• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Jani, že se nestydíš! :grinning: :grinning:

Tak mi včera večer došlo, že my ani nezkoušíme ho uspávat dřív. Včera večer jsem kojila třikrát a potřetí mě to přestalo bavit, vzala jsem ho do druhého pokoje, zhasla a po dvou minutách mi usnul na rukách. Dala jsem ho do postýlky a spinkal až do 5.30 :dizzy_face: Takže dnes koupeme a potom nakojím a zkusím ho uspat. Třeba to vyjde :slight_smile:
Jani, je pravda, že když byl v bříšku, tak jsem chodila spát pozdějc, kolem tý jedenáctý. Že by to bylo tím? :confused:

Kacka: dlužím odpověď na naši velikost :grinning: O víkendu jsem Willa měřila a má 63 cm :fearful: Váhu nevím, nemáme ji. Ale tipla bych přes 6 kilo. Doufám, že se ta výška stabilizuje. Touhle rychlostí by v dospělosti měřil pět metrů :grinning:

Ani jsem nenapsala, jaký jsme měli víkend. Byl super. Willík už zase dlouho spinká :dizzy_face: V neděli jsme byli u známých - mají pětiměsíční holčičku Aničku. Anička je stejně vysoká jako Will a váží míň. Položili jsme je vedle sebe a Petra je vyfotila a vypadají jako stejně staří, akorát Will je o víc, než tři měsíce mladší :sweat_smile: Bylo to samozřejmě poznat na Aniččině hybnosti - přetáčela se na břicho, chytala hračky... Rozhodla se sbalit Willíka - chytala ho za tričko, chtěla se s ním kamarádit a on na ni prděl a díval se jinam :grinning: Co je mu do nějaký ženský, že jo :grinning: Fakt legrace. Fotky jsem dala do alba.
Ten prďácký obleček dostal od švagrový. Má to prý na jaro. Je to pro děti od 3-6 měsíců. Mně je líto, že by to mělo ležet ve skříni, tak to nosí. I kyž vždycky jsem se dívala s opovržením na maminky, který dají takhle malýmu dítěti takovýhle oblečení. Přišlo mi to uhozený. Vlastně si to myslím pořád, ale přece to nenechám ve skříni :sweat_smile:

No nic. Já si jdu vyprat a probrat Willovo oblečení. Což znamená 90% věcí dát do pytle. Ta skříň bude úplně prázdná :confounded:

Katch: ty jsi řešila ty zelený hovínka, viď? Will měl včera 3x v plíně zeleno, tak nevím, jestli to mám řešit, nebo to nechat být... :confused:
27. led 2009 v 10:31  • Odpověz
autor
ahoj holčiny :slight_smile:
tak já teď jen v rychlosti, protože má Pepča zase bolavý břicho a vyžaduje pozornost :unamused:

dneska jsem ho ale vyfotila jak se pase a normálně se potom krásně překulil, má tak těžkou hlavu že to jde samo :slight_smile:
Sice to ještě zdaleka není otáčení ale i tohle ne dobrý :wink:
27. led 2009 ve 13:10  • Odpověz
autor
pardon, je dobrý :astonished:

a hlásim že se Pepča skutečně poWillil, protože už dost dlouho spí od desíti do pěti a je to paráda :sunglasses:
Akorát se poslední dobou taky poTomíkoval, protože blindí a to dost, úplně to z něj teče a tak aspoň využijem více oblečků :sweat_smile:

Taky jsem ty hadry včera vyklízela a je toho tolik, co ani neměl na sobě, že je mi to hrozně líto :frowning2: Jenže mu přece nebudu doma navlíkat džíny jen aby je unosil :astonished: Asi budem muset udělat zase nějaký focení a pak mu dát normální overálek :wink:
Včera jsme fotili nahotiny a za chvíli už byl tak nevrlej, že u Pepy se tváří pěkně nasraně :confused:

Ale dostali jsme od tety takovej ten spací pytel a je to super, takže konec zavinovačce :slight_smile: Vyřešili jsme náš problém aspoň na třičtvrtě roku, je totiž dostatečně velkej :slight_smile:

Janco vy se máte! Já se těch kyčlí tak bojím, četla jsem diskuze o tom masírování a taky tam psala jedna paní, že měli kvůli tý peřince problém s pohyblivostí a museli na rehabilitace :unamused: Takže ještě že mu to občas sundávám a nechám ho vyřádit, zatim vypadá že nezaostává :slight_smile: A ta rehabilitační sestra že se prej rozčilovala, že to je hrozný jak to předepisujou, že se prej ty kyčle vyvýjej individuálně a stačí jen pár cviků a je to. Tak ta paní prej vyhodila tu peřinku, cvičila a měli to pak v pořádku...
A věřte teď někomu a rozhodněte se co.. :astonished:
27. led 2009 ve 13:23  • Odpověz
kači..teda, gratuluji k "přetočení" :wink: takhle se adámek točí taky, na jedné diskusi mne vyvedli z omylu..jedná se prý o přepadání :wink: ale co,hlavně že z toho přepadání jsou mámy celý bez sebe.. :sunglasses: :grinning:
s tou peřinkou jsem to taky slyšela. koneckonců si vemte dřív..to žádný utv nebyly a dětem se kyčle taky vyvíjely normálně... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..nechci zatracovat dnešní medecínu, ale jak v čem je asi dobrá..dle mýho názoru by pleny naširoko a cvičení mohly stačit

u nás oblečky taky nenošené...vesměs manžestráčky, košile a tak...přece ho do toho nebudu navlíkjat, když vidim, jak ho škrtí guma u kalhot, ne? jo co nám ty příbuzný kupujou, zůstává rozum stát..vůbec nemyslej na pohodlí mimča :grinning: to sobě by si opasek takhle neutáhli! :grinning:
27. led 2009 ve 14:05  • Odpověz
My jsme zpátky z pracovního procesu. Ne, že bych byla pracovat, ale potřebovala jsem vyřídit pracovní věc, tak jsem prcka vzala s sebou.

Kačko přidávám se ke gratulaci a Jani tobě taky velká gratulace ke kyčlím :wink: My jdem až v polovině března a já jsem se na to vyprdla, tak jsem zvědavá, zda-li to bude dobrý. Doktorka v porodnici říkala, že dříve se kyčle vyvíjely normálně, ale vad yse zjistily až ve zralém věku, a pak následovaly umělý klouby :confounded: Proto je teď tak velká prevence a hlídá se to. Ale Will drží stále nohy od sebe, kdyby to byla ženská, tak nevim, nevim :grinning: takže to bude určitě ok.

Jo, focení. Z Willa bude velká hérečka, protože se ho snažím vyfotit, jak se směje, ale ve chvíli, kdy na něho namířím foťák, tak začne dělat pózy a přirozenost je ta tam :confounded: Musíme na něho oklikou. Manže bude rozesmívat a já z poza rohu fotit :grinning:

Kacko taky máme spací pytel, zkoušeli jsme ho tam dát, ale zatím vyhrává zavinovačka. On se k ní vždycky přitulí a hezky hajinká. V pytli se na bok neotočí a to ho, si myslím, bude rozčilovat. Takže zatím čekáme, až bude silnější a bude to zvládat. Ale zavinovačka už funguje spíš jako přikrývka, protože spodek okamžitě rozkopne a každý ráno ho najdem s hlavou zabalenou v zavinovačce a nohy venku :grinning:
Gratuluju k poWillovatí :grinning: Rychle se na to zvykne, co? Počkej na jednu noc, kdy vstane dřív :grinning: Těch pár dní, kdy spal jen 5-3-2 jsem trpěla. Naštěstí se vrátil zpět. Četla jsem v jedné brožuře o miminech, že od třetího měsíce by měli spát dýl a měly by se spací intervaly prodlužovat. To bude paráda, za chvilku ti naši kluci dají 10 hodin v kuse :grinning:

Wilda je dneska nějaký spací. Spal do devíti, pak od desíti do jedenácti. A spí od 14 hodin. Jsem ho zase přechválila, už křičí :sweat_smile:
27. led 2009 v 16:53  • Odpověz
Holky, já vám závidim ty spáče!! Já měla děsnou noc, se Štěpánem klasika, vzbudil se na kojení ve 2,30 a v 6,30. Ale já jsem po tom prvnim kojení okolo třetí nemohla usnout :cry: Normálně jsem se převalovala v posteli, byla jsem unavená, ale spánek nikde, no usnula jsem až po čtvrtý hodině, takže hrůza :unamused:
Dneska jsem byla bez internetu celej den, protože drahý si odnesla notebook do práce a zítra to samý. Je to docela dobrý, aspoň jsem si četla a zkoukla jeden film, taky jsem teda trochu uklízela a tak... My nemít ten balkon kam prcka šoupnu každý odpoledne, tak se zbláznim, je to fakt paráda :slight_smile: :slight_smile:

Koukám holky, že jsme snad jediný co používáme už skoro od narození peřinku. Štěpánek v zavinovačce moc nechtěl být, takže jsme jí používali asi 2 týdny a od tý doby máme peřinku a pohoda, neodkopává se.

Verb. tak jak se povedlo dnešní uspávání dřív? My jsme našeho nočního ptáka uložili až ve 22,30 to je jeho hodinka :grinning: Taky průběžně vyklízim skříně s malým oblečením, už toho mám docela slušně plnou igelitku a nevim co s tim. Na košík už jsme dali inzerát tak doufám, že ho někdo koupí a zbavíme se ho.

