• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
ahojky!

co se to děje, Štěpánek už spí skoro tři hodiny u mě v posteli, zázrak :slight_smile:

Janco jo, jo tohle dělá Štěpán taky s těm nožičkama, máte to hezky vyfocený, taky to musim zvěčnit :grinning: Ale to jak jsem psala, že se dostane na bok a prohýbá se u toho, tak to je něco jinýho. Zeptám se radši pediatričky ve čtvrtek. Ptala jsem se na rehabilitaci, ale nějak mi na to nic neřekli, jen kejvali hlavou, tak nevim... Ale to prohýbání se mi nelíbí. Včera jsme dostali novej cvik a ten je právě na boku a ta RHB sestra říkala, že se u toho cviku nesmí prohýbat.
S těma prsama bych asi zkusila odstříkat. Mě přijde, že poslední dobou už se mi tolik nenalejvaj, jako kdyby se toho mlíka už tvořilo tak akorát kolik malej vypije. Asi už si na to tělo zvyklo :wink: A navíc Štěpán teď pije hrozně krátkou dobu, někdy to ani není 5 minut, ale tak snad ví co dělá a dobrovolně nehladoví :grinning:
S tím řevem je to někdy opravdu na palici. Zvlášť když jsme přesvědčený, že nemají proč plakat a nic jim nechybí. Ale asi to má někdy každý miminko, asi abysme si pak vážili těch chvil kdy jsou hodný :sweat_smile:

Verb. to opravdu vidíš, že má jednu stranu jakoby slehlou? Pokud jo, tak se na to fakt raději zeptej, ono se to nejspíš srovná samo, ale stejně to bych asi radši řešila. I když jsem někde četla, že je normální, že do 3 měsíců má mimčo jednu stranu oblíbenější a pak by se to mělo upravit samo. No naše pediatrička je zřejmě jinýho názoru když to řešila už v 6 týdnech :unamused: Tohle mě nejvíc štve, že co doktor to jiný názor. A navíc ještě existuje ten blbej internet, kde si pak vždycky přečtu ještě další tři úplně jiný názory :grinning: :grinning:

Dneska máme večer návštěvu, přijdou známý. Tak se na ně těšim, protože jsem je neviděla asi rok! S tou kamarádkou jsme asi před 3 lety plánovaly, že budeme mít mimčo společně, ale oni zatim bohužel nic. Doufám teda, že prcek nebude celou dobu řvát, abysme si taky popovídali. Já ho snad půjdu vzbudit, normálně ho chodim každou chvíli kontrolovat jestli dejchá :grinning: Takhle dlouho doma přes den nikdy nespí, jedině na balkoně.
10. únor 2009 ve 14:41  • Odpověz
autor
Ahoj, tak jsem musela znovu přečíst všechny příspěvky, abych věděla na co odpovídat :slight_smile:
Akorát že už si to zase nepamatuju :grinning:
Pepča je pořád děsně spokojený a akční miminko, teda až na ty roury :frowning2: Taky fakt nevim co mu může vadit u mě v jídle, je možný co řikala Verb, ze to žádnou souvislost nemá. Třeba jen hltá, protože v noci u toho spíš spí a pije klidně a moc krků nemá. Jen teda k ránu taky řve a bolí ho břichu a někdy se sklidní pro změnu až po rouře :astonished:
Ale pokrok určitě je, prdí si sám i přes den, tak to snad musí někdy skončit :wink:

Já jsem byla dneska u doktora, předem se omlouvam za detaily, ale co, jsme lidi. Včera jsem byla na záchodě a najednou krev, ale jasně červená. Tak sem si řikala že super, že posouvam. Jenže nakonec jsem zjistila že to bylo z jiného vývodu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už předtim mě na velký občas pobolívalo u tlačení. Tak jsem si myslela, že to bude hemeroid, jenže kvůli tomu krvácení jsem radši jela k doktorce. No zkrátím to, ta se mi prohrábla v zadku a naštěstí tam nic nemám. Jenže doma zase krev, tak nevim :stuck_out_tongue_closed_eyes: Poslala mě na nějaký vyšetření, jenže až do Příbrami a tam já teda teď s Pepčou v době chřipek nejedu :confused:
A u doktorky děs, já tam byla sama, tak si asi řikali že nikam nepospícham a lidi předbíhali, fakt na pistoli :angry: Prej já jdu jen na odběry, šup a už byly u doktorky :angry: To mě tak nas... A to jsem tam byla schválně o 15 minut dřív abych byla první a oni si přijdou po otevířačce a předbíhaj. Když tam přede mně vlezla nějaká mladá fifina, tak jsem tam naběhla, řekla že mam doma malýho kluka a ať si laskavě počká! Jsem se až lekla jak jsem byla na ní drsná :astonished:
jenže představa, že mi tady doma řve Pepča a manža s tim nic nesvede páč nemá prso, mě prostě děsila.

A jak to dopadlo? Jako předtim když jsem byla na gyndě, pohodička, Pepa teda musel chovat na rukou, ale jinak byl prcek naprosto spokojenej :slight_smile: Nechápu to, to už bylo tři a půl hodiny po kojení :confused:

Dneska je tu teda šílený počasí, vichr a sníh, musela jsem jít odhrabávat :astonished: My se toho jara snad nedočkáme.

Jo a ještě jedna story, už teď se nám pletou ty jména kluků. Přišel dopis ze zdravotní pojišťovny pro Josefa Dodka. Tak jsem to dala Pepovi, že mu asi posílaj novou kartičku. On jí vzal ale pořád nechápal, proč mu jí posílaj, když ta jeho platí do října. Tak mu řikam, že jsou dobrý, ať nebrblá, schová si jí, že mu to prostě posílaj předem. Naštěstí než přestřih tu svoují starou, tak mu to nedalo a znovu vytáh tu novou a zjistil že je to ta pro Pepču, na kterou jsme čekali dva týdny :grinning: A prej že se to plíct nebude :grinning: :grinning:

K sestře už se strašně těšim, teplá voda se dělá na kamnech a svítí se ňákejma letkama :slight_smile: Však on ani nepozná že je někde jinde. Spí pořád výborně, kdykoli, kdekoli a v čemkoli. Spíš nevim kam tam budem chodit s kočárkem, když je tam všude spousty sněhu a fakt je to samota u lesa. Prej kuchli ovci, tak se těšim na maso :slight_smile:
Ta ségra je taky praštěná, jak tam žijou.
Ostatně ona je praštěná totálně, jestli chcete vidět její svatební fotku, mam ji tady:

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=2057208&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

Hustý, co? Je to uprostřed Ruska asi při -40°C :grinning:
11. únor 2009 ve 14:03  • Odpověz
autor
holky kde všichni jste? :frowning2: Snad jste někde nezamrzli :grinning:

u nás dneska svítí krásně sluníčko, takže jsme byli venku, fakt nádhera :slight_smile:
Včera dal Pepča rekord, spal od půl devátý do půl šestý ráno, neuvěřitelný :dizzy_face: jestli dobře počítám, dělá to devět hodin, je to spavec :slight_smile: Ale dohání to přes den, pořád saje ruku a když se náhodou dostane pusou k mojí ruce, hned mi udělá cucflek :grinning:

tak nic, no, já jdu pokračovat v uklízení, musim to tu dát do pořádku, než odjedu, taky peru a žehlim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mějte se hezky :slight_smile:
12. únor 2009 ve 12:34  • Odpověz
Já se picnu, tak jsem napsala takovej dlouhej příspěvek a on mi zmizel :angry: :angry: Asi jsem omylem na něco klikla a hodilo mě to jinam, sakra :frowning2:

Tak jen stručně: dneska jsme byli na KO, tak Štěpánek má 6200 g a 62 cm, má teda ve 3 měsících už dvojnásobek porodní váhy :grinning: Ale on jí měl hodně nízkou. Jinak je prej moc šikovnej. Očkování nemáme, až za měsíc, prý není kam spěchat a ještě nemáme zkontrolovaný to TBC. Ale už nám přišla pozvánka, tak tam jdeme 25. února. Blbý je, že budeme muset na oční na ten průplach kanálků, bojim, bojim :frowning2: Ale je to fakt potřeba, protože má ty očička pořád špatný, tak snad mu to pomůže.

Kačko, tak to je divný s tou krví, můžeš tam mít ale třeba jen nějakou prasklinku. No hlavně, že doktorka tam nic nenašla. S hemeroidama asi neni žádná sranda, ale pokud je to v začátcích, tak snad stačí jen nějaká mastička. Horší to je když už je to nějaký rozjetý a vážnější. Jinak sestra je fakt praštěná :grinning: Ale měla teda fakt originální místo svatby, to zase jó :sweat_smile: Nic pro mě takováhle kosa, oni si v tom asi libujou ne, když žijou na horách?
Já jsem se rozhodla, že už nebudu to jídlo tak řešit, už jsou malýmu 3 měsíce, tak začnu zkoušet jíst normálně. Takže o víkendu budeme mít guláš, už se těšim :slight_smile: Ať si prcek zvyká :grinning: Uvidim jestli bude mít potom prdy nebo jestli na to nebude reagovat, kdyžtak dám zase kapičky, který už pomalu vysazujeme.
Tady je taky celkem pěkně, sníh, sluníčko, ale pěkná zima teda. Od doktorky jsme pelášili domů, zrovna se totiž zatáhlo a začalo sněžit. Teď ale koukám, že zase svítí slunce. Mě se teda letos zdá ta zima extrémě hnusná, pořád sníh a kosa. Já už chci jarooo!!

