• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Ahojky - omlouvam se, ze se vam sem vtiram, ale mam pro vas zajimavy navrh.
Mrknete se prosim na www.mipet.cz - je tam tehu obleceni,hracky a hlavne obleceni na mimi.
Pokud se vam tam neco zaliby, napiste do poznamky, ze to vite ode me a dabelska - nebo andrea a mate na prvni nakup 15%slevu.Dekuji a omlouvam se, ale je to kamaradky, ktera tu rozjizdi tento bazarek.Jinak to jsou veci z anglie.Mrknete a uvidite samy.
22. led 2009 v 11:19  • Odpověz
čauky..jsme z kontroly po tbc..nic moc. jsme bez reakce, čuliže budeme přeočkovávat v dvouch letech.. :unamused: se nedá svítit..adámek se teď nadláb a tlačí..pěkně smrdí dámy..a to ještě nebaští ovocný šťávičky :angry:
Kacka: rybky je mi líto...chuděrka...asi praskla vzteky :sweat_smile: že už nejni u paničky na prvním místě :wink: a kliďáska 'Pepína nelze jinak než závidět :wink: ať vám to hlavně vydrží! :grinning:
Janco: s tou nudou při oblikání a mazání mne to též napadlo, ale nevim nevim...máma mu tam dělá u toho voloviny, tak snad se nenudí..spíš se prostě potřebuje vyřvat no...ale co hlavně že jinak je v pohodě...už nevydržím ten smrádek..jdem do přebalení...
22. led 2009 v 11:20  • Odpověz
Tak Tom už zase chrupká :slight_smile: přidala jsem do albíčka fotečky, jak už občas krásně paseme, dnešní ranní pasení bylo ukázkové, tak jsem ho musela zaznamenat :grinning: a koupeme už ve větší vaničce, ta Ikeácká je nám už malá.

Kacka: My jdeme ven také odpo, také chodíme většinou ještě z jednou kamarádkou a ty jdou dnes cvičit, takže na ně musíme počkat,ale je tam fakt nádherně. Tak tedy rybička nakonec měla špatný konec, tak to mě mrzí, copak jste jim dali za jídlo, že jim je špatně? Ta druhá třeba truchlí nad ztrátou té první :frowning2: A tedy vy jste ale macíci, tak to mi nemáme ani teďka, ale neva, nám ta naše váha stačí :grinning: Jinak jsem si z netu stáhla takovou aplikaci, tam si zadám míry a rovnou mi to vyhodí graf Tomáška, takže tam mám zatím 3 údaje a jsme poměrně v limitu, jen hlavu máme nějakou větší :grinning: :grinning:

Barculda: S tím nočním kojením bych si hlavu nelámala, zatím máte rozestup 3 hodin, což je normální, horší by bylo, kdyby se to začalo zkracovat. Jo a slabé mléko prý dle příruček neexistuje, tak ti nevím, zkus zatím posečkat, třeba se to upraví. Já tedy doufám, že už režim nějaký máme, už víc jak 14 dní jedeme ve stejných kolejích i s kojením, je jak hodinky, úlet má max. půl hodiny. TBC bez reakce? Vám se neudělal ten pupen? NO, tak dostanete další pigáro, jen na to nezapomenout. A co tu hexavakcínu, už vám jí píchli? JO a Tom se dneska po probuzení pokadil řádně a ten smrad, to vám fakt nepřeju cítit. :grinning: :grinning:
22. led 2009 v 11:27  • Odpověz
Přebaleno...
Janca: no jsme bez pupenu, zcela. Vůbec žádná reakce...ale to neva, nejsme jedivý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Přeju, ať vám ten režim vydrží, nám do předvčerejška taky držel :grinning: a pak prd..
Jo hodím vám sem odkaz na jinou diskusi. Jsou tam holky, co čekali říjňátka a je nás tam plno, když budete mít zájem, jukněte. Jsou fajn, jsou taky z celý republiky, různě, a z Prahy je jich tam taky dost...tak třeba tam najdete nějakou sousedku, o kterej ani nevíte :wink: já tam kecala už coby těhule...je fakt, že jsem se tam dozvěděla spoustu zajímavých informací, některý holčiny tam jsou už fakt zasloužilý mamči :wink:
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep.asp?id=200810&pg=2
22. led 2009 v 11:47  • Odpověz
Ahooj
tak my už jsme z procházky zpátky, je tam fakt krásně :slight_smile: Štěpánek ještě dospává na balkoně a tam teď svítí sluníčko a je tam vyloženě vedro, muselo jsem ho trochu vybalit z těch vrstev :grinning:

Barculdo my jsme tu všechny chodily do diskuze listopadovek tady na Koníkovi - taky coby těhule, pak jsme si založily tuhle diskuzi, páč tam už se to nedalo stíhat, chodily tam hlavně holky ze Slovenska a ty vždycky popsaly 10 stran denně. Ale v těhotenství to bylo fajn, taky jsem se tam dozvěděla spoustu zajímavých věcí :wink: Na tý kontrole TBC jsme ješlě nebyli, zatim nám nic nepřišlo, jsem docela zvědavá kam nás poženou.

Pokud jde o rodičovskou, tak já jdu taky na 3 roky. No a když se rozhodneme pro druhý mimčo, tak to bych chtěla jako Janca, stihnout do těch 3 let, abych pak pokračovala v mateřský. Jít třeba na rok do práce a pak zse na mateřskou mi přijde blbost. A velký věkový rozdíl mezí dětma nechci, to máme my s bráchou a je to na prd. Teď už je to v pohodě, ale v dětství jsme se pořád akorát dohadovali, hrozně mě vytáčel a to jsme ještě měli společněj pokoj, no děs.
My jdeme k pediatričce 12.2. a nejspíš nám píchne tu hexavakcínu. Ten prevenar si zatim asi nenecháme.

Kacko tak to je teda Pepča fakt kousek :grinning: teda spíš kus :grinning: :grinning: My chodíme teď na kontroly po měsící, ze začátku to bylo každých 10 dní, docela vopruz, myslim, že teď už se to bude jen prodlužovat. Ale ve třech měsících se píchá ta hexa, takže se divim, že si vás doktorka nepozvala v únoru. Ale asi je to jedno měsíc sem nebo tam :slight_smile:

Janco tady jsou místama tak úzký chodníky a třeba uprostřed lampa, to je hrozný :angry: Ani si nedovedu představit, že bych tu kočárkovala s někym dalšim. Bysme musely snad chodit za sebou :grinning: Tak hospůdku si užij pokud to klapne :slight_smile: Taky mám nějaký prográmek s těma grafama, myslim, že se to jmenuje růst, poslala mi ho švagrová. Zatim jsem tam ale zadala jenom údaje při narození, nějak na to nemám čas, tak teď to asi napravím a mrknu na to. Ale míry hlavičky nám teda sestřička nezapisuje, takže ho budu muset přeměřit sama.

Už jsem samozřejmě zapomněla na co všechno jsem chtěla reagovat, klasika :grinning: Tak kdyžtak příště, užívejte krásnýho slunečnýho dne... :slight_smile:
22. led 2009 ve 14:11  • Odpověz
JO už vim co jsem zapomněla!