Janca: ty oblečky mi bohužel ještě nedorazili, dívala jsem se včera na jejich obchodní podmínky a píšou tam dodací lhůta 3 až 21 dnů, to je divný :astonished: No tak můžu jen doufat, že než mi to dorazí, tak už to nebude Štěpánovi malý :grinning: A taky gratuluju ke kyčlím :wink:

Kačka: tak Štěpán poslední asi 3-4 dny taky začal blinkat. A já si myslim, že to je tim, že si teď pořád cpe ruku do pusy, celou pěst nejlépe :grinning: To bych blila taky :grinning: :grinning:

Barculda: s těma oblečkama to je přesný, taky se mi nechce do toho prcka rvát když to je evidentně nepohodlný. Navíc třeba takový džíny se musej při přebalování celý sundat, což mě nebaví. Mám nejradši něco co se dá rozepínat mezi nohama :wink: případně teda nějaký tepláčky. Ale některý hadry jsou fakt šitý pro nějaký podviživený miminka, strašně uzoučký v pase a s dlouhýma nohavicema :grinning:

Jdu spát, tak dobrou :pensive:
27. led 2009 ve 22:50  • Odpověz
Ahojky, tak dnešní noc o fous lepší - jídlo 4-4-3. My se snad k těm Willikovským časům nevrátíme, je to prostě žrout :grinning: :grinning: Včera večer už jsem byla fakt hotová, šla na mě depka, protože mrňous skoro celý den profňukal, ne řev nebo pláč, jen jak já říkám lehká nespokojenost, nevydržel v dobré náladě ani pod kolotočem, takže byl vlastně spokojený jen po probuzení, v kočárku a na přebalováku. NO a manža mě večer dostal hláškou: „Kdybys viděla, jak krásně se na mě usmíval při ukládání ke spánku“. Na mě se Tom za celý den zazubil jen párkrát, zbytek prokníkal, tak mi to přišlo úplně líto, že já dělám co můžu a odměna žádná. Až mi tekly slzičky. Takže večer naprd, tak jsem to po Ordinaci zabalila a šla spát. Jinak vám všem děkuji za gratulace ke kyčlím a držím palečky, abyste na tom byli jako my. JO a vítám vás do klubu tomíkovatých - nebude to tím, že se ti vaši prckové přepapávají? :grinning: :grinning: Ale chápu i Katch, fakt trefná poznámka, Tom je schopný si do pusy také rvát celou pěst, ale zatím u toho kupodivu nezvrací, zvládá to jindy. Takže budete mít stejně poblinděné a lehce smradlavé mimčo jako já:grinning: :grinning: JO a zapomněla jsem vám napsat, že už jsem konečně byla vyřídit to porodné a rovnou mi dali papíry na rodičovskou, musí se to donést v tom měsíci, kdy vám končí mateřská a musí to potvrdil zaměstnavatel.

kacka: Hele i přepadávání je dobrý, aspoň si to natrénuje a až to bude dělat vědomě, tak už bude vědět jak na to. Je to šikulka a pasete tedy podle fotky také ukázkově. Tomáš se max. rozplácne, a spadne mu hlava rovně, na nějaké akrobatické výkony to s ním nevypadá. Je prostě lenoch, jinak to nevidím. My sice spací pytel máme doma, ale zatím ho nedávám, asi bych ho musela denně prát protože by ho měl na těch ramínkách pořád poblitý, takže zatím to řešíme zavinovačkou a plínkou pod hlavičkou, pak asi budeme zatím muset přejít na peřinku.

Katchula: Tak potkat mě nespaní už ve 3 v noci, tak jsem stejně hotová jako ty, já to mám naštěstí až kolem té sedmé, takže to vylezu, nasnídám se, lehce uklidím, počtu si na netu a čekám až se raubíř vzbudí a začne mi celodenní šichta. Jo, být bez netu to je děs, ale koukám, že čas jsi strávila dobře, já ti zase tak závidím ten balkon, to já musím s kočárkem ven, takže odpo žádný čas pro sebe nebo na práci. Venku korzuju tak 1,5-2 hodiny, jsem zmrzlá, prcek si v tu dobu krásně spinká, takže nabere síly na další řádění. Tedy včera mi dal jednu malou odměnu, vydržel spát ještě 45minut po návratu z venku, takže jsem mohla vypracovat úkol pro ségru na Hinduismus :grinning: No, stejně si myslím,že i přes snažení nás obou tu školu nedodělá, ale aspoň si zaměstnám mozkové buňky také něčím jiným než Tomem. Budeš oblečení po prckovi prodávat? Já tedy zatím vyčkávám, za prvé si furt říkám, že bych nechtěla zůstat u jednoho a pokud to z nějakého důvodu nepůjde, tak to ještě využijeme v rodině - švagrová se chystá na druhé, můj o 1 rok starší strejda čeká také druhé a má to být chlapeček, předtím mají holku, takže vše růžové :grinning: a i kamarádka se už dlouho zatím bohužel bez úspěchu snaží, takže oblečky zatím prodávat nebudu. Koupila jsem v IKEE box pod postel, zatím jeden, ale snad by se tam vešly 2 a tam to mám v komínkách vyžehlené a srovnané. Jinak jsme na tom jako vy, něco jsme skoro ani neunosili, teď mám problém s dupačkami, mám sice 68 ale už mu jsou akorát, takže se musím kouknout po nějakých parádních větších na cesty k příbuzným a doktorům. S peřinkou to asi také budeme muset začít zkoušet, protože nám z té zavinovačky už prostě vyrůstá. Máš už výsledky těch stěrů?

Verbalinka: Tak co na Willa říkaly kolegyňky? Jinak z těch fotek opravdu není poznat, že je mezi těmi prcky rozdíl skoro 3 měsíců! Takže už chápu, proč na oblečcích píšou rozmezí 3-6 měsíců, já si myslela, že tak velké rozpětí mezi těmi dětmi nemůže být a ono ano. Ještě se chci zeptat k plínkám, koupili jsme ty Dm 4-9, jsou mu dobře, jen máš na nich také napsáno Aktiv? Mě totiž prodavačka říkala, že je po těch prvních tenhle typ, ale mě se to lehce nezdá, jsou tam 2 boční pruhy na to, aby obsah nevytekl, takže si myslím, že už jsou pro pohyblivá dětska, no neva, ale jen jestli náhodou neexistuje ten typ bez nápisu Aktiv a budou jako ty pro ty nejmenší. On se ti Will sám v noci přetáčí na bok? Tomík celou dobu spí na zádech, jen si otáčí hlavou, ale tělíčkem ne. No a s těmi intervaly, to jsem zvědavá, kdy by nám hrozilo, že bude spát v kuse 10 hodin, to tak možná ve 2 letech  A co hovínka, už máte zase žluté?

Barculda: Nám na ty kyčle právě pomohlo to široké balení, měl to jen na noc, vůbec se nevzpouzel, ale jak píšeš ty i holky, myslím, že u většiny dětí se to upraví samo, teď dle té mojí kamarádky budeme chodit na kontroly kvůli růstu jadérek. Tak mi naštěstí žádné džíny nedostali, sama bych to nekoupila a rodina je zatím také rozumná, dostáváme jen mikinky – rozepínací (teď mám jednu přes hlavu a dostat ho do ní, to je občas krocení divé zvěře, naštěstí má aspoň 2 patentky uprostřed, takže mu tam nemusím přímo rvát hlavu), overálky a bodíčka.
28. led 2009 v 09:23  • Odpověz
autor
Moc vás zdravím :slight_smile:
My stále bojujeme s tou kolikou, má to chudák fakt špatný, pořád kadí místo normálních hoven pěnu :frowning2: Pořád se kroutí a řve, je klidnej jenom půl hoďky po kojení ale to má zase krky :angry:
Dávam mu ty kapky baby calm, ale když je načnu, tak je ta voda taková zakalená a teď už je průhledná, tak nevim jestli už v tom není tolik tý látky :unamused: A přitom s tim vždycky třepu a nabíram z různejch míst, zezdola a hora. Tak fakt nevim. Dneska už jsem to nevydržela a ráno jsem mu dala po třech minutách ještě trochu těch sab simplex a konečně usnul :slight_smile:
Zkoušela jsem i drastičtější masáže břicha, ale to nic :unamused: Pomáhá jen cvičení s nohama, ale cvičte s nim pořád, když zase musí mít pořád tu peřinku na kyčle :astonished:

Moc se omlouvam ale zase pádim, ale napíšu a snad se mi podaří i reagovat na vás, ael já to vždycky všechno zapomenu, tak si to musim znovu přečíst :slight_smile:
28. led 2009 ve 12:34  • Odpověz
Katch bohužel nepovedlo. Koupání v 18.45, pak krmení, potom usnul. Dali jsme ho do postýlky a za 40 minut se vzbudil :unamused: Následovalo přebalení, další kojení a veselé hrátky. Usnul až ve 23h :confounded: Samozřejmě si drží svůj rytmus, takže budíček v 5.30, pak už v 7.45h, pak v 9h. Myslím, že nehrozí, aby usnul dřív a vydržel těch svých 7 hodin. Vůbec teda nevím proč. Ach jo. Ale aspoň v noci spí.
Taky závidím balkón :sweat_smile:

Musím se pochválit - začali jsme odříhávat :slight_smile: Jediná poloha, ve které mi to jde, je že je zády ke mně a já ho držím v podpaží a visí dolů. Když byl menší, tak se takhle nedal držet. Teď nakojím a v noci si ho takhle "pověsím" a do minuty je hotovo :dizzy_face: Přes den to trošku flákám, protože zase kvůli prdíkům a kakání si ho položím na stehna hlavou ke mně a on má skrčené nohy a většinou se pěkně vykaká a nenadýmá se.

