• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Ahojky,

Will se po dvou děsných nocích umoudřil a včera usnul ve 21,30 a spal až do půl šestý, v šest zase spánek až do devíti :dizzy_face: Ale asi vás tim zprudim, co? :sweat_smile: Ale v noci po kojení ce celej poblinkal, tak jsem ho musela celýho převlíknout :unamused:
Když ono je to těžký, protože každý má jinou potřebu spánku. Takže třeba Štěpánkovi stačí málo. Ale chápu, že je to na oběšení. Katch ty pustíš manžu se vyspat? A co ty? Vždyť ty jsi přece taky celý den na nohou :rolling_eyes: Zapojte ty svý chlapy víc. My jedeme 24 hodinovou směnu. Taky si zasloužíte si odpočinout :slight_smile:
Já teda dudlíku pořád odolávám. Ale když on vlastně není ani důvod. Občas má svý chvilky, ale to větsšinou jen chce naši pozornost a hrát si. Asi to zvládnem úplně bez dudlíku.
Jinak je Will už děsně legrační. Pořád povídá a brumlá. Nebo výská apod. A přidává si stále nové zvuky.
Katch máte úplně stejnou hrazdičku jako my. A mně bylo podezřelý, když jsi mluvila o berušce :grinning: Will se do dní zamiloval na první pohled a dlouho byla jeho favorit. Teď vede ten usměvavej obličej - dokáže se na něj 10 minut dívat a smát se.
S tou jeho "šišatou" hlavičkou je to těžký. Už je to lepší a v noci se otáčí i na druhou stranu, ale stejně ta levá vede :grinning: A když jsem ho zkusila polohovat na pravý bok, tak se stejně otočil na ten svůj oblíbený levý bok.
A strašně roste. Včera jsem mu změřila 66 cm :fearful: A mně bylo divný, že ta 62 je dost krátká a má ji na dýlku na sobě narvanou.
Fakt mě začala mateřská bavit a těším se na druhý :grinning:
Jo a Marks a Spencer má na václaváku v tý kavárně ve 2. patře wc s přebalovacím pultem a kavárnu s úžasným kafem, tak kdybyste někdy potřebovaly :wink:
Já jsem dneska děsně aktivní. Dneska přijde kamarádka na návštěvu, zítra přijde 5- měs. Anička, tak uklízím. Už jsem umyla nádobí, kuchyňskou linku, záchod, teď jím oběd. Wilda totiž usnul v 11,30 a pořád spí. Janco, já bych si šla lehnout s ním, ale on je nepředvídatelný. Někdy usne na půl hoďky a někdy spí i 2,5 hodiny. Ale jak mám dopředu vědět, jak dlouho bude spát. Tak se o spánek ani nepokouším.
A můžete mi říct, kdy stíháte poptávky? Ráno jsem rozespalá a nechce se mi. A večer zase totálně unavená. Přes den Wilda usne jen občas, takže my nevíme, co s tím. Už jsem si říkala, že ho dám na vození mámě a my si užijem :sweat_smile: Ale to by šlo jedině v pátek, kdy chodí manža dřív z práce.

Moc dobře si pamatuju tu chvíli zoufalství, kdy jsem chtěla Wildovi zakroutit krkem. A bohužel doslovně :cry: Byly mu asi 2 týdny, celý večer ječel, já unavená už nevěděla, co s ním. Fakt šílený. Ale oni za to nemůžou. Nedělají to schválně. Zkuste si pořídit nějaký babyvak, nabo šátek a strčte je do něho, oni budou koukat, budou s vámi a vy budete mít volný ruce. A hodně často ty děti v tom usnou :slight_smile:

Katch Štěpula je šikulka :dizzy_face: Už se točí na bříško, to je super :slight_smile:
Zkus ho nechat v noci hekat. Will občas taky heká, ale já to zaspím a on sám zase po chvilce usne. Ono je blbý, že ho máš zvyknutýho na ten dudlík. Will nic takovýho nemá a je zvyklý usnout sám. V noci po přebalení a kojení je většinou vzhůru, směje se na mě a chtěl by si hrát. Ale já ho strčím do postýlky, zabalim do zavinky, přikryju, zhasnu a lehnu. On si chvíli ještě mlaská, ale pak usne.

Už se budí, krásný den. Já zase přijdu o víkendu :wink:

Katch ještě mě napadlo. Petra, maminka Aničky, dává na noc Nutrilon od 2 měsíce, myslím. A od tý doby Anča celou noc prospí. Možná bys to mohla zkusit. Přes stříkačku, aby neztratil sací reflex. Pokud to tak půjde dál, tak můžes ztratit mlíko z vyčerpání :frowning2:
20. únor 2009 ve 13:32  • Odpověz
ahoj holky,
tak píšu o víkendu, aby Janca neřekla, že se tu nic neděje :grinning: Jsme samy doma, taťka nám odjel a vrátí se až v neděli večer. Takže nás čeká první noc se Štěpánkem jen ve dvou. Zítra naštěstí přijedou naši a přivezou mi i oběd, tak budu mít společnost :slight_smile:

Teda spáče Willa fakt můžu jen závidět, toho si Verb. važ :wink: S tim nutrilonem jsem už na to taky myslela, ale moc se mi do toho nechce. Četla jsem nějaký rady na www.kojeni.net jsou tam fakt zajímavý postřehy... Tam radí, že když se mimi budí v noci takhle často, tak se mu nemá hned nabízet prso, ale má se mu dát dudlík a nechat ho. Že prý to ty děti zkoušej. Někdy to i vyjde, ale když řve dál nebo jen tak heká a nechce spát, tak já prostě u toho neusnu :unamused: To je moje smůla. A s tím spaním v obýváku to je jen někdy, když prostě malej fakt nehodlá spinkat a je uprostřed noci a přítel vstává ráno do práce, tak ho tam pošlu. Proč bysme měli být vzhůru oba, když aspoň jeden se může vyspat. O víkendu zase chodím do obýváku ráno já a spím aspoň do půl desátý - jako dneska, paráda :wink:
A Will už má 66 cm? To je teda fakt dlouhatánskej :slight_smile: Být tebou tak snad i vel. 68 vynechám a rovnou jedu 74 když vám tak rychle roste :grinning:
Ta hrazdička je náhodou fajn, dostali jsme jí k Vánocům, ale dali jsme jí dohromady asi před 3 týdny a musim říct, že má o hodně větší úspěch než ta původní hrací deka. Beruška byla taky jasný favorit, pořád jí mordoval a strkal si ty žlutý tykadla do pusinky :grinning: :grinning: teď už ho zajímají i ty ostatní hračky.

Jo holky a taky mají kluci takovou sílu? Štěpula si pořád vyndavá a zase zandavá dudlík a vyrvat mu ho z ruky to je teda už docela náročný :grinning: :grinning: No trochu přehánim, tak náročný to zase neni, ale fakt mi přijde, že má velkou sílu. Je to chlapák prostě :slight_smile: :grinning:

Poptávky jedině večer když prcek usne, aspoň zatim to tak pokaždý bylo. A musim říct, že už je to dobrý :slight_smile: :slight_smile: Ale taky jsem večer strašně utahaná, tak to neni zrovna moc často :pensive: Snad se to časem zlepší.
Tak já musim jít, jinak mi tu dítě zboří tu starou hrací deku :grinning:
21. únor 2009 v 19:09  • Odpověz
Ahojky,
jééé to jsem ráda, že jsem si mohla něco počíst :grinning: :grinning:

Katch: Beru zpět, že mám v noci zlobivé miminko, být na tvé místě, tak snad bouchnu dveřmi a jdu do obýváku taky, 2 hodiny v noci si s ním hrát a nebo ho kolébat, ty musíš mít nad hlavou svatozář. S tím, že to v noci zkouší na jídlo máš asi pravdu, občas u nás taky stačí jen buď chvíli vytrvat a nevšímat si řevu a nebo jak já píšu vyndat ze zavinovačky, já mám pocit, že to naše dítě je z kosmu, má v sobě nějaký vnitřní budík a jede přesně po 3 nebo 4 hodinách, jak se mu to zrovna llíbí, ale nic mezi :grinning: :grinning: A přes den je to to samé, tam udržuje tedy ty 3 hodiny, netvrďte mi, že pokaždé nasosá stejně a vždycky ten hlad udeří ve stejnou dobu. Já tedy tak nečetla moc dobré recenze na kombinaci našeho mléka a UM, takže mě to zatím ani nenapadlo to kombinovat, takže vytrvávám, jak říkám 6 měsíců se kvapem blíží a pak se najede na kaše a uvidíme, jak dlouho pak v noci vydrží. Jinak sílu tedy má, ale zatím vítěžím já, i když pár mých vlasů už to odneslo, to drží a pustit nechce, a ještě se divím, že mi nepřetrhl řetízek, co mám na krku, ten zase morduje při kojení. U nás včera pohoda, malej byl sice občas uřvaný, ale když jsme na to dva, tak se to hnedka lépe snáší, manža už toho měl tedy jednu dobu dost, a to Tom ještě nenajel na nejvyšší stupeň, tak se na mě tak podíval a říká: V kumbálu mám lepící pásku, co ty na to? :grinning: :grinning: No, nakonec na tento brutální nájezd na Tomovu pusu nedošlo, ale občas mám pocit, že to fakt na nás zkouší, když se nic neděje, tak přestane a zase si hraje nebo jen čučí. Jinak koukám, že máte obě stejnou hrazdičku, od koho je? Já jsem teď zvědavá, jak bude Tom reagovat na tu novou hrací deku, co dostane k svátku. Snad se mu bude líbit a vydrží na tom břiše déle. Mám poslední dobou pocit, že furt natahuje ruku před sebe, ale do ruky nic nevezme, ale pak se u toho lehce klátí, protože přestává mít stabilitu.

