• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Meggie: tak maminka je zvědavější než Laurinka :grinning: tož teď aspoň víš, že mrkví jí dostaneš vždycinky.. :grinning: S tim mlíkem nestraš holka...já taky rodila císařem :astonished: zatím jsme zaplaťbůh v pohodě... :wink: a nedržíš ty matko nějakou dietku? piješ hodně? já jen že i strava a pitný režim má vliv na tvorbu mlíčka... :wink: tak abys neblbla s dietkama třebas... :slight_smile: Jinak, co už, kojila jsi pěkně dlouho, tak když mlíčko nebude, prd se stane...Teď jsem si uvědomila, že kámoška přišla taky o mliko...ale ta to měla ze dne na den..prostě bylo a pak najednou nic :rolling_eyes: a ani neměla stresy, prostě mliko zmizelo...No a co, i děti kojené UM jsou šťastné a zdravé-neb já jsem zářný příklad! :grinning:
Co se týče menses, zaplaťbůh já nemenstuuju!!!!! beru antikoncepci, a Mudra poudala, že někdo u toho krvácí, někdo ne...takže já mám štěstí, že teda zatím nic.... :wink:
a síky za hlas...potřebujeme jich hodně hodně, tak kdykoliv si vzpomeneš, lupni tam další...může se co hodinu... :sunglasses:
16. bře 2009 v 10:41  • Odpověz
barculda: keby si videla kolko vypijem vody...aj čaj pre kojacie maminky, aj žeriem :sweat_smile: ...no a mlieka sa mi tolko vobec netvorí...no už som z toho zúfalá, aj dnes ráno o 04.00 som jej dala obe prsia a stiahla ich, mala som ich uplne vyžmýkané a pijem aj počas dojčenia...
ok budem posielať každú hodinu. :slight_smile:
16. bře 2009 v 11:09  • Odpověz
Meggie: hm, tak tím to taky nebude... :unamused: tak jestlivá už je to dýl, tak už asi fakt konec kojo se blíží... :pensive: no ale to neva, hoď to za hlavu, hlavně že je malá v poho a má zdravý apetit i na jinou stravu :sunglasses: Jinak máš můj obdiv...jsi šilulka, žes to doteď hezky zvládla :slight_smile: já se při tom spurtu vždykcy strašně nervovala :angry: a díky za hlasováníčko.. :wink:
16. bře 2009 v 11:51  • Odpověz
barculda: dík za podporu, fakt sa snažím...robím čo môžem :rolling_eyes:
16. bře 2009 v 11:59  • Odpověz
autor
ahoj, holky vy to tady rozjíždíte, to víte, my sem chodíme jednou nebo dvakrát za den :slight_smile:

omlouvam se, ale nestíham odpovídat, ale jen ve stručnosti píšu co my:
sobota dobrý, byli tu kamarádi, ale v neděli řval zase celej den, už fakt nevim co s tim. Vynechala jsem ty mléčný výrobky a vůbec nevim co jíst, já jim sejra na kila a jogurty taky :unamused: Ale držim se, jen se bojim, že se takhle opravdu za chvíli rozpadnu. Oblíkam kalhoty co jsem chtěla dávno vyhodit že do nich nikdy nezhubnu.
Ale chci to vydržet aspoň 14dní píšou, tak se pokusim.
a mam dotaz, už jste žádali někde o rodičovský příšpěvek a na kolik let jste si to dali a kde se to vyřizuje?
já jsem na ty úřady fakt lemr, já jsem si ještě nezažádala o to porodný :stuck_out_tongue_closed_eyes:
holky dík a až malej usne, tak napíšu víc.
16. bře 2009 ve 12:29  • Odpověz
Ahojky

Kačko zkopíruju to co jsem našla jako odpověď na to, kde se žádá o rodičovský příspěvek:
Na Odboru státní sociální podpory na Úřadech práce (v Praze na sociální odbor městského úřadu), kde se vyplní písemná žádost na předepsaném tiskopisu MPSV(Ministerstvo práce a sociálních věcí) - a to na úřadě příslušném trvalému bydlišti žádajícího rodiče.

Takže Ty půjdeš asi na pracák a my v Praze na sociálku. Ty formuláře si můžeš vytisknout z internetu a vyplnit dopředu. Já když jsem byla na socce žádat o porodný (loni), tak jsem ty formuláře už rovnou dostala, jsou tři. S tím jedním musíš do práce, kde Ti ho potvrdí. Já to musím vyřídit teď v březnu, ptž mateřská mí končí 5. dubna, to už je co by dup. A my jsme vybrali tu 3letou variantu. Myslim, že to tady asi všichni.

Štěpánek nám včera předvedl podařený výstup. Chtěla jsem ho nakojit, ptž bylo už 3 hodiny od posledního kojení, ale on začal neuvěřitelně řičet a nechtěl prso ani za nic :unamused: Takhle ječel 2 hodiny (od 13,30), ale takovým způspbem, že až úplně chraptěl a měl celý mokrý tváře od slz. No hrůza, nevědeli jsme co s nim a do toho dorazila návštěva. Švagrová mě vytočila, dávala mi rady abych mu dala najíst, že řve určitě hlady. Samozřejmě jsme jí řekli, že už jsem to pětkrát zkoušela a že nechce. Po těch dvou hodinách jsme ho trochu uklidnili fénem a pak se teda milostivě napil a hned u toho vytuhnul a spal 3 hodiny. To se nedivim, musel být úplně vysílenej. My teda taky, byli jsme zralí na blázinec nebo minimálně na panáka (spíš na celou flašku teda :grinning: ). Noci jsou opět hrozný, spí maximálně 3 hodiny vkuse a pak se budí a zase má v noci tu hodinku, kdy je vzhůru. A teď začal ještě plakat, takže ho v noci musíme chovat, no holky, řeknu Vám, že toho máme oba dva plný zuby :angry:

Meggie já myslim, že je super, že pořád kojíš a to, že místo večerního kojení dáváš Nutrilon vůbec nevadí, je fajn, že jsi to ještě nevzdala. Jinak já jsem kojená jen 6 týdnů a taky žiju :grinning: :grinning: Asi to člověk moc neovlivní kolik se mu toho mlíčka vytvoří, je to stejně věda to kojení.

