• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
ahojky holky,
tak jsem dnes měla poprvé Honzíka v té školce. Myslela jsem si, jak si doma užiju klidu, ale bylo mi hrozně smutno a prožívala jsem to asi hůř než on. :sweat_smile: ale oba jsme to nakonec zvládli :wink: ani jsem nestihla doma udělat vše, co jsem chtěla. ale uvařit a zběžně uklidit jsem zvládla. tak to tu zas vypadá trochu k světu :grinning:
Nikolka má dneska nějakou knouravou. je unavená, chtěla by spát, ale nějak ji to nejde. před chvíli se vyčvachtala, tak za chvíli snad zalehne :sunglasses:

katchula - ty jsi to chudáku chytla :frowning2: snad to brzo přejde, aby jsi se mohla plně věnovat Štepánkovi :wink: mě chytly záda už dřív a drželo mě to bohužel docela dlouho. měla jsem je úplně ztuhlý, sotva chodila, ani rehab.moc nezabírali, jednoho dne v nich zase křuplo zpátky a od té doby je zatím klid. ťuk ťuk. ale zkus si je nahřívat, to mi pomáhalo, ale jinak neporadím, být tebou, tak si radši zajdu k doktorovi.
jinak Nikolka taky někdy hystericky řve a nic nezabírá, tak ji taky nechávám vyřvat. dělá to většinou, když je hodně přetažená.

kacka - pěkné míry :slight_smile: to jsme proti vám žabaři - máme o kilo míň a jsme o 7cm menší :astonished: my jsme za poslední měsíc přibrali taky málo - asi 350g, ale mudr na to nic neříkala, prý má papulky a stehýnka pěkný :grinning: :grinning: být tebou, tak bych počkala na to převážení a podle toho bych pak začla asi s tou mrkví.

verb. - tak snad zítra už budete i bez teploty a bude to ok :wink: teda ty máš noční můry :astonished: brrr. mně se naštěstí nic špatného o dětech nezdálo a doufám, že ani nebude :zipper_mouth:
jo, Nikolka usíná v kočáře bez drndání, někdy to taky zkouší, ale po chvilce to vzdá a vytuhne. dopol mi tam vydržíí spát tak 3 hod., doma by byla po 30min.vzhůru. takže v tomhle si nemůžu stěžovat :wink:
26. bře 2009 v 18:31  • Odpověz
autor
Tak holky musim se přiznat,
včera jsem to psychicky nevydržela, řval hlady jak o život a já neměla v prsou vůbec nic. Zkoušela jsem to i odstříkávat, abysme mu udělali tu kaši, ale vysála jsem jen 20ml z obou :astonished: Já co vysála 120ml z jednoho :frowning2:
Už byl hrozně nepříčetnej, nechala jsem ho sát ty prázdný prsa, tak to se nasál jak divej a když zjistil že tam nic neni, tak to bylo ještě horší :unamused:
Nakonec jsme to maličko smíchali s vodou to mlíko a dali tam tu kaši. Nejdřív vůbec nechápal, že na tý lžičce je bašta, ale za chvíli řval když mi dlouho trvalo než jsem to nabrala. A taky měl dost krků, jak to neuměl tak polikat. Pak stejně vypadal nedojedeně, ale uspala jsem ho u bradavky a usnul. V noci jsem místo kojení odstříkala na dnešek a pán se vzbudil až v pět. Pořádně se nasosal, ale ráno už po dvou hodinách zase hlad. vůbec to nechápu. Asi je to mlíko nějak nevýživný :astonished:
27. bře 2009 v 08:24  • Odpověz
ahojte :slight_smile:
kacka2: súhlasím s tebou, myslím si že to moje mlieko je už len na zapitie, nie na zasýtenie, čiže na obed dávam mrvičku a potom ešte moje prsia a ešte je stále málo tak aj nutrilon... :confused: tiež si pýta každé 2 hodinky, tak asi je fakt hladná...
skúsili sme už aj jablkové pyré a rozpučený banán no a posledné 2 dni z toho banánu kaká bobky.
Skonštatovala som že naša Laura je hladoška :grinning:
27. bře 2009 v 09:33  • Odpověz
ahoj :wink:

tak dnes už to venku vypadá trochu líp. asi dám i prádlo ven, ať to jaro trochu popoženu :wink: vyvětrala jsem celý barák, tak je tady hned jiný vzdoušek. obě děti spí, tak piju kávičku a asi se vrhnu na úklid.
pomalu mě to noční vstávání začíná ubíjet. malou slyším až když začne úplně řvat, nějaký broukání už mě neprobere. dnes jsme stávali každou 1,5hod. normálně jsem byla tak mrtvá, že jsem nemohla ani zvednout dudlík a následně se trefit malé do pusy :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: fakt krize. ráno si oba vzpomněli, že budem stávat v 5 :angry:

kacka: nic si z toho nedělej, asi má opravdu hlad, tak ho přeci nenecháš brečet hlady. hlavně že mu kaše šmakovala :slight_smile: :slight_smile: a nezkoušela jsi místo toho krav.mléka nějakou alternativu? kozí mlíko, sojové, kokosové....? určitě by ti v lékarně něco nabídli a třeba by se mlíčko vrátilo :wink:

megg: tak vaše Laura je opravdu hladoška :grinning: :grinning: :grinning: mlíko, mrkvička a ještě nutrilon, to koukám :grinning: ale tak už máte skoro 5měsíců, tak už je na nové chutě pomalu čas :sunglasses: taky už se těším, až malá ochutná první mrkvičku. ale ty nálože v plínce.... to zas bude smradu :grinning: :grinning: :grinning:
27. bře 2009 v 11:07  • Odpověz
Ahojky, tak já dneska ráno měla úklidové, ale mám hotovo a o víkendu můžu jen ležet :grinning: No, to je samozřejmě vtip, ale čeká mě jen praní věcí pro prcka a vaření, jinak jsem dneska po ránu zvládla kompletní úklid, i napéct koláč, prcek vstával po deváté, takže ty 2 hodiny mi na úklid našeho bytečku tak akorát stačily.

Kacka: Jééé, tak laktační krize už i tu tebe, no hlavně, že tedy Pepíno nakonec něco snědl a nešel hladový, jen prostě nechápu, jak je to možné, že ti podle tebe i s prázdným bříškem vydrží spát až do pěti do rána? Tomáš jí přes den stále po 3 hodinách, v noci cca po 4-5, ale prostě jak přejde to toho lehčího spaní a má hlad, tak se hned ozve. S tím mlíkem do té kaše to bude asi těžké, asi pro tebe bude nejlepší varinta UM a nemléčná kaše, případně tedy tvé odstříkané mlíčko a kaše. Dělají se i mléčné a pak smíchání s kojeneckou vodou, ale to nevím, jak by Pepča s tou reakcí na mlíčko zvládal. Když zkusíš víc přikládat, tak mlíčko stále není? NO, pokud mu kaše nepojede, tak bych zkusila dát místo oběda tu zeleninu a snad by tedy mohlo být mlíčko od tebe večer, ale ze začátku toho prcci snědí hrozně málo a dopíjejí se mlékem, takže to ze začátku asi stejně bude s křikem. Držím palečky, ať to zvládnete. Prostě kdyžtak sáhni po tom UM, nedá se nic dělat.

Dary: Uff, tedy vstávat po 1,5 hod. to by mě zabilo, ty ještě žiješ a chystáš se na úklid. NO, klobouk dolů. A je to hladem a nebo se jen budí? U nás je to totiž občas hlad a občas se vzbudí i proto, že má asi zlé sny, nebo co, spinká, má zavřená očíčka a brečí, občas mi to dělá i v kočárku. NO a školka, naprosto tě chápu, když jsem furt doma s Tomem, tak si stěžuju a když jsem 2x vyrazila pryč od něj, tak nemyslím na nic jiného, než jak se má. Asi je to mateřský pud :grinning:

Megg: Tedy to je u Laury fakt obžérství, není jí z té kombinace pak špatně, tedy míchat 3 věci během jednoho jídla, to je tedy dost. Ale co mamka neudělá pro nasycení dítka, že?
27. bře 2009 v 11:25  • Odpověz
Verb: Ta teplota je jen lehounce zvýšená, zkus se zeptat doktorky, ale myslím, že to nebude řešit. Kolik jsi Willovi naměřila normálně? Zábaly bych mu při téhle teplotě nedávala, to až když je horečka. Fuj, to je ale hnusný sen, to bych se snad strachy vzbudila dřív než ty, koukala jsi do snáře, co se z toho dá vyčíst? NO, já furt píšu, stěžuju si, co a jak a pak vás mám skoro jak terapeutickou skupinu :grinning: Jinak s tím otáčením má stále Will čas, chodí sám aspoň na ten bok a nebo ani to ještě ne? Já Toma pak také za ručičku zkoušela otáčet na tu stranu, co na ní nechodil vůbec, ale je důležité, aby s tebou spolupracoval, dát mu prst do ruky, musí se tě sám chytit a dávat při tom otočení nohy na stranu, pokud to nedělá, tak na to dítko není připravené a nemá se to dál cvičit.
27. bře 2009 v 11:34  • Odpověz
kacka: posílám ti radu od mé kočárkovací kamarádky: Adam měl ve 4M 8490G takže bylo třeba ho zasytit na to mlíko nestačilo. Kup rýžovou nemléčnu kaši hami a UM nejlíp taky hami nebo nutrilon (HA nebo obyč zelený je to stejná firma) a uděllej mu to do flašky. Dají se koupit speciální flašky, nebo spíše savičky na kaši. my máme od NUK flaška se savičkou na kaši - je v ní jedna větší dírka, pěkně to teče, tak akorát. Adam ve 4M taky nezvládl lžičku, nemělo to význam a z flašky vypil 300ml kaše. Na kaších všude sice píšu podávat lžičkou ale 4M děti mají ještě silnej sací reflex a se lžičkou mají problémy, on u tý flašky nezůstane, jak zvládne lžičkou oběd tak bude chtít i kaši na lžičku. U učení na lžičku při obědě člověka nic netlačí, dá pár lžiček pak se dopije mlíkem ale večer je třeba aby se najedl.
27. bře 2009 v 11:44  • Odpověz
ahojte :slight_smile:
Jancaroul: si šikovná, že stihneš aj upratať aj navariť, klobúk dole. My sme sa teraz vrátili z prechádzky je tam celkom fajn a myslela som že Laura vydrží ešte na balkone, no tudle.... :confused:
Laura sa ešte tiež nepretáča asi sa jej nechce.
Dary: obdivujem ťa aj ja že vstávať po 1,5 hodkách, ja mám problém vstať raz za noc :astonished:
Musím ju ísť vybaliť, lebo sa už ozýva...ahojte a pekný víkend :grinning:
27. bře 2009 ve 12:07  • Odpověz
autor
Janca dííííííííky :slight_smile:
Co bych si bez vás počala, kaši máme jak píšeš, rýžovou hami a dneska jsem zaúkolovala Pepu ať koupí nutrilon HA, tak je vidět že mam dobrej tip. Pepíno zatim lžičku zvládá, tak to zkusim tím, kdyžtak pořídim tu lahvičku na kaši.
teď jsem byla venku v dešti tři hodiny, abych ho uhoupala a on zapomněl na hlad :slight_smile:
27. bře 2009 ve 12:13  • Odpověz
Kacka: On toho tou lahvičkou sní určitě víc než po lžičkách, a určo to flaškou vysaje rychleji, než když to budeš dávat lžičkou. Ale pokud zvládá lžičkou, tak zůstaň u ní. Držím palce, ať to zvládnete.
27. bře 2009 ve 12:33  • Odpověz
autor
Tak on ještě spí :sunglasses:
Holky díky za podporu, pokusim se udržet kojení jak to půjde, doufam že se mi to třeba ještě rozjede, když ne, budu kojit dál, jen v poledne a večer budu přikrmovat. A večer jak psala Janca, buď mi vystačí moje, nebo UM.
Taky to s tim spaním nechápu, v noci se převaloval a dudal prst, ale nevzbudil se úplně, to až v těch pět kdy šel manža na záchod. On je takovej spavec od narození, hlad ho prostě asi nevzbudí.