Verb: Tedy takového spáče opravdu můžeme jen závidět. Jinak jsem před manžou nadhodila, že u vás se pomáhá i v noci a jen na mě kouknul a tedy činy žádné :grinning: Já si zase říkám, že když už straším kvůli tomu kojení, tak už mě těch dalších cca 10 minut odkrkávání a přebalení nezabije, takže ho nechávám spát. Jen včera jsem ho tedy donutila ve dne i přebalit a měl štěstí, tvrdil, že je tam nálož a byl to jen malý úprdek, zat o já si pak 2x užila řádnou porci, jednou bohužel zase skrz, tedy opravdu ty plíny nedokáží pobrat ten obsah, většinou nám to teče přes záda a to si myslím, že to při přebalování utáhnu dost. Souhlasím s názorem Katch, vyprdni se na 68 a najeď na 74, já to tak už tedy praktikuju, zatím nosíme rozptyl 62-74 :grinning: U overálků jsem 68 úplně přeskočila a myslím, že v tom nebude žádný problém, s bodíčky to musím ještě vykoumat, tam mám spíš problém s šířkou u ramínek, je mu to pak větší, takže zatím dojíždíme také co nám ještě je a snad do toho během té doby dovyrostem. S poptávkou v 90% večer, občas o víkendu během dne, kdy si dá tu svou půl hodinu, nám to s manžou tak akorát stačí :grinning: :grinning: Ale frekvence tedy není to co bývala, není na to síla a občas ani nálada, po celým dnu s prckem jsem občas opravdu zralá na to zalehnout v osm a jít spát.

My dneska vyrážíme na velký nákup, tak jsem zvědavá, jak to prcek bude snášet, už dlouho takhle v sedačce někde neseděl, tak uvidím.
22. únor 2009 v 07:43  • Odpověz
Ahoooj,
tak zase další nával sněhu, to je hrůůůza. Dočkáme se toho jara vůbec?
Písnu jen krátce, tak jsme přežili úspěšně prtvní noc bez tatínka, Štěpánek byl hodný, spal dokonce už od osmi večer!! :slight_smile: A i v noci to celkem šlo. Jen kdyby ráno nechtěl vstával už v 6,30 i když už bych na to mohla být zvyklá za tu dobu, ale nejsem :unamused:

Janco ta hrazdička s dekou je od Fisher Price. Taky mě začal Štěpán tahat za vlasy a řetízek má taky rád, ale ještě drží pohromadě. Za to vlasy mi začaly poslední týdny nějak o hodně víc padat, docela z toho šílim. Nemáte s tím taky problém?? S tím vnitřním budíkem Tomíka je to fakt zajímavý :grinning: A chtěla jsem se zeptat když jedete na ten nákup, tak mát prcka v autosedačce ve vozíku?? nebo berete s sebou i kočárek?
S lepící páskou už mě to taky občas napadlo :grinning: :grinning:
Tak pěknou neděli a nezapadněte :slight_smile:
22. únor 2009 v 08:42  • Odpověz
Katch: No, vidíš, za chvíli budete mít s přítelem volné večery a spící dítko v pokojíku :grinning: Tedy u nás zatím vydrží Tom ráno spát až do těch 8-8.30, ale tobě zase spí víc Štěpa přes den, tak tím se to vyrovná. Jinak vlasy mi začaly padat taky :confounded: Mám pocit, že poslední dobou je sbírám všude po Tomovi, v okolí Toma i po mytí mi jich víc zůstává v kartáči. Zatím jsem nasadila vitamíny pro kojící, nic jsem předtím nebrala, plánuju vlasy zkrátit a uvidíme, abych za chvíli nebyla plešatá. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na nákupech dáme prcka v autosedačce na vršek vozíku napříč, nepadá nám z něj a pak se nákup vejde i pod něj. Ale dneska jsem projela, co nám chybí a je nějak více položek na seznamu (to bude asi tím, že na velkém nákupu jsme nebyli asi měsíc), takže možná budeme potřebovat vozíky dva (došlo nám hlavně pití) :grinning:
22. únor 2009 v 09:20  • Odpověz
Ahojky,
tak ještě stíhám víkendový příspěvek :grinning:
Já se musím pochlubit s nocí z pátka na sobotu. Usnul ve 22.30 a vzbudil se až v 7 ráno. Vydržel bez jídla 9 hodin :fearful: A pak spal do 9.30 :dizzy_face: Fakt paráda. Ale ta prsa, vypadala jsem jak Pamela Anderson :grinning:
Akorát ho to bohužel přešlo a dnešní noc zase 5-3-2 :frowning2: Ale i tak dobrý. Přes oběd dal svý 2 hodinky a odpoledne 45 minut a teď zase spí. Opět večer usne až o půlnoci :unamused:

Padání vlasů mě naštěstí zatím minulo. Ale prý je to normální. V těhu nepadají vůbec, tak se musí po porodu vyměnit. U nás to zvládá manža - nějak začíná plešatět :grinning: nacházím jeho vlasy úplně všude - i ve Wilíkově plíně :grinning:

Ta hrazdička teda nevypadá nic moc. Nejdřív jsem byla dost skeptická, když ji manža přinesl. Vyndali jsme z ní tu berušku a Will byl nadšen. Dokázal na ní koukat dlouhé minuty a vůbec se nenudil. Asi měsíc už ho pokládáme pod tu hrazdičku na zem a docela ho to baví. Ale nevydrží to moc dlouho :confounded: Chtěla bych nějakou další hrazdičku, aby se nenudil jen u jedný a dalo se to střídat. I těch 10 minut stojí za to :grinning:

Will začal minulý týden chytat hračky a strkat si je do pusy. Musím vše pořádně umýt. Akorát nevím, co s plyšáky - praly jste je někdy? Bojím se, aby se nezdrcli a nezničili :confused:

Jinak jsme se dostali do prekérní situace. Asi se budeme zase stěhovat. Tenhle byt je obrovský (má 95m), ale bohužel je v blbém místě a bez výtahu. Už je problém ten kočár tahat dolu a nahoru a procházky po centru nejsou pro dítě. Ach jo :unamused: Bude mi to líto se stěhovat, ale co bych pro malýho neudělala :slight_smile: Ale budeme muset jít do hypotéky. Vy máte taky hypotéku? A jak zvládáte finance? Dá se to utáhnout? Já se toho docela děsím. Hledáme byty, ale pod 2,5 mil. je to docela špatný. Najít byt, který je v dobrém místě, má aspoň přes 60m a má relativně dobrý stav je těžký. Příští týden chceme obejít banky a zjistit, kolik nám půjčí a hlavně za kolik. Jsem zvědavá, jak dopadneme :sweat_smile:

Janco: to znám :grinning: Manža mi ze začátku taky říkal, kolik toho v tý plíně bylo a přitom já tohle měla každý den několikrát :sweat_smile: Mám štěstí, že teď nemá tolik práce a chodí domů docela brzy. Někdy je i ve dvě doma. Ale spíš je to kolem čtvrtý, ale i tak super. Horší to začne být na jaře a hlavně v létě. To budu mít prcka hlavně jenom já. No, Will je přece taky jeho, takže je normální, že se dělíme napůl. Večer mu někdy nabídnu, ať jde spát, že já s ním budu, ale on odmítá, protože by stejně neusnul. Má lehký spaní, takže i v noci slyší Willa dřív, než já :slight_smile:
Tomík má asi v sobě zabudovaný budík :grinning: To Will si jí porůznu. Aspoň si můžeš naplánovat procháky. Já můžu jít, až po jeho jídle, takže jsem většinou už hodinu oblečená a připravená a čekám, kdy se mu zachce se najíst. Musím se přiznat, že někdy na to nemám nervy, tak mu dám, i když by měl jíst třeba až za hodinu. Prostě mu to vnutím a on vydrží ty dvě hoďky v klidu v kočárku.
Ono se prý můžou příkrm už od 4. měsíce, ale pro kojený je to od ukončeného 6 měsíce. Snad to bude v pohodě a nebudou tu novinku odmítat. To už pak bude jiný kafe a můžeme se i scházet v reálu a ne jenom na netu :grinning: Jo ale ta návštěva u mě platí. Ale nechám to na vás, až se vám bude chtít. Chápu, že jet tak daleko se vám možná nebude chtít :wink:
Plína taky nevydrží. Všechny protekly i u nohou i vrchem. Když tam pošle velkou nálož, tak ani šance. aby to plína pobrala. A když ho vezmu pod zadkem, abych ho přenesla, tak to stejně vytlačím ven :grinning:
Will posledních pár dní strašně často blinká. Už se i několikrát zakuckal, že se dusil :confounded: Taky se to Tomovi stává? A blinká po každým jídle?

KAtch: chápu, že nevydržíš nedat. Já mu to někdy večer dám dřív, když vím, že by šel spát, ale nějaký enormní hlad nemá a bez mlíka neusne. Jsem si ho nejspíš naučila usínat po 8-9 kojení. On se napije, usne mi u prsu a já ho jen přenesu do postýlky. Snad bude umět usnout i bez toho. Ale přes den usne v pohodě bez toho, tak snad jsem si na sebe neupletla bič :sweat_smile: Když se s přítelem střídáte, tak je mu odpuštěno :grinning: Nutrilon si nech, až by bylo opravdu nejhůř, ale jak říká Janca - 6 měsíců se blíží. Vy to máte za pár :wink:
My bereme na nákup vždycky i podvozek a hlubokou korbu. Nechci, aby něco chytil, tak ho nechávám zavřenýho uvnitř. Ale nesmíme se dýl zdržet, to se uvnitř vzbudí, vzteká se, že nic nevidí, tak ho stejně potom musím vyndat. Takže příště už jedeme v autosedačce :grinning:
Will my už pěkně dokáže drtit prst, kyž ho chytne do ruky. Opravdu nic příjemnýho. Naštěstí tyhle tendence drtit nemívá často :grinning:

Mám na vás dotaz - když vám třeba kluci sedí na klíně a můžou koukat kolem - jak dlouho to vydrží? Willík se chvilku kouká a pak se začne vztekat a nebaví ho to. Ale ve chvíli, kdy se postavím, tak je v klidu. Prostě se mu nelíbí jen mi sedět na klíně. Když je čelem ke mně, tak to jo, ale čelem do prostoru, kde se nic neděje, to ho nebere. A nutí nás tím pádem s ním chodit a těch jeho nevím kolik kilo se už pronese :confounded:

Jdu dělat večeři. Mějte se a zase brzy :wink: Příští týden v úterý nás čeká kontrola TBC a ve středu kyčle - doufám, že bude vše v pořádku :slight_smile:
22. únor 2009 v 19:16  • Odpověz
Oprava hrubky mi (ne my): Will mi :sweat_smile: už pěkně dokáže drtit prst, kyž ho chytne do ruky. Opravdu nic příjemnýho. Naštěstí tyhle tendence drtit nemívá často.

