• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Ahojky,
tak u nás včera večer nastal podobný zázrak jako psala Verb. A to, že Štěpánek usnul ve 20,20 to bylo radosti. My jsme šli spát po 23 hodině a před půlnocí když jsem zrovna usínala, tak se mladej vzbudil na kojení a už neráčil spát dál :angry: Takže bylo po radosti, museli jsme si ho vzít k nám do postele a usnul někdy po 1 hodině. Tak nevim, asi je lepší kdž jde spát ve 22 a spí pak celou noc a pěkně u sebe v pelíšku.
Na výletě v sobotu jsme nebyli, páč když jsem se ráno vzbudila a viděla tu nadílku venku, tak jsem byla proti. Teď co máme Štěpánka, tak jsem nějak o hodně opatrnější. No nevadí, pojedeme jindy až bude lepší počasí.

Tak z Ikei máme taky celkem dost věcí, například celý dětský pokojíček. Ale byli jsme dost omezený jeho velikostí, je to ten nejmenší pokoj v celym bytě a nic se tam nevejde. Jinak se mi líbilo hodně dětskýho nábytku na netu, ale ceny byly děsivý :frowning2: A i kdybysme se pro nějaký takový nábytek rozhodli, tak se nám tam stejně jen těžko vejde. A už jsem taky slyšela, že je tam dobrý zázemí pro maminky s mimčama, jen netušim kde to tam je, asi někde u záchodů ne?? My máme dost těžkou autosedačku, takže pokud bysme šli společne do nějakýho nákupního centra nebo do tý Ikei, tak bysme asi museli s sebou brát i kočárek :unamused:

Verb. určitě neni důvod k tý vojtovce pokud je Will jenom trochu neklidnější mimčo, to by musel mít i nějaký jiný důvod :wink: Je teda fakt, že Štěpán po tom cvičení o dost víc spí (přes den). Je to pro něj asi samo o sobě vyčerpávající a taky ten pláč do toho :unamused: No tak aspoň mám víc času pro sebe, aspoň nějaký pozitivum :slight_smile:
Hlídání budeš mít super, mamča je teda dobrá když bude jezdit 3 hodiny venku. To by asi moje máma nedala, ale jinak hlídat mi taky bude, už hlídala když jsem byla u doktora nebo když jsme jeli do Tesca. Ale to nebyly teda 3 hodiny.

Janco, tak to byl Tomášek obletován teda na návštěva o 106 co? :grinning: My jsme byli na druhý svátek vánoční u tchýně a tam nás bylo taky 13, tak si to dovedu živě představit. Teď pořád chtějí abysme k nim přijeli na návštěvu, ale ani mě nenapadne... ať přijedou taky oni k nám (rodiče přítele). Představte si, že za těch skoro 8 let co tu bydlíme, tak u nás byli asi třikrát :confused: Jinak vždycky jezdíme my k nim, asi se myslí, že to snad máme blíž nebo co :grinning: :grinning: Mě je nejlíp s prckem doma než jezdit po návštěvách, takže jsme řekli dost a prostě buď přijedou nebo mají smůlu.
My teď nejvíc nosíme velikost 68 a něco už máme i 74 :grinning: A co máme soupravičky vršek bodýčko nebo mikina a k tomu tepláčky nebo polodupačky, tak je vždycky vršek menší než spodek. Takže nosíme z tý soupravičky vždycky jenom vršek a tepláčky jsou nám velký, to nechápu. Vůbec to k sobě velikostně nesedí, tepláky jdou ještě ohrnout, ale s těma polodupačkama neudělám nic.

Barculdo, taky teda nemáme vložnou tašku, ale normální korbičku. A jsem teda fakt zvědavá zda nám vydrží třeba aspoň do dubna. Teď tam máme zimní fusak a je to Štěpánkovi tak akorát, má tam fakt už jen minimální rezervu. Myslim, že do sporťáku by se nemělo mimčo dávat dokud nesedí, ne? Mám dojem, že jsem to někde slyšela, nevíte jak to je?
2. únor 2009 v 11:21  • Odpověz
autor
jupíííííííí :slight_smile: :slight_smile:
tak kyčle máme naprosto v pořádku :sunglasses:

samozřejmě vás všechny moc zdravím :slight_smile:

víkend byl v pohodě, jen jsem byla buď v kuchyni, nebo jsem kojila, o nosení byl velkej zájem a nevim jestli už si na to dokáže takhle rychle zvyknout, ale teď nechce bejt v postýlce vůbec a tak ho musim nosit a šup do postýlky a zase začne řvát tak znova a tak dokola. Ale však on se zas odnaučí.
Celej víkend jsme mu přes den tu peřinku nedávali a včera se u oběda pořádně podělal, pak znovu a pak znovu do třetí plíny a do čtvrtý pro změnu taky a tak jsme se radovali, že to je třeba tim jak se hejbe, že mu to najednou jde. Jenže večer začal bejt nervní, kroutil se a byl divnej, ale teplotu neměl. Usnul v pohodě zase v deset a spal až do pěti.
Joooo, jenže Pepovi to začalo prej už v noci a mě v těch pět, srajda jak blázen :unamused:
Vůbec netušíme po čem to bylo, ale prohnalo nás to všechny, chudák Pepča, ale dneska už je to dobrý a vypadá spokojeně.
Já jsem měla akorát obavy co s nim budu dělat, když mě to chytne na těch kyčlích :astonished: Naštěstí to přestalo a stihla jsem všechno odevzdat tady doma.

A na kyčlích jsem měla trochu šoky. Byli tam asi tři miminka a všechny podobně veliký jak Pepča, akorát měli šest a sedm měsíců :astonished: Ty maminky nechtěli věřit že má jen dva měsíce. A doktor koukal taky, netušim co by řekli kdyby viděli Willíky :grinning:
A při měření byl doktor dost udivenej, pořád řikal to je divný, tak jsem se bála co zase bude. Ale prej mu to neuvěřitelně krásně dozrálo a všechno je v pohodě. Takhle velkej posun ještě neviděl, kdoví jak to předtim změřil....
Řikal: Vy jste asi tu peřinku dávali poctivě, viďte? Tak to je for, to jako předpokládá že to ty lidi flákaj???
Ach jo, já se picnu, ještě že jsme to nepřeháněli. Teď máme dávat chvíli jednu plínu na noc a pak už nic. A další kontrola v dubnu.
Já mam takovou radost :slight_smile:

Teď musim jít, ale napíšu jak budu mít čas, musim tu pro změnu uklidit, po návštěvě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. únor 2009 ve 12:12  • Odpověz
Kacka: Véélká gratulace ke kyčlím :grinning: :grinning: Zázračné zlepšení viď, to je tím, že jsi tak poctivá matka a trápila si s tím Pepína ve dne v noci :grinning: :grinning: Asi se na to některé mamči opravdu vykašlou, vem si naše dvě hříšnice :grinning: :grinning: Já, vím, ty to měly jen preventivně, takže se rozhodly, že na prevenci kašlou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Já vám furt říkám, že jste tu všechni nějací přerostlí a vyžraní a my vám nějak nezvládáme konkurovat a to tedy žádní vyžlové nejsme :grinning: Na té návštěvě jsem se dozvěděla, že neteřinka měla v roce 7 kg (je fakt, že doteď je hubeňounká), a tak nevím, jestli Tomík už tedy není lehce obézní :grinning: :grinning: Však dneska bychom měli jít na 3.měsíční kontrolu, tak potom písnu naše míry. Tedy s tím nošením ti to tedy nezávidím, to já jsem taková hrozná matka, že nošení je jen občas a krátké, ale u nás dobře zabírá houpání na mých nohou, tak aspoň šetřím svá záda, prcek už se pronese, takže je to za chvíli znát. Ale v neděli jsem tedy přimhouřila očka a Tomáš se i u babičky a prababičky nosil a asi si to i užíval, jednu poslintal a u druhé usnul :grinning: Tedy to jste asi opravdu něco snědli, vidiíš to by mě nenapadlo, že u prcka se to objeví jako první. Hlavně, že už je vše v pořádku. Jinak koukám, že jsi se asi pustila do generálního úklidu a nebo Pepíno vyžadoval celodenní přítomnost :grinning:

Katchula: Tedy to je ale rošták ten Štěpa, měla bys s ním dát pořádnou řeč, že takhle zlobit v noci, to se tedy nesmí. Uvídíš, třeba to zabere. Já Tomovi ten den domlouvala se spaním a vychrupkal si rekord bez jídla, včera jsem se na to vyprdla a vrátil se ke svému normálu :grinning: :grinning: Ale 5-3,5-3 je taky dobré skore, takže mu nemůžu hubovat, zvlášť když to po ranním kojení ještě zalomil :grinning: :grinning: Já jsem na vás myslela, jestli jste se vydali, je fakt, že ten sníh na silnicích nic moc. Jak velký máte dětský pokojík? Ten náš má asi 12,5 m2 no, taky mi to moc velké nepřijde, moc si nedokážu představit, jak se do toho vejdou dvě děti, musím si to řádně promyslet, jak to udělat. Patrová postel je jasná, ale tu teď určo ještě kupovat nebudu, ale chtěla bych už nějaké skříňky, komoda je stále plná a hlavně prostor pro jeho hraní, takže zatím to bude poměrně vzdušnější. Jinak Ikea a dětské věci, to já můžu :grinning: I když ten jejich nábytkový systém z plastu mě zatím úplně nenadchl, ale třeba mu přijdu na chuť, je to praktické, lehké a omyvatelné, jen mi chybí trochu toho designu :grinning: :grinning: Ale jinak mám věci z IKEI také ráda, nikdy neodcházím s prázdnou, zrovna minule jsme si s manžou říkali, jaký musí mít obrat, že je tam vždycky narváno a to je jede třeba 20 pokladen. Návštěvy tedy přijímáme také více doma, ale občas i vyjedeme, tak 2x do měsíce. Jinak ta disproporce mezi vrškem a spodkem je u nás taky, i když u Tescáckého kompletu mi to sedí, ale jinak máme tepláčky třeba ještě velikost 0-3 měsíce, ale bodíčka většinu 68 a něco také i 74. Máme nějaké dlouhé tělo, ale často mu jsou u toho dlouhé rukávy, takže ty musím ohrnovat. :wink: Fakt nevím, jak to šijou, jen ty z CaA nám sedí dobře, minulý týden jsem se tam na skok stavila, ale bohužel jsem nic nekoupila, chtěla jsem body s dlouhým rukávem a oni měli už jen s krátkým, asi najeli na kolekci jaro-léto a mají pocit, že na jaře dlouhý rukáv nepotřebujeme. Ale celkově byla na Černém mostě nějací vybraní, takže až odezní chřipková epidemie, tak zkusíme zajet do Letňan.
3. únor 2009 v 07:48  • Odpověz
Ahoooj