Verb. ta tvoje poslední věta je fakt krásně napsaná, taky jsem musela zatlačit slzu, fakt :grinning: Jsou to zlatíčka, já se rozplývám nad Štěpánem několikrát denně, občas už si přijdu vážně trochu dementně :grinning:
A ten epidural ti zabral fakt jen na hodinu? To je teda bída, sice lepší než nic, ale teda nic moc. Druhý porody bývají prý rychlejší, tak aspoň nějaká útěcha. A s tím sexem jsme na tom podobně... jaksi neni kdy když je prcek každej večer vzhůru a usíná až třeba v půl jedenáctý a to oba padneme taky do pelechu a spíme. Klidnější jsou leda tak víkendy pokud nemáme návštěvu, protože Štěpánek spí i přes den, takže toho musíme využít.
Já kojim teď 7x denně a myslim, že i tak nějak spotřebuju i plínek denně. To teda fakt nepočítám. Ale taky se nám teď zmenšila frekvence kakání asi na dvakrát denně. Dřív měl hovínko v každý druhý plíně, možná i častěji.

Janca: krásná fotka z pasení - ta poslední :slight_smile: :wink: Je to teda pas(š)ák :grinning: :grinning:

Ehm a beru zpět svůj slib, že se polepšim s těma mýma překlepama a chybama. Nepolepšim, to bych psala jeden příspěvek dvakrát tak dlouho, tak to budete muset přelouskat a nesmysly si domyslet :grinning:

Tak a teď už fakt odcházim.
22. led 2009 ve 14:25  • Odpověz
Katchul: aha, tak to chňápu...je fakt že slováci bývají hóodně ukecaný :wink:
22. led 2009 ve 14:46  • Odpověz
autor
tak právě jsem si přečetla tenhle článek a to je hustý:

http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?c=A090121_102000_domaci_pje

tak středočeskej kraj teď bude platit ze svého rozpočtu peníze za všechny důchodce v republice, já bych toho Ratha zastřelila! :angry: A jak tam říká ta lékárnice, maminku s kočárkem tam od nového roku neviděla, protože by chudák nevydržela tu frontu :angry:

Omlouvam se, nechci tady politizovat naše diskuze, ale hrozně mě vytočil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2009 v 17:18  • Odpověz
Ahoj,

dnešní den začal blbě - Will se zase probudil už po pěti hodinách, a pak po čtyřech. Ale mezitím v noci neskutečně nahlas střílel a pořád mlaskal a chrochtal :confounded: ALe nakonec jsem se dokopala k vycházce a ve dvě jsme vyrazili do parku do Vysočan a byla to paráda. Akorát měla jet nízkopodlažní ramvaj a přijela normální stará :angry: A já kvůli tý nízkopodlažní spěchala z domu :angry:
Vrátili jsme se po čtvrtý domů a doteď ještě spal - je zlatej :dizzy_face:
Už se probral - jsem ho přechválila :grinning:

tak zatím papa
22. led 2009 v 17:31  • Odpověz
Tak jsem se chtěla koukat na krasobruslení a po shlédnutí toho děsného výkonu od Vernera mě přešla chuť :angry: , tak si jí jdu napravit sem :grinning:

Katchula: Ano, dnes bylo fakt nádherně, i to sluníčko krásně hřáloTak dnes jsem se od té mojí kočárkovací kamarádky dozvěděla, že je lepší tu hexavakcínu s tím prevenarem nekombinovat, ten prevenar jde očkovat i později, ona to půjde s chlapečkem až teď a to mu bude už 8. měsíců a ty injekce jsou jen 3, teď by byly 4. Takže já tedy zatím asi také vyčkám, zatím Tom žádné problémy neměl a pokusím se s doktrorem poradit, kdy bude vhodná doba a nejspíš do toho očkování potom půjdeme, abych měla klid v dušičce. JO a my také občas jezdíme za sebou, ale jen v opravdu úzkých místech, jinak se tu dá v poho jezdit vedle sebe. Děkuju za pochvalu s pasením. A na překlepy se vykašli, já jen občas zírám, kolik gramatických chyb jsem schopná nasekat, když si to náhodou po sobě přečtu, no je to ostuda, i když teď jsem měla srandu s kamarádky, která mi do mailu 2x napsala jak byla pylná :grinning: to by snad trklo i mě, vypadá to takhle napsané fakt strašně.

Verbalinka: Tedy to tě lituju, ty náš spáči, no musíš mu domluvit, že na vstávání po 5 hodinách spánku nejsi zvyklá :grinning: :grinning: Co by za to ti, kteří občas vstávají 2x po 3 dali :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Chápu, že s chrochtáním a odstřelováním jsi měla dále snížené podmínky ke spánku, takže buď spát déle a nebo ať se vyvaruje zvuků :grinning: :grinning: S tou tramvají je to tedy dobré, proč to tedy potom inzerují, když si stejně dělají co chtějí? U nás na některé lince nízkopodlažní snad nejezdí vůbec, ale na 2 jo, ale já zrovna ve většině případů musím jet tou, co ty nízkopodlažní busy nemá. No, tak vždycky trnu, aby na té zastávce byla ochotná duše mi s tím kočárem pomoc. Tom byl tedy dneska také mimořádně hodné ditko, asi se dobře vyspal, i večer mě skoro ušetřil svého pláče, dokonce mě vydržel i sledovat jak vařím a nějak zapomněl tentokrát brečet i po koupání, jestli to nebude tím, že mu manža dal o něco teplejší vodu, pak se nasosnul mlíčka a ihned usnul v postýlce- už v 19.15, tak uvidím, jak budeme válčit v noci, zatím chrupká.

Kacka: Tak to je fakt masakr, co jsou lidi schopní pro 30,- kč udělat, to snad není pravda. Buď to mají udělat paušálně a nebo se na to vykašlat a ne, že to někde funguje a někde ne. To mě připomíná to, jak mě rozčíilo, že děti narozené v Praze 1.1. dostanou každé mylsím 10 000,-! Proč? Tak se narodili prostě první den v roce, je to takové divné kastování.

