• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Tak jsem to konečně založila, vím, že ne všichni ti prcci jsou štíři, ale to neva :slight_smile: Myslim že nikdo nebude střílet, když se přidá i střelec :grinning:
4. pro 2008 ve 13:38  • Odpověz
Ahojky, super Kacko :slight_smile: tak jsem tu. A Verbalinku máme už doma, tak snad se toho taky dopátrá. No jo, ona má vlastně už Střelce, to je fakt :wink:
Tak malej usnul, tak jsem si lehla s ním a vzbudil mě telefon, to se mi přes den stává pravidelně, to mě naštvalo.
4. pro 2008 v 15:45  • Odpověz
autor
Teda ten porod bych v okně vidět nechtěla :dizzy_face: Verb ty máš teda náturu, já radši u šití fotila kluky, než abych na to myslela co mi tam dělaj :sweat_smile:
Ta suma co jste tam nechali, to je teda síla, stejně pořád nemůžu pochopit, proč někde stojí epi 5tisíc a někde je to zadarmo :astonished:

Jo a nechtíky jsem zatim neřešila, ale někde jsem slyšela že to někdo dělal průběžně pilníkem tak to mi přijde docela dobrý, když se někdo bojí že ho těma nůžkama kuchne :wink:
4. pro 2008 v 17:25  • Odpověz
Já mám v tý soupravičce nůžky a kleštičky na nehty, pilníčky a kartáček na vlasy. Ale já jsem zase četla, že miminkům se pilovat nehty nesmí, tak nevim, těžko říct... Ale náš malej už těma nehtíčkama docela škrábe, takže by to asi chtělo zkrátit.

S tím placením epi to taky nechápu, většinou to bývá všude zadarmo. Navíc já epi chtěla a měla jsem to dopředu vyplněný ten formulář a připravený peníze a nic, nechtěli mi ho dát a dodnes nevím vlastně proč. Asi jim přišlo, že málo trpim :grinning:

Jinak moje šití vypadá už dobře, skoro to není ani vidět. A co Ty Kačko už se to nějak zlepšilo? Pomohly ty koupele? Já se musim objednat na gyndu, nechce se mi teda vůbec.

