• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Katch: Tak jak jste dopadli? Myslela jsem na vás půlku odpoledne :slight_smile: , Doufám, že to Štěpa nesl statečně a povede se to hned napoprvé. S tím mizením, nezmáčneš omylem nějakou zkratkovitou kombinaci? Já si takhle pravidelně otevírám nové okno na internetu a opravdu do nedělám schválně :grinning: Jo info k nemoci manži, po návratu domů dnes 38,4 a to věděl, že má teplotu v práci, protože si sebou odnesl teploměr, no chápete to? Nejsem na něj naštvaná za to, že něco chytnul, ale za to, že nezodpovědný a místo, aby šel k doktorovi a kulíroval se, tak jde do práce. Před chvílí jsem ho lehce nevybíravě poslala do postele, když chtěl koukat na něco v telce. NO, jak malé dítě. Snad to od něj nechytneme, zatím se držíme, uvidíme, jak dlouho. Cpu do něj medikamenty horem, dolem ale zatím bez účinku.
27. únor 2009 ve 20:51  • Odpověz
Jančo dopadlo to snad dobře, prý někomu ten průplach ani nejde provést, protože jsou ty kanálky neprůchodný, ale Štěpulovi to naštěstí šlo. No nebyli jsme u toho (naštěstí), seděli jsme v čekárně za dvojema zavřenýma dveřma a řev byl slyšet až tam. Ale řekla bych, že to byl normální řev, nic extrémního, to na RHB je to horší. Tady to bylo během 2 minut hotový :wink: Dostali jsme ještě ATB kapičky a máme kapat 5x denně. No a za 14 dní kontrola, pokud to bude dobrý, tak tam už ani nemusíme. Tchýně tam dřív pracovala a domlouvala nám to tam, tak se na Štěpánka pak koukne jestli je to dobrý nebo ne. Po "oční akci" jsme jeli na větší nákup do tescy (pleny atd.) a koupila jsem Štěpánkovi spousty novýho oblečení a plyšovýho Ijáčka s chrastítkem za statečnost :slight_smile: :grinning:

Já myslela, že jsi manžela nevybíravě poslala do pr... když jsem to četla :grinning: :grinning: Tak ten můj je v tomhle hroznej, vůbec si nenechá nacpat nějaký kapky nebo prášky, on si vezme jen max. coldrex nebo ibalgin. Ale třeba kapičky na kašel bych do něj nedostala. Ale 38,4 je teda docela dost, to já už bych asi nebyla schopná v práci fungovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak ať manža kouká ležet a vypotit to, je mi jasný, že v pondělí se určitě požene zase do práce.
A s těma klávesama to bude asi tak jak říkáš, omylem možná zmáčknu něco, co způsobí krok zpět nebo něco takovýho. Každopádně se mi to zásadně stává když mám napsaný skoro celý příspěvek :angry:
27. únor 2009 ve 21:13  • Odpověz
Oprava: jeli jsme na nákup do Tesca, né do tescy :grinning: :grinning:
Brou noc :wink:
27. únor 2009 ve 21:15  • Odpověz
Ahojky,

Will má dneska 3. měsíce - strašně to utíká :fearful: Akorát mu únor ukradl narozky - nebylo 29. :grinning:

Hned první den jeho 3. měsíců udělal rekord - večer usnul ve 20.20 a probudil se až v 6.30. Spal neuvěřitelných 10 hodin :sweat_smile: Jen my jsme s tím nepočítali a šli jsme spát až po 23h :confounded:
A snížila se mu potřeba jídla. Z jeho 9x denně jsme se už 2x dostali na 6x. Pokud to vydrží, tak budu moc ráda. Dřív, abychom to stihli, tak musel jíst co dvě hodiny maximálně. Teď jsou intervaly i 3,5 hod., což je paráda :dizzy_face:

Zítra mě čeká ranní cesta na odbět krve. Konečně jsem sebrala odvahu vyrazit. Snad to přežijeme oba :grinning:

Katch: není zač. Já jsem se stala pečlivým studentem mateřství a miminek. Pořád kupuju nějaké časopisy a Maminku mám předplacenou :grinning:
To je dobře, že ten průplach Štěpulka zvládl. Chudáček malej :frowning2: Ijáčka si určitě zasloužil :wink:
S tou reha. jsi mě pobavila. Copak ty mu můžeš zakázat se přetáčet? :angry: :grinning:

Janco: ten tvůj manža je pěkný riskér. Hlavně, když je doma malý mimi, který to může od něj chytit :angry: Já bych ho přestěhovala k jeho rodičům nebo ať jde k doktorovi!!! Snad už je to lepší a víkend mu stačil. Ale mít 38,4 několik dní asi nebude jen nachlazení :confounded:
Posezení s kámoškama muselo být super. Úplně vypnout a bavit se o něčem jiným, než plínách a kojení :slight_smile:
Jo kyčle jsme trošku podvedly, ale zase můžeš mít dobrý pocit, že pro své dítě děláš maximum :wink: :grinning:
Odstupné za byt nehrozí. Dřív se dávalo, i my jsem "museli" za tento byt něco dát, ale kašlu na to. Hlavně, aby to mělo výtah. I když jsem trošku vystřízlivěla dávat měsíčně 15000 za hypotéku. A to by bylo za byt do 2,2 mil. :confounded: Nejsem zvyklá počítat a přemýšlet co kupuju a za kolik. Možná se na to nakonec vykašlem a vydržíme. Jde o to přežít sporťák Jané a až bude sám sedět, tak koupíme vyztužené golfky. Ty jsou mnohem lehčí. Fakt nevím, co dělat :frowning2:

Za chvilku jsou přátelé - já běžim :slight_smile:
1. bře 2009 v 19:30  • Odpověz
Ahojky,
takže se hlásím po víkendu a místo, abych byla odpočinutá, mám pocit, že jsem grogy a tenhle týden tedy pojedu na skryté rezervy. Manža se v pátek odpo po návratu z práce prohlásil za nemocného (samo bez doktora), nafutroval do sebe to, co jsem odpoledne nakoupila v lékárně a zalehl. Takže jsem celý víkend měla na starosti děti dvě :unamused:, není přeci nic jednoduššího než zavolat: čajík, prášek, ovoce. NO, musím říct,
že v sobotu okolo šesté večer už na mě dolehla totální depka, protože prcek spustil svůj obvyklý večerní řev, mě už taky bolela hlava, začala jsem se cítit lehce blbě už okolo poledního, ale ještě jsem se přemohla na uvaření
oběda, procházku s prckem, nákup, uvaření česnečky pro manžu, ale pak už jsem prostě nemohla. Naštěstí pomohlo na prcka lehátko a vození, takže jsem tupě vozila, pak vykoupala prcka, nakojila, dala prcka spát, narvala se vitamíny (je to děs, ale v kojení člověk nemůže snad žádný prášek, takže boj s nemocí je tedy opravdu jen na bázi vitamínů, čajů a odpočinku), tupě zírala na kus České miss a pak jsem to definitivně zabalila. Včera se mi naštěstí zase udělalo lépe, takže jsem uklidila, co jsem mohla, uvařila, večer i upekla, odpo byla na dvouhodinové prochajdě s prckem a nějak to doklepala do večera. S prckem tedy bacilům zatím zdárně odoláváme, a co byste řekli, že dneska udělal manža - správně šel do práce!!! Já bych musela být sprostá :angry: Ještě se mi ráno zeptal, jestli nemá být s námi doma, že by si vzal dovču, tak jsem řekla, že tu jeho pomoc spočívající s tom, že leží v posteli a kouká na televizi opravdu nepotřebuju, tak jsem ho jen zaúkolovala, ať koupí plínky a vodu, že s tou se tedy do 4. patra bez výtahu s prcekem tahat nebudu. Takže jsem lehce nasr..

Katch: Tak jak vypadají očíčka, pozoruješ zlepšení? Za statečnost si určitě odměnu zasloužil, já minulý víkend nakupovala pro Toma k svátku, mám jednu hračku, pak takový kyblík do vody s hračkami až nám povyroste (nevím, jak u vás, ale u nás se mytí začíná měnit spíš v koupaliště okolo vaničky, minule jsem si říkala, že za chvíli skončí ve velké vaně, nebo vytopíme sousedy), a pak 2 bodíčka, těch je u nás stále nedostatek. Manžu jsem dneska vyslala do Tesca pro plíny, ale nevím, jakou zkušenost s nimi máte vy, ale u nás docela často nápor kadění nepoberou - většinu u nožičky, občas vrchem, takže tak 1-2x denně musím převlékat a přepírat).