Kacka: super, že jsou kyčle už v pořádku, gratuluju :slight_smile: A navíc jsi se ještě dozvěděla jaká jsi svědomitá matka :grinning: :grinning: S tou reakcí na jídlo je to ale fakt divný, já jsem četla, že u kojených mimin se to projeví až tak 12 hodin po kojení. Což si myslim, že jinak je to dřív, ale kdo ví z čeho jste to měli. No hlavně, že už jste OK :wink:

Janca: haha tos mě rozesmála, že 12,5 metrů je malý pokoj, tak my máme ten dětský asi tak 7,5 m2 :confounded: Síla co? Takovýhle pokoje se normálně v bytě nevyskytujou :grinning: My jsme ale krajní byt a máme tedy o jedno okno víc, tak tam soudruzi udělali pidipokojíček. Ostatní byty co jsou na stejný straně jako ten náš, ale nejsou krajní, tak jsou jen 2+1, my máme 3+1. Kdybysme měli dvě děti, tak dětský pokoj musíme udělat z naší ložnice, protože do toho prťavýho by se teda dvě děti určitě nevešly :stuck_out_tongue_closed_eyes: A palanda je taky jasná volba :grinning:
V Ikee musí mít opravdu mega tržby, máš pravdu, že je tam pořád narváno. On ten nábytek je i celkem levnej a mají prostě dobrý nápady. I když ne všechno se mi líbí a nechtěla bych mít byt, který by celý vypadal jako reklama na Ikeu :grinning:
Já mám na poště uložený ten balíček s těma hadříkama pro Štěpulu, představ si, že v pátek dopo tady ten debilní pošťák nechal dva lístky ve schránce s tím, že jsme nebyli doma :angry: V tu dobu jsem samozřejmě doma byla, takže ten idiot už se ani neobtěžoval zazvonit, jsem naštvaná, ale už jsme si na něj dvakrát telefonicky stěžovali u vedoucí pošty a NIC :angry: Tak to asi podáme písemně...

Jinak holky dnešní noc byla strašná, horší než ta předchozí. Štěpán usnul ve 22, vzbudil se v 1,40 a pak po nakojení asi hodinu nechtěl spát a chrčel a pobrekával šíleným způsobem. Tak jsme mu zkusili dát kapičky do nosu, což teda zabralo a přestal chrčet a za chvíli usnul. Jenže se vzbudil opět už ve 4 a zase brek :frowning2: Jo a to jsme si ho vzali už v tu 1,40 k nám do postele, takže spal prakticky celou noc s náma, jsem docela hotová teda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2009 v 09:03  • Odpověz
autor
tak, konečně mam chvíli klidu abych pořádně něco napsala, Pepča ještě spí :slight_smile:

Janca neboj, zas tak vyšůrováno nemam (i když rozhodně to trvá dýl než když jsem uklízela byteček v Praze), zaměstnával mě spíš ten náš hodňoučkej prcek, jak říkali prarodiče. Jenže když řval, tak to hned vem si ho, vem si ho a uklidňovat a utěšovat jsem ho musela já. Ale já si vůbec nestěžuju, štvou mě akrorát ty jeho záchvaty když ho bolí bříško. Teď už má děsnou sílu a to se kroutí tak že ho sotva udržim. I po kojení se vzpírá než si krkne, propíná se a zvedá hlavu a pak šup šlehu do mojí klíční kosti :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je to pošuk..

To nevyspání vám fakt nezávidim, u nás je to pořád klasika: 7-3 a vstáváme kolem osmý. Ty tři hodiny k ránu spíš proheká, ale nějak mi to nevadí, dokud má zavřený oči a vysloveně nebrečí, tak to neřešim a spim. A to si někdy tak jednou za týden dám ještě hoďku přes den, když se mi ho podaří uspat těsně po kojení a nedostaví se bolesti břicha.

v Ikee už jsme nebyli strašně dlouho a máme odtamtud spíš doplňky než nějaký nábytek. Ten si děláme spíš sami, jako postel a skříně a kuchyň, je to daleko levnější a je to na míru :wink:

Nééééé, už se probudil, sakra, tak pokračování příště :slight_smile:
3. únor 2009 v 10:52  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:

Představte si, že v neděli Will, jak usnul před tou devátou, tak se už nevzbudil a spal až do 4h :dizzy_face: Katch, to je mi líto, že se Štěpula vzbudil. Ale abych tě potěšila, tak Will si to vybral včera. Přes den vůbec nespal, kromě půl hodiny přes oběd. V 17h jsme vyrazili do Metropole Zličín - vyzvedávála jsem si tam objednané oblečky z nextu. Jeli jsme metrem a docela pohoda. Malej usnul až na konečný, ale byl hodnej. Vyzvedli jsme oblečky a co teď. Od posledního kojení byly skoro 2 hodiny a nechtěli jsme jet s uřvaným dítětem. naškli jsme tam dětský koutek s kavárnou a čekali, až se vzbudí. Vzbudil se až v 19h, my si zatím dali čaj a tousty a vody a džus :grinning: Přebalila jsem a nakojila a jeli jsme dom. Samozřejmě už neusnul a řval, že jsme ho strčili do kočárku a nevšímali si ho. To jsme si fakt pomohli tím čekáním :unamused: Domů jsme dorazili v půl devátý a Will už nezabral. Nosili jsme a ukecávali, nic nezabralo. Usnul až v 1h :confounded:
Ale naštěstí se vzbudil v 7h a pak zabral až do desíti :dizzy_face:
Nevím, co s tím. ALe lepší už to nebude. Musíme počkat, až bude starší :confounded:

Ty next oblečky jsou moc pěkný. Dupačky mě vyšly jedny na cca 115 kč a jsou z moc příjemnýho materiálu. Akorát mu jsou ještě velký. Bála jsem se koupit malou velikost. A mám pro něho několik triček na jaro, tepláčky, mikinu :dizzy_face:

Kacko gratuluju moc moc moc ke zdravým kyčlím :dizzy_face: A přiznávám se - já jsem ta strašná mamina, která se na to vykašlala :grinning: Ale není trošku divný, že už jste absolutně v pořádku, ale máte dávat ještě plínu? :fearful:

Katch my jsme měli v bývalým bytě ložnici ještě menší :sweat_smile: Vešla se tam jen postel 2,20 x 1,80 a byla tam úzká cestička na jedná straně ke dveřím. Já jsem do postele lezla přes manžu :grinning:
Naštěstí jsme vyměnili a teď si nemůžeme stěžovat :dizzy_face: A jako malá jsem měla pokoj 3,5 x 3 m v paneláku. Já jsem byla jen jedna, ale sousedi tam normálně měli dvě až tři děti :confused:

Will mě volá. Běžím si s ním hrát. Pěkný den :slight_smile:

Jo a včera večer krásně zvedal hlavičku. Doufám, že mu to vydrží :sweat_smile:
3. únor 2009 v 11:18  • Odpověz
Tak jsme zpátky z kontroly, mrňous byl skvělej, čekali jsme více jak 3/4 hodiny než na nás přišla řada a za celou dobu ani nekvíkl, jen po prohlídce u oblékání už spustil. Ale to bylo tím, že byl nevyspalý, ta zhruba čvrt hodina při cestě mu nestačila. Takže vše je v pořádku, má 6210 g a měří 66 cm s propnutýma nohama, za žádnou cenu je nechtěl nechat rovně :grinning: :grinning: Jinak hlavičku zvedal krásně, a očkování až začátkem března, nemáme stále vyhojenou tu tuberkulozu. Vyfasovali jsme mastičku na flíčky na penisu, občas se mu tam dělají, je to prý normální od těch plenek, takže máme mazat. Na krevní obraz nás pošlou zase začátkem března, aby zjistili, zda musíme ještě dávat to železo. Tak já teď mizím, jdu se doobědvat a vyrážíme na prochajdu, je tam dneska teplo. Reakce a odpovědi na vaše příspěvky až večer nebo zítra ráno. :grinning:
3. únor 2009 ve 13:19  • Odpověz
Janco, tak vy takhle podvádíte? S propnutýma nohama?! :grinning: :grinning: :grinning:
To je super, že jste prospíváte. A jak se pozná, že není tbc vyhojené?