No a vy jste všichni děsně akční, samý úklid, vaření a pečení. Já jsem teda včera taky dělala štrůdl a bramborový placky, ale taky že jsem půlku těch placek přepekla a musela je vyhodit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Při tom řevu jsem si nějak nevšimla že něco smrdí :grinning:

Tak Laurinka, to je naše vyvolená :sunglasses: Taky koukam že jí chutná, však nemá cenu je držet, když maj hlad. Jo a s tou mrkví Megie, to se dává jeden den fakt jen jedna lžička? A děláš domácí nebo kupuješ? Já to budu muset někde dopobrobna nastudovat, ještě že je ten internet :wink:
27. bře 2009 ve 12:36  • Odpověz
autor
a ještě jedna věc, prosím, má se koupit ten nutrilon 1 nebo už 2, ten 2 je sice až od šesti měsíců, ale na tý 1 píšou že se zavedením příkrmů se má dávat 2 :astonished: Já jsem z toho jelen :frowning2:
27. bře 2009 ve 12:50  • Odpověz
Ahojky,

Willík je nemocný. Dneska ráno jsem naměřila zase 37,4 a zavolala doktorce. Ta nám řekla, ať radši přijedem. Prodělal virózu, má načervenalý krček a prý by to mělo samo odeznít. Pokud ne, tak máme v pondělí přijít na výtěr. Prý je normální mít tři dny teplotu, takže nejpozději přes víkend by to mělo odejít. Doufám, že to tak bude :frowning2:

KAcko, to se dalo čekat, že když sis ho takhle rozmlsala, že mu za chvilku mlíko nebude stačit :grinning: Já bych dala Nutrilon 1, má jen 4 měsíce, příkrm, nepříkrm :wink: To rozdělení je dle mého jen kvůli obsahu sytosti a on se tím bude jen dojídat, tak by 1 měla stačit. Anebo zavolej doktorce a ta poradí. On ten jeho hlad určitě přejde - asi zase roste :wink:

Janco, na bok se otáčí už dávno, ale na břicho se mu nechce. Ale času má dost, nemá smysl se tím trápit. On používá na přesun ty svoje záda, jak jsem psala a to mu asi stačí. A taky, když leží na zemi zvedá nohy do svíčky a kope si - je to pro něho asi zábavnější, než se jen otáčet :grinning:

Já jdu vařit oběd :dizzy_face:
27. bře 2009 ve 13:42  • Odpověz
autor
A aby toho nebylo málo a byli jste pořádně zaměstnaný, tak mam další dotaz :slight_smile:
musím se sama nahlašovat na VZP, že za mě má teď platit pojištění stát, když jsem an mateřské? Nebo to udělá zaměstnavatel sám. A jde si to vůbec nějak zkontrolovat, aby mi pak nepřišlo penále?
27. bře 2009 ve 13:48  • Odpověz
Já bych taky nechala ten Nutrilon 1. Add VZP - na jejich stránkách je tohle: Po dobu rodičovské dovolené (kterou je zaměstnavatel povinen poskytnout v rozsahu, o jaký rodiče požádají, ne však déle než do tří let věku dítěte) za vás bude platit pojistné na zdravotní pojištění stát. Stát platí pojištění i po dobu mateřské dovolené, tudíž i teď.
Zkontrolovat by to mělo jít jednoduše, zkusila bych zavolat na pobočku VZP, kam spadáš a tam by ti to měli snad sdělit.
27. bře 2009 ve 14:43  • Odpověz
kacka2 ja by som tiež dala nutrilon 1 a potom 2. a s tou mrkvou- včera zjedla pol pohára a dnes to dobaštila. Ked jej dáme len 3 lyžičky ešte plače že má málo... :confused:
27. bře 2009 v 15:27  • Odpověz
Verb: Tedy první nemocňánko? Tak snad máte to nejhorší už za sebou a bude mu lépe, je dobře, že ty teploty neměl moc vysoké, takže si s sou virozou jeho tělíčko vcelku dobře poradilo. Jak poznáš, že má ten krk už v pořádku? To půjdete na kontrolu? Hele on je zádový lezič, na břichu je to dřina a nevidí toho tolik co na zádíčkách, takže se mu ani nedivím, že se mu dobrovolně na to břicho nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: A u nás to tím zvedáním nožiček nahoru začalo, pak ho ty nožičky přetočily na bok a pak byl jen krůček dostat se tak na to bříško, takže za chvilku na to přijde Will taky a bude tě čekat naše oblíbené obracení zpět.