Verb: Gratulace ke 3 měsícům, my včera měli 4 měsíce, jsme už velcí, dopo jsem se vrhla do focení, prcek byl v dobré náladě, takže lumpačil na dece, pár fotek jsem dala i do albíčka. Je to hrozné, jak to letí. Tedy Will je šikulka, takový zátah. A koukám, že už si naordinoval i dietku :grinning: Já stále kojím 7x denně, žádná změna. S tím bytem je to blbé, ale jak píšeš, chce to přežít tak rok, a bude lépe, jen to centrum vám zůstane, ale jak tě známe, tak ty bys byla někde na periferii jak kůlek v plotě, tam prostě ty obchody a cukrárny nenajdeš :grinning: :grinning: Takhle to máš kousek a jsi v centru dění. Tak držím palce, ať odběry dopadnou dobře, já se ještě stále nedonutila dojít na ten odběr kvůli té cukrovce, nic mi není, tak to oddaluju jak můžu, a hlavně bez sladkého bych teď fakt nepřežila, včera jsem vlezla na váhu a mám zase o půl kila méně, ten náš drobek mě prostě jí zaživa.
2. bře 2009 v 08:35  • Odpověz
autor
ahoj,
bohužel se přidávám k Jance a naprosto tě chápu! :frowning2:

Pepu už bolej dva měsíce záda a teď je to 14dní co se mu to zhoršilo a tak sám uznal že si zajde k doktorce, jenže objednací lhůta na rehabilitace jsou týdny. Je to pět dní, co už nemůže ani sedět, ani chodit a odpočine si jen když leží. Je to hrůza, taky chodí do práce a večer přijde a leží. Musí to bejt hrozný jak ho to bolí, ale já jsem na tom už taky bídně :confounded: Nemůže ho ani pochovat, přenýst, nic. A tak běham kolem dvou dětí, Pepa si nemůže sednout ani k jídlu ke stolu, takže všechno nosim do postele.
taky se pomalu vytrácim, další kilo dole, už teď ze mě všechno padá, to co jsem na Vánoce na sebe sotva dostala teď už nemůžu nosit. Oproti Jance mam přece jen víc zásob, ale i tak se cejtim jak hovno :sweat_smile: Navíc Pepčovi se absolutně nezlepšuje, řve i přes den a večer je to děsný, v sobotu v noci ho to dokonce chytlo ve čtyři ráno :pensive:
Navíc teď kvůli tomu mlíku vstávam i jednou v noci, tak se tu vleču po bytě a děkuju za to, že nejsem samoživitelka :slight_smile:
Ale ani nemyslim na to, jak dlouho ta bolest zad může trvat, navíc i když se to zlepší, neměl by ho moc tahat, takže asi začnu trénovat, protože tahat celej den sedm kilo, no však víte :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Včera naštěstí přijela mamka a šla s Pepčou ven, tak jsem si na hoďku šla lehnout, přivezla mi jídlo a tak jsem nemusela vařit. Ale teď zas celej tejden a vařit i Pepovi do práce, aby nemusel nikam chodit, já asi padnu :astonished:

Jinak ještě k tomu očkování, čekala jsem na tu reakci, na zarudlou nohu a teplotu a naštěstí nic :slight_smile: Je prostě odolnej, neřval ani u toho píchání, pořád se an ně řehnil :grinning: Za měsíc nás to čeká znovu, tak snad se to bude opakovat.

A Will má tři měsíce? Tak kdy jdete na kontrolu, aby sme mohli porovnat kolik má :slight_smile: Já tipuju že bude největší :slight_smile: A deset hodin, to je asi největší rekord, a máš štěstí že ti neubejvá mlíko, to já bych byla na suchu.
A nevim proč, ale na rozdíl od vás já teda kojim pořád stejně, spíš bych řekla, že častějc, interval máme tak dvě až dvě a půl hodiny. Ale už tolik nepřibírá, tak asi tolik nevypije.
S tim bytem vám teda neporadim, je to těžký, když máš ráda ty kavárny a společnost, ale máš děti a v centru asi moc těch hřišt a přídody není. Navíc asi budete mít druhý a čeká tě to všechno znovu, akorát ještě s dalším dítětem :dizzy_face:
Ale byt pod dva miliony, to asi jen nějakej vybydlenej v Chomutově :grinning:

Katch ještě že vás k tomu proplachování nepustili :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já bych to vidět nechtěla. Snad mu to jednou bude stačit. Pepčovi už se to úplně zlepšilo, už si ani nepamatuju kdy se mu to oko zalepilo. Tak si s tim asi nějak poradil.

Holky já pádim pryč, možná se zase ozvu, podle toho jakou bude mít ten pinďa náladu. Poslední dobou hrozně řve i když jdeme ven, asi se mu nelíbí jak je svázanej v tom vaku a nemůže se hejbat. Posledně mi to prořval i v sámošce, vůbec jsem nevěděla co snim, vyndat jsem ho nemohla a tak jsem koupila jednu věc a pádila pryč. :grinning:

mějte se hezky :slight_smile:
2. bře 2009 v 09:10  • Odpověz
No holky, že vy si o mně myslíte, že jsem kavárenskej povaleč, co? :grinning: :grinning:
Já nemusím mít kolem sebe centrum a kavárny, i když je to příjemný. Ale s dítětem je to na houby. Dneska jsem byla na tom odběru, a pak jsem jela k našim do modřan a bylo to super. Výtah, příroda, klid - fakt paráda :dizzy_face: Naši nám nabídli, abychom šli k nim do bytu a oni by šli sem, ale manža se na to moc netváří, tak nevim, jak to dopadne :unamused:

Janco, to mně vůbec nedošlo, že měl včera Tomík narozky. Já jsem pořád ještě v únoru, nějak mi nedochází, že už je březen :sweat_smile: Tý jó, on má 4 měsíce - to to letí :slight_smile:
Promiň, já se asi neudržím a napíšu, že je tvůj manža... víš co :angry: :grinning: Ty bys měla nosit svatozář. Běhat kolem něho, prcka a ještě vařit, uklidit. Nechápu, že to zvládneš. Já bych už dávno bouchla a řekla vše, co si myslím. Ale snad ho to brzy přejde a zase budete spokojená rodinka :wink:
Tesco plíny nám taky protékají kolem nožiček. Ale za cenu 209,- za balení jim to odpouštím :grinning: Vrchem to nejde, většinou kaká, když kojim, nebo těsně po, takže to nestačí rozmazat :grinning: Vždycky ho odnesu skoro jen za jednu nohu na přebalovák a většinou to stihnem jen tak tak. A oblečky už neřešim. Nechám to být a peru to vše najednou, až mám plnou pračku. Na většině to v pohodě pustí.
Dneska bylo kojení 7. Ale jedno bylo asi zbytečné - jsem si myslela, že má hlad a on chtěl spíš spát. Ale samozřejmě využil otevřeného okýnka :grinning: Dneska po osmý jsem ho dala spát po jídle a on usnul. Třeba se dostaneme k uspávání bez večerního totálního ukojení :grinning:

Kacko pro tvého manžu bych měla radu poradu. Já chodím strašně dlouho k reflexní terapeutce paní Pataky a je výborná a pomáhá skoro při všem. Dostaly jsme se k ní s mamkou náhodou, když si zablokovala krk a ruku a nemohla se vůbec hýbat. Doktoři jí nepomohli, jen jí to opíchali a za chvilku to měla zpátky. Po jedný návštěvě u Beaty to měla dobrý. Jsou to manželé Julius a Beata Pataky, jsou hodně známí. Pokud budeš chtít kontakt - dodám. Zrovna teď ve středu k ní zase jdeme i s Willem :wink:
To ej super, že očkování proběhlo v pořádku :slight_smile: Na ko s Willem jdeme v úterý, tedy vlastně zítra. Samozřejmě hned dodám jeho míry :grinning: Dneska jsem ho vážila a navážila 7 kg, ale nevím, jestli ta váha váží dobře. Zítra se dozvíme. Myslím, že to jeho kojení se vrátí zpět na těch 8-9. Asi má nějaký útlum. I mi přijde, že jí mnohem míň. Většinu času z kojení žužlá bradavku :confused:
A co další mimi? Zatím jste nezměnili názor? V létě budou návštěvy u vás tabu a budete na tom pracovat? :grinning:

Kde jsi Katch? :fearful:

Jdu se koupat a spát. Jsem kaput :pensive:
2. bře 2009 ve 21:17  • Odpověz
Ahojky,
tak zdravím po dalším dni, no musím říct, že včera už to docela šlo, Tom asi poznal, že mamča je lehce nepoužitelná, takže dopo zlobil jen chvilku a pak si dal hodinovou chrupku, což se mu stává výjimečně, odpo tedy lehce zlobil na procházce, od víkendu by chtěl mít ručičky venku z fusaku, takže bojuje, dokud je nevyndá, pak tam zkoumá, co je v dosahu - skoro nic :grinning: (vršek fusaku a když jsem hodná, tak mu tam dám madlo od vkládací tašky), tak nevím, zda mu tam něco nepověsit, třeba by se zabavil a nekňoural. Včera počasí nic moc, lehce furt krápalo, takže jsem to po necelé 1,5 hodině zabalila a jeli jsme domů. A pak příšlo milé překvapení v návštěvě mé ségrušky, takže chvíli blbnul s Tomem někdo jiný, a při večerní nenaložené náladě houpal, takže pohoda pro mě a i bramboračku jsem stihla v pohodičce uvařit a ne jako při vaření oběda v neděli, kdy jsem nějak pozapomněla na cibuli na plotně a po návratu k hrnci mě čekala černá břečka, naštěstí to byl jen začátek vaření, takže se to zvládlo bez delšího časového prostoje a ztráty surovin znovu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Jinak manža vypadá o fous lépe, tak snad jsou bacily na ústupu a bude to jen lepší. A plíny nepřivezl, na Skalce v Tescu místo nich měli 4 prázdné regály (asi to bude tím, že je mají v akci, i když v letáku o akci není ani zmínka), tak dneska jede do Edenu, snad bude úspěšnější. Tescové plínky nám sice protékají, ale jen trochu v porovnáním s DM, kdy nám toho celkem dost vyjíždí přes záda, tak jsem zvědavá, kolikrát budu dneska přepírat a převlékat, protože Tescové došly a máme jen ty DM :wink:

Kacka:Jo, užíváme si obě pořádně, taky mi o víkendu došlo, jak hrozné to musí mít samoživitelky, i když na druhou stranu jich moc neznám, to že otce neuvedou v rodném listě neznamená, že jsou pak vždycky na dítko sami, co znám holky v mém okolí, tak když tahle situace nastala, tak většinou bydleli u rodičů a tak na dítka také nebyly sami. Já mám vyhlídky lepší, manža by měl být tak max. do týdne v pořádku, to u tebe to bude asi na delší trápení, takže tě už předem holka lituju. Snad se ty manžova záda udobří, ale to, že chudák jen leží, asi nevěstí nic dobrého, snad se k té rehabilitaci dostanete co nejdřív a nebo využijete nabídky od Verb, třeba to fakt pomůže. Co tvé problémy, asi hloupá otázka, jeslti už jsi byla na vyšetření? JO a s tím hubnutím je to fakt mazec, já mám teďka 52,5 kilo a to jsem naposledy měla asi v 7. třídě na základce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když na nás koukám s Tomem do zrcadla, tak mám pocit, že je obličeji víc bachratější než já. A záda už mě někdy od toho jeho tahání také bolí pekelně a asi bude ještě hůř :confounded: Já ani nezaznamenala, že jste už byli na očkování, tak to gratuluju k bezproblémovému průběhu, však ty si dost užiješ s těmi jeho prdíky, tak to je odměna, že aspoň problémy s očkováním se vám vyhly.