Jdu si dát kávičku a něco sladkýho. Po cestě od MUDr. jsem opět nakoupila v pekařství nějaký dobroty :slight_smile:
Pro jistotu si to zkopíruju před odesláním :grinning:
Tak ahóój a koukejte víc psát!!!
12. únor 2009 v 15:42  • Odpověz
autor
ahoj, tak já se teda snažim :slight_smile:
mam špatnou zprávu, sice vydrží spát Pepča devět hodin v kuse, ale zase mam málo mlíka :unamused:
Dočetla jsem se že do třech měsíců se ta laktace sníží, když je pauza víc jak 6hodin, takže v noci nastane buzení, aspoň na čas, dokud se to nespraví. ach jo a já si tak libovala :angry:
12. únor 2009 v 17:14  • Odpověz
Ahojky, kaju se, že nepíšu :grinning: Ráno jsem si vás dočetla a pak jsem se nějak zasekla nad diskusemi nad kočárky a jídelními židličkami a pak se prcek už vzbudil. Během dne mi moc nespí, většinou tak půl hodiny dopo, cca hodinu na procházce a pak občas odchrupne navečer, dneska jsme ale zkrátili procházku, protože si nejsem jistá, jestli na mě něco neleze, takže měl jen jeden zátah (místo dvou, spí mi teď půl hodiny, pak tak 3/4 čučákuje a občas i pobrekne a pak zase půl hodiny) a v tom druhém asi pokračuje teď, takže mám cca půl hodiny na vás :grinning: Od včera od večera se nějak necítím, na dnešek v noci mě lehce pobolívalo v krku, to pak přešlo, ale furt to není prostě ono, teplotu nemám, ale tváře mám horké, bolí mě hlava, ale jinak se nijak bídně necítím, tak uvidím, jestli je to jen počasím a nebo se něco rozjíždí. Naordinaovala jsem si čajíky, teď dlabu chleba s medem, zvýšila jsem přísun ovoce a vitamínu C, tak snad to udolám. :wink: Jinak včera jsem měla svou maminkovskou depku, holky já mám někdy pocit, že jsem dítě mít neměla, že na něj nemám nervy, občas bych mu i jednu šupla, aby měl proč řvát, tak aspoň zvýším hlas, že na mě si tím řvaním také nepřijde, že já taky umím zařvat. Pak se na mě za chvíli zase zubí jak sluníčko, tak se mu omlouvám, že jsem to tak nemyslela, že ho mám ráda atd. Občas mám fakt pocit, že magořím. Večer bych si ráda s manžou popovídala, a on si třeba zaleze k počítači a něco si tam kutí a já zase tvrdnu jak kůl v plotě sama v obýváku a říkám si, že když nebyl mrňous, tak jsme zašli na véču, do kina, divadla, za známýma a teď nemám kromě mimča nic, jen tu televizi, knížku a filmíky na DVD. On nějak asi nechápe, že bych si ráda večer povídala normálně, dozvěděla se co nového u něj a tak, prostě mi ten život venku a podněty z něj hrozně chybí. Tak mi občas i slza ukápne. Tak teď jsem si vylila srdíčko aspoň vám.

Katchula: Jéé, tak to máte skoro stejné míry jako my, ty 2 cm a 10 dkg se skoro ztratí. Já jsem tedy ráda, že tedy nejsme úplně nejhubenější, jak to ze začátku vypadalo, vy jste měli strašný nárůst na začátku a teď už se to asi srovnalo. I když nevím, jak to u nás bude s váhou pokračovat, už asi 3 den máme některá kojení lehce hororová - tedy dle mého konkrétně ty, u kterých Tomáš kadí, jak začne kadit nebo se mu něco během kojení hne v bříšku, tak v lepším případě už odmítá dál sát, i když má zasebou cca 5-7 minut kojení, v horším případě následuje příšerný hysterák, u kterého je celý rudý, zpocený a nepomáhá v utišení skoro nic, takže takhle šel včera večer spát do postýlky, za chvíli se uklidnil cucáním ruky a vzbudil se na jídlo po 4 hodinách, což je zhruba tak normální. Ale já už začínám mít podvědomý strach z kojení a co bude následovat :unamused: Tedy vy jste dostali i pochvalu, jak jste šikovný? Tedy to vám závidím :slight_smile: To my jsme asi lenochové. Na to TBC vás někam posílají? U nás to kontroloval jen doktor, ale od té mojí kamarádky na kočárkování jsem se také dozvědala, že s tím byli na kontrole, nám zatím nic nepřišlo, tak nevím, mám to nějak řešit? S těmi očíčkami držím palce, ať to dobře dopadne, prý to není tak strašné, jen to hrozně vypadá. Jéé vy si chudáku užíváte. Co to cvičení, vidíš nějaké pokroky? JInak přeju dobrou chuť s gulášem a pak písni, jak jste dopadli. JO a dneska mi ve schránce také skončil lístek, že jsme nebyli doma, i když jsme doma byli, ale nechodila naše poštačka, podle písma na lístku, tak jsem lehce nastraná, protože budu muset na tu naši příšernou poštu, zkouším zvažovat, zda si to nemám nechat znovu doručit, musím zkusit najít číslo, kam se má zavolat. JO a jaro také vyhlížím, ale podle předpovědi si máme nechat minimálně do konce února zajít chuť na nějaké vysoké teploty, to mě tedy také štve, už chci teplo, sluníčko a bezvětrno.

Kacka: Tedy s tou krví bych to tedy také nepodceňovala, snad to bude fakt jen nějaká prasklinka a nic vážnějšího. Já jsem si tedy s hemoroidama užila dost v těhu a pak hodně po porodu, kdy my po tom tlačení vylezly snad kolem celého otvoru. Teď už je to po mazání dobré, jen jeden se mi nezatáhl, ale nebolí, tak to zatím neřeším. Na to vyšetření si ale určo dojdi, ať něco nezanedbáš, nevím, kolik té krve bylo, ale normální to není. Tedy spaní ti závidím, já stále kojím za noc 3x (24, 3.30, 6.30) a jednou rozvazuju zavinovačku. A to mě pak manža vždycky ráno dostane, když řekne, že noc byla super :grinning: Jooo, on za ní 4x nevstával, chrupne a spí. Ségru máš tedy řádně praštěnou, nemáte vy to v rodině? :grinning: :grinning: Ty jsi také taková dobrodružná povaha, to z vás musí mít rodiče radost. A prosím tě, to se v tom Rusku brali a nebo byli na svatební cestě? jesli brali, jak to pak řešili tady? Tedy to jsou nápady :grinning: :grinning:

Aaa, půl hodina pryč a prcek vzhůru :grinning: :grinning: tak já pádím.
12. únor 2009 v 17:34  • Odpověz
Kacka: Opravdu máš málo mlíka? Fakt nic neteče? Není jen líný sát to zadní mléko? A dáváš z obou, já tedy furt jen z jednoho. a i tak to já mám občas opačný problém, i po tom, co se Tom napije, tak nemám vykojeno, ale dneska už mám tedy pocit, že se to mé problematické prso srovnalo, tak snad to vydrží.
12. únor 2009 v 17:36  • Odpověz
Ahoj,

dneska nám přišla pozvánka na TBC. Jdeme 24. února, tak snad to bude ok.
Jinak se Will vrátil ke svým dlouhým spacím intervalům. Pod 6 hodin už to neklesne. Usne ve 23h, pak vstává po pátý, pak dá další tři hodinky a pak ještě tak 2. V podstatě skoro 12 hodin s dvěma přestávkama na kojení a přebalení. Vstáváme mezi 10-11 hod. Je to paráda :dizzy_face: No jo, jsem tvůj opak, co Janco? :grinning:

Včera jsem se byla s kamarádkou projít, ale z procházky sešlo. Málem nás odfouklo. tak jsme skončily na Proseku v pizzerii. 2x jsem ho tam přebalovala, kojila, dokonce jsem si dala i svačinku - výbornou tortillu. Mńam
Už jsem si zvykla s ním trávit čas venku a jemu se to evidentě taky líbí. Nevydrží v kočárku, musim ho vyndat. Potom se rozhlíží a prohlíží vše kolem. Ale i tam usnul asi na 40 minut. je to super, že už je větší a je s ním lepší domluva :slight_smile:

Co plánujete na Valentýna? Já jsem se domluvila s mamkou a bude jezdit s malým a my si zajdem do Colosea na baštu sami dva. Už se moc těším. Konečně po dlouhý době sama v restauraci jen s manžou a k tomu výborná pizza :slight_smile:

A byla jsem v úterý v kadeřnictví. Strávila jsem tam 3 hodiny a byla to teda fakt akce. Manža mě odvez před kadeřnictví, já tam ještě v autě tlačila do Willíka mlíko, ale on spal, tak toho moc nesněd. 3 hodiny nevydržel, tak ho máma v půl šestý přivezla a já ho kojila a kadeřnice mi zatím foukala vlasy :grinning: Samozřejmě ho najednou mlíko vůbec nezajímalo a poslouchal fén a koukal kolem :grinning: ALe mám konečně zase nějaký účes a barvu a jsem moc spokojená :dizzy_face:
Ten můj Wilda teda se mnou zažije věcí :grinning:

Kacko: kde bychom byly? Přece s těma našima klukama :grinning: Tvoje ségra je fakt praštěná, ale proti gustu :slight_smile:
Být tebou, tak jdu na to vyšetření co nejdřív. Chřipková epidemie není - to se jen potřebovali zbavit očkovacích vakcín. Nejdůležitější je zdravá mamina :wink:
9 hodin v kuse bývávalo, teď už to je max. 7. Ale i tak si nestěžuju :grinning: A co prsa? Nepraskly ti?
Chudák ovečka :cry:

Katch: určitě se na to zeptám, ale začala jsem ho dávat v noci na pravý bok, aby si slehl i druhou stranu hlavy :grinning: Myslím, že to bude dobrý. Nejpíš bude levák a má tu stranu oblíbenější a silnější.
A jak vám jde cvičení? Ještě u toho brečí, nebo si zvykl? Kamadádka má 10 měs. chlapečka a taky cvičila vojtovku. Ale ona do 3 měsíců vůbec nedávala na břicho, protože nevěděla, že je to tak důležitý a teď jsou trošku pozadu. Ale on to dožene. Každý dítě se vyvíjí jinak.
Co doktor to jiný názor. A internet není taky vždy ideální. Hlavně, když pak pořád Willa sleduju a pozoruju :sweat_smile:

Janco: spaní na druhém boku je ok. Jen ho donutit, aby se díval na druhou stranu, když zrovna chceme je nadlidský úkol. On se napravo dívá, ale jen když chce a většinou jen chvilku. Občas i v noci hlavu otočí na druhou stranu, ale do rána mu to nevydrží :confounded: Ale to srovná. Jak jsem psala pár řádků nahoru - nejde po něm požadovat, aby byl přesně podle tabulek.

kde je Barculda? A sesille stále nezvěstná?
12. únor 2009 v 17:59  • Odpověz
autor
Janco, ty toho vždycky tam popíšeš, jak to děláš :slight_smile: ještě že tě tu máme :wink:

Neboj, jsi naprosto normální, určitě tohle máme všichni, já taky někdy šílim a docela mi to pomáhá.
V jedný knížce od muže kterej se staral o malýho kluka jsem četla, že měl doma v kuchyni takovýho hardovýho panáka a když měl vztek, tak šel tam a prostě se vybil, zkopal ho a zfackoval :slight_smile: Něco takovýho bych taky potřebovala. Pepča by viděl že jsem naštvaná, ale že se nevybíjim na něm. Nejhorší je, že oni za to nemůžou, třeba jeho furt bolí to břicho, dneska je to hrůza a to se to má zlepšovat :unamused:
A taky někdy bulim, aspoň manža vidí, jak je to psychicky náročný.
Právě proto jedu k tý sestře, trochu se odreagovat a mít nějakou akci, tady doma se nic nedá dělat a všechno je dokola.