Neodpustím si tu opravu :grinning:
22. únor 2009 v 19:20  • Odpověz
Ahojky,
tak rychle, myslím, že prcek bude každou chvíli vzhůru :grinning:

Verb: Radši se nám ani nechlub, to my si s Katch o tomhle můžeme nechat jen zdát, já jsem se dneska krásně vyspala u 5-3-3 a ty píšeš, že hrůza :grinning: Hypotéku máme už 4. rok, brali jsme si ale jen 800 000,- a tak to máme vypočtené na 15 let, s 5 letou fixací a splácíme měsíčně 5900,- Kč. Zatím se splácením nemáme problémy, ale na rodičáku už to bude asi horší, ale máme něco ještě našetřeno, takže se toho splácení během mého pobytu doma nebojím, myslím, že to zvládneme. Příští rok nám tedy končí fixace a musíme se rozhodnout co s tím dále, zda co půjde umořiit, aby jsme zase nepřepláceli jen na úrocích, asi se budeme rozhodovat právě podle výše úroků. Už tahle jsme si spočítali, že jim dáme asi o 220 000 Kč víc, je to děs. Jinak my máme 3+kk, 62 m2 + 3 m2 sklep a tehdy jsme to kupovali za 1,6 mil. teď jsou ty ceny ale o dost výše, chce to dost hledat a rychle reagovat, ty dobré nabídky jsou většinou rychle pryč. A vy chcete spíš novostavbu a nebo i starší panelák, činžák? Jinak mě vlasy začaly padat až minulý týden, do té doby jsem taky neměla problém, tak tě to možná ještě čeká, ale nechci strašit, třeba se ti to vyhne. Já dneska byla mírně zděšená, když jsem zjistila, kolik jich zbylo na kartáči po mytí vlasů, no snad to brzy přestane. Taky mám pocit, že Toma vše baví jen chvíli, dřív miloval sedět opřený o mě, teď už ho to také moc nebaví a chce se nosit, ale já zatím odolávám, zatím ještě docela dlouho vydrží na mých nohách čelem ke mě, takže to řeším touhle polohou. Včera byl na těch nákupech zlatej, spal jen tu svou půl hodinu a pak vydržel skoro 1,5 hodiny koukat a jen párkrát lehce protestoval, ale to to zachránilo chrastítko. Asi když se s ním jezdí a on může čučet ven, tak je to v pohodě. Jinak se nám ale docela dost poblindil, sice jsem měla věci na převlečení, ale nenašla jsem tam žádný prostor, takže v tom musel chudák zůstat, ale já ti mám pocit, že mu to ani nijak nevadí. Jo a blindíme stále, v noci skoro vůbec, protože po nakojení hned usne a nemrská sebou, ve dne blinkáme většinou po jídle a pak i třeba 2 hodiny od nakojení, někdy méně, někdy více. Ale žádné zlepšení zatím nepozoruju. Jo a zakuckáváme se taky, ale zatím si s tím vždycky poradil sám, jenom jednou jsem byla v šoku, když mu to šlo i nosem :astonished: :confounded:

Tak a je vzhůru takže zatím papa
23. únor 2009 v 08:27  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:
tak jsem zpátky z hor, byla to paráda :sunglasses: Teda až na to že celej tejden sněžilo a my pořád odhazovali sníh :stuck_out_tongue_closed_eyes:
pomalu vás dočítám, tak mi dejte trochu času.

Ale mam novinku, v tejdnu se začal Pepča otáčet na bok, druhej den na to se překulil na břicho, ale pořád tam měl tu ruku a nevěděl co s ní. No a když přijel taťka v sobotu, tak se zase překulil a po chvíli snažení tu ruku vytáh a šup, pás koníky :slight_smile: Teď už to dělá rychlejc, dokonce udělal i kolo, ze zad na břicho, zvedl hlavu a šup na záda :sweat_smile: Takhle ho už opravdu nemůžu nikde nechat, je to docela brzo, ale kila na to má, tak proč ne..

Pořád bojujeme s tim mlíkem, tam byl jinej režim, naučil se spát v osm, to víte bez elektriky se chodí spát brzo ale vstával přes noc dvakrát a tak mlíka bylo dost, jenomže teď doma spal devět hodin a zase jsem na suchu. Asi jsem v noci odstříkala málo.

Snad vám to dneska všechno popíšu, byla tam sranda, ale náročný se přizpůsobovat novýmu prostředí, navíc jsme spali všichni pohromadě, tak jsem se bála že je bude budit. Ale sami říkali že chtěj taky takhle hodný mimčo :slight_smile: Jo ale nosit ho moc nechtěli, boleli je hned ruce a záda :grinning:
23. únor 2009 v 08:47  • Odpověz
AHOOJ

Kačko vítejte v klubu obracečů :grinning: :grinning: Je to sranda viď? V sobotu mi Štěpánek úplně "utekl" z hrací deky, šla jsem si pro pití a když jsem přišla, tak byl mimo deku na koberci a pásl :slight_smile:
Na horách to muselo vypdat jak v mrazíkovi :grinning: protože i v Praze bylo ještě o víkendu fakt hodně sněhu.

Verb. Štěpán teda vydrží u mě na klíně, ale pro mě už to není moc příjemný, hrozně sebou šije a kope mě. Takže vlastně nevim jak dlouho by tam vydržel on, já ho totiž po 5 minutách dávám na zem :grinning: Nejvíc je teď na zemi na těch hracích dekách, jinde ho už fakt nemůžu nechat ani sekundu bez dozoru :unamused:
Hypotéku máme, ale půjčovali jsme si jen půl mega, takže splátky nás nějak netrápí, jsou opravdu nízký. S tím bydlením se nedivim, že vám teď to centrum nevyhovuje. S kočárkem a vůbec s malýma dětma je to nic moc. To je tak dobrý bydlení pro mladý bezdětný lidi anebo už s odrostlýma dětma. Ale ceny bytů teď trochu klesly, ne? i když nevim jestli neklesly jen ceny bytů v paneláku.

Jé tak jsem toho moc nenapsala, Štěpula už na mě houká, vzbudil se. Tak zatim pa
23. únor 2009 v 11:27  • Odpověz
Ahojky,
Kacko vítej, to jsme rádi, že jsi někde nezapadla a neumrzla. Netrpělivě čekáme na vylíčení zážitků z tvého spartánského pobytu. To mi chceš říct, že Pepíno v noci chrupká 9 hodin v kuse? Pokud ano, tak mě by se asi prsa rozskočily, to snad ať se mi dál budí častěji. Vůbec nechápu, jak to s prsama budu dělat, až najedeme na ty dokrmy, protože teď už je mám někdy po těch 3-4 hodinách hodně naběhlé a nevím, jak se to tedy upraví, když místo kojení budeme krmit kašemi atd. a oni budou muset čekat déle.

Tak koukám, že už se všichni obrací, jen ten náš lenoch nic :angry: :grinning: Asi mu budu muset významně vyčinite, že je nejstarší a fláká se :grinning: Řekla bych, že přes tu jednu stranu, na kterou se umí dostat na bok, se snaží dostat i na to břicho, ale zatím mu vždycky kousek chybí, zasekne se, nejde to a tak na to kašle. :angry: No snad se polepší, zase tu budu závidět, jak u pasení. :grinning: :grinning: Vaši kluci na to asi přišli sami, tak ho asi nemám šanci nějak donutit nebo více motivovat co? JO a od víkendu má nové hraní, vyplazování jazyka, tak doufám, že ho to přejde jako cucání dolního rtíku :grinning:
23. únor 2009 v 11:55  • Odpověz
autor
Tak ten drak konečně usnul :slight_smile:
Takže sestra bydlí opravdu na samotě, je to tam nádherný, lákala mě na azuro, prej krásná modrá obloha, přijeď, je tu protažená i cesta v lese, tak přivez kočár, budeme jezdit ven.
Přijeli jsme v neděli a už pomalu začlo sněžit a jak asi tušíte, nepřestalo celej tejden, jen ve středu, to bylo mínus pět, zataženo ale nesněžilo, tak jsme vyrazili na sjezdovku, sestra lyžovala a já vozila kočár. Lyže totiž máme u rodičů Pepy a sestry přeskáče mi jsou malý, tak jsem se ani nemohla svíst :unamused: Ale aspoň nějaká změna.
Cesta v lese protažená samozřejmě nebyla, čekali až přestane sněžit aby to mělo smysl, takže se nemohlo ani nikam vyjet, jen na zahradu do takovýho koridoru, co tak maj odhrnutej. A tak jsme se zabavovali skákáním do sněhu, bobováním a střílením ze vzduchovky.
Co se týče těch podmínek, tak to šlo, chodí se na chemickej záchod, kluci samozřejmě ven. Už jsem z toho byla tak zblblá, že jsem přijela domů a na záchodě chtěla házet toaleťák do kýble místo do záchodu :grinning:
teplá voda se ohřívá na kamnech, to problém není, takže koupačka v takový tý malý plechový vaničce. To mam dokonce na fotce. Pepča se tam vešel tak akorát, se mnou už to bylo horší, ale člověk si zvykne na všechno a mě se to docela líbilo. Jsem na takový podmínky zvyklá, takž emě to problém nedělalo. Teplo bylo v tý jedný místnosti, kde se vařilo i spalo. Blbý je že u země jim táhne a nahoře je hicák. A když se šlo spát, bylo tam 24 a ráno 18. Pepča tam spal daleko hůř jak tady doma, ale zase tak hrozný to nebylo. Oni spěj od osmi do osmi, takže šílenej maraton a to jsem vstávala tak ve dvě, pak v šest a v osm. Musela jsem v těch šest docela přemlouvat ať ještě spí, naštěstí byl hodnej a tu dvanáctku dal :slight_smile:
cestovní postýlka se osvědčila, opravdu výbornej vynález za rozumnou cenu. A jak je tam to závěsný lůžko, tak se daj všechny věci dolů pod to, což se mi docela hodilo, protože oni tam zrovna moc místa nemaj.
Zkrátka to tam bylo výborný, chtěla jsem zkusit jestli to zvládneme někde jinde než doma a fakt to těm dětem vůbec nevadí. Oni jsou přizpůsobivý a nemaj s tim problém. Bála jsem se aby tam něco nechyt a to taky ne, nemá ani rýmu.

teď tu musim poklízet a prát, takže vás asi dočtu časem, jen jsem tam postřehla, že Štěpula taky rotuje, tak to je super, jen si říkám, jestli je to normální takhle brzy, ael ve čtvertek jdeme k doktorce, tak uvidíme co na to řekne.