No holky, Janco, Sesille - tak kde to vázne??? :grinning:
4. pro 2008 ve 22:21  • Odpověz
Ahojky, no já jak jsem byla v porodnici. tak mi tam sestra hned řekla at mi manžel přinese pilníček, Že oni to nesmí dělat ale já at si klučinu opiluju.Protože Ondráš byl teda podrapanej jako blázen.On je navíc vzteklinka a když má svoje záchvaty, přejíždí si prstíčkama po obličejíčku. Tak že piluju protože tu soupravičku na ty nehtíky máme taky ale mám strach že mu ucvaknu prstíček a těma nůžkama co jsou vyloženě na nehtíky ustříhnu leta tak h.......
5. pro 2008 v 09:14  • Odpověz
Jo ještě jsem chtěla napsat, že dnešní noc byla ukázková Ondra usnul v 9hod a vzbudil se ve 3 ráno. Ale stejně jsem se nevyspala, protože jsem furt chodila k němu jestli dejchá. Ten čaj asi fakt zabírá, jen ted ráno měl trochu bolení ale po dvaceti minutách přestal a usnul
5. pro 2008 v 09:17  • Odpověz
Sesille no tak to ti závidim, naše noc teda nic moc. Malej zase nespal od 4 od rána. Ale já šla spát do obýváku a staral se přítel, jinak bych už dneska asi omdlela únavou. No nic, musim jít, zase křičí, ach jooo :unamused:
5. pro 2008 v 09:41  • Odpověz
Ahojky, tak jsem dočetla interní poštu a jdu sem :slight_smile: Já včera nestíhala, odpo jsem měla návštěvu mých rodičů a večer jsem byla s malým doma sama, protože taťka vyrazil na pánskou jízdu (no trochu mu závídím, tu možnost si v klidu užít zábavu bez malého) a tak mě večer čekal tradiční křik a pobrekávání, Tomík to tradičně vydržel od půl sedmé do devíti, celou tu dobu jsem strávila tím, že jsem mu podávala vypadlý dudlík. Nevím, jak ti vaši kluci, ale Tomáš ho vydrží dumlat tak 1-2 min. v kuse a pak mu vypadne, takže začne pobrekávat, takže super zábava na podvečer. Vv devět jsem ho nakojila a odnesla do postýlky, tam chvíli pobrekávat a naštěstí vytuhl, takže já jsem se šla jen osprchovat a šla do hajan s ním, vydržel spinkat až do půl druhé.
No a dneska mi to celé podávání dudlíku začalo dopo nanovo, teď po kojení kouká a snad brzy vytuhne.
My nehtíky už stříhali, malej je měl dlouhé už od porodu, pak si i jeden ulomil, takže následovalo stříhání, u nás to tedy ve stavu spánku nejde, jen co se mu šáhne na ruce, tak se budí. Nůžky mám z Dm drogerie asi za 150,- Kč a těmi to šlo.
Jinak mě od včerejška od večera lehce pobolívá jedno prso, malej ho teď ani celé nevysál (ale je fakt, že mi to po tom co se Tomík u něj zakuckal, s něj teklo úplně samo), tak jsem zkoušela trochu ručně odstříkat, ale moc to nepomohlo, už teď ho mám lehce nalité, tak nevím, co s tím. A to mám ještě pocit, že se mi na něm udělal takový malý puchýřek na bradavce, včera jsem natírala mlékem, dneska už Bepanthenem, tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Bože jen ne nějaký zánět!
5. pro 2008 v 11:52  • Odpověz
ahojky, musím vám napsat novej poznatek. Jak si už Ondráš hraje, tak jsem zjistila že každá naše hračka má úspěšnost asi deset minut, pak ho začne strašně sr.... a on se vzteká a natahuje spodní ret. Tak že brzy asi začnem s manželem hračky vyrábět, protože na nové nebudeme mít. Né, dělám si srandu, zase tak rozmazlovat ho fakt nechci
5. pro 2008 v 17:39  • Odpověz
autor
ahoj,
tak manža měl ve čvrtek taky další zapití :slight_smile: Naštěstí se ozvala horlivá babička a tak tu se mnou byla nakonec i v pátek, jo, to jsem se zase krásně vyspala. Teď každej den jezdíme ven a tak místo toho abych se vyspala, tak šmejdim po vesnici :grinning:
My teď trochu bojujeme se zánětem v oku, tak pořád kapem opthalmo septonex. Naštěstí to bylo to jediný co jsem koupila pro jistotu dřív. tak jsme si řikali že musíme koupit i další věci jako proti horečce nebo průjmu.
A když už jsme u toho průjmu, docela by mě zajímalo jak se pozná, mě už teď přijde že je to dost řídký :zipper_mouth: :slight_smile:
Jinak k těm prsům, vůbec nevadí že jsou nalitý, mě teda Pepča rozhodně celý nikdy nevysaje! A stříká mi z něj taky samo. Zkus před kojením teplou sprchu a trochu ho rozmasírovat, aby se odsáli i ty vzdálenější místa, ale dokud není tvrdý, tak je to dobrý. Radši ho pokaždý prohmatej jestli tam nemáš někde tvrdý místo.
Já jsem nadbytek řešila snížením tekutin, zatim jsem neodstříkávala. Ale bacha ať to zase nepřeženeš, účinek se dostaví se zpožděním, tak abys zas neměla málo. Je to fakt na hlavu :sweat_smile:
Jo a jestli je horký to prso, tak po kojení a mezi zase dávej studený obklady nebo sprchu, to mě pomohlo. Měla jsem i teplotu ale po obkladech se to dost uklidnilo.
Kojení je fakt věda, jednou je mlíka hodně, jindy málo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Sesille můžeš prosím ještě jednou napsat co je to za čaj? dík. Já piju obyč pro kojící matky a tam je akorát tak kmín, kterej by měl bejt taky proti prdům, ale že by zabíral, to teda moc nevypadá.
6. pro 2008 v 15:52  • Odpověz
Ahoj holky,
my jsme dodělali kapičky Sab Simplex a včera začli dávat tem Baby Calm. Ale zdá se nám to o dost horší, malej řval celý dopoledne, takže se asi opět vrátíme k Sab S. V poledne jsme byli venku na procházce, ale foukal tu vítr a ještě k tomu trochu pršelo, takže teda nic moc. Teď jsem si asi na hodinu a půl schrupla s malym :slight_smile: Přítel jede za chvilku pryč, tak nás čeká osamělý večer a noc, to zase bude...

Kačko my máme zánět v obou očích už od narození a Štěpán to má opravdu ošklivý. Musíme ho čistit několikrát za den, taky kapeme ten oftalmoseptonex a výsledek teda zatím žádný, je to pořád stejný. A na průjem teda ani nevím co existuje? Mě taky občas přijde, že malej má dost řídkou stolici. ptala jsem se na to doktorky a ona mi řekla, že je to tím, že toho hodně vypije a funguje tak trochu jako průtokový ohřívač :grinning: Takže vlastně nevim jak se ten průjem pozná. Jinak já piju čaj pro kojící i fenyklový čaj (ten je přímo na prdíky) a malej se pořád kroutí, takže účinek žádnej.
6. pro 2008 v 16:59  • Odpověz
Ahojte, tak jsem vás našla :wink:
Ale nevím, jestli se nemáme s Willíkem urazit - on je střelec :rolling_eyes: Ne, dělám si srandu :grinning: :grinning: :grinning:

Když mě šili, tak byl Míra s Wildou ve vedlejší místnosti, kde ho měřili apod. a když jsem viděla, že je to v tom okně vidět, tak jsem nechtěla, aby tam byl a viděl to - tak měl zakázaný přístup :grinning: Stejně bych se nemohla na malýho soutředit, byla jsem ráda, že jsem si odpočinula a mohla se uklidnit. Ale je fakt zajímavý vidět se těsně po porodu - popisovat to asi nemusím :sweat_smile:

Jo, epidurál stál 4700. Nevím, proč je to někde zdarma a někde se platí. Když mě přijímali v Krči, tak mně porodní asistentka nabízela nějakou injekci do zadku, ale při těch šílených bolestech jsem se rovnou ptala na epi. Bylo mi řečeno, že se zeptá paní doktorky, ale protože viděli, že nejsem schopná vůbec fungovat a při kontrakci jsem jim drtila, co se dalo a nebyla jsem schopná ani správně dýchat, tak zavolali doktora a ten mi to píchnul. Katch moc nechápu, proč ti to nedali. Když se to platí, tak by jim to mohlo být jedno :confounded:

Nehty zatím nestřháme. Doktorka říkala, že je mají ze začátku srostlý s kůží pod nehtem a že bychom mu mohli ustřihnout i tu kůži, tak počkáme ještě týden, a pak se na to vrhnem. Protože teda taky pěkně škrábe.

Katch na gyndu máš ještě čas. Já jsem si koupila roztok na výplach, a tím si vyplachuju a vlastně oplachuju tu
jizvu. Já bych o ní ani nevěděla nebýt tý blbý vložky, kterou musím pořád mít kvůli očistkům. Ona mi to pořád dráždí, takže si pořád sahám mezi nohy a různě ji posunuju :angry:

Průtokový ohřívač říkáme i tomu našemu :grinning: On má specialitku, že to pouští nejenom do plíny, ale i při přebalování, když je nahej. Už 2x nás svou stolicí ohodil a má teda dlouhý dostřel :grinning: :grinning: :grinning: Bylo to přes celý pokoj :grinning: Takže teď přebalujeme tak, že jeden mu zakrývá ubrosukem zadek a pindíka a druhý ho otírá a maže.
Od pondělí jde manža do práce, tak jsem zvědavá, jak to budu dělat sama :unamused:

sesille - ty jsi opravdu rarita - 45. tt ??? :grinning:
6. pro 2008 ve 20:19  • Odpověz
Tohle téma nebude mít asi moc brzo 10.000 příspěvků :grinning:
6. pro 2008 ve 20:33  • Odpověz
Kačka2:
Ahojky, čaj Fenyklovej od Hippu. Je už od prvního týdne. Stojí asi 106kč a já si zatím opravdu nemůžu stěžovat, malej spí jak dudek. Bříško ho přestalo skoro bolet.
6. pro 2008 ve 20:42  • Odpověz
verbalinka: ty jo vidíš, já jsem si myslela že se to přehodí automaticky :grinning:
6. pro 2008 ve 20:58  • Odpověz
Ahojky,
Kacka: Kojení je opravdu věda, včera prsa večer nalité jak melouny, dneska pohoda, opravdu by mě zajímaly ty zákonitosti tvorby mléka. :grinning: Ale malej si nestěžuje, tak snad vše v pořádku. Já jezdím také každý den na procházku, vždycky tak na 1-2 hodiny, podle toho, jaká je mi zima :grinning: Dneska jsme byli i s manžou v Dolních Počernicích na předvánoční akci - výstava betlémů, živý betlém, inspirace. U kočáru jsme se střídali, jeden šel vždycky dovnitř, druhý čekal venku s malým a naopak. Tomík to celé tradičně prospal, takže žádnou vánoční atmostéru nenačerpal. :grinning: Se zánětem jsme také bojovali a už je to dobré, používali jsme to samé a ještě vytírali borovou vodou a za 3 dny to bylo v pohodě. NO průjem také nepoznám, myslím, že by se asi přidala teplota a zvýšila četnost kadění, jinak na teplotu také doma nic nemám, myslíte, koupit něco i bez porady s pediatrem? Nějaké čípky do zadečku?

Verbalinka: Tak Tomík se mi dodnes pokakal na přebalováku jen 1x a decentně, dneska jsem si to ale vychutnala s plnou parádou a naše plovoucí podlaha také :slight_smile: A to se při tom ani nekroutil ani nečervenal jako obvykle, no prostě žádný signál a pak výstřel :grinning: S tím počůráváním na přebalováku už tedy zkušenosti mám, ale on vždycky mrška počká, když už mám prdélku otřenou a mažu Rybikou a pak teprve spustí. Musím říct, že přes den už to beru s humorem, v noci jen otočím oči v sloup, v duchu si zanadávám a doufám, že ho to převlékání moc neprobere. Naštěstí se to nestává moc často.

