• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Oprava: Přes den bych to samozřejmě nedělala, ale v noci mi dost vadí když brečí, protože už je hrozně hlasitej a přeci jenom jsou všude sousedi, že :unamused:

Jsem dneska už totálně vygumovaná, takže omluvte sníženou kvalitu příspěvku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: Jdu spát!
6. bře 2009 ve 21:46  • Odpověz
AHOJ,
přejeme Tomáškovi vše nejlepší k dnešnímu svátku :slight_smile: Užijte si oslavu a moc se neopijte :grinning: :grinning: Tomík může, ten má nárok :grinning:
7. bře 2009 v 08:32  • Odpověz
Ahojky,
tak nejprve co u nás a pak reakce na vás :grinning: Moc děkuji za přání k svátku, Tomášek dostal zase řadu dárečků, pak ho jimi snad obložím a vyfotím :grinning: zatím se nám sešly samé praktické věci, takže super, dostali jsme penízky na tu židličku, dostal hračky, oblečky větších velikostí, super bryndák a knížku do vody s dopravními prostředky, jooo, asi z něj fakt chtějí mít pořádného chlapa :grinning: Včerejší svátek si ale nějak moc neužíval, od rána byl mrzutý a vydrželo mu to celý den, takže už jsme nevěděli co s ním, klidnější byl jen u houpání, jinak furt se rozčiloval, pobrekával, skoro žádný úsměv, tak nevím, zda se jen špatně probudil a nebo to byla ještě nějaká reakce na tu hexu, ale to se mi zdá poměrně pozdě. Tak asi neměl svůj den :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jo a omlouvám se, pokud tu bude víc překlepů, ale prckovi se v noci podařil takový skvělý úder, že mé brýle odputovaly za horní rám postele, která je ale obestavěná nábytkem, tak je budeme lovit až s manžou dopo, takže mám své slabší a je vidět, že mé oči se po těhu tedy nevrátily do původního stavu, ale ještě se to zhoršilo :confounded:, takže tu švidrám na monitor a už se psychicky připravuju, že budu muset vyrazit na oční. :cry:

Kacka: Tedy ty jsi mamča, chce si pohrát a ty mu to ani nedovolíš :grinning: :grinning: Třeba to byla jen malá ochutnávka prsa a pak by se do toho pustil s vervou :grinning: Tak jak dopadla zábava? To musí být asi fakt sranda a ujít bych si to asi taky nenechala, zvlášť když je to jen jednou za rok. My tedy režim držíme, ale myslím, že se k tomu taky nějak dopracujete, podle mě se u vás upraví nejpozději se začátkem těch dokrmů, tam bude jasné, kdy vaříš a budete v nějakém rozmezí cca 1 hodiny. U nás sice režim je, ale třeba doktory máme často naplánované právě do období jídla - těsně před nebo po, takže v tom výhodu bohužel nepociťuju, ale v normální dny je super vědět, kdy co nastane, dají se dobře plánovat příjezdy na návštěvy atd. Takže Milionář blbost? Klasická oceněná věc, většinou k nekoukání? :grinning: Já tedy četla už asi před 2 lety tu knížku, podle které to bylo natočené, ta se mi docela líbila, ale opravdu záleží, co s tím ve filmu udělali, ta knížka byla hodně postavená na pocitech, popisu životních útrap hlavního hrdiny, toho jak vlastně ve své životě poznal všechny situace, na které poté odopovídal v té soutěži. Ke kojení, je to u mě stejné jako u Katch, když se v noci vzbudí po 3 hodinách, tak už nepátrám, zda má hlad a nebo je to něčím jiným, dám prso a je klid. Teď většinou kojím po cca 5-3-3, takže ten první zátah bývá delší, ale někdy je to třeba ten druhý, je to pokaždé jinak. Pokud se probudí dřív než po 3, tak většinou hlad nemá a stačí ho třeba u nás rozbalit ze zavinovačky, uhoupávání teď už nepomáhá a hrát si s ním v noci, to tedy neplánuju, v noci se u nás prostě spí, nedokážu si představit, že bych si s ním v noci 1-2 hodiny hrála jako Katch, ta musí být opravdu zlatá maminka, to já bych tedy asi nedokázala.

Katchula: Takže jste absolvovali dlouhou cestu? Tedy to byl vlastně celkem skoro 5 hodin v autosedačce, to je super, že byl v pohodě a nezlobil. Autové kojení jsem si už užila asi 2x, ale protože máme poměrně tmavá skla tak mi to ani nevadilo, dalo se to zvládnout, jen jsem doufala, že při odkrkávání nepoblibká mě a celé auto, ale kupodivu to proběhlo bez problémů. Vždycky jsem tak musela kojit, když nám vyšli špatně doktoři, jednou při cestě do Podolí na kontrolu a pak cestou od pediatra, obojí, když byl ještě mrňousek, teď už se to snažím nějak vyřešit doma. Ale je jasné, že při tak dlouhé cestě by mě to asi také neminulo. Jinak s prsem mám občas také problémy, ale ne takové jako Verb, občas prostě Tom nesosá a jen si hraje a pak to podle toho vypadá s mým prsem, občas už mám před kojením strach, zda bude mít hlad, když vidím, jak je naběhlé. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinka mě Tom tedy také do prsou občas kopne, bolí to jen když je to úder do nalitého, ale také to bolí jen ve chvíllích úderu a pak už ne. Tak jsem zvědavá, co vám naměří a naváží v úterý a co hexa, snad to bude u vás také bez problémů. S délkou bude asi Tomáš po tatínkovi, ten má přes 190 cm a v jejich rodině není největší, bráška má 202 :stuck_out_tongue_closed_eyes:, takže doufám, že tom do takových rozměrů nedoroste, ale pokud je tedy po manžovi, tak z něj žádný prcek nebude. Jo a fakt oři uspávání lítáme, Tom čučí na berušku a u toho vytuhne, mám jí v albíčku, večer s ní lítáme a ráno jí masí v postýlce. JO to mi připomíná, jediná věc, na kterou se včera Tom dokázal soustředit, byl televizní program, zkoumal ho, rva a nakonec urval, takže jsem mu dala leták s Europarku, ten také řádně zničil, měli jsme o zábavu na půl hodiny postaráno. No, asi si budu muset domů pořídit rybičky,aby měl na co koukat, jako Pepíno :grinning:

Verb: Tak co prso? Lepší nebo průšvih? Nemůžeš mít nějak ucpaný některý ten mlékovod? Snad se to upravilo, pokud ne, tak šup k doktorovi, ať to nenecháš dozjet do nějakého zánětu s teplotama. Ale jak píšeš, že už není tvrdé, tak snad to pomohlo, a jen to bolí z toho, jak to bylo podrážděné, v porodnici nám radily zábal z tvarohu, vytáhne to horkost a i nějak to mlíko. Jinak taky nechápu, co s těmi odběry občas dělají, já nejhůř dopadla na hygienické stanici, když jsem tam byla kvůli většímu odběru krve a rozboru, když si mysleli, že mám nějakou gastritidu a pak to byl slepák. Tam mi to tak šikulka napíchla tak, že se mi tam udělala už při tom odběru boule, ona koukala někam jinam, když jsem jí řekla, co se mi to tam dělá, tak se zděsila, volala jinou a nepřála bych vám pak vidět mou ruku, měla jsem modřinu skoro po celé ruce, pak jsem s ním bolestí nemohla skoro hýbat, v nemocnici při příjmu na slepák byli v šoku a to už bylo asi týden po akci a bylo to už tak o 50% lepší. Nechápu, že nejsou schopní to po těch xy odběrech, které udělají, napíchnout bez problémů.
8. bře 2009 v 08:03  • Odpověz
Ahojky, tak jsme nejspíš odhalili příčinu Tomovi přetrvávající nenaložené nálady. Holky nám nejspíš roste první zub! :astonished: :confused: Dneska dopo jsem mu objevila na spodní dásni malou bílou tečku, mléko to není, sestřít to nejde, na nějaký vřídek to nevypadá, na omak se mi to zdá tvrdé, ale Tom si do pusy tedy moc šahat nenechá. Celý den si skoro furt cpe do ruky prstíky, kňourá, tak jsem zvědavá, jestli to opravdu je zub, tak by měl za pár dní už více koukat a bude jasno.
8. bře 2009 v 19:00  • Odpověz
oprava: Tomovy přetrvávající nenaložené nálady. no děs, opravdu by mi prospěl návrat do školy
8. bře 2009 ve 20:37  • Odpověz
autor
ahoj, Janco ty mě děsíš!!! zuby :astonished: :astonished: Tak to ti nepřeju to kojení :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ale poporadě, Pepa je skvělej, je doma a hrozně moc se snaží užít si Pepči co nejvíc. Nemůže ho přenášet a tak spolu ležej an rozloženym gauči a hrajousi. V pátek jsem byla u toho kadeřníka a vyšlo mi to tak tak. Ale ten klid dvě a půl hodiny, to je něco :slight_smile: Nebejt toho kojení, tak se domu neženu :wink:
V sobotu jsem si zajela do Mníšku nakoupit a večer na tu akci. Bylo to parádní. Pepča usnul před osmou a vzbudil se až ráno v pět :slight_smile: Jako by to tušil, že mamka je nepoužitelná..
Starosta nezklamal a trsal z těma bábama celej večer, občas jsem si myslela, že to tam s nim musí šlehnout (je to starej důchodce). Já jsem to nakonec vzdala v půl jedný, už jsem byla vyřáděná a v sobě tři lehký panáky. Když jsme šli na bar, tak jsem se toho kluka ptala jestli maj něco light, vůbec nechápal, tak řikam no prostě něco pro kojící matky :grinning: Docela na mě koukal a asi to dítě litoval :grinning: Jenže bez panáků, to tam nejde, pořád jsme se s někym seznamovali a tikali, tak to se musí spláchnout. Nechci vidět jak bych dopadla, kdybych nekojila :astonished:
Mlíko jsem doma odstříkala a jestli tam něco v tom ještě zbylo, tak to Pepčovi chutnalo, protože se netvářil nijak podezřele :slight_smile:
A v neděli odpoledne jsme tu měli další návštěvu a Pepča byl taky zlatej, vůbec mu nevaděj cizí lidi. Každýho teda dost překvapí ta váha a po chvíli si s nim musej sednout, když ho chovaj. Já už mam jednu ruku v háji, strašně mě bolí to předloktí. Neni divu, když je to takovej kus :astonished:
A dostali jsme taky super oblečení a takovej kolotoček s rybyčkama z Ikei. Maj vyvylený oči dolů a jsou barevný a Pepča je z nich spíš vyděšenej :grinning: Ale zabírá to taky, jen čučí a ani nepípne :grinning:

Holky tak mě napadá, s tim vašim kojením, nechcete mu dávat v noci jen trochu čaje? Já jsem uvažovala že se zeptam na to doktorky, když Pepča pije po dvoua půl hodině, jestli nemá jen víc žízeň, jestli by nepomohlo mezi tim mu dávat trošku čaje. Unás je totiž 24°C a třeba jen víc vypotí. V noci by to taky mohlo pomoct, třeba jsou jen zvyklý vstávat a něco chtěj, ududlaj se a je to.

Tomíkovi samozřejmě taky vše nejlepší, ať se těch dvou metrů nedožije, pak by měl chudák problémy vejít se i do busu :slight_smile: Taky mě překvapila ta dýlka, i když Will i Pepča maj ve třech 66cm, tak to ve čtyřech těch 68cm asi daj taky. Ale spíš ten poměr délka váha! Vždyť má míň jak Pepča a je delší :astonished: Ale to bude asi tim, že my máme obříka :grinning:
A jestli mu roste zub, tak to buď ráda, že je jen nevrlej. Spousta dětí řve v noci bolestí, to je dobrej, že už se mu to prořezalo a ani jste si toho nevšimli.
Jen doufam že Pepčovi taky neroste, že ten řev co si myslíme že je od břicha není od zubů, to bysme se zase ukázali, my mu děláme rouru a on mu roste zub :grinning: :grinning:

Katch a Štěpula cestu prospal? My jsme taky jeli k sestře asi skoro tři hodiny a pohoda. Ani jsem nekojila, to zaspí. A taky bysme měli začít navštěvovat ty rodiny, ach jo. A co Štěpula, nevadí mu nový lidi a prostředí? mě přijde že to ještě nevnímaj, ale třeba někdo jo.

Verb kdybys nevěděla co s tim prsem, koukni se na tu stránku kojení.net, tam je spousta tipů a otázek co se zánětama. já naštěstí ještě nic neměla. Když to mam hodně nalitý, odstříkam trochu a je to.

Ach ne, už se budí, tak jen v rychlosti, bratr mi poslal takovej prográmek kterej sleduje růst dítěte, je to pro doktory, jsou tam různý grafy a tak, tak jestli to chcete poslat, napiště mi do IP mail, já vám to pošlu. Je to docela dobrý.
A mimochodem Pepča se tam ukázal jak mega dítě...
9. bře 2009 v 08:00  • Odpověz
Ahoj holky,
hlásim se totálně vyřízená, mám kruhy pod očima, že bych se na ně mohla pověsit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Štěpán už asi čtvrtou noc "vstával" okolo druhý hodiny a nechtěl spát :angry: Normálně kouká, směje se, převaluje se na bříško, výská, pokřikuje atd... prostě se chová jako ve dne :frowning2: My jsme oba už totálně vyřízený. Včera jsem přes den chvilku spala, ale pak jsem večer nemohla usnout, takže nevim co je lepší. A to se budí klidně i 2 hodiny po kojení, takže to není, že by měl hlad. Tak si ho bereme do postele, protože když ho necháme ve svojí postýlce, tak leží napříč a nohy se mu motaj do žbrdlin, odkopává se a většinou po chvilce začne brečet.

Janco s tim zubem to by nebylo nic zvláštního, už mu klidně můžou začít růst. Já teda doufám, že u nás to bude později. Sotva přestanou prdíky, tak by měly začít zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale něco na to existuje, aby to zmírnilo tu bolest, snad nějaký gely, ne? No to určitě víš nebo najdeš něco na netu. Tak přeju ať ho to moc netrápí. S tou dýlkou se to vysvětluje když má tatínka i strejdu takhle vysoký, to jsem nevěděla. A k doktorce jdeme ve čtvrtek, doufám, že už tu hexu teda dostane. Snad nebude mít rýmu, ráno jsme mu museli kápnout Libenar, protože chudák nemohl vůbec sát jak měl ucpanej nosík. Úplně to v něm chrčelo a koukal na mě tak smutně, že mu nejde pít. Musim říct, že v noc jsem na něj strašně naštvaná a mám ho plný zuby jak teď vyvádí, ale pak stačí když se usměje nebo dneska ráno jak mi ho bylo líto a vše je odpuštěno :grinning:

Kacko ty jo, tak to sisi užila pěkně tu oslavu MDŽ, super :grinning: To já bych momentálně na to neměla asi ani pomyšlení, protože jsem fakt vyřízená. I když bych nějaký takový odreagování potřebovala. Štěpula v autě nespal celou cestu, ale byl hodnej, prostě si koukal kde to je a z okýnka :slight_smile: Pak jsme ale zastavili, vybírali jsme tam zahradní krb, tak jsme prcka přendali do kočárku, já jsem s nim jezdila a přítel to šel vyřídit a Štěpula začal řvát. Bylo to 4 hodiny od kojení, takže když jsme pak pokračovali k těm příbuznejm, což bylo asi další půl hodina jízdy, zajeli jsme k nějakýmu třeboňskýmu rybníku a tam jsem ho v klidu nakojila :grinning: Nový lidi mu zatim nevaděj, taky myslim, že to ještě tolik nevnímaj. I když už se stalo, že byl nesvůj když u nás byli moji rodiče, ale to byla asi spíš náhoda.

Holky já jsem si právě myslela, že už bysme mohli navštěvovat známý doma, ale to jde jedině večer (ve všední den). Takže to je asi nesmysl, když už konečně máme jakž takž ten režim a v osm chodí Štěpánek spát. Takže nejspíš budou pořád návštěvy hlavně u nás. A první víkend v dubnu jedeme s partou na hory, jezdíme každý rok, ne lyžovat, ale spíš pařit. Akorát, že poslední roky už jezdí čím dál tím víc dětí, nicméně matky statečně ponocujou a popíjej až do rána :grinning: Mě se to teda týkat nebude když kojim, ale jsem zvědavá jak to bude malej snášet. Jede nás asi tak 15-20 včetně dětí a navíc bude spát porvé v cestovní postýlce a jinde než doma. Trochu se toho bojim, ale chceme tam jet a jednou se začít musí, že jo :grinning: Vždycky ten kdo má nejčerstvější dítě tak kupuje sud a pro prcka se všichni složí na nějaký dárek.

Štěpula taky kouká na rybičky, už ho konečně zajímaj :slight_smile: Ale jsou tak vysoko, že na ně ze země blbě vidí, jenže držet ho před akvárkem nevydržím moc dlouho. S rukou zatim teda nic nemám jako Kacka, ale taky se už dost pronese. Navíc ty moje záda to je děsný.
9. bře 2009 v 10:21  • Odpověz
Ahojky,

nejdřív k mému prsu. Už je to dobrý. Bolelo ještě i další den, ale malej sosal a uzlíčky se ztratily. Ale fakt děsný zážitek. Já to přičítala tomu kopanci, ale že by to bylo nevyprázdněním? Právě to bylo v období, kdy Willíik baštil i v noci... jedině, že by právě bylo moc plný a on ho celý nevypil a ono se ucpalo. To je možný. Tvaroh nakonec nebyl potřeba, stačilo jen nahřát před kojením a po kojení dát zmrznout. Takový problémy kolem kojení. Ale jsem ráda, že nemusím dávat umělý mlíko. Při představě neustálýho ohřívání a umývání :sweat_smile:

A jak si myslíte, že dopadlo baštění Nutritonu? Večer jsem před kojením převařila kojeneckou vodu, počkala až vychladne, smíchala s práškem a zamíchala. Snažila jsem se Willovi vnutit, ale on nechtěl a vůbec nechápal co po něm chci. A mně pak došlo, že on přece nezná lžičku a jak se jí. Tak jsem trošku dala na bradavku a on to slízal. Tímto skončil můj pokus o ucpání bříška. Zatím jsem nenašla odvahu zkoušet to znovu. Ale teď přemýšlím o homepatiku, který by možná bylo to nejlepší a nejjednodušší. Anebo se na to vykašlu a ono to s příkrmama snad přestane.