Jinak dneska bylo krásně teplo, má to prý vydržet celý týden :dizzy_face:
Byla jsem se projít s kamarádkou a malej vydržel 3 hodinky spinkat. I cukrárnu vydržel :grinning:

Já jdu brouzdat na net. Manža si hraje s Willíkem a já mám chvilku volna :slight_smile:
3. únor 2009 v 18:08  • Odpověz
Verbalinka: Fíha, to jste ale měli cestování, jo, já to furt říkám, že s těmi prcky se toho moc naplánovat nedá. Tak si měla aspoň dobrý pocit, že jede s plným bříškem :grinning: Fíha usnout až v jednu v noci, to bych už dávno byla odpadlá, jéé, ještě že je Tomáš večerní spáč. Tedy a dobrá cena za oblečky, jak jsi je objednávala? My od nich máme tepláčky z MMB a jsou příjemné, máme slabší a teplejší a velikostě super.No musíme používat i lehce podvodné prostředky, abychom vás aspoň nějak dostihli :grinning: :grinning: Dělám si srandu, já si myslím, že už byl Tom tak přetažený, že už prostě odmítal jakkoliv spolupracovat, já jsem se i divila, že vůbec zvedl tu hlavu, doma by na mě v tomhle stavu asi kašlal, tak aspoň že před panem doktrorem se předvedl :grinning: :grinning: S tou TBC máme tam stále ten pupen, vnitřek už je sice suchý, ale stále je to pupen a to se prý očkovat nesmí, musí se počkat až na úplné vyhojení. Takže se nám to očkování posunulo, tak se ani nezlobím, už jsem se psychicky připravovala na teploty a pláč a tak jsem ráda, že se to odsunulo o měsíc. Jinak máš pravdu, tohle počasí je snesitelné, i když po včerejším korzování skoro 2,5 hodiny mě už lehce zima byla, ale Tom se potřeboval dospat, bylo na něm vidět, že je unavenej, pobrekával, což v tuhle dobu normálně vůbec nedělá, takže jsem se obětovala a jezdila :grinning: Spal ještě asi 20 minut po příjezdu domů, takže byl fakt grogy. Tak co plánování kuchyně? Jakou jste nakonec vybrali?

Kacka: Tedy to je Pepíno sportovec :grinning: Asi ho trápí kráče, to Tomáš,když tam má nějakého obříka, tak sebou taky mrská, občas si dá ránu o mé rameno nebo hlavu, ale kupodivu nikdy nebrečí, a to jsou tedy někdy pořádné šlupky. Šůrování, to je tady nekonečnej proces, mám pocit, že uklízím stále dokola a asi to není jen můj pocit, teď se už 2 dny přemlovám k vytírání, takže dneska už na to musím vlítnout. Koupelna by také potřebovala zásah, takže ta dneska neodolá mému nájezdu při dopo spaní Toma, manža má nějaké divné ponožky, které pouští chlupy, ty si vzal včera a dneska v ní máme jak nastláno, asi je budu muset nenápadně zlikvidovat.

Katchula: Tedy 7,5 m to je tedy fakt prcek, my máme ložnici 10,5 takže si dovedu představit ještě o třetinu menší pokoj, to se tam vejde tak postel, stůl a to bude tak vše viď? Tak to si tedy opravdu nemůžu se svými 12,5m stěžovat, to se oproti tobě můžu rozšoupnout třeba ještě o skříň :grinning: :grinning: Tak co oblečky, už jsi je vyzvedla? To je ale mrzák ten pošťák, podej písemnou stížnost, i když jak vím, jak se řeší, tak si od toho moc neslibuj. Málokdy ti dají za pravdu a jen se rozčílíš. Co dnešní noc lepší? U nás zase normální standard 5-3-3, ten jeden den s dlouhým prvním zaspáním byl asi omyl :grinning: :grinning:
4. únor 2009 v 08:25  • Odpověz
ahoj štíři :sunglasses: Omlouvám se za tu moji prodlevu. Zanedbala jsem vás, o házím si na hlavu popel a je mi to moc líto :pensive:
K tomu uklízení holky: musíme si uvědomit že pro nás platí heslo: BORDEL V BYTĚ=SPOKOJENÉ DÍTĚ! :grinning: Já se tím řídím a pak mi je celkem volný, jestlivá vytřu v pondělí, nebo ve středu :wink: Je fakt, že čurbes u nás není, ale takovýto jako dřív, že jsem měla pevně stanovené dni na úklid, tak to teĎ fakt nehrozí :wink: a bude hůř...jen co se malý začnou plazit po bytě a tahat všecky věci kolem dámy :wink: :grinning: Co se týče prostoru v ložnici my máme teda celkem obr ložnici proti vám, máme 16 m, ale zase je fakt, že tu s námi spinká i Adámek. Takže zase takovýho prostoru tu už navíc nejni. Navíc máme velký skříně tady a velikánskou manž.postel, to aby se mezi nás vešel i malej zbojník až povyroste :wink: Ba ne, pořídíme mu vlastní postel, ale věřím tomu, že bude lejzt i za náma... :wink: Jinak jsem Adámkovi objednala ten hrací a promítací kolotoč nad postýlku. Pozdě ale přece. Můžu vám říct, na uspávání sice nefunguje, ale na zabevení tak na půl hoďky je to paráda :sunglasses: jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží.... :sweat_smile: už se naučil si sám zapínat světlo a písničky, šikulka...je fakt, že o ty čudle teda zavadí spíš omylem při svém mrskání, ale což, hlavínko že má radost... :wink:

Spaní u nás dneska podivné. Usnul v 18.20, zcela vyřízen, vstávačka už v 22, pak v 4, a pak 5.30 a už nechtěl spát. Přemluvila jsem ho po hodině a dal si ještě půlhoďky šlofíčka...ale zajímavé jest to, že od odpoledne nekakal....což u našeho věčně posr...Adámka je fakt divný... :unamused: že by spotřeboval všecko mlíčko? Při své váze za chvíli bude mít tím pádem 10 kil! :grinning:
Tak pá, už běžím, neb si Adámek žáda mé pozornosti....
4. únor 2009 v 08:37  • Odpověz
Nazdárek,
tak rčení bordel v bytě - šťastné dítě taky znám a asi se tím začnu řídit :grinning: Mě to zatím nedá a uklízim každý den aspoň něco a velký úklid děláme o víkendu společnýma silama. Jenže teď například máme v obýváku na zemi dvě hrací deky (jednu jsme měli a druhou dostali a před týdnem jsme jí sestavili), dále korbičku z kočáru a sušák s prádlem. A to už samo o sobě vypadá hrozně, tak ani nemám náladu tady uklízet, nevim kam ty věci pořád mám dávat a bude toho jen přibejvat, ach jo. Takže se na to asi vykašlu a budeme mít zastavěnej byt hračkama za chvíli :grinning:

Jinak u nás jsou poslední noci fakt příšerný. Včera řev od 22 hodin skoro hodinu a půl a vůbec jsme nezjistili proč :frowning2: Nepomáhalo vůbec nic, ani chování a to většinou aspoň na chvilku zabere, už jsem byla naprosto zoufalá. Pak jsem mu teda vrazila do pusy prso (po necelých 2 hodinách od minulýho kojení) a u toho usnul, sláva!! Ráno jsme museli vstávat brzy, protože jsme jeli na rehabilitaci. Na RHB opět úděsný řev a pláč, takže nám ho zase bylo líto, pak hned usnul v autě a doma ještě chvíli pokračoval. A po probuzení opět řev, nechápu :confounded: Už jsem úplně vyřízená. Ale teď aspoň pomohlo chování.

Napíšu později, jinak se mi rozvaří rejže :grinning: :grinning:
4. únor 2009 ve 13:03  • Odpověz
Tak jsem zpět :slight_smile:

Verb. to se mi nechce věřit, že v nějakym bytě může být ještě menší pokojík než ten náš. A byl to opravdu pokoj? nebyla to komora bez okna :grinning: :grinning: Jinak váš výlet do Metropole s čekáním na Willovo vzbuzení mě teda fakt pobavil :sweat_smile: Prostě těm dětem je to úplně fuk co si rodiče naplánujou, oni si stejně dělaj co chtěj :grinning: :grinning: A s tím spaním jsem četla, že v půl roce by dítě už mohlo vydržet spát celou noc. Já se ale s váma klidně vsadim, že náš Štěpán bude opět výjimka :grinning:

Janca: tééda Tom už je pěkný dlouhán :wink: Já myslim, že Štěpán na tom bude s váhou podobně, ale s délkou určitě ne, jdeme na KO příští čtvrtek, tak pak napíšu. A jsem teda zvědavá co s tím očkováním, jestli už dostaneme pigárko nebo nám to taky odloží. Teda tý reakce se už dopředu děsim, ale nemusí být žádná, tak kéž by. Pro oblečky si půjdu na poštu asi zítra, přijede zase máma, tak si uděláme procházku na poštu, tam malej ještě nebyl :grinning: Dneska jsem zase vyřadila nějaký malý overaly, takový ty zimní. Tak ten jeden měl Štěpula na sobě přesně jednou a to když jsme šli poprvé k doktorce, škoda no. Jinak už máme kupce na košík, přijedou si pro něj manželé až z Pardubic :slight_smile: Tak jsem ráda, že se ho zbavíme a na jeho místo budu moct opět dávat korbu z kočárku.
Tak co, už máš vytřeno a vyšůrovanou koupelnu?? :slight_smile: My máme v koupelně takovou blbou barvu dlažby na který je všechno vidět. Ale super je na to ten ruční vysavač. A ponožky radim vyhodit než manža přijde z práce a vsadim se, že si toho ani nevšimne :grinning:

Barculda: s kakáním je to u nás teď tak, že dokonce někdy se to Štěpulovi povede jenom jednou denně. Mám obavy, že jak včera večer vyváděl, tak jestli ho netrápila zácpa :confused: Ale nevim, nevim... v chytrý knížce jsem četla, že v tomhle věku mimča nemusí kadit třeba i několik dní a nic se neděje. Ale čert aby se v tom vyznal.

Kačka: taky mi přijde, že Štěpán už má strašnou sílu. U odříhnutí se sice nepropíná ani nijak nevzpouzí jako Pepča, ale jinak to dělá teda docela často, třeba na přebalováku. A největší odpor vyvine u toho cvičení, to je normální boj. Myslim, že ještě pár měsíců a už ho nepřeperu :grinning:
4. únor 2009 ve 13:42  • Odpověz
autor
ahoj, snad se to tentokrát podaří a něco napíšu :slight_smile:
Janco Tomík je teda dlouhej, 66cm, to už není žádný miminko, strašně to utíká :fearful:
My taky pořád nemáme zahojenej ten "beďar" :grinning: Ale jdeme k doktorce až na konci února, tak to možná zmizí. Nám by se to docela hodilo, aby ho očkovala, protože chceme taky mezi lidi a dětti a je lepší když ho oočkuje co nejdřív.