Sesille: Tak to abyste si pořídili hračkářství :grinning: Opravdu toho vašeho rošťáka nechápu, podle mě by v tomhle věku ještě prakticky neměl jevit o hračky velký zájem, a už vůbec nechápu, jak poznáš, že ho to už neba. :grinning: Tomáš jen nevědomky bouchá rukama do řetězu, co má nad postýlkou, ale nic cíleného.

Katchula: Nechci strašit, ale nám pediatr řekl, že pokud ten Oftalmoseptonex do 4 dnů nezabere (neprojeví se aspoň malé zlepšení), tak máme naklusat na oční, aby to začli řešit tam.Jinak na gyndu chci také zajít ještě před vánoci, doktor je tam pak až 4.1., tak nechci zas tak dlouho čekat, chci se nechat zkontrolovat, abych něco zbytečně nezanedbala. To venkovní šití už mám v pohodě, to vnitřní tedy stále ještě ne, dnes jsem našla poprvé odvahu se řádně kouknout. Z čeho jsem nemile překvapená je to, jak jsem uvnitř povolená, mám pocit, že v tomhle stavu manžela snad ani neucítím :frowning2: , tak jsem dneska začala poctivě cvičit na posílení toho pánevního dna, snad se to zlepší.

Jak se chystáte na vánoční pečení? Já letos ani nějak nestíhám načerpávat vánoční atmosféru. Minulý víkend jsem udělala adventní věnec, dneska jsem tak přemýšlela, jaké druhy upeču, bude jich určo míň než loni, ale bez cukroví by to vánoce nebyly. A budu muset vyndat ze skříně svícen do okna, ten mi snad aspoň trochu večer tu atmosféru naladí. :frowning2:
6. pro 2008 ve 22:39  • Odpověz
Janca: to že ho to neba poznáme tak, že si hraje a když už je to delší dobu, mlátí do hraček a začne bejt vzteklej a začne řvát. Když mu hračku vezmem a dáme jinou, tak se uklidní.Všechno natáčíme na kameru aby bylo vidět jak je šikovnej. Včera se dokonce už usmál a nebyl to takovej ten psotníček. Pošimrala jsem ho na bradičce a on se usmál. Když jsem to udělala potřetí, tak začal zase vřískat. No asi bude pěknej vzteklinka.

Jinak jak se tady bavíte o té gyndě, tak já jdu 16.12. Jdu k novému doktorovi, potom co mě ten můj ještě před porodem vypek.

Vánoční cukroví s Ondráškem nestihnu, to už vím. Mamka peče asi 15 druhů a s tatkou budou u nás na celé svátky, protože jim bude můj brácha v baráku předělávat topení. Tak že o cukrovíčko máme postaráno a protože můj tatka je vášnivej kuchař, celé svátky budeme mít i uvařeno.To bude pohoda. Je fakt, že pro mě vánoce letos dostaly novej nádech. Do aroma lampičky jsem si dala skořici a pomeranč a voní nám tu celej byt.
Noc už se zlepšila natolik, že Ondrášek se opravdu budí jenom na jídlo a jsme bez bolestivého bříška. Dneska kupodivu spí i ted, tak že mám čas sem napsat a doufám že i vyžehlit.
7. pro 2008 v 10:15  • Odpověz
Ahoj holky

Janca: my ty oči řešíme na každý poradně a doktorka nám řekla, že je to normální a že to může trvat i několik měsíců. Ale moje tchýně dělá na očním a doporučila nám nějakou její známou na Karláku a měli bysme s malym zajít na průplach očních kanálků. Jenže doktorka zase tvrdí (a i jsem to četla), že tohle se provádí až tak ve 3 měsících a je to teda nic moc, docela bolestivý zákrok, tak se nám do toho moc nechce. Ale Štěpánek má ty oči několikrát denně tak zalepený, že třeba ani nemůže jedno oko otevřít, chudinka :frowning2: Takže nás ten průplach asi nemine, pokud to pomůže, tak to riskneme.
Jinak já měla jen venkovní šití a to vypadá v pohodě, ale jsem taky zvědavá na náš první sex :astonished: Tak trochu z toho mám obavy. Mě končí šestinedělí až 23.12., tak to asi na gyndu budu objednaná až v lednu, leda, že by doktor ordinoval i mezi svátkama.

Sesille: tak to je fajn, že ten čaj zabírá. Já bych ho taky zkusila, ale nevim jak to mám udělat když kojím. Tak se mi nechce dávat malýmu flaštičku... Navíc pokud to není aspoň trochu sladký, tak to do něj nedostanu. Zkoušela jsem mu včera dát na lžičku fenyklový čaj (ten co piju já) a všechno to vyplivnul.