Pepu teď chytly záda, tak je to takový náročný, všechno se snažim dělat za něj, nosit dřevo, vanu na koupání a tak, takže taky potřebuju víc času na odpočinek. Navíc jsem tam na tý samotě zhubla dvě kila ajsem taková vycucaná.

tak se zatim mějte a Verb já jsem pro ten sraz klíďo, jen bych počkala až odezní ta chřipka.

Jo a došla mi už ta kniha o masažích dětí, na kurz jdu v březnu a dneska jsem zkusila masáž břicha a vyšel z něj maxi dlouhej prďák a čtyřikrát se podělal :grinning:
23. únor 2009 ve 14:37  • Odpověz
Kacko vítek zpátky :slight_smile: Vidím, že jsi se měla výborně. Docela závidím, že jsi vypadla. Tady je hnusný počasí, nedá se dýchat. I když ty jsi vesničanka, tak tebe se to vlastně netýká :grinning: Tý jo, ale stejně jsi odvaha, že jsi se takhle vydala do zatoulaných končin. Fakt polní podmínky. A ještě doma pokračuješ - ty jsi opravdu žena do nepohody :wink:
Jaktože nemáš mlíko? :fearful: Will taky prospí 8-9 hodin v kuse, takže jedno prso se vyprázdní až tak po 9-10 hodinách a to druhý čeká ještě další 3 hoďky na další krmení. A mlíko pořád je. A to Pepča protestuje a oznamuje, že tam nic není, nebo jak to víš? V tom musí být nějaký zádrhel :confused:

My jsme dneska vyrazili do ČS a dozvěděli, že nám půjčí, ale asi bude lepší zastavit byt našich, abychom měli nižší úroky. Je to docela risk a nevím, jestli to našim udělat. Oni by asi souhlasili, ale mít oba dva byty zastavený :confounded: Chceme koupit normální panelák, do novostavby nejdem. Je to strašně předražený. A my potřebujeme půjčit 100%. Těch pár našetřených peněz (já nejsem šetřivka), co jsme měli, jsme dali za stěhování do tohohle bytu. Opravdu jsme to tehdy nevymysleli. Bydleli jsme taky v Karlíně, ale v 1+1. Po otěhotnění jsme začali hledat výměnu a nějak jsme "přehlédli", že je to 2.patro bez výtahu a blbý místo. Říkali jsme si, že to nějak uděláme. Prostě kde nejsou zkušenosti... :grinning:

Sorry za info o Willově spánku - už radši nebudu informovat :grinning: Janco já za to nemůžu, ale pro mě je to strašný spát 5-3-2. Už po druhý takový noci jsem nepoužitelná a Will má jen koukací mámu a nějakou aktivitu z mé strany nemůže čekat :unamused: Možná to bude tím nedostatkem železa. Gyndař mě poslal na odběr krve, ale já se tam ještě nedostala. Ale už jsem si byla dneska zjistit, kde ti odběráři sídlí, tudíž tento týden tam snad dorazím a nechám se vysát :grinning:

Janco ty už vybíráš židličku? Já se těším, až bude Will jistě držet hlavičku a nebude s ní kinklat ze strany na stranu a ty už řešíš židličku :grinning: Máme jí slíbenou od švagrový už z dob těhu, tak doufám, že bude dobrá. Já se tě pak poptám, zda odpovídá apoň základním standardům. Ty to máš vlastně docela blbý - máš prcka nejstaršího, takže vše zjišťuješ a zažíváš dřív a my se jen vezem :grinning: Za to ti patří velký dík :wink:
Will se na břicho neobrací. Jen na bok, a to spíš v noci. Na dece se obracet nějak nechce. ALe četla jsem tady na koníkovi, že na trénování existují nějaké rehab. cviky. Ale je to dle mého názoru zbytečný. Prý to mají dělat až mezi 4-5 měsícem - času dost :wink:
Mlíko se upraví dle potřeb mimin, podle mě. Vždyť některý maminy kojí i do tří let, a to dítě už určitě jí normální stravu. Takže se zmenší laktace a prsa se přizpůsobí. Já už je vůbec nemám tak velká jako na začátku. Po porodu 4, pak 3, teď tak 2-3 podle množství mlíka.

Katch a to Štěpánek na tý dece vydrží dlouho? Will tam vydrží těch 10-15 minut sám, potom vyžaduje pozornost. Aby jen tak ležel to u něho nehrozí.
Jo a jaro prý nebude jen tak brzo. V březnu má být dom 8 nad nulou, teplotně podprůměrně :angry: A já se těšila na jarní procházky. My tady v centru nemáme sníh vůbec. Z okna vidím, jak padá a na autech se to občas udrží a to je vše. Už abychom byli odstěhovaný :slight_smile:

Jdu udělat tousty na večeři a Willík má asi zase hlad.
Tak zase příště... uvidím klíště :grinning:
23. únor 2009 v 19:02  • Odpověz
Zítra budu bez netu, tak ještě něco písnu. Budeme reklamovat ten modem. Odpoledne jsem měla rozepsaný příspěvek a opět nevim co se stalo, ale zmizlo mi to a pak už jsem neměla nervy psát to znovu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kačko tak to jsi si hory pěkně užila, jen škoda, že nevyšly i ty lyže. To by bylo super odreagování. A to přetáčení na břicho je každopádně brzy, já se na to ptala a měl by to umět v pátém měsíci :grinning: Což by ovšem moje neposedný a akční dítko asi nevydrželo :grinning: :grinning: Pepča Ti spí taky dobře, závidim. Mám to asi nejhůře spící mimino, přes noc teda :unamused:

verb. to se nedivim, že nechcete do novostavby, protože to je úplně nehorázný kolik za ty byty chtěj :stuck_out_tongue_closed_eyes: U nás v okolí skoro všichni známý co sháněli byt, tak koupili novostavby a snad nikde se to neobešlo bez problémů a nebylo to včas hotový. Zpoždění předání je klidně i půl roku, což by mě dost naštvalo, protože o ten půlrok museli platit navíc pronájem :angry: Tak to jsem na Vás zvědavá co koupíte :slight_smile: Toho vašeho nynějšího bytu bude ale vážně škoda, protože 95m je fakt luxusní, to by mi tak akorát vyhovovalo :slight_smile: My máme tak těch 62m jako píše Janča, ale máme 3+1 a ne 3+kk a o to jsou ty místnosti bohužel menší :unamused: Pro 4členou rodinu je to málo, takhle ve třech to jde, ale úložných prostorů bysme stejně potřebovali víc.
Jinak Štěpánek na dece vydrží sám někdy třeba i půl hodiny, hraje si sám s těma hračkama = buší do nich o 106, točí se dokolečka, strašně u toho vykřikuje a tak... Ale někdy ho tam jen položím a on už začne řvát, že tam nechce bejt, takže jak kdy... Nebo začne po pěti minutách brečet, tak jdu k němu a chvíli si sním hraju a pak je zase v klidu, tak můžu zase na chvílku odejít :wink:
Jo a tousty jsme dneska taky večeřeli :grinning:
23. únor 2009 ve 21:40  • Odpověz
Ahojky, tak koukám, že byl toustový večer :grinning: :grinning: Já tedy už dopo zvládla uvařit zelňačku, odpo jsem měla na návštěvě ségru a chtěla jsem si jí užít a ne u toho běhat okolo plotny, dneska přijedou rodiče, takže si teď užívám společnost. Včera jsem ani nevyjela ven, bylo tak hnusně, že jsem i já odolala procházce, jednu dobu už jsem se chystala, ale zase začalo lejt, tak jsem se na to vykašlala, s deštníkem a fujavcem nad hlavou mě to tedy venku nebaví. Tak snad to bude dneska lepší, i když podle pohledu ven to moc nevypadá. U nás zase přes noc napadl sníh, už mi ta zima připadá nějaká dlouhá a studená. Minulý rok touhle dobou bylo venku těch 18 stupňů, kdy k nám zavál ten krásně studený vzduch z jihu. Když tak vzpomínám, tak mi teď došlo, že v tuhle dobu loni se ve mě už klubal Tomík :grinning: :grinning: Tedy, to to uteklo opravdu jak voda.

Katch: Tobě jsem ještě zapomněla odepsat, že ty kotlety nebyly tak vysoké, že by nešly usmažit na pánvi, do každé kapsy v kotletě se vešel jeden plátek moravského uzeného a 2 plátky jablíčka, takže jsem to normálně usmažila na pánvi, ve friťáku se dělaly hranolky. S tím přetáčením na bříško jste mě tedy uklidnily, ty vaši drobci jsou zase napřed a my vás jen nestíháme, uvidíme, kdy se připojíme k obracečům :grinning: Jinak u nás je to s dekou stejně jako u vás, někdy tam jen leží a čučí, co se děje kolem něj a vydrží tam bez naší pomoci klidně 20-25 minut, někdy řve, jen co ho tam dám, takže se mu tam musím věnovat, ale už opravdu nevím, co mu na ní ukazovat, u nás to zachraňuje růžový medvěd a teď docela kouká na takový klíč od Chicca, je tam pro něj nový zvuk, tak to vydrží chvíli pozorovat. Já tedy zatím v našem bytečku využívám každý prostor, jsem zvyklá z domova na 2+1, takže tohle mi přijde velké, ale je fakt, že ty úložné prostory začínají docházet, asi to bude i tím, že v obýváku to mám zatím tak vzdušné, že tam není žádná skříňka, chystáme se na nízké skříňky podél zdi, ale zatím jsme na nic hezkého nenarazili a nějak nám chybí insipirace a mě síla na to, to naplánovat, musím se do toho pustit a nějak to pomalu začít dotahovat.