Verb myslim že ty kluci si fakt dělaj co chtěj, já mam taky problém říct tý sousedce ráno kdy půjdem ven, prostě někdy chce jíst brzo a někdy se vzteká a pak mi usne na břiše aspí a spí. Režim teda ani náhodou :wink:
Ale jseš dobrá že s nim takhle jezdíš, kojíš venku, fakt, já jsem ráda, že nemusim bejt ve městě. Zatim mi ani nevadí že jsem za celou dobu nikde nebyla, já jsme ráda když je snáma doma Pepa a hrajem si s prckem doma nebo jdeme na dýl ven, ale do lesa.
Teď teda plánuju, až se uzdraví mamka, že bysme šli večer mezi kojením aspoň na véču, že by ho na dvě hodinky pohlídala. my to máme deset minut pěšky, tak by to šlo.

Katchula a netrápí Štěpulu to břicho? Mě totiž přijde, že nic jinýho takhle dlouhou dobu to ani bejt nemůže když nemá hlad. To se nám taky stalo, večer je zvyklej Pepča hodně jíst a někdy i po hodině a tak to neni poznat, že chce zase jíst. Ale když to hlad neni, určitě je to břicho, přijde mi že na křičení jen tak jsou moc malí, to je musí něco trápit. Kdyby to bylo z únavy tak by se zase nechal ukolíbat.
Zkuste mu udělat tu rouru, kdyby to břicho nebylo, tak se mu nic nestane, neboj, my to děláme i teď když se mu to fakt zlepšilo třeba třikrát, čtyřikrát za den a rozhodně netrpí, naopak, hned potom se směje a evidentně si uleví :slight_smile:
A to prdí i normálně během celýho dne, ale někdy se mu tam asi něco šprajcne a prostě mu to nejde a řve a kroutí se. Roura pomůže vždycky :wink: Prostě zázrak za 27Kč :grinning:

Barculda a to jinak kadí takhle pravidelně? to je dobrej, protože u nás je to jak s jídlem, když se mu chce, tak se mu chce, rozhodně žádnej řád :slight_smile: A je to tak, jak jste tu psali, nemusí kadit i 20 dní :astonished:

ach jo, teď jsem ho uspala a už se zase kroutí a kope nohama, to zas bude střílet :dizzy_face:
4. únor 2009 v 15:36  • Odpověz
autor
Jo a dneska jsem ho zkoušela nechat po procházce na terase venku, dala jsem tam záclonu, aby mu tam nelezli kočky a odešla domů. jenže vydržel to asi pět minut a už křičel, asi to přestalo houpat :grinning:
Ale viděli mě sousedi (oba jsou v důchodu a pořád marně čekaj na vnoučata) a tak mi nabídli, že by ho klidně někdy vzali, takže super :slight_smile: Klidně jim ho někdy necham, ať trénujou a já mam čas na lehárko :slight_smile:
ještě že my odzačátku budujeme dobrý sousedský vztahy, pořádáme akce, naposled zapíjení Pepči, kde si všichni potikali a skoro nikdo si to pak nepamatoval :grinning: :grinning: Manža to udělal schválně v neděli, že půjdou všichni další den do práce a oni to táhli až do tří :astonished:

No řekněte, nechtěli byste taky bydlet na vesnici? :slight_smile:
4. únor 2009 v 15:51  • Odpověz
Ahojky, jééé to je ale písmenek od vás, to je hned řádné počtení a já proč nestíhám číst ty knížky z knihovny a stále musím prosit kolegyně o prodlužování :grinning: . Tak já už mám uloženého prcka, dneska ani neprotestoval, asi věděl že od mamky se žádného nošení na rukou před spaním nedočkká a taťka je na bowlingu, takže se spokojil jen s lehkým houpáním za zavinovačku a ocucáváním pravé ruky a za 10 minut byl kaput. Takže od osmi mám zase po denní šichtě :grinning: Dneska už na mě fakt šla mateřská demence, nejdřív jsem zapomněla po návratu domů klíče z venku v zámku, takže na mě zvonila sousedka, abych si je vyndala a pak jsem si dala rozpálit troubu, odešla, s tím, že pizza bude za 10 minut a po té době jsem zjistila, že trouba sice zapnutá je, ale že jsem tam tu pizzu nějak zapomněla dát. :grinning: :grinning: Tudíž musíte pochopit, že nemůžu jít vytírat, protože by hrozilo, že zapomenu napustit vodu, takže to počká do zítra, to už musím zmáknout.

Barculda: Tak tvým rčením se asi budu řídit, já jsem ale hrozná, manža říká, že perfekcionalistky se se mnou ani můžou srovnávat, ale od té doby co mám prcka, jsem tedy také musela slevit z některých svých zajetých kolejí, protože s ním to prostě nejde stíhat. Ne že bych měla dáno, kdy co budu přesně dělat, ale věděla jsem, že když přijde neohlášená návštěva kdykoli, tak mám naklizeno, to se tedy teď opravdu říct nedá, jsem ráda, že zběžně uklidím, uvařím a máme v čem chodit a větší úklid dělám jako Katch o víkendu, kdy jsme na prcka dva. Tak mi ani ložnici nemáme velkou - 10,5 m, zatím se nám tam vešel i prcek, ale tuhle místnost využíváme opravdu jen na spaní a oblékání. Jestli Adámek nebude mít zácpu a neschovává si to pak na jeden řádný nášup, to to asi pak plínka nepobere. Ale jak píšou holky, prý je normální, když dětska nekadí i několik dní, to u nás tedy také nehrozí, máme to kadění jako u vás u několik dní v pravidelných interalech :grinning:

Katchula: Toma jsem dneska v klidovém režimu přeměřila a má jen 64 cm :grinning: :grinning: NO jen, když si vezmu, že za 3 měsíce vyrostl o 14 cm, tak to je docela síla, snad v tomhle tempu nebude pokračovat dále. Jinak u nás to vypadá v obýváku hodně podobně jako u vás - postýlka, hrací deka, deka na cvičení bříška, lehátko, na jídelním stole přebalovák a věci k tomu, na sedačce polštář, který používám na kojení a pak to má vypadat jako v ulizeném bytě :grinning: No samo, že jsem ani nevytřela a kromě zametení jsem se nedostala ani ke koupelně, protože prcek se rozhodl spát jen půl hodiny a za tu jsem stihla jen uklidit v ložnici, zalít kytky, dát prát prádlo a sundat z věšáku to suché. NO, s tím jeho spaním dopo je to snad čím dál tím horší, ráno byl vzhůru už v 7.45 a s tím půlhodinovým spaním vydržel být vzhůru do dvou, kdy jsme vyrazili na procházku a v kočárku tedy za chvíli zabral a vydržel chrnět 2,5 hodiny, co jsem s ním korzovala po venku. Pak už jsem stihla jen uvařit polévku, v jejímž průběhu dorazil domů manža s tím, že se spletl a bowling není zítra ale dneska, takže jsem vařila vcelku zbytečně, polívka bude až zítra a já si ohřála pizzu a jsem spokojená. Musím se podívat, jestli v mých oblíbených pizzeriích nemají dovážkovou službu, ta kupovaná tedy ušla, ale s tou s pizzeií se nedá srovnávat. NO, ale s tím denním spaním si tedy v porovnání s tvými nocemi opravdu nemám na co stěžovat, Tomáš tedy naštěstí v nci spí dobře a nemám s ním žádný problém. Nemáš kontakt na tu Sesille, že bychom zkusily zjistit, co s ní je?

Kacka: Tak já si tedy na denní režim u Toma nemůžu stěžovat, už asi měsíc jedeme jak hodinky s úletem max. půl hodiny :grinning: :grinning: Takže na procházky chodíme pravidelně v 13.30-14 hod. s kamádkou a je to super, pokecáme, postěžujeme si, rychle to uteče. U vás to může být těmi kolikami, chudák asi trpí jak zvíře, když to popisuješ. No tedy začínám uvažovat o přesunu na vesnici :grinning: :grinning: Jéé, to by se mi líbilo, kdyby vozil někdo jiný a já konečně měla nějakou chvíli bez stresu, kdy se prcek probudí a zda stihnu co potřebuju. :wink: Ale zase ta ztráta soukromí a to, že každý ví, co kdy dělám, to je zase výhodnější bydlet ve velkoměstě :grinning:
4. únor 2009 ve 21:35  • Odpověz
Ahojky,

po dnešku jsem totálně vyřízená. Ne že by malej zlobil, ale jela jsem do modřan za mamkou a za kamarádkou, která má druhý mimčo. Od otěhotnění jsem se moc nehýbala a tohle mi dalo zabrat. Z kopce a do kopce a zase a zase a u toho tlačit kočár :sweat_smile: Jela jsem autem, takže nejdřív akce narvat do auta celej kočárek, pak ho zase v modřanech vyndat, a pak zase do auta a doma ven. To už byl manža doma, tak pomohl. Ale jsem příjemně unavená - jsem se odreagovala.
Včera jsme se s mažou chytli a já jsem si myslela, že jsem se už zbláznila. Nějak to na mě celý dolehlo a měla jsem pocit, že už nemůžu dál. Že nezvládnu malýho a domácnost a všechno kolem. Fakt stíha :frowning2:
Moc se těším, až bude Will dávat najevo emoce - jakože se přitulí a tak. Moc by mi to včera pomohlo. Měla jsem pocit, že to celý nemá smysl. Willík mě má jen na jídlo a není tam ta odezva. Prostě krize jako hrom :sweat_smile: Už je to lepší. Pohyb na čerstvým vzduchu vyčistí hlavu :slight_smile:

Kacko já bych nemohla být jen doma. Prostě má Will "smůlu" a nezbývá mu nic jiného, než se mnou objíždět cukrárny a obchody :grinning: Ale není to často a vždy jen na nezbytně nutnou dobu. Na kojení před lidmi jsem si docela rychle zvykla a už mi to ani nepřijde. Ono ani není nic vidět. Ale možná ze mě bude za chvilku matka, která klidně vystrčí nahý prso v nákupním centru :grinning:
Jó, sousedský vztahy. Sousedy si člověk nevybere a je potřeba udržovat přátelský vztahy. Ale na vesnici je to něco jinýho. V paneláku, nebo teď v činžáku se mi to nějak nedaří. Pod náma bydlí milovníci hlasité hudby a hlasité mluvy a nějak nechápou, že my na to nejsme zvědaví :grinning: Ta neděle vám teda nevyšla :grinning: Přece by neodešli dřív - to se nedělá. Musí se slavit až do ranního kuropění :grinning:
Na vesnici jedině, když by byla blízko prahy. Ale jako chalupa by mi to nevadilo :wink:

Katch byl to nově vytvořený pokoj z části kuchyně :grinning: Ale pro jednoho by to ještě šlo. Lidi bydlí hůř. Mám kolegu a ti bydlí se dvěma malýma dětma v 1+1 - 40m2. To si nedovedu představit s jedním dítětem, natož se dvěma. Taky proto jsme se přestěhovali. Ale když se mají lidi rádi, tak všechno jde :slight_smile:
Ten řev mohl být z přetažení. Prcci někdy prostě neusnou, a pak už jim nejde zabrat a jsou naštvaný a nevrlý. Will to má občas taky. Jo a doporučuju dávat mlíko kdykoli. Nedodržovat časové rozmezí. Já dám někdy večer i po 45 minutách, když "vim", že to pomůže a v 99% případů to fakt zafunguje a on usne.
O tý vojtovce jsem přemýšlela i proto, že zase začal upřednostňovat levou stranu. na pravou se otočí, ale za chvilku zase kouká doleva. I na břiše si hlavu otáčí doleva a doprava mu ji musim menším nátlakem otočit a on si ji potom zase otočí zpět :confounded:

Janco oblečky přes jednu paní, která je dováží. Dodám kontakt, když budeš chtít :wink: Ale nejsem si jistá u těch tepláčků. V pase nejsou moc široky a bojim se, aby mu nebyly za ten měsíc dva, kdy by je měl mít dobrý na dýlku, v pase malý :confounded:
To s tím pupenem jsem nevěděla. Ještě že tě mám :wink: Will má na ruce pořád pupen, schne to a je to už menší. Tak uvidím, jestli se to zahojí do března, kdy jdeme na další ko.
Kuchyň stále není dovymyšlená. Ten program máme stáhnutý, ale není čas to dělat :unamused:

Musím se pochlubit (a zároveň zaklepat :slight_smile: ), že už dva dny jsem nedala žádný prdící kapičky a vypadá to, že už to bude zvládat sám. Prdká si o sto šest :grinning:
U přebalování už mám problém mu nandat plínu. Pořád kope nohama sem tam a zapnout je dobře je nadlidský úkol. Taky proto se občas prokaká vedle :grinning: Jak to bude za pár měsíců si neumím představit. Vlastně si vůbec neumím představit přebalovat roční dítě. Kde to budu dělat? Na přebalovák se už tak za 2 měsíce nevejde :sweat_smile:
Můžete mi říct, kdy uklízíte? Já se radou šťastné dítě=bordel v bytě řídila i před otěhotněním, natož teď :grinning: Ale je pravda, že máme uklizeno víc, než předtím. Kvůli prckovi se člověk snaží :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky a co plánujete na Valentýna? :dizzy_face:
4. únor 2009 ve 22:26  • Odpověz
Barculda - takhle nás zanedbávat :grinning:
Nad kolotočem s promítáním jsem uvažovala, ale nevím, jestli to má ještě smysl. Na uspání to u nás určitě nebude fungovat a v postýlce jen spí v noci. Přes den v ní vůbec není. A jsou ty melodie aspoň poslouchatelný? To je super, že si to umí sám zapnout :slight_smile:
Oni nemusí vůbec kakat několik dní. Tak před týdnem Will snížil svoji frekvenci na 2-3x denně a jen čůrá a čůrá. Máme mnohem větší spotřebu plen :unamused:

Já se jdu koupat a spinkat. Will mi usnul v náručí po kojení a pak po trošce breku usnul v postýlce. Jeho problém - měl pořádně zařvat. Na to jediné já slyším :grinning:
4. únor 2009 ve 22:34  • Odpověz
Ahojky,
tak víc takových rán jako je toto a budu mít byt jak ze škatulky :grinning: Mrňuos ještě stále chrní :grinning: :grinning: takže všechny resty už jsou kromě žehlení zvládnuty - mám za sebou 1,5 pracovní šichty - běžné poklizení, utírání prachu, vytření celého bytu, umytí koupelny, zvládla jsem i umýt nádobí a vyprat v ruce a mrně stále chrupká, už jsem ho byla kontrolovat, jestli je živej :grinning: :grinning:

Verbalinka: Jéé, neboj, každá z nás má občas takové splíny a pocity jako ty. Já jsem na tom tedy občas stejně, a myslím, že holky taky. Je to tím, že jsme musely kompletně změnit náš soukromý život, vše se točí jen kolem prcka a nám prostě nezbývá čas na to, co jsme byly předtím zvyklé dělat a jak jsme trávily volné chvíle. Já se jen utěšuju, že to skončí jen co najedeme na dokrmy a budu moc nechat prcka třeba u mojí mamky a budu mít třeba i celé odpo pro sebe a nebo manžu. Jinak tě můžu lehce utěšit, že s tím, že se ti to nevrací bude brzy konec, Tomáš mě teď už občas odmění i 2-3 minutovým úsměvem a zubením, takže to fakt za tu snahu a jeho spokojenost stojí. Will se k tomu za chvilku také dopracuje. :grinning: :grinning: A i ty pokroky jsou teď znatelnější, i když mi to občas už tak nevnímáme, vzpomeň si, že když jsme přišly z porodnice, tak kluci jen leželi, spali, řvali a nebo jedli a teď to máš proložené i hraním :grinning: :grinning: Jinak s tou hlavičkou k jedné straně na břiše to měl Tomáš taky, a pak se samo srovnalo, já ho také nutila dávat tu hlavu i na druhou stranu, on se jen naštval a rychlostí blesku si jí vrátil zpátky a teď už si jí otáčí na obě strany, rozhlíží se a mám pocit, že si to občas i užívá. Na zádech o malounko také preferuje jednu stranu, ale zatím jsem to vyřešila tím, že mu jeho oblíbené hračky přendavám na tu jeho méně oblíbenou a čučí tedy tam. Ale u nás je to opravdu jen nepatrně, třeba dřív usínal vždycky stočený jen na tu svou oblíbenou a teď už spinká na obou stranách stejně. Chce to čas, on si na to přijde. Zrovna tak teď když se převaluje na bok, tak to zatím dělá jen na tu svou oblíbenější stranu a na tu druhou zatím ne, ale věřím tomu, že si k tomu zase dojde a už ho do ničeho nenutím. Jinak kontakt mi prosím pošli, jestli ta paní má webovky, tak se ráda kouknu, jestli bychom o něco nedoplnili náš šatník. Jinak uklízím když je tom dobře naložený (po kojení) a nebo když takhle dlouho zabere, stále chrní :grinning: :grinning: a hlavně po ránu, když si přivstanu. Jak říká moje mamka, jedno dítě není žádné dítě, prý s nimi trávíme moc času a i v knížce jsem se dočetla, že by měli zůstávat i sami a zabavit se na nějakou dobu sami a ne že jsme u nich celou dobu a blbneme za ně. Takže já se tím řídím a tak občas vyšetřím třeba tu půl hodinu na sebe nebo to co potřebuju udělat.
5. únor 2009 v 09:39  • Odpověz
Holky, já jsem občas taky tak trochu na dně z toho všeho novýho co teď zažíváme. Je to přesně jak píše Janča, zkrátka velká změna v životě, takže se to dalo čekat. A musim říct, že jsem se obávala, že to budu snášet ještě hůř, teď je to tak, že mám někdy vyloženě blbej den a jsem na sesypání, ale druhej den už je zase vše OK. Taky jsem ráda za ty úsměvy, u nás už je jich teda fakt hodně a je to krásnýý :dizzy_face: :dizzy_face: A bude to pořád s prckama jen a jen veseljší... i když na druhou stranu i náročnější.

Kačka: rouru jsme zkoušeli a právě, že z něj nic nevypadlo, proto usuzuju, že prdíky to nebyly. Fakt netusim, ale že by řval jen tak pro nic za nic si taky nemyslim, to by nevydržel takovou dobu. Bohužel včera před usnutím se to opakovala, ale naštěstí "jen" půl hodiny a pak jsme ho uspali fénem :wink: A v noc pak spal v pohodě jen s jednim kojenim ve 4 h, takže bych se i vyspala, ale pro změnu jsem nemohla včera usnout... já fakt asi nejsem normální :grinning:
Jinak na vesnici bych teď klidně bydlet šla, ale to proto, že jsem na mateřský a nikam teď stejně nechodim. Ale asi by mi to vadilo potom kvůli práci, to dojíždění totiž zabere hrozně moc času a navíc jsem byla zvyklá chodit třeba po práci na kafe nebo do kina nebo na pivko atd... Což by teda nešlo, protože jak bych se dostala domů třeba v deset večer. Jinak ale teď Ti to závidim a v létě je to super mít zahradu :slight_smile:

Verb. můžeš jít klidně bez doporučení na rehabilitaci s Willem jen tak na konzultaci, jestli se bojíš abys něco nezanedbala. Nebo se o tom zmiň před pediatričkou a ta by ti měla říct jestli je to v pořádku nebo by se to mělo začít řešit. Ale řeknu ti, že neni o co stát :unamused:
S prdícíma kapičkama blahopřeju :slight_smile: My se snažili je začít vysazovat, ale jak je teď víc uřvanej, tak je dáváme zase pořád. A u přebalování začínám mít občas taky problém nebo u oblíkání tepláčků, protože hrozně kope. Moje kamarádka přebaluje svýho chlapečka ve stoje a je mu 10 měsíců :grinning:

Janca: dovozy jídel vyjdou většinou pěkně draho, pokud teda nebydlíš kousek od požadovaný hospody. My to řešíme tak, že přítel koupí pizzu cestou z práce a přiveze jí ještě teplou :wink:
Za 3 měsíce se prodloužit o 14 cm je fakt hodně :grinning: My zase budeme mít ve 3 m váhu dvakrát takovou než byla porodní, spíš teda ještě větší, což by prý mělo být v půlroce :grinning: :grinning: Ten režim vám závidim a nejvíc ze všeho ty volný večery, pro mě to je pořád jenom sen...
Dneska jsem si vyzvedla na poště ty oblečky. Je to sranda, jsou to věci od dvou různých značek a například overálky 68 jsou větší než overálky 74 od tý druhý značky :confused: No tak hlavní je, že to Štěpánkovi všechno bude, nic neni malý a to je důležitý :slight_smile:
5. únor 2009 v 16:37  • Odpověz
Hoj hoj :grinning:
Will začíná usínat večer dřív - už poněkolikátý před desátou, časem možná dojdem k Tomáškovým časům :grinning: Ale vstává dřív, je to rozmezí cca 6,5 - 4 - 3. Ale pro mý prsa je to mnohem lepší, než těch 8 - 3, takže si vlastně nestěžuju :slight_smile:

Díky holky za podporu. Will se směje často a občas u toho i legračně hýká, ale není to proto, že by si řekl "jé mamka přišla" :slight_smile: Ale je to můj miláček a máte pravdu je to jen o zvyku na nový život.

Janco: http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=16497 Jsou to stránky na mimibazar. Nejlepší je jít na stránky www.next.co.uk a tam si vybrat, co bys ráda. Pak cenu vynásobíš 39 korunama (přepočet na český) a máš konečnou cenu. Po prvním nákupu jsou u ní další nákupy za 38 kč za libru. Ale je překvapivý, že to vyjde mnohonásobně levnějš, než u nás v obchodě. Samozřejmě jak co. Něco je dražší. Je lepší kupovat sety několika kousků v jednom. Já jsem koupila 5 ks dupaček na spaní za 570 kč :wink: A jsou opravdu moc příjemný a pěkný :slight_smile:

Willík brečí a škytá - jdu mu pomoct :grinning:
5. únor 2009 v 18:08  • Odpověz
Verb. dobrej odkaz, fakt tam nabízí pěkný věci. A ty dupačky na spaní nejsou dupačky, ale overaly :grinning: Mě bylo divný, že bys dávala Willovi na spaní dupačky. A cena je fakt dobrá na to, že to je Next. Asi si tam taky něco objednám :grinning:
5. únor 2009 v 18:36  • Odpověz
Ahojky a dobré ráno všem, u nás noční klasika a můžu říct, že mě to noční vstávání stále nějak k srdci nepřirostlo, připadá mi to, že to snáším čím dál tím hůř, to bude asi tím, že chodím spát čím dál později :grinning: Takže při tom jeho prvním probuzení jsem v limbu tak 3/4 až hodinu a to jsem asi v té hluboké fázi spánku a skoro ho za to jeho kňourání a hlad proklínám :grinning: :grinning: Pak ale vystrčím prso a jen s klimající hlavou sleduju jak si dává do nosu a psychicky se připravuju na cestu k přebalováku :grinning: JOO, asi to každá znáte. Tom měl včera dobrý den, chrupkal a pak byl veselej, tak to hnedka lépe uteklo, jen v kočárku mi lehce zlobil, asi už byl vyspalej a nemohl zabrat a čučení do korbičky se mu asi nelíbilo, ale i tak jsem na jeho protesty nedala a dali jsme si naši dvouhodinku celou, žádné zkracování. :slight_smile:

Katchula: NO a pak se má člověk něco rozhodnout objednat :grinning: Hlavně, že vám není nic malé, to by bylo k vzteku, je blbé, že u těch objednávek přes net málokdy uvádějí rozměry, ale jen číslo a to víme, pokaždé je to jinak, takže já když něco beru třeba přes MMB tak si napíšu o rozměry a pak třeba zjistím, že i když je to 74 tak je to jen o 1 cm větší než to co Tom nosí teď a to tedy nemá cenu vůbec kupovat. Včera jsem si dala aukcičku na MMB a vyhrála, takže máme dvoje nové dupačky a jeden kabátek za 124+poštovné, už se na to těším. Jinak jsem u nás objevila pizzerii v Horních POčernicích, kde do 10 km rozvážejí zdarma a my jsme v dosahu 10 km, takže příští týden máme jednou o večeři postaráno, už se na tu pizzu moc těším. Byli jsme tam několikrát na véču, takže vím, že jí mají dobrou a tak si po dlouhé době vyhodím z kopýtka, vždyť já vlastně od konce října nikde nebyla, tak mi to snad doma projde, když se takhle mlsně rozšoupnu.

Verb: Díky za odkaz, také si to projedu a asi nákupu neodolám, i když CaA vychází stále o malounko levněji, tak to možná můžeme proložit i jinou značkou. Já tedy zatím nemám žádnou špatnou zkušenost s tím MMB, takže tam občas koupím i použité věci, jen mě lehce štve, že se mi u toho prodejce líbí třeba jen jedna věc a pak se to zbytečně navyšuje na tom poštovném,ale zase to tam je v porovnání s nákupem v obchodu často o moc levnější, musí se na to prostě číhat a včas to ukořistit :grinning: Jinak z toho vašeho spaní vlastně vyplývá, že Will v tomhle režimu spí i déle, takže se i víc vyspíš a jen ti zváidím ten první zátah, Tomáš teď dává tak 4,5 max., ale i tak je to dobré než jeho tradiční 3, které má potom, je na to asi zvyklý z toho dne a pak jede jak hodinky. Ale zase mi tím udržuje ten denní režim, takže si nemám na co stěžovat. JO a pro má prsa je to tedy také lepší, než když měl v tom měsíci třeba ten 7 hodinový zátah, to jsem pak měla problémy. Nevím, jak u vás, ale já mám pocit, že už se mi ta prsa tak nenalívají jako dřív a přitom produkují dostatek mléka, takže výhra pro oba.
6. únor 2009 v 08:18  • Odpověz
autor
ahoj holky, Pepča je konečně klidnější, snad je to tou peřinkou co nenosíme a už mu to zůstane :slight_smile:
Nějak se mu to zalíbilo a dovádí jak šílenec, pořád zvedá nohy k bříšku a dneska když jsem ho dala na břicho, tak se dokonce pokoušel lézt :astonished: Trochu zvedal nohu a ruku a snažil se posunout, dokonce se mu to asi tak o pět centimetrů povedlo, ale trvalo mu to asi 10 minut :grinning: Teď to zkoušel zase, ale usnul u toho :grinning:

Verb je to přesně jak jsi to popisovala s tou depkou, já jsem třeba několik dní absolutně v pohodě a pak třeba jen rozvařim brambory, nebo mi nejde zapnout přeska a jsem totálně zoufalá a všechno mě sere :zipper_mouth:
Třeba dneska, přišli jsme z procházky a zjistila jsem že mam ve schránce lístek do pošty a tak jsem chtěla doma dopsat jeden dopis na T-mobile a zajít tam. Nechala jsem Pepču venku a šla napsat jen adresu! A v tom řev, prostě to zas nehoupalo :stuck_out_tongue_closed_eyes: A tak jsem vyběhla pohoupat a pak dopsat a tak dokola. Na nervy jsem pak vyběhla ven a na poštu a tam jsem zjistila, že mi manža ještě nevrátil občanku :angry:
Ale beru tohle jako krizový období, protože Pepa musí ještě v úterý a ve čtvrtek doma pracovat, tak jsem s prckem celej den sama a toho už mam v pátek fakt dost :stuck_out_tongue_closed_eyes: A když ještě přijede na celej víkend návštěva, tak to jsem teda totál odvařená :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo a jak jsi psala že se těšíš až bude dávat najevo emoce, tak to teda nevim, to bude možná horší, až bude zpruzenej a bude dělat blbý ksichty. Mě to takhle přijde dobrý, když se na něho směju, tak se směje a když se chci pomazlit, tak ho čapnu a je to, on protestovat prostě nemůže :slight_smile: Spíš jde o ten zvyk, že se od něj nemůžu skoro hnout a bejt pořád s nim.
Já si asi budu muset udělat nějakej rozvrh, každou středu na výlet nebo něco takovýho a jezdit po okolí, abych měla akci.

Já jsem se ale rozhodla, že teď pojedu k sestře na samotu u lesa do Krušnejch hor, budu tam celej tejden od příští neděle. Narychlo kupujeme cestovní postýlku. Musim někam vypadnout, sestra má teď volno, i její muž a tam je to pohoda, sice bez elektriky a teplý vody, ale pohoda na horách :sunglasses: Pepča už je velkej a chřipka tam nehrozí :slight_smile:
Hrooozně se tam těšim.

Katchula: a zkoušeli ste mu tu rouru dost dlouho? to je fakt divný, že by řval jen tak. Možná to byla opravdu jen únava :fearful: A vy tu máte tu chatu, ne? Tak to si zahrady taky užiješ, akorát je blbý, že tu nemůžeš mít i muže, nebo tu bude třeba tejden s tebou?
V létě je to opravdu neporovnatelný, v Praze je to divný bejt celej den na pískovišti venku, to aby si člověk zbalil celou krosnu a doma nic neudělá. Ale já vás klidně všechny zvu k nám, místa je tu dost :sunglasses: Jen nám teda chybí bazén, ten nemáme, ale máme tu zato velkou díru na jezírko, akorát to ještě nedopadlo.... :grinning:

Co se týče oblečení, tak já zatím kupuju v tescu ty overálky 3ks za asi 250Kč, nebo tak nějak a jsou příjemný a dokonce bych řekla že odpovídá ta velikost. Nějaký bodýčka máme a stejně nosí hlavně ty overálky, protože kalhoty mu nedávám kvůli těm prdům, tak musí mít něco s nohama a dlouhej rukáv se tu taky hodí, topim jen na 23°.
Vůbec to Tesco docela jde, oblečení, ty plínky a i ty věci co mi koupila teta jako spací pytel a overal na ven je hezkej.