B : My zase máme pupen doteď a není nijak malý, snad mu po tom nezůstane jizva. No, to si člověk nevybere, nejdřív jsme neěměli nic a teď už víc než měsíc máme pupen. Režim zatím držíme, nestraš s tím, že to půjde zase do háje, já už si na to zvykla, je super vědět, kdy co přijde a dá se tak i lépe plánovat dopředu. NO uvidíme, pokud ho udrží, tak hned v pondělí máme lehký problém, protože máme být v 16.10 na kontrole kyčllí a měl by jíst v 16 hod. takže bude muset buď jíst dřív, to se tam ale nejspíš poblindí a nebo později, to zas bude řvát, no, dobré dilema.
22. led 2009 ve 22:03  • Odpověz
Ahojky, včera jsem se úplně zapomněla pochlubit, že se mi podařilo vytáhnout Tomovi ten vlas z oka! :grinning: Hurááá. Asi týden se mrcha vůbec neukázal a včera při kojení v jednu koukám a mrcha je tam zas, tak jsem se celé kojení psychicky připravovala na boj. Měl ho přes oko a do vnějšího koutku, tak ho dám odkrknout, donesu na přebalovák a koukám, vlas zase nikde, pak jsem ho zahlídla ve vnějším koutku a řekla si, že lepší příležitost na vyndání asi nedostanu, tak jsem rychle namočila tu štětičku do uší a bojovala s prckem, který samo oko nechtěl vůbec otevřít, tak dlouho, až se mi ho podařilo lehce vyštournout a pak jsem ho už dovyndala prstem. Ach to jsem si oddechla, že je už konečně venku. Prcek na mě byl tedy uražený, odmítal se na mě jen podívat, stále otáčel hlavu na druhou stranu, než jsem byla, ale procházka venku to spravila :grinning: :grinning:
Jo a další to už ne tak veselé téma: večer jsem našla u sebe pár kapek krve, a v noci mě začalo bolet břicho jak na menstruaci, což přetrvává doteď, ráno zase pár kapek, takže to vypadá, že jsem si období bez menstruace moc dlouho neužila, doufám, že se to tedy aspoň rozjede a za 5-6 dní budu mít zase klid. :unamused: :frowning2:
23. led 2009 v 07:44  • Odpověz
se pisnu, teď jsem napsala tak krásně dlouhej text a zmizel...asi jsem cosi vymáčkal :frowning2:

tak znova: Bré ráno všem...
u nás se spinkalo hezky, štríek nechal maminku spinkat až do půl na 4 a pak do 6....

Janca: gratuluji ke koupeli bez řvaní, u nás to bylo taky v pohodě...ale já koupel vynechala. Malého jsem převlíkla do pyžamka už v 16 hod. a večír mu jen objela prdelku žínkou. Pak se bez řvaní a pláče napapal a šel spinkat. Po 10 minutách jsem šla kolem a on na mne koukal z postýlky a tak krásně se na mne smál a culil...tak dostal políbení na čelíčko, pohlazení a za 5 minut jsem šla kolem a už hajinkal...zlatíčko moje... :slight_smile:
Menses ti nezávidím, já už najela antikoncepci. Mudra poudala, že někdo u ní menstruuje, někdo ne. Snad budu patřit do druhé skupiny :wink: jo a k tomu vlasu-já všechny tyhle "akce" provádim při kojení. Když jsem mu třeba mazal hnisavé očko, tak jsem si říkala, zda si nebude spojovat kojení s tím, že má pak mastí zalepený zrak, ale v pohodě. Ustál to...jen táta se nadřel, když jsem každý kojo řvala:" podej mi prosím mastičku, podej mi prosím kapičky, podej mi prosím nůžtičky...!" :wink: ale ustál to, hodný náš taťulín.... :sunglasses:

Kačka: s těma 30 kč jsem si všímla těch výlepek na lékárnách, nevěděla jsem co to přesně znamená. Díky za osvětu...tady mám za rohem super lékarničku, tam nikdy lidi nejsou. ani důchodci, kupodivu. možná tam mají dražší léky, nevím... :wink: Ale onehdá jsem šla vedle po sídlišti, tak jsem zašla do lékárny tam...no bylo jich tam tuny! a nejvíc mne dožrala babka lékárnice, když jsem si vystála s kočárem frontu na předpis a chtěla po ní mimo jiné i jeden kojící čaj a ona mne hnala do druhý fronty, bez předpisu! Sem myslela že se tam zhroutim! Byla líná popojít jednu uličku a podat mi ten čaj.. :angry: Důra jedna...jenže já jsem měkkota, čuliže jsem šla do fronty vedle a zase jako to tele stála.... :pensive: ...budu muset být tvrdší!
a těch 10 tis, to myslej vážně, jo? To jako Novoroční děti jsou v Praze něco víc, než naši štírkové! Ksindlové!

Verb: ta tramvajka by mne taky dostala...čekat na nízkou a přijet vysoká...to je hrůza...to je bezbariérový přístup! doufám že ti někdo pomohl...tady je zase super pošta, kam se do dveří nevejdu s kočárem :frowning2:
23. led 2009 v 08:40  • Odpověz
autor
hezký den holky :slight_smile:

tó jsme měli krásnou noc, večer se zas Pepča tak nasosal, že vydržel sedm hodin, takže jedno kojení v pět a spánek až do osmi :sunglasses: To by byla pohička mít to takhle pořád.

K tomu očkování, nám doktorka doporučovala pneumokoka až v půl roce, teda hlavně pro ty děti, co nemaj sourozence co chodí do školky nebo školy a nebo pro ty co nechoděj na plavání kojenců, že tam jsou nákazy nejhorší, jak je to drahý tak je maminkám líto tam nejít a nějaká rýma je jim jedno. Pomalu si řikam, že plavání necháme až na ten půl rok :wink:

Barculdo to s tím příspěvkem pro děti narozená 1.1. taky absolutně nechápu :astonished:
A to co jsi psala s tou fronto v tý lékárně, že tě poslally do druhý fronty, tak to přesně se mi stalo v Dobříši ve zdravotnim středisku, to je opravdu neskutečný :angry: Ale taky jsme měkota, měla jsem tam navlečenýho Pepču a už v tý první jsem stála dlouho a stejně mi to nechtěla dát.
A k těm 30ti Kč, já s tim taky za recept úplně nesouhlasim, ale že to teď bude platit náš kraj ze svého rozpočtu a jen v lékárnách v krajských nemocnicích, to absolutně nechápu, kde teď jako vezmou peníze na jiný věci? A stejně nemá nikdo jinej čas tam chodit než ty důchodci :angry:
Já se u toho vždycky tak rozčílim :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Musim si dát na uklidnění čaj a nějakou dobrotu, Pepča už ten ekzém vůbec nemá, takže o ten atopickej zřejmě nejde asi to bylo něco jako měl na tý hlavě pak, takže zase můžu pomalu čokoládičku :slight_smile:
No a Pepíno usnul, tak tu mam krásnej klídeček, jen to dneska hrozně pomalu utíká a už se těšim na Pepu :sweat_smile:

Janca: tak konečně, já si právě nedávno řikala, že jsi ho asi už vyndala, když jste nakonec nikam nešli :slight_smile: Vůbec si to nedovedu představit, protože Pepča je kliďas, nevadí mu ani mazání, ale štouřání v uchu a v oku fakt nesnáší a to se vždycky kroutí, háže hlavou a strká si tam ruce. I kapky mu musim dávat při kojení, když je v transu :grinning: jen už jsem takhle málem jednou přišla o bradavku jak se cuknul, tak musim dávat bacha i při kojení :grinning:

Pupen po tom očkování máme taky, jen jsme vůbec nevěděli co to je, sme si mysleli že má beďara :grinning: My sme fakt rodiče :grinning: hlavně že nemusíme znova :wink:
23. led 2009 ve 14:33  • Odpověz
autor
Jo a donutila jsem se k tomu, že budu trošičku trénovat mozek, takže sem vytáhla sešit angličtiny ze střední a úplně zíram co jsme museli všechno umět za slovíčka, třeba lilek, nebo buřinka :grinning:
Jazyk je pro mě opravdu asi to nejužitečnější co se teď může učit, chci ještě oprášit základy francouzštiny, ale to bude spíš fraška, protože z toho si pamatuju tak slovíčko cochon (prase :grinning: ) a je suis malade (jsem nemocná :grinning:)
23. led 2009 ve 14:40  • Odpověz
Kacka: to bys mohla dát dohromady větu "mám nemocný prase" anebo "jsem nemocný prase" :grinning: :grinning: To se ti bude opravdu hodit :grinning: :grinning: :grinning:
Jsi mě rozesmála :grinning:

Já se vložím do politický diskuze - já s poplatkama absolutně souhlasím. Jak často se chodí k doktorovi, nebo do lékárny s receptem?
Když jsem byla těhotná, tak jsem musela vysedět frontu u svý obvoďačky, přece mnou samý důchodci a pár nemocnejch. Kdybych tam byla v době před poplatkama, tak tam sedim ještě teď :angry: A i tak jsem tam strávila 3 hodiny :angry: A to co dělaj lékárny, je podle mě nezákonný.
Holky to máte smůlu na lékárnice. Mně se nikdy nestalo, že by mě poslali do druhý fronty bez receptu :fearful:

Už se vzbudil po procházce :confounded:
23. led 2009 v 16:48  • Odpověz
autor
verb já souhlasim s poplatkama u lékaře, i když chudák moje mamka šla se zlomenou rukou asi 5x aniž to chtěla a pokaždý musela zaplatit :unamused: Já taky vždycky strávila hodiny v Praze u obvoďačky a chodili za ní ty důchodci s květináčema a bavili se spolu o kytičkách, fakt hrůza :angry:
Ale platit za každej lék zvlášť 30Kč to je divný. No dost debaty o poplatcích, my stejně nic nezměníme, důchodců přibejvá a tak se stanem státem kde vládnou oni :sweat_smile: Se divim že ještě nezrušili porodný a přídavky na děti :sweat_smile:

Já už počítam minuty než dorazí Pepa, dala jsem prcka zase před rybičky a zase se mi tam v tom lehátku hrooozně podělal, nějak ho ty rybičky motivujou či co :grinning: Oni jim totiž visí ze zadku ty hovínka, tak asi proto, chce se porybit :grinning: :grinning:

Verb: jsem nemocná prase je fakt dobrý :grinning: Možná že s tim někde na lodi uspěju :grinning:
23. led 2009 v 17:19  • Odpověz
Janco: několikrát jsem si na tebe vzpomněla s tím vlasem a vždycky zapomněla se zeptat. To je dobře, že už ho má venku. Ale musel to být boj. Mně stačí boj o jednu kapku Vigantolu :sweat_smile:
To je tak úžasný, že Tomášek usne v 19h a spí. To u Willa nehrozí. Včera večer jsem kojila co hodinu, abychom se dostali na jeho tradičních 9 kojení. Usnul až ve 23h, ale spal teda až do 7h do rána. Aspoň něco :dizzy_face: V 19h usnul jen jednou a to bylo asi omylem :grinning: Jak zavést dřívější spaní nevim. Klidnej a soukromej večer se nám asi nepodaří :frowning2:
Já vím, že si nemám na co stěžovat ohledně spánku, ale já jsem děsně spavej tvor. Normálně jsem schopná spát 12 hodin v kuse. Takže za těch 8 v kuse, co se občas podaří, jsem vděčná. Rytmus 5-3-3 je šílenej. To znamená 4 hodiny spánku (protože se většinou stihnu vykoupat, až on usne), pak kojení, přebalení, takže zůstává max. 2,5 h spánku, to samé potom. Ale i tak je to pořád paráda. Nejhorší je to, co měla Katch - vše po třech hodinách :confounded:
Taky mě dneska pobolívá břicho, doufám, že to není menzes :confused:

Příspěvek pro děti 1.1. je tradiční. Dává se každej rok. A hlavně je to lehce ovlivnitelný doktorama. Stačí se s nima domluvit a oni porod urychlí nebo zpomalí. Je to nespravedlivý, jako kdyby ti 1.1. si to zasloužili. Mám kamaráda 1.1. a jsou to děsně do sebe zahleděný lidi. Dle numerologie je to jasný. A ještě se jim dá 10000 :angry:

Dneska jsme koupili konečně Tesco plenky. Jsou větší, než ty Babylove 5-9 a zdají se mi nějaký podezřele tenký. Ale při těsném zapnutí jsou mu dobrý. Jsem zvědavá, jestli to Willovo střílení ustojí. Will totiž většinou pravidelně po kojení střílí do plenek.
Dneska měl blinkací den a má na sobě už třetí obleček. Měla jsem radost, že to přestává a Will mi překazil radost.

Barculda: vždycky si text před odesláním zkopíruj do schránky (ctrl+c), protože někdy při psaní delšího příspěvku tě systém odhlásí. Stěžovala jsem si adminovi, ale ta mi nepomohla. Napsala, že je to problém, ale prý nejde odstranit. Musíme prostě kopírovat :unamused:

Jdu mýt nádobí. Máme dohodu s manžou - já dnes a zítra myju nádobí a vařím a on přebaluje a stará se o prcka :grinning: Už mě nebavilo, že to celé od porodu leželo na mě. Dřív bylo vše na půl. Ale když jsem byla na mateřský před porodem, tak jsem vyměkla a začala se víc starat. A Míra si rychle zvykl :angry: Takhle to dál nejde. Zase vše 50:50 :grinning:
23. led 2009 v 17:37  • Odpověz
To čučím, jaká politická témata řešíme :grinning: :grinning: Konečně nějaké vzrůšo místo kadění, růstu, kojení atd :grinning: :grinning: Já tedy s poplatky souhlasím tak napůl, myslím, že k obvoďákovi by každý měl možnost přijít bez poplatku, on rozhodne o tom, jestli jsem tedy nemocná nebo ne, případně mě odešle ke specialistovi, u ke specialisty souhlasím s poplatkem. Úplná kravina mi přijde platba za recept, protože pokud jsem tedy nemocná, nesimuluju, což snad pozná doktor, platím si zdravotní pojištění, tak bych snad měla mít i nějakou péči hrazenou. Nevím, kam jdou ty miliony a miliardy z vybraných poplatků, ale já jsem u žádného se svých doktorů zatím žádnou lepší výbavu ordinací nezaznamenala. :unamused: A už vůbec nechápu ten systém s tím, co se započítává do toho limitu 5000,- Kč, to snad nechápe kromě pana ministra, tedy ode dneška paní ministryně nikdo. JO a s tím kecáním, ono je to jedno, já v těhu čekala půl hodiny, a to paní řekla, že bude hned, že jde jen pro recept :angry: Se mnou se obvoďačka chtěla vykecávat, ale brzo jí to přestalo bavit, když jsem odpovídala jen dobře, jo a ne. :grinning: :grinning:

Kacka: Tedy já si snad také pořídím rybičky, aby se u nich řádně vyk.. :grinning: :grinning: Tedy musím zaklepat, ale s tímhle zatím žádný problém nemáme. Jak jste na tom s těmi kolikami teď, pozorujete nějaké zlepšení? Jinak já tady se spánkem Toma asi vedu, on totiž zabere tak mezi 19-20 a vydrží většinou chrupkat tak do 8-9 se 3 kojeními. Takže super. Jinak už také vyhlížím manžu a on stále nikde, už jsem konečně vyžehlila, zametla, mám puštěnou další pračku, prcek chrupká, takže mám čas pro sebe. Jídlo je ze včerejška, musíme to dneska dojíst, protože zítra jedeme k mým rodičům a ty nás zase zásobují. S pupenem = beďarem, ty jsi zase neposlouchala v porodnici viď? To jsou ty nadstandardy, být na normálním pokoji, tak to slyšíš min. 2x, doufám, že jste to nevymačkávali :grinning: :grinning:

Verbailinka: :grinning: :grinning: tedy to jsem se dlouho tak nezasmála, jak vtipně jsi zareagovala. :grinning: :grinning:
23. led 2009 v 17:51  • Odpověz
Nazdárek,
chci jen reagovat na to kojení po 3 hodinách, to bych byla už fakt úplná troska kdyby to tak bylo každou noc! Ale to naštěstí není, teď už asi 3 noci byly přibližně stejný, takže kojení ve 21,30 pak okolo 2,30 až 3,00 a pak ranní v 6,30. Blbý je, že v těch 21,30 hned po tom kojení neusne, ale až tak za půl hodiny někdy i za hodinu a ještě blbější pro mě je, že v půl sedmý ráno se mi teda vstávat nechce. Štěpán je ale jinýho názoru a vypadá jako zcela vyspalej a čilej tvor. Takže pak ho musim asi tak do osmi zabavit a po osmý většinou ještě zabere, jenže to už se zase nechce spát mě a umírám hlady, takže se jdu v klidu nasnídat. Ale 8 hodin spánku Veroně teda opravdu můžu jenom závidět. K tomu my se dopracujeme asi až půjde mladej do školy :grinning: :grinning:

S poplatkama víceméně souhlasim, já jsem teda v těhotenství u obvoďačky byla dvakrát a v pohodě, čekala jsem tak maximálně hodinu. Což dřív bylo fakt na půl dne a lavice obsypaný důchodcema, že jsem si skoro neměla kam sednout. S těma lékárnama je to ale fakt síla! A když jsme u těch důchodců jak nosej doktorům kytičky, kávičku a nevim co všechno, tak jsem byla naprosto znechucená když jsem šla k pediatričce 19.prosince a v čekárně samý matky co nesly paní doktorce bonboniéry, jmelí, kytice atd... :astonished: Přísahám, že jsem tam byla jediná co pro ní neměla dáreček k Vánocům :angry: :angry: S tímhle teda naprosto nesouhlasim a přijde mi to nechutný jen tak něco těm doktorům podstrkovat. To samý jako strčit porodníkovi do kapsy pár tisíc abych měla lepší péči, no comment :angry: Teda jsem se u toho normálně rozčílila. Jinak pokud je u nás v lékárně fronta více jak tří lidí, tak tam s kočárkem ani nejdu, protože bych se tam nevešla. Pošlu tam radši přítele :wink:

"jsem nemocný prase" :grinning: to mě fakt rozesmálo, to je každopádně dobrý umět přeložit. Na co umět fráze typu "jak se máš" :grinning: :grinning:

Jo a trénovat mozek bych očividně taky potřebovala, je to se mnou úpadek, někdy fakt přemejšlim nad věcí kterou bych dřív udělala automaticky :zipper_mouth: Mám obavy jak na tom budu pokud strávim ty 3 roky na mateřský, případně pokud by následoval další svišť, tak třeba 6 let. To bych snad ani mýmu šéfovi nepřála, můj návrat do práce po tolika letech strávených infantilníma hrama s dětičkama :grinning:

Ještě k tomu očkování - naše doktroka mi to právě taky říkala, že pokud malýho nechám očkovat až po půl roce, tak bude mít o jednu injekci míň, což je určitě lepší (myslim ten prevenar). A teď moc se staršíma dětma v kontaktu není, tak snad nic nechytne.

Holky ještě jsem se chtěla zeptat jestli před tím nočním spaním nějak udržujete záměrně prcky delší dobu vzhůru?? Aby pak usnuli když chcete? Já to měla dneska v plánu, že bude cca od půl šestý vzhůru a pak ho zkusíme dát spát třeba v půl devátý, max. v devět. Jenže byl dneska zase nějak víc uřvanej, takže když vedle mě na gauči usnul v sedm, tak jsem byla ráda, že mám chvilku klidu a nechala jsem ho spát. teď se právě budí, asi chyba co? To zase bude čumákovat minimálně do deseti :unamused:
23. led 2009 v 19:42  • Odpověz
S režimem vám asi moc neporadím, fakt nevím, jak to udělat, aby ti vaši prcci chodili spát dřív. Já tedy přes den opravdu kojím v rozestupech 2,5-3 hodin, takže odpolední kojení teď vychází na 16.00 hod. Po něm už Tomáš většinou nezabere, takže vydrží koukat až do těch cca 18.30-19, kdy je buď koupáčo (koupeme obden) a nebo jídlo, převléknutí do overálku a následuje spánek. Nevím, jestli to nemůže být i tím, že spát chodí do jiné místnosti než jsme ve dne, má tam jinou postýlku, ale podle mě tak chytré ty děti být nemůžou, aby tohle poznali. Je fakt, že to jeho odpolední bdění je nejdelší za celý den, jinak mi po cca 1,5-2 hodinách aspoň na chvíli usne. Včera byl super, byli jsme na procházce, vydržel spát asi 45 minut a pak 45 minut čučel a už nezabral, takže jsem si řekla, že 1,5 hodiny venku stačí a jeli jsme dom. Takže vlastně včera před spaní číhal skoro 4 hodiny vyjma asii 20 minutové chrupky někdy po páté hodině. Před spaním už jsme zrušili i houpání na ruce, jen uhoupáváme v postýlce za zavinovačku a to mu stačí, teď objevil cucání pěstičky, takže občas usne při zkoumání ruky a ani houpat nepotřebuje.

Verbalinka: Tak kapku už zvládáme bez problémů, už i na ty kapky železa rozpuštěné v mléce na lžičce se tváří v pohodě a občas si i pomlaskne, ale nějaký další vlas v oku už tedy řešit nechci. Dneska po ránu jsem zase byla řpi kojení v mírném šoku, jak se ten náš prcek je schopný škrábnout, má chudák zářez na čele v délce cca 5-6 cm a na uchu malý. Přitom jsem mu nehty stříhala v pondělí a když mu po nich přejedu, tak nic ostrého necítím,budu muset za světla udělat důkladnou prohlídku. On totiž vždycky když se probouzí, tak si těma rukama šermuje po celém obličeji, takže aspoň vím, že pachatele záseku mám hledat na pravé ruce. Ještě že tyhle záseky za chvilku zmizí, večer po nich už většinou není žádná památka, no to budou naši, ke kterým dnes jedeme zírat, jak se zřídil :grinning: Jinak my tedy máme stále ten noční rytmus cca 5-4-3, na dnešek dal tedy první chrupku 6, ale to se moc často nestává. Tescácké plínky ti přijdou slabé? Já tedy nemám porovnání jak silné jsou ty větší od Dm, ale ty menší z DM jsou v porovnání s Tescovými č. 2 rozhodně slabší. Koupila jsi ty fialové? JO a taky se nám střídají méně blinkací dny s více blinkacími, a také jsem si všimla, že víc blindí po kojení s toho mého pravého prsu, podle mě to víc teče, víc se u něj i zakuckává. Takže když v noci cucal jen 10 min a pak už nechtěl, tak jsem se na něj vyprdla, a vydržel 3 hodiny, takže mu to asi stačí. Jo a s domácími pracemi souhlasím, také mám pocit, že to manža teď lehce fláká, nějak si ponechal jen mytí podlahy a luxování, a zbytek se ho nějak netýká a prcka nepřebaloval už ani nepamatuju, už jsem mu to tedy lehce naznačila, ale reakce zatím žádná. Ale večer spolu blbnou, Tom se na něj usmívá jak blázen, chodí uspávat (včera manža usnul dřív než Tomík :grinning: - musela jsem ho jít budit, že je véča), takže si zase nemůžu moc stěžovat.