Barculda teda Tobě to ale pálí :wink: Mě by to asi nenapadlo, že nechce Adámek pít z pravého prsa, ptž nechce otáčet hlavičku nalevo, to jsi fakt dobře vykoumala toho fotbalistu :grinning:

Verb. a nejsi už přespalá, takových hodin spánku?? :grinning: Co já bych dala za to kdybych mohla spát třeba 6 hodin vkuse, to je můj sen :slight_smile: Tak snad se taky někdy dočkám a doufám, že to bude dřív než půjde Štěpán do školky :grinning:

Janco tak to jsi si určitě s kámoškama skvěle užila, ještě když manža vozil. Ale Štěpán je taky nejhodnější když je obklopen lidma :wink: V sobotu byl úplně nejzlatější, ale ještě aby nebyl když měl kolem sebe tolik ženských: mámu, babičku, tetu a malou sestřenici :grinning: Jo a bylo kouzelný jak se s neteří na sebe culili, ona ho hladila a dělala mu "malej", a on se na ní nahlas smál, fakt úžasný. No ale v neděli nám teda ukázal, že dva dny za sebou přece hodnej nebude, proč taky :confounded:
16. bře 2009 ve 13:06  • Odpověz
Kčka: jo jo, ty musíš jako já na pracák... :wink:

tam ti daj předtisky...a nebo si je vytiskni tady.... doporučuji si vytisknout minimálně to potvrzení pro zaměstnavatele. A bacha holky. od novýho roku je změna, takže zaměstnavatel vyplňuje 2 tiskopisy, jeden do konce roku 08, druhej za rok 09!!!! Já to netušila... :pensive: byla jsem na to také upozorněna a když jsem byla pro porodný, tak mi to tam nidko neřekl, neb to ještě neplatilo: Takže doporučuju to co já, na uvedených stránkách stáhnout ve formátu PDF tiskopisy a poslat mailem do práce, aby vám to obratem vyplněný poslali zpět.
teď ty stánky...já to zrovna dneska mailovala do rachoty

http://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome;jsessionid=0ae0058a30d8b7cbbcf511e048e2b966dc86b3054e53.e34Tb38PcheMbi0LaxqObhqMbhyPe0

je to v levým sloupečku_potvrzení dávek ovlivňujíc rod.příspěvek-obě verze...

katchula: hele, tohle se mi s Adámkem taky už stalo.... :unamused: přesně jak popisuješ, jen já v tý chvíli byla doma sama. Nešlo mi do hlavy, jak to že nechce jíst, když si cumlá prsty, řve jako na lesy a 4 hodiny neměl v puse... :unamused: Nepomáhalo nic, ani to nošení, houpání, prso nechtěl, řval, rudej, spocenej, šílený...nakonec jsem mu podržela v náručí v puse dudlíka, podržela obě ruce a on na chvilku zabral...odpočinul si asi 15 minut a pak už se v klidu najedl a pak spal a spal a spal...dovedu si představit, co to je za čoro moro, když do toho vlítne ještě chytrá návšstěva :angry:
16. bře 2009 v 17:19  • Odpověz
Kačka: Takže holky ti poradily, já přidávám ještě na doplnění - na porodné budeš potřebovat kromě vyplněného formuláře ještě rodný list Pepči a svou občanku, na rodičák po mě chtějí kromě výše zmíněných tiskopisů, mého OP ještě kopii občanky manžela. Jinak jsem si to dala také jako holky na 3 roky, ale u tebe, pokud plánuješ mít dítko dřív by možná byla lepší varianta na 2, zkus se na to na tom pracáku zeptat.
16. bře 2009 v 17:43  • Odpověz
autor
holky díky moc, jen jsem dost zmatená, já myslela, že výše je stejná pro všechny :astonished: :astonished:
proč teda potvrzení ovlivnující tu dávku ???
16. bře 2009 v 17:59  • Odpověz
Ahojky, tak ještě v rychlosti reakce na zbytek, ráno bych si mohla třeba pochrupkat, to dnešní skorovstávání v pět se na mě už začíná projevovat, už teď se těším do postele, za chvíli snad budu chodit spát se slepicemi nebo Tomem, no nevím, co na to bude říkat manža :grinning: Já mám od čtvrtka zase zpátky své pohodové miminko, tak doufám, že mu to dlouho vydrží a zase budu ta vyrovnaná spokojená mamča. Dneska řádil na dece, začíná si na břiše přitahovat nohy k tělu, jen nějak nechápe, že má něco dělat i s rukama, ale i u těch proběhl pokrok, na bříšku už si do nich zkouší brát věci, které jsou v dosahu, což předtím nedělal.

Barculda: Na tuhle lest s prsem jsem taky přišla, ale u nás to zabralo jen jednou, asi to náš chytrák tuhle lest prohlédnul, takže příště už mi na to nesedl :grinning: Ale pomohlo ho dát křiíčícího do postýlky a po cca 5 minutách už najednou pán s pravým prsem problém neměl a ještě chvíli sosal. NO opravdu vysokou školu jak na ně :grinning: Jinak se snažím průběžně hlasovat, ale těch 3 tisíce hlasů asi nedocílíme :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak jsem lehce prolétla net a o dokrmech tam toho je dost, tak teď jen najít čas to pročíst a nastudovat. JO a antikoncepci mi můj gynekolog nepředepsal, protože s ní má při kojení stejně špatnou zkušenost, takže tedy doufám, že se nám omylem někdy nezadaří, ale manža je řádně naistruován, že musí dávat bacha, ale je to pro mě stejně změna, vždycky jsem si to hlídala sama a teď se spoléhat na chlapa :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Meggie: Jooo, tak ti jsi to jen zkoušela s tou mrkvičkou, tedy ty jsi ale odvážná, to já bych se do toho sama nepouštěla, jedeme mlíko a občas mu dám očuchat něco jiného, ale nic víc. :wink: Tak já zatím menstruaci nedostala, jen asi 3 měsíc od porodu jsem 1 den lehce krvácela (asi 5 kapek) a druhý den špinila a od té doby nic. Já mám občas také pocit, že mám prsa vysátá, ale nakonec to z nich teče a Tom si nestěžuje, tak asi tam někde v hloubi něco je. Jinak držím palce, aby se aspoň trocha mlíčka tvořila a nemusela jsi úplně s kojením skončit.