Usínámí máme pořád kolem desátý, ani to dřív moc nezkoušíme, takhle je to dobrý, vzbudí se až v pět, nebo v půl šestý a to jde akorát Pepa do práce, tak pokecáme a já jdu pak ještě chrupat a většinou vstáváme mezi osmou a devátou :slight_smile: Prostě nádhera :sunglasses: S mlíkem problém nemám, ani málo ani moc. Teď v týhle době už je to prej zajetý a mělo by se tvořit bez problémů. Akorát když přes den málo piju, tak mě před tou nocí totálně vysaje z obou a jsem ráda že mu to stačí :dizzy_face:

A s vařením jsi to Janco vyřešila pěkně, objednat si už hotovou pizzu, to u nás asi nehrozí, i když v Mníšku něco je. To vaření je děsný, vařim i Pepovi do práce a to teda už fakt nevim co dělat, je to pořád dokola, navíc nemůžu cibuli, luštěniny, brokolici, hrášek .... Tak co mam vařit, třeba cibuli dáváme všude :angry:
Ale oblíbili jsme si ty listový rolády co sem jednou dávala Katchula, takže dik za tip :slight_smile:

To je pohoda, když to dítě spí a já mam ještě dnes splníno, vyluxovala jsem, vyžehlila, a to by stačilo, ne? Ještě tu véču :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak se mějte a já se ozvu asi zase až po víkendu, uvidim.
6. únor 2009 v 16:03  • Odpověz
čauky

Kačko v Mníšku u hlavní pod náměstím jsme si párkrát kupovali pizzu s sebou a byla dobrá. A taky v hospodě V zatáčce dávají jídlo s sebou, což jsme taky už využili :slight_smile: Jinak na chajdě určitě chci přes léto být co nejvíc, asi tam budeme i trávit dovolenou. Máme ještě možnost jet na chalupu do jižních Čech (přítelových rodičů), ale tam nemáme takový komfort. I když teda elektřina i voda tam je :grinning: To Tě obdivuju, že pojedeš s prckem takhle do hor kde není ani teplá voda, to bych asi nedala, ale je fakt, že já jsem v tomhle hrozně zhýčkanej člověk :grinning: U vás je prý pořád sníh jo? Přítel tam včera jel a řikal, že musel nechat auto na louce u trati, že to bylo hrozně namrzlý. Tady teda neni po sněhu už ani památka.
Jo s oblečením pro prcka z Tesca jsem taky spokojená. Akorát minule jsme tam chtěli něco koupit a bylo to hrozně úzký, délka byla OK, ale bála jsem se, že by to Štěpánovi bylo uzoučký, tak jsme to radši nevzali.
Co mám vařit taky už fakt nevim, cibule je prostě základ. Takže máme pořád dokolečka kuře, těstoviny, franc. brambory, palačinky a pak různý steaky nebo ryby. Je to dost nuda a už mám delší dobu chuť na pořádnej guláš, ale guláš bez cibule fakt nee :frowning2:

Janca: tak jsem se naštvala a už asi žádný oblečky objednávat nebudu, jedině snad velikost 80 a víc. Já jsem to všechno co mi přišlo hodila do pračky na 40 a ono se to asi srazilo, protože teď jsem dávala Štěpánovi ty nový bodýčka včera a dneska a obě mu jsou jen tak tak :angry: A myslim, že ty ostatní jsou skoro všechny přibližně stejně velký (mám jich celkem 6), aspoň že ty overaly jsem objednala větší, takže ty jsou v pořádku. Máš pravdu, že by bylo fajn kdyby tam psali všude rozměry v cm.
No a s tou večeří, jen se rozšoupni zasloužíš si to! Já si ani nepamatuju kdy jsem naposledy byla někde v restauraci na večeři, ale určitě to bylo někdy v září nebo v říjnu. Což už je teda opravdu doba. Jinak pizza bylo moje poslední jídlo doma před odjezdem do porodnice :grinning:

V noci na dnešek se Štěpánek budil po delší době zase pravidelně po 3 hodinách, takže celkem děsná noc. Pak jsem ještě dopoledne dospávala na gauči v obýváku. Tak doufám, že dnešní noc bude zase v obvyklých kolejích, takže kojení jen jedno okolo 3 hodiny.
Jdu si dát něco k jídlu, vidim to na 2 dny starej rohlík a sýr :confounded:
8. únor 2009 v 19:34  • Odpověz
Ahojky,

my máme za sebou děsnou noc :confounded:
Včera usnul až ve 23h, ale pak se vzbudil v 1h (my šli spát až o půlnoci), pak v 5,30h, pak v 8h a pak ještě usnul naštěstí do 10,30. Dospával to přes den, ale celý den je nějaký divný. Pořád blinká, kaká, je nevrlej. Smál se až teď večer a moc dlouho mu to nevydrželo :confounded: Jsem nervózní, aby mu něco nebylo. Ale teplotu nemá. Asi má jen blbej den.
Zase se rozčiluje a spát nechce :frowning2:
8. únor 2009 ve 22:41  • Odpověz
Ahojky, tak u nás normální průběh víkendu. V sobotu jsme měli na návštěvě mé rodiče a mého dědu, přijel se poprvé podívat na Toma a na to, že dědu už máloco zajímá, tak na Toma se chodit dívat do postýlky a nebo sledoval co vyvádí na hrací dece. Je to zváštní tohle setkání generací, vždyť mezi nimi je rozdíl více jak 80 let! Přinesl mu i obálku, já do ní nekoukala a až po jejich odjezdu jsem s mírným děsem zjistila kolik peněz v ní je, no musím to ještě pořešit s naším taťkou, opravdu se děda lehce zbláznil, pokud by dával takovou částku každému vnoučeti, tak asi bude o chlebu a vodě, ještěže je Tomík zatím jediný :grinning: Naši byli s Toma zase tradičně hotový a byly jako blechy, když jsem je poprosila o hlídání příští sobotu, v letáku v KIKA mají sedačku, co se nám vzhledově a rozměrově líbí, tak se na ní chceme zajet podívat a v té chřipkové epidemii se mi prcka do nákupních center tahat nechce, takže nakojím, vyrazíme a do dalšího kojení musíme být zpátky, což by neměl být problém, máme to asi 20 minut autem.

kacka: Tedy vy už máte plaziče? Prosím tě co ty s ním děláš, že máte takové pokroky :grinning: :grinning: ? Ale dělám si srandu, Tomáš si také nohy k tělíčku přitahuje, občas se i trochu posune, ale myslím, že vůbe netuší, co dělá, většinu času na břiše se spíš rozhlíží a když ho to přestane bavit, tak si buď ocucává ruku a nebo se začne vztekat a to právě přitahuje ty nohy k tělu. Ale musím zaklepat, na tom břiše se mu snad začíná líbit, protože už na něm nebrečí. A tedy s tím odjezdem na samotu tě tedy také obdivuju, to já bych si také netroufla, také jsem asi moc zhýčkaná, ale chápu, že si tam odpočineš a přijdeš na jiné myšlenky, zvlášť když tam z tebou budou i lidi, se kterými se dá pokecat a ne ti naši mrňousové, kteří se jen smějou a občas vydávájí nějaké pofidérní zvuky :grinning: :grinning:

Katchula: Tedy mi zatím s Tesca moc věcí nemáme, budeme se na to muset juknout, když si ho tak vychvalujete. Každý tip dobrý. No, tedy žádné nakupování přes ten tvůj odkaz, to nevím, jakou velikost bych musela objednat já s naším dlouhánem a mým praním všeho dětského na 60 stupňů :grinning: To by se mi taky mohlo stát, že nakoupím 74 a vytáhnu 56 :grinning: :grinning: Jo a s vařením jsem na tom stejně, jen já už tedy hřeším, cibuli dávám půlku do jídla a zatím se to na prdech nijak neprojevuje. Dokonce jsem včera dočetla knížku o kojení a tam píšou, že se vlastně ještě vědecky neprokázalo, že by ty nadýmací látky z jídla přecházely do mléka, ale radši to riskovat nebudu. Tom zatím tedy žádné reakce kromě na mnou snědeného většiho množství čokolády nemá, a to už jsem tedy zkoušela cibuli, česnek, pomeranč, grep atd. vždycky tedy třeba jen půlku nebo malé množství. Teď jsem dělala i tu drožďovou polévku a také žádné prdíky. Takže nevím, ale do čočky atd. se zatím také radši nepouštím. A s tím jídlem se rozšoupnu, včera jsem to navrhla manžovi a byl pro, takže 2 pizzy tento týden budou směřovat do naší domácnosti, jen musíme vybrat, jakou si dáme, abychom si je pak mohli nakombinovat. Já tedy před odjezdem měla jen rohlík ze sýrem a v poledne polívku, ale to už si nějak nepamatuju jakou. Jo a čerstvej rohlík, no to už taky ani nepamatuju, stále odolávám si ho dát křupavoučký a taky jím ty gumové hnusy.