Katchula: Jééé, tedy blbnout v půl sedmý, to by se mi také moc nechtělo, Tomáš zase má už 2 den okolo šesté, půl sedmé problém s prdy, takže musíme zacvičit, vypustit a pak jde tedy zase spát. Probudí se na jídlo a zase zabere, je to můj spáček :grinning: :grinning: K nočnímu spaní - zkus ho udržet déle vzhůru, nenechat ho takhle usnout jen na chvilku, nakojit a do postýlky, třeba to zabere, ale znáš to, na každé mimčo platí něco jiného, takže to co funguje u nás nemusí fungovat u vás. Ty už kojíš v cca stejných intervalech a nebo pokaždé různě? Pokud v intervalech, tak je zkus přispůsobit k nějaké době a pak ho dát do postýlky. My sice režim držíme, ale jak psala Barculda, za chvíli může být po režimu a budu na tom třeba stejně jako vy.

Takže se pro dnešek loučím, jdu připravit věci na jízdu k našim, bereme i kočár, takže zase budeme jak stěhováci. Tuším, že víkend bude tady zase ve spojení manželů a prcků, takže bez příspěvků, takže se nejspíš těším na další novinky od vás až v pondělí, papa.
24. led 2009 v 08:58  • Odpověz
autor
Ahoj, nemocná prase se ozývá dřív, má trošku čas před kojením :grinning:

Janco neboj, beďara jsme naštěstí nechali bejt :grinning:

Katchula: My teda Pepču necháváme zatim spát jak si řekne, na režim to u nás vůbec nevypadá, tak jsme to vzdali. Ale je fakt že tak od těch šesti je živej a usínáme kolem desátý. Dřív se nám to nepodařilo :unamused:
Ale včera jsme zkoušeli neuhoupávat v náručí a snad to půjde, byl děsně živej, tak jsme zhasli a já jsem jen trochu pohoupala kolíbku a do dvou minut usnul :slight_smile:
Zatim nám pořád spí tak těch šest a pak tři hodinky, takže se v pohodě vyspim a teď o víkendu ho dáme ještě kolem tý osmý k nám do postele a spíme do desíti, to je parádička :sunglasses:

Jo a hlásím uspokojení poptávky a řeknu vám, zase se mi to začíná líbit :grinning: Akorát je opruz že jsem zatim neposouvala a tak si musíme dávat bacha kdykoli :confused:
jé vy asi nevíte co je posouvat, tak pro pochopení: V Rusku ještě dnes nemají někde takový pomůcky jako vložky, tampony a tak a tak to dělaj postaru: prostě maj hadr omotanej mezi nohama přes rameno a makaj na poli a když se to nacucá, tak to prostě posunou a kopaj dál a ono to postupně usychá :stuck_out_tongue_closed_eyes: A tak to takhle posouvaj celej den, proto posouvání :grinning:

Tak a už je to tu, musim zase vytasit prso :wink:
25. led 2009 ve 13:06  • Odpověz
:grinning: to patří tomu "praseti"
Verbalinka: hale, mě poradila sestra v lékárně Vigantol kapičku kápnou těsně před kojením na bradavku...malej to pak olíže, ani neví jak :wink: dobrá rada ned zlato...
Kacka: jsem si představila ty vaše ryby s těma hovníčkama v závěsu...se Pepínovi nedivím, že pak kadí..vesele... :sweat_smile:
Včera jsem si říkala jak je fajn, že už malej kadí jen 2x denně, omyl, zřejmě trpěl zácpou, dneska jsem opět vynášela 5 pořádnejch bomb :fearful: a to si furt říkám, jestli nemám málo mlíka... :wink:
Janca: hale, pochlubám se ti..už podruhé štírek neprotestoval při koupání ani po něm :wink: snad si to nezakřiknu! vypadá to, že měl asi jen blbý řvací období...kéž nám to vydrží! :slight_smile:

Jo a hláška dne: můj drahý se mnou dneska na procházce---navrhovala jsem s kočárem vylézt kopec na Svatou horu(možná to znáte, je to poutní místo s kostelem nad Příbramí) a on jen odvětil:"tam vylezu až vyhraju ty 2 miliony v loterii, abych "mu" poděkoval.." :confused:

Pěkné sny...pá
25. led 2009 ve 20:13  • Odpověz
ahoj holky,

tak víkend je zase v pr... :unamused:
My byli v sobotu na super dlouhý prochajdě v Michelskym lese, cestou domů jsme si koupili výborný zákusky, tak jsem si zase dala do nosu :grinning: Ale jinak teda Štěpán v sobotu docela vyváděl, pobrekával a nic se mu nelíbilo, samozřejmě kromě procházky, tu klasicky celou prospal :slight_smile: Večer šel muž do hospody a já malýho uspávala skoro do půl dvanáctý, už jsem teda byla dost zoufalá. Včera byl celkem v pohodě, ale dneska zase od rána nic moc. Navíc mi přišel balíček a ten idiot co to rozváží mi ho nechtěl vůbec přivézt nahoru, chtěl abych si pro něj došla dolů, že prej má balík ještě vedle do vchodu. No to mě teda vytočil, tak jsem mu řekla, že tu mám malý miminko a aby mi ho laskavě přinesl do šestýho patra. Jsem slyšela zkrz to mluvítko jak si tam pod fousy mumlá "do prdele", ale přijel teda milostivě až do 6. patra a tvářil se strašně. Úplně mě zkazil náladu, navíc vypadal a smrděl jak bezdomovec, fakt mám už český pošty plný zuby, je to drahý jak prase a ty služby.... škoda slov.

Včera jsem si šla odpoledne číst (Štěpán spal na balkoně) a po dvou stránkách jsem to zalomila :grinning: Teď bych si nejradši lehla taky, ale na mym místě se rozvaluje Štěpula, tak mam smůlu.