Janco já jsem nebyla ve své práci, ale v agentuře Elite, se kterou spolupracuji už několik let. Byla jsem tam pro smlouvu. A malej nahoru nemohl, protože mají úzký vchod do domu a do toho jsou v tom vchodu schody. Takže babička zatím jezdila venku po nábřeží. Tak jsem jen chvilku pokecala, naštvala se na český rasismus a propagaci anorexie a šla jsem dom. Já totiž kromě focení jsem pro ně občas našla nějakou modelku. Naposled jsem jim dohodila mulatku, ale v čechách mají časopisy zakázáno fotit černošky. Takže holka musí vyjet ven, aby se chytila. Ale aby vyjela, zase musí ještě zhubnout. Už v podstatě nemá co, ale ve světě musí být modelka hubená na hranici smrti :angry:
Na bok se přetáčí snad od narození. Nevydrží spát v noci na zádech, takže se po chvilce vždy přetočí a tulí k okraji zavinovačky :grinning:
Myslím, že by těm našim chlapům neuškodilo užít si jeden celý den jen sami s miminem. Míra samozřejmě "pomáhá", nosí, hlídá, přebaluje apod. Ale kromě přebalování musím u všeho asistovat aspoň z dálky. Hraje si s ním na gauči a najednou zjistí, že nemá po ruce hračky, samozřejmě očekává, že já mu je podám. Nebo malej blinká, podávám plínu apod. Chtěla bych ho vidět celý den být na to sám :confounded: Ale musím ocenit, že se snaží, z práce chodí brzo, občas uklidí. Když to porovnám s některýma kámoškama, tak je šikovnej :slight_smile:
My teď máme Tesco plíny, takže nevím. Ale myslím, že nebyly aktiv.
Včera jsem četla v betynce o spaní a tam píšou, že od půl roku děti většinou už nepotřebují v noci jíst, a proto by měly spát celou noc v kuse, což je těch deset hodin. Pokud se v noci po půl roce budí na jídlo, tak už to bývá hlavně ze zvyku. Nebo jsou to budoucí hyperaktivní děti. Ale nejde to brát takhle striktně. Každé mimčo je jiné.
Rozdíl mezi Willem a Aničkou je přesně 3 měsíce a 9 dní. Je to fakt šílený, jak jsou stejně velcí. Ale ono je to tím, že Petra (maminka Aničky) je malinká, její manžel je teda velkej, ale asi je Anča po ní. My s Mírou jsme oba velcí, takže se to dalo předpokládat, že budeme mít velkého chlapa :slight_smile:
Hovínka už jsou zase žlutohnědá :grinning: nevím, čím to bylo. Ale asi je lepší neřešit.

Kacko taky mi jednou přepadl a já si myslela, jak je vyspělej :grinning:

Máme zrovna nový problém. Will, jak se mu vrací mlíko, tak se zakuckává. Třeba hodinu po jídle najednou z ničeho nic se začne dusit a kuckat. Naštěstí si s tím vždycky poradil, pro jistotu jsme ho otočili na bok, aby se kdyžtak vyblinkal. Ale on neblinká, jen se tím dusí. Na noc spí v postýlce a máme monitor, takže to je ok, ale co přes den, kdy ho nemůžu furt hlídat. nevím, jestli to může být něco vážnýho, nebo ne :confounded: Jo a není to tím, že bychom s ním házeli, nebo ležel na rovině. Je to, i když je z kopce a jen leží :confounded:
28. led 2009 ve 14:40  • Odpověz
autor
Tak, byli jsme zase venku, protože v kočárku spí krásně :slight_smile:
Jen je docela zima ajak držim to madlo u kočárku, tak tady u nás tak fouká, že mam ty prsty namrzlý a to nosim palčáky :astonished: Je to tady větrná hůrka a všechny cesty jsou úplně namrzlý. Málem jsem sebou hodila u nás na zámkovce.

Včera jsme znovu s Pepou zkoušeli to pasení a zase mu to šlo parádně, teď to zkouší pokaždý když ho dam na břicho, docela mě to i štve, protože už se u toho vzteká a i když mu dam pěst do pusy, tak se nezklidní jak předtim a pořád zvedá tu hlavu. takže konec krásnýho dlouhýho spaní na břiše s rukou v puse. No prostě jsem pořád nespokojená :slight_smile:

Verb: tak to je fakt dobrý ta fotka s tou holčičkou, my máme všichni takový předvyvinutý klučiny :grinning: Akorát jsem zvědavá, jestli to pro ně pak nebude těžší třeba se naučit přetáčit se, protože budou muset poprvý přetočit daleko větší masu. Ale zase by měli mít víc síly, tak nevim, uvidíme :wink:

Janca: já myslela že ty oblečky jsou jako od 3 do 6ti měsíců pro průměrné dítě, a u nás to stejně vůbec takhle neni, když mu je 3-6 měsíců a nám je to ve dvou. Ve třech už nám to nebude vůbec :astonished: Teď jsme dostali od tety taky zimní overal na ven a je to těch 3-6 a je to tak tak. Vůbec netušim pro jaký děti to vyráběj, asi pro ty čínský pindi :grinning:

Katchula: vítej v blicím klubu :slight_smile: A s tim spaním tě fakt lituju, já bych to nesnesla, jsem spavej tip a stačilo mi ten měsíc když jsem musela vstávat dvakrát v noci. Teď je to jen jednou a většinou až kolem pátý a to odříhává Pepa :slight_smile:
Musíš bejt unavená, tak když dáváš Štěpulu na balkon, nemůžeš si jít taky lehnout?

Barculda: mě to bylo hned jasný, že nejde o klasický přetočení, protože nemít tu těžkou hlavu, tak to nepořídí. Takže přepadáme? No aspoň něco :slight_smile: Však na přetáčení je ještě moc brzy, ne? odkdy nám ot tak začne, nevíte?
28. led 2009 ve 14:46  • Odpověz
Jsem si prohlídla zase po delší době všechny vaše fotky a stala se ze mě Janca :grinning: Závidím vám to pasení :sweat_smile: Will takhle pásl jen u doktorky, doma maximálně hlavičku na chvilku zvedne, a to je vše. Takže se poTomíkoval, lenoch jeden :grinning:

Jdu uklízet. Přijde další kámoška. A to tady ještě nebyli všichni :grinning:
Konečně máme pravidelně uklízený byt :grinning:
28. led 2009 ve 14:50  • Odpověz
Kacko přetáčení je kolem 4-5 měsíce. Ta Anička se točí už docela obstojně a je jí 5 měsíců. Je to asi to nejlepší období, protože už se směje na lesy, točí se, hraje si s hračkama, ale ještě neleze a nemá, kam utéct :grinning:

Katch Kacka má pravdu, běž si lehnout přes den. Tohle se mi stalo nedávno, asi dva dny jsem nemohla zabrat a bylo to proto, že jsem byla už dopředu nervózní, že se za chvilku určitě zase vzbudí. A on pořád spal a já ne :confounded:
28. led 2009 ve 14:56  • Odpověz
autor
verb dík, tak to máme ještě spoustu času :wink:

holky a jestli vás zajímá jak je to s těma kyčlema, tak dneska jsem objevila tady na koníkovi odkaz kde je to krásně popsaný a já jsem se konečně dozvěděla, jak na tom vlastně jsme.

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=109897

Mě řekl, že ta jedna je špatná a dal nám tu peřinku a já celou dobu žiju v tom, že to opravdu máme blbý. Ale naštěstí jsem to nepřeháněla a dávala mu jí s rozumem, protože když ho chovam na břiše, tak je má taky od sebe a když je navlečenej v kočárku, tak je taky nemá úplně u sebe.
No a dneska jsem si přečetla, že máme jednu kyčel Ia, což je v pořádku úplně a druhou IIa, což je do tří měsíců normální nezralost. A my dostali peřinku, tak tomu vůbec nerozumim :astonished: Proč nám taky neřek jenom široký balení? Já ty doktory budu střílet, člověk je vystreslej z toho, kolik je tam lidí a na nic se nezeptá :unamused: Budu muset bejt víc bezohledná a ptát se a ptát se :angry:
Však si to můžu v pondělí vyzkoušet, to půjdu sama a budu podělaná z toho abysme to sami zvládli, tak k tomu můžu ještě zdržovat a vyptávat se :sweat_smile:

No a co tam máte třeba vy, na tom vyšetření z kyčlí? Všichni máte Ia?