Verbalinka: to s těma nehtama je pravda, proto jsme se do toho pořád nechtěli pouštět, měla jsem strach aby malýmu netekla krev. Ale teď už to je fakt nutný. Zkusíme asi ty kleštičky. Jizvu po šití jsem si mazala tím gelem z dubový kůry, ale nevim jestli to nějak pomohla, hojilo se mi to i tak dost dlouho a i mě to dlouho bolelo. A ty vložky jsou fakt otravný, já už teda teď používám normální s křídlama, očistky mám pořád :unamused:
Jo tohle téma nebude mít opravdu hned tak 10 000 příspěvků :grinning: Ale aspoň to člověk v pohodě stíhá dočíst :slight_smile: :slight_smile:

Jinak já vánoční cukroví letos určitě péct nebudu. Už jsme letos dostali krabičku cukroví od švagrový, tak je v lednici, snad tam něco do Vánoc zbyde. Já nepeču ani normálně, přítel to stejně skoro nejí... Začnu péct až z toho bude mít prcek rozum, hlavně pro tu atmosféru. Ale už jsem doma začala s vánoční výzdobou a v týdnu chci koupit jmelí a nějaký větvičky a bude hotovo :wink:
7. pro 2008 v 11:20  • Odpověz
Tak holky, dala jsem do alba Ondráška jak si hraje aby nikdo nemohl říct že kecám:slight_smile: :zipper_mouth: Mám toho spoustu na kameře ale jen pár fotek. Protože nafotit to, jak dítě mlátí do hraček je nadlidskej úkol, navíc ještě s fotákem jako je ten můj. :grinning: Ale snažila jsem se a Ondráš taky
7. pro 2008 ve 13:04  • Odpověz
autor
tak jsem se zas počase dostala na internet :slight_smile:
oči pořád proplachujem, ale už jenom se tam trefit, to je sranda, soutěžíme s manžou komu se to podaří :grinning:
taky měl to jedno oko úplně slepený, ale to jen jednou, teď už to vypadá líp.
Pepčovi se teď zase udělali malý pupínky na čele, tak buď jsem já něco snědla, což teda fakt nevim co, nebo jsou to ty potničky z čepičky jak jsme byli venku.
Zítra jdeme na kyčle a manža je doma, jenže on teď stejně dodělává venku krytinu na přístřešku, takže jsem doma sama :frowning2: Ale aspoň v noci mi trochu pomoh :slight_smile:

No a co se týče šití, tak já tu chodim už týden na ostro :astonished: A musim říct, že sice se pořád utírám, jak mi to teče, ale docela se to hojí, ono to dejchá a je to daleko lepší než když se to zapařuje v těch vložkách :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
O prvním sexu teda radši ani nepřemýšlím, zatím stále provozujem alternativní metody :dizzy_face:
Na gyndu se chodí asi na konci šestinedělí, co? Tak to mam čas :dizzy_face:

Jo a k těm lékům na průjem, my jsme dostali takovou malou knížečku, ani nevim už kdo nám to dal a tam popisujou co by mělo být v lékarničce:

1. Paracetamol - Paralen, Mexalen, Panadol - formy tablety, čípek, sirup - lék proti teplotě a proti bolesti
2. Ibuprofen- Ibalgin, Nurofen - stejné
3. Panthenol spray - na oděrky, opruzení, povrchní a drobné popáleniny
4. Kulíšek - prášek, který rozpuštěním ve vodě vytvoří roztok k doplnění tekutin při průjmech a zvracení
5. Diosmectin - Smecta - prášek rozmíchaný v tekutině má zahušťovat stolici při průjmu
6. Aktivní uhlí - Carbosorb - prášek, který rozmíchán v malém množství vody vytvoří kaši, která pomáhá při průjmu, nebolnosti po špatném jídle a jako první pomoc při některých otravách

Podepsán Doc.MUDr.Ivan Novák, CSc. :slight_smile:
7. pro 2008 v 15:56  • Odpověz
autor
Teda holky, já si tady snad budu psát sama sobě :slight_smile:
Dneska jsme byli na těch kyčlích a nic moc, budeme mu muset dávat nějakou tu peřinku mezi nohy, pěknej opruz. Ptal se jestli náhodou nebyl přenášenej, tak asi jak je v tý děloze dýl, tak se mu dýl namáhaj, nevim. Další kontrola až 2.2., tak do tý doby to budeme muset vydržet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
I malej Pepča byl naštvanej, tak doktora nejdřív počůral a pak pro jistotu ještě poblil :grinning:
S Pepou jsme ještě stačili nakoupit nějaký vánoční dárky a prcek vydržel 4 hodiny bez jídla a ani neřval. Teď tu ale leží a stále dokola si žádá dudlajs, klasika :sweat_smile: Manža vytuh na gauči, a tak hlídam jak prcka, tak maso v troubě.