Verb: Tak svatozář zatím stále nemám, nevím, kde s mrška toulá. :grinning: :grinning: Stíhala jsem tedy jen tak tak, ale dalo se to zvládnout, jen žádný čas pro mě :confounded: Řídila jsem se heslem - Teplé jídlo je základ boje s nemocí, tak jsem vařila, úklid byl nutný, takže mi nic jiného nezbývalo a prcek je většinou dopo dobře naložený, takže se to dalo nějak zvládnout, stačilo mu, že jsem chodila nebo spíš pobíhala kolem něj, občas mu podala hračku, udělala nějakou legraci. Tak s kojením mám poslední dobou stejný pocit, saje řádně tak 5 minut a pak u toho dělá kraviny, odpojuje se, čučí na mě, směje se, pak si to dá zase na pusy, zasaje tak 10 vteřin a opakuje se to stále dokola. Jen v noci, tedy aspoň pije bez odpojování, ale po 10 minutách se mi zdá, že už to jen žužlá, ale vzít si to nedá. Zatím to neřeším, intervaly jsou furt stejné, tak mu to asi takhle stačí, i když včera měl jednou v plíně zeleno, takže nějaké jídlo pěkně odflákl. Tak dneska netrpělivě čekám na vaše míry, odhaduji, že vy tedy budete ještě větší kus než Pepíno :grinning: Jo a nějak si také nedokážu představit, že bych se stěhovala do bytu svých rodičů a oni naopak, takže v tom manžu chápu a tvůj postoj ke klidu taky, jen občas je to lehce nudné a nějaké centrum a krámky v blízkosti by se hodily.

Kampak se nám ztratila Katch? Možná problém s netem, měli ten modem nějaký špatný. A Sesille a Barculdu jsme už asi ztratily nadobro :wink:
3. bře 2009 v 07:47  • Odpověz
Ahoj holky,
jsem na příjmu, i když problémy s tim modemem máme fakt pořád.
barculdu jsem viděla v regionech Příbram a okolí, takže se asi přemístila tam.
Tak Verbalinku jste zaškatulkovaly jako kavárenskýho povaleče, jo :grinning: :grinning: To je sranda, ale vždyť se nemáš Verb. za co stydět, tak to přiznej :grinning: Prostě jsi vyloženě městskej typ, ale potřebovala bys aby v tom centru, kde bydlíš byl zároveň i blízko klid a příroda :wink: To by se líbilo přece skoro každýmu, ne? Mě teda jo :grinning:

Kačku a Janču teda fakt lituju, musí to být fakt šílenej zápřah. Já si taky nedovedu přestavit, že bych byla na všechno sama. A znám holku, kterou opustil ten její v šestinedělí, pak se ukázalo, že jí teda podváděl už někdy od třetího měsíce těhotenství :frowning2: Přitom se mi ten kluk zdál takovej strašně hodnej až bych řekla takovej ňouma a co se z něj vyklubalo. Teď budou malýmu v dubnu 3 roky a ta Petra je pořád na něj sama a už musela jít loni na podzim pracovat kvůli penězům... Je to smutný :unamused: Ale zvládnout se to musí. Tak přeju manželům rychlý uzdravení, chřipka snad odejde rychle, ale ty záda, to musí být fakt šílený. Mě poslední dny zase bolej víc a víc a pořád si na ně stěžuju, ale tohle si nedovedu představit. Kačko a jak může vůbec manža chodit do práce? To tam musí teda trpět když píšeš, že si odpočine jen když leží :frowning2:

My používáme ty tesco pleny už pořád, zrovna v pátek jsme kupovali dva balíky za 209 Kč a to je fakt super cena :wink: Taky nám občas protečou, ale to se stane asi u každý pleny někdy. S váhou jsem taky klesla tak jako dlouho ne, vlastně vůbec nevim kdy jsem naposledy vážila tak málo. U mě to je nejspíš tím nevyspáním :unamused: Dneska bylo zase třikrát noční kojení a asi desetkrát podávání dudlíku, protože Štěpán dělal takový zvuky, že jsem prostě spát nemohla. Někdy bych mu opravdu nejradši zalepila pusu lepící páskou :grinning: Jsme zvědavý kdy začne mluvit, přítel si totiž myslí, že když je takovej hlučnej a pořád vydává nějaký zvuky, tak že začne i brzy s mluvením, tak uvidíme, zatim teda času dost :grinning: U kojení taky často zlobí, teď naposledy sál snad jen 2 minuty a pak si začal prohlížet obrázek co mám na tričku a naprostý nezájem o moje prso :grinning: Tak jsem mu ho asi po 3 minutách narvala a pak pil zase asi 2 minuty a konec. Tak nevim, asi mu to stačí. Jinak oči má teď úplně dobrý, je to pro mě nebetyčnej rozdíl, předtím jsem mu je tak pětkrát denně musela čistit, měl je pořád slepený. Ale musíme kapat pravidelně ty ATB kapky a to je zase horor! On se tomu tak brání, že polovina vykape mimo, je to fakt boj s nim. Problém je, že ty kapičky jsou úplně miniaturní balení, tak s tím musim šetřit. Takže se fakt snažim, abych se strefila co nejdřív do očička, ale moc mi to nejde teda. Jo a včera jsme stříhali nehty když malej spal a úplná pohoda. Takže doporučuju.

Včera to byl přesně rok, co jsem objevila na testu dvě čárky :grinning: Uteklo to šííííleně, Tomáškovi přejeme všechno nejlepší ke 4 měsícům :slight_smile: :slight_smile: Za chvíli budeme slavit holky půl roku, co? :fearful:
Tak jsem zvědavá na dnešní Willovi míry :grinning:
3. bře 2009 v 09:15  • Odpověz
Tak se musím rychle pochlubit než se Tomáš vzbudí :grinning: :grinning: Včera se Tom asi 2x dostal i na druhý bok, já myslela, že omylem :grinning: a dneska se z toho neoblíbeného boku dostal 2x až na bříško :grinning: :grinning: Poprvé na dece si zvládnul i vyndat ruku z pod sebe, v postýlce ležel s tou rukou pod tělíčkem - tedy spíš skoro pod bradou, nohy dole zapasovné ve žbrdlinách a i tak se tomu řehnil. :grinning:

Katch: Tak to já 2x čárky objevila přesně 1.3.2008, takže nám to vyšlo přesně i na 4 měsíce Toma :grinning: Joo, letí to strašně. Takže koukám, že Tesco jedeme všechny a všem nám lehce protékají, ale je fakt, že jsou skoro o polovinu levnější než jiné plínky, tak to musíme tak brát. U nás tedy tečou skoro pravidelně, asi je neumím dát správně, nebo nestíhají ten obsah pobrat :grinning: :grinning: Tedy vstávat za noc tolikrát co ty, tak vraždím, ještě že nemáme dudlík :grinning: :grinning:, takže já jen 3x na kojení. S vaším tempem budete mluvit za chvíli. Jo a koukám, že taky rveš prso do pusy, to já taky ale když nechce, tak si ho vezme a za 5 vteřin ho vyplivne, takhle to zkusím tak 5-6x a pak to vzdávám, čučí na mě, řehní se a bere to jako hru, a domluvy nepomáhají, já mu vždycky hrozím, že dřív jak za 3 hodiny nedostane a jemu je to úplně jedno, ale je fakt, že většinou ani dřív nechce, tak asi mají hlad jen někdy a někdy jen pijou na žízeň. Tak stříhání ve spánku u nás nehrozí, jen co mu šáhnu na ruce, tak s vrní, takže to u nás bohužel nefunguje. JO a záda, to je děs, ona ta kombinace tahání skoro 7 kil a skoliozy není u nás obou asi zrovna dobrá, a jak píšu, bude asi hůř. :unamused:
3. bře 2009 v 11:43  • Odpověz
autor
ahoj,
tak Janco gratulace, vidíš že je Tomík taky šikula, jen tě napíná :slight_smile:

No my dál bojujeme, jak se dá. Mě dneska ještě k tomu všemu začali bolet mandle, tak čajuju a kloktam a tak.
Verb díky za tip, kdyby mu to do týdne nezabralo, ta normální procedura, tak si ten kontakt asi vezmu. mamka mu dala nějaký prášky co dávali jí a tak mu trochu zabralo, jen teď neví jestli se mu to opravdu zlepšilo, nebo to jenom utlumilo tu bolest. V práci se křiví jak to jde, vůbec netušim jak to tam může vydržet, ale to víte, finanční krize, propouštění, a vemte si měsíc volna s bolavejma zádama :unamused:

Katch a to oko se Štěpulovi tak rychle zlepšilo? To vypadá nadějně :slight_smile: A s kapkama těch chápu, já to dělala vždycky při kojení, abych vůbec měla nějakou šanci.

