevyklubou.. :frowning2:
28. čer 2009 v 07:10  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím všechny!!
sugar, to jsem rada, ze to u maleho nebylo nic horšího, 6 nemoc je virové onemocnění, které mívají takový drobci a už by ji mít nikdy neměli, něco jak treba zarděnky, že ji máš jen jednou za život, už budete ok, jen teď ty zoubky, ty nadělají fakt neplechu :frowning2: ,kdyby jim mohla clověk nějak pomoct :frowning2:

seba- klobou dolů před tvym programem ve čtvrtek,asi jsi musela být KO, ale musela jsem se i smát, když jsi psala, jak kojíš na pařezu :slight_smile: ,ale spokojené a štastné děti všechno vynahradí :slight_smile: co manžel říkal na nový sestřih??

meleri- závidím ty slevy dětského oblečení,ja jsem co se týká Nelinky pěkná hadrářka :slight_smile: ,těď radši parádím ji, než sebe :slight_smile:

Snad nám dnes výjde s tím počasím aspoň ta neděle, včera u nás opět celé odpoledne propršelo :frowning2: , hezký den všem!!!!!!
28. čer 2009 v 08:07  • Odpověz
Hubinko,

jo tak to sme na tom stejně! :slight_smile:)) místo abych čuměla po oblečení na sebe tak spíš šílím s dětskýma věcma..

hele já myslela že ted jsou v česku slevy taky ...

no jsem zvědavá jak v tom česku teda je....a když prší tak je asi dost zima že? mamka říká že je pokaždé jinak tak fakt nevím...co nosí vaše děti? dáváte jim dlouhé kalhotky nebo kratasy? asi s sebou vezmu všecko..
28. čer 2009 v 09:30  • Odpověz
Ahojky,Sugars-podle tvého popisu to přesně odpovídá...a když se osype,tak se ven už může,ale akorát ne na sluníčko-ale to u nás nehrozí,že :grinning:
Hubinko-včerejší náš program byl dost podobný,byla tu přehlídka koní,ukázky drezúry atd.Takže jsem pro změnu kojila před hřebčínem no a kolem páté konečně dorazil MM,tak jsem mu předala aspoň Sáru.Účes se zamlouval,dokonce ani moc neremcal,že jsem skoro na krátko...od 17 co spolu jsme jsem měla jen dlouhý vlasy.
Meleri-taky závidím slevy v oblečkách.nic nenakupuju raději.Však včera jsem koupila Sáře kovbojskej klobouk,tričko s koněm a malýmu riflovýho piráta-no neudělej si radost :dizzy_face:
Jinak je tady kolem dvaceti,když prší tak je svetr dobrej-malýmu dávám body s dlouhým a dupačky,no a s sebou neustále vozím mikču,deku a čepičku.
Už mě to počasí opravdu docela pěkně s... :angry: :angry: :angry:
28. čer 2009 v 10:05  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Tak u nás celou sobotu a neděli lilo,takže malá trénovala doma plazení.Se s manželem smějeme,už se plazí jak voják,od hodiny by mohla na vojnu :grinning: :grinning: .Má srandu,když se s ní děcka honí po bytě,ale má fakt rychlost.Dneska jdem na poradnu tak jsem zvědavá kolik přibrala a vyrostla za ty dva měsíce.Pak napíšu :wink:
29. čer 2009 v 11:49  • Odpověz
holky já se s váma loučím, odlítám do toho česka, tak tady asi tak měsíc nebudu! snad se u vás vyčasí a užiju si taky toho sluníčka ,zvlášt když budu mít volno..:slight_smile:

bramborko super! je to fakt rychlovka? já fakt nevím jak to probíhá..ale tatík mi něco takového říkal, že prý se stačí otočit a už je děcko za skříní..tím myslel teda mě jak sem byla malá...:slight_smile:)
29. čer 2009 ve 12:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.