Katch: Fíha tak to je tedy hrozný zážitek, to bych byla asi hotová. U nás se tohle zatím nestalo a doufám, že nestane, to by mě kleplo. Tom tedy stále ještě nemá asi slzy, zatím jsem u něj minulý týden viděla první, ale jinak brečí bez slz, tak aspoň by neměl uslzené tvářičky. Jinak pokud ti končí mateřská až v dubnu, tak ti to stačí na úřad zanést až v dubnu, tobě budou dávat část příspěvku i za duben, protože za těch 5 dní se nejspíš tedy nedostaneš na tu výši 7600 od zaměstnavatele, tak by ti to měl úřad dorovnat.

kacka: Jo, hubnutí to je děs, to mi tedy připomnělo, že bych mohla zkusit vytáhnout jedny džíny, které jsem si koupila a pak už nějak nikdy nedopnula, ty by mi teď mohly být. Včera jsem si vzala na sebe po dlouhé době jedny, co jsem nosila před porodem, no přes břicho to ještě šlo, ale ve stehnech a přes zadek mi úplně plandají, ty naši chlapi jsou fakt vyžírkové. Já už dneska navážila jen 52,6 kg! Děs!

Tak přeju krásný zbytek dne a zítra si tedy až u Tomova dopoledního spaní přečtu, co jste zase krásného napsaly.
16. bře 2009 v 18:07  • Odpověz
Kacka: Podle mě zjišťují, že jsi pracovala a kolik ti zaměstnavatel vyplatil na mateřské, mě se např. ta ženská na úřadě ptala, jestli mi zaměstnavatel vyplácí mateřskou ve vyšší výši než je těch 7600 pokud ne, tak by se to u nich asi nějak dorovnávalo. Jinak ty 2 formuláře potvrzené od zaměstavatel o výši vyplácené mateřské jsou proto, že za rok 2008 se dostávalo méně než v roce 2009, ale to jsi asi zjistila podle došlých penízků. Jinak koncová výše rodičovské je stejná, jen pokud jsi doma 2 roky tak bereš 11400,- Kč, pokud 3 tak 7600 Kč, pokud 4 tak 7 600 Kč do 21 měsíců věku dítěte a pak 3 800 Kč do 48 měsíců věku dítěte. Ale konečná výše vyplacené rodičkovské by měla být pro všechny varianty stejná. Snad je to srozumitelné.
16. bře 2009 v 18:17  • Odpověz
Janca: díky... :wink: jsem si ty varianty aspoň osvětlila taky... :slight_smile: Jinak musím říct, že teda Thomas jest pěkněj kuliferda! Na Adámka fotbalistická poloha funguje bezvadně. Před chvíli jsme zrovna takhle dokojili... :wink: a tiše vám závidím, jak hubnete dámy.. :rolling_eyes: já mám furt stejně...zhubla jsem jen, když jsme měla střevní chřipku, a to už mám zase zpět...dietu nedržím, neb to nejni zdravý při kojení, to se pak prej dostávají ty sajrajty z těla do mlika a žeru o 106! Jedu hlavně ve sladkým, takže si to dokážete představit.... :rolling_eyes: Sice chodíme s kočíkem, ale nějak ten příjem je asi furt větší než výdej... :grinning: jo a 53 kilo??? no to já měla naposledy asi v páté třídě na základní škole!!!! :grinning: já jedu ve váze 87 a výš! při porodu jsem byla totální docent! 108 kg :sunglasses: takže buďte rády, že na vás něco plandá! :grinning: :sunglasses: ale co, hlavně že jsme zdraví!!! :grinning: :grinning:
16. bře 2009 v 18:56  • Odpověz
To si děláte legraci - kdo to má všechno číst :rolling_eyes: :grinning:
16. bře 2009 ve 20:46  • Odpověz
No, zkusím nějak zareagovat :grinning:

Výše rodičovské v konečném důsledku není stejná. Nejvíc se dostane za 3 roky, za dva a za čtyři to celkově vychází na míň. Já jdu taky na 3. Nejdřív jsem polemizovala o dvou letech, a že bych otěhotněla těsně před jeho druhým rokem, a pak místo do práce šla na neschopenku, ale nechci se nervovat, že by to náhodou nevyšlo. I tak bude problém ho ve třech umístit do školky :confounded:
Potvrzení o výši dávky je kvůli tomu, že abys mohla na dva roky, tak musíš mít denně při mateřský vysokou částku. Nevím přesně kolik to je. Ale nedosáhnou na to všechny.

Meggie: s tím mlíkem je to divný. Přece poptávka=nabídka. Ale asi jsou výjimky a neplatí to vždy. fakt tomu nerozumím. Ono i se naučit kojit je věda. Já jsem si myslela v těhu, že ho přiložím a bude. On sál dobře, ale jak to bolelo. Než jsem pochopila, jak na to, aby to nebolelo. Jak píšou holky - je super, že jsi vydržela tak dlouho a od 4. měsíce se už může přikrmovat (ale týká se to spíš dětí na UM), tak bys klidně s mrkví mohla pokračovat, když to Lauře tak chutná :slight_smile:
A menzes jsem ještě neměla a doufám, že ještě dlouho mít nebudu. Mně stačilo 6nedělí. Devět měsíců bez menzes, a potom 6 týdnů v kuse. To jsem v podstatě, když to přepočítám, byla bez menzes za tu dobu je 3 měsíce :unamused: Já chci menzes až budu chtít další dítě :grinning:

Barculda: jdu hlasovat, ale nevím, jestli to pomůže. Do podobný soutěže se přihlásila kamarádka a neměla šanci. To je určitě nějak ovlivnitelný :unamused: Já taky nehubnu. Po porodu jsem teda vše shodila, ale pak díky nervům jsem sdo sebe cpala sladký a přibrala zpátky 5 kg. Teď už má teda jen dvě navíc, ale já chtěla už před otěhu zhubnout tak 5 kg, takže vlastně moc spokojená nejsem. ALe hlavně, že je spokojený Willík. A ten dárek - parfém a líčidla - to jsou dobrý dárky. Já se maluju pokaždý, když jdu ven (teda jen oči a občas korektor) a parfém je u mě samozřejmost. A to mám pocit, že se zanedbávám :grinning:
Dík za info o dvou lejstrech. Já bych tam samozřejmě šla jen s jedním :sweat_smile:

Janco a Katch: spánek Willa neovlivňuje spánek můj. Já s ním v osm spát nechodím. To je na mě moc brzo. Pro mě je ideální ta jedenáctá. Ale on vstává v těch 7-8 ráno :confounded: A to já jsem totálně vyřízená. Dneska vstával až v půl devátý a to už byla paráda :slight_smile: ALe od devíti vydržel až do půl šestý, a to jsem ho vzbudila, protože jsem se bála odsát, aby se potom hlady nevzbudil a já bych nic neměla.
Katch to je mi fakt líto, že Štěpánek takhle zlobí. Ale nic mě nenapadá, jak ti pomoct. Jedině zkusit homeopatii na spánek. Ale nevím jakou. Zkus si najít na netu nějaký kontakt a poradit se. Homeo neuškodí a za zkoušku se nic nedá :wink:
Janco, Will od malička brečí se slzama a to je mi ho vždycky tak strašně líto :frowning2: A dneska se předvedl i s nudlema - teklo to z něho jak při rýmě :confounded: Jsme byli na kafi a on se vzbudil. Byl docela v pohodě, i když kafe i s dortem jsem konzumovala ve stoje s Willem na rukách. Ale při přebalení na záchodech začal neskutečně řvát, jako bych mu řezala ruku. A nakonec jsem mu vnutila po čtvrt hodině prso a kojila ho tam na těch záchodech ve stoje. Fakt děsný a nevím, co mu bylo. Hlad ani lína to nebyly, i když nakonec něco zbaštil :unamused:

Řvaní a nejezení má občas Will taky a nevím, čím to je. Je čas kojení, už se rozčiluje, tak nabídnu prso a on začne řvát a nechce. Pak řve jak šílenej a prso odmítá. Kdyby tak uměli mluvit, nebo měli aspoň nějaký blikající kontrolky na sobě :grinning:

Já si ještě jdu pročíst maily a půjdu výjimečně už nyní spát. Zítra nás čeká očkování, tak ať jsem čilá a v pohodě :slight_smile:
16. bře 2009 ve 21:21  • Odpověz
Brý ráno :slight_smile: už tu zasejc prudím... :grinning:
Verb: příhoda s Wilem na záchodehc je teda docela krušná :confounded: ojit ve stoje si fakt nedovedu představit :unamused: myslím že ten řev byl z toho, že byl jen unavenej...to Áda dělá taky...nepomůže nic jinýho, než uhoupat v kočárku, když jsme venku, a nebo vrazit dudlík a chytit ty ručičky v náručí a utěšovat...jo škodal škoda, že nemají jak říkáš nějaký ty kontrolky :wink: Můj Brácha by zase ocenil, když měl ještě malou dcérku, aby prej na hlavičce měla vypínač :wink: :grinning: A vstávání mezi 7-8? to je můj sen :slight_smile: my vstáváme v 6, (zcela výjimečně v půl na sem-asi 4x za celou dobu)a to už si lebedim, neb většinou je to dřív-jako dneska třeba v 5 :confounded: Nepomáhá moje uspávání, někdy usne u prsa ještě u mne na zlatou půlhodinku, ale jinak prd... No ale my teda zase chodíme spát ještě před večerníčkem...v 18 hod. už je totálně grogy a usíná... :angry: bodejď by ne, když je takový ranní ptáčátko... :wink:
17. bře 2009 v 08:19  • Odpověz
ahojte :slight_smile:
barculda: čo keby si Adamka skúsila udržať hore do 20.00 a potom by vstával o 8.00? je to len teoria, ale my sme to Laure tak natiahli, síce niekedy je hore aj o 6.00 ale vačšinou vstáva o 7.00,7.30 :sunglasses:
verbalinka: dúfam že očkovanie prebehne v poho :grinning: my ideme na to druhé 8.4. tak sa toho desím :frowning2:
jancaroul: že 7600,-Kč to ja už nabehnem na 4700,-Sk čiže 157eur... :sweat_smile:
katchula: to ma mrzí že sa v noci nevyspíš...dúfam že sa to čoskoro napraví :sunglasses:
baby vy čo ste mali teho cukrovku držíte dietu? lebo ja papam len sladké :confounded:
kacka2: to ja ked som prišla z porodky som vážila 61kg a teraz mám moju predtehu váhu 65kg a mala by som ešte dať dole tú pneumatiku čo mám na bruchu, ale to asi až ked ukončím to moje krvopotné kojenie :rolling_eyes:
17. bře 2009 v 09:24  • Odpověz
Meggi: no natahování by bylo fajn, jenže to se fakt nedá :unamused: o půl šestý koupeme a už u utírání a oblikání je celej nevrlej :unamused: a pak ho nakrmím a už spí! kolikrát když jsme byli na návštěvě a přijeli až před osmou a pak dali malýho do hajan, tak stejně vstával v tu svou šestku :wink: on už asi jinej nebude :wink: ale až se posune teď čas, tak bude chodit v 7 a vstávat také v 7 :grinning: tak to bude lepší :slight_smile: a já cukrovku neměla ač se divim, neb bez sladkýho nepřežiju ni den!
17. bře 2009 v 10:17  • Odpověz
autor
ahoj, tak to je vostý, konečně jsem to vyřídila, já se asi zbláznim, na rodičovskou dovolenou potřebuju 4 formuláře, dvě do práce, jedna žádost a jedna pro délku, je to vůbec normální :sweat_smile:
Ještě že je ten internet...díky všem za rady :slight_smile:
Nakonec jsem si vybrala skutečně tu rodičovskou na dva roky, vyjde to na stejno pro 31 měsíců, tak to doufam že do tý doby ten druhej prcek bude :slight_smile: Nejradši bysme ještě dřív, tak když to klapne, tak se to vyplatí, když ne, tak se nedá nic dělat a přijdeme o pár tisíc. A ta splněná podmínka co píše Verb to není zas tak moc, je to 380 Kč denně na mateřský.
Teď ještě ty daně, to je taky věc. Když jsem teď na tý dovolený, tak jsem se stala sekretářkou mýho manžela a to je teda práce přesně pro mě :dizzy_face: Formuláře a formuláře, zálohy, splátky, faktury, asi z toho zešílim.

