• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
autor
ahoj,
tak u nás včera opravdu krásná oslava svátků, Pepa přišel až v osm, takže jsem poprvé koupala sama, do toho vařila a ještě tchýně na vebkameře :sweat_smile: Byla jsem ráda, když jsme to jídlo sežrali a já se šla navanit a spát. A dneska zřejmě totéž, navíc je Pepča pěkně vyčůranej, když mě nevidí, tak pobrekuje a když se sklonim nad postýlku tak se směje. Vůbec tu nic takhle neudělam a bojej mě z toho záda. V lehátku pořád dělá most jako že ať už ho jdu vyndat. Prostě se chce nosit, chovat, jak říká manža, je to chovatel :grinning:

Tu knížku Nejšťastnější miminko v okolí jsem četla, je to v podstatě těch pět zásad jak uklidnit dítě když pláče a nemá hlad ani nic jinýho: zavinout, na bok, pohupovat, dudat a hučet :slight_smile: S tím fénem jak tu psala Katch, to tam píšou taky.
To batole jsem nečetla, ale taky by mě to zajímalo.

Vítání občánku je u nás docela milí, jen nás ještě nepozvali, myslim že je to jen dvakrát do roka a právě někdy na jaře, tak čekáme. Jestli se dostanou nějaký dárky, tak opravdu jen symbolický, tisícovka je docela luxus, toho se tu nebojim. Ale já se spokojim s tím vítáním jara kde nám daj na opečení buřta :wink:

Ten prevenar my jsme si nechali dát, protože budeme v kontaktu se spoustou dětí, tak jsme se pro to rozhodli. Jinak bych mu to taky nedala. Teď jsem objevila v Dobříši mateřskej klub, tak i tam asi občas se sousedkou zajedeme. Kousek odtamtud je i zámecká obora, tak se dá dělat prochajda tam a okolo rybníka :slight_smile:

A včera bylo pěkně taky až odpoledne, je to tu tak o hodinu dřív jak u vás to počasí. třeba dneska ráno pěkně, teď se to postupně zatahuje a až půjdu ven, tak počítam s tim, že bude zase hnusně :slight_smile:

S tim srazem mě ten výtah nevadí, když ten kočár vemem vždycky po dvou, tak to tam dotáhnem, spíš aby se to tam vůbec k Verb někam vešlo :wink: Víkend je teď blbej, my to máme všechno plný, čeká nás objížďka po rodině a pak po známých a chci aby se Pepa ještě chvíli šetřil. Tak to mě zase čeká řidičský maraton. ach jo :unamused:

Mějte se všichni pěkně, já jdu toho nevrlu zase trochu zpacifikovat
20. bře 2009 v 10:04  • Odpověz
Ahojky,

Katch, zkus mu UM dávat lžičkou. Bude to teda vopruz, ale když nechce flašku. I kdyby měl sníst jen 20 ml.

Já jsem taky lehce nervózní z toho nošení kočárů. Nějak jsem nepochopila, jak si to představujete. Myslela jsem, že nekojíte venku, takže musíme k někomu domů. A já jsem na středu vás všech. Ale pokud plánujete výlet, tak to se pronesem. Nahoru a dolů a nahoru a dolů :unamused: Tak teď nevím. Můžu se poohlídnout, jestli tady někde není nějaké mateřské centrum - ono teda je, ale nejde tam zajít na kafe. Je to jen na přednášky a tak. Já budu hledat a snad najdu něco baby friendly :wink:

Willík včera jedl naposledy v půl sedmý a pak mi u Přátel usnul v náručí. Najednou mu padala hlavička a bylo po koupání. Spal klasicky svých 8 hodin, potom bašta, a pak ještě 3 hoďky. A teď zase spí :dizzy_face:

Že by vlašáky byly fakt na mlíko? Já jsem tehdy žádnou velkou změnu nepozorovala. Barculdo, ale myslím, že je to dlouhodobější proces, že asi z jednoho pytlíku mlíčnou díru do světa neuděláš :grinning: A mně chutnaj, ale je fakt, že po pár kouscích jsem byla taky sytá.

Já chci na vítání občánků a lehce mě znepokojuje, že zatím žádná pozvánka nepřišla a nechci to prošvihnout. Přijde mi to roztomilý přivítat oficiálně dětičky na světě :dizzy_face: Měla bych zjistit, jak to vůbec funguje. Já myslela, že je to automatický, ale asi ne :frowning2:

Autosedačku máme pořád vajíčko, jen jsme vyndali tu novorozeneckou vložku. A zatím se tam pořád krásně vejde. Čouhaj mu nohy, ale pořád to jde. Prý ta klasická autosedačka jde až od 9 měsíců - myslím. A to nevim, jestli ve vajíčku takhle dlouho vydržíme :confounded:

janco, já taky nevim, kde je Kamýcká přehrada? :confused: Tom je teda pašák, že takhle dlouho v kočárku vydrží. Will se vzbudí, a pokud kočár nejede, tak řve jak na lesy. Vadí mu čepice a teplý overal. Pokud ho svlíknem, tak pak v kočáru vydrží, ale to se dá jen někde uvnitř. Moc nevim, co s tim. S tím šopákem - ona ta rajčata byla na půl, ale já je krájím v ruce, nedělám nějaké úhledné kousky, a jak jsem zajela do rajčete, tak nůž projel a zajel do prstu - au au :sweat_smile: No a podruhý jsem neměla palec, tak ho nahradil ukazováček a schytal to taky :grinning:
Jo jo, využít ke spánku každou volnou chvilku :grinning: Will v noci taky nekadí, ale když už poslal jednou, tak radši počkám, pomasíruju bříško a ono vždycky ještě něco vyleze. Tý brďo, za měsíc a kousek už má Tomášek 6 měsíců. Toto letí, to je šílený. A budeš moct začít s příkrmama. To už bude velikej chlap. Je to legrace, jak jsou s Willem v jednom měsíci, ale vlastně o měsíc od sebe. Za pár let už měsíc nebude hrát žádnou roli, ale teď je to velkej rozdíl mezi nima. Willa nějak přestaly zajímat hračky a moc ho nebaví si je strkat do pusy. Cpe si tam furt svoje ruce, ale na nějaký kousátko kašle. A přitom ještě před 14 dny si do pusy strčil cokoliv. A otáčení u něho taky ještě nehrozí. Ale snažím se být klidná, má to na spoustu času - ono to někdy přijde.

Četla jsem, že u nás je Prevenar je taky zdarma, ale jen pro děti narozené od 1.1.2009. Tedy nejsem si tou info úplně jistá, ale pokud to tak je, tak mě naštvali :angry: Já právě chci začít chodit do mateřského centra na "cvičení" a setkávání se s podobně starými miminky a jejich maminkami, a proto ten prevenar furt tak moc řeším. Ale asi to nechám až na ty 3 dávky, očkovat ho 4x mi přijde strašně moc :confounded:

Darym to víš, že jo, hlavní je odpočinek. Domácnost neuteče :grinning:

Už se budí, takže jsem nestihla na vše reagovat :frowning2: Sorry :wink:
20. bře 2009 v 10:34  • Odpověz
holky že vám do toho lezu...na Budějovický je super mat.centrum Človíčkov :wink: tam je i kavárna :wink: z Florence to máte metrem kousek ne? :slight_smile:
20. bře 2009 v 10:38  • Odpověz
barculda: no já si právě říkala, že za 9 je to levný a za 90 zase strašně drahý, ale člověk by se ani nedivil, kdyby za to tolik chtěli :unamused: S tím stálým měněním to je fakt děs, máš pocit, že vše děláš podle toho, co je in a za měsíc zjistíš, že už dávno máš dávat příkrmy. Já bych se na to tedy zatím vyprdla, pokud prcci přibývají, tak bych příkrm zatím neřešila.

Katch: Včera jsem o tom tvém problému mluvila s tou svou kočárkovací kamarádkou a ona mi říkala, že většina těch UM je nahořklých a říkala, jeslti bys spíš neměla zkusit dát kaši. Oni tedy byli skoro od začátku na UM ale právě od toho 4. měsíce mu to mlíko přestalo stačit a najeli na kaše a dobrý, taky měli problém s nočním spaním, tak nevím, jestli tedy nezkusit třeba tohle. JO a u švagrový taky její holčička na Avent prděla a osvědčila se jí firma Mam, viděla jsem ty flaštičky i savičky v DM drogerii. Ale jak píše Megg, asi to chce trénink, a třeba se to poddá. JO, Kamýckýcká přehrada, no my tomu tak říkali, je to taková nádrž u kamýckého lesa, kousek od chráněnky. Je to směrem k Modřanům. Jo a lehce si mě potěšila, že ty bodíčka s dlouhým rukávem asi v těch Teskách moc nemají, když je nemůžeme furt najít :grinning: Jinak soupravičky také máme dvě, jednu máme stejnou jako vy (béžová s medvědem), druhou asi jako Verb, tam jsem spodek zahlédla na Willovi, taková se zoo. Ano, jídelní židlička je Fábula, ale má se dát krásně složit, tak doufám, že to není jen reklamní slogan a že tomu tak skutečně je, podle řady diskusí je super, naživo jsem jí zatím ještě neviděla do Dětského ráje se teprve na obhlídku chystám. Ale určo budu kupovat jí, když jsou s ní mamči spokojené, tak to je nejlepší reklama. :slight_smile: Ten výtah u Verb je blbý já mám fakt těžký a velký stroj :grinning: Tak zkusíme nějakou hernu vypátrat, slyšela jsem o něčem na Palmovce. V nejhorším ho na té veřejnosti nakrmím, co mi zbude :grinning: Ještě k těm formulářům, ty jsou snad stejné, jen je musíš mít vyplněné na 2x - na jednom příjmy od začátku mateřské do konce roku 2008 a na druhém, od r. 2009 do konce mateřské - vypisuje se tam denní příjem.
20. bře 2009 v 11:19  • Odpověz
V Tescu už hledáte body s dl. rukávem marně holky... :wink: sem se ptala a prý mají pár posledních kousků v bílé barvě. Dobrodej zásob. Teď už budou jen ty krátký, neb už najíždí ta letní série..jinak je mají, ale jen po kusech a ty sou dražší.. :unamused: jak jinak... :wink:
20. bře 2009 v 11:28  • Odpověz
Megg: NO hlavně, že to z kontextu nějak pochopíme, co si píšeme a nebo není nic snažšího než si na netu najít slovník http://www.e-slovensko.cz/slovnik/ i když zrovna na ten paplonik to nějak nefunguje, překlad zní prošívaná deka :grinning: :grinning: na poštář to hází vankúš :grinning: :grinning:

Katch: Zapomněla jsem reagovat na tu knížku, znám také jen tu s mimčem a je tam to, co psala Kacka, tu druhou tedy neznám, takže nevím. Ale jak víme, každé dítko je jiné, zabírá na něj něco jiného, takže si můžeš přečíst, co zabírá na jiné a občas něco zafunguje i na tvé dítko. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kacka: no krásná oslava svátku, takže ty sedřená a ještě v přímém přenosu na kameře :grinning: :grinning: No, však si to snad o víkendu vynahradíte, opečený buřt bych si tedy hned dala, to já můžu, ale často mi je po něm těžko, ale když ho jím, tak na pozdější následky radši nemyslím. :grinning: Jo, naučit si na chování, to je malá chybka, u nás je to fakt jen za odměnu v případě velké nespokojenosti, takže si toho musí vážit, dávky chování nezvyšuju, jak ho znám za chvíli by nechtěl dělat nic jiného :grinning: Jinak jsem nemyslela hned tenhle víkend, to my jsme také na roztrhání, ale nějaký další, že bychom se dohodly a vyrazily třeba autíkama s manželi.

verb: Mrkni po okolí, jestli by to někde nešlo, já zkusím projet net, třeba něco najdu. No BUdějovická jak radí Barculda by asi taky šla, my se tam nějak dostaneme, ale nevím jak Kacka. JO a ty ty ořechy prosím tě moc nejez, aby Will za chvíli nechrupal celý den i noc :grinning: Už těch 8 hodin je ty krásná vydrž. JO a ta autosedačka je od 9 kilo, ale dítko už by mělo umět sedět, což nám tedy nehrozí :wink: S tím otáčením se netrap, on na to přijde a pak si budeš užívat jako my stálé otáčení zpět, protože to zpátky neumí. Na bok už se Will sám otáčí? S těmi ručičkami, třeba je teď víc upřednostňuje, protože pochopil, že jsou jeho, neboj, on se k hračkám vrátí. JO a kočárkem drandím furt, když se stojí, tak ani nespí, hned čučí :grinning: A krájet rajčata v ruce, tak to jsem taky pořezaná, to bych ani nezkoušela, mám své prstíky ráda.
20. bře 2009 v 11:34  • Odpověz
Odkaz na ten koutek na Palmovce http://www.pizzerieudivadla.cz/
20. bře 2009 v 11:42  • Odpověz
jé Jančo, tam jsme měly srazík s holka a z jinej diskuse..tam jsou na miminka zvyklí :sunglasses: jen já se srazu, byl minulej měsíc, nezůčastnila, neb jsem měla běhavku! :frowning2: No a další srazík máme v čtvrtek na Zličíně právě v človíčkově...Ony jsou totiž v Praze 3 :slight_smile: tak tam klidně běžte na Palmovku, holky si to vychvalovali. Obsluha, jídlo dobrý a pro prcky v pohodě... :slight_smile:
20. bře 2009 v 11:45  • Odpověz
Tak tady ještě jeden odkaz, nestihla jsem to projet malej už je vzhůru http://kamsdetmi.blog.cz/0604/restaurace-v-praze-s-detskym-koutkem
20. bře 2009 v 11:45  • Odpověz
Ahojte, jdu vás jen pozdravit a zase asi poběžím, protože malá se začíná rozčilovat.
Nemám dočteno, takže zatím nebudu na nic reagovat, to asi až v klidu večer.

My jsme se před chvíli vrátili z města, ale nic moc jsme nevyřídili. Kdo by taky na úřadech v pátek pracoval, ne :angry: Tak jsem pokoupila nějaký blbiny, matroš na velikonoční výzdobu /letos bude vlastní výroba/, lékarna, drogerie atd.

Katchula - s tím dokrmováním ti neporadím, nemám zkušenosti. :zipper_mouth: ale možná má štěpánek prostě hlad častěji než ostatní děti. moje děti jsou příkladem. honzík začal spávat "normálně" až jsem přestala kojit. do tý doby měl potřebu kontaktu s mámou. ale uvidíš, jak dopadnete s novou flaškou, zkusíš a uvidíš :wink: kojení ale určitě nevzdávej a přikládej, přikládej, přikládej. :slight_smile:
20. bře 2009 ve 12:39  • Odpověz
autor
Holky já jen k tomu srazu, protože prcek si usmyslil, že mě dneska dodělá :frowning2:
Radši bych byla u někoho doma, ale nějakej koutek mi taky nevadí, jen prosím něco blíž jak Palmovku, to je pro mě fakt přes celou Prahu. Klidně ten Smíchov, Florenc, nebo Modřany, to mam autem kousek, ale Palmovku néééé :slight_smile: To vám radši všem ty kočáry vynesu sama :wink:

A já jsem naučila chování proto, že mi nic při tom řevu nezbejvá, musim kvůli tomu břihu nosit v klubíčku :unamused:
20. bře 2009 ve 14:12  • Odpověz
ahojte , no Laura dala od rána len hodinový spánok, tiež sa chce len na rukách nosiť, a ked ju položím spustí taký rev... :confused: ledva som si stihla spraviť obed...
katchula: my sme jej dávali čajík z flašky a trvalo to asi týždeň , kým potiahla čosi...ževraj je lepšie naučiť dieťa piť aj z flašky, lebo moja suseda musela ísť do nemocnice a malinká nebola naučená piť z flašky, tak sa tatino potrápil... :rolling_eyes: takže ked sa mi čosi stane moj manžel si poradí aj bez mňa. :unamused:
20. bře 2009 ve 14:23  • Odpověz
Hoky, tak já jsem taky Štěpánka naučila na nošení, protože přesně jak píše Kačka když řval kvůli bolení bříška, tak tohle aspoň občas zabralo. Teď to taky zabírá když řve a co je nehorší, že jakmile ho chci položit na deku nebo do lehátka, tak začně řvát, ne vždy, ale bohužel většinou. vřeští v lehátku třeba minutu a já buď podlehnu a zase ho vezmu nebo ho nechám a snažím se ho rozesmát, někdy to zabere :grinning:

Meggie tak to máš pravdu s tou flaškou, to mě vůbec nenapadlo, že kdybych byla třeba v nemocnici, tak se to malej musí naučit. Tak to musím být ještě trpělivá no :sweat_smile:í

K tomu srazu: Palmovka se mi taky nelíbí, to už je moc daleko. Já na veřejnosti taky nekojila ještě, ale určitě bych to přežila :grinning: Já se bojim s kočárkem na eskalátory, ale pokud bysme se sešli u Verb., tak na Florenci by měl být výtah :wink: Kdyžtak jsem pro tu Budějovickou :slight_smile:

Jančo já to zkoumala a jen ty UM, který jsou HA neboli hypoalergenní by měly být nahořklý, ostatní ne. Tu normální Bebu jsem chutnala a ta je dobrá, taková trošku nasládlá :slight_smile: Ta Fábula je moc pěkná, neteř má světle žlutou a fakt se mi líbí, asi do ní pudem. Ale viděla jsem jí jen rozloženou. Mmch neteř z ní spadla nedávno, vylezla na ten stoleček a zžítila se na dlažbu, tak jeli hned do nemocnice a naštěstí je v pořádku. Mě by kleplo, ještě, že nemáme v kuchyni dlažbu.

Musim zase jít, ach jooo.
20. bře 2009 ve 14:51  • Odpověz
:wink: holky vy jste si daly s tim nošením... :wink: vřele doporučuju koupit baby vak, nebo šátek... :wink: já vakuju a paráda, když už fakt nejni zbytí a musím nosit, je ten vak fakt čupr věc. Malej tam většinou usne..a já u toho třeba skáču na míči, co mám z těhu, a čumím tv, nebo si čtu, nebo tu s váma krafu na netu :grinning: včera jsem s malým ve vaku dokonce vařila to zelí a pekla maso, ale to už jsem měla strach, abych ho nespálila teda. Ale zvládli jsme to. Jako indiánská babička z filmu s tebou mne baví svět :grinning: Tak pevný svaly přeju.. :wink:
a s těma flaškama, no, to je vlastně pravda..ale co, tak se taťka případně potrápí :sunglasses: já chci radši začít tou lžičnou...
20. bře 2009 v 15:24  • Odpověz
barc. no jo, já jsem baby vak koupila už v těhu a ten čertík náš v tom nechce být :unamused: Takže mi zbývá jen nosit ho na rukou. Taky jsem si představovala jak ho budu nosit po bytě alá indiánská babička a ono prd.
Jo a moc díky za osvětlení s tím rodičákem :wink:

A malýmu zkusim nabídnout to mlíko lžičkou jak psala Verb. Tak zjistim jestli to vůbec bude baštit.
A krájet rajčata v ruce to je fakt nápad :grinning: :grinning:
20. bře 2009 v 15:51  • Odpověz
není zač :wink: takže štěpa ti vak odmítá? asi ne všechny děti jsou nosící... :unamused: U nás zabralo to, že jsem s ním šla takhle jednou na procházku. To koukal venku až usnul no a od tý doby už vak může :sunglasses: tak až bude hezky, zkus to taky. On venku to zase jinak vnímá. Přinejhorším se vrátíš. Jo a musí mít dudel, jinak se taky ve vaku někdy vzteká... :wink:
20. bře 2009 v 16:08  • Odpověz
autor
Barculda my máme taky klokanku i šátek a záleží na náladě, ale právě že když má takovou, že řve a něco ho bolí a musim ho nosit, tka to právě v tom bejt nechce. A navíc je blbý, že když třeba v šátku usne, tak ho pak lehce nepoložim do postýlky.
Ale třeba teď jsem ho v tom nosýtku uspala a pak se mi i podařilo se z toho nějak vysoukat aniž by se probudil :slight_smile:
no a taky musim říct, že je to sice o trochu lepší jak nosit ho na rukou, ale zase od toho bolej víš ramena a vrchní záda, takže ono si nevybereš :unamused:
20. bře 2009 v 17:03  • Odpověz
Kačka: tak to jo, mě to fakt zabírá a jsem tomu ráda... :wink: i na řvoucí miminko to zabere, když mu chytnu ruce a dám ten dudel právě.. :wink: ale někdy se vzteká tak, že si na to kolikrát ani nevzpomenu a houpu taky na rukou :grinning: A ukládám ho i s vakem.. :wink: a přikryju jen peřinkou. Teď jsem ho zrovna takhle udolala... :sunglasses: neb byl už příšerně unavenej a nepříjemnej.. :wink: a záda mne bolí taky, ale aspoň ho unesu :grinning: pa jdu něco klohnit a pak se probudí Adámek, vykoupeme a zase usneme doufám... :wink:
20. bře 2009 v 17:09  • Odpověz
Ahojte
:slight_smile:
To dnes bylo zase počasí! Já už chci jaro. Tohle už mi začíná lézt na nervy. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zvlášť to oblíkání dětí. Než se vypravíme ven, tak ppomale můžeme jít zpátky.