Megg: No Laura je už mrková přebornice, to budete muset za chvíli vysadit mrkev na zahrádce :grinning:

Tak jsem se holkypřed chvílí nechala manžou ukecat, že nás zítra opustí a pojede na celý den do Lipska na veletrh aut. Je fakt, že se taky potřebuje trochu odreagovat od práce a prcka. NO, slíbil dřívější příchody domů, tak jsem na plnění slibu zvědavá :wink:
27. bře 2009 v 18:41  • Odpověz
Ahojky, tak koukám, že je tu mrtvo, no tradiční víkendový stav :grinning: Prcek dneska odpadl dříve, to bude tím, že byl od půl osmé vzhůru, tak jsem mu aspoň přesunula lehce režim, dostal o půl hodiny dřív a už si to připravuju na změnu času na zítra, aby šel chrupkat hezky v půl osmé jak je zvyklý. Koukám, že Katch se neukázala celý den, tak snad je to se zády lepší a jen nemá čas. No, jdu očíhnout, co nového na netu, prcek bude stejně za chvíli vzhůru a nastane další kolotoč hraní :wink:
28. bře 2009 v 10:37  • Odpověz
Tak naše dítko dospává dnešní ranní vstávání, tolik volna přes den jsem neměla ani nepamatuju. Ještě jsem zapomněla napsat, včera u nás byla na návštěvě má kočárkovací kamarádka Andrea s Adámkem, je mu 10 měsíců, je to šikulka ve stále dobré náladě, už stojí, chodí podél věcí, stále někam popolézá, holky máme se na co těšit, to si pak už opravdu neodpočineme jindy, než když dítko upadne do sladkého spánku :grinning:
28. bře 2009 v 11:34  • Odpověz
ahoj, přeji pěknou soboutu :wink:
že už by se nám ozývalo jaro? jupííí :slight_smile: snad už to vydrží. jen co se děti vzbudí, tak vyrážíme opět ven. je škoda trčet doma :wink:
janca: jen si pěkně užívej volna :slight_smile: já taky zrovna vegetím a trávím oběd. dnes jsem dělala smažený květák, ale ten já nerada, tak sobě jsem obalila hermelín. mnam, to já můžu :grinning:
jinak máš pravdu, že s tím odpočinkem to bude čím dál horší :unamused:člověkk bude pořád běhat za prckama a hlídat, aby nespadli a něco si neudělali. zrovna dnes dopol.měl Honzík karambol. já jsem dávala Nikol do kočárku a najednou rána a Honzík na zemi. lezl na takovou bednu, ta mu na dlažbě uklouzla a už to bylo. tak má boulu přes půl čela :sweat_smile:
taky doufám, že už se Katch ty záda zlepšili. snad se brzy ukáže a podá info :wink:

kacka: tak co pepíno, opět jste dávali kašičku? a kolik ti toho tak sní?
28. bře 2009 ve 12:45  • Odpověz
Ahojte :grinning:
Tak u nás máme dnes ukážkové počasie je 17 stupnov a svieti slniečko akurát sme prišli z prechádzky. Už tu máme jar. :grinning: :grinning: :grinning:Laura kukala z kočíka , všetko ju zaujíma ani nespala.
jancaroul: máš pravdu vysadíme mrkvu, a budeme robiť presnidávky z jablk, aj tie jej chutia.
verbalinka: chudáček Willík , dúfam že mu to prejde do pondelka.
Baby ja som dnes umyla konečne okná, malá spala na balkone v kočíku, tak sa to dalo, manža je celý den preč, tak je všetko na mne. a v apríli pojde preč na 12 dní, tak to neviem ako zvládneme :confused:
28. bře 2009 v 16:12  • Odpověz
ahoj holky,