Kacka: Tedy krásné vylíčení bojových podmínek, jo a s tím záchodem a papírem tě plně chápu, pamatuju se, že po návratu z dovolené v Řecku, jsem řešila podobný problém a srovnalo se to asi až za týden :grinning: A boby, jééé na těch už já nebyla roky, už se těším jak budeme příští rok brázdit s Tomem, i když při naší smůle příští rok v Praze nespadne jediná sněhová vločka :grinning: :grinning: Sníh nám tu teď také skoro roztál, ale přes noc zase něco napadlo, ale už to nebude na brození se a klouzání po ledu. Jinak úplně zírám, jaký je Pepíno šikulka, vy bouráte veškeré mírové i výkonostní tabulky :grinning: Jinak se prosím tě neudři a co jde tak odlož, aby jsi nedopadla jak Pepa, kdo by pak choval Pepína.

Verb: I jen se nám chlub se spaním, já to tak nemyslím :grinning: jen si vždycky říkám, že takových časů my nedosáhneme, jedeme jak Katch, jen naštěstí Tom po najezení a přebalení vždycky dál chrupká a nevyžaduje hrají ve dvě v noci :grinning: Na kolik vám vypočetli tu splátku v připadě, že chcete tedy půjčit těch 2,5 mil.? To musí být měsíčně pálka, to bychom tedy z našeho skrovného domácího rozpočtu nejspíš vůbec neutáhli. Jinak já tuhle koukala na hypotéky na netu a tam jsem zjistila, že to všude je skoro stejný, tak uvidíš, jestli vám někde nabídnou něco lepšího. JO a s tím železem, v lékárně by se normálně dal bez receptu koupit ten Aktiferin, co jsem ho brala v těhu, tak to zkus, pár kuliček denně tě nezabije a třeba to pomůže. JO a židličku, tu vybírám hlavně kvůli tomu, že Tom má v březnu svátek a moji rodiče mu jí chtějí k tomu dát, takže jsem vybírala s předstihem. Ale zrovna včera jsem se s nimi dohodla, že jí koupíme až později, aby i tu zatím zbytečně nestála a neběžela záruční doba. Dávala jsem tu odkaz na tu, co jsem vybrala. Jinak dost věcí dědíme od švagrové, nabízela mi i židličku, ale vzhledem k tomu, že se snaží o mimčo, tak by nám to s vystřídáním asi nevyšlo, a hlavně už chci také něco svého, takže jí budeme kupovat sami. Ale asi zkusím na švagrovou zaútočit se sporťákem a pak bych si koupila jen ty golfky, tak uvidím, jak uspěju.
24. únor 2009 v 07:50  • Odpověz
autor
Tak já jsem zkoušela ten test dát Pepču na břicho a schovat mu ruce. Docela byl vykulenej, zvedal hlavu jak kdyby ani nevěděl že je tam nemá, chvíli se trápil ale pak je vysoukal a začal se řehnit :grinning:

S tim mlíkem vůbec netušim co se děje, ale zatim to vždycky nějak dopadne, kojim ale z obou, protože obzvlášť to jedno je fakt skoro prázdný, netušim proč. Ale třeba se to snižuje, protože už toho tolik nepotřebuje. Piju litry vody a čaje a v noci poctivě odstříkávám. Kdybych neodstříkala, tak sice budu mít ráno prsa nalitý, ale přes den se ta laktace ještě sníží. Je to věda :unamused: Ale neřešim to, chci kojit a jen kojit, takže mu to stačit musí, ostatně je vyžranej dost, tak mu trochu strádání neuškodí :grinning:
Ve čvrtek jdeme k doktorce, tak zase bude koukat. A taky nás na čtvrtek pozvali na kontrolu TBC. Tak to zase budeme cestovat po okolí po doktorech.

Verb a vy si teda nedáte pokoj s tim stěhováním :grinning: Ale není divu, prej když si lidi stavěj barák, tak teprve třetí je takovej, jak to lidem potom vyhovuje. Taky by sme tu teď udělali pár věcí jinak, ale my se teda stěhovat určitě nebudeme. Teda budeme, ale to až na tu loď :slight_smile:
My máme taky menší hypotéku, asi 700 000Kč, a navíc to máme jen na pár let, radši teď víc strádáme, nechceme bance zaplatit moc peněz navíc a na lodi už hypotéku platit nechceme vůbec.
Jinak ty ceny bytů to je prostě maso, nám barák stál i spozemekem 3miliony a to je skoro stejná cena jak za byt, je to předražený jak prase :rolling_eyes: Teď je to navíc dost hop trop, kdo ví co bude s cenama bytu za půl roku, jenže jestli chcete prodat tenhle co máte, tak je to prašť jak uhoď.

Janco a ty vaříš zelňačku :astonished: :astonished: :astonished: To by se Pepča asi ještě dva dny vznášel u stropu :grinning: Tomík je teda dost odolnej. Já se pořád vyhejbam i čerstvýmu pečivu a přijde mi že to má pořád hrozný. Koupili jsme i ty probiotický kapičky a prd, a to jsem volala kvůli tomu doktorce, jestli jsou tak dobrý, jak jsou drahý a ta mi je doporučila. Se fakt zbláznim a to sebou mrská jak divoch a prdí a prdí, ale stejně se mu vždycky něco zasekne :unamused: Teď teda zkoušim ty masáže, tak uvidíme jak to bude dál.
Ale jinak si absolutně nestěžuju, protože mi spí celou noc, jen ho občas vemou ty prdy, ale to kupovidu nějak vyprdí a spí dál.

Navíc jsme teď posunuli trochu ten režim, zvyk si usínat mezi osmou a devátou a vstává pořád mezi sedmou a osmou. Sice tam k ránu už jen leží a čumákuje, ale neheká a je hodnej :slight_smile: S koupáním to začíná bejt maličko problém, protože koupeme ve vaničce dole v obýváku kde je teploučko, jenže teď už se tam děsně mrská a máme mokrej koberec a navíc se do tý vaničky už skoro nevejde. Snad bude brzy držet víc tu hlavu, abysme ho mohli koupat ve velký vaně :slight_smile:

Holky vy všichni máte ty hrací deky a ty hrazdičky? My totiž máme jen takovou hrazdu na postýlku. Dneska třeba vydržel hrát si s něčim a teď u toho usnul, ale jinak má v postýlce málo místa na to rotovat a nebaví ho to. Občas ho dám jen na deku na zem a tam se vyblbne, ale má tam jen poházený hračky, nic nad nim. Tak nevim, ale jestli to s nim půjde takhle dál, tak bude za chvíli stát a hrazdička bude na nic.
Ta kamarádka, co sem se jí smála, že měl její kluk osm kilo ve třech měsících, tak mu je osm měsíců a už stojí :astonished: No a protože můžeme počítat, že budeme mít Pepča dost podobný míry, tak to bude stát taky ve stejnou dobu. A my objednali na léto loď na Lipno s tim, že ještě nebude stát, že to bude pohoda :astonished: Ono by to teda bylo lepší, aspoň by se naučil chodit v létě a ne v zimě.

Katch tebe teda absolutně obdivuju, já když jsem jen trochu nevyspalá tak jsem mrzutá a ta péče mě vůbec nebaví. Já užjsem zkoruhla i to usínání, prostě ho tam položim, zhasnu a je klid. Odříhávání po nočním kojení už trvá fakt chvilku a už nepřebaluju, tak to kojení je za dvacet minut hotový. Fakt je to pohoda a to že mi dítě kouká a chce si hrát, to teda naštěstí ani náhodou. A to v postýlce když zhasneš brečí? Pepča tam taky heká třeba čtvrt hoďky než vytuhne, ale nakonec usoudí že se asi pořád spí, tak to taky zalomí.

No a židličku jsme teda ještě neřešili, ale my rozhodně nic kupovat nebudeme, něco spíchne manžel. Sice to nebude polohovací, ael to přežijeme. Nebo budeme postupně uřezávat nohy :grinning:

Už se rozčiluje, tak kopíruju a posílam :slight_smile:
24. únor 2009 v 09:26  • Odpověz
Kacka: Jen v rychlosti, mám asi tak 10 minut do jeho probuzení, jedeme na půlhodinky :slight_smile: Zelňačku dělám z kysaného zelí ze sklenice a musím říct, že jsem poprvé měla strach, ale dopadlo to v pohodě, tak jsem jí včera udělala znovu, já jí totiž miluju :grinning: Ale do luštěninových jsem se zatím nepustila, i když jsem četla, že od 3 měsíců by se to mělo začít zkoušet, tak na to odvahu tedy nemám. Jinak rohlíky a chleba jím také min. jeden den staré, jen sladké pečené jím ten den a zatím také bez reakce, ale Tom je fakt bezkolikový hned od začátku, vyprdí se sám a ani moc často neprdí. Dopo jsem pekla novou bábovku, vůbec se nechtěla dodělat, tak teď zvrchu vypadá krásně, jsem zvědavá jak vevnitř. Jinak s tím stáním dříve mě to také napadlo, když jedete jak draci, ale třeba se někde na chvíli zaseknete a prodlouží se to, i když jak píšeš, určitě je lepší učit dítko chodit v létě a ne za marastu v zimě, což nás asi skoro všechny čeká. Už ho vidím, jak se válí v tom rozbředlým sajrajtu. :grinning: :grinning: My to tedy se spaním máme stejné, při večerním usínání křičí, ale teď manža přišel na to, že když nad ním lítá VZP beruškou, tak se uklidní, čučí na ní, směje se a pak může klidně odejít a on to za chvíli sám zalomí. V noci mi usíná ihned poté, co ho dám do postýlky, nemám s tím žádný problém, a to i přebaluju. Asi 2x jsem se na to vyprdla a vždycky se mu udělaly takové červené flíčky na penisu, doktor říkal, že je to reakcí moči s plínkami, takže přebaluju i v noci a je fakt, že od té doby zase nic, takže přemůžu svou lenost a jdu :grinning: Mám hrací deku s hrazdičkou a teď jsem mu od tchýně k svátku objednala hrací deku s nějakýma vychytávkama, tak uvidíme, jestli ti na ní vyhraje. Tomáš je totiž v postýlce takový neakční, jen tam leží, kouká na kolotoč a hraje si s věcmi co má po straně (hvězdička a pejsek), ani se tam moc neotáčí na ten bok a na dece mi to dělá, takže trávíme více času na dece a méně v postýlce. Jinak s mlíkem a bojem s ním držím palce, ať to zvládnete, já mám tedy někdy také pocit, že to prso je měkké, ale když pak vidím, kolik toho vyblindí po kojení z něj, tak zase tak prázdné nebude. Jak jsme si už psaly, asi je líný sát to zadní mlíko a je rád, že mu to teče, já takhle slyším, že hodně to teče tak 5 minut a pak už musí tahat, Tom tedy naštěstí líný v tomhle není a stačí mu jen jedno prso a když u toho nedělá kraviny, tak jí i poměrně soustředěně. Jo a ta fotka s tou plechovou vaničkou je super. :grinning: :grinning:
24. únor 2009 v 11:18  • Odpověz
Ahojky,
jen v rychlosti.
Byli jsme na tý kalmetizaci a všechno ok. Máme přijít za 11 let :grinning: Mně to přijde tak absurdně daleko a za chvilku to bude tady :sweat_smile:

Katch dlužím odpověď na dotaz, proč vás čtu v mobilu. Protože zapnout pc a číst znamená, aby Will spal, nebo aby si aspoň hrál a nepotřeboval mě. Což se přes den v podstatě nedaří. Tak mám net v mobilu a čtu si vás tam. Někdy i v noci při kojení :slight_smile:

Kacko jsem se zasmála s tou židličkou :grinning: Zlatý český ručičky :slight_smile:

Nefunguje mi kopírování textu - nejde mi ho označit, tak doufám, že se neztratí :angry:
Pa zase večer...
24. únor 2009 ve 14:34  • Odpověz
Ahojky, tak koukám, že si zase budu psát sama. :grinning:

Verb: Gratulace ke správné kalmetizaci :slight_smile: My doteď nemáme ani pozvánku, příští týden jdu k pediatrovi, tak se na to zeptám, pupen se nám už zatahuje, ale stále tam je, tak nevím, jestli Toma tedy naočkují tou hexavakcínou nebo ne. No a za 11 let, to chápu, že si to nikdo z nás nebude pamatovat, ale on nás určo pediatr upozorní, já mám pocit, že ten tetanus se má píchat každých 10 let i dospělákům, já tedy na přeočkování byla.

Tak a teď se musím přiznat, co se mi včera povedlo udělat Tomovi: stříhala jsem nehty a co mysllíte, že se mi povedlo? No správně, chudáka jsem ho stříhla. :astonished: :confounded: Stříhala jsem nehet na palci a on sebou škubl a bylo, fikla jsem ho do vršku prstu, krev tekla, on na to nic, jen mi tedy trvalo dost dlouho než se mi to podařilo zastavit, furt s tou rukou máchal, nevěděla jsem, jestlii mu na to můžu dát nějakou dezinfekci, když si ty prsty furt ocumlává, nakonec jsem mu palec zabalila do sterilního čtverce a asi za 15 minut to přestalo kapat. No, můžu vám říct, že mi tekly slzy jak hrachy, že jsem mu způsobila bolest, že jsem příšerná matka, která ani není schopná ostříhat dítěti nehty. Tom to tedy nesl statečně, nejdřív vůbec nic, začal se čertit asi až po 5 minutách, kdy mu už asi lezlo na nervy, že mu furt držím ruku a nechci mu jí pustit. Takže jsem zbytek nehtů neostříhala a ranní odměnou mi byly 4 záseky v jeho obličeji na pravé sraně, je jak pirát. :grinning: Takže jsem opět vzala do ruky nůžky a ostříhala palec na druhé straně, který to nespíše způsobil.
Jinak byl Tom včera zlaté dětsko, kdyby byl každý den takový, to bych snad ani nevěděla, že mám dítě, hrál si sám, kňoural asi jen 4x, předvedl se ve skvělé náladě i před mými rodiči, zubil se na ně a smál i chvíli nahlas, takže rodiče z něj byly zase celý paf. Navečer byl tak unavený, že to zalomil na celou hodinu místo na půl a i večer šel do postýlky naprosto bez protestů. Tak doufám, že si to nevynahradí třeba dnes a nebude zlobit celý den.
25. únor 2009 v 07:52  • Odpověz
autor
AHOJ
Janco neboj, jsem tu zase já, já mám totiž taky zlatý dítko :slight_smile:
večer usnul v půl devátý a my v deset, tak jsem po půlnoci poctivě vstala a kvůli mlíku odstříkala a pořádně, jenže ten zlaťoušek se asi probudil a začal : cucal prsty dvě hodiny v kuse, hrozně u toho mlaskal, jenže já prsa prázdný :angry:
Tak jsem to ve dvě nevydržela a zkusila to, naštěstí se něco vytvořilo a nakonec mu to stačilo. Další nášup si vyžádal asi v půl sedmý a už neusnul. Zalomil to teď v osm, kdy jsem vzbuzená a najedená a mam tu zase co dělat.
Ale jinak je výbornej, hraje si se mnou a povídá, pak trénuje to jeho převracení a pak z toho většinou na půl hoďky před krmením zase usne, jen ho položím do postýlky a dam mu dudlíka a do minuty je tuhej :slight_smile: Bez dudlíka se pořád kroutí a mne si oči a heká a nemůže zabrat.
Večer ho už vůbec neuhoupáváme, dám ho do postýlky, pohladim, řeknu že jde spát a zhasnu a necham ho tam. A většinou usne :slight_smile:

Nehty mi radši stříháme ve dvou, když ho nakojim a on vytuhne na mym břiše, tak mu to stříhá Pepa. Aspoň by to bylo na něho :wink: Stačí že já už jsem ho asi tříkrát poškrábala nehtem a to je stříham až ke kůži, ale on se tak kroutí, že se to prostě stane. Ono se to naštěstí mezi jeho škrábancema ztratí :grinning:

Verb a ta kalametizace: máte tam ještě vůbec něco? Pepča tam má daleko menší a takovej nezanícenej pupínek, ale je to tam ještě vidět. By mě zajímalo, proč tohle nemůže zkontrolovat obvodní doktorka a proč se musíme štrachat zase někam jinam :unamused:
25. únor 2009 v 08:24  • Odpověz
čus holky,
tak my dnes už za sebou máme dva doktory :stuck_out_tongue_closed_eyes: rehabilitaci a kalmetizaci, ta trvala asi 1 minutu :grinning: Máme přijít za 10 let, jak to, že Verb. s Willem za 11? Teda né, že by to nebylo jedno :grinning: :grinning:

Kačko Štěpánek tam má jen takovej flíček na tom rameni, ale ta doktorka tvrdila, že tam je ještě malej stroupek, kterej by se měl odloupnout, ale máme to v pořádku. Já teda na první pohled žádnej stroupek neviděla. Taky nevim proč se s tím musí chodit na spešl oddělení, protože jsem mu jen vyhrnula rukávek a doktorka na něj na vteřinu koukla a to bylo celý :astonished:
U nás se vstává v půl sedmý skoro pořád, jen vyjímečně spí malej dýl. Ale taky potom ještě po tý osmý znovu usne, ale to já už jsem probraná a převlečená, takže spát už nechodim. A člověk si asi zvykne na všechno, takže i na to, že málo spí :unamused: Je to divný, ale večer se mi dřív než v 11 spát stejně nechce a většinou spíš usnímám až okolo půl dvanáctý, což mě celkem štve, protože Štěpán teď chodí spát dřív, tak bych mohla i já.
My máme jednu klasickou hrací deku, ta je docela velká a pak malou deku s hrazdičkou, mám je v albu obě. A musim říct, že je to dobrej vynález, aspoň toho našeho prcka to tam celkem baví. Ale nevim do kdy si tak na tom kluci vydrží hrát. jestli už neni pozdě něco takovýho kupovat?
Tak jídelní židličku spíchne manžel, jo? :grinning: :grinning: To mě pobavilo :slight_smile:

Jančo nejsi sama s tím stříhnutím do prstíku. U nás teda stříhá nehty přítel, já jsem se toho dobrovolně vzdala :grinning: A asi před 14 dny se mu taky podařilo malýho stříhnout, taky mu tekla krev a docela hodně. My jsme mu to dokonce zalepili, protože jak těma ručičkama pořád šermuje a strká si je do pusy, tak by tu krev měl všude :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže to měl pár hodin zalepený a pak už to vypadalo dobře. A musim říct, že taky neplakal, tak to asi kluci ani necítili, nic si nevyčítej, to je maličkost, takových věcí se ještě stane... Počkej až nám poprvé spadnou kluci od někud z výšky, toho já se děsim :unamused: Ale co mi tak říkaly kamarádky, tak snad každýmu někdy spadne dítě. Jinak od tý doby jsme u stříhání nehtů raději oba, jak píše Kačka, prostě jeden drží a druhý stříhá :wink:
S jídlem se pořád hlídám, chleba nejim vůbec a zelí bych určitě neriskla. Ale když peču, tak si teda dám čerstvý a tu cibuli jsme taky prubli a v pohodě. ale zelí mi přijde nadýmavý moc, tak do toho bych nešla. Máš štěstí, že Tomík s tím nemá problémy :wink:

Verb. a ten byt v kterém teď bydlíte je obecní? nebo tam jste v pronájmu? Myslela jsem, že je váš když jsi psala, že budete kupovat novou kuchyň. Prý ceny bytů ještě půjdou dolů, ale Vám se asi nechce moc čekat, co.