A musim vám napsat co se nám přihodilo včera večer, dala jsem Pepču normálně spát v devět nahoru do kolíbky, zapla monitor, koukla jestli bliká a šla dolů. Asi podeseti minutách slyšim to pípání, když to upozorňuje na to, že bude alarm, tak jsme oba vyběhli (pozor, i manžel kterej se sotva hábe) a já vletěla k němu. Alarm se spustil, on nic, ležel nehybně v kolíbce a tak jsem ho popadla a třepu s nim.
No a co myslíte? Jen se na mě tak líně kouknul, zatvářil se co ho jako budim a zase to zalomil :slight_smile:
U monitoru vypadl ten přívodní kabel od tý podušky a tak se ten alarm spustil.
Ale řeknu vám, že vyděšená jsem byla slušně, v kolíbce totiž ani nemá kam by se posunul, nebo překulil, tak sem si myslela že fakt nedejchá, ještě jak tam ležel při tom alarmu. Vůbec nechápu, že ho ten šílenej hluk nevzbudí :astonished:
Hlavně že když jdeme pak spát my, tak jsme potichu a šeptáme :grinning:

Jo a tesco plíny používáme taky, dokonce bych řekla, že jsou o chlup lepší jak Pampers, protože ty nám sklouzávaj ze zadku dolů. Přijde mi, že když má Pepča nášup, že to stejně nic nepobere, tak je to fuk. A ta cena těch Tesco je super. Teď nám koupila Pepova maminka nějaký euroshop, jsou úplně bílý a na první pohled sociální, ale taky jdou.
3. bře 2009 ve 12:59  • Odpověz
Jsme zpátky z kontroly a Will spí, takže můžu hlásit: 6890 g a 66 cm :slight_smile: Na Pepču nemáme, ale jsme mu těsně za patičkama :grinning: Doktorka se mě pořád ptala, jestli kojím (zdálo se jí, že má nějak moc na to, že jenom kojím) a pak se pořád ujišťovala, jak je starý a já pořád opakovala, že 3 měsíce. Úplně žasla nad tím, že na bříšku drží hlavičku. A toto ještě flákal, protože byl nevrlý, že jsme ho zase vzbudili :unamused: Bylo tam s náma roční mimino a Will byl jen o trošku menší :grinning:
Kdyby doktorka viděla ty vaše štírky, tak by asi vrátila diplom :grinning: Ale nebyla to ta naše tradiční doktorka, ale zástup - starší paní kolem 60-ky. Což vše vysvětluje :grinning:
Jinak máme vše ouplně v pořádku, za 14 dní jdeme na očkování. Willovi už odpadl ten stroupek TBC, takže prý za 14 dní by to mělo být komplet vyhojené.
No a poslední věc :unamused: Ptala jsem se na to jeho blinkání a dusení se - a musíme zahušťovat mlíko :frowning2: Koupila jsem Nutriton (ne Nutrilon) a před každým kojením smíchat odměrku s 20 ml převařené kojenecké vody nebo s mateřským mlíkem a dát mu to po lžičkách. A pak teprv kojit. Bude to teda fakt vopruz. Už ho vidím, jak řve hlady a já míchám ten blivajs. A prý je lepší to dávat s mlíkem, ne s vodou. Což znamená každý den odstříkat 160 ml mlíka (pro 8 kojení), nebo odstříkat těsně před kojením :rolling_eyes: Ještě musíme koupit lžičku a zkusíme to.

Ale bylo u doktorky krásně dojemný, jak už vnímá, že já k němu patřím. Celou dobu vyšetření se na mě díval a zjišťoval, jestli jsem já v klidu, aby taky mohl být v klidu. A polovinu vyšetření jsem ho držela v náručí, aby se zklidnil a hezky se ke mně tulil :dizzy_face:

Včera, když jsem byla u našich jsem měla málo plín, tak jsem na vycházce koupila v Bille a oni mají jejich plíny Clever. Je to stejný, jako když Tesco má ty svoje. Zatím je měl na sobě jen jednou, tak nemám zkušenosti, jaký jsou, ale mají pěkný obrázky :grinning: A stojí 179,- a je jich myslím 58 ks. Tak kdybyste chtěly zkusit...

Willa kojím už jen krátce. Prvních maximálně 5 minut, někdy i míň, saje a pak už jen dudlá a občas potáhne. Nechávám ho těch 15 minut u prsu, pokud se sám neodtáhne, a potom má utrum. Když se odtáhne po cca 7-8 minutách, tak už mu to znova nestrkám a končíme. Ale dřív jsem si pěkně u kojení početla a teď nestíhám skoro ani jeden článek :grinning:

Vidím, že jste všechny na rozsypání, takže dávám v plén kontakt na Patakyovi - tel.: 603579449. Mně záda taky občas pobolívaj, ale jen trošku a dá se to. Paní Pataky mně vyléčila i kostrč. Já jsem totiž před tak 8 lety spadla 2x za sebou na zadek a kostrč si narazila. Ona se mi otočila tím koncem dovnitř, což by šlo opravit jedině ručně - strčili by mi do zadku ruku a násilím to otočili. Do toho jsem odmítla jít. Ale příšerně to bolelo. Po reflexce to mám dobrý. Občas se to ozve, ale to jen chvilku pobolívá a ona mi to vždycky rozmasírovává a je to ok :wink: Takže nevnucuju, jen nabízím :slight_smile:

Janco to je dobře, že je manžovi líp :wink: Hlavně, abys to s malým nechytla. U nás by to chtělo uklidit už dávno, ale můj odpočinek je důležitější. Jsi opravdu pracovitá žena :grinning:
On by ten stěhovací přesun byl se vším všudy. Takže výměna nábytku a kompletní přestěhování. Bylo by to možná nafurt. Nebo do tý doby, až bychom šli do hypotéky a koupili si domeček. Což vidím za těch 6-7 let, až bude to menší chodit do školky a já do práce. Mně to pijde nejjednodušší řešení, i když jít z 95m do 68m bude docela rozdíl. ALe co bych neudělala pro dítě a pro sebe :slight_smile:
Veliká gratulace k velkým pokrokům :dizzy_face: Tom asi není moc předvádivé mimčo. On to všechno umí, ale proč by to ukazoval - on to udělá, až jemu se bude chtít :slight_smile:
Já ty plíny kolem nožiček upravuju, aby měl kolem stehýnek jakoby "sukýnku" z těch okrajů. Když ty okraje zůstanou vevnitř, tak to lehčejc proteče. Dneska Will dodal takový nášup, že byl hnědej v podstatě všude, kam sahala plenka a bylo to tekuté. A kupodivu to vydrželo v plíně :fearful: Ono hodně záleží, jestli se s tím obsahem hýbe, anebo jen leží a pak se to hned vymění.

Katch už jsem si říkala, že jsi na nás taky zanevřela. Vždycky každý den online a najednou nic :grinning: Jo máš pravdu - jsem městský typ. Já bych na vesnici žít nemohla. Ale dítě člověka změní. A v Modřanech jsou taky cukrárny a do centra to není daleko :grinning: To je paráda, že má ty očička dobrý :dizzy_face: Akorát ty kapičky - nechápu, že se ti vůbec podaří se strefit. Will pokaždý při jakékoliv manipulaci s jeho hlavou s ní neskutečně kroutí - kde jsou ty časy, kdy jen leželi na zádech a nebyli ještě tak pohybliví :grinning:

Kacko to musel být děs. Fuj, až se mi udělalo nevolno. Já bych nebyla schopná týden fungovat a jen se klepala :cry: Hlavně, že se nic nestalo. Ale jsi dobrá, žes to zvládla :wink:
My taky, když spí, šeptáme a pomalu chodíme, ale když je schopnej spát v autě v tom řevu, tak je to naše úzkostlivé počínání vlastně zbytečné :grinning:
3. bře 2009 v 16:22  • Odpověz
Teda holky dneska tolik příspěvků :slight_smile: :grinning:
Tak Pepíno je jednička, největší chlapák na naší diskuzi :grinning: Přiznám se, že jsem tipovala Willa :slight_smile:

Kačko to musel být opravdu šok :confused: Já bych letěla takovou rychlostí, že bych se určitě přizabila. Já jsem se bála falešnýho poplachu a ani jsem ten monitor dechu kvůli tomu zpočátku nechtěla. Ale teď jsem za něj ráda a zatim teda v pohodě.

Verb. mě to přijde jako dobrej nápad ta výměna bytu s rodičema :wink: Sice pěknej vopruz zase se stěhovat, ale to se nedá nic dělat. Mě by teda ten chybějící výtah strašně vadil, pokud si nemůžeš nechávat kočár někde dole jako Janča.
A s tím Nutritonem je to nutný? On tolik blinká? já myslela, že se to takhle řeší až když fakt ty miminka házej šavle.

U těch tesco plín taky vyndavám takovou tu jakoby kraječku ven, jinak to fakt proteče. Očičko má Štěpánek dobrý, ale vyléčit se to musí až právě těma kapičkama. A je to čím dál tím horší se mu trefit do oka. Mele sebou, strká do mě ručičkama a co je nejhorší, že jak vidí, že se k němu blížim s těma kapkama, tak pevně zavře oči. Když jsme na něj dva, tak to ještě jde, protože jeden ho drží a druhej rozevře oči a kápne. Ale já sama to prostě nezvládám, kápnu to na zavřený oko a doufám, že to tam aspoň trochu proteče...