Mám několikadenní prodlevu, ale přes víkend jsem se na net nedostala. Za prvý Wilda pokračoval ve svých dvou nočních kojeních a v neděli vstal už v sedm ráno a odmítal usnout. Už jsem se děsila, že se poTomíkoval a budu si tady ráno psát s Jancou :grinning: Naštěstí večer usnul ve 21h a probudil se až v 5h a pak spal až do devíti. Konečně jsem se tase vyspala.

Katch to mě mrzí, že se takhle Štěpánek budí. Já vím, že je to asi blbá rada, ale nechte ho být a nevšímejte si ho. Jen za ním běž, pohlaď ho, řekni mu, že má spát a odejdi. I když chápu, že pokud pak začne řvát, tak se to bude dělat těžko. Já jsem si Willa naučila na usínání na prsu. Večer pokaždý usne při kojení a i přes den už na usnutí vyžaduje prso. Což znamená s ním třeba hodinu chodit a snažit se ho odreagovat, abych ho nekojila moc brzo. Jako třeba dneska. Kojení v devět, pak od půl jedenáctý začal být nevrlý, mnul si očka, ale na kojení to bylo brzo. Takže jsem s ním chodila po bytě, ale potom mě to přestalo bavit a dala jsem ho před chvilkou do postýlky. Chvilku brečel a nakonec usnul. Doufám, že se mi bude dařit nebýt měkká na jeho brek. Ale je to tak těžký :frowning2:
To je paráda, že Štěpula vydržel v autě. A vidím, že i kojení v autě už jde :wink: A to jsi uměla kojit jen v leže, že jo? :slight_smile:
Doporučuju dát ho spát do tý cestovní postýlky už doma, aby si zvyknul a načichla jeho vůní, aby pak nebyl v šoku, kde to je a ještě v cizí posteli :grinning: Ale pařba to teda bude veliká. Jak to tak sleduju, tak kam já se na vás hrabu se svou odvahou dát si někde kafe a nakojit v kavárně. Vy s nima objíždíte celou republiku. Na tohle já bych ještě odvahu neměla :sweat_smile:

Janco, gratulace Tomíkovi k svátku :dizzy_face: Tak už první zub? Někdy lezou už takhle brzy. To my jsme čekali zuby už od jeho narození, ale zatím žádný nevylezl a doufám, že zatím zůstanou ukrytý :grinning: Pořád strašně slintá, pěstičky a prstíčky má úplně rozmočený, jak si je pořád žužlá...
Brýle se našly? A jsou v pořádku?
To máte hubenýho dlouhána :grinning: Hlavní je, že má po kom být :grinning:
Tak to já mám oproti tobě na ruce jen modřinu cca 5 cm v průměru :angry: Opravdu nechápu, proč to neumí. Vždyť už musely opíchat lidí :angry: :grinning:

Kacko, ty sis dala panáky? A já mám výčitky za jedno kafe :grinning: On ten alkohol se určitě dostal i do mlíka, kterým jsi kojila, ale evidentně mu to chutnalo :grinning: Hlavně, že ses odreagovala. Já mám občas zaječí úmysly a zašla bych na pár panáku a pár piv, ale radši počkám, až po 6. měsíci.
Willa už taky nikdo nechce moc nosit. I manža už s ním jen sedí. Občas projde bytem, ale po max. 5 minutách si sedá. Ale ono to bude lepší, až budou pořádně držet hlavičku. Když jsem držela kamarádky syna, který má 10 měsíců a přes devět kilo, tak to bylo úplně v pohodě. Protože jsem ho mohla držet jakkoli a nemusela jsem se bát, že by mu upadla hlava :slight_smile:
S tím čajem to je dobrý nápad a hodil by se i tobě. Kamarádka mi radila, abych mu dávala Heřmánkový čaj, že prý je dobrý na prdíky. Ale Will to už má dobrý, tak jsem ani nezačala. Ale trošku bych se bála, aby po flašce neodmítali prso. Do těch 6 měsíců radši vydržet :wink:
Prográmek mi pošli, děkuju :slight_smile:

Jdu probrouzdat net. zatím :slight_smile:
9. bře 2009 v 11:53  • Odpověz
Ahojky, tak holky opravdu to bude zub, zatím se to nemění, ale je to tam stále, včera den tedy naprd, kromě chvíle po kojení a po probuzení skoro furt pobrekával nebo přímo řval, někdy si tedy myslím, že to není zubem, ale že je prostě vzteklý a vybíjí si to řevem, propínáním a boucháním do všeho, co se ocitne v jeho blízkosti. Tedy nevím, po kom ty sklony k agresivitě má :confounded: :astonished: Nevím, jak jsou na tom vaši kluci, ale Tom se dokáže ze sluníčka během vteřiny dostat do řevu, to mě tedy nepřijde úplně normální :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže jsem si včera užila, někdy v půl čtvrté už jsem byla fakt hotová a už jsem i brečela, on když viděl, že brečím tak ztichl a jen koukal, no ale přeci nebudu pro jeho zklidnění brečet? :angry: Pomáhalo jen chování a vození v lehátku, a to vždycky jen na chvíli. Manža koupil cestou domů mastičku na potírání, ale je až od 5. měsíce, včera večer byl klidnější, tak jsem mu jí zatím nedala. Večer nechtěl jíst, takže mé prso to odneslo, v noci ho opět nevykojil, tak teď čekám, co mě čeká kolem 10 hodiny, kdy přijde zase na řadu. Nejhorší je, že v tom jeho celodenním řevu nejsem schopná poznat, kdy řve z hladu, únavy a kdy z jiného důvodu. Takže hlad řeším podle hodin, spí naštěstí většinou po jídle, takže to se dá poznat, ale jestli si chtěl dáchnout ještě někdy během dne, tak to měl tedy smůlu. Noc v pohodě, jedl 3-4-4.

Kacka: Tak zub zatím na kojení nemá vliv kromě případů, kdy se rozhodne neplánovaně stisknout dásně např. když začíná tlačit a nebo se mu asi něco nelíbí a bradavka je v puse. Tohle mi včera udělal 2x a můžu říct, že to byla tedy bolest, má to prostě dole tvrdé a ten stisk byl tedy silný. No a nevím, jak mu tedy budu vysvětlovat, že se tohle nedělá, na to je ještě hloupoučký. Pokud to bude významně pokračovat, tak mě napadly ty kloboučky, ale nevím, jak se na to bude tedy tvářit. Tedy na panáky zírám, koukám, že už ho na trochu alkoholu začínáš zvykat odmala :grinning: :grinning: Tedy já řeším co budu jíst a pít a ty na to jdeš takhle :grinning: Já vím, výjimečný situace, chápu, ale i tak by ve mě zvítězil mateřský pud a panáky bych si nedala, ale u mě se to lehce říká, já měla asi 2 v celém svém životě :grinning: :grinning: Alkohol mi prostě nechutná, bolí mě po něm nohy, takže ho nevyhledávám. S tím čajem stále nevím, buzení v těchle intervalech mi nepřijde ještě tak strašný, takže zatím to řešit nebudu, teplotou to u nás asi nebude, my se na víc jak 22 stupňů nedostaneme, u nás má Tom studenej odchov :grinning: Jinak také děkuju za přání k svátku, však vám se to také blíží :grinning: S tou délkou to bude asi fakt rodinné a bráška opravdu má problémy skoro všude, bez sklonění hlavy neprojde nikde, v busech má oči u horní tyče, já mám problém se tam udržet a on na to číhá takhle :grinning: Jinak já na ty míry mám stáhnutý nějaký prográmek z netu - jmenuje se to Posuzování růstu dětí v ČR, takže myslím, že to bude to co máš ty, my jsme tedy vysoko nad hranicí s délkou a velikostí hlavy a s váhou těsně nad průměrem, takže zase takové vychrtliny nejsme, ale chápu, že Pepíno ten graf boří celý :grinning:

Katch: Tak jak dneska, byla noc lepší? Chápu, že musíš být tedy hotová, to já bych pak snad usla ve dne. On spí Štěpa od peřinkou viď? Nezkoušela jsi ho dát do toho pytle? Měl by míň prostoru a příležitosti k převalení, tak by třeba lépe usnul, Tom je na noc stále v zavinovačce, sice mu už končí okolo pasu, ale i tak super, nemůže se hnout, vykopávat nohy mu taky nejde, takže když je vzhůru, tak může jen ležet a koukat, a za chvíli zaspí. Tedy to bude řádná dubnová akce, no to jsem pak zvědavá na popis. My zatím tedy návštěvy přijímáme i ve všední den, kus návštěvy Tom prospí a kus čučí, takže je i čas na popovídání.