Kačko a co děláš s tím odstříkanym mlíkem?? Ty ho vylejváš? že píšeš jak měl Pepča už hlad a ty mlíko žádný, přitom jsi ho odstříkala, to jsi mu mohla dát z flašky, ne? A prosím tě jak to odstříkáváš, máš nějakou odsávačku nebo Ti to jde ručně? Já ještě neodstříkla nikdy nic :confused: A prsa se mi nalejvaj teď už o hodně míň než ze začátku, ale myslim, že tak akorát, malej si nestěžuje :grinning:
25. únor 2009 v 10:02  • Odpověz
autor
jen v rychlosti, jsem po tý noci nějaká mimo:
odstříkaný mlíko mam v lednici pro případ největší krize, ale zatim jsme vždycky nějak zvládli bez toho, nechci mu to dávat ve flaštičce, bratr to tak udělal a malej už se mu z prsa nenapil. jedině po lžičkách nebo stříkačkou a to je děsně pracný. Odstříkávám odstříkávačkou Avent ruční, občas blbne, tak je to na nervy ale když dobře těsní a rozjede se, tak je to fofr, vysaju z obou asi 120ml.
A holky pořád kojíte jen z jednoho prsu a stačí vám to?

Jinak co je vtipnýho na tom že tu židličku manžel spíchne, to je jako nějaká věda? Sousedka jí má taky vyrobenou a je v pohodě funkční :wink:
25. únor 2009 v 15:03  • Odpověz
Kačko to, že manžel tu židličku vyrobí mi vtipný nepřijde, mě pobavilo to slovo "spíchne". Bude jí snad šít? Pokud ne, tak je to vtipný a hotovo! :grinning:
Já kojim pokaždý jen z jednoho prsa a malýmu to stačí. Někdy pije 5 minut a někdy taky 15. Jsem se rozhodla, že ty 3 měsíce už nějak vydržím bez odstříkávání, to uteče. Takže žádný hlídání babičky nebude dokud nezačneme s příkrmama. A pak se stejně budou muset naučit pít z flašky a pokud budeme dál kojit, tak doufám, že to nebude odmítat. Jak dlouho chcete kojit holky?

Venku je nádherně, byli jsme na prochajdě a normálně jsem už ve vzduchu cítila jarooo, jupí :slight_smile:
25. únor 2009 v 15:13  • Odpověz
Ahojky, tak včera jsem až na podvečerní kňourání měla zase super hodné dítko, tak doufám, že mu to vydrží. Včera bylo fakt nádherně, to se to krásně kočárkovalo přes dvě hodiny venku, sluníčko, teploučko, jen aby nám to ještě chvíli vydrželo :grinning: Dneska večer jdu na pokecanou s kamarádkami do nejbližší restauračky, kterou mám asi 5 minut od domova, tak snad prcek vydrží svůj obvyklý zátah a já si užiju jak baštu tak popovídání. Plánuju vyrazit po koupání a krmení tak mezi 19.30-20 a návrat na půl jedenáctou, kdyby se Tomča vzbudil dříve, tak aby byl dostupný přísun mléka, ale i tak to bude mé druhé vzdálení se od prcka na delší dobu, doufám, že si ho užiju víc než to první, kdy jsem stejně skoro furt přemýšlela, jeslti je vše OK a to i přesto, že byl v dobrých rukách mých rodičů. Jo a manža je zase nastydlý, teď pro změnu kašle jak blázen, už uvažoval, že si zítra vezme i dovču, tak to je mu už opravdu bídně. Dneska tedy do práce šel s příruční lékárničkou, tak uvidíme, zda ty medikamenty zaberou :confounded: Vyfasoval věci na odkašlávání, preventan a čaj na kašel a průdušky, ráno jsem do něj nalila Mucosolvan sirup, tak to by bylo, abychom ty bacily nevyhnali.

Kacka: Já tedy také kojím vždycky jen z jednoho prsa, zatím jsem mu nikdy nedávala z obou a zatím to vypadá, že to stačí, vydrží tedy jen ty 3 hodiny, z jednoho o fous déle, a budí se mi na jídlo tak i v noci, zátah max. 3 nebo 4 hodiny, delší spaní je výjimkou. Odtříkáš 120 ml z obou najednou, nebo 120 ml z každého? Já nevím, nikdy jsem neodstávala, jen jsem to zkoušela v porodnici a myslím, že ta odsávačka vezme dobře jen ty středy (říkala to i sestřička), takže ti tam určo ještě zbývá i další mlíčko po stranách, které Pepča normálně sosá. Pokud 120 ml z jednoho, tak by to mělo stačit, pokud je to 120 ml z obou prsou dohromady, tak asi je opravdu potřeba, abys kojila z obou najednou. Mám pocit, že jsem někde četla, žev tomhle období sajou mezi 100-150 ml na jedno krmení.

Katchula:Tedy v 10 hodin už 2 doktory za sebou, to jste rychlíci :grinning: Co rehabilitace, už se lepšíte s vyndaváním ručiček? Tomáš tedy stále žádné pokroky, leží jen na jednom boku, na břicho se mu to zatím nepovedlo. A očkování té tuberkulozy se nám tedy lehce menší, ale máme tam právě ten stroupek a pod tím flek, tak jsem zvědavá, co tedy příští týden řekne pediatr. s tím střihnutím do prstíku jsem ráda, že nejsem jediné střevo, ale už jsem manžovi řekla, že ve všech rodinách stříhají chlapi, tak ať se na to už připraví. Tak uvídíme, jak to dopadne. S kojením - já tedy, pokud bude dost mléka, tak neplánuju dávání na hlídání k babičkám, do těch 6 měsíců to už vydržím a pak to bude veselejší. Pokud mu bude mléko stačit a bude se tvořit, tak klidně budu dokojovat dále, hranici vidím tak max. 1-1,5 roku, dál bych do toho už asi nešla. Ale jak znám našeho drobka, tak budeme mít velké problémy jen co mu vyroste první zub, protože už teď mi s těmi bradavkami dělá občas příšerné věci, kouše, tahá atd. Takže kojení se zuby si opravdu neumím moc představit. Jinak my měli také občas období, kdy sál méně tak 5-7 minut, ale poslední týden se vrátil k časům 15-18 min. občas mu to musím po 20 minutách odebrat, ale to už se ani nebrání, takže buď je mléka méně a saje proto déle, nebo si tam s tou bradavkou hraje a cucá místo sání. Nemáme ten dudlík, tak do lehce podezřívám z toho, že si chce podumlat.
26. únor 2009 v 07:52  • Odpověz
autor
ahoj, tak jsem zase tu :slight_smile:
Tak Pepča je pořádnej kousek, má 66cm a 7 kilo :astonished: řikala že je hrozně šikovnej a asi svalnatej, že se otáčí. Zkoušela ho dávat na břicho a řikala že už i natahuje ruce a krčí nohy pod sebe a to prej taky dělaj děti až v pěti měsících. Ale taky je to prej tim jak se jim chce, že by to třeba zvládli všichni, ale nechce se jim.
A správná norma na otáčení na bok je až po čtvrtém měsíci a na břicho až v šestym,takže žádnej stres, o nic nejde, akorát o to, že já budu dřív jak vy běhat za tim divochem a vy se mi budete smát :slight_smile:

Jo tak židličku manžel vyšívat asi fakt nebude :grinning: My to slovo používáme tak na všechno co se dělá rukama :wink:

A konečně mam pořádně mlíka, trvalo to tak ty dva tři dny, než se to rozjelo. Budila jsem Pepču v noci sama, kolem druhý a pak sedmý. No a je po problému, kojim zase jen z jednoho :slight_smile:

Musim jít, mam úkol ukládat knihy z books.google.com :slight_smile: Doporučuju tomu kdo může číst v angličtině, jsou tam různý knihy, ovšem jen náhledy, takže ne celý knihy, ale kdo je šikovnej.....
26. únor 2009 v 11:24  • Odpověz
Ahojky, tedy tam je tak hnusně, že dneska ven nejdeme. :unamused: Je to škoda, včera tak krásně a dneska tohle, doufám, že to dlouho nevydrží a zase bude lépe.
Kacka: Tedy vy jste ale kus :grinning: :grinning: Bouráte veškeré mírové i výkonnostní tabulky :grinning: :grinning: No, takže já se přestávám stresovat, že nám to zatím na břicho nejde a zvládáme jen jeden bok, jsme vlastně v předstihu, že už umímt asi tak 14 dní ten jeden :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: S tím běháním jsi to vystihla krásně. Jo a moc gratuluju k mlíku, to je dobře, že se to upravilo a zase máš plné měchy :grinning: :grinning: Já si zrovna říkám, že doufám, že se Tomík ve čtyři hodiny potká z hladem, minule to prso odflákl a už teď je napjaté a to si ještě chvíli počká. Jinak, já a jazyky, to moc nejde dohromady, nevím, máme to v rodině, že jsme na to tupý, u mě to bude tou spíš krátkodobou pamětí, to není na jazyky zrovna dobré, víc rozumím a čtu a méně mluvím. A to že bych zvládla přečíst knížku v angličtině, tak to si tedy nejsem jistá, hlavně mám pocit, že by mi stačila jedna na celou rodičovskou, když vidím, jak nestíhám číst knížky ani v češtině.
26. únor 2009 ve 14:18  • Odpověz
Nazdárek,
tak Pepíno je malý obřík :grinning: Ale jinak asi rostou kluci všichni přibližně stejně, dívala jsem se na porodní délku Pepči a vyrostl za 3 měsíce o 14 cm a Štěpánek o 13 cm. A oba kluci ve 3 měsících zdvojnásobili svojí váhu :grinning: :grinning:

Počasí se zase zkazilo, to je na prd. Ale mám dobrou zprávu: o víkendu má být přes 10 st. Tak se těšim :slight_smile: Zvládneme doufám nějakou dlouhou společnou procházku.