Jančo Tom je šikula, my jsme mu všechny věřily :grinning: a vidím, že jednička je pro Tebe šťastný číslo :slight_smile:

Musim končit, chtěla jsem se rozepsat trošku víc, ale Štěpulák mě volá :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. bře 2009 v 17:01  • Odpověz
Tedy to jsme se dneska rozjely :grinning: :grinning: To je hned počteníčko, dneska výjimečně píšu večer a ráno asi vynechám, čeká mě vytírání, takže se do toho pustím po ránu s elánem, teď jsem grogy, takže jen písnu vám a jdu do hajan.Tak já tedy také sázela na Willa a tentokrát nám to tedy všem nevyšlo, to bude tím, že v noci nesosá a i přes den ho začala Verb krotit a dává mu diety :grinning: :grinning: Snížit jídlo z 9x denně na 6x to se musí hned projevit :grinning: :grinning: Tak uvidíme v dalším porovnání, já myslím, že ty jejich kila nebude mít Tom ani v těch 4 měsících, ve čtvrtek jdeme do poradny, tak pak písnu, jak na tom jsme. Tak Tomáš trénoval otáčení i odpo, tolikrát jsme koníky nepásli snad nikdy :grinning: Jde mu to furt jen na tu jednu stranu, tak uvidíme, jak bude pokračovat. A moc děkuju za gratulace, jen si začínám úžívat to co vy už znáte dávno :grinning: Euforii z toho, že to umí, vystřídalo stálé otáčení zpět :grinning: :grinning: ale neva, zatím si to užívám, jen prckovi se návrat zpět moc nelíbí, pásl by do úmoru, ale pak už chudák nemůže skoro ani zvednout hlavu únavou, je to trdlo :grinning:

Katch: Gratuluju ke zlepšenému očíčku a s kapkami tě naprosto chápu, Tom to dělal úplně stejně, jen co se objevila lahvička v mé ruce, tak oko zavřel a držel, nepomohlo ani to, že jsem se snažila ho nějak překvapit. A strefit se je tedy problém, taky to u nás končilo na víčku. My u plínek máme problém spíš s protékáním vrchem, asi to málo utáhnu, nebo se mi spíš zdá, že mu to z toho zadku sjede níž a pak je na to ta plína krátká. Víš, že mi vůbec nedošlo, že všechno kolem Toma se točí kolem jedniček :grinning: :grinning: Ještě že tě mám. NO a dneska jsem zjistila, že už jsou Listopadovky 2009, tak snad to holkám všechno vyjde jako nám.

kacka: Tedy holka, to je kombinace, na vše sama a ještě nemocná :frowning2: Snad jsi to podchytila v začátku, já se v tom také lehce plácám, občas mi nic není, občas je mi bídněji - bolí hlava, ruce, asi s tím také ještě bojuju. Mě pomáhá med, tak to kdyžtak zkus. Tak už vím, proč nemám monitor dechu, mě by tenhle šok asi zabil :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hlavně, že je vše v pořádku a našli jste příčinu. S tím kraválem to také nechápu, asi záleží v jaké fázi spánku jsou, někdy stačí jen trocha zvuku a jsou vzhůru a nebo se aspoň chrouní a někdy např. jedeme kolem sbíječky a on nic. Já občas měla strach, že je snad hluchej, ale pak jsem se ubezpečila, že to tak nebude, když reaguje na zvuk kolotoče a měsíčku s melodií. :grinning:

Verb: No nevím, co by doktorka tedy říkala na Pepína, to by ji už asi odvezli. :grinning: Koukala jsem na nové fotky v albíčku, je to fešák a ten dospělácký výraz, jaký umí nasadit. Tedy ten Nutriton ti tedy nezávidím, nám doktor říkal, že ho nasadíme jen v případě zvracení obloukem a nebo kdyby nepřibíral, což ani jedno není náš případ, takže to teď neřeším. U nás se tedy střídají kojení, kdy neblindí skoro vůbec a kojení, kdy to háže dost, v noci neblindí skoro vůbec, to bude tím, že sebou nemrská a hned lehne a spí. Ve dne to asi s tím dohuštováním nebude probléma, ale v noci by Tom asi zbořil barák než bych odtříkala a donesla zahušťovadlo, je naštvanej když nereaguju do 10 vteřin,takže tohle by tedy asi nezkousl. Pak písni, jaký to má účinek, jestli pozoruješ nějaké zlepšení. Jsem zvědavá, jak se nakonec rozhodnete s tím stěhováním, ono by se vám asi vše z 95 m2 do 68 asi stejně nevešlo :grinning: Jinak Tom se asi zalekl toho, že jsem si na papírek pro pediatra v sobotu napsala: Otáčení jen na jeden bok. Tak mi chtěl asi rychle dokázat, že to umí na oba a jako bonus přidal otočení na břicho. :grinning: Takže jsem svou poznámku musela z papírku dneska škrtnout.
3. bře 2009 ve 22:11  • Odpověz
ahojky,
Janča mě převezla, hledala jsem Štíry na první straně, protože většinou píše brzy ráno a když nic, tak jsem si říkala, že tam bude poslední příspěvek ten můj včerejší a ona takhle :grinning: :grinning:
Tak jak šlo vytírání?? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
My dneska měli super noc, Štěpulák usnul v osm a my jsme šli spát v devět :grinning: A fakt jsme oba usnuli, což je zázrak, asi už jsem byla hooodně unavená z předešlých nocí.
Taky už jsem si všimla, že jsou založený listopadovky 2009, tak jsem si zavzpomínala :wink: Bylo to hezký, ale jsem ráda, že už to máme za sebou. A na druhý dítě zatim ještě nemám pomyšlení.
Štěpánek je taky teď hrozně často na bříšku, ze začátku se mu tam líbí a je klidnej, ale pak začne mrmcat a mručet a hlavně na tom břichu hrozně slintá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže po chvíli ho zvednu, já už ho zvedám i tak, že ho vezmu pod ramínkama, hlavu udrží dobře, tak se to snad už může, ne??
Jinak my taky šeptáme večer když Štěpán spí, někdy ho totiž vzbudí i vrznutí dveří :confused: Ale je to fakt jak kdy, jak píše Janča, asi záleží v jaký fázi spánku zrovna je. Venku je kolikrát kravál a on si spokojeně spinká. Včera u nás čistili chodníky od toho písku (hurá, už bylo na čase), ale byl to šílenej kravál, měli na to nějaký přístroj. Štěpán zrovna spal a nic to s nim neudělalo. Ovšem ten alarm u monitoru máme teda hned za hlavou a je to fakt hoodně hlasitý, to si myslim, že by vzbudilo i mrtvýho :grinning:
Počasí nic moc, co? Ale včera jsme nebyli venku, tak bych chtěla dneska jít. Navíc když máme ty čistý chodníky :grinning: Konečně si nepřitáhnu do bytu půl kila písku na kolečkách :slight_smile:
4. bře 2009 v 09:14  • Odpověz
autor
pěkný den :slight_smile:
tak já taky čekala Jancu a ona Katchula :wink:

U nás jde všechno stále stejně, ale včera Pepča vynechal svůj večerní řev, čímž mi ušetřil hrooozně energie a tak to šlo :slight_smile:

No a Verb tys mě teda převezla, já počítala s tim že Will je prostě jasná jednička a ono ne :sweat_smile: To jsem teda nečekala, že budeme mít největšího buřtíka :astonished:
Ještě že ta naše doktorka je vcelku mladá a nic s náma neřeší, prostě se jenom směje jak roste a co umí a to je vše. Ona to bere tak, že každý dítě je jiný a dost. Rozhodně nám neříkala, ať mu v otáčení zabraňujem nebo ať mu snížíme dávky mlíka. Ale taky se pomalu bojim jak tohle půjde dál, jenže on má fakt hlad po dvou a půl hodině a odbejt se teda nedá.

Dneska v noci jsem měla zase budíka na půl druhou a vstávam, na záchod, vytáhnu Pepču z postýlky, kapičky, kojim a koukam bylo dvanáct :astonished: Mě se asi zdálo že to budilo ale nebudilo. Jenže odtrhněte toho žrouta od prsa když je vzbuzenej :grinning: Tak dostal dřív, no :slight_smile:
A večer si taky se mnou a s mojí bradavkou začal hrát! Ale já jsem taková přísná, takže měl okamžitě útrum, úplně se tomu tlemil a vyplazoval an tu bradavku jazyk a oblizoval jí. Pepa jen zkonstatoval že je to pěknej úchylák :dizzy_face: tak nedostal nic a když pak dostal znova, tak sál jak o život jak měl hlad a žádný hraní ho ani nenapadlo. Začínaj to bejt pěkný rošťáci :slight_smile:

Jo a k tý výměně bytu, já bych teda byla pro, stejně kdyby ste chtěli jít do novýho tak byste se taky museli stěhovat a popravdě takový stěhování má taky výhodu, aspoň se vyhází ty nepotřebný krámy, co doma jsou. Však ono těch velkých věcí zase tolik není. U nás by to teda byl problém, protože třeba postel je svařená na místě a to bysme museli odšroubovat ty dřeva a tu kostru rozříznout :grinning: A s našema krámama v garáži bysme se stejně nikam nevešli.
A s dítětem v Modřanech to bude určitě lepší jak v centru. A nezapomeň že chudák Will bude chtít taky nějakýho kámoše :wink: Já vim že vy na to nespěcháte, ael ono za dva tři roky na to stejně dojde a pak vás to bude mrzet ještě víc a se dvěma dětma už se vám vůbec nebude chtít stěhovat.
Akorát rodiče se budou mít, takovej velkej byt, to aby začali pořádat společenský akce :grinning:
A Verb to zahušťování bych taky ještě zvážila, jestli řeší jak je Will velkej, tak třeba zbytečně řeší i tohle. Pepča taky většinou trochu vyblinká, ale přijde mi to normální. A jak píše Janca, jestli to nevrhá nějak moc akčně a přibírá, tak vás to akorát bude prudit.

Katch já Pepču zvedam pod ramínkama i z leže když se mi nechce, vzadu ho vezmu i trochu pod hlavou, kdyby jí uvolnil. je to jen na chvilku a nepřijde mi to nějak špatný. Z břicha ho taky tak zvedam, abych ho nemusela obracet. Ale nevim no, já mam přece jen doma pětiměsíční miminko :grinning:
4. bře 2009 v 09:59  • Odpověz
Ahojky, no musím vám přeci udělat občas změnu, abysme úplně nedenerovaly a vidíte, nakonec jste naší diskusi našly :grinning: :grinning: U nás dneska normálka, to otáčení nám byl čert dlužný :grinning: :grinning: Otáčí se skoro furt, pak řve, že se mu to nelíbí a po otočení na záda řve ještě víc No zábava, ale to vám asi nemusím popisovat, u vás je to asi stejné. Takže musím střídat pobyt na dece s houpáním, postýlkou a lehátkem. Dneska se mu to povedlo jednou otočit se i z toho druhého boku, ale je to tam složitější, tak na to většinou prdí, bohatě mu stačí otáčení přes druhý bok. Zítra jdeme dopo k pediatrovi, tak jsem zvědavá, co nám na naše pokroky řekne a jestli tedy dostaneme to očkování.
Už jsme dlouho neřešily režim prcků, už ho tedy konečně máte? u nás jsou dny skoro jak přes kopírák už skoro 3 měsíce, ale vím, že jste s tím měly problémy.