Jinak hlásim zlepšení, asi pomohli ty kapky sab simplex, trochu prdí a neřve, vlastně chudák prospal celej den :astonished: Asi už byl unavenej :pensive:
28. led 2009 v 17:32  • Odpověz
Kacka: Tedy vy máte IIa a dali vám peřinku? :astonished: To je ten doktor nějaký padlý na hlavu ne? Tomáš měl při první kontrole taky IIa a bylo nám řešeno, že stačí široké balení a jen na noc, že má nepatrně plošší tříšky. Teď máme Ia a jsme tedy bez ničeho. Tedy celodenní spaní mimča ti lehce závidím, Tomáš spal přes den jen 2x dopo asi hodinu a odpo 3/4 hodiny v kočárku a pak vydržel hodinu v kočáru čučákovat a jen se občas lehce ozval, po návratu z procházky nespal už vůbec až teď přišel manža, že už ho uspal, tak doufám, že si řádně dáchne. Jinak konečky prstů jsem dnes měla omrzlé taky, nějak lehce foukalo a byla větší zima, ale namrzlo tu už nemáme.

Verbalinka: :grinning: :grinning: Neboj, on se to pasení Will také naučí, jen musí začít chtít, Tomáš je někdy také líný a na pasení mi prdí, jen si leží a hlavu nezvedne a když se ho snažím donutit, tak začne řvát a je po pasení už úplně. Někdy začne řvát jen co ho dám na břicho a tak ho netrápím a zkouším to později, ale snažím se ho na to břicho tak 3-4x za den dávat. Ono u nás blindích je fakt těžké vychytat ten správný okamžik, takže se mi občas a tom břiše i třeba po 1,5 hodině po kojení řádně vyblije, no co se dá dělat.

Jdu večeřet, tak písnu po jídle.
28. led 2009 ve 20:00  • Odpověz
Kacka: Tedy s těmi kolikami tebe i Pepína lituju, musí to pro něj být strašně nepříjemné, chápu, že se chudák kroutí a řve, nám také pomáhá na prdy a kadění cvičení s nohama, ale Tom s kolikama naštěstí problémy nemá, většinou se vykadí u kojení a nebo chvíli po něm, na prdy si většinou zacvičí s nohama sám, jen v noci chudák nemá tu možnost v té zavinovačce, takže to prdí, když ho zvedám nebo pak na přebalováku. S tím oblečením to také nechápu, teď máme dupačky 68 a jsou mu akorát, fakt nevím, jak to šijou, ty větší velikosti jsou skoro stejně dlouhé jen širší oproti těm menším, já mám doma ale hubeňoura a dlouhána, tak nevím, asi to budu muset řešit těmi polodupačkami nebo tepláky, snad se pak nějak srovná a bude jen tloustnout. A nebo je to fakt divně šité a zatím jsem u těch dupaček nenarazila na firmu, u které by mu to velikostně sedělo. v CaA, kde jsem jinak s číslováním spokojená, jsem narazila jen na dupajdy takové ty sametové, normální bavlněné jsem tam neviděla, ale na Černém mostě moc velké to odd. pro děti nemají, tak možná někde jinde by se sehnalo i něco jiného.

Verb: Snad se vám to usínání podaří posunout k dřívějším časům, vždyť takhle bys ho ani nemohla dát do školky :grinning: :grinning: A při tom odříhávání mu prosím tě nevyklub ruce, už si ho chudáka představuju jak visí :grinning: :grinning: Já dávám Tomáše odříhávat přes rameno a daří se. Teď má tuhle polohu oblíbenou i na čučendu, asi má přehled :grinning: :grinning: S tím blinděním tohle má Tomáš normálně, ale on se většinou zakucká a něco i vyjde a nebo je vidět, že to měl v pusince, v noci se mu to nestává, protože sebou nemele. To zakuckávání se mi stává i při kojení, jednou se zakuckal tak, že šlo mlíko ven a ohodil jím i mě. Já ho tedy plácám po zádech a zatím to pomáhá, ale opravdu bych nechtěla vidět, co bych dělala, kdyby se nemohl nadechnout :astonished: :unamused: Proč nemůžou české časopisy fotit mulatky? to fakt nechápu, to je jako xenofobní názor, že by si pak ten časopis bělošky nekupovaly?
28. led 2009 ve 20:33  • Odpověz
Holky a kde máte napsaný ten výsledek z kontroly kyčlí? Nám teda ten doktor nic nikam nenapsal, řekl jen, že jsou úplně v pořádku, ale že máme pro jistotu balit s jednou látkovou plenou. Teď koukám jak blázen, že máte nějaký Ia atd. :astonished: Proto jsem se na to taky vykašlala, když řekl, že je má v pořádku.

K tomu mýmu spánku, řeknu vám, že člověk si asi fakt zvykne na všechno, protože zase nějak extrémě vyřízená přes den nejsem. Je to jak kdy, ale dneska jsem i musela vstávat brzy, protože jsme šli ráno na rehabilitaci, takže jsem v 6,45 vstala a šla se umýt a tak, jinak většinou okolo 6,30 kojim a pak zůstanu ještě s malym v posteli a přemlouvám ho k spánku. Což se ale nikdy nepovede hned, usne třeba až za hodinu a to já už jsem probraná. Ale dneska jsem musela hned začít fungovat, takže jsem pak byla i víc unavená a právě po obědě když jsem Štěpána vystrnadila na balkon, tak jsem si šla taky lehnout. Jenže jsem skoro nespala, měla jsem sice u hlavy tu vysílačku, ale stejně jsem byla i tak nervozní, abych slyšela kdyby něco.

Jinak dneska jsme byli na rehabilitaci, kam jsme se objednali samy, bylo to tam teda o dost lepší než na tý Pankráci, kde jsem byli poprvé. Ta rehabilitační sestra (nevim jak jí řikat, je to magistra) na nás působila o hodně profesionálněji než ta první. Dělala se Štěpánem nějaký testy jak na co reaguje (takový cviky) a zjistila teda nějaký nedostatky. Hlavní je to, že má ztuhlý svaly nahoře na zádíčkách a proto nevydrží dlouho pást a za chvíli se mu ty ruce rozjedou do stran. Takže nám doporučila tu vojtovku cvičit. První cvik už teda máme cvičit, ale nějak mi to moc nejde. Naštěstí tam jdeme zase v pátek, aby zkontrolovala jestli to děláme dobře, tak nás snad opraví a asi přidá další civk, ten je na břiše na hraně stolu a vypadá dost děsivě. Jinak mi tam zase krvácelo srdce, Štěpánek strašně plakal, málem jsem se tam rozbrečela taky a to už jsem věděla do čeho jdu a že u toho všechny děti brečej... ale stejně mě to dostalo :frowning2: :frowning2: Buďte rádi holky, že tohle nemusíte absolvovat... já bych s ním měla cvičit 4x denně a musí u toho být nahatej, takže se většinou i počůrá, tam se počůral dokonce dvakrát :grinning: Jsem si dokonce přečetla, že tahle vojtova metoda je prý v Holandsku zakázána, někdo tomu říká mučení dětí, hrůůůza :cry: Ale to je nesmysl, protože ty děti to nebolí, akorát je jim to nepříjemný, ale je fakt, že hned jak se přestane cvičit a vezmu Štěpulu do náručí, tak se uklidní.

Verb. tak u nás je to s uspáváním úplně stejný jako popisuješ ten včerejšek. Štěpánek třeba usne okolo osmý, půl devátý, ale jenom na chvíli, tak půl hoďky a pak je zase čilej, oči jak baterky a vyžaduje pozornost. Dneska úspěch, usnul už v půl desátý :slight_smile: Ta fotka s pětiměsíční holčičkou je neuvěřitelná, ale zase je fakt, že holky jsou obecně drobnější :grinning:
Zakuckávání je strašný, Štěpánovi se to občas stane u kojení nebo když mu dávám kapky a on jen otevře pusinku a nechá si je tam nalejt a nepolkne. Pak mu to zaskočí a začne se skoro dusit. To jsem vždycky úplně vyděšená a hned ho postavim a bouchám do zádíček.

Janca: Já nevim jestli ty oblečky skladovat nebo prodat, ale asi si je necháme a kdybysme už další mimčo třeba neměli, tak bych je pak taky věnovala nějaký kámošce nebo někomu z příbuzenstva. Ty malý hadříky zase tolik místa nezaberou. S dupačkama nemám vůbec zkušenost, nějak se mi neosvědčily a vůbec je nenosíme, já dávám spíš ty polodupačky nebo tepláky. Dupačky máme dvoje a oboje jsou takový ty sametový. Bavlněný se snad ani moc nedělaj, protože mám ještě tašku oblečení půjčenou po neteři a tam jsou taky jenom sametový. Což teda nechápu důvod, já mám radši normální klasickou bavlnu. Jo a dneska mi konečně přišel mail z Veselého dítěte, kde jsem objednávala ty hadříky, že dneska to vyexpedovali, tak sláva!!
Na gyndě to snad dopadlo dobře ty stěry, protože mi sestřička říkala, že pokud se do 14 dnů neozvou, tak můžu být klidná a 14 dní je to zrovna dneska :slight_smile:

Kačka: s těma kyčlema to je fakt pakárna, takže jste to nejspíš celý s tou peřinkou dělali zbytečně :angry: Kdybyste byli u jinýho doktora, tak ten vám nejspíš řekne úplně něco jinýho. Já mám problém s tím, že mám vždycky v plánu se u doktorky zeptat na X věcí, ale většinu toho pak půlku na místě zapomenu. Minule například jsme se zasekli na jednom tématu (na tý vojtovce) a já se chtěla ještě zeptat na náš problém s očičkama (pořád mu hnisaj), ale k tomu vůbec nedošlo, protože doktorka najednou řekla, že teda to je všechno a že může jít na řadu další maminka. No příště pokud toho budu chtít vyzvědět víc, tak si to fakt napíšu a nenechám se odbejt :wink: Jinak přeju aby ty prdy Pepču už komečně přestaly trápit. U nás je to už o dost lepší, ale je fakt, že dáváme kapičky pořád a taky si pořád dávám pozor na to co jim. I když jsem nevypozorovala žádnou souvislost s jídlem a prdama, ale pro jistotu nic nadýmavýho nejim nebo jen minimálně.