Jančo rehabilitace celkem dobrý, za něco byl Štěpánek dokonce pochválen, že se mu něco srovnalo, ale už nevim co to bylo :grinning: Ovšem to, že se už přetáčí na bříško, tak za to pochválen nebyl, prý to ještě dělat nemá. A co my s tim? Přece mu v tom nemůžeme zabránit :astonished: Já musim něco nastudovat o tom zavádění příkrmu, vůbec o tom nic nevim, jen to, že se má začít zeleninou. Ale jak je to s dalším kojením, jak často se například má potom kojit když už dítě jí i pevnou stravu a tu kaši na noc. Vůůůbec netušim. Jinak s kojením bych asi přestala nějak během léta, max. do roka. Těch zubů se taky boji, protože někdy mě Štěpán pěkně stiskne i teď.
S angličtinou na tom teda dobře nejsem a přečetla bych si tak maximálně jídelní lístek :stuck_out_tongue_closed_eyes: A asi jako Janča jsem ráda, že stíhám číst knížky v češtině. teda vlastně nestíhám, čtu jednu knížku už pěkně dlouho.
26. únor 2009 v 15:07  • Odpověz
Ahojte,

snad stihnu reagovat na všechno, nějak jste se rozepsaly :slight_smile:

Včera se mi stal trašnej zížitek. Jak jsem si stěžovala, že se Will občas dusí tím mlíkem, jak se mu vrací... Včera se dusil opravdu. Měla jsem ho na nohou a chvilku se na mě smál a najednou začal kašlat a pak sípat. Nemohl se nadechnout, mlátila jsem ho po zádech. Naštěstí se po chvilce nadechnul, ale potom se mu tam asi zase objevilo mlíko a znovu dušení. Položila jsem ho na deku na bok a plácala po zádech. Nic z něj nevyteklo, ani neblinkal. Ale začal dýchat. Potom chudák zoufale brečel a já s ním :cry: Vysílením po 20 hodině usnul a spal až do půl čtvrtý :frowning2:

Kojim jen z jednoho a pořád mu to stačí. A to baští už jen cca 3-5 minut, a potom už jen dudlá a občas polkne, co mu tam dudláním vyteče. Asi je to ok, protože má každým dnem tlustší a tlustší nohy :sweat_smile: Nejdřív jsem byla ráda, že už není dlouhej hubeňour, ale už začíná vypadat vypaseně. Snad se to zase srovná a vyroste z tozho. Já nechci malého tlusťocha :grinning:

Kacko Papča je pěkný macíček :grinning: Ale jak psala Katch, jen byl při narození větší, takže má logicky víc. Já jsem děsně napnutá, jak dopadneme na 3.měs. kontrole. Jdeme v úterý.
Já, když jsem odstříkávala, tak jsem vydojila těch 120 ml, pak už mě to nebavilo. Asi by tam bylo i víc. Taky mám Avent a je dobrý. Chvilku trvá, než se přisaje, ale když jsou plný prsa, tak jede :slight_smile: Mám v mrazáku dvě flaštičky, kdyby něco. Ale stejně, než by se to rozmrazilo, tak by se uřval hlady :grinning:
Já jsem se u tý židličky smála tomu uřezávání nohou :grinning:
Pupínek tam má. Je to červený a na povrchu bílý a suchý stroupek. Změřila to myslím na 5 mm. nemáme s tím nic dělat. Teda můžeme to potírat lihem, ale jen ten pupínek. Nesmí se ten lího dostat na okolí, aby to nevysušilo kůži a nevznikl ekzém. takže na to prdim. Jo a říkala, že jí prý chtěj zrušit. Takže je možný, že u druhýho dítěte to bude kontrolovat jen obvoďačka :wink:

U nás stříhám já a manža odchází s větou" Já to nemůžu vidět" :grinning: On by mu radši ty nehty nechal narůst do kilometrový dýlky, než aby sebral odvahu a stříhal. Já ani nečekám, až malej usne. Prostě mu popadnu ruku a stříhám. Někdy je to o fous :sweat_smile: Janco to muselo být hrozný, jak mu tekla krev. Hlavně, že to dobře dopadlo. Ony ty děti jsou opravdu nerozbitný :grinning:

Málem bych zapomněla informovat o kyčlích. Vše v naprostém pořádku, přes den už nemusíme balit, stačí preventivně na noc :grinning: Vše jsem odkývala a máme přijít v 6. měsíci. Ale docela mě nejdřív vyděsil. Začal ultrazvukovat ty jeho kyčle a povídá - jéje, on nemá jadérka. Ve mně by se krve nedořezal. Nebyla jsem schopná tak minutu na žádnou reakci a úplně jsem se rozklepala. On nic neříkal, tak jsem se pochlapila a ptám se, co to znamená a on, že nic. Že na to má čas až do desíti měsíců. A pokud to do tý doby nestihne, že se nic neděje, že akorát projde vyšetřením a do 6. let mu to stejně doroste. FAkt nechápu, proč si ti doktoři musí brblat pod vousy a takhle děsit. Proč nemůže říct: nemá jadérka a je to proto a proto :angry: Ještě mi bylo tak hodinu po tom špatně :confounded: Včera jsem měla den :unamused:

Byt máme obecní. Kdyby byl náš, tak bych si pískala :sweat_smile: Do provatizace půjde až za 20-30 let. Po povodních "opravili" přízemí z fondů EU a teď se to nemůže prodat :confounded:

Kojení a příkrmy funguje tak, že se nejdřív jedno krmení nahradí rozmixovanou mrkví (později i lepším jídlem :grinning: ), pak se nahradí večerní kojení třeba kaší a pak zbyde jen třeba jedno kojení za den. Nebo se ještě kojí po tom jídle. Já chci kojit do max. 1 roka. Přijde mi divný, když už dítě chodí a dávat mu prso. Okolo jednoho roku si už děti (hlavně kluci) uvědomují sexuální význam prsou :unamused:

Už musím jít zase krmit. Nepřehánějte to s příspěvky, nebo se v té změti ztratím :grinning:
26. únor 2009 v 18:05  • Odpověz
Ahojky, tak já tedy napíšu krátce :grinning: :grinning: Včerejšek u nás normálka, jen větší kňoura už okolo poledního, pak se to srovnalo. Menší šok po návratu manžela domů, měl přes 38 teplotu, kašle, dnes ráno i hodně smrká, teplota 37,8 ale k doktorovi přeci nejde, protože by jen seděl v čekárně a dala by mu paralen (to jsou jeho slova), takže jde do práce!! No cvok, mé rady a doporučení nezabraly, už včera jsem ho nadopovala vším možným, prý se cítí líp, ale vidět to není. Dobrovolně si šel lehnout po návratu z práce, propotil se, ale to, že je nemocný si nějak odmítá přiznat. Tak teď jen budu trnout, abychom to nechytli s prťousem. Včera jsem si užila večer s těmi kamarádkami, doma jsem vše nachystala, sama vykoupala Toma, uložila a pak vyrazila (mám to necelých 5 minut od domova, takže jsem čekala, jestli se mi nezazvoní telefon, že mám přiběhnout),ale prcek to celé zachrupkal, já byla doma radši už v půl jedenácté, on se probul až před jednou hodinou :grinning: Ale musím říct, že mě to tentokrát sedlo, na prcka jsem si vzpomněla jen asi 5x :grinning: :grinning: , pokecala a snědla dobrou baštu.

Verb: Tedy s tím dušením to muselo být strašné, to bych byla ve stresu a řvala jak krokodýl, ještěže se to srovnalo a nemuseli jste volat záchranku. Mě sestra u pediatra radila, kdyby to náhodou nastalo, odsát mu to z nosu, že nemají většinou ucpaný krk, ale nos, kterým dýchají, takže možná rada, kdyby se to opakovalo příště, ale snad tě to už nepotká. Je mi jasné, že člověk panikaří a neví, co má dělat, já ti ani nevím, jestli bych byla schopná tu odsávačku dát dohromady. Jinak gratulace ke kyčlím, tedy vy jste to potvůrky obě s Katch vychytaly, no, neva, já si aspoň vyzkusila, že látkové plíny by byly takový opruz, že tedy kašlu na přírodu a zůstávám u jednorázových :grinning: Vy jdete až v šesti měsících na další kontrolu? My jsme pozvaní už v necelých pěti, asi je to různé. Jinak s tím bytem je to tedy naprd, s obecním se asi kšeftovat moc nedá a odstupné asi nedostanete žádné viď?

Katch: Tak to vypadá, že dneska budeme mít nádherně, už se těším na prochajdu :wink: Dneska je cíl jasný: lékárna na doplnění zásob léčiv, a pak běžný nákup, abychom vydrželi přes víkend a manža se nemusel nikam harcovat. Jinak s tou rehabilitací jsi mě tedy pobavila, ono jim nic není dobré, na něco jste pozadu, něco nesmíte, no, indiviualita u dětí u nich asi neexistuje, jedou podle nějakých tabulek a běda, když se odlišuješ. NO, jak by dostal vynadáno Pepča, který už se otáčí na břicho teď, to si radši ani nepředstavuju. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Toho by asi dali do svěrací kazajky :grinning: :grinning:
27. únor 2009 v 07:57  • Odpověz
PEKLO zase mi zmizel příspěvek, ale podle mě je to tímhle notebookem blbym, resp. klávesnicí :unamused: Prostě píšu, píšu a najednou mě to hodí na stránku s regiony :astonished: No nic, tak jen stručně.

Dnes jdem na to oční, mám strach, dočetla jsem se tady totiž, že ten průplach kanálku se nemusí podařit hned a někdo na tom byl třeba třikrát :astonished: :frowning2: Tak pls držte palce ať to máme dobrý, jdeme tam odpoledne, tak večer dám snad vědět.

Verb. s tím dušením to muselo být šílenýýý, úplně mi běhal mráz po zádech jak jsem to četla. Hlavně, že jsi zareagovala a zvládla situaci :wink: To je asi nejdůležitější, člověk nesmí zůstat stát s otevřenou hubou, ale musí rychle jednat!
My jdeme na třetí KO kyčlí mezi pátým a šestým měsícem.
Díky Verb. za info ohledně těch příkrmů :wink:

Jančo fajn, že jsis večer s kámoškama užila a kluci to zvládli. Jinak Tvůj muž mi někoho připomíná :grinning: Myslim svým přístupem k nemoci, horečka, kašel a vlastně je zdravej jako rybička, co? Ti chlapi si snad myslí, že by bez nich zkrachovala firma nebo co. Minimálně!
Jinak "vynadáno" jsme dostali právě za to přetáčení na bříško. Už se přetáčí od 19. února, mám to zapsaný, ptž máme takovou tu knížku na zapisování všeho možnýho (jako první úsměv, zoubek atd...), tak abych věděla. I když první úsměv teda fakt nevim, přijde mi, že se začal usmívat hrozně brzy. Teď se mi přetáčí na bříško skoro pořád, ale nazpátek to ještě neumí, takže ho musim chodit obracet :grinning:
Jinak ráno svítilo slunce o 106, ale nějak se tu zatahuje :unamused:
27. únor 2009 v 09:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.