Katch: No vytírání šlo dobře, byla jsem dnes pilňuška - vytřeno, umyté nádobí, utřený prach, uklizená koupelna, vyžehlená pračka prádla, pověšená nová a ještě mi zbývá zalít kytky, na to jsem zapomněla. Malá dopolední šichta. :sunglasses: Ráno jsem si poležela s prckem až do sedmi a pak šla makáčovat, večer jsem smolila ještě příspěvek p ro vás, takže byl odchod do postele lehce pozdější. Já tedy někdy zvedám taky jak píšeš ty, většinou tedy kulím na záda, ale když si ho chci vzít a třeba pochovat tak ho beru z bříška, držím ho pod žebrama a tak ti ho donesu do náruče. Z leže ho zvedám tak, že ho nejdřív nakulím víc na bok, a pak ho zvedám zády ke mě. Mám doma půjčenou tu knížku Něžná náruč rodičů a z té jsem se dozvěděla, že dost věcí nedělám úplně správně, tak si na to snažím dávat pozor, ale někdy na to ani třeba nepřijdu, že to nedělám zrovna správně. Nošení dětí nám nikde neukazovali, na to si asi máme přijít citem, a občas se to naučíme špatně. No, snad to nebude mít nějaké špatné následky, viz třeba odkrkávání na rameni. Jinak si myslím, že na tom není nic špatného, když ho bereme v podpaží, Tom má teď rád i lítání v téhle pozici. Jinak my dneska venku byli, teplota jak na jaře, dlouho jsem koumala, jak prcka obléct, nakonec jsem to vyřešila, kombinézou a pak jen deku místo fusaku. Venku spal zase jen půl hodiny a pak si významně zkoumal ruce, přes kombinézu mu nešly dát do pusy, tak se chvili čílil a pak to tedy zabalil. Já tedy na ven rukavičky nedávám, ruce má teplé, i když mu čouhají.

Kacka: Tedy tak to kdybych já Tomovi nedala vždycky, když si s bradavkou hraje, tak je polovinu kojení hlady. :grinning: :grinning: Manža už se smířil s tím, že prsa jsou teď Tomovi, takže na ně nemá nárok a jen tiše přihlíží :grinning: Tak s tím buzením už se mi to také jednou stalo, nevím, jak jsem koukala ale myslela jsem, že je půl čtvté a ono bylo teprve 2. Takže baštil po necelých 2,5 hodinách a prso už jsem mu tedy také nebrala, myslím, že by si ho vzít nenechal. Tom se tedy naštěstí budí sám, takže mě budík nehrozí, stačí mi manželův zvonící po šesté hodině. Tedy nevím, jak to dělají vaši chlapi, ale ten můj má sice budík nařízený takhle, ale pak ještě tak min. čtvrt hodiny leží, většinou u toho usne a musím ho nakonec stejně budit já :angry: takže ten budík vlastně budí mě, ale zamačkává ho manža :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. bře 2009 v 17:17  • Odpověz
autor
ahoj,
tak dnes jsem tu první já :frowning2:
noc byla hrůzná, vstával po třech hodinách, kroutil se a řval, tak jsem mu musela dělat rouru a pak samozřejmě nakojit.
Krk je pořád špatnej a asi na mě něco leze :unamused: No zkrátka se rozpadam, snad to tahle nepůjde dál :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dneska zkusim před kojením odsstříkávat to přední mlíko, už nevim co by nám pomohlo. Ale jestli se takhle bude budit pravidelně, tak to nevydržim a z Pepči bude mega koule :sweat_smile:

Janco ty jsi fakt děsně akční, to u nás je domácnost téměř v rozpadu, stíham uklízet jen nahodile, lux, výtěr, kytky, ale třeba umejt koupelnu, to teda ne. Jenže kdy na to mam brát energii? Možná ty dvě hodiny v noci mezi tím, než se nám ten prcek zase začne kroutit :sweat_smile:

Tak já jdu, Pepča je na chvíli u rybiček, tak tam heká a povídá si s nima :slight_smile:
5. bře 2009 v 08:04  • Odpověz
Ahojky,
tak u nás noc taky děsná, budil se každý 3 hodiny, že by bylo něco ve vzduchu? A hlavně mezi 2 a 3 hodinou vůůůbec nechtěl spát. Vzali jsme si ho k sobě do postele, ale tam akorát pořád něco žvatlal, hejkal a máchal rukama, no děsný. V ty tři nakonec ale usnul, tak jsem ho přendala do jeho postýlky.

Kačko on ten úklid počká a nic se nestane. Až budete s manžou oba fit, tak se do toho pustíte společně. Teď bych se na to vykašlala, protože pokud na Tebe něco leze, tak nějaký mytí koupelny tomu teda nepomůže.

Jančo tak otáčení vám byl čert dlužen, jo? :grinning: :grinning: No moje řeč, taky mi přišlo lepší když jen tak ležel na zádech, teď si na hrací dece už skoro nehraje, protože se pořád přetáčí :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: No režim - zatím se nám celkem daří to, že v 19,30 cvičíme, pak koupeme a okolo osmý kojim a pak chodí spinkat. Což je dobrý, to mi vyhovuje, ale ne vždy teda hned po tom kojení usne. Jinak přes den je to každý den jinak, podle toho kdy se ráno vzb
5. bře 2009 v 09:21  • Odpověz
No nevim proč se mi to odeslalo :confused:
Tak pokračování:
Jinak přes den je to každý den jinak, podle toho kdy se ráno vzbudí na kojení. Vstáváme okolo sedmý hodiny, ale kojím ráno v rozmezí mezi pátou a sedmou. Přes den si dává šlofíka většinou po 2 hodinách, někdy třeba jen 20 minut a venku klidně i 2 až 3 hodinky. No spíš 2. A kojim pořád po těch 3 hodinách přes den.
Já zatím nechávám v kočárku ten zimní fusak, nechce se mi ho vytahovat, je tam takovej pěknej pelíšek z něj :grinning: Včera jsem dala na ven body s dl. rukávem, polodupačky a zimní kombinézu a spocenej nebyl. Rukavičky jsem nikdy Štěpánkovi nedala, ona je mu totiž ta kombinéza dlouhá a tak mu z ní ruce skoro nikdy nekoukají :slight_smile:
Tak já končim, protože se tu děsně hrbim a bolej mě záda ještě víc než obvykle :unamused:
tak pěkný zatím slunečný den :slight_smile:
5. bře 2009 v 09:27  • Odpověz
Ahojky,
já jsem se po třech nocích konečně vyspala :dizzy_face:
My jsme najeli na nějaký režim. Jsem z toho dost překvapená a pořád se děsím, že ho to přestane bavit a udělá nějakou změnu. Už od soboty, myslím, usíná kolem 20h a budí se ráno kolem 8h. V noci ale absolvujeme 2 kojení, což je blbý. Poprvý vydrží těch 5,5 hodiny, pak 3,5 a potom ten zbytek. Ale my jsme šli pokaždý spát až kolem 11, takže jsme vstávali ve 2, pak v 6 a pak v 8 (někdy už v půl osmý). Takže maximálně 8 hodin spánku rozdělenýho na etapy :confounded:
Ale včera šel manža večer pryč, malej usnul zase ve 20h. Já vběhla do koupelny, umyla vlasy a ve 21h jsem byla v posteli. A krásně jsem to vychytala, protože tenmtokrát Will vydržel spát až do 4h, takže já jsem spala 7 hodin v kuse, pak vydržel 2,5 h a potom ještě do devíti schrupnul. Paráda :dizzy_face:
Akorát nevím, jestli je dobře, aby usínal v těch osm, protože to znamená, abych chodila spát s ním, a to se mi nechce :unamused:

Jinak nemám moc času na vše reagovat, Will si povídá se slonem a nevím, jak dlouho ho to bude bavit.

Katch vidím, že taky máte jakýs takýs režim. Ale to buzení po třech hodinách je děs. Ono to možná už nebude tím, že by měl hlad, ale jen na to zvyklej. Četla jsem, že by měli od 3 měsíce prcci usínat sami v postýlce. Dávat je tam ještě čilé, ne spící. Aby si zvykli usínat sami a naučili se usnout bez vedlejších pomocných věcí. Což teda mně se nedaří, protože mi každý večer usne při kojení a já ho odnáším do postýlky už spícího. POtom se trošku vzbudí, když ho balím do pytle, ale už má na spánek zaděláno. V noci ale problém nemáme. Po přebalení a kojení jde do postýlky a tam si teda občas povídá, houká, huhňá, točí se dokola. Ale já jsem tak utahaná, že okamžitě spím a je mi to jedno.