hlásím, že žiju, ale stojí to za prd. Záda a rameno bolí pořád, ale neni to tak strašný, můžu se normálně hýbat, akorát mi dělá velký problém zvedat Štěpulu ze země. V pátek byl se mnou doma přítel a teď je víkend takže to celkem jde. Dneska u nás byli na návštěvě tchánovci, přivezli nám oběd - rajskou :slight_smile:
My máme teď problém se Štěpánkem, jsou to ty jeho hysterický stavy, posledních cca 10-14 dní je to úplně k nevydržení, řve prostě tak, že se to nedá vydržet a hlavně je úplně jakoby v tranzu a nevnímá vůbec nic, takže je jedno jestli ho chováme nebo nechováme, řve pořád stejně :frowning2: Myslela jsem si, že to dělá když je unavenej a nemůže usnout, což je tak asi 4x za den. Ale dneska jsem byla s tchánovcema na procházce, Štěpula spal a pak se asi po 45 minutách probudil a spustil ten svůj hysterák, nic nezabíralo, tak jsme šli domů. Řval potom ještě i doma... je to fakt šílený. Takže s ním asi v pondělí zkusíme zajít k doktorce, i když pochybuju, že by nám něco poradila. Chceme se s ní poradit jestli zajet do Motola, tam je nějaký to centrum pro nadměrně křičící děti, zkusim to najít na netu. No fakt si užíváme poslední dobou teda... už jsme oba fakt na nervy. Chtěla jsem jet příští týden s kočárkem do práce, ale vůbec si netroufnu, kdyby mi takhle řval v tramvaji, tak bych asi z toho zešílela :frowning2:
Jinak s UM jsme nepokročili, zkoušíme mu to dávat několikrát denně, ale nechce to. už jsme zkusili 3 flašky a skoro všechny umělý mlíka co existují. Největší úspěch jsme zaznamenali s flaškou asi za stovku (Nuby), tu i trošku dudlal, ale prostě to nechce, teče mu to z pusy a i tu flašku když vidí, tak jí od sebe odstrkuje, lump jeden.

Kačko to jsem zvědavá jak se bude tvářit na flašku Pepíno, ale určitě líp než Štěpán. A Nutrilon nebo Bebu nebo cokoliv jinýho (máme ještě Sunar), tak určitě zatim 1!! Sunar je na chuť nejlepší, všechno jsem to ochutnala :grinning:

Willíkovi přeju ať je co nejdřív zase fit :slight_smile:

Musim končit, protože Štěpula se probudil po 20min. spánku a musim se mu věnovat. Nějak teď na Koníka nezbývá moc času, achjooo :unamused:
28. bře 2009 v 16:52  • Odpověz
Ahojky, tak jsme zpátky z procházky, nakojeno a malej konečně zabral, no, venku dal svou půl hodinu, pak vydržel bez protestů hodinu koukat, ale pak to na něj asi bylo dlouhé a začal pobrekávat, takže cesta domů s malým řevem. Já si nejdřív myslela, jestli to není tím, že je mu horko, netušila jsem, že je tam takové vedro, opravdu příchod jara (i když teď u nás už zase prší) ale stejně nevím, jak jinak bych ho oblékla, ale když jsem ho svlékala, tak zpocený nebyl, asi se tedy už nudil, je fakt, že když jsem mu sklopila korbičku, tak byl najednou chvíli klid a čučel. Nevím, dávat ho do sporťáku je asi brzy, uvidíme, třeba příště ještě zabere na svou druhou půlhodinu a bude klid. Jak jste dneska prcky na procházku oblékly? Já jsem dala body s dlouhým rukávem, tenčí svetřík, kombinézu a pak přes něj fleesovou deku. Jarní bundička mi teprve přijde, tak pak to budu asi řešit jarní bundou místo kombinézy. Byli jsme se podívat u nás v Dolních Počernicích na velikonoční inspiraci, vyráběli tam košiky, zdobili vejce, byla ta výstava pečících forem, no a neodolala jsem a koupila si malého zajíčka na zapíchnutí do květináče z nějakého těsta :wink: Na Velikonoce doma žádnou výzdobu nemám (na vánoce už jsem vybavená), mamča mi vždycky upeče beránka, já obarvím vejce a ještě tak natrhám kočičky nebo zlatý déšt do vázy, ale ty už jsou letos vykvetlé, tak nevím, zda do Velikonoc vydrží. Takže od letoška už budeme mít i zajíce :grinning:
28. bře 2009 v 17:03  • Odpověz
Katchula: Tedy, tak nevím, s čím tě litovat dřív. Záda to pech, ale to se snad vylepší, byla jsi s tím někde? A jak psala Verb, pozor na prášky, co si bereš, jde to do mlíka, při koju se snad nemůže skoro nic. Ten řev, by pro mě tedy byl mnohem horší než ty záda, to co popisuješ, bych asi nezvládla. Nemůže to být tím, že má hlad? Nebo řve, i když je po jídle? Nemůžou to být i zuby? A co noci, už to máte lepší a nebo pokračuje noční teror?
Tedy to zírám, co existuje za centrum, to bych ani nečekala, že se někdo bude tímhle zbabývat.