K těm příkrmům – od 3měsíců se mi to zdá dooooost brzo, to je nějaký divný. My budem začínat klasicky od půl roku. Já jsem chtěla jen kojit co nejdýl a s příkrmama začít až mlíčko nebude stačit, ale doktorka říkala, že potom už v mléce není tolik železa, co by dítě potřebovalo, takže je potřeba dávat i něco jiného. Honzík stejně měsíc všechno jídlo odmítal, takže jsme vlastně začínali až od 7.m. Jsem zvědavá, jak to bude s Nikolkou. Ale už se na to těším. To bude taková další etapa… :dizzy_face: .

K sedačkám – vajíčko plánuju asi tak do 1 roku, potom naběhnem na sedačku 9 – 36kg, co má teď Honzík, ale bohužel si nemůžu vzpomenout na značku. Teď je takovýho výběru, že by na to člověk potřeboval vysokou :confused:.

Prevenar si myslím, že ještě není zadarmo. Oni to chtěli schválit od letošního ledna, ale myslím, že to neprošlo, takže se platí dál.

Tak my jsme si pořizovali babyvak nedávno a je k nezaplacení :wink: Zrovna v něm malá spí, za chvíli ji položím, tak uvidíme, jestli se probudí. Ale pokud řve, nedá se uklidnit, tak vak vždycky zabere. Už jsem s nou věšela prádlo, vysávala, to vaření jsem taky zkoušela, ale bojím se, že ji něco udělám a navíc to trvá jednou tak dlouho, tak toho jsem radši nechala. A taky mě z toho bolí záda. Oni už se pěkně pronesou. Ale na rukách bych odpadla o dost dřív :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Normálně ta naše opice mi v noci spala na břiše :astonished: Nevím, jak se tam dostala ani jak dlouho tam byla, ale doufám, že to byla jen náhoda a nebude se to opakovat. Protože se bojím, aby se neudusila. Že by se přetáčela ve dne, to ju ani nenapadne…
20. bře 2009 v 18:52  • Odpověz
asi se jdu vrhnout na přebírání oblečení, už nám začíná být zas všechno malý. v pondělí chci vyrazit do MC na burzu, tak ať vím, co nám chybí.
20. bře 2009 v 18:54  • Odpověz
autor
holky já už jsem skoro odpadla, loučím se s vámi, nebojte, ne nadobro, ale přes víkend, jako obvykle vypínám počítač :slight_smile:
Jen se toho docela děsím, protože mi přijde že dneska taky brečel pořád hlady, cejtim že mi zase ubylo trochu mlíko a navíc se bojim jak jsem teď skoro nejedla, že to mlíko není tak výživný a našemu otesánkovi to nestačí :unamused:
Budu muset najít jiný pořádný výživný jídla co nemaj nic nadýmacího a nic s mlíkem. Teď peču v troubě bramborový placky se škvarkama, abych měla něco místo pečiva.
Jestli já tohle vydržim do toho sedmýho měsíce, tak zasloužim metal :dizzy_face:

přeju pěkný jarní víkend :slight_smile:
20. bře 2009 v 19:35  • Odpověz
kacka - pěkný víkend :sunglasses: :slight_smile: ať pepino moc nezlobí a pěkně poslouchá maminku :slight_smile:
20. bře 2009 v 19:44  • Odpověz
Vy píšete jako divé :grinning:

Já mám nyní volno. Míra spí (je nějaký nachlazený, tak se to snaží vyležet) a Willík taky :dizzy_face:
Včera Wilda usnul už v sedm a spal až do půl pátý. Jsem se probudila těsně před ním, začalo mě pobolívat prso. On jakoby to tušil, tak se probral a prso vypil. Jediný, co mě štve na tom jeho dlouhým spaní je, že musím pokaždý odsát i to druhý a u toho se totálně proberu. Dneska jsem musela odejít spát do obýváku, protože Míra strašně chrápal a mlaskání nepomáhalo. Má ucpaný nos. A já po tom probrání nemohla zabrat. :angry:

Jsem z vás na prášky :grinning: Nejdřív chcete kojit v soukromí a teď najednou plánujete výlety :grinning: Mně je to oulně jedno, kam půjdem. Já nakojim klidně i ve frontě u pokladny :grinning: Neměla jsem ještě čas kouknout kde by tady něco bylo. Ale zas tak to nespěchá. Duben je dáááleko :sunglasses:

Katch, tak jak dopadla dnešní noc? Je to lepší? Tak jsem trošku studovala a ty jsi se fakt dostala do začarovanýho kruhu. Jsi nevyspalá, unavená, tím pádem se tvoří míň mlíka a Štěpánek brečí kvůli tomu, že je ho málo a tak dokola :confounded: Ty už jsi ve 4. měsíci (probíhající 5. měsíc), takže možná fakt zkus ty kaše na noc. Třeba mu to bude víc chutnat. Zavolej pediatrovi, ať to nějakou doporučí. A po kaší bude spát jako nemluvně :wink:

Musim jít vařit. Rodinka se probudila. papa a zase přijdu :slight_smile:
21. bře 2009 ve 14:05  • Odpověz
Dneska je teda úplně luxusní počasí :slight_smile:
Z našich víkend. plánů ale sešlo, ptž přítel je nemocnej, asi nějaká viroza, ráno zvracel a měl teplotu přes 38st. Takže na procházce s kočárkem jsem byla sama, škoda.