Už se začíná rozčilovat. Musím jít. A dneska je ale krásně slunečno, takže po obědě vyrážím na exkurzi po václaváku :grinning:
5. bře 2009 v 09:50  • Odpověz
Ahojky, teď jen v rychlovce, malej je po jídle v postýlce, ale stále se přetáčí na bok a břicho, takže tam furt musím běhat, jsem zvědavá, jak se z toho poblije :grinning: Dopo jsme byli u pediatra, malej jako by vytušil, že jdeme kolem jeho jídla, tak se ráno vzbudil o hodinu dřív, aby dostal nášup už před odjezdem a netrpěl hlady :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Takže vše v pořádku, váží 6760 g a měří 68 cm, takže jsme se nadostali ani na Pepínovy a Willovy míry, ale pan doktor byl spokojený a snažil se mi naznačit, že tyhle míry by měl mít v půl roce :grinning: :grinning: Tak nevím, co by říkal na vaše klučíky. Na otáčení na bříško jen koukal a říkal, že je to brzy, ale že se nedá nic dělat, ruce mu mám nechat, jak si je dá, nedávat je do ideální polohy, říkal, že už je Tom natahuje, sestřička zase koukala, když jsem prcka oblékala, že si přitahuje hlavu nahoru (to dělá taky od úterka). No, ale asi jediný rychlejší exoti tam nejsme, před námi byl 7 měsíční klučík, který už leze o 106 :slight_smile:, takže je podle pana doktora o 2 měsíce napřed. Dostali jsme pigáro hexavakcíny, malej ani necekl a jen držel, zatím je bez teploty, tak doufám, že to tak zůstane. Ptala jsem se na tu kalmetizaci, takže se nemám stresovat,někdy si prý zvou až po půl roce, dostali jsme žádanku na krevní obraz kvůli tomu železu, původně jsem myslela, že tam zajdeme ihned, ale malej už byl přetaženej, byl víc jak 2,5 hodiny vzhůru a hlavně bych ho zase musela svlékat z kombinézy, takže jsem se na to vyprdla a usnul mi asi po 5 minutách v kočárku, dali jsme si 2 hodinovou procházku venku - teplo, ale fučí vítr, pak chrupkal ještě chvíli doma, takže byl bez jídla přes 4 hodiny a mé prso to tedy lehce odneslo, naběhlé jak blázen, ale aspoň jsme se srovnali do našich denních časů. Tak během tohohle příspěvku jsem ho byla 3x otočit zpátky, 2x byl zapasovanej mezi žbrdlinami a už se i řádně poblil, většinu toho tedy hodil na plínku, ale i prostěradlo dostalo zásah. NO, jak říkám, to otáčení nám byl čert dlužný :grinning: :grinning:
5. bře 2009 ve 13:33  • Odpověz
Tak chrupkáme, tak rychlá reakce na vaše zprávy:
Kacka: Tedy chůdě naše nemocný, ten tvůj prevít tě ani nenechá vyspat. Budiž ti malou útěchou, že Tom se budí po 3-4 hodinách na jídlo KAŽDOU noc, tudíž já se nevyspala déle než 3,5 hodiny ani nepamatuju. Naštěstí ale prdí sám a usíná prakticky ihned po jídle, občas si chvilku broukne, ale tak max. 1-2 minuty a pak chrní. S tím odstříkáním mléka to zkus, ale myslím, že jsi říkala, že je to lenoch na tahání,takže to nejspíš skončí tak, že bude chtít místo toho druhé prso a moc si nepomůžeš. Jo a jak píše Katch, na úklid se vyprdni, a odpočívej, opravdu se nezblázní to, že nemáte doma naklizeno, když si v situaci, kdy jsi na všechno sama. Neboj, u nás to občas také vypadá příšerně, buď nemám na úklid náladu a nebo prcek nemá svůj den a to pak tedy na nějaký úklid také dlabu. většinu úklidu zvládám po ránu, kdy se ochudím o další spánek a pak během jeho chrupkání. Ale na ty kytky už včera taky nedošlo, musím to dohnat dneska :grinning:

katchula: Tak tedy u nás normální průběh noci, takže nevím, možná ve vzduchu něco je, jen na nás to nemělo vliv, protože to tak máme normálně :grinning: My tedy také rukavičky zatím nikdy nepoužili, teď mi tedy vystrkuje v kočáru ty ruce ven a prohlíží si je, chce si je rvát do pusy a přes tu kombinézu mu to nejde, dneska to asi po 10 minutovém snažení vzdal a radši to zase zalomil.

Verb: Tak mi tedy ukládáme v bdělém stavu po nakojení, nehoupeme, manžel teď večer lítá s beruškou a u toho prcek po tak 15 minutách odpadne, ale na noční kojení to tedy nemá vliv, asi to bude tím zvykem kojení po 3 hodinách, já vypozorovala, že se mi většinou budí po kojení z levého prsa s po 3, po kojení z pravého po 4 hodinách :grinning: :grinning: Ale delší spánek potvůrka nedá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tedy jestli budeš chodit spát s Willem, tak budeš za chvíli ranní ptáče jak já :grinning: Tak počasí se vám na odpo procházku zkazilo, my tedy ještě využili dopo slunečních paprsků, teď je tam už hnusně a mě z toho zase bolí hlava a prášek nemůžu, jééé to bude tedy zase odpoledne. :confounded:
5. bře 2009 v 15:07  • Odpověz
Ahojky, tak budu dále pokračovat v monologu :grinning: Odpo byl Tom lehce podrážděnější než obvykle, ale dalo se to zvládnout, začal víc řvát až někdy po páté hodině, vydrželo mu to asi do půl šesté, a pak na půl hodiny odchrupnul. Navečer už byl poměrně v pohodě, jen u jídla zlobil, byl to zase boj do něj něco dostat, moc toho nenasosal, protože se furt čílil, odpojoval, řval, takže šel dle mého do postýlky skoro hladový :grinning: Před spaním jsem naměřila po odečtení 37,3 takže lehce zvýšené, ale čípek jsem nakonec nedala a čekala, co naměřím po prvním probuzení. Hlad byl asi velký, protože prcek byl vzhůru už 22.15, což už dlouhou dobu takhle brzy nevstával, takže jsem se pokoušela uhoupat za zavinovačku, vyndat z ní, domluvit rázněji, že má spinkat, nic nepomohlo a u prsu pak sál skoro 20 minut :stuck_out_tongue_closed_eyes: , takže asi opravdu megahlad. Teplotu pak už neměl, naměřila jsem jen 36,6 takže šel do postýlky, probuzení ve 3.30 (zase dlouhé sání) a pak až v 7 hodin, a to se ani o jídlo nehlásil, ale dostal :grinning: Jediný problém mám v tom, že má prsa asi nechápou a ani se jim nedivím, že občas pijeme 5 minut a občas 20, takže mám docela často nalito až děs, zatím tedy bez problémů, ale včera odpo už mi před kojením vytékaly kapičky, jak se to tam nemohlo vejít. :unamused:
6. bře 2009 v 07:40  • Odpověz
autor
Tak hlásím konečně změnu :slight_smile:
ráno jsem se probudila bez bolení v krku, Pepča spal šest hodin v kuse a Pepa je doma na dovolené :slight_smile:

Včera byl Pepa u toho doktora, dostal igelitku prášků, obstřik, bederní pás a rehabilitace s elektroléžbou. Měl by zůstat aspoň týden doma, tak si vzal pátek volno a možná pondělí. Obstřik mu zřejmě trochu zabral, protože jsme večeřeli u stolu :dizzy_face:

A na dnešek jsem se objednala ke kadeřnici, hlídat bude Pepa, snad vydrží prcek na jednom místě, protože přenášet ho PEpa nesmí. Doktor mu prej sám od sebe řikal, že nejhorší je třeba zvedat malý dítě :unamused: Ale jestli to bude takhle dál, tak u něj skončim taky :sweat_smile:
V sobotu je tady ve vesnici zábava pro ženy na svátek dne žen :slight_smile: Prostě se sejdou všechny ženský a obsluhujou je fotbalisti a starosta, kterej rozdává víno, párky, kafe a zákusek. Je to děsná sranda, trsaj tam třeba i sedmdesátiletý báby spolu :grinning: Na tohle je ta vesnice fakt boží :grinning:

Janco tak Tomík je pěknej atlet oproti nám :slight_smile: Pořád si řikám, jak mam zlatou doktorku, ani necekne když ho vidí :slight_smile:
Pepča už se taky přitahuje, dělá to asi týden, leží a já ho vezmu jen zaručičky aniž bych za ně jakkoli tahala a on se přitáhne hlavou a bříškem nahoru, je to ďáblik. Ale je mazanej, to otáčení dělá většinou když u toho nejsme, když to chci natočit, tak leží a řehní se a leží.
Je zvláštní že vám dali hexavakcínu až teď ve čtyřech měsících. Je to bordel, každej doktor si to dělá jak chce. Nám doporučila tu protipneumokokovou až v půl roce, ale já si to rozmyslela, budeme jezdit s kamarádama a dětma na akce, tady je taky spousta dětí a tak mu to asi necham píchnout už teď.

Musim přebalit a nakojit, tak pak ještě napíšu
6. bře 2009 v 07:48  • Odpověz
Kacka: Tak to jsou super zpávy, vypadá to u vás na pohodovější víked :slight_smile: U nás tedy návštěvní, Tom bude mít svátek, takže bude přijíždět příbuzenstvo,takže se naše domácnost změní ve velkovýrobnu občerstvení :grinning: :grinning: S tím očkováním, minule nám to nemohli dát, protože Tom ještě neměl vyhojenou tu TBC, takže nám to o měsíc posunuli, teď už to prý šlo, i když úplně v pořádku to stále ještě nemáme. S tím pneumokokem jsem četla, že lepšží to dát až později, protože pak myslím místo 3 ďobanců dostane jen 2 nebo místo 4 jen 3, teď jsem zblblá, a hledat se mi to zase nechce. JO a já mám tedy také občas problém ho natočit a i nafotit při tom co dělá, čučí na foťák nebo kameru a taky to nechce dělat, dneska to zkusím, uvídíme, jestli budu úspěšná. Na zábavu ve vesnici jdeš? A nebo zůstáváš doma? Byla by si i za kočku s novým účesem :grinning:
6. bře 2009 v 08:35  • Odpověz
autor
Ach jo, zase si u toho začal hrát, tak má utrum, jen nevim jak to teď zkoubíme časově kvůli tý kadeřnici. No co, já se stresovat nemusim, já jeho křik poslouchat nebudu :grinning:

Režim vám závidim, já takhle nemůžu dopředu nic naplánovat. My se ustálíme tak na tři dny a pak se to zase rozhodí a změní. Ale pomalu usíná mezi osmou a devátou, i to je pokrok. Když chci jít spát dřív, tak můžu. Třeba s koupáním to ještě nemáme vůbec vychytaný, třeba včera jsme si pustili film a než skončil, tak u toho vytuhnul a tak jsme mu umyli jen krk a šoupli do postýlky.