Verb: Kolik toho Nutritonu musíš dávat? jeslti víc lžiček, tak to bude asi marné, nebylo by lepší mu to dát ve stříkačce? Tedy pokud to není potřeba, tak bych se na to vyprdla, ale pokud vás to blindění stále hodně trápí, tak bych to zkusila takhle. JO a se lžičkou, Tom na ní ze začátku podávání kapiček také jen divně koukal a teď už na vyslovení Ham otvírá sám pusinku, chce to cvičit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já ti dám potomíkoval :grinning: Tom ještě chrupká, jen mamča už je čilá, takže píše :grinning: Já se tedy na net dostanu i o víkendu, to přeci pomáhá manža, tak aspoň u nás je víc času než ve všední den. Jinak u nás se už u prsu neusíná hooodně dlouho, kde jsou ty časy, kdy u něj usnul a pak vydržel třeba 2 hodiny spát :slight_smile: Teď jsem úplně v šoku, když přes den spí v kuse více jak 45 minut, to si pak užívám nadstandardního volna :grinning:
10. bře 2009 v 07:33  • Odpověz
autor
Hezký den :slight_smile:

Katch: To vstávání a řádění Štěpánka v noci musí bejt šílený! Ale popravdě toho musíte rychle odnaučit, jinak si zvykne. Já vim že je to hrozný, že třeba řve, ale jak ho začnete mít u sebe v posteli, tak ho tam máte napořád. On si to spojí tak, že když neusne, tak si ho tam vemete a je to. A není to tim, že spí za zdí a nevidí vás? Třeba jen chce na vás vidět, Pepča to má takhle přes den, když je v postýlce, hraje si, tak musim občas přijít, pohladit, usmát se a on je zase na pět minut v pohodě.
A v noci u nás to zatim funguje, on na mě vidí, tak jen několik minut brouká, heká, ale pak usne. A já už zhasínam během kojení, aby ho nerušilo nic jinýho. Trochu světla jde střešním oknem, tak akorát abych ho položila do kolíbky a ne mimo :grinning:
A souhlasim s Jancou, zkus ho dát do toho vaku, tam se neodkope. My ho teda přikrejváme ještě přes vak, ale to proto že u nás je v ložnici fakt 18°C. Nebo ho přikryjte až když usne.
A koupili jste zahradní krb? Jé to asi bude do Mníšku co? Anebo na balkon? :grinning:
No a na hory určitě doporučuju, ty děti jsou přizpůsobivý, nebude ani vědět že je jinde. A fakt se to dá, hlavně když tam budete oba. Moje mamka dokonce tvrdí, že jak je tam řídkej vzduch, tak tam spí daleko dýl, ale je to blbost :grinning:
My jedeme taky na Velikonoce do Krkonoš, jestli tam bude sníh, tak to nevim kam tam budeme s kočárkem jezdit, ale to neva, hlavně když pojede i Pepa a bude moct aspoň chodit. A taky konečně uvidim kamarády a ty jejich děti. Taky tam bude ten mega Tomášek co měl ve třech měsících osm kilo, teď je mu osm měsíců a už skoro chodí :grinning: Asi nás čeká něco podobnýho...

Verb s tim Nutrilonem to je klasika, asi bych taky zkusila tu stříkačku, nebo prostě vydržela naučit ho na tu lžičku, Pepča je taky zvyklej protože mu to dávam při každym kojení ty kapičky. Neboj, chce to čas, on si zvykne, nebo to dělat jak doktorka, vzít mu hlavu tak že palec na jednu tvář, prsty na druhou, našpulit mu pusu a držet dokud to nespolkne. Ale radši to zkus nejdřív po dobrym. Stejně to pak budeš potřebovat až budeš dávat Willovi příkrmy z mrkve, to pak oceníš že to všechno nevyplivne. Vlastně i ten čaj co mu teď dávam tak mu dávam na lžičce, je to boj protože mu to nechutná, ale on asi čeká že bude pak jídlo, tak to přetrpí :slight_smile:
Nebo se na to vy... Jestli neblinká moc, taky bych to nedělala.
A s tim prsem to blbý, možná jak nekojíš dlouho přes noc, tak se ti mohlo ucpat. Hlavně že je to dobrý, ty záněty nejsou nic příjemnýho :unamused:
No a ty panáky to byla jen 10% štávička, nic ostrýho. Taky jsem se trochu bála, tak jsem doma odstříkala obě prsa co to šlo, ale je mi jasný, že do toho dalšího se to dostalo taky, ale asi ne moc. Vypila jsem i dost vody, tak to snad bylo i zředěný. A doma si taky dávám s mažou vaječnák a zatim na nic nebrblal. a to je vaječnák silnejší. Asi je teda zvyklej :wink:

Janco a ty teda taky zápasíš, ty zuby, těch se děsim už teď. To břicho je aspoň nárazový, stačí udělat rouru a většinou to trvá maximálně hodinku, dvě. Ale celej den, to bych asi šla ušít toho fackovacího panáka.
10. bře 2009 v 09:24  • Odpověz
Tak jsem si už zase pobrečela, holky jestli se Tom nějak rychle nedostane do normálu, tak mě čekají Bohnice :frowning2: Ráno probuzení v pohodě, i se občas usmál, na dece chvíli lumpačil, pak se zase začal vztekat, tak jsem odolávala, ještě si s ním hrála, pak se řev stupňoval, ale ne pusu si nesahal, nevypadal, že by ho to trápilo, tak jsem usoudila, že to po 3,5 hodinách od jídla bude hlad a šla kojit a modlila se, aby to tedy byl hlad a prso vysál. No, jenže ouha, po 3 minutách sání zase řev a dál už nedal ani ťuk, zkoušela jsem to po chvíli, po 15 minutách a zase jen řev a ani se nepřisál, takže jsem něco odstříkala, ale po necelé hodině už zase nabíhá, fakt nevím, co s tím budu dělat a jsem jen zvědavá, jak bude Tom vypadat po probuzení. Po tom kojení jsem se prostě musela jít do ložnice vybrečet a občas to mě jde i teď, děsím se co mé prso, nevím, jak je prcek najedený, prostě ho nechápu, teď mám pocit, že brečí jen co mě vidí, já jsem snad opravdu děti mít nikdy neměla :confounded: Musím se nějak vzchopit, ale zatím je ze mě jen slzavé údolí.
10. bře 2009 v 11:10  • Odpověz
Janco neboj se, to ho prejde, ma proste asi blbej den. Bohuzel Ti neumim poradit s tim zoubkem, jestli place kvuli tomu, tak bych zavolala k doktorovi at Ti poradi co mu na to mas davat. Kdyz si myslis, ze to neni kvuli tomu zubu, zkus mu treba zmerit teplotu. Nebo nemuzou to byt prdiky? Nam rve Stepanek taky obcas jen tak pro nic za nic, teda aspon my si to myslime, ale protoze od malicka rval strasne moc (ted je to uz lepsi), tak me to tolik nerozhodi, protoze jsem na to zvykla. Tomasek byl spis hodnejsi miminko, tak ted chapu, ze jsi z toho vedle. Ale rozhodne si nerikej takovy hlouposti, jako ze jsi nemela mit nikdy deti :angry: Kazdy dite nekdy "zlobi", treba se vzbudi a bude v pohode, vyspi se z toho :wink: No a k tomu prsu, proste ho odstrikej kdyz Ti bude pripadat, ze skoro nic nevypil. A kdyz ho chovas to nepomohaha, to rve dal?? Ja uz jsem ze zoufalstvi kdyz nic nezabiralo na Stepanka zacala delat to samy co on na me, napodobovala jsem ten jeho krik a on se zarazil, ziral na me a stichnul :grinning: A klidne si pobrec, to nekdy taky pomuze a ulevi se Ti. Je to normalni, az budes mit druhy dite, tak se tomu zasmejes, uz to tolik veci z miry nevyvede. A co teprve treti :grinning: :grinning: Ne, delam si srandu, ale drzim palce at je Tomik zase spokojeny a klidny dite :slight_smile: A Ty se drz, vecer az prijde manza, tak mu Toma dej at mas klid. Nemohl by treba prijit z prace dneska driv??

Napisu jeste odpoledne a budu reagovat na ostatni :slight_smile: Ted mam ale desnej hlas, prisli jsme z prochazky, tak si jdu neco uvarit.
10. bře 2009 ve 12:28  • Odpověz
Ahoj holky, tak snad se mi podaří ještě něco napsat :slight_smile:

Dnešní noc už byla lepší. Zjistila jsem, že se Štěpánek budí na tu svojí bdící zevlovací hodinku 6 hodin od spánku, předtím samozřejmě ještě kojim, vzbudí se třeba jen hodinu po kojení. Včera a předevčírem šel totiž spát jindy, nechápu proč, ale v 8 prostě spát nechtěl, tak šel spát jednou v 9 a včera dokonce až v 10 :confounded: Takže se vzbudil okolo 4 hodiny, ale nezačal plakat, tak jsem mu šla dát dudlík a přikrýt ho a zpátky do postele. Pak se to opakovalo ještě jednou nebo dvakrát během asi 10 minut a já jsem potom usnula. Štěpánek asi taky, jinak bych ho poslouchala a neusla bych. Kdyby ovšem začal řvát, tak to nevydržim a vyndám ho a zkončil by zase u nás :unamused: Já vim, že to je blbý ho na to zvykat, ale řvát ho nenechám, na to nemám nervy. Doufám, že ho to samo přejde a bude se budit zase jen na kojení :wink: A ten spací pytel asi vyzkoušim, mám ho půjčený, tak snad v něm bude chtít Štěpula být. Ale když ho ukládám do postýlky už spícího, tak nevim jak ho do toho pytle dostanu, aby se nevzbudil. No vyzkoušíme a uvidíme.