Verb. včera jsem šla navečer ke kámošce na kafe na 3 hodiny, přítel zkoušel dát Štěpánkovi UM na lžičce a i stříkačkou, ale prý vše vyplivnul :unamused: Takže se pak najedl až když jsem přišla já domů. Evidentně mu to teda nejede, zkusíme ještě asi Nutrilon. Na tu kaši se zeptám, ale nevim jestli neni ještě brzy....

Divná věc je, že Štěpánek včera a hlavně dneska strašně kadí, dneska už asi 6x :astonished: Už jsem ho třikrát musela převlíkat, ptž to měl až na kalhotách. Je mi to trochu divný, snad taky něco nechytl. Jinak se ale chová stejně jako vždycky, tak snad mu není zle.

Já bych asi radši byla u Vás Verb., ale bojim se jak tam nahoru dostaneme ty tři kočáry. Nebo Kačka když pojede autem, tak bude bez kočáru?? Ale zatim času dost, od středy má být zase zima a hnusněěě :cry:
Tak já jdu opět přebalovat, slyšela jsem, že tam mladej opět něco pustil :unamused:
21. bře 2009 v 16:21  • Odpověz
Ahojky, tak se hlásím, prcek usnul výjmečně brzy. Včera mi usnul až skoro v půl jedenáctý. Chovat sem musela sama, protože byl manžel na noční, ruce sem měla vytahaný až ke kolenům, tak snad se mi za hodinu neprobudí, jak je občas jeho zvykem. Zase jsme doma sami. Jinak už mi ani v obchodech nevydrží v kočárku, přijde mi, že je mu vedro, dneska chvilku seděl a čučel, ale ani to ho na dlouho neuspokojilo, tak ho M nosil a raději jsme šli co nejdřív domů, venku zas hned usnul. Tak nevim co s ním. Chudák už nemá co na sebe, všechno mu je malý, ale nakoupit mě nenechá :slight_smile:. Dneska sem objevila pár věcí v Mark and Spencer (snad to píšu dobře), ale jelikož se zítra chystáme do Prahy, tak ještě kouknu tam :slight_smile:. Doufám že tam něco máte. Včera sem objednala pár věcí z Nextu - overálky, bodýčka - mám tam kamarádku, tak mi to přiveze. Doufám, že budou mít s dlouhym rukávem - u nás je nemají.
Jančo, Samík vydrží ty 3 hodiny normálně, ale musí ho hlídat tatínek. Dělá s nim kraviny a u něj je mu prostě nejlíp. Prý ještě na chvilku usnul, ale večer a ráno chce jíst snad každou hodinu - asi dohání noc a večer futruje aby nemusel vstávat :slight_smile:.
Jinak na vítání občánků to bylo moc hezký. Nejdřív nám zarecitovali děti z nějaké školky básničku, pak měl proslov zastupitel, dostali jsme kytku, knížku a hračku, vyfotili se v kolíbce a šli domů. Ty děti mě normálně dojali. Ještě neuměli ani říkat R a Ř :slight_smile:. Tchán fotil v tý nejvyšší kvalitě aby jsme si mohli udělat výřezy, tak nemám žádnou fotku. Jen na stránkách profi fotografa co tam fotil....
http://www.fotokubat.cz/digifoto/index.php?action=shop&id=38924 - je jich tam víc, tak když se vám bude chtít to projít, tak mrkněte. Pro Samínka sem měla připravený kalhoty od švagrovky - next 0-3 měsíce, protože to co máme doma 3-6 je mu ještě dost velký, tak se si říkala pohoda... Debil sem mu je nezkusila a ráno sem zjistila, že jsou mu malý, tak sem vytáhla všechny věci co má a zkoušela... Oni byly zateplený a lacláčky, tak asi proto. Tak byl nadšenej, že z toho dotal znovu hlad, halenku co jsem měla na sobě, sem si při kojení nějak blbě vytáhla, že mi začala lízt podprda z výstřihu - jako dost, tak sem na sebe hodila mikinu a letěli jsme. No zplavená, na poslední chvili, už sem doma chytala nerva, že nikam nejdu. No příště budu připravenější :grinning:.