Dary: Jéé, taková boule!!! Tedy hlavně, že to pak nesl statečně a snad moc neplakal. JO, u nás se Tomáš zvládá zmasit sám, teď máme asi 4 vrypance na pravé straně, nehty má ostříhané, jak jak se při probuzení šermuje rukama v obličeji, tak se těmi růžky nehtů hrozně zdrápal, no je jak pirát. :confounded: Tak já mám ráda obojí, jak květák, tak hermelín. Na květák jsem si kvůli kojení zatím netroufla, ale smažený hermelín jsme už jednou měli, nikdy mi po něm nic nebylo, tak jsem to riskla.

Megg: Tak to je už opravdu jaro :astonished: Tak zahrádku vám závidím, já můžu dojít tak do obchodu. Jo a okna, s těmi nevím, jak to letos uděláme, vždycky to byla spolupráce já a manža, s prckem tedy nevím asi to budeme muset postupně umýt, když bude chrupkat, ta půl hodina na jedno okno by nám mohla stačit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já se totiž bojím výšek, bydlíme ve 4. patře, takže můžu mýt jen to, na co dosáhnu ze země, zbytek musí manža. :grinning:
28. bře 2009 v 17:16  • Odpověz
katch: tak to jsem ráda, že záda už jsou trochu lepší :slight_smile: ale jak píše Janca, ten pláč musí být asi horší než ty záda. já jsem z malé taky vždycky na prášky když nevím proč křičí :frowning2: ale určitě bych se k té doktorce stavila, ať malýho prohlídne a uvidíte. Pokud můžu poradit, tak ať se mu mudr koukne i na ouška, protože Nikolka asi tak před měsícem dělala taky hrozný scény, šlo ji strašně špatně utišit, vždycky spustila z ničeho nic.....no a nakonec se zjistilo, že má v oušku zánět, tak jsme šli na píchání a od té doby je zase jak vyměněná :wink:
a pokud štěpánek odmítá to mlíčko, nechceš zkusit rovnou mrkvičku? třeba by mu to šmakovalo a trochu se nasytil :wink:ale asi jsou to rady docela na prd, viď? mě Honzík taky odmítal něco jiného než MM, až po měsíci jsem do něj dostala jednu lžičku banánu

janca: já jsem dnes malé oblíkla mikinku a zimní bundu a zakryla dekou. nepřišla mi zpocená, tady totiž dost foukalo, takže ten kočár pěkně luftoval :grinning:
jinak já jsem velikonoční výzdobu vyřešila takto: zasela jsem si do misky obilí a už mi pěkně zelená, natrhala proutky vrby, a třešničku na dortu mám seno, na tom uhnízděný kuřátka, slepičku a vajíčka a toť vše. no umělkyně hadr :grinning: :grinning: :grinning:

a musím se pochválit - Nikolka se dnes poprvé otočila z bříška na záda :slight_smile: :dizzy_face: tak mám hroznou radost. obráceně to zatím neumí, ale snad to brzo přijde :wink:
28. bře 2009 v 18:16  • Odpověz
autor
ahoj,
tak máme za sebou druhou kaši a prvních pár lžiček brokolice :slight_smile:
Pepíno je daleko víc spokojenej, po kojení si sám hraje v postýlce, vůbec se tam nevzteká jak předtim, já ho nemusim tak tahat a všechno je veselejší, i to počasí je parádní :sunglasses:
Jídlo jde Pepínovi výborně, dokonce otevírá pusu když jde lžička :slight_smile: Hrozně mu to chutná, je to žravec :wink: Fakt s tim nemá žádnej problém, flašku jsem teda vůbec nezkoušela už kvůli tomu kojení. Ale v létě až budou vedra, tak mu asi stejně budu dávat čaj, tak to někdy bude muset taky zkusit. Ale se lžičkou to jde, je to sranda, ani moc nebrindá, prostě pašák :slight_smile:
Večer dal asi 70ml kaše a pak jsem ho ještě dokojila maličko. V poledne zbaštil tři vrchovatý lžíce tý brokolice smíchaný s mym mlíkem. Zatim všechno dělam se svojím odstříkanym mlíkem, který teď beru v noci v čase, kdy jsem ho normálně budila a kojila. Teď nám spí 11hodin v kuse. Přes den teď spí venku v kočáře tři hodiny i víc dopoledne a dvě odpoledne. Mezitím se mi vytvoří víc mlíka a všichni jsme spokojení :sunglasses:

Katchula a není ten brekot opravdu hlad? Zkoušeli jste ho vážit? Myslim že ho stejně budete muset na tu lžičku enbo flašku naučit, nemůže bejt navěky živ jen z tvého prsu. Musí to bejt na hlavu, ale fakt nevim co s tim.
Utíkám, napíšu jindy...
28. bře 2009 v 18:18  • Odpověz
kacka: tak paráda :slight_smile: malý je pěkný jedlík. :slight_smile: :grinning: Hlavně, že mu chutná a všichni jste spokojení :wink: a to spinkání je tedy ukázkové, ty joooooo, já chci taky :grinning: :grinning: :grinning:
28. bře 2009 v 19:02  • Odpověz
ahoj holky, průběžně vás čtu, ale nestíhám reagovat.
verb dík za odkaz na ten šátek, zjistila sem, že mám možnost si ho půjčit, tak to vyzkouším.
Jinak u nás je to strašný. Malej vstává každý den mezi 5-6h. Sem vyřízená, nevyspalá a nevím co s tím. Usíná večer mezi 21-22h. Někdy se vzbudí kolem třetí na mlíko, někdy se vzbudí až v těch 5h a už nechce spát. Pusu od ucha k uchu - prý je to strašná sranda. Zezačátku sem si ho brala k sobě do postele, ale pospával jen u prsu, jak sem se hnula, tak byl vzhůru. Ale někdy to do těch 7h takhle vydrží. No začínám si zvykat a ráno už i žehlim a uklízim. Pak mi usíná kolem 10h. Po obědě dneska spal v kolíbce přes 2 hodiny - já spala u telky. Teď mi vytuhnul zase, ale počítám, že do půl hodiny bude vzhůru. Netušíte co s tím. Jdu prozkoumat koníka, třeba najdu nějakou radu, aby spal dýl. Tohle se fakt nedá. Jinak je jak pytel blech. Chvilku nepoleží, okamžitě je na bříšku - naštěstí se mu na něm líbí, tak je tam třeba i půl hodinky klidu, ale jinak si chce pořád stoupat, sedět nebude, jen chvilku, šprajcuje se a přijde mu to vtipný. Manžel je dneska na noční, tak mám slíbený, že až ráno přijde, tak že si ho vezme a budou spolu koukat na formule, tak snad se trošku vyspím.
Přeju vám ať jste všichni brzy zdraví... a hezký víkend.
Jo jinak taky řeším, jak prcka oblíkat. U nás je pořád zima a prší, ale stejně, když sem mu včera dávala kombinézu a pak ho ještě dávala do fusaku, tak mi to přišlo moc. Tak písněte co jim dáváte, ať mám inspiraci. Dík
28. bře 2009 v 19:08  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
29. bře 2009 ve 22:39  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
30. bře 2009 v 08:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.