JO holky v sobotu jedeme na výlet do jižních čech k příbuzným. Tak to bude první dlouhá jízda autem (cca 2 hodiny), tak jsem zvědavá jak se to bude mladýmu líbit :slight_smile: Spát tam nebudeme, na to se nějak ještě necítim, takže večer pojedeme zase zpátky do Prahy.
28. led 2009 ve 22:21  • Odpověz
Čekám na manžu, šel s klukama na šipky a nechci se pak od něho nechat vzbudit, tak radši čekám a půjdu spát s ním.

Katch dneska to Will taky zalomil už v půl desátý. Ale jen proto, že za den naspal jen 1,5 hodiny :confounded: Ty noci jsou výborný, ale přes den fakt brutus. Usne maximálně na hodinu. Spí jen na procházce a je otázka, zda vůbec spí. Do kočáru nevidim a pravidelně ho nekontroluju.
A to jsem četla zase v Mamince, že dvouměsíční děti spí 15-16 hodin denně. Haha, jsem se nasmála. Počítala jsem to a on dá maximálně 12-13 hodin. A to má 2 měsíce až zítra, takže by měl spát ještě dýl :fearful:
Já jsem taky nedostala žádný Ia apod. Jenom nám řekl, že je v pořádku a že preventivně dávat 3 plíny mezi nohy. 3 jen proto, že je tak velikej. Dal nám papír pro doktorku, ale tam nic takovýho nebylo.
Chudák Štěpánek. Je to opravdu nutný? Jestli to není jenom tím, že jsi na to upozornila a třeba to není nic závažnýho. Já Willa pořád pozoruju a zkoumám, ale bojím se zeptat, aby nás taky někam neposlala. Být matkou je strašná zodpovědnost. Kde najít rovnováhu mezi nezanedbáním a přehnanou péčí? :sweat_smile:
To jste odvážný takhle daleký výlet. Ale proč ne. Všechno vezeš s sebou a mlíko se nemusí ohřívat :grinning:

Holky, já jsem si dotazy pro doktorku napsala na papírek :grinning: Dívala se na mě dost divně, když jsem ho vytáhla z kapsy u kalhot, ale aspoň jsem na nic nezapomněla :slight_smile:

Janco jemu se to věšení líbí. Má aspoň přehled a vše vidí :slight_smile: Ale když byl maličkej, tak to nešlo. Měl slabý ručičky a nešlo ho udržet - pořád klouzal.
Ty ho dáváš takhle často na to břicho? Já ho dávám jednou denně. Občas dvakrát, když je poprvý mrzutej. A je to teda číslo. Když jsem mu dávala původně ty ruce k puse, tak si cucal ruku. Teď je dávám správně, a to zas cucá plínu, na který leží :grinning:
Já jsem v C&A na václaváku koupila bavlněný dupačky 68. A jsou moc pěkný. S želvama a králíkama...
S těma mulatkama jsi trefila. Jsme xenofobní národ :frowning2:
To je pravda, ani do školky by nemohl. Jedině až na odpolední :grinning: Nevím, jestli se to podaří, aby šel spát dřív. Jedině ho nedat ani na chvilku spát přes den - připíchnout víčka :grinning:

Kacko asi máš nějakého moc zodpovědného doktora. Zbytečně tě vyděsil :rolling_eyes: Ty prdíky jsou děsný, ale Willovi se už zlepšilo. Dávám kapky dvakrát denně a stačí to. Občas cvičím s nohama a po kojení mi sedí na klíně a má skrčený nohy. Výborně to funguje a je mu dobře. Omezovat jídlo nemá smysl. Oni by ty prdíky měli i kdybychom držely hladovku :unamused: Někdo na to prostě trpí. Ale dobrá zpráva je, že by se to mělo po třech měsících zlepšit. Dávej kapky pravidelně a bude to dobrý :wink:

Manža už je doma, jdu spát. Dobrou :pensive:
28. led 2009 ve 23:46  • Odpověz
Mrňous mi úplně odpadl u kojení a nechal se odnést bez reptání do postýlky a hned to zalomil :grinning:

Katchula: Já od toho ortopeda dostávám pro pediatra vždycky zprávu a tam mám zaškrtný ten stav kyčlí, takže vím, že na prvním papírku jsme měli IIa a teď máme Ia, to je vlastně ta nejlepší možnost, pak tam dole je právě co dávat (nic, plíny, peřinku, třmínky). Ale pokud vám řekl jen preventivně dávat plínu,tak to určitě máte dobré, to mě řekl poprvé, že máme plošší ty stříšky, proto máme dávat to široké balení na noc. Jinak s tím spaním máš pravdu, když si vezmu, tak ze začátku jsem měla takové spaní na vodě, slyšela jsem jak se Tom pohnul a už jsem byla vzhůru, manžel to nechápal, říkal, že snad vůbec nespím, jen mám zavřené oči a je fakt, že jsem už v pět odpo byla úplně hotová a to vlastně většinu času prcek prospal a nebo probrečel. Teďka tedy pravidelně kojím v cca 23.30-24, pak tak 3-3.30 a pak v sedm, takže vyloženě noční je jen jedno kojení, a unavená jsem tak v devět, když si nelehnu na manžu v obýváku u telky, tak vydržím, což se ale nestává moc často :slight_smile: takže něco už naspím před tím prvním kojením okolo té dvanácté a po tom ranním kojení v sedm už vstávám. Kdyby aspoň u té rehabilitace nebrečeli viď? To by mohlo být zpestření dne, ale takhle je to fakt spíš mučení. Uvidíš, třeba si na to zvykne. Tom tedy také moc dlouho pást nevydrží, padá mu hlava, ale ruce se mu nerozjíždějí, ale řekla bych, že se nám prodlužuje doba, kdy je na břiše spokojený a bez nespokojenosti, tak aspoň nějaký pokrok. Jinak dneska má novou zábavu, házet si nožičky do stran, cestoval mi úplně po hrací dece, ale dává je takhle jen na jednu stranu. JInak držím palce na výlet, Tom je tedy v autosedačce hodńoučkej buď čučíkuje nebo chrupká, tak snad ty 2 hodiny zvládnete bez problémů, my tedy takhle dlouho s malým ještě nejeli - max. 45 minut, ale pokud jdeme nakupovat, tak v té sedačce bez problémů také vydrží přes ty 2 hodiny, tak snad to i u vás dopadne dobře.

Verbalinka: No CaA na václaváku je pro nás trochu z ruky, uvidím, jestli se tam dokážeme vydat např. až pojedeme teď k manžovým rodičům na návštěvu, ale moc to nevidím, asi tam budu muset někoho vyslat. Jinka před chvíli jsem viděla tiskovou konferenci s Kocábem a vybral si za mluvčí Lejlu Abasovou, tak aspoň někdo se snaží ty naše xenofobní nálady rozbít. Do toho spánku se počítá i např. noční kojení? To by potom Tomáš ty časy splňoval, přes den spí tak 2-3 hodiny a v noci 12-13. JInak já k doktorovi také chodím s papírkem a nepřijde mi to vůbec divný, v tom spěchu tam bych se určitě zapomněla na něco zeptat, takhle to mám sepsané a odpověď dostanu. Mám vždycky pocit, že je to rychlovka, svléct, zvážit, pak ho on prohlídne a když ho oblíkám, tak mi dává doporučení, rady atd. ale soustřeď se na to, když se snažíš to dítko rychle obléct, aby mohl zase jít další. A mám stejný pocit, nevim, co je ještě normální a co už třeba ne, minule jsem se ho ptala na to dávání na bříško, tak na mě nejdřív koukal a pak mi řekl, že tak na 2 minuty, ale čatěji za den. Je fakt, že nejdřív Tom jen ležel nebo se čertil, ale teď tu hlavu zvedá a občas i déle udrží, tak víc trénujte a za chvilku bude Will taky pasáček. :grinning: :grinning:
29. led 2009 v 10:42  • Odpověz
čauvík, jsem včerá nějak neměla kdy..byli jsme na 3měsíční kontrole.. váha 7550 g a 65cm :sunglasses: míry půlročního dítěte :wink: a neměli hexa vakcínu :angry: čuliže očkování posouváme na neurčito..... :rolling_eyes: a ještě sem neměla šanci vás dočíst drbalky :wink: páč dneska hrůza děs...od 3 od rána se střídavě pokadil, pak žvatlal, pak pláč, pomohlo jen prso..nakonec skončil u mne v posteli u prsa a na chvíli zabral...ale mamka je jak mátoha! nejsem na tohle blbnutí zvyklá :wink: ..
jo a včera mne dorazila mudra, když chtěla abych kojila co 3 hod...to asi upadla, tohle míňění je už dááávno přežitý, asi je ze starý školy... :confounded: dítko by se mělo kojit když si řekne, páč nemá žádný čajíky a kolikráte má třeba jen žížu, jak mi tvrdily moudřejší a zkušenější maminky..a já s nima souhlasim..jo a když vykadí ještě nestrávený mlíčko, tak to je dle mýho durt lepší, než kdyby řval hlady!! koza je to ta naše mudra...už jí nubudem věřit ani slovo... :wink:
29. led 2009 v 11:10  • Odpověz
Ahojky, tak ani dnes po ránu žádná zpráva od vás kromě Barculdy, tedy holky, vy to nějak flákáte :grinning: :grinning:
Tak dnešní noc tak horší průměr, budil se nějak moc často, žroutík jeden, hlavně to první zalomení měl 5 hodinové a teď ho zkrátil někdy i na 3 hodiny potvůrka jedna. Ale když jí v noci po cca 3 hodinách, tak se chudák přežere a pak ho to trápí, dneska mi to názorně předvedl pláčem, já myslela, že na něj přišly prdy, tak zacvičím a ono místo prdů blinda, pak ještě jedna menší, poté úleva a odpadnutí a chrupkal další skoro 2 hodiny, jooo, ale jak mu v noci nedat dřív, když se budí s pláčem, to tedy nevím, ve dne můžu blbnout, ale v noci tedy spím :grinning: . No, snad to byl jen dnešní úlet a zase to bude lepší. JInak má Tom novou zábavu, přehazuje ji nohy na jednu stranu a otáčí se tak okolo, hlava na stejném místě, rotuje jen spodkem :grinning: :grinning: A taky jsem mu včera zkusila na ručičku uvázat rolničku, byl z toho úplně hotovej, furt sebou mlel, až jsem mu jí po 15 minutách musela sundat, aby si trochu oddechl. :grinning: :grinning: JO na kravinky je užije.