Mějte se hezky :slight_smile:
8. pro 2008 ve 14:40  • Odpověz
Ahojky,
my jdeme na kyčle ve středu, tak to jsem zvědavá jak dopadneme. Ale teda taky by se mi nechtělo řešit ještě nějaký široký balení :stuck_out_tongue_closed_eyes: A zítra máme poradnu, takže pak dám vědět jak ten náš malej otesánek zase přibral. Musim říct, že mě začali pěkně bolet záda a nevim proč i levá noha. Dokonce když jsme byli v sobotu na procházce, tak mi přítel řekl, že kulhám :astonished: Síla! Jediný z čeho to může bejt je nošení našeho cvalíka :grinning:
Jdu jíst, teprve teď se mi podařilo dodělat oběd. Malej nechtěl vůbec spát. No a ještě mě čeká žehlení, snad to stihnu dokud spinká.
A to s tim podávánim dudlíku u nás probíhá každej den - děsná hra :grinning:
8. pro 2008 v 15:14  • Odpověz
ahojky, Kacko. No já mám dneska o zábavu postaráno. Ondrášek je protivnej a pořád pobrekává. Když ho mám na sobě, tak dobrý ale jak ho položim tak řve. Tak že jsem dneska vyžehlila všechny dvě plínky a jedny dupačky. Jinak na kyčle jdem ve středu, tak doufám že ho tam nebude ten doktor mordovat. Příští tejden jdeme na šestinedělní prohlídku, tak se taky moc těšim. :rolling_eyes: Ta doktorka je fajn ale mám pocit, že strašně mučí Ondráška, když ho prohlíží. No asi by mi vadil každej, pro ně je to prostě houska na krámě. Já jsem tak děsně opatrná a oni ho mordujou, že bych brečela. Jo maso hlídej pořádně, já včera spálila guláš. Manžel odjel do obchodu a malej plakal. Vyhodila jsem guláš i s hrncem. K večeři jsem udělala pomazánku, manžel byl vyloženě nadšenej. :angry: :angry:
Jinak Ondrášek je děsně šikovnej, nevím jak se mu to povedlo ale v noci pročůral troje dupačky-jestli jsem mu nějak málo útáhla plíny, nevím. Ráno byl pokaděnej tak že to byl puch jak vod ropuch a když jsem ho rozbalila, hamstnul do toho patičkou, tak že to měl všude. Tak jsem toho našeho miláčky celého otřela ubrouskama a naolejovala a když jsem si šahala pro čistou plínku, posral se mi na přebalovací půltík :dizzy_face: zlatíčko, ještě si u toho brouknul asi se mu ulevilo. No, nejsou ty dětičky zlatý.
8. pro 2008 v 15:23  • Odpověz
Ahojky,
Kacka:tak to jsi mě tedy s historkou pobavila :grinning: :grinning: První veselá věc tento den :grinning: náš mrňous je dneska nějaký rozhozený, tak nevím, kolik toho stihnu napsat. V noci se budil kazdé 2,5 hodiny, nevím, jestli vždycky na jídlo ale jediné, co dokázalo zastavit pláč bylo prso. No a dopo také stálé pobrekování, pak vytuhl po kojení na 15 min. a zase řev, tak jsem mazala na procházku ven, teďka ještě spinká, takže si docela užívám trochu klidu, jsem nevyspalá a takže lehce podrážděná. :unamused: My na kyčle jdeme příští týden, tak bychom tě trumfli snad jen tím, kdyby pana doktora Tomášek pokadil, tak jako nedávno maminku :grinning: Jinak blinkáme standardně, takže by byl možná zázrak, kdyby pan doktor byl bez úhony. I když teď mám asi 2 dny pocit, že je to lepší, ale možná že už jsem si zvykla. Tedy doufám, že to budeme mít v pořádku, vejdete se s tou plínkou vůbec do dupaček? Nebo se to dává až na oblečko? Tedy 4 hodiny klidu, to Tomík vydrží jen občas, a nákupy? No nám pediatr řekl, že do nákupních center máme v šestinedělí vstup zakázán, tak se toho držím, takže naše nákupy probíhají buď tak, že manža vyráží vybaven lístkem, co je potřeba a nebo jeden z nás čeká v autě a druhý jde nakupovat. Je to docela opruz, v pondělí máme jednoho doktora v 13.40 a druhého v 16.00, tak si chci v pauze mezi tím dojít vyřídit porodné na místní úřad a zajet na nákupky, už mám nějaké vybrané tipy, tak abych už to měla doma. Letos je to opravdu zvláštní, nějak si neuvědomuju, že za necelé 3 týdny tu je Štědrý den, moc dárečků nakoupených nemáme, tak to musíme nějak dohnat. Ale dochází inspirace, šup sem s nápady :slight_smile:
Tak když si čtu ten tvůj soupis léků, tak doma nemám nic, tak asi koupím aspoň ty čípky nebo sirup na teplotu, to by se opravdu mohlo hodit. Jinak Tomáš tedy nemá pupínky ale spíš jako beďárky, vždycky trvá tak 3-4 dny než mu zmizí a zase mu ale během té doby vyraší další, nejvíc je má na bradičce a okolo pusy, asi 1-2 na tvářích a jeden na uchu :slight_smile: Jo, na gyndu až po šestinedělí, to mě končí už tuto sobotu, takže já příští týden vyrážím, ať o má za sebou, musím se zeptat i na nějakou antikoncepci, nevíte o nějaké vhodné?