Jinak dneska to jde, včera taky, jen standardní večerní řev, ale to už jsem si nějak zvykla. Dneska spal Pepča až do devíti, jen ty jeho dvě klasický přestávky na mlíčko. Teď je po ránu vysmátej, tak mam čas na úřad, hraje si sám v postýlce se slonem a rybou.
Kojení se nám postupně ustáluje na 7x denně, intervaly jsem natáhla na dvě a třičtvrtě hodiny.
Trochu se bojim že mu postupně taky lezou zuby protože děsně slintá a do pusy rve všechno a s takovym divnym výrazem, ne objevovacím, ale že si chce ulevit a vzteká se, když si nepomůže :unamused: No uvidíme, ale jestli rostou i dva měsíce, tak to je radost..

Musim vás nejdřív dočíst, abych napsala, sice to přečtu, ale už si nic nepamatuju, než se zase dostanu k psaní, tak se omlouvam. Jen pro Meggie, buď ráda že máš zásoby, využiješ jich až budeš běhat za malou, jsou to pak děsný šídla, já se spíš bojim, abych to zvládla. Pomalu se blížím k Jance, měla jsem před těhu 58 a teď mam 54 a fakt je to znát. Jsem taková malátná, točí se mi hlava, vůbec se necejtim fit. Snažim se píct koláče, protože čokoládu teď nesmim, je v tom mlíko :unamused:

tak já jdu zase masírovat, snad ještě napíšu :slight_smile:
17. bře 2009 v 10:21  • Odpověz
Ahojky!

Tak vypínač nebo kontrolky na Štěpánkovi bych opravdu ocenila, včera teda hlavně ten vypínač, ptž před desátou večer měl zase záchvat a mě už ruply nervy. Nechali jsme ho chvíli brečet, asi tak 10 minut, ale ono to ani nejde dýl vydržet, ptž ten řev je fakt uši trhající :frowning2: Pak zase pomohl na uklidnění fén, musim poděkovat tý kamarádce, která nám to poradila, jinak by nám dítě snad řvalo 5 hodin vkuse. Už jsem byla teda docela hysterická a skoro jsme se pohádali, ještě, že ten můj je tak klidnej v tomhle směru :wink: Takže tím vždycky uklidní i mě. Jo a zkusim ty moje předpotopní odsávačky, ptž jsme se včera večer bavili o tom, že musim někam vypadnout, aspoň na chvíli změnit prostředí. Přítel asi vidí, že bych mu mohla brzy zcvoknout, takže mě vyloženě vyhazuje :grinning: Bude ale lepší když pro případ nouze budeme mít aspoň jednu dávku mlíka v mrazáku. A taky chci vyzkoušet, jak půjde Štěpulovi pít z flaštičky, je už dost starý na to, abych mu dala flašku :wink:

Verb. tak homeopatika by mě nenapadly teda vůbec, já se v tomhle nevyznám. Ale mrknu se na internet jestli o tom něco nenajdu :wink: Jinak všechny rady co jsem zatím našla na to jeho noční buzení, tak u nás nefungujou. Jsi dobrá s tím kojením ve stoje na záchodě. Já si to teda nedovedu představit, asi by mi upadly ruce :grinning: Ale člověk v krizový situaci zvládne všechno :slight_smile:

Barculdo dárek mi přijde taky fajn (parfém a stíny), je ale fakt, že před mateřskou bych ho ocenila víc :grinning: S tím uložením k spánku později jak píše Meg. bych to taky zkusila. Ale možná to bude k ničemu, mě přijde, že Štěpánek se budí taky každý den skoro stejně a je jedno kdy jde spát. U nás se vstává tak okolo tý sedmý, mě by teda vyhovovalo kdyby vydržel aspoň do osmi :slight_smile:

Janco tak to je fakt, že bych si ten rodičák mohla vyřídit až v dubnu. Asi to tak udělám, ptž jestli napadne ten sníh a začne zase mrznout, jak předpovídaj, tak se mi nebude chtít jet do centra. Slzy má Štěpán už od narození a je to fakt hrozný pohled. Včera jsme byli po dleší době na RHB a já jsem tam s nim cvičila asi půl hodiny vkuse za asistence tý magistry a to bylo něco :frowning2: Zase strašně plakal a normálně potom cvičení byl na mě uraženej :astonished: Mluvila jsem na něj a snažila jsem se ho rozesmát a on se mnou nemluvil!! úplně mě ignoroval, ale na přítele se smál, no škandáááál :grinning: Pak ale usnul a po probuzení už asi na všechny ty útrapy zapomněl a zase se na mě smál :slight_smile:

Meggie o sladkostech mi ani nemluv, já bych mohla žít jen na sladkym. zrovna včera jsem si řekla, že to musim omezit, ne kvůli váze, ale kvůli tý těhu cukrovce :unamused: A pak taky kvůli malýmu, aby neměl z mýho mlíčka jen sladkosti. Teda jim samozřejmě i maso a tak, ale chutě mám jen na sladký a to pořád. Snad se to samo zlepší až přestanu kojit, což bych chtěla nejpozději na konci léta. A taky jsem měla jít půl roku po porodu na ten cukr test, tak to asi budu muset začít řešit, ptž nevim ani kam mám jít :confused:

Kačko a na jak dlouho půjdeš na ten rodičák?? Když chcete v létě začít se snažením, tak by se Ti asi vyplatila ta dvouletá varianta. I když asi bych z toho pak měla taky stres, jak píše Verb. pokud by se nedařilo...
17. bře 2009 v 10:24  • Odpověz
Tak než jsem to dopsala, tak už čtu, že jde Kačka do tý dvouletý varianty :grinning:
Já myslim, že to hubnutí ustane taky s kojením, u mě je to asi i tím, že se nevyspim, já mám teď 51kg :astonished: Před těhu jsem měla 54 a to mi vyhovovalo :wink: Malátná jsem taky, ale to spíš tím nevyspáním, hlavně v noci mi trvá dýl než jsem schopná vstát z postel, ptž se mi motá hlava :fearful: A ty záda.... to je děsnýýýýýý!! A po těch tunách sladkýho vůbec nepřibírám, to už bych jinak měla plus 10kg :grinning:
Kačko já myslim, že budeš muset přestat kojit abys dostala menstruaci a mohli jste se začít snažit. Sice to není podmínka, ale většina holek při kojení MS nemá a řekla bych, že bez toho to snažení asi moc nepůjde. Ale možná se pletu.
17. bře 2009 v 10:34  • Odpověz
autor
Katch já chci taky kojit jen do toho června, pak to utnu, v červnu už chci začít příkrmy a pomalu mu to odebírat. Možná že zase budu muset brát i nějaký hormony na ovulaci, uvidíme, jak to bude. Ale popravdě my kondom nesnášíme a už i teď občas ujedeme ... kdyby náhodou, tak to by byla fakt sranda :slight_smile:
17. bře 2009 v 10:59  • Odpověz
Ahoj holky, myslíte, že bych se k vám mohla přidat?
Mám taky štíra a nějak nemám s kým pokecat. Do těhulek listopadovek sem občas nakoukla, ale všechno sem nestíhala a teď .... Vás pročítám od začátku - sem takový šmírák :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Samík se narodil 12.11. Bydlíme v Liberci a oproti vám jsme trpaslíci - na 4 měsících máme 5,88 kg a 62,5cm.

kacka2 - taky sem si dala mateřskou na 2 roky a druhý chceme nejlépe za ty dva roky, ale neřešíme to. Až to přijde :slight_smile:... Sem ráda že nejsem sama, v mém okolí na mě všichni koukají jak na blázna :confounded:. Já mám MS už od února :angry: a pořád plně kojim.

Pavla
17. bře 2009 v 11:16  • Odpověz
Ty brďo to se ale rozjíždíme :grinning: Než vás dočtu, tak bude prcek vzhůru :grinning: Včera jsem zapomněla napsat, že železo máme pro změnu na horní hranici :stuck_out_tongue_closed_eyes: , takže jsme to podle pana doktora trochu přepískli (dávali jsme jen 2 kapky za den) a můžeme ho tedy přestat dávat, jupí!

Katch: Tak to jsem ráda, že je někdo ještě větší kost a kůže než já :grinning: NO, není nám nic moc závidět. A na sladkém ujíždím také, právě včera jsem zkonstatovala, že na ten cukrovkový test jít nemůžu, protože kdyby mi náhodou nedej bože tu cukrovku dále potvrdili, tak nevím, na čem bych byla živá a hlavně z čeho bych brala energii, takže já na to zatím dlabu. Jestli chceš jít, tak musíš pro žádanku k obvoďákovi a ten ti určo řekne, kam si máš zajít, tak mě to tedy řekli v porodnici a i jsem pro něj dostala zprávu. Já si myslím, že to hubnutí je přesně kombinace kojení a nočního vstávání, to nás prostě vycucává a to Tomáš tedy spí lépe než Štěpa, i když dneska jsem byla od 22-6.30 vzhůru 5x (3x kojení a 2x pobrekávání). Po kojení v půl sedmé jsem už spánek vzdala a šla si číst. Tom je tedy v tomhle zlatej, po tom ranním probuzení a baště čučí spokojeně v postýlce a pak to do cca 8-9 ještě zalomí, podle toho, jak je asi unavenej, takže mě vlastně spí v noci (usíná mezi 19.30-19.45), a pak prostě nemá moc potřebu spát ve dne a dá si ty své 3 půlhodiny a to mu stačí. Záda se mi zatím docela umoudřila i ta krční páteř se teď nějak neozývá, takže u mě tedy lepší období. Jinak ti schvaluju, to že chceš někam vypadnout, opravdu tě to nabije zase energií a třeba se ti podaří vyčíhat i okamžik, že to Štěpa ani nepozná a po lahvičce nebudete muset sáhnout. Nevím, jak se tedy bude na lahvičku tvářit, když to nikdy nepoznal, to by se asi mělo před tím vyzkoušet. Tak mě není tedy Tom uražený po cvičení, protože to nezná, ale po vyndavání holubů z nosu se ode mě taky odvrací a nechce mě ani vidět.

Meggie: S příspěvku pro Katch jasně vyznívá, že tedy dietu nedržím žádnou, cpu se sladkým horem dolem a nějak tedy na sobě klasické příznaky cukrovky nepozoruju, ten kontrolní odběr jsem tedy také neabsolvovala, chystám se něj nejdřív s najetím na příkrmy, kdy mě snad nebude už vysávat tolik. Tedy na ty eura se u nás fakt netěším, mám pocit, že budu mít v peněžence jen drobné, mají snad 2 eurovku kovovou ne? Tedy u vás tedy opravdu berete almužnu, to je na 3 roky jen takhle málo? No z toho bychom už asi fakt nevyžili a to se mi to u vás všechno zdálo dražší než u nás, nevím, jak to pak s těmi penězi děláte. Pamatuju si, že když jsme byli na Slovensku na dovče a za smažený sýr a hranolky u vás chtěli myslím 180 Kč, že jsem na ně koukala jak blázen :grinning:

Kacka: Stále tě tedy obdivuju za tu odvahu jít do druhého dítka tak brzy, to já bych tedy nedala. Představa, že to první skoro ještě neumí pořádně chodit a já už mám pupek a musím tahat jak svůj pupek tak jeho, to bych asi fakt nezvládla. A 2 děti v kočárku, to je asi taky mazec na cestování. Ale je jasné, že pro tebe pak je lepší ta varianta 2 letého rodičáku, když se o mimčo chcete začít snažit už v létě, ale narozdíl od Katch si tedy myslím, že otěhotnět se snad dá i bez menstruace, to by nás asi u gyndaře nevarovali, že se máme chránit i když kojíme. Ale nedá se to tedy plánovat podle cyklu, ale zkoušet asi náhodně. Jo a ty a formuláře, no snad ty daně dáš dohromady a finančák to vezme :grinning: Já to dělala u sebe 2 roky kvůli hypotéce, ale to nebylo nic složitého, to u podnikatelů toho musí být spousta. Tak bacha, ať něco nezapřeš a pak vás nehoní.

Verb: Plně souhlasím s kontrolkami na hlavě, aby bylo hned jasno co ctějí, úleva jak pro nás tak pro ně, se divím, že to někdo ještě vymyslel :grinning:

tak a je vzhůru, takže zbytek reakcí někdy později.
17. bře 2009 v 11:21  • Odpověz
Tak se jen chrounil, takže pokračuju :slight_smile:

Barculda: Tedy Adámek tedy opravdu usíná brzoučko, to by mi nevadilo, ale vstávat ráno v pět by bylo i na mě brzo, to bych si pak manžu neužila vůbec, abych ráno byla schopná vstát, už takhle na mě soucitně kouká, když jdu zalehnout okolo desáté a on ještě čučí na telku, ale začíná si zvykat a chápe, že dýl prostě nevydržím, když pak mám celý den fungovat.

Verb: Tedy kojení na stojáka, tedy to máš můj obdiv, to bych tedy taky nezvládla, Tomáš tedy občas pije soustředěně, ale občas to je jak krocení divé zvěře, ruce mu lítaj všude, beru mu z rukou řetízek, tričko, vlasy, brýle, no tohle bych tedy ve stoje nezvládla a po kojení bych asi byla zpocená, bez brýlí, s chomáčem vlasů v Tomových rukou a přiškrcená za řetízek, a nejsem si jistá, že s nasyceným dítětem :grinning: :grinning:
17. bře 2009 v 11:32  • Odpověz
autor
Verb ty jseš teda borec, kojit ve stoje, já jsem ráda že ho vůbec udržim a ty ho ještě kojíš :astonished: :slight_smile: Jenže co naplat, ale kojení na veřejnosti už máš zmáklý, tak sis chtěla nacvičit další kousek, jo :grinning: A příště budeš kojit v posilce na rotopedu :grinning: A to jsi psala že se nám divíš s Katch, že jedeme na hory, že bys to nezvládla, to teda nevim co je horší, vždyť ty pořád někde trajdáš :wink: Já se akorát vždycky bojim, že ho chytne někde to břicho a nebudeme moct udělat tu rouru a to ani nevim co pak vyvede :astonished:

Kachtula to Štěpánkovo spaní, to je fakt divný, myslim že ty homeopatika nebo nějaká ta zklidňující masáž s esenciálníma olejema by mohla pomoct. Já když dělam Pepčovi masáž přes den, tak po tom taky dost často usne a je takovej klidnej. A tu vojtovku tu musíš dělat jak dlouho ještě? Já k ní nemam teda vůbec důvěru, ale těžko říct, člověk nikdy neví.

Já to teda musim zaklepat, ale spaní je u nás ukázkový pořád, usíná už sám, navíc i hodinu po kojení, takže se ani neududá, ale prostě asi už chápe, že tam se jen spí a hotovo. Zkoušela jsem navrhovat, že bysme ho už přestěhovali, ale Pepa to zatim nechce, tak ještě vydržíme. A pomalu se nám začíná dělat režim. Myslela jsem že budeme večer dělat masáž po koupání, ale kvůli tomu břichu to prostě nejde, večer je nepoužitelnej a pak po řevu hned usínáá. Tak to dělam před obědem. No a už zase spí :slight_smile:

Janco ty to máš stejně dobrý, jak je Tomík nejstarší, vždycky dělá první pokroky, za chvíli už ti bude lízt, nebo aspoň zvedat ten zadek. Pepča už to taky zkouší, jen ho nezvedne úplně a nezůstane tak, prostě se trápí a vzteká u toho, že mu to nejde. Rukama se teda ohání taky, dneska třeba na gauči zjistil, že když po tom jezdí nehtama, tak to vydává divnej zvuk, tak mu to vadrželo pět minut v kuse, koukal jak puk :confused: :slight_smile:
A zkus něco zjistit o těch příkrmech, kdy se může začít když se kojí plně, já myslim že jsem někde slyšela, že až v šestym měsíci. Taky to zkouknu ale asi až po tom co udělam to daňový přiznání. Taky chci přikrmovat co nejdřív, protože jak je velkej, tak kojit ho je záhul a navíc doufam že se mu to zlepší ty prďáky.

Meggie: kojení je opravdu záhada i pro mě, nejdřív jsem měla okolo třetího měsíce krizi, asi třídenní a teď když jsme snížili dávky na 7x denně, tak místo toho aby mi zase ubylo, tak musim občas než jdu spát ještě odstříkat, jak mam to jedno prso tuhý a nalitý. Absolutně to nechápu :astonished: Do teď jsem budila v noci Pepču po sedmi hodinách, aby se mi zase nezratilo, ale asi to zkusim zase natáhnout na osm hodin. Blbý je, že se to musí dělat dýl, protože to má zkluz a abych zase neždímala jak předtim, protože rozjet to trvá zase pár dní :unamused: No prostě věda :sweat_smile:
Ale chápu že když neni, tak prostě neni, a pocit je to hroznej, fakt jsem ty dny málem brečela, v prsou nic a on byl hladovej, dávala jsem mu pořád z obou. Kdyby to trvalo dýl, klidně bych mu dala umělý, lepší než aby měl hlad a řval. Ze začátku je to asi důležitý, ale nejsem ten zastánce co říká jen kojit a kojit :wink:

Barculda a vy teda máte režim, v šest spát ? to by manža prcka neviděl vůbec. Stačí že jsme to teď posunuli na tu osmou až půl devátou, to je s nim tak ty dvě hodiny denně, teď spíš jen jednu, jak dopracovává tu svojí dovolenou. to to máte takhle schválně, nebo prostě chce spát? Mě taky usne kolem šestý, ale pak se zase probudí za půl hoďky a nadobro usíná až dýl. Nešlo by to třeba postupně natahovat?