Kačko ten prográmek o růstu mám taky, poslala mi ho švagrová, Štěpula tam vychází zatim celkem průměrně. Že na nás v noci nevidí si myslim, že mu nevadí, protože takhle spí už od 7 týdnů. A blbnout začal až minulý týden. Krb máme na chatu, na balkon fakt ne :grinning: To by bylo docela vtipný, komín bysme mohli vyvést k sousedům nad náma, stejně mě dost se.ou, tak bysme je vykouřili :grinning: :grinning: Já doufám, že v dubnu už sníh nebude, ale na horách asi klidně jo. My jsme na tuhle akci jezdívali spíš v zimě a tak to tam vlastně ani bez sněhu neznám. Loni jsme byli v lednu, tak to jsem si to ještě užila se vším všudy :grinning: No letos to bude poprvé co mi nebude v sobotu zle :grinning: Já panáky nepiju vůbec už pár let, ale pivo a vínko si teda dám ráda :slight_smile: Hele a co mega Tomášek a zuby? Podle jeho vývoje by možná už mohl mít kompletní chrup, ne? :grinning: :grinning:

Verb. tak s tim Nutritonem to máš teda o zábavu postaráno, asi bych se na to vykašlala. Asi to chuťově neni dobrý, že to Will nechce ze lžičky. My jsme začali dávat Štěpánkovi ze lžičky hned na začátku ten Sab a ten byl slaďoučkej, takže to v pohodě spolknul. ještě se olizoval :slight_smile: No kojení v sedě sice zvládám, ale neni to ono :unamused: Neni to pro mě vůbec pohodlný a ani Štěpula se na to moc netváří. Ale je to samozřejmě nutnost. S tou cestovní postýlkou je to dobrej nápad, nemáme jí v Praze, tak jí musíme přivézt a vyzkoušet jestli v ní vydrží. A pokud by s tim byl potom na místě problém, tak by spal s náma, jde jen o 2 noci. Jo a bezva, že se to s tím prsem takhle vyřešilo a nebyl to nějaký zánět :wink:

Janco návštěvy taky přijímáme i ve všední den, jde mi o to, že bysme někdy rádi jeli na návštěvu my. Známý mají zrekonstruovaný byt, tak nás zvou, ale ve všední den se k nim dostaneme nejdřív v 18 hodin a to abysme po hodině jeli domů, aby Štěpánek šel v osm spát. Takhle jsem to myslela. Ale poslední dva dny si stejně usínal později, takže to u nás s tim režimem nebude tak horký :unamused: A jak píšeš, že se Tom směje a hned zase pláče, tak to dělá Štěpula taky a i naopak. Třeba šíleně řve a ve vteřině se řehní :grinning: Když ho vezmeme a lítáme s nim ve vzduchu, tak to se řehní pokaždý :slight_smile: Akorát já už to asi raději dělat nebudu, protože je na mě už vážně moc těžkej.

Jo ta poslední věta minulýho příspěvku měla být, že mám děnej hlad a né hlas :grinning: :grinning:
10. bře 2009 ve 14:21  • Odpověz
Ahojky, tak dnešní noc trhl Tomík spací rekord, asi se chce vyrovnat Pepínovi a Willovi :grinning: Kojení v 19.15, pak 23.45 a pak až ráno 5.30, to jsme tedy ještě nikdy nedali, takový dlouhý noční interval :grinning: Tak uvidíme, zda to byla výjimka nebo najíždíme na delší spaní. A je fakt, že jsem tedy víc odpočinutá a to jsem vlastně spala o hodinu méně, protože po tom ranním kojení jsem už nezabrala. S tím zubem furt nevím, neroste to, nateklé to nemá, boulička tam také žádná není, tak vám nevím, jestli to je vůbec zub! Ale na omak se mi to zdá tvrdší, ale třeba si to jen namlouvám, včera jsem to konzultovala s tou svou kočárkovací kamarádkou, protože oni už mají zuby 4, a jí se to také nezdálo, u nich zub vypadal jinak. Ale nic dalšího jsem mu v pusince při zkoumání nenašla, tak nevím, co to tedy je. Teplotu nemá, to jsem přeměřovala. Pokud to tedy není zub, pak ale tedy nechápu, z čeho máme najednou tolik řevu. Jinak hlásím, že se mu prso podařilo v těch 23.45 konečně vykojit, tak snad to bude dobré, i když teď má tedy zase delší odstávku, ale zatím je to v mezích. Po dopoledním řevu byl pak už Tomáš lepší, i já jsem se nějak srovnala (Katch moc děkuju za slova útěchy, slzičky mi šly i při čtení toho, co jsi napsala). Je fakt, že já asi nejsem zvyklá na tolik pláče jako vy, nás ty prdy minuly, takže Tom brečel jen občas a nikdy ne tak dlouho jako za poslední dny. Takže se s tím asi špatně vyrovnávám. Houpání na rukou pomáhá, ale když ho po třeba 15 minutách nošení, dám zpět na deku a nebo do postýlky, tak je tu řev ještě větší, takže je to jen dočasné odstunutí řevu na řev s vyšší gradací :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak stále zastávám názor, že Tom bude asi jedináček, ale třeba se to změní :slight_smile: Prostě na mě padají maminkovské depky, mám pocit, že dítku nerozumím, ten pobyt doma je pro mě už dlouhý (už jsem doma vlastně víc než rok), občas z toho jeho řevu dostávám lehce agresivní sklony, pak jsem z toho špatná, že takhle vylítávám. Tak snad dneska bude lépe.

Katch: Jakej mega Tomášek, na ty rychlé zuby tu máme jiné adepty :grinning: :grinning: Fakt s tím zubem nevím, ale pokud to je fakt zub a bude se to opakovat s celým mléčným chrupem, tak si rezervuju už teď pokoj v Bohnicích. :grinning: Je dlouhej, ale atlet, já vám furt říkám, že mám problémy s těmi bodíčky, ty větší jsou spíš širší než delší a to my nepotřebujeme, a taky mu u toho jsou delší rukávky. JO a taky mám poslední dobou problém mu některé věci dostat přes hlavu, má jí nějakou velkou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže najít bodíčko, které by nám dokonale sedělo, je tedy problém. U těch s tím lodičkovým výstřihem mu jde dobře hlava, ale pak mu to zase padá a sklouzává z ramínek. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. bře 2009 v 07:12  • Odpověz
Ahojte,

jen v krátkosti můj včerejší den - abys Jančo nemyslela, že jen ty máš nevrlé dítě :grinning:

Ráno se vzbudil v osm, byl docela v pohodě, ale tak za půlhodinku začal a nepřestal do 14h. Pořád jen brečel, po kojení usnul, ale po probuzení zase nanovo. Nepomáhalo nic, ani nošení, zpívání, nic. Při přebalování řval neskutečně, vlastně jsem ho vůbec nemohla položit. Dokonce jsem mu vnutila i Babycalm a taky bez úspěchu. Volala jsem manžovi, aby přijel dřív z práce, jinak ho asi uškrtím. Ale pak po obědě jsem ho nakojila, zase začal nabírat, ale přemohla jsem se a pořád se na něho jenom smála a dělala blbosti a on se najednou zklidnil, začal se taky smát a pak už i vydržel na dece a večer už byl v pohodě. Ale neštěstí bylo, že jsem měla včera návštěvu a potřebovala jsem uklidit a vyprat. Takže když usnul, tak jsem běhala po bytě a šůrovala, jedla jsem až po tý 14h, kdy byl relativně v klidu a vydržel chvilku ležet.
Janco, myšlenky, že jsi neměla mít dítě si zakaž. Oni to nedělají schválně. I když jsem si včera říkala, jestli mu nelezu na nervy, že mě třeba nemá rád a nechce se mnou být. Ale tím to není. jen prostě neměli svůj den :wink:
Zkus mu přejet lžičkou po dásních, jestli to cinkne, je to zub :wink:
Kup si odsávačku v Dm - mají levnou, jednoduchou, abys mohla odsávat. Anebo to dělej ručně. Já jsem dřív odstříkávala buď ve sprše, nebo do umyvadla. Teda spíš všude kolem umyvadla :grinning:

Katch, tak sejm se bála pytle. Jak ho tam strčím, ale je to v pohodě. Oni, když spí, tak jsou vláční a ty ručičky se dají v pohodě zasunout do těch "rukávků" a zapnout. Willovi to vůbec nevadí a spinká v tom dobře. Bála jsem se, že je zvyklej na zavinovačku a nebude se mít k čemu přitulit, ale zvládá to :slight_smile:

Já se jinak chystám dneska na křest naší knížky (knížky, co vydává "moje" nakladatelství), takže po dlouhý době uvidím kolegy a v pátek chci jet za nima do práce. Jsem zvědavá, jak to Willík zvládne. Je tam asi 30 ženských - chudák malej :grinning:

Holky, já se jdu upravit a přeju krásný den s hodnýma a zlatýma prckama :dizzy_face:
11. bře 2009 ve 12:18  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:
Janco moc mě mrzí že jsem včera nestihla napsat pár slov útěchy, ale měla jsem dost, Pepča má to břicho pořád děsný a byl nevrlej celej den. A Pepa byl pořád doma, tak se vždycky snažim věnovat se jemu.
Buď absolutně v klidu, chápu tě, mě to taky někdy leze na mozek. Rozhodně to ale není tebou, vždycky si řikej, že když chtěj řvát, tak prostě řvou, to je neutiší nikdo! Třeba maj jenom dny, kdy se potřebujou vyřvat, to je všechno.
A my na to máme nárok taky. Večer se pokus dát Tomíka manželovi a jdi si prostě i na půl hoďky lehnout, buď sama. Já se třeba chodit zrelaxovat do horký vany :slight_smile: A vidíš jak to zabírá, pořád chci tu malou Barču :dizzy_face:
Třeba ho jen přepadla nějaká viroza, nebo únava, to nevíš, nemusí mít teplotu, jen ho může něco bolet, bejt unavenej a tak je nevrlej. Neboj, však vy to zvládnete :slight_smile:

A já byla dneska holky na tom kurzu masáže :dizzy_face: Bylo to príma, Pepa nás odvez tam, tam jsme byli tři hodiny a jeli jsme sami domů. Pepa už chodí do práce, ale žádná změna, pořád je na tom bídně :unamused:
Kurz byl výbornej, bylo nás tam pět a jedna holčina mi poradila i čínskou masáž na to břicho. Takže teď to bude samá masáž :slight_smile: Je to teda fuška, 50xjeden cvik a 50xdalší. Ale co bych neudělala pro klid :wink:
Ty probiotický kapičky nám vůbec nezabrali, vyhozenejch 650Kč :angry:
A ještě vám povim, buďme rádi za to že máme ještě ležící prcky, byli tam dvě děti devítiměsíční a to je mazec :grinning: Lezli úplně všude a na masáž pěkně dlabali :grinning:
Ta masáž je spíš takový hlazení a masírování důležitých bodů, taková relaxace a navázání těch vztahů mezi matkou a dítětem. Pomáhá to teda i na celkový zdraví, a odbourává to ty dys..... a ekzémy, zklidňuje to. Není to vůbec složitý.
Pepča tam byl zase za totálního pohodáře, rouru jsem mu udělala doma před odjezdem a tam to vydržel a když jsme přijeli domů, už řval a takovýho vzduchu, co z něho vyšlo, no já jen zíram kde se to tam bere :astonished:

Janco, tak my s oblečkama problém nemáme, jsou nám akorát, jen nosíme už ty pro 6-9měsíců :slight_smile: Ale jinak na šířku akorát. I přes hlavu. A grafy sice bortíme, ale jen ty co se porovnávaj s věkem, ten kde je na ose hmotnost a délka, tak tam jsme přesně uprostřed :sunglasses: Jsme prostě akorát, jen šestiměsíční :wink:
Jo a Katch asi myslela toho obříka toho našeho známýho, vy ste špunti :slight_smile:

Tak zatim se loučim, jdu masírovat :slight_smile:
11. bře 2009 ve 14:35  • Odpověz
Ahoj, ahoj :slight_smile:
mega Tomáškem jsem opravdu myslela toho od Kacky známých, ne Tomíka Janci :grinning:
S tou lžičkou zkus ten zoubek Janco, taky jsem někde četla, že se to takhle zkouší.

Tak my máme za sebou první noc ve spacim pytli a musim říct, že super :slight_smile: Krásně jsme se vyspali a Štěpánek spal celou noc na jednom fleku, vůbec necestoval a spal o hodně líp než ty předchozí noci. Což asi nebude zásluhou toho pytle, ale je to hned lepší, když se člověk vyspí.

Kacko tak hlavně, aby Pepínovi ta masáž pomohla vyhnat ty prdy! Je to fakt chudinka, že s tim pořád bojuje. přitom se hemží dost, tak se divim, že se při tom nevyprdí.

Verb. a v jakym nakladatelství jsi pracovala?? Tak si užij ten křest a v práci bude Will určitě na větvi z tolika ženských. To bude obdivovatelek :grinning: :grinning:

Janco my teď máme nový oblečky z Tesca a nosíme 3-6 měsíců, jenže mám obavy, že tak za 14 dní už je Štěpula neoblíkne. Hlavně ty overálky na spaní jsou mu už teď takový trošku těsnější. Jinak mi ale přijde, že zhubnul, uvidím zítra kolik nám doktorka naváží :slight_smile:
Ale co si stěžuju, že nám budou brzy malý oblečky na 3-6m když Pepíno už dělá parádu ve velikosti 6-9m :grinning:

Tak dneska končim, Štěpulák už na mě pokřikuje z lehátka z kuchyně, asi chce jíst :wink:
11. bře 2009 v 15:05  • Odpověz
autor
Tak a my máme po masáži, našla jsem tu v počítači ještě čínskou relaxační hudbu a to je paráda, i mě to docela uklidnilo :dizzy_face:
Pepča při těch jeho pohybech prdí, ale pak se mu to tam asi zasekne a za čas nahromadí a to je pak kanonáda když mu dělam rouru. On má takový nechutný lepivý hovna, žádná ředina, ale je to jak krupicová kaše a v tom jsou ty bubliny,hnus. Ani to nejde vyfouknout z tý roury, když se to ucpe, to foukam ze všech sil abych to profoukla :astonished:

Jo a zítra jdeme na očkování prevenar, nakonec jsme se dohodli s Pepou že to bude lepší, přece jen chceme jet s kamarádama v tom dubnu, kde bude spousta dětí a i tady se budu stýkat s dětma a vůbec já jsem takvová akční že budu všude lízt, tak ať je očkovanej teď.

Katch tak doufam že nás konečně s váhou doženete, ať tu nejsme sami za cvalíky :wink: A konečně klidná noc, to jsem ráda, ale spacím pytlem to asi opravdu nebude :wink:

Jo a tak jsem si řikala, co ten náš sraz??? Já už bych si docela v klidu troufla :sunglasses:
11. bře 2009 v 15:22  • Odpověz
Ahoj holky a štírci z Prahy, moc se omlouvám, že jsem se takhle hnusně vypařila...kecám na jiné diskusi a pak jedště na jiném webu a tři diskusní fora už fakticky nejsou v mých silách.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tímto bych vám ráda popřála, ať vám kluci pěkně rostou, ať vám dělají jen a jen radost a vám ať se v životě taky všecko daří!!! :slight_smile:

My dnes s Adámkem po 4.5 měsíční kontrole. Jsme kluci jako buci, 69 cm a 8370 g :grinning: Berte si z nás příklad a dlabejte co to dá!!!!

Pá pá pá Vaše Barculda a Adámek štírek
11. bře 2009 ve 20:26  • Odpověz
Ahojky, ještě jednou všem za slova útěchy, moc mi vaše milá slova pomohla. Jak píšete prostě není každý den pohoda, ale vydržet to, to mě opravdu stojí nervy, už jsem si říkala, jestli z toho nebudu mít svůj první šedivý vlas :stuck_out_tongue_closed_eyes: Včera tak průměr, občas pohoda, občas řev, nevím, prostě řve, chování pomáhá, ale s těmi jeho 7 kily a mými zády to moc dlouho nevydržím, do toho mi přes den opravdu moc nespí, ty jeho 3 půl hodinky, to jsem ráda, že udělám minimum věcí doma nebo si trochu odpočinu, abych načerpala síly na další etapu dne. Počasí mě taky štve, teď prší snad skoro vždycky, kdy se chystáme na prochajdu, takže včera jsme nebyli, snad dneska budeme moct vyrazit. JO a dneska se rozhodl, že už v 6 hodin vstává :grinning: No, tak nejdřív jsem na to nereagovala, pak jsem si s ním hrála v postýlce, poté dostal nášup a byl znovu uložen, hned byl v ložnici klid, tak asi chrupká. Dnešní noc normální standard, kojení po 4 hodinách, takže včera to byl od něj asi nějaký omyl :grinning: Do toho jsme se mírně chytli s manžou, takže dnešní začátek dne tedy nic moc. Včera večer jsem ho totiž požádala, aby si posunul budík na ranní vstávání o 1/4 hodiny dopředu, aby stíhal přijít do práce na půl osmou a večer jsme ho měli doma dřív než v šest a on mi s klidem odvětil, že to tedy dělat nebude. Včera mi totiž ráno prozradil, že mu už v práci chybí hodina, za jeho pozdější příchody a to jsme ho tento týden doma dříve než před šestou neměli, tak mi tak lehce došla trpělivost a řekla jsem mu, že se na nás asi tak moc netěší, když není schopný ráno vstát o fous dřív, aby mohl být doma po páté, no a byl oheň na střeše, zase ho nechápu, dělá co může a furt si stěžuju. Tak to jsem dopadla, měla jsem být asi zticha a byl klid, ale ve mě to už prostě dlouho vře, tak to muselo ven. Prcka vlastně vidí z celého dne asi 1,5 hodiny, z toho ještě tak půl hodiny trávíme kojením a převlékáním, takže mi s ním pomůže cca 1 hodinu denně a to se mi tedy opravdu nezdá moc, z toho já jí vlastně trávím přípravou večeře, takže na nějaký odpočinek ve vaně můžu zapomenout. NO, tak jsem si zase postěžovala, nakonec budete snad mé psychoterapeutky, předem se omlouvám :slight_smile:
Jo, Barculda si to už asi nepřečte, ale myslím, že Will i Pepíno mají co dělat, aby tyhle mega míry dohnali :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ty jsou tedy opravdu megalomanské, uvidíme, kam se naši obříci ve 4,5 měsících dostanou.