Verbalinka: Děsná noc z tvého pohledu, to chápu :grinning: My jí tedy takhle máme kromě prvního zátahu (ten máme nejdelší) každou noc, takže já už jsem spíš překvapená, když se vzbudí později a podaří se nám tak jedno noční kojení odbourat :grinning: A to si teď zvykl ještě k ránu budit po cca 2 hodinách a buď potřebuje pomoc s vykaděním a nebo se mu v tu dobu nelíbí v zavinovačce, včera jsem ho z ní zkusila rozvázat a přikrýt jen rychlozavinovačkou a byl klid a dneska to samé, jen mě štve to přerušování spánku, když si to vezmu tak dneska jsem se vlastně budila a usínala 3x s mimčem a 2x s manželem. Neboj, ono se to určitě zase srovná do zaběhnutých kolejí. Třeba mu něco nesedlo z tvého mlíčka, ale chápu tě, že když blindí, kadí a je nevrlej, že máš obavy, teplotu nemá, tak snad opravdu neměl jen svůj den. Já občas také Toma takhle pozoruju, ale my blindíme stále dost, takže na tom to nepoznám, ale tuhle se mi jednou zdálo, že kadění je nějaké divné, takové, že se mu to lehce táhlo, tak jsem se děsila, co se děje a další už bylo v pohodě, takže zase zbytečné stresy. Jo a rozčilování se a pláč před spaním, to už je u nás večerní klasika, není schopný navečer zabrat, jediné co pomáhá je uhoupání na mých nohou, to zabere aspoň na 10-15 minut a pak to s ním už jde vydržet do nočního spaní, a i u toho se to málokdy obejde u mírného rozčilování a pobrekávání, asi prostě ti chlapi nechtějí usnout, bojí se, že by jim něco uteklo. Tak doufám, že dneska se od tebe dozvíme, že Will už je zase sluníčko a jen vyžaduje tvou naprostou přítomnost a hraní.
9. únor 2009 v 07:56  • Odpověz
Tak jsem zase tady :grinning:
Will usnul a já mám chvilku. Kolem 14h jedem ke kamarádce na návštěvu, tak snad už se brzy vzbudí. Ty noci si evidentně vynahrazuje přes den. Ach jo.
Nějak se poTomíkoval :grinning: Dneska v noci taky vstával poprvý po pěti hodinách, pak 2,5, a potom jsme mu dali nad postýlku hrazdičku a u toho usnul ještě na 1,5 hodiny.
A měl zase v noci kakání, to dřív nemíval. Manža ho přebalil, přinesl na kojení a po kojení se pokadil, takže jsem ho šla přebalit. Akce na hodinu :confounded:

V sobotu jsem mu po dlouhý době vyprala zavinovačku, ale večer neměl v čem spát. Tak jsme ho strčili do pytle, ale tam se mu zjevně nelíbilo. vadilo mu, že se nemá k čemu přitulit. Sundala jsem teda ze sušáku zavinovačku (byla ještě trochu na jedný straně vlhká) a k tý se přikoulil a spinkal. On bez ní prostě neusne. A spí už i přes den v postýlce. Když vidím, že si mne očička, tak ho zkusímdát do postýlky a zabalit a když se zklidní, tak chce spát. Včera usnul přes den na 2,5 hodiny, taky aby ne po tý nevyspalý noci :grinning:

Tak jídlo já teda neřeším. Dávám si cibuli i čenek. Ne moc, ale bez ní nejde žádný jídlo. Co bychom pak jedli :fearful: Dám si i čokoládu, ovoce, i čerstvý houstičky, v podstatě vše kromě chleba. Čočku a podobný věci já nikdy nejedla, takže to mě netrápí :grinning: Nějak jsem nezaznamenala souvislost mezi jídlem a jeho prdíky. někdy ho trápily a já skoro nic nejedla a někdy jsem měla polívku s cibulí a česnekem a nic. tak nevím...

Janco: bohužel žádná dobrá zpráva. Je pravda, že už se směje a je v pohodě, ale nevydrželo to moc dlouho :confounded: Už jsem byla zvyklá na jeho jakýs takýs rytmus dne a teď najednou taková změna a já se v tom nevyznám a nevím, co chce, když se vzteká :confounded: Snad se to spraví :slight_smile:
Willovi dal naši taky dost peněz. V řádech desetitisíců. Vůbec nevím, kde to vzali a byli jsme z toho dost překvapení a nevěděli, zda to přijmout. Ale dary se neodmítají, takže jsme z toho koupili nějaké hračky a zbytek je zatím v šuplíku. Necháme to jen pro Willa, i když táta říkal, že to můžem utratit za cokoli, ale nám je to blbý. Je legrace, jak takový malý tvoreček dokáže rozněžnit :grinning:

Kacko: vy už lezete, to jste rychlíci :grinning: Will se nohama odráží pořád, ale ještě se neposune. Jen když se má od čeho odstrčit. To abys ho už permanentně hlídala.
To spaní ti teď závidím. Kde jsou ty časy, kdy Will spal 8 hodin v kuse :grinning:
Já se hlásím k těm rozmazlenejm. Mě by nikdo na chalupu bez vody a elektřiny nedostal, a s dítětem už tuplem ne. I když k čemu dítě potřebuje vodua elektřinu, že... :grinning:

Katch: já v tom mám zmatek. Jaký je rozdíl mezi dupačkama a overalem? Obojí má přece dlouhý nohy přes chodidla, ne? :fearful: Já jsem overal říkala tlustý kombinéze, co nosí na ven a dupačky všemu, co má na celý tělo i chodidla.
S těma oblečkama to je smůla. Já peru vše na 60, to bych vytáhla 48. Ale aby to unosil, tak bude pořád za čistýho fešáka :grinning:

Musim se jít oblíct a vzbudit prcka. Už zase spí nějak dlouho :sweat_smile:
9. únor 2009 ve 13:28  • Odpověz
Holky ahoj, chci se jen zeptat jestli se vám kluci taky převrací na bok a snaží se dostat na bříško? Štěpulák tohle teď dělá skoro pořád, takže je věčně na boku a takovej jakoby prohnutej. No přijde mi to dost divná poloha, tak si říkám aby si nějak nepokřivil záda :unamused: I když možná mám zbytečný starosti.

Verb. dupačky nemají žádný rukáv, takže se musí dát pod ně vždycky bodýčko. My dupačky vůbec nenosíme, přijde mi to hrozně nepraktický.
Dupačky: http://antony.mimishop.cz/detail.php?zbozi=735936
Overal: http://antony.mimishop.cz/detail.php?zbozi=765233

Jinak s jídlem a prdíkama taky nevidím přímou souvislost, ale mám strach, že by to malýmu neudělalo dobře, takže nadýmavým potravinám se pořád vyhýbám. I když půlku cibule do jídla už jsem taky dala a česnek mi skoro vůbec nepoužíváme, takže ten mi nechybí. Ale ovoce, čokoládu atd. to jím normálně i majonézu nebo tatarku si občas dám.

Musim běžet, chtěla jsem se hlavně zeptat na to převracení na bok.
9. únor 2009 v 15:02  • Odpověz
Katch díky :slight_smile: My teda nosíme jen overaly, dupačky měl na sobě asi 2x, ale jen z nutnosti (nic jinýho nebylo čistý).
Will se otáčí na bok pořád, hlavně v noci. Od narození nerad spí na zádech, takže se vždy překulí na bok, nebo se nějak zkroutí jakoby na stranu. Ptala jsem se na to v porodnici a doktorka říkala, že když se překulí sami, tak je to v pořádku, ale že sami ho nemáme na bok dávat. Že by mohl být nějak nepřirozeně a to že je špatně. Oni si tu správnou polohu najdou sami :wink:
Ale já ho budu na bok dávat sama, protože jak má rád tu levou stranu (snad nebude levičák :sweat_smile: ), tak už má tu stranu hlavy rovnější a tu druhou, na který neleží, má kulatější. Tak aby nebyl šišatej :grinning:
9. únor 2009 ve 21:08  • Odpověz
Katchula: Tak Tomáš teď asi tak 10 dní dělá to, že si zvedne nohy k tělíčku a pak přehodí na pravou stranu (na levou to nedělá), pak je jakoby na boku, ale až na bříško se tedy nikdy nedostal, to by musel tu ruku nějak stočit pro sebe a na to tedy nepřišel, ani nevím, jak bych mu to ukazovala. Mám tu jeho polohu vyfocenou v albíčku Tomáš II, jak se pere se psem, tohle dělá i když tam psa nemá. Někdy má tedy hlavu skloněnou jako k prsům, někdy jí pak vyvrací nahoru. Zkus nám to nafotit, ale jak říká Verb, taky si myslím, že se do polohy, která by se jim nelíbila nebudou opakovaně snažit dostat sami.

Verb: Pokud je už viditelně vidět, že jednu stranu tak preferuje, že už to vidíš, i na tvaru hlavičky, tak už je podle mě opravdu čas na jeho polohování a možná se i poradit s pediatrem. Ale když si to vezmu podle Tomáše, tak tě nejspíš čeká řev a bude se stejně chtít dostat na tu svou stranu, Tom s tímhle v postýlce nebo při ležení tedy problém nemá, ale při nošení má výrazně rád jednu stranu.

Jinak Tomáš měl včera dopo příšerný den, nejdřív jen pofňukával, pak to přecházelo do hysteráku a vygradovalo u kojení, kdy už byl tak uřvanej a v hysterickém záchvatu, že byl úplně zpocenej a rudej, nepomáhalo ani konejšení v náruči. Pil jen 5 minut a pak nechtěl, a skočilo to tím, že se na přebalováku ještě řádně poblinkal a to už jsme se chystali ven, takže vše sundat, převléct, což zapříčinilo další hysterický záchvat, no můžu říct, že mě málem už odváželi do Bohnic. Je fakt, že i více kadil, takže možná měl něco jako Will v neděli. A vydržel vlastně 3,5 hodiny bez jídla a to se ani potom o jídlo nějak moc nehlásil. Naštěstí se to po návratu z procházky upravilo, jen mám stále lehce problém s tím jedním prsem, nějak ho nestíhá vykojit a samovolná úprava žádná, takže i když má na přísun do jeho bříška čekat ještě 3 hodiny, tak už je naběhlé jak to druhé. Přemýšlela jsem, zda mu z něj tedy nedat místo toho druhého, ale pak jsem dostala strach, abych nakonec neměla stejný problém s oběma, tak čekám, jak to dopadne u dalšího kojení. :unamused:
10. únor 2009 v 08:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.