Ještě k těm hemeroidům, on je rozdíl jestli jsou vnitřní nebo vnější, já nic venku nemam, proto mi ani ta mastička nezabrala a u vnitřních je právě dost normální to krvácení, to je ten rozdíl. teď na to vyšetření určitě nepůjdu, až skončí ta debilní chřipka tak snad.
A ségra je fakt praštěná, studovala rusistiku, byla v Rusku několikrát, i v horách a na východě a ten její manžel je stejně trhlej jak ona, brali se přesně uprostřed Asie, byli první češi co se tam brali, což není s podivem :slight_smile: Navíc to bylo natajno, přijeli domů a že nám pustěj co vysílaj v Rusku v televizi :grinning: Byli tam za blázny, tak je natočili a pustili v místní televizi jak se berou a tancujou polku :grinning:
Ale zimu a sníh rozhodně nemiluje, sice jsme spolu jezdili na Vánoce pod stan do hor, ale to spíš že to bylo akční :grinning:

No a s tim mlíkem, nějaký samozřejmě mam, ale rozhodně ne tak jak předtim, vypiju daleko víc a mlíka mam míň. Teď právě už mu nestačilo z jednoho, tak jsem mu musela dát po hoďce i z druhýho. Ale co mu dam za další tři hoďky, to teda netušim :unamused: A s tim malym sáním, to bude asi taky, je to lenoch, je zvyklej že mu tam teče mlíko samo a moc se nenamaká :confused: Však mu taky řikam že má smůlu, že musí sát aby tam zase něco bylo :wink:
12. únor 2009 v 18:11  • Odpověz
Jé, já píšu a vy mezití napíšete a já abych zase reagovala :confounded: :grinning:

kacko: nemusíš ho budit - stačí odtříkat. A já jsem teda problém s mlíkem neměla. On chtěl stejně přes den co dvě hodiny. Ale po kojení po těch více než 6 hodinách, jsem odtříkala trošku i druhý, aby si ulevilo a aby se mlíko vytvářelo. A jak víš, že je ho málo? :fearful:

Katch - už dvojnásobná váha? A nechtěla po tobě doktorka, abys přikrmovala? Někde jsem četla, že když dítě zdvojnásobí svojí porodní váhu, že by se mělo začít přikrmovat. Ale mně to přijde jako blbost :unamused:
A chudák malej - ale on je šikovnej a ty očička zvládne :wink:
A dobrou chuť ke guláši :grinning: A preventivně mu dávej celý den kapičky a bude to dobrý :wink:

JAnco: co jsi brala na ty hemeroidy? Já s tím mám problém snad odmalička, že mě to skoro vždycky bolelo a během těhu se to zhoršilo :unamused: Ale zase kojení nějakým zvláštním způsobem zapříčinilo, že chodím pravidelně :grinning: tak je to lepší.
Manža teda v noci vstává a přebaluje. Jen občas mu dám volno :grinning: Ale on se stejně vzbudí, takže je to jedno.
A ty deprese chápu. Mně moc pomohlo, že chodím ven, i do restaurace nebo kavárny. Je škoda, že nechceš venku kojit. Pak jsi opravdu odkázaná jen na procházku a byt :confounded: Oni ti chlapi to nechápou. I když přes den pracují, tak mají vlastně mnohem víc volna a můžou se odreagovat. Manža si koupil nový letadlo (on je letecký modelář). Takže přijde domů a jde si lepit a kutit. Nebo sedí na netu a já mu občas musím říkat, aby si vzal Willa k sobě a já měla chvilku pro sebe. Do toho mě pořád volá, abych se podívala, jak Will zvedá hlavu, nebo jak bouchá do hraček. (pomoc už po mně nechce - pochopil po několika hádkách, že má smůlu). Na jednu stranu je to krásný a na druhou jsem děsně unavená.
Dřív jsem na Willa taky zvedala hlas, když křičel a neměl důvod. Teď jsem zjistila, že když je takhle nevrlej, tak se na něho směju a dělám blbinky a on se za chvilku směje a je pohoda :slight_smile:

Já jdu ještě brouzdat na net. Za chvilku půjdu vyhnat manžu do obchodu a udělám si večeři. papa :slight_smile:
12. únor 2009 v 18:23  • Odpověz
tak ale už naposled :grinning:

Kacko třeba má jen období, že potřebuje častějš. Neboj, za hoďku, max. dvě máš zase mlíko, takže mu budeš mít co dát :wink: Já občas kojim co hodinu, většinou večer a vždy tam něco je. Oni to celý nevysajou :slight_smile:
Jo a ty vnitřní mám asi taky. Ale krev se objeví jen někdy a bolí to taky jen někdy, tak to až tak neřeším. Spíš, abys neměla něco jinýho :confused:

A už jdu :grinning:
12. únor 2009 v 18:29  • Odpověz
Verbalinka: Tedy vám chodí pozvánky a nám nic, že by na to v Podolí kašlali? NO, doktor nic neříkal, tak se zeptám při té další návštěvě, ale to by nás měli očkovat, tak nevím. Ale pupen máme furt a neřekla bych, že by se zmenšoval, tak doufám, že se tam nepoženem zbytečně, no ještě máme cca 3 týdny čas, tak třeba do té doby zmizí. Je fakt, že s režimem jste tedy náš opak ale délku spaní tedy máme stejnou, když vy vstáváte na snídani, tak mi se blížíme k obědu :grinning: :grinning: Na Valentýna neplánuju nic, ooo jak já tenhle svátek nemám ráda, uznávám 1. květen a do těhle červených srdíček se nenechávám strhnout. :grinning: :grinning: Takže u nás normální den, jen pokud neulehnu, tak pojedeme na oblídku té sedačky, takže si užiju cca 2,5 hodiny mezi lidmi a v autě :grinning: :grinning: No, kojit na veřejnosti se zatím necítím, zvlášť teď když přes den u kojení 3x kadíme a řveme jak tur, to bych asi fakt na veřejnosti neudejchala. A v dosahu těch 2,5 hodin skoro nic nemáme, na CČM by to bylo jen tak tak spíš jen o cestu a pak tak 30-45 minut v obchodech a to mi za to tedy nestojí, takže zatím budu dál trpět lehce odstrčená :grinning: . Však už jen tak 3 měsíce než najedeme na krmení i něčím jiným a bude se to dát zkloubit. Ty jsi z nás tedy nejakčnější co se vyrážení do center a za dobrůtkami a krásou týče, no možná je to tím, že jsi takhle v centru, to by mě také nebavilo furt jen brouzdat zaplněnými ulicemi. Jen jsi tedy odvážná, já se teď tak bojím té chřipky, tak doufám, že to někde nechytneme. Mé nachlazení je dneska o fous lepší, hlava už nebolí, ale zase lehce smrkám, tak snad to bude jen nějaký lehký průběh. Jinak s tím příkrmem je to podle mě blbost, takhle brzy oni ani nic nemůžou, podle mě je to ve vztahu k tomu, že tu dvojnásobnou porodní váhu máš mít právě v těch 6. měsících a pak začít s příkrmy, jen ti naši žrouti jsou nějací rychlí, no kam se hrabeme na Kacku, ta by snad už musela začít teď :grinning: :grinning: Na ty hemeroidy mi v Podolí dali mastičku Faktu a po 14 dnech mazání to zabralo a stáhlo se, doporučovali mi i odvar z dubové kůry, ale na ten jsem se vyprdla, sice nakoupila ale nepoužila.

Kacka: No, nejdřív stěžování, že tu nejsme a pak že toho tolik napíšu, se na to vyprdnu.:grinning: :grinning: Když píšu, tak píšu a ne jen malé výkřiky :grinning: :grinning: Však jsem nad tím strávila skoro tu celou jeho spací půl hodinu, dopo jsem jí strávila žehlením, druhou čtením a pak s vámi. No, tak já si asi budu muset pořídit boxovací pytel, abych se řádně vybila, opravdu na sobě už někdy lehce pozoruju známky agresivity a na prckovi si to tedy vybíjet nechci, vím, že asi nekňučí pro nic za nic, ale občas to prostě zkouší a když není žádná reakce od mamky a nebo jen pohlazení a domluva, tak po chvíli přestane. Jinak tvá ségra tedy opravdu nemá chybu, jen naši by asi těžce nesli, že jsme svatbu zvládli bez nich, přeci jen je to i velký den pro ně a já si tedy ráda užila i ty princeznovské šaty, klido bych si to ještě znovu zopakovala, že bych si zase někdy zahrála na nevěstu? :grinning: :grinning: S tím mlíkem je možné, že se dostáváte do spurtu. Já to tedy u Toma nepozorovala, jen byl asi 2 dny takový nenaložený, ale že by chtěl častěji nebo mu to z jednoho prsu nestačilo, tak to u nás nebylo. Ono se ti to mléko určitě upraví, znáš to zákon poptávky a nabídky, jen je nutné vydržet ty 2-3 dny (u mě tedy asi 3) než k tomu dojde. Hurá, už to vypadá, že mám po problému s mým naběhlým prsem, zkusila jsem o trochu méně pít a nějak se to srovnalo. Teď jen musím přijít na to, jak do toho našeho drobka dostat víc potravy přes den, když na něj jde to kadění, protože v noci a když nemá problém tak opravdu saje těch 12-15 minut a ne při tom kadění svých 5-7. No, jsem na sebe zvědavá, jak se mi ho podaří ukonješit a donutit opět k jídlu. Bude to ale potřeba, v noci se mi dneska poprvé vzbudil už po necelých 4 hodinách, takže se mi lehce posunul v našem denním režimu a to mu tedy nedaruju :grinning: odpo chodíme pravidelně na prochajdy s tou kamarádkou od nás, teď je sice na Moravě, ale pokud by mu posun vydržel, tak bych si ty naše pročišťovací rozhovory na procházce moc neužila, takže to musíme nějak přes den zase nahnat do stejných časů.
13. únor 2009 v 07:39  • Odpověz
Dobré ráno,
tak jsem myslela, že tu budu první takhle brzy a koukám, že Janca mě předběhla :slight_smile: My slavíme úspěch, Štěpán včera usnul už ve 20,30 :dizzy_face: To jsme najednou měli dlouhej večer :grinning: Ale vstával teda už v 6,30 s tím, že zvuky se ozývaly z postýlky už od pěti, tak jsem mu dvakrát byla dávat dudlík, což pokaždý zabralo a spal dál, ale v těch 6,30 už teda ne.