Mimochodem, hlavně nechoďtě na film Milionář z chatrče, nebo jak se to jmenuje česky, je ot děsná indická blbost. Prej to vyhrálo i oscara, to vůbec nechápu, to je zase nějaký politický rozhodnutí.

A uspáváme pořád bez uhoupání, bez přemlouvání, prostě ho tam položim, řeknu že jde spát, pohladim a zhasnu a je klid. Včera teda měl ještě hlad, tak začal po čase řvát jak tur a já samozřejmě ve vaně :dizzy_face: U prsa mi taky někdy usne, ale já ho teda pořád poctivě zvedam kvůli krkům a to se většinou zase probudí. No ale asi je načlej a pak usne. Ovšem ten krkací rituál jsme pěkně zkrátili a do pěti minut už leží. Kde jsou ty půlhodinový odříhávání :grinning:

S usínáním přes den je to horší, to ho položim, dam dudlíka, chytnu mu ruce a hladim po hlavě dokud neusne. Většinou je ospalej, tak to do dvou minut zalomí. Ale spí tak po půl hodinách, pak se probouzí. A někdy dokonce usne sám se slonem, to je jeho oblíbená hračka, má jí přivázanou na boku a má dlouhý nohy a za ně on tahá a přitahuje se k nim a asi se tím tak unaví že tak usne.
A když potřebuju chvíli klid, tak ho šoupnu do lehátka před rybičky a tam vydrží i půl hodiny, teď jsem je vyčistila, tak jsou i vidět jak plavou :grinning: No a ty on zbožňuje :slight_smile:

Ten krátkej noční spánek a to vstávání vám holky nezávidim, to je fakt úděsný, to maj kluci opravdu hlad? Nešlo by je nějak uspat a ukecat? třeba si na to jen zvykly a vstávaj ze zvyku. Takhle velký děti by těch šest až osm hodin dát měli, ne? Já ho po šesti budim kvůli mlíku, ale za chvíli to zase odbouram a necham ho dýl. Nebo ho budu budit tak obden, abych to mlíko měla. Aby se na to nenaučili a nevstávali jste takhle celej rok :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jupí, právě usnul u slona, tak já se jdu taky natáhnout, mějte se hezky a asi až po víkendu :slight_smile:
6. bře 2009 v 08:38  • Odpověz
autor
Janco to víš že jdu na zábavu, je to sranda a ujít si to nenechám, minule jsem den na to objevila // :slight_smile:
V osm nakojim a frčim :wink:
6. bře 2009 v 08:40  • Odpověz
Dobré ráno, já mám za sebou děsnou noc. Ne že by Willík nespal, i když teda usnul až ve 21,30h (já to tušila, že ten režim zase rozhodí), ale bolí mě levý prso. Nevím, čí to je, ale včera večer jsem zjistila, že ho mám v jednom místě tvrdý a u dvorce mám tvrdý uzlíčky. Šíleně to bolelo. Zkoušela jsem to ve sprše rozmasírovat, ale nepomohlo. Jakýkoliv dotek, nebo pohnutí mě bolelo. Asi si dovedete představit, že s tím se nedá spát. Spala jsem v jedný pozici a při přetočení jsem se musela vzbudit a pomalu se přetočit a prso držet. Will vstal na kojení kolem 4h, tak jsem si dala horký ručník na to prso a potom si ho mačkala, aby vypil pokud možno vše. Ještě jsem ho odsála a dala si zase studenej obklad. Ráno mám prso dobrý, už není tvrdý, ale pořád bolí :frowning2:
Přemýšlela jsem, čím by to mohlo být a napadlo mě jedině, že mě Will do toho prsa, přesně do toho místa, kopl. Tak je možný, že to je reakce. Nevyprázdněním to být nemůže... :unamused:

U nás má zase dneska svátek manža. Včera jsem vběhla do H&M a koupila mu košili, polo triko a legrační trenýrky. Už nevím, co pořád kupovat a tohle mi přišlo nejlepší. Dlouho si na sebe nic nekoupil, tak ať má v čem chodit :grinning:

Jo a z toho odběru mám strašnou modřinu. Ještě nikdy jsem takhle po odběru nevypadala :angry:

Kacko to je je super, že je vám oběma líp :wink: A hospodská zábava bude určitě pěknej odvaz :grinning:
Hezky sis Pepču vykrmila :grinning: Já jsem ráda, že jsem v soutěži prohrála. Kdo ho má pořád nosit. I když jsme stejně jen o pár gramů lehčí, ale Pepča měl nižší porodní váhu, viď? Ale počítala jsem to a Will od 6. týdne přibírá cca 200 g týdně, což není moc.
Will má noci rúzný. Většinou vydrží těch 6-8h v kuse, pak 3, pak 2, ale někdy se budí už po pěti. Ale oproti holkám mám tak 4 noci z týdne šanci se normálně vyspat :slight_smile: No, prcci by měli kolem 6. měsíce spát už celou noc bez buzení na jídlo. Že prý v tý době už v noci jídlo nebudou potřebovat a budí se jen ze zvyku. I teď by se měly ty intervaly prodlužovat. Jim se zvětšuje žaludek a víc se tam toho vejde.
Ono ta očkování je možný dávat kdykoliv. Je tam nějaká hranice, kdy by měla být ta poslední dávka. Já jsem nejdřív chtěla všechny očkování posunout na pozdější dobu, ale nakonec jsem se na to vykašlala. Aby potom neměla jen samý očkování za sebou. Aspoň to bude rozdělený.

Janco ranní ptáče u mě nehrozí :grinning: Prostě se bude muset naučit spát aspoň do 8h, dřív nevstávám :grinning: To je právě problém. Já jsem večer čilá a spát se mi nechce, i když jsem děsně unavená. A ráno bych spala v pohodě do desíti. Ale naštěstí Will chápe a brzo se nebudí. Vždycky se nechá překecat ještě k malýmu spánku do těch 8-9h.
Gratuluju k pěknýmu cvalíkovi :slight_smile: Taky není z těch malých miminek :grinning: Ale ty holčičky nám to vynahradí. Ty budou určitě malý drobný, pokud teda nebude po mně (já jsem byla ještě větší než Will :grinning: )

Radši jdu. Will si povídá v lehátku a já se chci nasnídat. ještě se ozvu...
6. bře 2009 v 10:08  • Odpověz
čau holky,
my byli dneska na výletě v jižních Čechách, jeli jsme tam něco zařídit a objednat a taky navštívit příbuzný. Už jsme tam chtěli jet cca před měsícem, ale zrovna napadla tenkrát spousta sněhu, takže jsme to odložili.. Byla to zatím nejdelší cesta autem co jsme s prckem absolvovali. Tam jsme jeli 2 a půl hodiny. Taky jsem si vyzkoušela kojení v autě :grinning: Štěpánek byl moc hodnej, buď spal nebo koukal, takže pohoda. A u příbuzných (Štěpánkova teta, strejda a velká sestřenice) šel zase z ruky do ruky a byl zlatej :slight_smile: Dokonce i předvedl u nich v obýváku na zemi jak se pěkně přetáčí na bříško :grinning:

Jančo překvapilo mě jak je Tomášek dlouhej! :wink: My jdeme na KO ve čtvrtek, tak jsem taky zvědavá na míry a hlavně na očkování. A je to opravdu jedno kdy se to začne píchat ta hexa. Super, že Tom neměl nějakou blbou reakci :slight_smile: Já bych chtěla s Preventanem začít v půl roce. Pobavila mě Tvoje věta o uspávání: manžel teď večer lítá s beruškou :grinning: Připomnělo mi to Knoflíkáře, tu scénu s Kodetem a s modelem letadla :grinning: :grinning:

Kačko tak Ty půjdeš slavit MDŽ, tak to je bomba, musí to být fakt sranda :grinning: A dobře, že šel manžel k doktorovi a začal ty záda nějak "léčit", tak snad to zabere. i když to asi ještě nějakou chvíli potrvá, takže si to tahání Pepči ještě užiješ :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nám taky nepíchli hexu ve třech měsících kvůli tomu TBC, že jsme ještě nebyli na kalmetizaci. Ale přitom Štěpula to měl zahojený už v těch třech měsících. Doktorka jen poznamenala, že neni kam spěchat. S tim nočním kojením si myslim, že někdy třeba ani Štěpán po těch 3 hodinách hlad nemá, ale když řve a nezabere dudlík, tak mu prostě dám, je to totiž nejrychlejší způsob jak ho uklidnit. Přes den bych to samozřejmě nedělala, ale v noc my dost vadí když brečí, protože už je hrozně hlasitej a přeci jenom jsou všude sousedi, že :unamused:

Verb. doufám, že prso už je lepší a že to nebude nějaký zánět. Dovedu si představit tu bolest, mě někdy bolí nalitý prso v noci, že taky cítim každy otočení v posteli. Tohle musí být asi mnohem horší :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale že by to bylo od kopnutí to teda nevim, nevim. Štěpán mě kope dost často když ho mám na kolenou před sebou a nikdy mi nic neudělal. A s tím spaním, stačilo by mi spát tak do 8 nebo půl devátý a byla bych spokojená. To kojení v noci se u nás dost mění, ale ani by mi tolik nevadilo kojit po 3-4 hodinách jako mi vadí to, že někdy už potom nechce spát. V noci na dnešek to bylo zase, takže hodinu byl s náma v posteli v bdělym a velice čilym stavu :angry: Každopádně jsem fakt zvědavá jestli po tom půlroce se to zlepší, kéž by :wink:

Kopíruju a přeju pěkný víkend :slight_smile:
6. bře 2009 ve 21:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.