Barculda :astonished: :astonished: Tedy ty rozměry a váha, to je tedy síla :grinning: :grinning: S tou hexavakcínou to šlo v televizi, že jí teď v ČR skoro nemají, tak jsem zvědavá, co se dozvíme u pediatra příští týden my. No, že by se mi tam chtělo chodit častěji jen kvůli chybějící vakcíně, to tedy ne, i ten příští týden se mi tam moc nechce, chřipka na vzestupu a my se potáhneme k doktorovi, abychom si odtud ten bacil neodnesli. No, snad ne, tedy doufám. Jak často Adámka vlastně kojíš? Já tedy s Tomem ten rozestup cca 2,5 až 3 hodin opravdu dodržuju a přesvědčila jsem se, že když pláče dřív, tak je to něčím jiným než hladem - trápí ho prdy, bříško, chce se nosit. Já mu dřív nedávám i proto, že jsme blindící, takže pak blindí o to víc a hlavně by se mu míchala ta mlíka, což by pro něj asi také nebylo to nejlepší. To je opravdu Adámek vždycky tak hladový a nebo si chce jen podudlat? Ale třeba je to opravdu velký žroutík :grinning: :grinning:
30. led 2009 v 07:25  • Odpověz
Čauky po ránu.
jani: to buzení v noci máme taky za sebou...u nás to trvalo "jen" 2 noci a teď se to zasejc upravilo. Zase máme první zátah i 8 hodin...pak už je to teda slabší :stuck_out_tongue_closed_eyes: 2, 1,5... Dneska jsme vstali neuvěřitelně brzo už v 6.30. Adámek prostě už se vrtěl a kňoukal...tak jsem ho nechala v sedačce vykadit-ono se mu v týdle polosedící poloze tlačí lépěji, asi mu pomáhá zemská přitažlivost :wink: - a teď, světe div se, to zasejc zalomil...zřejmě to bude jen půlhodinka, ale dobrá :wink:
Jinak s tim mícháním mlíka, já osobně myslím že to tak nevadí, ale je to věc názoru. Já jsem spíše zastáncem toho, že fakt nikdy nevíš kolik ten kuliferda vypije-pokud ho teda pravidelně nevážíš před a po kojo- tudíž on fakt se nají a pak třeba za půl hoďky chce dojíst, páč si prostě dal jen na napití a teď by se chtěl konenčě najíst. :sunglasses: a pak mi přijde dost hloupý ho prostě nosit a uklidňovat a hrát si s ním, když vidím evidentně že je hladovej a dlabe si ruce o stošest :wink: štírek to prostě neumí se nafláknout mlíčkem k prasknutí a vydržet 3 hodiny... :wink: fakt jsem to zkoušela a jediné co by z toho bylo neurotický dítě i matka :slight_smile: on je zkrátka záživnější :grinning: ona ta váha tomu odpovídá...potřebuje holt dlábes dřív... A ještě se mi nepoblindil, jen jednou v noci, při krkání, to z něj fakt vylítlo ouplně všechno...si asi zapomněl zavřít trubičku :wink: , takže si myslím že si dává kolik potřebuje... A věř mi, žd jsem zkoušela zahrát si s ním, nosit ho, škádlit, ale on prostě když chytne hlad, tak ho nic nezabaví, než to prso :wink: Toť má zkušenost....každý dítko je asi jiný. Já bych taky brala jíst co 3 hodiny, ale u nás je to fakt nereálný. V kočíku to vydží, páč mu nic jinýho nezbyde...ale taky už začíná občas protestovat :wink: a dudel bere do pusinky jen v nouzi největší, to bývá v tom kočíku, doma ho plive do dálky, jako by soutěžil, kam nejdál dudlík poletí :wink: :sunglasses:
Jo a tvůj Tomík je teda šikulánek, že si pohraje takhle s vlastním tělem :wink: u nás teď vede při přebalování s nahatou prdelkou mrskání celým tělem. Kopance, jakoby jízda na kole, ale takhle rychle šlapat, tak ti asi ulítnou gumy :grinning: a plácání ručkama do bříška.... no a to rád předvádí i ve vaně.... :wink:
30. led 2009 v 08:15  • Odpověz
autor
ahoj :slight_smile:
holky já se moc omlouvam, ale dneska k nám přijedou Pepovi rodiče na celý víkend, takže já se stěhuju aspoň na dnešek do kuchyně a za smeták :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ozvu se asi až v pondělí po tý kontrole, tak mi držte palce, dík. :slight_smile:
A hezký víkend :wink:
30. led 2009 v 08:53  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

já myslim, že jestli klukům tu hexu píchnou teď nebo o měsíc později, tak to je celkem jedno. Na jiný diskuzi jsem se dočetla, že nejdřív se má stejně jít na tu kontrolu toho vpichu po TBC (na tu kalmetizaci) a nám ještě žádná pozvánka nepřišla.

Já jsem tu měla včera celý den mamču, takže jsem na netu ani nebyla, šly jsme se projít, bylo docela hezky i když kosa, ale aspoň svítilo sluníčko. To dneska teda bylo úděsně, jeli jsme v poledne zase na tu rehabilitaci, takže jsem musela ven, jinak bych nevystrčila nos. Kdyby u toho cvičení tak neřval, tak by to bylo fajn, jak píše Janča, aspoň nějaký spestření dne. Ale já bych řvala taky, chudinka malej, musim mu docela silně tlačit na jeden bod mezi žebrama a to by mi teda taky nebylo příjemný :angry: Jestli to je opravdu nutný to se asi holky od nikoho nedozvim, ale fakt bych nerada něco zanedbala. Takže radši cvičit budeme, dneska nám ta RHB sestra říkala, že k ní chodí rodiče se stejně starým chlapečkem, ale že je o dost neklidnější než náš a že si to cvičení pochvalují, že ho to hodně zklidnilo. Což je fajn, ale Štěpánek se taky už docela dost zklidnil sám jak je větší, ty začátky teda byly hrozný... Ale teď si normálně dokáže hrát na tý hrací dece třeba půl hodiny sám!! To je zázrak :grinning: I moje máma včera zírala jako blázen jak je hodnej :dizzy_face: :dizzy_face:

Janco to je srandovní jak se Tomík otáčí nožičkama, ale je to doře, aspoň vidíš pořád nějaký pokroky :wink: A přeju ti aby se zase v noci vrátil do normálu, což se určitě stane, ale nemůže být přece pořád tak hodnej :grinning: U nás se to ustálilo tak, že kojim okolo 20,00 pak až ve 2,30 a pak v 6,30 kdy bohužel teda k mojí nelibosti vstáváme :unamused: Blbý je, že fakt zatim dřív jak ve 21,30 neusne, ale teď dávám naděje do toho cvičení, to ho totiž dost unavuje, takže by třeba mohl zabrat i dřív ne? :slight_smile:

Jo holky a pokrok - už nám dva dny neplakal u koupání :slight_smile: Tak snad to vydrží.

Verb. taky jsem dávala Štěpánka na to břicho jenom tak dvakrát denně, ze začátku možná ani to ne. A myslim, že to byla chyba a možná jsem tim zapříčinila to, že se mu na břichu pořád moc nelíbí a má s tím teď ty problémy, ale kdo ví. Každopádně být Tebou, tak tam Willa dávám častěji :wink: A jaktože nevidíš do kočárku? To já vidim pořád, že teda venku Štěpán spí. Ale je fakt, že my tam nemáme takovou tu zábranu proti větru. Zarazilo mě to, protože máme nejspíš tu korbičku stejnou když máte taky Jané.

barculda s tim kojenim je to fakt asi podle potřeb každýho mimča, takže tím bych se taky nezatšžovala. Já kojim jak kdy, někdy po 2 hodinách někdy po 3 a když jdeme ven a pak ještě spí na balkoně, tak třeba taky po 5. Rozhodně ho teda na kojení nebudim a ani to dělat nehodlám. Důležitý je aby přibírali. Řešila bych to leda v tom případě, že by přibíral moc málo, to je potom problém. Ale my máme spíš opačný :grinning: :grinning:

Kačko tak si užijte návštěvu.