Katchulo, to je divný, že vám nepapá mlíčko stříkačkou, já když sem mu ho dávala, tak mu to šlo rovnou do krku, ale je fakt, že byl malinkej a nemohl se vzpouzet :slight_smile:. Malíček sem mu dala do pusy bříškem směrem na patro, aby začal sát a po malíčku sem pouštěla mlíčko do pusy. Ale to asi víš. Koukni na nějakou kaši, která se dělá z mlíka - můžeš jí dělat buď z toho co máš doma, nebo ze svýho, pokud se ti podaří odsát. Jinak mě dr na 4M kontrole říkala, že pokud chci, tak můžu začít přikrmovat nemléčnou stravou. Tj mrkvičku, jablíčko... Rozmixovat a dávat po lžičkách, nebo mám koupit v obchodě nějakou první lžičku - asi nějaká sklenička. Koukala sem na ní dost nedůvěřivě, ale v poho, říkala, že jen kdybych měla pocit, že mu mlíčko nestačí, jinak do 6M mu stačí MM.
Jinak moje žádání o mateřskou byl fakt horor. Přišla sem tam s formulářema, který dostal M, když žádal o porodný. Všechno sem měla vyplněný a připravený. Paní se na to podívala a říká... No jooo, vy máte starý formuláře, já vám dám nový a přijdete s nima znova. No nedala sem se - sou skoro stejný, tak začala, že potřebuje ověřit, že mi z práce napsali částku podle novýho výpočtu, tak sem před ní zvedla telefon a zavolala tam - samozřejmě, že v březnu to počítali po novu, ale co... Když viděla, že ani tady nepochodila, tak mi řekla, že příště až tam půjdu s těma novejma papírama, tak že bude potřebovat občanku manžela. Netušila, že stojí za dveřma... Tak i tu sem jí dala hned. A další kámen úrazu byl ten, že sem chtěla mateřskou na 2 roky a žádala v březnu. Snažila se mi vysvětlit, že přeci nemůžu žádat v březnu, když mi nárok vzniká až v dubnu, tak že mám přijít přesně 12.4. co mi ten nárok vzniká. No koukala sem na ní jak puk a nikam sem nešla a pořád čekala. Nakonec to všechno zadala do počítače na starejch formulářích - teda vlastně jeden sem znovu vyplnila na chodbě a šla sem. Jen nevěděla, zda jí počítač vezme tu žádost o zvýšenou mateřskou. Že prý když ne, tak mi pošle znovu ten formulář domů a stavím se znova. Asi za 3 dny mi přišlo všechno potvrzený a v pohodě. Asi se jí jen nechtělo dělat. Ale rozhodla sem se, že po mateřský chci dělat jedině na sociálce :grinning:

Dary - mě malej spí přes den jedině na břiše. Jinak je protivnej a neusne mi. I na dece, když si hraje, tak většinou vytuhne na bříšku. Snažila sem se mu vysvětlit, že má spinkat na zádech, ale nedá si říct.

Můžete mi prosím poslat typ na nějaký to nosítko na břiše. Babyvak nebo něco takovýho. Nemám s tím vůbec zkušenost, ale nakupovat potřebujem. Dík

dobrou a klidnou...
21. bře 2009 ve 21:31  • Odpověz
22. bře 2009 v 08:07  • Odpověz
ale objednávala jsem ho zde, tady je nejlevnější: http://vseprodvojcata.mimishop.cz/detail.php?zbozi=324613
22. bře 2009 v 08:10  • Odpověz
Ahojky,tak jsem si vyžádala minimálně hodinu pro sebe, no prcek akorát usnul, takže to manžovi nejspíš natáhnu, aby to neměl tak jednoduché :grinning: Od rána jsem kmitala, tak si odpočinek pro sebe zasloužím. Takže se hlásím k malým ranním nespavcům :confounded: Už druhou noc se Tomáš budí v cca 4.45-5.00, po několika protestech usíná na dalších cca půl až 3/4 hodiny, pak si musíme chvíli hrát, poté jídlo, to je pak spokojený a za nějakou dobu usne na další cca hodinu, ale tohle buzení na 4x tedy moc nesvědčí mě, zabrat už pořádně nemůžu a a jen co se mi to povede, tak se ozve zase zvuk z postýlky, tak jsem vzhůru. Do toho se rozhodl, že už nebude dávat svou podvečerní půlhodinu, takže přes den dá většinou dvě půlhodinky, občas v kočárku přidá ještě jednu, ale to je mi naprd, takže cca od osmi od rána do půl osmé do večera mám půl hodiny volna, kdy spí, protože to spaní v kočárku tedy za své volno považovat nemůžu, když musím vozit :stuck_out_tongue_closed_eyes: NO, to je mateřská dovolená :grinning: :grinning: Včera jsme byli skoro celý den na návštěvě u mých rodičů, odpo jedeme ke švagrové a víkend zase pryč :unamused: nakoupili jsme zásobu plínek, manža na tu hromadu koukal a říkal, že to bychom měli vyfotit, no máme hamouni doma 9 balíků plínek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Tak teď se mrknu, co vy.

Katch: Tak držím palce, ať se té virozy doma zbavíte. S tím kaděním Štěpy je to divné, ale třeba měl předtím zácpu. U nás jsme něco podobného měli minulý týden, taky jeden den kadil asi 6x, ale pak se vrátil do normálu cca 2x za den. Jo a včera bylo fakt, krásně, sluníčko hřálo, na prochajdě jsem nemusela vést kočár, hrdě ho tlačili babička a děda, takže jsem si užívala slunečních paprsků a už se fakt těším na jaro.

Dary: tedy tak o burze oblečení v Praze ani nevím, takže já nakupuju buď nové, a nebo pře MMB tedy spíš přes mimiaukce, to mě baví víc :grinning: Takže jsem nám v pátek pořídila oblečky na léto, snad nám ta 74-80 bude v létě dobře.