Janco tak snad jsi to nachlazení překonala, papej dál vitamíny a pij čajíky a bude to OK. A manžovi bych to normálně řekla, že potřebuješ aby se Ti víc věnoval, protože jsi celý den sama doma jen s prckem a s nim si moc nepopovídáš. Já zase zjišťuju, že si nemám moc o čem povídat, protože nemám žádný zážitky kromě toho co Štěpánek přes den dělal, což ovšem vyčerpám během 10 minut :grinning: Teď je teda hrozně akční, když je na hrací dece, tak se tam točí dokolečka jak hodiny :grinning: :grinning: A když kojim, tak mě pořád tahá za tričko, je s ním fakt už sranda. Pro mě je tohle už lepší období než ty začátky, takže jsem už i celkem v pohodě. Ani mi moc nevadí být skoro pořád doma, to je ale tím počasím, já prostě zimu nenávidim :angry: A mám problém s kojením, pořád kojím vleže. Už jsem to několikrát zkoušela vsedě, ale prostě mi to nejde, nevim co dělám špatně, ale malej je u toho pokaždý takovej nějakej pokroucenej a já shrbená a bolí mě záda... A to mám pokaždý pod ním polštář, takže bez polštáře bych ho snad nenakojila vůbec. Docela mě to štve, protože vleže můžu kojit leda tak doma nebo u rodičů. S tou váhou jsem fakt ráda, že už to tolik nestoupá, vždyť to by byl za chvíli jako koule :grinning: Teď bych řekla, že je akorát, pořád je spíš baculatější než že by byl hubenej. Pozvánka na to TBC vám třeba ještě přijde, mají v tom nějaký prapodivný systém. Mě se na to ptala doktorka hned od začátku a pokaždý jestli už mi přišla, tak včera jsem jí konečně mohla uspokojit :slight_smile:

Verb. teda Ty jsi opravdu akční, kadeřnici moc závidim, já o tom zatim pořád jenom mluvim... ALE musim se už fakt někam objednat, mám ty vlasy hrozný. Jen nevim kam, protože kvůli kojení bych ráda někam blízko, abych byla tak do třech a půl hodiny zpátky. O přikrmování nám nic neříkali, to bych se na to pěkně vykašlala, já mám mlíka dost a malej přibírá taky dost. Je to jak píše Janca, že se začíná přikrmovat v půl roce a to by správně mělo mít mimčo dvojnásobek porodní váhy, my jsme to trochu předběhli no :grinning: :grinning: Cvičíme, máme teď nový cvik na boku a ten mi moc nejde, malej u toho řve pořád, ale někdy je to lepší. Zjistila jsem, že když na něj u toho cvičení mluvim, tak je to lepší, musim mu pořád opakovat, že se nic neděje a že mu nic nedělám :grinning:
Valentýna nijak moc neslavíme, jen jsme chodili dřív na véču, ale většinou den před nebo den po V., protože zrovna toho 14. bylo všude plno. Letos máme zrovna v sobotu návštěvu a to známý se dvěma dětma, tak to bude asi brajgl :grinning:

Kačko tak doufám, že mlíko se Ti zase ustálí, byla by škoda začít už teď dokrmovat. S tim fackovacím panákem je to dobrej nápad, případně s tim box. pytlem, jak píše Janča. Taky by se mi někdy hodil :grinning: S tou svatbou je to náhodou dobrý, to by se mi právě líbilo vzít se takhle tajně. I když ne v Rusku v tom mrazu. Naši by asi byli rádi, že jsme se konenčně vzali, takže by se ani moc nezlobili, že nebyli na svatbě :grinning: Ale asi by zírali, to je jasný.

Holky mám dotaz, možná blbej, ale fakt to nevim. Jak dlouho se musí držet děti na odříhnutí - myslim jako do kolika měsíců??
13. únor 2009 v 08:12  • Odpověz
Katchula: To víš já jsem ranní ptáče :grinning: :grinning: Už jsem byla vzhůru do půl sedmé, kojili jsme po šesté, už jsem si nešla lehnout a užívala si čas než se prcek vzbudí pro sebe. No pro sebe, četla a psala jsem vám, to je pro sebe, pak jsem projížděla stránky o dětských židličkách a kočárcích, koukala na MMB po nějakých úlovích a mrkala na tipy na dárky pro mrňouse, bude mít na začátku března svátek. Takže zase ta 1,5 hodina utekla jak voda a nastala denní rutina :grinning: :grinning: Tak to Tomáš je v noci větší chrupkáč, spí od cca 20 do osmi do rána, ale pak je to s ním horší už přes den, to jede jen půlhodiny, dopo jednu a odpo 2, to Štěpa jak píšeš vydrží chrupkat i 3 hodiny v kuse, o tom já si můžu nechat jen zdát. Včera jsem si manžovi lehce postěžovala, zavrtala se u něj pod křídlo (pod ruku) a bylo mi hnedka líp, snad to pochopil a budeme víc času večer trávit spolu. Jinak s mým sdělováním zážitků jsem na na tom stejně, co prcek udělal, jak jedl atd. a pak tedy poreferuji, co nového u holek s Koníka :grinning: Má o vás docela přehled a občas se i ptá. Točíte se do kola? A zvládá to Štěpa na obě strany? Tomáš to totiž stále dělá jen do prava. Já tedy v sedě také přes den kojím na polštáři, mám jeho hlavu na ruce nebo v loketní jamce a zatím to s ním jde. V noci kojím tak že si sednu, skrčím nohy na posteli a dám si ho do té jamky a dlabe. Já to ale zase neumím v leže, takže si každá mamča asi najde svoje. Je fakt, že to v sedě je ale lehce praktičtější pro cestování po návštěvách. Jinak s tím odříháváním jsem četla, že je to nutné do 3. měsíce, pak záleží na dítěti, některé je schopné si odříhnout samo v pozici na bříšku, nebo v náruči mamči v té vyvýšené poloze. Ani jedno u nás kvůli blinkání moc nehrozí, takže mě nezbývá nic jiného než odříhávat. Jinak jsem si v chytré knize přečetla, že na odříhávání do 9. měsíců není vhodná poloha na rameni kvůli páteři, ale co mám asi dělat, když si jinak nekrkne a pak ho to tlačí a blije víc, to tam tedy neradí. V tom vyvýšeném klubíčku si Tomáš neodkrne skoro nikdy, takže já dále praktikuju rameno a tam mám ve dne 100% úspěšnost, v noci mi na něm často usne, takže tam je to s odkrkem horší, zato pak ráno víc prdí :grinning: :grinning:
13. únor 2009 v 17:00  • Odpověz
Tak my máme za sebou blbou noc. Will spal krásně, ale my šli spát pozdě :confounded:
Will si dal poslední baštu v 19h, ve 21 usnul a spal až do 2.15. Vydržel bez jídla přes 7 hodin a měl jen 6 jídel :fearful: Jenže my mu nevěřili a furt čekali, že se vzbudí, takže jsme šli spát až před půlnocí :unamused: Pak už se budil za 3,5 hodiny a pak za 2,5h. A ráno nám udělal radost a kompletně se prokakal po kojení. Tak si užil ranní koupání :grinning: Naštěstí spal necelou hodinu po obědě, tak jsme si taky schrupli :dizzy_face: a teď spí zase - tenhle čas zase věnuju vám :grinning:

Včera jsme byli na tom obědo - večeři v Coloseu, jakože oslava Valentýna. A musím se přiznat, že jsem se chtěla moc bavit o něčem jiném, ale vždycky jsme skončili u Willíka a jeho spaní a kakání a zvedání hlavičky (mimochodem už krásně drží :dizzy_face: ). Já jsem neměla o čem mluvit, nic jinýho než Willa nezažívám a manža mi průběžně všechno říká :unamused: Jestli tohle bude někdy lepší. Když si představím, že pokud půjdem do druhýho, tak budu doma 6 let :sweat_smile: Ale jídlo bylo výborné a ještě v noci mě bolelo břicho z tý supr pizzy a cheesecaku a nealko piva a latte s vanilkovým sirupem (samozřejmě bez kofeinu) :grinning:

kacko já bych se toho nekojení v noci nebála. Vždyť, i když se ti vzbudí po 5 hodinách na jídlo, tak dáš z jednoho a to druhý prso stejně musí čekat na další kojení. Takže to druhý prso třeba vyprázdníš až po 8 hodinách. Ale pokud má zrovna spurt, tak ti přeju hodně trpělivosti, síly a vydrž :wink:

Janco já být tebou tak bych si zavolala doktorovi. My jdeme na kontrolu toho TBC týden před jeho třetím měsícem a Tom už má 3,5 měsíce a nic :confused:
Režim máme opačný, ale hlavně, že jsme obě spokojené :slight_smile: Ty to máš ale výhodnější v zimě, protože stíháš dřív procházku. Já než se proberu, nasnídám, potom naobědvám, tak je odpoledne a za chvilku tma. Ještě že už se den prodlužuje :dizzy_face:
Odvážná ani nejsem, ale když je to nutný. Já obchodní centra nemám ráda, ale musíme udělat novou kuchyň a koupelnu. Nemáme vanu, tak se to bude celý dělat najednou. Už aby to bylo. Will se už do vaničky nevejde. Je tam chudák skrčenej. Ale musí vydržet aspoň do dubna :sweat_smile: A tesco plíny jsou jen v tescu, takže co máme dělat :unamused: Já jsem spíš na posezení na kafíčko a tak. Mám ráda tu pohodu si sednout v kavárně a dát si kafe, pokecat a být mezi lidmi a mít pocit, že se skoro nic nezměnilo :slight_smile: Ale to provádím tak jednou týdně, když už mám pocit, že to na mě padá.
Will teda po kojení taky rád vyprazdňuje obsah svých střev. Nejlepší to bylo v kadeřnictví, fén tu "vůni" roznesl do dáli :grinning: Ale to k dětem patří, tak to neřeším.
Ty už to máš za chvilku, 6 měsíců bude mít 1.5. - to můžete oslavit první máj i jeho narozeniny :grinning:
To je super, že máš prso ok. A to ho celý nevypil? nebo se ti pořád nalejvalo víc než to druhý?