A všem přeju taky pěkný víkend :slight_smile:
30. led 2009 v 17:33  • Odpověz
Čauva kočičandy :wink:
Dnes jsme byli v Praze na oslavě kristových let mé švagryně...neviděly jste mne některá :sunglasses: ????
Brácha má papoucha, žako papoucha...a ten vydává dosti vřískavé zvuky...Adámek se po uložení do postýlky rozhodl, že si na toho papouška zahraje, nebo co, ale vydával velmi podobný zvuky :confused: snad mu to nezůstane... :wink:
Katchula a Verb: hm, já to taky docela zanedbala to pasení u Adámka...na bříšku je jen z donucení :frowning2: Pase pěkně, ale jen chvíli, pak začne vyřvávat na lesy... si na jednu stranu říkám, že se mu ani nedivim, co tam na tom břiše taky vidí, že? prd... :sunglasses: na hraní si ještě nemá tolik sil a sledovat okolí je daleko lepšejší ze zad, nebo z polosedu :grinning: ale vím vím, trénovat musíme,,,to jo... :wink:
Janco. Zkoušela jsem tvůj trik s rolničkou....nějak se u nás nechytla :wink: halt každý mimí chce to svý, no... u nás zase docela jedou bačkůrky s pejskem, kterýmu chrastí hlavička...to mydlí nožkama o 106...

Tak hezký zbytek víkence.. a Kacce držime palec..ač mé jméno jest Bezpalcová :sunglasses:
31. led 2009 ve 21:28  • Odpověz
Ahojky,
o víkendu klid u Štírů, jako normálně :grinning: Dneska frčíme k manželovým rodičům, prcek chrupká, takže mám chvilku volna, i když žehlení tu na mě zase číhá. Je to fakt nekonečnej proces, největší špindíra je Tomísek, dneska už v prádelním koši skončil overálek (poblitý z noci), bodýčko a tepláčky (nějak nám plínka nepobrala ten ranní nášup, však ono se toho v tom bříšku za celou noc shromáždilo až běda, takže jí to ani nezazlívám), bryndák (více železových kapiček tentokrát skončilo na něm než u Toma v puse) a plína (řádně jsem se zase poblindil po jídle). NO a to máme teprve 11 hodin, tak do večera ještě určitě něco zmákneme. Včera jsme si dali 2 hodinovou procházku, manža konečně vyvrtal ty díry na ten satelit, už měl vrták a rozhodl se, že to dá pod okno, kam lépe dosáhne a nemusí se tolik vyklonit. Zatím to nejde, protože prý nám chybí nějaká spojka :grinning: :grinning: Tak doufám, že je to jen jí a bude to funkční.

Barculda: Tak včera jsem tě tedy venku nepotkala, i když jsem brousila víc jak 2 hodiny a to jsem se před odchodem zapomněla napít, v kaps jen 10 Kč a za to se v našich končinách nedala sehnat ani půllitrovka neperlivé vody, takže jsem domů přišla jak žíznivá čára a připadala si jak velbloud, když jsem nasávala. Naštěstí ne do dvou hrbů, jen do dvou prsou, aby nějaké to mlíčko bylo :grinning: :grinning: Tak doufám, že Adámek přestal papuchovat, chvíli se to asi vydržet dá, ale celodenní skřeky, to by na mě bylo příliš, zkus mu pustit něco jiného, snad se přeladí :grinning: My na tom břiše taky nevydržíme dlouho, i když už naštěstí skoro nepláčeme, teď je to největší bžunda u táty na břiše, to pase jak divej. A máš pravdu, taky se mu to moc dlouho nelíbí, i když před ním mávám hračkou, tak ho asi nejvíc úsilí stojí to pasení a na hračku mi kašle. NO, vidíš u vás bačkůrky na nožičkách u nás rolnička na ruce, každé dítko je individuální, to mi připomnělo, že někde také mám ty zvonící ponožky, zkusím pokus, jak u nás fungují zvonící nožky.

Kacka: Doufám, že jsi zvládla řádně vyšůrovat a dneska si už jen užíváš, no teď se směju, ale příští víkend na tom budu podobně, takže mě ten smích přejde.

Katchula: S tou hexou máš pravdu, jen mě štve ta připadná návštěva navíc, to cestování na určitou dobu, máme často štěstí na to, že nám to přesně vychází na kojení a nebo lehce po něm, takže jedeme buď hladový a nebo s plným bříškem a průběžně upouštíme, to je pak pěkná reprezentace :grinning: Tedy kojit po 5 hodinách ve dne, to se mi tedy snad nikdy nestalo, max. 4 hodiny, v noci se to zatím také moc nelepší, ten první zátah má teď tak 4-4,5 hodiny a víc vydržet nechce, takže teď kojím většinou v 24.00, 3.30 a 7. No, nevím, my se snad k tomu, že by chrupkal bez jídla delší dobu nedostaneme. Jinakmi ale spí mnohem lépe než Štěpa, usíná tak okolo 19.30-20.00 a budí se až okolo osmé, zato přes den je tedy nechrupkací, když to dopo zalomí na déle než půl hodiny, tak to je zázrak. Gratulace k nepláči u koupání, vidíš, nakonec z něj bude vodomil :grinning: :grinning: a budete se moc také pustit do plavča. Já jsem zjistila, že jedno plavání mám v dosahu jízdy kočárkem, takže asi budeme chodit tam, mají ale kurzy až od 6. měsíců, tak si ještě chvíli musíme počkat, do té doby nabízí individuální kurz doma, ale 450,- Kč za hodinu se mi zdá docela dost, takže zatím vyčkávám.

Nevíte někdo něco o Sesille? Asi jí budeme muset písnout, že vánoce skončily už před měsícem :grinning: :grinning:
1. únor 2009 v 11:29  • Odpověz
Bohužel z mého mega dlouhého příspěvku nic neuvidíte, protože nějaký debil vymyslel tlačítko "power" na klávesnici hned vedle tlačítka pro mazání. Takže jsem si tímto vypla celý počítač :angry: :angry: :angry:

Zdravím vás a přeju hezkou neděli :grinning:
Jdu dovařit svůj sváteční nedělní oběd - špagety s kečupem a sýrem :grinning:
1. únor 2009 ve 12:35  • Odpověz
:grinning: verbalinka...to mne pobavilo... :sunglasses: a špagety budu dělat zítra..dnes nevařím, neb přítel jest v práci :rolling_eyes:

Janca: hm, to je divný žes mne nepotkala..jeslivá ono to nebude tím, že já byla na druhej straně Prahy, a ti sic v Motolsku :wink: ... Adámek nakonec přestal vydávat skřeky a usnul.... :slight_smile: ráno už to nedělal, ale pro jistotu jsem měla připravenu arii z Mozarta :grinning: holky, zkoušeli jste dítkům pouštět vážnou music? fakt by mne nenapadlo, že ho to chytí...ale fakt ho to chvílema i baví :slight_smile: Tomášek je teda mistr světa ve špinění prádla, což? :wink: My teda moc neblindíme naštěstí, a plenu už dávám hodně na záda, čuliže i kadění zatím pochytáme..teda vyjímky samozřejmě byli jsou a budou :wink: ... s tou hexou souhlasim, taky mne nejvíc štve to, že tam pak budeme muset lítat xkrát víc :rolling_eyes: ..a pla
včo je teda ještě o stovku dražší, než u nás... :confused: kde na to ty mamky z rodičáku mají asi brát, že?

tak a teď dotaz: máte v kočárech ještě vkládací tašku na miminka? a kdo má tendle tip kočíku, eště ji používáte??? já mám normálně pocit, že už tam adámek nožky nenatáhne, takže ji asi budu muset vyndat, či co... :confused:
1. únor 2009 ve 14:13  • Odpověz
Barculda: aspoň někoho to pobavilo :grinning: Manža ten čudlík vyrval z klávesnice, takže už se to nestane :grinning:
Já mám Jane slalom pro, bez vkládací tašky. Ta korba má 77 cm na dýlku, ale už jsem koukala, že Wilda to má za pár :angry: Doufám, že to vydrží aspoň do jeho 5 měsíců. V 6 měsíců už nedoufám :unamused:
Taky kojím co dvě hodiny, někdy i po hodině. Když chce, tak dostane. Ale většinou zkusím, jestli se nezabaví něčím jiným. Někdy se jen nudí, a proto brečí. Pokud má hlad, tak se neutiší ničím. Venku, když brečí dostane vždy, aby byl klid :sweat_smile:
Will má v lehátku jednu Mozartovu. Je to teda strašně falešně, ale jemu se to líbí :grinning: Prý není dobrý Bach - je moc depresivní a agresivní.