Kacka: Prosím, kolik platíte za to očkování prevenarem? Já se na něj chystám taky, ale později, my do styku s moc dětma nepřicházíme. Tedy Pepča má tedy problémy s kaděním, to by snad chtělo projímadlo :grinning: Tedy čím ho to mámo krmíš, že to máte s takovou konzistencí? :grinning: U nás tedy řídké a nebo s kousky hrudek, ale zjistila jsem, že nejvíc prdíme a krkáme na břiše, takže tam si vlastně asi pomůže sám a pak je klid. Občas mu lehce přidám nožičky k tělíčku a také to občas má efekt. Tak doufej, že se to nějak upraví s těmi dokrmy a nebude s tím mít problémy dál. Jinak myslím, že my budeme tedy největší atleti a že s váhou vás může spíš dohnat Will, ale třeba se mýlím a Štěpa překvapí. Jo a ta masáž, to jste tedy kabrňáci, vydržet 3 hodiny bez řevu a ještě 50x s jedním cvikem nebo hmatem, nevím, jak se tomu říká, to by u nás tedy nehrozilo. Tak pak se poděl s výsledky, jestli pozoruješ změny a zlepšení.

Verb: I já jsem zvědavá, jaké nakladatelství bylo tvým živitelem a co jdete křít, tak sem s detaily :grinning: To víš, knihovnice se nezapře, musím být informovaná. S prsem je to zatím jakžtakž, v noci z něj normálně saje bez problémů, ve dne je to bojkot po tak 3-5 minutách, včera se mi ho jednou podařilo lehce přelstít, když jsem si ho přiložila jako z té jeho oblíbené strany, tak vydržel sát ještě další 2-3 minuty, je to fakt potvůrka. Mám pocit, že jak není po jeho, tak se hned vzteká, ale jak poznat, co zrovna chce? :grinning: Včera mě tedy překvapil, když vydržel pást asi 10 minut v kuse, jen se rozhlížel a byl ticho, já ani nedutala, jen ho z kuchyně pozorovala, ale ta výdrž, to jsem tedy koukala. Jinak mu to jde překulit se na bříško furt jen na jednu stranu, na tu druhou to furt zkouší, ale je tak křečovitý a má lehce blbě nohy, že mu to nejde, když mu ty nohy popondám trochu dolů, tak se převalí bez problémů, jen si na to chudák ještě sám nepřišel.

Katchula: Pokus se lžičkou vyzkouším, ale myslím si, že je to zatím tak malé, že to ani kdyby to byl zub necinkne, měla bych vám to zkusit nafotit. :grinning: Jinak gratuluju k pohodové noci, opravdu si už zasloužíš si trochu pospat, a uvidíš, třeba je ten pytel kouzelnej :grinning: Tak jsme zvědavé na míry Štěpy, ale to že by zhubl, to si tedy nemyslím, asi spíš povyrostl a tak mu ty faldíky zmenšily, uvídíme, s jakými mírami přijdeš z prohlídky. JO, z Tesca také nosíme velikost 3-6 a začíná nám to být fest, máme 2 oblečky, ale už mám i 2 větší, ale ty se mi zase zdají o dost větší, ale možná se to jen zdá, neměřila jsem to.
12. bře 2009 v 08:06  • Odpověz
:sunglasses: ahoj..omyl Jančo: ještě se na vás koukám, neb dneska mám docela čas... :sweat_smile: občas sem k vám nakouknu, jestli neva, tak teda asi nebudu plnohodnotně číst úplně vše zpátky, ale a něco zareaguju, ju? :dizzy_face:
K tomu vašemu trojčení-osobně mě taky napadnul zoubek... :wink: ale može to být cokoliv jinýho. Mě taky takhle Adámek jeden den plakal, byl neklidný, měl i mírně zvýšenou teplotu, nic ho nebavilo, dokonce ani jídlo ne! a to je u něj co říct :grinning: no ale co to bylo, nevím dodnes....zub teda ne..No ale druhej den to bylo už o.k.

K té naší váze....mám holt asi fakt obříka :sweat_smile: ale on má být po kom, takhle udělanej... :sunglasses: jinak průměrně by kucí měli vážit v těch 4 měsících kolem 6,5 kil :wink: , hlavně podle porodní váhy je to. Takže netrojčete holky, určitě to bude v pohodě. Ale je zajímavý, že my ač jsme teda velcí, tak zase mi nepřijde že bysme byli takový nějací tlustokožci :grinning: Faldíkatej moc nejni Adámek, takže jsem dospěla k závěru, že má prostě těžkou kostru :grinning: a svaly jako Schwarzenegger....nebo jak se to píše :rolling_eyes: Sválně hodím do albíčka jeho holou fotku a uvidíte, že fakt nejni extra tlusťoch v tom pravým smyslu slova... :wink:
12. bře 2009 v 08:39  • Odpověz
tak je tam, na posledním místě, tak kukněte... :wink:
12. bře 2009 v 08:48  • Odpověz
co se týče Tesco overálků, už nosíme 6-9 a jsou nám akorát :wink: do menších už nevlezem :sunglasses: ani na délku...nevím jak to měřej teda!

co se týče přetáčení-tak u nás teda už přetáčení i ze zad na bříško, ale jen za maminčinu ruku, sám tak leda na bok a spíše dělá luk. Na bříšku se snaží už lézt, či co, zaboří obličej do země(do deky, nebo na posteli do postele) a zvedá zadeček a dělá píďalku. Bude pro něj jistě vysvobozením, až už poleze! :sunglasses: ale my jsme nejstarší z vás holky a navíc největší, jinak mají děti na přetáčení času habaděj! Kámoška má klučíka a teprve teď v 7 měsíci na to přišel a točí se o sto péro :wink: takže netruchlete, však oni na to přijdou tyk. někdo dřív, někdo později. Jo a docela vám závidím, ty vaše lehounký dětičky, neboť já z tahání Adámkovi váhy už mám ruce jako tarzan... :grinning: :grinning: :grinning:
12. bře 2009 v 08:59  • Odpověz
Barculda: Tedy to je překvápko. Je mi jasné, že 3 diskuse se stíhat nedají, Katch říkala, že povídáš jinde. Tak mi po ranním vstávání v šest ještě stále chrupkáme, takže také mám čas :grinning: Opravdu nevypadáte na tu vaší váhu, to bych řekla, že Pepíno je vypasenější :grinning: Já vím, že Tomovy míry ve 4 měsících, jsou naprosto v normě, spíš nad, takže si nad tím hlavu nelámu. Měl 68 cm a 6760 g. Tak a už jsme vzhůru, zatím jen povídá, ale pádím, ať se nenaštve hned po ránu, že jsem nepřiběhla na první zavolání. A uřčo nám nevadí, že nakoukneš, to my občas také zabrousíme i jinam a třeba jen nereagujeme a čteme.
12. bře 2009 v 09:01  • Odpověz
jani, my taky vstáváme brzičko... :wink: nevím pokom je ranní ptáče. už se těším, až posunou čas a začneme vstávat jako normální lidi... :wink: no ale dneska ještě neusnul... :unamused: asi budu muset uhoupat, neb už tu vřeští a vidim, že by spinkat potřeboval..jo a dneska mám celkem dobrou náladičku..svítí tu sluníčko!!!! Jupí!!!!! :grinning:
12. bře 2009 v 09:14  • Odpověz
Jo a ještě k tomu tvýmu muzslkýmu. podobně jsem to cítila i já, asi před týdnem.. :angry: Muszkej chodil do práce ráno, než jsme vstali a domů se vracel po 18 hodině, kdy už Adámek spí, nebo se kojí a pak hned spí, takže fakt paráda! Navíc moje kámoška, co spolu kočárkujeme byla taky mimo dosah a já měla depku jako prasátko... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Měla jsem taky pocit, že taťka o nás nestojí, že jsem na vše sama. Navíc ještě chodil R. do práce i o víkendech, vždycky na půl dne, takže asi na společnou procházku jsme nešli, no masakr... :cry: I nějaká slzička mi ukápla...do toho furt pršelo, nebo sněžilo, pakárna!.... Tak jsem si s R. o tom promlubivla. Tento týden už 2x přišěel domů v půl na 16! :sunglasses: a včera si s Adámkem tak hezky, hrál, že se Adámek smál na celý kolo a R. byl očividně spokojenej, jak ho už Adámek může. Dokonce i natáhne ručičky, když táta přijde z práce ! no paráda! Myslím že tohle pak ty muzský oblomí...to víš, cejtěj se tak nějak odstrčený. My kojíme, staráme se o malý, ty jsou na prvním místě a oni chodí do práce, vydělávají peníze a na dítě nemají moc času... :unamused: ale až ty prckové začknou ty taťky brát, neboť za celej den budou mít mamky pkný zuby a na taťku právě začnou natahovat ruce, smít se když přijde z práce a tak, tak uvidíš, jak to bude jen a jen lepší a tvůj muzskej jak bude celje na měkko... :sunglasses:
12. bře 2009 v 09:22  • Odpověz
safka to jsem se rozjela... :wink:
12. bře 2009 v 09:22  • Odpověz
Ahoj holky,
tak nejdřív zdravím po delší době Barculdu :slight_smile: Pěkně jsi se rozepsala, ale je to tak s těma chlapama, myslim, že každá ženská na MD to takhle občas pociťuje. Já bych taky radši kdyby ten můj byl víc s náma. Teď už budeme zase další víkend bez něj, asi už potřetí za sebou. Teda abych nekecala, tak v neděli snad bude doma, ale v sobotu ne. Bohužel ale má teď zrovna fofr a potřebuje něco dodělat, tak to chápu, navíc to dělá pro nás, tak mu to nemůžu vyčítat. Ale někdy se taky neudržim :grinning:
Adámek je podle fotky tak akorát, žádnej faldík nevidim, je moc hezkej :slight_smile: :dizzy_face:

Jinak my jsme byli dneska na KO, tak Štěpánek má 6660g a 64cm. Dostal první pigárko hexy a je to můj statečnej chlap, protože ani nepípnul. Choval se úplně vzorně po celou dobu :slight_smile: :grinning: Pak jsme šli nakoupit a na procházku a teď dospává na balkoně. Teď jen doufám, že na to nebude mít nějakou reakci, kdyžtak máme ty čípky. Ale doufám, že je nebudeme potřebovat :slight_smile: Jo a doktorka ho pochválila, že je teda strašně šikovnej když už se přetáčí a dokonce to umí na obě strany :slight_smile: Ale je fakt, že o dost víc se přetáčí na levou stranu. Je to vážně bordel, na RHB nám řekli, že by se ještě přetáčet neměl a u pediatričky, že je šikula...

Noc na dnešek byla holky strašná, nemohli jsme Štěpuláka ani uspat! Usnul až po jedenáctý, takže děs. Pak se často budil, já myslim, že na něj mohl mít vliv úplněk, ale nevim no. Večer ho nejspíš trápily prdíky po delší době, protože plakal tak jako kdyby ho něco bolelo a navíc se i tak divně kroutil a pořád zvedal nohy. Už jsem si všimla, že pokaždý když tu napíšu nějaký pozitivum, jako například, že prdíky už nás netrápí nebo, že dobře spí, tak se to hned obrátí k horšímu :confounded: :grinning: No asi je to blbost, ale už ho pro jistotu nebudu v ničem snad chválit, abych to nezakřikla... Takže teď očekávám, že až se vzbudí, tak bude řvát a bude mít nějakou reakci na tu hexu, když jsem ho tak chválila, jak ani nepípnul :grinning: :grinning:

Tak já jdu něco dělat dokud dítko spí, tak se mějte fajn a žádný splíny :slight_smile:
12. bře 2009 ve 13:14  • Odpověz
autor
Teda Jani, to ti jen tak neodpustim :angry: Prej vypasenější :angry: :grinning: Však on těm vašim cvrčkům ukáže, zač je toho loket :grinning:
Já ho schválně taky nafotim, aby ste ty jeho špeky viděli :dizzy_face:

A mam za sebou taky splín, šílený, asi od desíti do teď to byla hrůza, pořád řval, já už fakt nevěděla co s nim, sklidnil se jenom když jsem ho nosila, ale už se nemůžu ani hnout ! Vždyť to nejde nosit ho, uznejte. Tak jsem ho zkoušela nechyt vyřvat, na chviličku usnul, ale pak spustil ještě víc. Tak já spustila taky a ne na záchodě, ale před nim, vůbec to s nim nehlo a řval si to svoje. Já už jsem fakt vycucaná, takhle brzy půjdu za fyzioterapeutem taky :frowning2:
Ale teď jsem mu dala baštu a je zase spokojenej, dokud ho to zase nechytne. Teď je u rybiček a snad mu to chvíli vydrží :slight_smile:

Noci jsou ale pořád parádní, kojim jen jednou kolem druhý a pak kolem sedmý. Tak to si vůbec nestěžuju :wink:
A jéje, zase dělá ty svoje pohyby a vysoukává se celej z lehátka, tam kde má mít zadek, tam má hlavu a nohy mu visej z toho lehátka ven :grinning: To je fakt pošuk :grinning:

Taky jsem přemejšlela, jestli náhodou nevadí Pepčovi když mícham maso s mléčnym, třeba zapečený se sejrem a smetanou, my to děláme dost často, protože mamka když přijede tam mi nakoupí smetany, abych prej měla něco na to kojení. Právě totiž čtu knížku o židech a oni to maj zakázaný míchat a prej se přišlo na to, že to pro tělo je hrozně těžký vstřebat. Ale že by to vadilo i takhle přes mlíko??? No nevim :unamused:

Za vakcínu platíme asi 2TISÍCE i spícháním. Ach jo, musim jít, tak zas příště...
12. bře 2009 v 17:16  • Odpověz
Ahojky,
jen na chvilku, jdeme koupat.
Zdravím Barculdu :slight_smile: Ale myslím, že Pepíno bude mít to samý, možná bude i větší. My asi ne. Jo a dala jsem taky do albíčka fotky, jak pase nahej, abyste viděly, že Wilda taky není tlusťoch - je to jen kus pořádnýho chlapa :grinning: Ale přidávám se k vám s bolavejma zádama. Ještě do těch 7 kg to šlo, ale teď už nemůžu a záda bolí :frowning2: Asi vyrazím na thajskou masáž :grinning:

Kacko, napadlo mě k tomu jeho prdkání. Někdy je dítě alergické na bílkovinu kravskýho mléka, jestli to není tím. Zkus na čas vysadit mlíčný výrobky a třeba ho přestane bolet bříško :wink: Prý ta alergie není na doživotí, po čase se to prý upraví. Já jsem strašně chytrá z těch časopisů, co? :grinning:

Janco, absolutně tě chápu. Dneska dávali na spektru pořad, kde chlapi měli pocit, že ženská s dětma sedí celý den doma a fláká se. Tak je zapřáhli a manželky odjely na dovču. Nejdřív měli chlapi pocit, jaká je to paráda, ale už druhý den pochopili, jaký je to záhul starat se o domácnost a děti. A jak byli rádi, že se manželky vrátily a oni mohli jít do práce :grinning: Janco, vykašli se na vaření večeře a udělejte si třeba jen chleba s máslem, ale odpočívej. Jinak se ten pocit bude jen stupňovat. Já jsem s tímto pocitem válčila nedávno a teď manža přijde domů a malýho mu hned vrazim a on si s nim hraje. Já to beru tak, že on v práci má mnohem víc volna. Zajde si v pohodě na oběd a nejí s dítětem u prsu, nebo neuzobává během nošení malýho na rukách. Probrouzdá net bez stresu, že se mu dítě za chvilku začne vztekat a on bude muset zase naběhnout. Ráno si umyje zuby a učeše se bez provinilýho pocitu, že nechal dítě řvát v sedačce. A ještě večer ho čeká večeře a klidný večer, protože manželka dítě uloží. Tímto nechci nadávat, že chlapi jsou k ničemu - to ne, ale je to taky jeho dítě. Je to prostě na půl :wink: Ale je potřeba si s ním v klidu promluvit a vysvětlit mu svoje pocity, že tě mrzí, že na vás nemá čas a nezapojuje se víc. Neboj, bude to lepší, až mu Tomášek vběhne při příchodu domů do náruče, jak psala Barculda :slight_smile:

Katch, to je už velkej chlap :slight_smile: Já myslím, že v porovnání s porodní váhou vyrostl a přibral nejvíc, ne? :dizzy_face:
Ti doktoři sami nevědí. Měli by si to nějak ujasnit, ať každej neříká něco jinýho :angry: Vadpá to, že vojtovka nese ovoce, viď?

Jinak na nutriton jsem se vykašlala. Nechce se mi před každým kojením řešit míchání blivajsu. A to jsme koupili malý lžičky :grinning:
Pracovala jsem v Nakladatelství Fragment jako výtvarná redaktorka. A křtila se kniha (comics) Drak Drango. A nakonec jsem ta skoro nocovala, protože jim najednou přestal fungovat výtah a na schody jsem se s kočárem nevešla. A prodavačky řekly, že budu muset počkat na technika, který někdy přijde. Ale včera tam vůbec nebyl. Nakonec tam přišla starší prodavačka a ta zavolala do suterénu, aby si výtah zavolali a poslali ho zpět do 1. patra a naštěstí to zafungovalo a mohla jsem odjet :grinning: Ale ten absolutní nezájem od těch mladejch prodavaček - až ony budou mít děti, tak se jim to vrátí :angry: Mrchy jedny :grinning:

Já běžím. Koupání jsem odsunula na zítra a jdu jako správná manželka vařit večeři. Ale manža už hoďku hlídá, takže si to zaslouží :grinning:
12. bře 2009 v 19:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.