Katch gratuluju k příjemnému večeru ve dvou :slight_smile: Ono se to srovná a časem i ti naši budou usínat jako Tomášek. Teda v to doufám :grinning: Kadeřnic je všude dost, tak si někam zaběhni. Je to fakt moc lepší pocit mít dobrý vlasy. Aspoň se necítím jako zanedbaná mamina na mateřský :sweat_smile:

Jo, Janco o tý odkrkávací poloze nám říkali v porodce, že dle nových "výzkumů" ničí páteř. Že se má prcek nahodit až na rameno. Hlava by mu měla viset přes rameno a hrudník by měl mít taky na ramenu, aby se nehroutil. A mně tohle vůbec nejde, tak odříháváme, že ho vyvěsím a zase skrčím a ono to většinou vyjde.

A taky bych se ráda znovu vdávala :dizzy_face: Užít si ty krásný šaty a tak... :slight_smile:

Malej už se vzbudil, papa
14. únor 2009 v 17:25  • Odpověz
Ahojky, tak víkend tradiční, ani jeden příspěvěk od vás :angry: NO, tak jsem vždycky jen nakukla a řekla si nic, tak napíšu zase až v pondělí ráno. Dneska straším už od 3/4 na šest, prcek má dnes nějak posunuté jídlo, v noci se mi vzbudil po dvou hodinách od nášupu a dožadoval se znovu, dal si 20 minutový nášup, což normálně také nemá a pak tedy chrupkal 4 hodiny, ale i tak je stále dopředu. Já už pak nezabrala, manža vstával, takže budík, rachot, tak jsem se šla nasnídat s ním a teď čučela na netu na tu kalmetizaci (kontrola TBC), má to být 3-4 měsíce od aplikace vakcíny, našla jsem si, že u nás tu kontrolu dělají ve Vysočanech, tak tam zkusím asi cinknout a uvidím. Má kočárkovací kamarádka mě tedy ubezpečovala, že si nás pozvou, že to dělají později, oni byli skoro až v 5 měsících, tak nevím, zda se tedy nebudu moc vnucovat, možná že počkám na ten začátek března, co jdeme k peidatrovi a tam se na to optám.
Jinak víkend u nás super, malej byl celou dobu úžasně naložený, užil si i návštěvy, ty tedy hodně prospal. V sobotu u nás byly mý rodiče, hlídali nám prcka a my vyrazili na tu obhlídku té sedačky do KIKA, no byla úplně blbá, rozměrově dobře, ale vešli se na ní pohodlně jen 3 a to my tedy chceme 4 spíš pět, ale narazili jsme tam na jinou, tak je o fous delší, tak to musíme přeměřit a možná bychom šli do ní. Nebyla ani o moc dražší než ta naše vyhlídlá. Pak jsme ještě zvládli nákup v CaA a Tescu a obhlídli hračky v Pultanele. Jsem tedy lehce v šoku, že už najeli na jarní a letní módu, mají už jen bodýčka s krátkým rukávem, podařilo se mi v CaA ukořistit poslední 2 dvojpaky větších s dlouhým rukávem, takže fakt nevím, v čem budeme za chvíli chodit, vždyť na bodíčko s krátkým rukávem je ještě zima a ani doma ho při těch našich 22-23 stupních dát nemůžu, to by musel mít ještě svetřík nebo mikinu a to mi zase přijde blbost. NO, tak budu muset číhat asi přes net. Už jsem zaúkolovala i obě babičky, ať číhají. V Pultanele jsem si obhlídla kostku na hraní, co mu chceme koupit k svátku, takže jí můžu objednat přes net nebo koupit tam, protože to vyjde s poštovným nastejno. Už jsem si vymyslela dárek i pro prarodiče, jedni koupí židličku na krmení a drucí hrací deku, už je mám oboje vybrané, takže už jen zaslat požadavek :grinning: JO a musím říct, že jsem si tu 2,5 hodinovku bez prcka ani moc neužila, manža mě furt musel krotit, ať nespěchám a neženu, že prcek je s babičkou a dědou určo v pohodě a ať si tu chvíli bez něj taky užiju. Po návratu jsem zjistila, že prcek kromě asi 15 minut celou mou nepřítomnost prospal :grinning: V neděli jsme měli na návštěvě manžovy rodiče a babičku, takže si prcka zase užívali a říkali, že nechápou, jak může být tak hodný. No a máme jednu novinku, Tom se na bok točí nejenom na dece ale i v postýlce a pak je jak píše Katchula jak na kolotoči, takže pak končí v poloze v postýlce napříč (nohy zapasované mezi žbrdlinama), dál mu to nedovoluju, protože jí máme kvůli jeho blinkání vypodloženou a to by pak byl hlavou dolů. Včera jsem to vyfotila, dám to do albíčka. Tak čekám na novinky u vás :slight_smile:

Verbalinka: Já tedy prcka při odkrkávání má tak, že hlavu má až za mým ramenem a ruku taky, prostě to jinak neumím a snad mu ta chvíle tedy tu páteř nezničí. Každá dekáda jiné výzkumy, vem si, že takhle jsme odkrkávaly za mala všechny a všechny určitě zničenou páteř nemáme. To je jako s tím spaním na bříšku. S tím prsem, ano celé ho nevypil, i po kojení mi zůstalo lehce tvrdé, což se normálně nestává, a pak ho odbyl i při dalším kojení, takže se pořádně vyprázdnilo vlastně až po 15 hodinách a tak mi 2-3 dny lehce pobolívalo, ale teď už je to v pohodě, tak snad je to zažehnané.
16. únor 2009 v 07:17  • Odpověz
Ahojky,
já tady zrovna čekám až přijde někdo z O2, tak snad stihnu napsat příspěvek než dorazí. Blbne nám totiž televize a internet není tak rychlý jak by měl být. Ale ta televize to je děs, nedá se na to koukat, hrozně často to čtverečkuje a nebo to vypdne úplně, zvuk i obraz :angry:
Holky tak experiment s gulášem se povedl, já jsem si pochutnala a Štěpánek to přežil bez úhony :slight_smile: Ale dali jsme tam teda míň cibule než obvykle. My jsme tu měli včera rodiče přítele a sestřenici Štěpánka se svým klukem (Štěpánek má dvě sestřenice, který by mohly být jeho tety, je jim 22 a 20 let :grinning: ). Taky nám říkali jak je to hodný miminko, ale pak jim předvedl i řev :grinning: No a všem přišel hrozně velkej. To nevim co by říkali na Willa :slight_smile:

Verb. úplně se mi sbíhaly sliny když jsem četla o tý vaší véče v Coloseu, to jste si teda dali do nosu :wink: Kadeřnice už je nutností i z toho důvodu, že jsem si všimla, že mi začaly nějak víc padat vlasy. Asi to je tim kojením, ale jsem teda docela naštvaná :unamused: Návrat do práce si nedovedu představit ani po 3 letech, natož po 6 :astonished: A co si budeme povídat to teda taky nevim, ale zase je fakt, že až budou děti trochu větší, tak už ten život bude akčnější, výlety a tak... Já věřím, že už léto bude o moc lepší :wink:

Janco: a máte už vybranou nějakou tu jídelní židličku? Ono to fakt uteče a za chvíli to už bude aktuální problém, to je pořád něco, nejdřív se řeší kočárky, autosedačky, postýlky a pak zase další nutnosti. Taky jsem byla trochu nervozní a spěchala když jsme šli jednou na nákupy a malýho hlídali naši. Takže jsem si to teda nijak zvlášť neužila. S těma bodýčkama s dl. rukávem mě neděs, to jsou fakt paka jestli už dali do obchodů jarní kolekci a dlouhý rukáv nemají :angry: My ho budeme nosit i v létě na chatě, takže u nás to je celkem žádaný kus oděvu :grinning: Shánění sedačky vám vůbec nezávidim, přijde mi to docela bída ten výběr. Hlavně když má člověk nějakou představu a potřebuje určitý rozměr, tak je to skoro nemožný. Známý co u nás byli na návštěvě minuloý týden, tak si prý nechali udělat sedačku na míru, dali za ní 30 tisíc a jsou spokojení :slight_smile:

My měli holky poslední 3 noci nějaky špatný, Štěpánek se budil po 3 hodinách jako dřív :unamused: Tak jsem si říkala, že by mu už to moje mlíko nestačilo?? No snad to tak nebude, uvidim jestli se to třeba zase nedá do starých kolejí. A odkrkávat nechávám jako Janča, navíc už malýho fakt sotva unesu :unamused: A je to fakt, pořád se to mění, co je a co není správný, už mě to štve... Musim jít, malej se probudil.
16. únor 2009 v 11:27  • Odpověz
Janco, no dovol :angry: Já jediná jsem byla aktivní a napsala v sobotu odpoledne. Příště.... :grinning:

Katch: jo byla to dobrůtka. A máma nás vyhání zase - baví ji vozit :grinning: Strašně bych chtěla do kina. Film většinou trvá do 2 hodin i s reklamama, to by se dalo stihnout. Ale jak jim v kině vysvětlit, že mají začít hrát až vyjedem z domu po nakojení a oblečení, aby vydržel :grinning:
Mlíko mu určitě stačí, jen asi máte ten spurt. To se spraví. Ale chápu, že vstávat co 3 hodiny je na houby :confounded: Když mu to nebude stačit, tak přinejhoším je tady sunar a nutrilon :wink: Se divím, že Will zatím nepožaduje víc a stačí mu těch 8-9 kojení denně. Už mě párkrát napadlo, abych neskončila na umělým, ale zatím se držíme. Snad nám to všem vydrží :wink:

Vrátlili jsme se z procházky a Will má zase hlad :slight_smile: , bežím...
16. únor 2009 v 17:30  • Odpověz
16. únor 2009 ve 22:01  • Odpověz
Verb: tedy velká omluva :grinning: :grinning: jediná víkendová aktivistka :grinning: :grinning: Já tedy stále kojím za den 7x a zatím to vypadá, že to stačí, ale obavy o to, zda má dost má pořád a manža už se na mě za to zlobí. Když nám hůř jedl, tak jsem ho převažovala a dle naší váhy za těch 14 dní nic nepřibral, tak mi to bylo divné, dneska ho budu muset zase takhle proizorně převážit, jestli už tam nějaký nárůst máme. Jinak mi skoro přestal kadit, nálož pošle jen jednou za den a holky, to je pak tedy síla, včera mi na to nestačili 4 utěráčky a vážně jsem uvažovala, že jde pod sprchu, měl to fakt od břicha po záda :grinning: To ani nemluvím o tom, že má plínka problém tohle zachytit, potřebovala bych zkombinovat plenky z DM a Tesca do jedné (v DM nám to jde často vrchem přes záda, ale drží to dobře lemy mezi nožičkama, jsou tam totiž 2, v Tescu zase záda dobrá, ale lem mezi nohama jen jeden, takže to teče tudy). No asi budu muset výrobcům napsat :grinning: :grinning: Je fakt, že naši byli s hlídání také nadšení, ale mají to k nám z ruky, takže nějaké častější hlídání asi moc nehrozí. Kino a kojení - musíš vyčíhat co kdy hrajou a pak čekat na příležitost a nebo naopak vyrazit a pak jen číhnout, co má nejbližší začátek a nekoukat, zda je přesně tvůj šálek kávy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mě se tedy blíží ten srazík s holkama, příští čtvrtek bych měla večer vyrazit na baštu, ale jak se znám, asi si tom moc neužiju a budu čučet po hodinkách, kolik mi zbývá do bezpečného návratu. Tom tedy včera neměl odpo svůj den, furt si pobrekával, když se dostal na bok, což bylo skoro furt, tak řičel, nevím, jestli tam nechtěl a dostával se tam omylem a nebo chtěl dostáhnout něčeho jiného a nedařilo se. :unamused: Tak doufám, že dneska se vzbudí do usměvavé nálady a bude to zase mé zlaté miminko.

Katchula: Tak jak jste dopadli s TV? My máme DVB-T takže kvalita závisí na signálu, v tomhle ti tedy neporadím. Zato už asi měsíc se mi manžel snaží zprovoznit satelit a zatím neúspěšně, po bojích už je satelit venku a nastavený, dokonce i spojka je koupená a přidělaná, ale zase nějak nefunguje ta krabička co je doma, tu měl na zkoušku půjčenou od nějakého kamaráda, takže asi budeme muset koupit novou. Židličku už jsem vybrala, zkoumala jsem to docela dlouho, projížděla diskuse a jako nejlepší varianta poměru cena, kvalita mi vylezla Fabula od Babypointu http://www.detskyraj.cz/zbozi/3181-babypoint-fabula , na občasné použití je asi nejvýhodnější díky ceně a kvalitě IKEA - Antilop, http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00069725 ale na každodenní krmení mi tedy přijde dost nepohodlná, je to jen kus plastu, dá se k tomu tedy dokoupit i stolek, potah a popruhy, ale nedá se polohovat, nastavovat. Nás stále ještě nákup sporťáku a větší autosedačky čeká, z té co máme nám nejspíš brzy vyroste, jak tam je ten zimní fusak, tak už to má teď natěsno. Máme ty děti asi opravdu nějaké velké, mamka říkala, že já měla v roce 8,5 kg, že prostě Tom fakt nevypadá jako 3 měsíční mimčo. Jinak kojení máme teď 4-4-3, takže tedy také nic moc, já myslela, že se to má zlepšovat a ono stále prd.
17. únor 2009 v 07:40  • Odpověz
Dobré ráno,

Verb. my chceme jít do kina taky, bylo by to úplně v pohodě, protože jsme měli kino 5 minut autem, ale oni ho teď před Vánocema zrušili :angry: Je fakt, že tam moc lidí nechodilo, ale bylo to Cinema city, takže vybrat se tam dalo, tak mě to dost štve. Takhle budeme muset jet někam dál no. Ale do 3 hodin bychom to měli zvládnout, stejně nerada chodím do kina na filmy delší jak 2 hodiny, bolí mě pak vždycky celý člověk z tý sedačky :grinning:
Dnešní noc byla opět na prd, zase kojení každou chvíli, tak nevim... pokud to potrvá delší dobu, tak zavolám doktorce co si o tom myslí. Třeba by stačilo dát mu na noc flašku s UM. I když by se mi do toho nechtělo.

Jančo tak židlička co jsi vybrala se mi zdá celkem drahá, ale je fakt, že v tom nemám přehled, ještě jsem se po nich nedívala. Jen jsem si myslela, že se ty ceny pohybují někdě níž. My jsme dostali od švagrový židličku od Chicca po synovcích, má teda už něco za sebou, takže jsme jí odvezli na chatu a domů chceme koupit novou. Ta z Ikea je asi vhodná jenom na nějaký občasný požívání, to by mi asi vadilo, že není polohovatelná.
Ten technik z O2 tady nakonec byl asi hodinu, už jsem docela šílela, protože po mě pořád něco chtěl a ptal se a já o tom nic nevěděla. Nakonec je chyba asi v modemu, takže ho budeme reklamovat a z O2 nám půjčí po dobu reklamace jiný. Ale s rychlostí internetu nám už něco udělali a ten chlap se divil, jak to máme rychlý :grinning: Satelit jsme nikdy neměli, ale máme přes O2 nějaký programy navíc, jako HBO a tak a musim říct, že na to vůbec nekoukáme, takže je to pro nás celkem zbytečný. Teď s prckem to prostě nestíháme, předtím jsme občas na nějaký film koukli. Teď si chceme ale přes videotéku pustit Sex ve městě, to jsme ještě neviděli, blbý je, že to trvá asi 140 minut a to nevim jestli neusnu :grinning:
A s tím kaděním to je u nás stejný jako píšeš, před chvílí po kojení poslal neuvěřitelnou nálož do plínky, předtím asi 24 hodin nic. Šla jsem ho hned přebalit a teda divim se, že to plenka udržela :grinning: Když jsem ho utírala, tak ale ještě pokračoval, neuvěřitelný :astonished: :grinning: Pak jsem ho musela aspoň utřít morkou žínkou.

Dneska v 16 hodin jdeme na kyčle, tak držte palce ať je má v pořádku. Díky :wink:

A co je s Kačkou?? Už je asi u sestry v horách co? To si teda užije sněhový nadílky, když i v Praze je skoro metr :grinning: Teda já už jsem z toho sněhu a zimy úplně nešťastná, ani nechodim s kočárem ven, protože se v těch závějích nedá jezdit a pak mám navíc zasr... celou předsíň :frowning2: A konecem týdne má ještě přituhnout, já už nechci!!
17. únor 2009 v 09:02  • Odpověz
Ahojky, tak kdepak všichni jste? Kačka už asi chudák někde zapadla na horách (tedy v tomhle počasí, odříznutá sněhem bych tedy nikde být nechtěla), Verb asi dospává :grinning: a copak máme s Katch? To už vůbec nemluvím o tom kam se nám ztratila Sesille a Barculda? No, tak si zase budu vést monolog. :grinning: Dnešní noc nic moc, 5x vzhůru, 3 kojení, což je standard, ale do toho byl 2x vzhůru z pro mě neznámého důvodu, jednou jsem ho uhoupala, podruhé vytáhla ze zavinovačky a přikryla jen rychlozavinovačkou a po obojí akci znovu chrupkal, ale já tedy zabírala těžko. Do toho mě 2x vzbudil manža, takže mám pocit, že jsem fakt spala v kuse max. 2 hodiny. No, fuj, doufám, že se to nebude dále opakovat. Jinak co u nás za novinky? Tomášek stále pokračuje v cestování v postýlce (stále se točí jen na jednu stranu), včera jsem pojala lehké podezření, že snad chce vidět na televizi, protože když jsem ho znovu vrátila do normální vertikální polohy (občas se totiž snažil být už hlavou dolů), tak nastal lehký řev, a znovu se pustil do stejné akce :grinning: :grinning: Ještě že ho to za chvíli vysílí, ale je už mistr v tom, jak si pomůže o ty žbrdliny v postýlce, skoro po nich nožičkama ručkuje. :grinning: Jinak mám pocit, že se konečně začal i trefovat do věcí, když chce, stále si ocucává ruce a vůbec, je s ním teď větší sranda. Včera jsme byli venku s naší kočárkovací kamarádkou a vydržely jsme jezdit s kočárky 2 hodiny, ale už mi začínaly omrzat prstíky. Dneska má být ještě větší zima, tak to na tak dlouho nevidím. Tomovi ta zima tedy vůbec nevadí, celou dobu chrupkal v kočáře.