Verb: Tedy koukám, že manžové hromadně choří, u nás tedy zatím nic, tak snad to tak vydrží. Jen prcek mi od pátku občas kašle a trochu chrochtá, ale jinak se zdá v pohodě, teplotu nemám, tak to zatím neřeším. Asi jsem ho někdy blbě oblékla. No výlet, nakojím v autě, vyrazím na prochajdu a zase nakojím v autě, takže žádná veřejnost. Ale i já jsem spíš pro soukromí u někoho u nás, Tom moc dlouho na klíně v klidu nevydrží, v kočárku pokud se nejede také ne. Takže spokojeně bude ležet na dece a čučet, ale to asi v kavárně neudělám. :grinning: Jo a duben daleko? :stuck_out_tongue_closed_eyes: No, zachrání tě spíš to, že má být zima a ne jaro a srazík má být za jarního počasí :grinning:

Nejbe: Uff, tak ještě že Tom usíná už před tou osmou, tedy příští týden snad mění čas, to bude Sam chodit spát až ve dvanáct v noci? :astonished: Zrovna včera jsem s manžou probírala, že musíme prcka dostat zase to těchle časů, je super, že odchrupne před tou osmou a máme večer pro sebe a stíháme i hlavní pořad v televizi, takhle by chodil spát až před devátou a to by bylo naprd i s odpo procházkou, chodili bychom až ve tři, tak doufám, že se nám ho podaří do těch časů vmanévrovat. Tak to Tomáš tedy na bříšku neusíná vůbec a na dece mi už taky neusíná, vždycky jen v postýlce nebo v kočárku. Na vítání občánků vám to moc sluší, mikča super, a koukám, že namalování jsi stihla :slight_smile: A Sam na to šel i s botičkami? Tak to my tedy žádné nemáme. Hele a jak to myslíš, že ti v kočárku sedí, ty ho už posazuješ? Jinak já ho v obchodních centrech vysvlékám nebo minimálně porozepnu, jinak by se tam uvařil. Tu kozu na té sociálce radši ani nebudu komentovat, musela bych být sprostá, no úřední šiml řechtal řádně, ještě že jsi se nenechala odbít, podle ní bys tam snad mohla lítat obden. Tak jakpak si nakoupila v Praze, už máte v čem chodit? S vakem neporadím, kvůli stavu mých zad jsem ho nepořizovala.
22. bře 2009 v 11:27  • Odpověz
Janco, nějak se to spaní horší. Doufám, že to nedojde až do Karlína :confounded: To je záhada, že se takhle budí v noci. A tam změna času mě nenapadla, že by to bylo vlastně všechno posunutý. Ale tak stačí s ním ráno dřív vstát, jednou dát dřív jíst a je to :slight_smile: Včera Will usnul až v deset a už to vypadalo, že to s náma potáhne až do půlnoci. Jídlo před osmou ho neuspalo, tak jsme museli čekat na další do desíti.
Já pořád nabízím svůj byt, nemusíte se bát, že by se sem kočárky nevešly. Přijde mi to nejjednodušší a výlety můžeme dát v létě - to už budou všichni prcci na příkrmech :wink:

Wilík se budí, asi budu muset zase jít. Ale zkusím ještě zareagovat.

Nejbe taky mám malýho teroristu (tak mu říká babička :grinning: ). Kočár se zastaví, je mu teplo, vzbudí se a řve. Musíme ho vyndat, přebalit, svlíknout, chvilku nosit, a pak většinou v kočárku vydrží. Ale je to otravný :unamused:

Musím jít...
22. bře 2009 ve 12:18  • Odpověz
Ahojte holky. Přeju krásnou neděli :slight_smile:
To je venku zas počasí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tady je zataženo a hrozně fouká :stuck_out_tongue_closed_eyes: Před chvíli přišel domů manža a ve 4 zas odchází, tak jsem mu napakovala děti, protože mám nervy v pr.....Honzík je zas nemocnej, hrozně kašle až z toho zvrací, Nikolka tady od 11 do 1 jenom řvala, nic nepomáhalo - prso nechtěla, hrát si nechtěla, chovat nechtěla.....Chtěla spát, ale prostě jí to nešlo. :unamused: Byla nějaká přetažená. Tak jsem zrušila i odpol.program /chtěli jsme vyrazit s Honzíkem do cirkusu/, ale to už by na malou bylo asi moc, tak jsme doma. Příští týden mám dost lítání a vidina nějakého pěkného slunečného dne nikde. Mám nějakou depku :pensive:

janca: to já radši nakoupím na tý burze, co nevidím na vlastní oči, tomu moc nevěřím :fearful: navíc manža na to vůbec není, tak ten by mě asi uškrtil :sweat_smile: :grinning: já si na spaní přes den u Nikolky stěžovat nemůžu. Ráno vstane v 6, kolem 8:30 jdeme ven a to spí tak ty tři hodiny. Odpo usne ještě kolem druhé a páté tak na 3/4hod. O to hůř spí ale v noci :confounded: To jsme oproti vám velký spáči. A to se Tomáškovi víc spát nechce? Nikolka je po hodině vždycky uknouraná a protivná a chce jít spát. Jo a s tou změnou času jsi mi dala - já jsem měla vsugerováno, že budu spát o hodinu dýl a ono je to naopak :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :confused: áááááááá. to bude můj konec :zipper_mouth:

nejbe: to jsi udělala dobře, že ses nenechala odbít. na mě to tuhle taky zkoušeli na pojištovně. ale taky jsem se nenechala. já už úředníky nemůžu ani vidět :astonished: hafo papíru, který musíš vyplnit, pak to máš stejně špatně, aby ti poradili, to se jim nechce, musíš s sebou vláčet děcka....no je to o nervy :angry:
a fotečky jsou pěkný :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
a k tomu vaku - já si ho chválím, ale je fakt, že jak je malá čím dál těžší, tak už mě z toho pěkně bolí záda. já jsem do toho ale nechtěla vrážet velký peníze, takže vyhrál právě vak - je to nejlevnější. pokusím se najít odkaz na stránky, kde jsou všechny tyto nosítka a jejich pro a proti
22. bře 2009 ve 14:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.