Představte si, že Wilda spí od 20.45, a to měl jen 7 kojení :fearful: Čekám, že se asi ještě vzbudí kolem 22h na další kojení. Pokud ne, tak se stal zázrak, a v tom případě bych měla jít spát. Ale kdo má vědět, zda-li bude spát, či nikoliv :grinning:
Včera jsem byli v Ikee vybírat novou kuchyň. Konečně jsme se dohodli. Zbývá mi dovymyslet skříňky a umístění :dizzy_face: A mají tam místnosti na přebalení a nakojení - je tam křesílko a hračky. Fakt paráda nakojit v soukromí. Jsem se připravovala na kojení na gauči, nebo nebo na posteli... :grinning:

Katch: jak hodně neklidný je (nebo byl) Štěpánek? Včera v té Ikee nevydržel v autosedačce a musela jsem ho vyndat a nosit na rukách. Ve chvíli zastavení nastal řev a nebyl odůvodněný. A to se stává docela často. Ale doma vydrží těch 20 minut v lehátku, nebo na dece. Ale jen když má náladu. Tak nevím, zda by taky neměl cvičit :sweat_smile: Je super, že cvičení Štěpánkovi pomáhá :dizzy_face: Už usíná dřív?
Do kočárku nevidím, protože je zakrytý tím nandavacím potahem na korbičku a připevněný je v korbičce a je to zvedlý, takže na něho nevidim. Občas se podívám dovnitř, ale má většinou zavřený oči. Je otázka, jestli spí :confused:

Janca: to musí být legrace pozorovat Tomáška při jeho akrobacii :slight_smile:
Já chci očkování posunout na později. Může mít dost nepříjemnou reakci a je to na ještě malý. Já jsem prý měla pokaždý horečky a probrečela jsem pár dní. Tohle bych nerada s Willem absolvovala :unamused:
Spánek se určitě zase zlepší. Má asi spurt a potřebuje častějc - to se srovná.
Na bříško ho dávám zkouším dávat častějc, ale moc se mu to nelíbí. Brečí a vzteká se :frowning2: Budu ho nosit v šátku - šátek je nutí zapojovat svaly a mělo by se to zlepšit.
Plavání chci zkusit. Snad se mu to bude líbit. Tady na koníkovi jsem četla o brečících dětech. Doufám, že bude po mě a z vody už nikdy nevyleze :grinning:

Kacko doufám, že ten úklid měl smysl a návštěva byla příjemná :slight_smile:

0 Sesille nevím vůbec nic. Někam se nám ztratila :confused:
Vy kakáte na záda? To se nám stávalo, když byl malej. Nyní to projde vždy kolem nohy. Nepřišla jsem na lepší zapnutí plíny :unamused:
A už nosíme 68. Nějak jsem zaspala a zapomněla na jednu čepici. Myslela jsem si, že má na ni ještě strááášně času a už je mu malá :grinning: To samý s 68. Dneska už neměl co na sebe, tak jsem vytáhla dupačky 68 s tím, že mu prostě budou velký, ale nic jinýho není. A ony mu jsou dobrý :sweat_smile:
Jo a mamka se nabídla, že bude Willíka hlídat a jí můžu mít tak 2x týdně cca 3 hodinky volna :dizzy_face: Že s ním bude jezdit venku. Chtěla bych začít chodit cvičit, přemýšlela jsem o pilates. Chodila jste na to některá?
1. únor 2009 ve 21:40  • Odpověz
Tak včera jsem si stěžovala, že my snad v noci nikdy spát dlouho nebudeme a mrňous se tedy opět rozhodl dokázat mi, že když chce tak to umí :grinning: Takže po kojení v 19.45 se vzbudil až ve 2.15 :grinning: :grinning: No, pak už dal jen 3 hodiny a asi 2,5, asi se cítil natolik vyspaný, že před půl osmou už na mě jukal, že tedy už spinkat nebude, je fakt, že ho vzbudil kašel a zdálo se mi, že i trochu chrochtá, což se pak uklidnilo, pro jistotu jsem měřila i teplotu, ale má jí v pohodě 37,1 před odečtením, takže v pořádku, jo, jsem vyjukaná z těch bacilů, už jsem si ráno pro jistotu zobla celaskon. Včera u manžových rodičů paráda, prcek naspal dopo, takže tam byl čilej a spokojenej, takže se nad ním celá rodina (bylo nás na oslavě celkem 13), mohla vytěšovat a nechápali, jak může být tak hodný. Je fakt, že já si něj také nemůžu stěžovat, že by byl nějaký zlobidílko, je kliďas. Večer jsem si tedy prožila lehkou hrůzu, protože Tomovi teklo mlíko asi moc, nepolykal a pak to nashromážděné polkl najednou, padlo to do něj jak do studny a spustil šílenej řev, asi ho to bolelo, zkoušela jsem znovu přiložit, řev se vystupňoval a i když jsme já i manža uhoupali, už byl v pohodě, tak vždycky když se před ním opět objevilo prso, tak spustil na novo. Už jsem tedy začínala lehce šílet, ale asi na 5 pokus po 15 minutách se tedy přisál, nasosal a byl klid, ale už jsem začínala lehce panikařit, co budeme dělat. Naštěstí další kojení už byly v pohodě.

Verbalinka: Tedy to je pech :unamused: :wink: Hned jsem se koukla a my tedy naštěstí vedle Deletu tohle tlačítko nemáme, ale chápu, že tě to tedy vytočilo a řešení manži je vskutku originální :grinning: :grinning: Nedělní sváteční oběd, aspoň teplý, to my ho měli jen studený, protože chrupkající prcek okupoval obývák a rozhodl se, že místo svých půl hodiny max. hodiny to zalomí na více jak 2, aby to nahnal na odpoledne, takže po probuzení jsme jen snědli housku a jeli :grinning: :grinning: A večer už jsme byli tak přejedený z oslavy, že jsme nevařili, já si dala jen polévku s nudlemi a bylo hotovo :grinning: :grinning: Tedy vy jste kojčky, tak to je Tom asi nějaký míň žravý, protože ta jeho nespokojenost je většinou v tom, že chce spát, nejsem u něj, ale hlad to je opravdu až okolo těch 3 hodin, dneska vydržel skoro 4 hodiny bez jídla a to byl víc jak 2 hodiny v bdělém stavu. S kakáním, já dodělávám zbatek balíku těch menších plínek, tak to bude asi tím, on když tam teď Tom pošle tu svou nálož (kadí teď už většinou jen 2-3x denně), tak má ta plína co dělat, u té velké se mi zatím prokadění nestalo a ty boky to tedy chytají jen tak tak, občas něco bokem u těch malých také ujelo, to je asi normální, záleží, jak tam podle mě dáš ten lem a jestli ho má těsně u nožičky, nebo tam má vůli. S tím očkováním si myslím, že na ty injekce se snad chodí 3x, a reakce je na to snad vždycky, takže těch pár dní si asi budeme muset prostě vytrpět. S tím bříškem Tomáš tady vyváděl tohle, ale pak se to jak mávnutím proutku změnilo, neříkám, že si tam vždycky nějak lebedí, ale už je to bez křiku a vztekání, nechávám ho tam do prvního projevu nespokojenosti. Tedy už 68? Tak to my teď mezi 62-74, nejvíc zatím snad tu 62, ale začíná mu být těsno, hlavně v overálcích, budu muset nakoupit větší a teď tak přemýšlím, jeslti už rovnou nekoupit 74 a 68 přeskočit. Tedy tvé volno ti tedy závidím, to u nás zatím nehrozí, takže žádné volno, ale hezky se starat :grinning: :grinning: Ale ono si moje mamča to hlídání řádně užije až nebudu kojit :grinning: Na pilates jsem tedy nechodila, zkoušela jsem aerobic, ale na to jsem tedy dřevo, takže teď jsem si u nás vyhlídla cvičení na míči, ale budu muset ještě vyčkat, protože být tam v 19.15 nachystaná na cvíčo zatím časově nezvládám.

Barculda: Já mám klasický hluboký kočárek, takže tam žádnou vložnou tašku nemám, mám tam prostě vyndavací vnitřek, v tom mám fusak a zatím se tam vejdeme, já mám spíš pocit, že problém budeme mít na šířku :grinning: :grinning: , jak tam je v tom fusaku a kombinéze, tak už mu tam moc místa nezbývá. S vážnou hudbou jsem to tedy nezkoušela, asi to bude tím, že mám doma jen Bocceliho a klavírní koncerty, tak nevím, jestli je to to nejvhodnější. Ale prubnout to určo můžu. Plavání to je tedy palba, VZP dává ten příspěvek, tak to asi zkusím, pokud se mu to bude líbit, tak to snad nějak utáhneme, ale začneme až v těch 6. měsících, to bude i teplo, tak nebudu muset mít strach, že mi u toho nastydne.
2. únor 2009 v 10:47  • Odpověz
Verbalinka: Pokud budeš mít IKEU, tak je asi dobré si stáhnout ten jejich plánovač a tam si to zakreslit. JO, to byla má velká zábava v těhu, nakonec jí tedy nemám z IKEi, ale už jí mám hotovou až na držák na utěrky, koupili jsme ho právě v IKEE a do těch našich skříněk je moc dlouhý, tak nevím, jak to s ním uděláme, buď musíme provrtat skříňku a nebo zkrátit ten věšák, ale to asi nejde, je tam důmyslný systém vyjíždění :grinning: Teď si brousím zuby na dětský pokojík, zatím tedy nemám moc představu, jak na něj, ale snad to dobře dopadne, těch věcí mají všude spousty, ale něco, to jsou tedy pálky a to si teď bohužel nemůžu dovolit, takže to chce kompromis - dobrý standard a využitelnost.
2. únor 2009 v 10:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.