Tak, jsem ráda, že se všem dítkům daří dobře, tak teď už jen aby přišlo to jaro a bude to pohoda :slight_smile: :sunglasses:
17. bře 2009 v 11:59  • Odpověz
Jančo tak ta poslední věta mě dostala :grinning: :grinning: U nás ale dělá Štěpula u kojení občas to samý, a tahá mě za tričko snad u každýho kojení a teď začal dokonce štípat, mrška jedna :grinning:
Jinak určitě jsem nemyslela, že při kojení bez MS nejde otěhotnět, to je nesmysl. Ale řekla bych, že je to přece jen nepravděpodobný. Takže kdybych chtěla otěhotnět do půl roku, tak bych se radši snažila s příchodem MS. A na dvě děti takhle brzy za sebou mám úplně stejný názor, nedovedu si to představit. I když vim, že pro ty sourozence je to naopak výhoda.
Jestli jsem větší kost a kůže neposoudím, ptž jsem zase asi menší než Ty, víš. Mám jen 165cm :grinning: Já si zase nijak extrémě vyhublá nepřipadám, akorát ostatní mi občas řeknou takový ty věty typu, že se ztrácím před očima atd... Ale až se nám ustálí to spaní a přestaneme kojit, tak to půjde možná nahoru až příliš rychle, no uvidíme :wink:

Nejbe ahojky, určitě se přidej :wink: To Ti to ale trvalo když už si tu píšeme snad od prosince :grinning:
Štěpán má ve 4 měsících stejnou délku jako vy, ale teda o trošku víc sádýlka (o necelý kilo, měl 6,6kg) :grinning:
A koukám, že přibyl další chlap :grinning: Jak se jmenuje?
17. bře 2009 ve 12:00  • Odpověz
autor
ahoj Pavlo, to víš, že se můžeš přidat, Samuel je moc krásnej, takovej pinďa, teda aspoň oproti nám :grinning: :grinning:
My nemáme ani 4 měsíce a už má 68cm a kolik váží, to naštěstí nevíme :grinning: já jen doufam, že nepokoří tu osmičku :astonished:

Holky nebojte, my ty děti takhle brzy plánujeme, ale jak se zadaří, to neví nikdo :unamused: A otěhotnět se dá i bez menstruace, protože ovulace je před ní a doktorka mi říkala, že se může spustit i psychicky u orgasmu :astonished: Ale ta pravděpodobnost je malá :wink:
17. bře 2009 ve 12:29  • Odpověz
katchula dík :slight_smile:, já se držela, ale přeci jen Trenčín je dál :slight_smile:. Malej se jmenuje Samuel. Já jsem teď u doktorky řešila, jestli není povyživenej, když ho pořád srovnávám jen s váma, ale dr mě ujistila, že je opravdu v pohodě, ale koukala na mě jak na blázna. Večer se pokusím stáhnou pár aktuálních fotek do pc. Poslední je tam asi z 2,5 měsíce a to jsem přidala dneska. No nějak nebylo proč to tam dávat:slight_smile:.
Kdyby jste nějaké to kilo chtěli, ráda vám pošlu. V těhu jsem přibrala 25 kilo a ještě dneska nosím těhu kalhoty :frowning2:, ale už jen asi 7 kg a je to. Uf, ale je to dřina :wink:. Sladké jím pořád a hodně, nijak se neomezuju. říkám si, že držet dietu, když kojím je nesmysl a vlastně se mi ani nechce, i když mě to bříško štve.
Když sem byla na kontrole po 6.nedělí a dr se mě ptal, jakou chci antokoncepci a já mu řekla, že žádnou, tak sem dostala přednášku na téma antikoncepce, že jsem si připadala, jak kdyby mi bylo 15 a šla tam před prvním stykem a né po porodu. Dost důrazně mi vysvětlil, že když kojim, tak že můžu otěhotnět, že na to spoléhat nemám a to jsem mu řekla, že další dítě plánuju do dvou let. O malýho jsme se snažili přes rok. Dostal mě nedávno můj manžel, pracuje na záchrance jako záchranář, přijel ze služby a že sloužil se setřičkou od jednoho gynekologa a ta mu řekla, že když kojím, tak že nemůžu otěhotnět. Celej radostnej a já si připadala jak blázen, když mu vysvětluju, že fakt jako můžu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vyloženě snažit se začnem zhruba za rok, ale kdyby to bylo dřív, tak by nám to nevadilo.
17. bře 2009 ve 12:31  • Odpověz
kacka2: mne stačí 1 dieťa, a dalšie neplánujeme zatial najbližších 5 rokov...no a to budem mať 35 ´´rokov, tak asi jedno bude stačiť... :unamused:
jancaroul: no my musíme vyžiť aj z takého malého matrrského príspevku...nech sa hanbia...fúúúj, a s tými cenami je to pravda aj my ked chodíme do Uherského brodu, vždy sa tam naobedujeme, lebo ceny sú tam nižšie :rolling_eyes:
katchula aj mne Laura chytá tričko ked ju kojím , a ked nestíham vyhrnúť to tričko hore, tak ona sa prisaje aj na to tričko... :sweat_smile: a cucá
Kojenie na stojáka som už aj ja vyskúšala je to riadna makačka :grinning:
17. bře 2009 ve 13:21  • Odpověz
baby ale ved vy tu píšete o 106, nestíham ani čítať :sunglasses:
nejbe ahoj :grinning:
17. bře 2009 ve 13:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.