A co u vás novýho, jak jste si užily víkend??
26. led 2009 ve 12:12  • Odpověz
autor
ahoj, já jen v rychlosti, přemejšlela jsem o tom plavání a to asi opravdu necháme na ten půl rok, ale mam pro vás návrh, co takhle masáže dětí? Zatim to snad toli nefrčí a stačí investovat 1050 Kč a pak už se tomu věnovat doma.
Jsou to tři lekce a organizuje to přímo ta Hašplová v Praze v Barrandově

http://vedomerodicovstvi.cz.kasandra.otoman.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=117

Je tam i rozpis kdy to má, jsou to vždy tři dny a dvě a půl hodiny, já bych šla asi v březnu: 5.3., 11.3. a 25.3.

Co vy na to? Snad už bude dobré období bez chřipek a kluci už budou mít tři měsíce :slight_smile:
Kdyžtak by to šlo i v ten duben.
26. led 2009 v 17:23  • Odpověz
Ahojky, tak jsme zpátky z kontroly kyčlí - vše už má Tom v pořádku, takže máme přestat s nočním širokým balením, hurááá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: O jednu noční práci pro mamču méně a snad nám i ty overálky déle vydrží :grinning: Jen si panu doktorovi při tom vyšetřování nejdřív krknul a potom poblindil, doktor se na něj jen podíval a říká: tedy malej takové škody vyhodit to jídlo ven, no já se začala smát a prcek jen číhal, co se děje.
Mnaža jezdí s prckem v lehátku, máme zlepšovák - dole je zaháknutý gumycuk (pavouk) a tak ho stačí jen odstrčit a pak za gumycuk přitáhnout, Tomík při této zábavě přestává i brečet a čučí po okolí a já mám čas na psaní :grinning:

Katchula: Tak víkend také utekl jak voda, v sobotu jsme byli u těch mých rodičů, byli z prcka zase poprděný, takže se u něj střídali v péči a blbnutí, byli jsme i na prochajdě, bylo krásně slunečno. Prcek byl skvělej a ukázal jim, že umí i cíleně bouchat do nožičky pejska (no Ondrášek od Sesille to uměl už před 2 měsíci), od té doby cíleně bouchal jen 1x do medvěda v hrací dece, no zase se chtěl předvést, jaký je šikula. Byl i dobře naložený, zato v neděli už to tak dobré nebylo, asi se špatně probudil (ráno spal o hodinu méně než je zvyklý) a celý den byl takový nenaložený, zlobil i pobrekával u prsou, tentokrát u obou, až jsem se začla strachovat, zda tam tedy nemá málo mlíka, ale vzhledem k tomu, že pak spal 6,5 hodiny v kuse a dneska je v pohodě, tak to bylo asi jen přechodná špatná nálada. Tedy to uspávání, já vás holky tak lituju,já běhat okolo prcka ještě v deset večer a později, tak jsem asi úplně grogy. Jak jsem psala, jsem prostě ranní člověk, takže vstávání v sedm žádný problém, ale vydržet večer to je špatné, za víkend manža večer zkouknul 2 filmy a já z každého viděla jen cca 40 minut a pak jsem vytuhla, tak to budu muset někdy dokoukat sama. Jo a u nás tedy pošták ani pošťačka nahoru také nechodí, to bude asi tím, že nemáme ten výtah, takže já vždycky klušu dolů, dneska jsem ho i propásla, protože jsem kojila a tak jsem jen našla ve schránce lístek. Takže mě čeká cesta na poštu, nebo jí musím odchytit, aby mi to donesla znovu. A to ti přišly už ty overálky a bodíčka? Jaké jsou? Co velikost odpovídá? Ten náš prcek už asi bude potřebovat zase vyměnit garderobu, už nosíme některé dupajdy i bodýčka ve velikosti 68, tak nevím, jak rychle teď poroste, abych to zase nekoupila a za měsíc mu to nebylo malé.

Kacka: Tak my už také přestali uhoupávat v náruči a jen lehce houpeme v postýlce za zavinovačku a zatím spokojenost, takže až si zvykne, že není houpání v ruce, tak můžeme omezit i houpání za zavinovačku. Manža teď při usínání ani nepovídá, jen si položí hlavu na bok postýlky a dělá, že jde spinkat a prcek z toho má srandu a je v klidu, pak se přesune do postele vedle postýlky a předstírá spánek a prckovi prý sledováním padnou očka je tuhej :grinning: :grinning: Tak doufám, že to takhle zafunguje i se mnou ve čtvrtek, kdy jde manža na bowling a zase tu budeme večer sami. Gratulujju k pokroku v sexu :grinning: :grinning: Já ti říkala, že se to bude ze dne na den lepšit, no a s posouváním jsi mě fakt dostala, já jak debil četla tu větu 3x a nechápala, než jsem se rozhodla, že na pochopení peču a pustila se do čtení dále a tam našla vysvětlení :grinning: No, já myslela, že už jsem menstruaci dostala, ale bylo to jen pár kapek, jeden den špinění a teď zase nic, tak vám nevím, asi se mi jen bouří hormony. Masáž kojenců a to ty 2 hodiny prcka masíruješ? Musím si to přečíst, ale to by u nás byl asi problém, malej tak dlouho ani nevydrží být vzhůru a co teprve Will, ten během toho 2x jí :grinning: :grinning:

Barculda: :grinning: :grinning: koukám, že jste tu všechny nějaké vtipné :grinning: :grinning: Nás čeká další koupání dneska, při minulém také nebrečel, tak uvidíme, jestli vás napodobíme.

Tak mi se za chvíli jdeme kupčit, najíst a do hajan, tak zatím :slight_smile:
26. led 2009 v 18:19  • Odpověz
Nazdárek kašpárek :slight_smile:

Janca: zlepšila jsi mi náladu :grinning: Ale máš pravdu - dvě hodiny asi nevydrží. Bez jídla jo, ale v klidu asi ne :unamused:
Willík objevil bouchání do hraček asi před 14 dny a je to paráda. Ráno ho dám vždycky do lehátka, nad ním visí barevný míčky a on si vydrží tak 20, nekdy i 30 minut pozorovat a bouchat. Někdy se i směje jako blázen - nechápu, co je na nich tak legračního :grinning:
Ty jsi můj přesný opak. Já večer vydržím dlouho, ale ráno vstávat před devátou je pro mě utrpením. Will je evidentně po mně. Usíná mezi 22-23h, i když včera to zalomil už před desátou. Už máme večerní režim s manžou, a to v 19h já jdu dělat večeři, on hlídá. V 19.30 mám přátele, tak se koukám a u toho většinou kojím, nebo nosím apod. Manža večeří. Pak večeřím já. Potom se díváme na tv a u toho ho nosíme, hrajeme si s ním. I když večer už je nevrlej, takže je to spíš o nošení na tygříka a houpání. Po 21h zase kojení a potom přebalení a usne, nebo mě čeká další kojení. Pokud zrovna Wilda netouží po prsu, tak toho někdy využiju a jdu se koupat. Pak se koupe manža. A hned jak Wilda usne, jdeme taky , protože jsme totálně grogy :pensive: Toť popis našeho každodenního režimu. A pak, že žádný nemáme :grinning:
Will jde spát, až opravdu chce. Přes den v postýlce vůbec nespí a přesto, když ještě není jeho čas, tak prostě večer v postýlce jen tak neusne. Zkusili jsme to v pátek. Usnul na půlhoďku a pak řev a další kojení. Je to prostě noční tvor. Ale nevím, jak to budeme dělat, až bude větší a budeme chtít, aby chodil spát v sedm :sweat_smile:
Nehty jim rostou šíleně rychle. Já je ostříhám a za dva dny mě tak neskutečně škrábne... Už jsem našla odvahu a stříhám kdykoli.Popadnu mu ruku a držím a stříhám. Občas se netrefím, ale zatím má vech deset prstů :grinning: A už jsem stříhala i nehty na nohou. Nějak jsem je opoměla. Ty už byly horší, protože má v nohách obrovskou sílu a pořád s nima šermoval tam a zpátky.
Na tesco pleny jsme už zvykli a jsou docela ok. Už je teda jednou prokakal :confounded:

Kacka: v A-centru (http://www.materstvi.cz/) je taky masírování mimin, přemýšlela jsem o tom, ale nejsem si jistá, jestli by Will vydržel. janca má pravdu. Ale je možný, že za měsíc bude všechno jinak :wink:
Gratuluju k příjemnému sexu a u toho posunování jsem měla absolutně stejnou reakci jako janca :grinning: několikrát jsem to četla, a pak to vzdala a četla dál a dozvěděla se odpověď na hádanku :grinning:

Barculda: Díky za super radu :wink:

KAtch: ten pošťák je teda drzej :angry: Nám se stává pravidelně, že máme lísteček s upomínkou o vyzvednutí, ale prvníl ísteček o vyzvednutí jsme nedostali :angry: To je dobře, že už máte delší spánek. já si říkala, jak ještě můžeš fungovat :grinning:
Jo a mateřská je trénink organizačních dovedností a během péče o mimino rsote IQ. A myslím to vážně. Perotože musíme namáhat mozek jinak, než předtím. A mít odpověď na všechny zvídavé otázky apod. Zaměstnavatelé by nás měli na rukou nosit :dizzy_face:

Musím kojit, papa :slight_smile:
26. led 2009 v 19:07  • Odpověz
Holky, nedá mi to abych nenapsala, že na to posouvání jsem reagovala úplně stejně, taky jsem si tu větu asi třikrát přečetla a nepochopila :grinning: :grinning:
Ale jinak teď nic nenapíšu, protože malej leží vedle mě kroutí se tu a strašně se směje. Teda on hejká, ale má to být smích :grinning: Tak ho musim hlídat, aby mi nežuchnul ze sedačky na zem, už přece jenom musíme být opatrnější.

Verb. pěkný fotky, Will je fakt frajer v tom oblečku :slight_smile: :wink:

Pěkný večer
26. led 2009 v 19:21  • Odpověz
Brý večer..
kacka: my se masáží nezůčastníme, jak budeme chodit na plavčo do těch van, tak se ta hodina skládá z ukázek masáží, z novinek ve stravě dětí atd..atd..a pak se i mimo tohle všecko plavčí, víš? takže to tam budeme mít vše v jednom balení :sunglasses: ..

janca: gratulace ke kyčlím! :dizzy_face: já byla minule taky nadšená že už nebudeme roztrhávat druky u overálků :wink:
jo a radovala jsem se předčasně. Dneska po koupání zase tygří řev, ale přítel ho zabavil svou velkou rukou mavajíc nad máminou hlavou :wink:

Verb: není zač :wink:

Katchula a Verb: holky, nezávidím noční miminka :confused: štírek je teda klasa v tom uspávání..já ho prostě vykoupu, obleču(ač někdy s řevem), nakojim a usne u prsa...přenesu do postýlky a spinká jako miminko :slight_smile: no a to kojim u Ulice a při tom druhým vstupu už většinou hajá v postýlce..je to zlatíčko, páč já spíš chodím spát se slepicema :dizzy_face: a přítel taky, takže se vlastně není čemu divit. Má být po kom takhle brzy spací, že?

tak se hezky vyspinkejte a miminkům krásné sny přeji...
26. led 2009 ve 21:34  • Odpověz
Ahojky, tak mi dneska noc nic moc, pravidelné buzení po 3 hodinách i ten první zátah byl jen 3 hodinový :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: (že bychom byli ve fázi toho spurtu?), pak ještě jedno brečení, u něhož jsem na důvod nepřišla - prdy to tentokrát nebyly, po cca 1 minutém pobytu u mě na klíně putoval bez prostestů zpět do postýlky. Ráno se zubil jak blázen, a bez protestů se dal ještě po kojení a přebalení uložit do postýlky. Já tu zatím ještě běhala s kýbly a natáčela vodu, protože manža mi volal, že před barákem se valí voda, že to asi někde prasklo, tak ať udělám zásoby, takže už mi žádný spánek nehrozil, byla jsem dokonale probrána. Včera jsem zvládla dokoukat celý filmík - no musím se přiznat, že i tentoktrát jsem u něj usla, ale jen asi 10 minut před koncem, tak mi to manža dovolil znovu dokoukat :grinning: :grinning: NO asi bych udělala líp, kdybych šla spát a na filmík se vyprdla - byla to slátanina a to jsem se na to tak těšila - U mě dobrý od Hřebejka, kromě pár dobrých scén a vtipných hlášek to byla slabota. No a ve vztahu k noci bych se aspoň vyspala, dneska to bude jízda na mé náhradní zdroje :grinning: :grinning:

Katchula: Tedy to ten náš prcek se tedy jako váš neřehní, jen se usmívá, ale pořádně se zasmát jsem ho slyšela jen asi 2x, a to tedy nebylo na mě :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale na kolotoč, ale vidím, že je spokojený, když mu ruce i nožky hrajou a má pusu od ucha k uchu, což také není moc často, tak si to musím užívat v malých dávkách.

Verb: Opravdu je to fešák, vypadá jak dospělý chlapík a ne 2 měsíční mimčo :grinning: Tak to my tedy takový prďácký obleček nemáme, ale Tom si zatím na výběr garderoby nestěžuje, to přijde až s věkem. Jinak koukám, že jedete s manžou na střídačku, to my tedy naštěstí máme ty chvíle pro sebe, nevím jak bych brala to, že se musíme jen starat o prcka a nezbývá nám volno pro sebe, ale jak píše Barculda, asi to bude i tím, jací jsou rodiče a nebo spíš mamka, já i v těhu chodila spát dřív než ty a tak se na to asi Tomík nachystal také, i když v těhu byl nejaktivnější okolo osmé večer, tak teď v tuhle dobu už spokojeně chrupká.

Barculda: tak mi včera koupání super, natírání také, začaly lehké protesty až u posledních patentků na overálku, takže jsem si pospíšila, rychle navlékla ponožky, učesalal vlásky a šupla prso a bylo pro protestech. Takže zatím to jde, tak uvidíme dále.
27. led 2009 v 08:00  • Odpověz
tedy koukám hned na tu hrubici v pvní větě - samo, že my a ne mi, tedy jestli to takhle bude pokračovat, tak snad půjdu s prcem také do školních lavic zopakovat si gramatiku. a ještě jsem to samé zopakovala nakonci,no měla bych se stydět, budu si to muset po sobě vždycky znovu přečíst než to odešlu :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused:
27. led 2009 v 08:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.