Sesille: Krásné fotky, je vidět, že Ondrášek je hravej, to Tomík zatím zavadí o hračky jen když si nekoordinovaně hází ručkama. Poslední dobou mám pocit, že čas v postýlce buď prospí nebo probrečí, takže žádná hra :slight_smile: Tak jsem dneska zkoušela trénovat aspoň to fixování pohledu, chvíli nám to šlo, ale nevím, jestli si to jen nanalhávám a on zrovna nekoukal na tu stranu :slight_smile: A na bříšku se to Tomíkovi také nelíbí, za chvíli začne řvát a já jsem měkká, zkoušela jsem si ho dát i na své břicho, ale to zase jen hledá prsa na potravu :slight_smile: To mi tak připomíná, že bychom tu kameru také měli vyndat, naposledy máme záběry tak před 14 dnů, spíš fotíme.

Katchula: Ten výplach prý zní hrozně, ale není to pro mimča tak strašné a prý to pomůže, tak uvidíš, ale opravdu se to dělá až starším dětem. Já jsem ráda, že jsme se toho zánětu skoro ihned zbavili, asi jsem to zachytila hned v začátku. No první sex to jsem taky zvědavá, zatím to naštěstí nejde, tak se věnujeme náhradním aktivitám :slight_smile: to naštěstí při porodu neutrpělo :slight_smile: JInak já už mám očistky opravdu minimálně, spíš si myslím, že už je nemám a ta troška krve je jen z toho vnitřního hojení.

U nás sice peče moje mamka (tchýně vůbec) a tak jsem si u ní objednala pracny, na ty nemám formičky, ale zbytek druhů si chci udělat sama, ať jí tím neotravuju. Mám v plánu linecké, kokosové, ořechové a pak nějaké kuličky a vosí hnízda. Uvídím, jak mi to s tím naším brekounkem půjde, chci toto dost stihnout o víkendu, kdy by se měl věnovat hlídání Tomíka manžel (tenhle víkend to tedy dost flákal, takže příští už mu tolik volnosti nenechám). :grinning:
8. pro 2008 v 15:30  • Odpověz
ahojky Katchulo, s tím dudlíkem to máme asi všichni stejný :grinning: Ale bude zase na co vzpomínat až budou větší.

Holky,Za jak dlouho plánujete další dítko. Já nejdřív tak za pět let až půjde Ondrášek do školy abych se mu mohla věnovat. Přijde mi že ten start je takovej nejdůležitější a potom se to od toho všechno odráží.
Kamarádka plánuje začátek snažení někdy na Leden-to bych se asi zbláznila mít ještě k tomuhle křiklounkovi bříško a potom ještě jednoho potomka. (Ona rodila v srpnu. )Jako pro děti to potom bude fajn, můžou si spolu hrát ale pro ní to bude strašnej záhul. To já si dám rande s váma a malej nemusí mít sourozence takhle brzy a bude se kamarádit s vašema chlapečkama. :grinning: :grinning: :grinning: -jsem vyčůraná, jak ten náš kluk.
8. pro 2008 v 15:36  • Odpověz
Tak koukám, že děti spí :grinning: :grinning:
Katchula: Mě tedy zatím bolí jen krční páteř, ale to je určitě z toho, jak při kojení na mrňouse furt koukám, jak saje :grinning: Co zkusit nějaké posilovací nebo protahovací cvičení? No, jsem zvědavá, kolik tedy budete mít, přes 4 kila s vaším tempem určitě. Já jsem zvědavá kolik nám naváží v pondělí, jediné co na Tomíkovi kyne jsou faldíky na nožičkách, utřít mu to v záhybech okolo pindíka je občas heroický výkon. JInak mám pocit, že zase vyrostl, tak jsem zvědavá, jestli mi to doktor potvrdí. Dudlík to je snad trest, my ho zatím dáváme jen v případě absolutní nouze, protože jsme na tom podobně jak vy, furt ho vyplivává nebo mu vypadne a pak řve stejně, takže jedině stále podávat a to je tedy super zábava, takže pokud jen pobrekává, tak na dudlík kašlu.