Katchula: S tím kinem, prý tam vůbec nikdo nechodil, já si říkala, že už je fakt překinováno. Hele a nemáte vy to nejblíž na to kino na Sofijské náměstí u polikliniky? Tam tedy bylo před asi 6 lety nové multikino,ale nejsem si jistá, jestli vydrželo. :grinning: S tím kojením si myslím, že můžete být v tom spurtu, já to sice u Toma nějak nepozorovala, jen asi 2 dny byl takový podrážděný, ale třeba se to u vás projevuje víc. A kojíš častěji i přes den? Vem si, že já tedy také neměla super noc, ale jedli jsme standardně 3x a 2x si vymýšlel bůh ví co, v tu noc je to blbé, že člověk vlastně neví, čím to může být, třeba má jen ošklivé sny. S cenou té židličky jsme v prostřední cenové kategorii, kdybych jí kupovala sama, tak asi číhnu na nějakou použitou a určo to vyjde levněji, ale když to má být dárek, tak to takhle udělat nemůžu. Jinak s tou televizí to máš naprosto pravdu, ve dne jí pouštím jen ke kojení a pak jak říkám, tupě zírám, koukáme na ní jen večer a to už mám poměrně zajetý harmonogram takže na to ani program většinou nepotřebuju. Chtěla jsem ho hlavně kvůli Eurosportu, jsem takový lehký maniak do sportu, takže se nám kvůli tomu nechtělo přihlašovat kabelovku a chceme to vyřešit takhle. Jak jste dopadli na kyčlích, vše v pořádku?
18. únor 2009 v 07:47  • Odpověz
Ahoj Janco, já jsem tady :wink:
Kyčle dopadly dobře, máme je v pořádku a balit na široko už nemusíme, to mě pobavilo :grinning: :grinning: Ale s kamennou tváří jsem to doktorovi odkejvala. Na třetí kontrolu jdeme 21. dubna. Pro tento týden jsme s doktorama zkončili, huráá :slight_smile:
Tak vaše noc teda také nic moc jak čtu, u nás opět buzení po 3 hodinách :frowning2: Přes den ale jí pořád stejně, to znamená taky přibližně po těch 3 hodinách, dokonce včera mi usnul asi půl hoďky před kojením a spal celkem dlouho, takže měl pauzu skoro 5 hodin :astonished: Tak nevim jestli by to mohl být ten spurt... Každopádně v noci je to dost vopruz :unamused: S procházkou na dvě hodiny v tomhle počasí jsi teda fakt dobrá, to my nikam nechodíme, dneska ho chci dát po delší době na balkon. Jinak Štěpán vyvádí neuvěřitelný kousky na tý hrací dece, jsme z něj úplně mrtví smíchy, pořád se snaží nacpat si takovou berušku co tam visí do pusy, převrací se tam a točí a doslova na tý berušce někdy visí, no prostě blázen :grinning: :grinning: A do toho se naučil teď nově strašně křičet, takže tady pořád něco vykřikuje a je to dost nepříjemný pro moje uši. Zní to podobně jako ááááááááááááá... V postýlce tedy jenom spí, tam se vůbec nijak nepohybuje, dám ho spát na zádíčka a na zádíčkách se i probudí.
To kino v Modřanech už tam není a ono stálo teda dost za houby. Je akorát Modřanský biograf ve starých Modřanech, ale to je klasicky jen jedno kino, jeden film.
S tou židličkou mi to nedošlo, že to má být vlastně dárek, tak to si vyberte nějakou super. Viděla jsem takovou hypermoderní asi za necelých 10 tisíc. :grinning: Ne, dělám si srandu, ale fakt jsem takovou našla na netu...

Holky můžete něco zkusit? Položte kluky na bříško a dejte jim ručičky podél těla. Zajímalo by mě jestli si dokážou dát samy ručičky dopředu, jakoby nad úroveň hlavičky. S náma to pořád zkoušej na RHB a nejde mu to :unamused: Dostane je sice dopředu, ale ne tak vysoko.
18. únor 2009 v 08:59  • Odpověz
Ahojky Katch, tak aspoň někdo :grinning: Gratulace ke kyčlím, takže ono se to spraví i bez plín :grinning: :grinning: No, já poctivka se snažím a výsledek je stejný :grinning: :grinning: Hlavně, že je máte v pořádku a už budeme snad sledovat jen růst jadérek. Tomáš se po těch 3-4 hodinách budí už skoro měsíc, nic příjemného, ale moc se s tím netrápím, roste, tloustne, tak na mlíko zatím kašlu, však do příkrmů už zbývá jen 2,5 měsíce, pak se to možná zlepší :slight_smile: Tedy vy takhle flákáte pobyt na čerstvé vzduchu, já tedy nechodím jen za silného deště a v krutých mrazech, jinak min. hodinu poctivě korzuju :grinning: Popis akce na dece :grinning: :grinning: :grinning: úplně si to dokážu živě představit. No, vidiš, jak ty mé rodiče finančně šetřím, já věřím, že kdybych si vyhlídla tu za deset tisíc, tak by mi jí snad koupili, jsou z toho vnoučka úplně hotový a furt by něco kupovali a nosili, musím je krotit. Jinak jsem zkusila ten tvůj experiment a popíšu průběh u nás. Nejdřív zkoušel zvedat hlavu bez pomoci rukou, pak zjistil, že to nejde, hlavu měl napravo, takže si zvednul ruku na pravé straně a jen ležel, pak zkoušel otočit hlavu na druhou stranu, takovým houpáním nohou a hlavy a za pomoci té pravé zvednuté ruky se mu to povedlo a pak si zvednul i tu druhou ruku a a začal s oběma rukama pást koníčky. Ale ruce měl dost do šířky. Tak detailně vylíčených cca 4-5 minut Tomova snažení. Nevím, jestli je to dost popisné :grinning:
18. únor 2009 ve 12:06  • Odpověz
Jančo moc díky za popis toho "experimentu" :grinning: Myslim, že Tomík je MOC velký šikula :wink: To Štěpánek se sice snaží dát ručičky dopředu, což se mu i povede, ale že by se o ně i opřel a pásl, tak to teda nee :unamused: Jinak je strašně moc čilej a aktivní, myslim tim opravdu asi až příliš. Jsem z něj někdy na mrtvici, na přebalováku se šíleně mrská, staví se mi do mostu a pořád se přetáčí na ten bok, myslim, že za chvíli bude na bříšku :grinning: Nechat ho někde bez dozoru (někde jinde než na zemi nebo v postýlce) to už teda nejde. Když byla malinkej, tak jsem ho klidně nechala na přebalováku a šla jsem třeba na záchod a nic nehrozilo. Teď spí na balkoně, tak jsem stihla vyluxovat, trošku poklidit a najíst se a asi si půjdu číst. Na balkoně je taky čerstvý vzduch :grinning: :grinning: Dopoledne tady bylo hnusně a sněžilo, tak se mi nikam nechtělo, ale teď svítí slunce, tak bych i šla.
Naši taky na prckovi nešetří, ale zase že by mu samy od sebe něco koupili a přinesli to, tak to ne. Spíš nám dají peníze ať koupíme co potřebujeme. A to koupí vaši k svátku Tomáškovi nebo jen tak?? Ta židlička co jsem o ní psala je tahle: http://www.slune-cz.cz/jidelni-zidlicka-bloom-fresco-clasic/ - to jen, že jsem si nedělala srandu, ale fakt existuje jídelní židlička za skoro 10 tisíc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
S tím nočním častým buzením mě to dost štve, protože se prostě málo vyspim. Včera jsem si šla lehnout s prckem nějako okolo druhý hodiny odpoledne a usnula jsem asi na 45 minut, jenže jsem pak v noci nemohla usnout a čumákovala jsem ještě o půlnoci :angry:
18. únor 2009 ve 13:25  • Odpověz
Katch, každé dítko je jiné, jsme o 10 dní starší, takže to může být i tím, teď u toho pasení i pozoruje, když mu něčím jezdím před obličejem a otáčí se za tím, to dřív také nedělal, i vydrží déle na jeden zátah. Já myslím, že se k tomu Štěpa také dostane. Tom ví, že když je na břiše tak má pást, zase tam neumí moc odpočívat, takže jen pase a pak řve :grinning: Jinak na přebalováku jsme na tom úplně stejně, také má furt tendenci končit na tom boku, naštěstí jen ve dne, v noci většinou spokojeně leží, a mrská nohama, to je pak umění mu tu plínku nandat. V sobotu mě po dlouhé době opět počůral. Jedna otázka, otáčí se Štěpa na ten bok na obě strany nebo jen na jednu? Tom to tedy umí jen do prava, takže mám aspoň výhodu, že na přebalováku, se mi otáčí ke stolu a ne do vzduchoprázdna (přebaluju na jidelním stole na podložce). Tom je většinou docela kliďas,ale do luku se v případě, že se čertí nebo moc raduje dostává také. Jo a zvuky, dneska začal jako výskat, zatím tedy jen když se hodně raduje a je v dobré náladě, což je za den tak 5x, takže to se zatím dá snést. Jo a aby sis nemyslela, že máš zlobidlo jen ty, tak Tom mi poslední dobou docela často zlobí u kojení, řve jak tur a já se musím hodně krotit, abych mu jednu neplácla. Dneska odpo zase malý hysteráček, asi mu to mlíko v určitou dobu teče rychle a on to nepolyká a když pak polkne to větší množství, tak je řev, ale vysvětli mu, že si to nemá v té puse křečkovat, tentokrát se u toho i pokadil, takže další řev, no co ti budu povídat, kojila jsem z přestávkami a přebalováním 35 minut, po asi 25 minutách boje si dal říct, že mu nenabízím nic špatného a konečně začal soustředěně sát. Já už z toho byla celá zpocená a on taky. Ta sedačka to je tedy mazec, to už vypadá jak z kyberprostoru :grinning: :grinning: ta by v našem bytě vypadala jak pěst na oko. Mý rodiče mu zatím nakupují jen k vánocům, teď svátku a nebo mi dají penízky jako ti tvoji, tchýně při každé návštěvě přiveze nějaký obleček, a naposledy přivezla dárek od tety, no dárek, přivezla asi 5 věcí a minimálně 2 jsou už od pohledu malé, třetí je bodíčko z krátkým rukávem (ty vůbec nenosíme), pak teplá bundička - tu také asi budeme mít problém využít, ale aspoň se pokusím, takže unosíme jen svetřík a i ten není moc štastně řešený, protože je přes hlavu. No kdyby mi radši dala peníze, tak bych to uvítala než takové nákupy. Jinak s nočním spaním tě naprosto chápu, ty máš aspoň možnost i pochrupnout aapoˇ45 min. Tom přes den spí po půlhodinách, to bych tak akorát zabrala. Večer sice usíná už okolo půl osmé, osmé, ale to jsem ráda, že strávím nějaký volný čas s manželem, takže chodím spát mezi 22-22.30, pak už od těch 6-6.30 čumákuju, takže toho opravdu moc nenaspím. Doufám, že se to bude lepšit. Jinak u nás dopo tedy nesněžilo, odpo tu také svítilo sluníčko, ale byla větší kosa než včera, vydrželi jsme na prochajdě jen necelou hodinu a půl a to jsem si po včerejšku vzala teplé podkolenky, čepici a manžovi rukavice, protože včera jsem měla málem omrzliny na prstech.
18. únor 2009 v 17:34  • Odpověz
Ahojky,

nějak nestíhám. Asi nebudu reagovat na všechno. Teda čtu si vás průběžně v mobilu na netu, ale na pc se dostanu jen občas. A teď místo, abych šla spát, tak ten večerní čas budu věnovat vám :wink:

Jsem děsně unavená. Will měl v noci dvě kojení. Usnul až po jedenáctý a vstal ráno v osm a už nezabral. Já jsem nemohla vůbec spát. Do jedný jsem se převalovala v posteli a po každým jeho kojení to samý :confounded:

Katch zkusila jsem "experiment" na dece, ale Will se snažil zvedat hlavu, posunul pravou ruku dopředu k ramenu a to bylo vše. Byl z toho strašně nešťestný a brečel :cry: Tak jsem ho dál netrápila. Ale on je z vás nejmladší, takže Will není ten správný vzorek. Ale zase to někdy zkusím a kdyby se něco změnilo v jeho postupu, tak dám vědět :wink:

My teda chodíme ven skoro každý den. Ale zrovna včera Will usnul v 11 dopoledne a spal 2,5 hodiny. Vůbec jsem nechápala a ven už jsem s ním nešla. Stejně by už v kočáru nespal. Nemělo to cenu a byl by akorát naštvaný. Dneska jsem ale vyrazila a za hodinu jsem byla i s nákupem doma. Hnusně foukalo a byla nějaká inverze, či co. Špatně se mi dýchalo a jak jsme v tom centru, tak je to asi ještě horší :unamused:

Will brečí. Tak zase někdy příště :confounded:
18. únor 2009 ve 21:55  • Odpověz
Ahoj holky,

Verb. čteš nás na mobilu?? A proč ne na PC? Jinak se nedivim, že se ten experiment Willovi nelíbil, ono to není asi nic příjemnýho vzít jim ručičky. Já taky moc dlouho nevydržím dívat se na to jak se trápí, proto jsem ho na tom bříšku když byl malej nechávala jen krátko. Dneska ven jdu, musím totiž na poštu a chci se provětrat. Snad mě to probere, protože noc byla děsná a jsem jak spráskanej pes :stuck_out_tongue_closed_eyes: Měli jsme dvakrát kojení, ale do toho se třikrát nebo čtyřikrát Štěpula vzbudil a hekal, tak jsme mu museli podávat dudlík, aby vůbec spal dál.

Janco tak to radostný výskání je náhodou roztomilý, to mi nevadí, tím to u nás taky začalo. Ale teď vydává jiný zvuky a ty teda moc příjemný nejsou, zní to spís nespokojeně. Tchýně říká, že se mu asi líbí jak se slyší, tak to pořád dělá :grinning: U kojení se Štěpán taky poslední dobou často rozčiluje, nebo se nechce přisát, nebo pije jen půl minuty a pak začne dělat blbosti, no je to někdy o nervy ho nakrmit :grinning: Na bok se otáčí na obě dvě strany. Ale dnes ráno jsem byla v šoku, nechala jsem ho na naší posteli na zádech a šla jsem na záchod a když jsem se vrátila, tak pásl koníky na bříšku!!! Pak se mu to povedlo ještě jednou když jsem na něj koukala, akorát jsem mu musela trošku pomoct s tou "spodní" rukou :wink: K tomu oblečení - já nesnášim takový ty věci přes hlavu, který mají malý ten otvor na krk. To je boj při oblíkání a svlékání, takže tyhle kousky nenosíme. Je fakt, že někdo kdo se v tom nevyzná, tak koupí kolikrát něco co se vůbec nevyužije. Třeba je to i pěkný, ale nepraktický. Musim jít zkrotit tu mojí dravou zvěř, dělá tady zase šílenej kravál...
19. únor 2009 v 09:27  • Odpověz
Ahojky,
Katch: Vidíš to, jaký je Štěpa šikulka, téééédy až na bříško, je to tedy akční tvoreček. Kam se na tebe s ručičkama nad hlavou hrabeme :grinning: Tom se stále umí dostat na bok jen na jednu stranu a to bych řekla, že je to spíš omylem. Zvedne nohy a ty ho tam pak překlopí. Nevím, jak to dělá Štěpa. Tak Tom mi včera předvedl také dost velkou škálu nespokojených zvuků, tedy ta pronikavost to byl děs. Večer naštěstí skončil už u své normální nespokojenosti, musím říct, že včera už jsem toho měla za celý den tolik, že jsem už v šest večer brečela a prosila ho, aby mě už toho svého kníkání ušetřil. Mám pocit, že neumí spát, ráno se budí okolo půl sedmé na jídlo, pak normálně zabral a spal tak do půl deváté devíti, teď nespí, kouká, má pocit, že si budeme hrát. Dobře to bych ještě dokázala pochopit, ale on mi pak od těch půl sedmé spí za celý den 2- 2,5 hodiny v půl hodinových intervalech! Takže je mi jasné, že večer je prostě příšerný, nevyspalý, uřvaný, ale co já s tím mám dělat? Do toho si asi zvyknul, že když začne řvát, tak se objevím, takže teď jen co ho dám na deku nebo do postýlky, tak za chvíli začne, umí se zabavit jen dopo, odpo už to u něj nehrozí. Manža byl po svém návratu s práce vysmátý, když mě viděl úplně hotovou, tak jsem mu dítko předala a šla vařit (zkoušela jsem nový recept na plněnou kotletu moravským uzeným a jablkem, pak se to ještě obalilo v trojobalu, moocc dobrý). Připravila jsem to na osmažení, nakojila, přebalila a převlékla prcka do nočního a dala ho manžovi na uspání. Za chvíli z ložnice řev, jak když dítě vraždíme, pak chvíli klid, tak se jdu podívat a manža houpe. Pak zase řev a objeví se manža, prohlásí, že na něj nemá nervy a ať se uřve, tak jsem mu s vítězoslavným úsměvem opáčila, že kdyby to měl celý den jako já, tak ho taky vezou do Bohnic, tak jen pokýval hlavou a já šla uspávat místo něj. Po uspání jsem prohlásila, že další dítě tedy už ne. Manža se tak usmál a říká, to říkáš dnes, jen počkej co mi povíš za 2-3 roky. No, doufám, že dnešní den bude mít zase normální průběh a bude klidný. Včera jsem vyrazila ven, měl být v Dolních Počernicích masopustní průvod, ale nějak se mi ho nepodařilo najít :grinning: :grinning: Ke své cílové stanici ještě nedorazil a v přilehlých ulicích jsem na něj nenarazila, tak jsem si dojela ke koňům, prohlédla si ty ušlechtilá zvířata a zase jela dom (co vám budu vyprávět, byli jsme venku skoro 1,5 hodiny a Tom z toho spal tu svou půl hodinu a pak buď doširoka čučel a nebo lehce přivřeně klimbal, ale nespal). Jinak s tím nočním buzením, včera jsem si v nějaké knížce přečetla, že oni v noci zpracovávají podněty ze dne, tak toho možná má Štěpa přes den tolik, že ho to pak v noci budí, snad se to zlepší a trochu se vyspíš, tohle noční přerušování spánku je děs. Ty to vyřešíš dudlíkem, ten my nemáme, takže já buď houpu za zavinovačku v postýlce a nebo ho s ní rozbalím, zatím to naštěstí pomáhá.

Verb: Tedy koukám, že se vám také horší spaní, tedy já nechápu, kde ti prcci tu energii berou :grinning: Ale vypadá to, že si will dospal hned dopo, měla jsi zkusit ulehnout s ním, třeba bys ještě zabrala, to u mě by tedy v tuhle dobu spánek nehrozil.
20. únor 2009 v 07:34  • Odpověz
Ahoj,
hlásím se po opět příšerný noci, už mám dost :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ve 21 jsem kojila, pak hned Štěpán usnul, my šli spát po jedenáctý, já bohužel teď stejně dřív jak v půl dvanáctý neusnu (nechápu proč) :frowning2: Další kojení bylo v 0,30 pak ve 2,50 a v 5,50... no a od 6,30 už skoro nespal. Byla jsem u něj každých 15 minut a dávala mu dudlíka. Ale co bylo nejhorší, že po kojení ve 2,50 byl naprosto čilej a chtěl si hrát :astonished: Takže taťka utekl do obýváku a já jsem ho chovala do 4 hodin!!! nechápu, že ještě funguju :unamused:
Janco Tvoje pocity zoufalství naprosto chápu a znám, já v noci měla sto chutí mu pořádně naplácat. Přes den ten hluk co vyluzuje mě taky děsně leze na nervy. Já ho dám na hrací deku, která je na zemi v obýváku, tam se mu nemůže nic stát a jdu třeba vařit do kuchyně (máme kuchyň a obývák zvlášť) a snažím se ho nevnímat. Sice ho samozřejmě slyším až tam, protože řve jak pavián, ale není to aspoň takový nápor na uši :grinning: Nebo se mu snažim narvat dudlík a umlčet ho dudlíkem, což pomůže do tý doby než ho vyflusne. Vy ale dudlík nepoužíváte, tak to nevim... Spaní přes den se u nás taky zhoršilo, ale je to jak kdy. Někdy dává taky jen ty půlhodinovky a někdy to zalomí na 2 hodiny, což je paráda. Blbý je, že když si jdu s ním přes den lehnout, tak potom večer nemůžu usnout, navíc ten spánek přes den je stejně jen takovej slabej a krátkej :unamused:
Taky vy můžete jít koukat na koníčky? To se máte. Taky jsem včera vyrazila na procházku, šli jsme na poštu a mám dojem, že jsem si vybrala den kdy bylo snad nejhnusnější počasí za celý týden. Možná dneska je to ještě horší, do těch závějí teda nejdu. Taky je u vás tolik sněhu???
Plněná kotleta zní teda fakt super. Akorát já nerada smažím v trojobalu, to jsi smažila ve friťáku? Přijde mi totiž, že to muselo být hrozně vysoký na to, aby se to usmažilo pořádně na pánvi.
S tím otáčením na bok to u Štěpána začalo tak, že jsme mu sestavili novou hrací deku, kde má hračky na takový hrazdičce do oblouku, takže jsou i po stranách docela nízko. A on si s těma co jsou po stranách nejvíc hrál a přitahoval se k nim... až nakonec zkončil na boku. Jak to přesně dělá ti nepovim, ale tak nějak se houpe celým tělem a je tam :grinning: Na RHB nám říkali, že to by měl umět až v pěti mesících. Takže máte času dost :wink: Já myslim, že Štěpula to umí proto, že je tak strašně neklidnej a je prostě pořád v pohybu.
Druhý dítě bych prubla za předpokladu kdyby mi bylo zaručeno, že to bude HODNÁ holčička :grinning: :grinning: Zatim si pořád ještě druhýho řvouna tady neumim a nechci představovat.
20. únor 2009 v 09:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.