Sesille :grinning: :grinning: Občas se nám také stane, že se počůrá, ale už jsem přišla na to, že je to buď když má opravdu proudy, tak to plínka nepobere a nebo když mu zapomeneme dát pindíka dolů, tak pak má počůraný bok. Pokaděný jsme také často, nějak to nepobírají ty okraje plenky :(
8. pro 2008 v 15:40  • Odpověz
Sesille: Tak pokud si budeme moci dovolit další dětsko, tak já bych to ideálně spojila s koncem první rodičovské, tedy za 3 roky, protože dostal malého do školky v okolí bude asi oříšek - málo míst, hodně dětí a vzhledem k tomu, že je listopadový, tak je malá šance na to aby ho vzali v průběhu roku a čekat až do září, to bychom finančně asi nezvládli -hypotéka. Ale když to tak vidím, tak zatím ani nevím, jestli chci další :grinning: A tedy plánovat ho někdy v dohledné době, to bych asi opravdu nezvládla, nevím, zatím mám pocit, že mi Tomík zabere většinu času a představa, že okolo něj běhám s tím megabřichem, to mě tedy neláká. A to 4. patro bez výtahu mi stačí jen s Tomášem a ještě k tomu břicho, tak to bych si musela dávat odpočívací pauzu na každém patře. :grinning: Jéé, mrňous mi spinká už skoro celé 3 hodiny, ta hodinová procházka venku ho asi krásně uspala.Tak jsem stihla už objednat manžovi dárky k vánocům, věci do auta, nechala jsem si poradit od švagra :slight_smile: přes net nakoupím a dovezou mi to až domů, ideální :slight_smile:
8. pro 2008 v 15:54  • Odpověz
Janca: já jsem letos vyřešila dárky následovně. Našim jsem koupila peřiny s aloe vera za cca 2000,- a pokázku do restaurace Ambiente Brasil. Bráchovi s jeho holkou taky poukázku do Ambiente a babču ještě nějak vyřešim. Já nevím jestli chodíte některá do Ambiente ale můžu jenom doporučit. Strašně dobře tam vařej. Můžete tam sníst kolik chcete a vřele doporučuju pistáciovou zmrzlinu obalenou v pistáciích, zalitou tunou mléčný čokolády. Jinak tam je na baru suchi a ústřice obojí exluzivní.Naši už tam byli s náma ale brácha tam ještě nebyl. Je to ve Slovanským domě. Už se těším až tam zase půjdeme, fakt uměj výborně vařit.
8. pro 2008 v 16:18  • Odpověz
Holky, mě taky strašně bolej záda a levá ruka od toho jak drobečka krmím flaškou. Na pravačce to neumim. :grinning:
8. pro 2008 v 16:21  • Odpověz
tak to mě hlavně zápěstí, jak přidržuju hlavičku :slight_smile: ale teď jsem si zvykla při denním kojení pod něj strkat polštář a to je lepší, ale v noci jen zašátrámv postýlce, naducám polštář pod svá záda, skrčím nohy a tupě kojím, občas u toho lehce dřímnu :grinning: Nejhorší je se přinutit vstát a jít k tomu přebalováku na výměnu plenky, to bych v noci zrušila. KOukáte taky do plíny po každém nebo před každým kojením? Musím se přiznat, že to občas jednou za noc vynechám, pokud si myslím, že tam žádný zlatý poklad nenajdu :wink:
8. pro 2008 v 16:36  • Odpověz
sesille: v žádnym případě neplánuju v dohledný době druhý dítě. A ti ani ne kvůli porodu, na to už jsem fakt nějak pozapomněla :grinning: ale kvůli tomu, že bych to s tím naším křiklounkem nezvládla. už takhle jsem občas zralá na návštěvu psychiatra :grinning: Takže momentálně nevíme jestli nezůstaneme u jedináčka, ale na to je fakt brzy. myslim, že za 2 roky už třeba budu mít jiný názor, ale dřív rozhodně NE.
Jo,jo Ambiente je super restaurace. Jen by mě zajímalo kdy se někam mezi lidi třeba na večeři dostanu. Jé teď mi tak došlo, že když nekojíš, tak už můžeš alkohol viď? Já mám poslední týden takovou chut na víno, ale nemůžu :unamused:

Janca: teda tolik druhů cukroví, to jsi fakt dobrá jestli to zmákneš :slight_smile: Zvlášť vosí hnízda mi vždycky přišly jako docela složitý na výrobu. Jinak já kojim pořád vleže, takže v noci pohodička. Zkoušela jsem to samozřejmě už i vsedě, ale z toho mě právě dost bolí záda, tak asi něco dělám špatně. No a plínky jsem dřív kontrolovala u každýho kojení, teď poslední tak 3 dny už se na to v noci občas vykašlu.
8. pro 2008 v 16:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 78
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.