• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
tak to já mám tedy spáče :slight_smile: takže píšu vždycky, když chrupká :grinning: Dopo spí tak hodinu, po obědě tak 2-3, pak vyrážíme na procházku, tu také prospí a pak tedy až v noci, ale celkem tak 5-6 hodin přes den prochrupká.
10. pro 2008 ve 13:38  • Odpověz
autor
holky jakou polohu používáte na odříhnut? jsem se dočetla, že přes rameno je to pro starší děti :unamused: ale u nás zabírá, tak ted nevim. a v jaký poloze ho chováte?
já si ho dávam někdy břichem na břicho a lehce se opřu, aby byl v polo leže, je jak žába. a jak má hlavu na srdci a cejtí mě jak dejcham, tam je tak spokojenej :slight_smile: jen nevim jestli si tim nějak nedeformuje záda.
nemáte tip na jakkoukoli stránku, kde to rozebíraj? díky
10. pro 2008 v 18:00  • Odpověz
Ahojky, tak já dávám odříhnout přesně jako ty, jen ve zvýšené poloze v zavinovačce si mi Tomáš prostě neodříhne. Asi to není vhodná poloha, protože je fakt, že se mi tam různě kroutí, ale vzhledem k tomu, že je to vždycky do 5ti minut hotové, tak to snad moc nevadí. Na manipulaci s kojencem vyšla jedna knížka - Něžná náruč rodičů, ale neměla jsem možnost do ní nakouknout, ale pár tipů je tady: http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=362291
10. pro 2008 ve 20:23  • Odpověz
čau ženský :grinning:
teda Sesille ty jsi asi docela od rány viď? Jsem se fakt nasmála u Tvých příspěvků, zvedla jsi mi náladu :slight_smile:
Tak my máme všechny příbuzný v pohodě, naštěstí. Teda mohla bych si na někoho stěžovat, ale je to ještě v normě, tak si nestěžuju :slight_smile: Ale my už žádný prarodiče nemáme, takže těch příbuzných zase tolik neni.

Dneska jsme absolvovali ty kyčle, tak prý je má náš otesánek perfektní, tak mám radost :slight_smile: Nicméně doktor nám řekl ať ho balíme ještě s jednou plenkou navíc, že se zatim ještě ty kyčle pořád vyvíjej. A na kontrolu jdeme 17.2. Teď ale nevim jak tam tu plenku dávat? nedáváte to některá? To si musim asi koupit takový ty kalhotky, co?

Kačka: my dáváme odříhnout taky na rameno a pokud to nejde, tak nám dr. poradila, že ho máme dát do klubíčka zády k mýmu břichu. Ale nevim jak Ti to mám líp popsat :grinning: Jinak teď máme nejoblíbenjší polohu při chování, že sedim na posteli opřená o polštář s pokrčenýma nohama a prcka mám na nohou, takže na mě kouká a má pokrčený nohy (kvůli prdíkům) a to se mu líbí. A doktorka mi říkala ať ho hodně nosim na tygříka, že to je na ty prdíky nejlepší poloha, protože malej má bříško opřený o mojí ruku a dobře se vyprdí :grinning: Ale stránku na tohle téma žádnou neznám, zkus něco najít přes google, určitě něco takovýho bude existovat.

Janca: to jsi mě potěšila s tim sladkym, že je to potřeba při kojení :slight_smile: :wink:

Verbalinka: no moc jsi toho nenapsala teda :grinning: ale nedivim se, tohle mě taky spolehlivě dovede vytočit a znovu bych to už nesmolila...
10. pro 2008 ve 20:34  • Odpověz
autor
Tak hlásim dalšího otesánka, Pepča překvapil na první pohled paní doktorku a pozor, má už 4110g :sweat_smile:
Takže Katchula klídek, jsme na tom téměř stejně :slight_smile: A to pije 5-10 minut maximálně! Manža se dělá legraci že bych mohla stáčet plnotučný :grinning:
Já se docela děsim toho, co z něho za chvíli vyroste, teď roste i do dýlky, má 55cm, ale za chvíli to půjde víc do faldíků. teď má všechno v břiše a vypadá jak žabák :grinning:

Jiank Katchula nám dneska doktorka ukazovala jak dávat ty plínky, protože peřinka ještě nedošla. Přeloží se na půl a pak na tři a dát mu to normálně jen na obyč plínu a na to dupačky. A máme dávat dvě. Uvidíme jak se bude kroutit a jak se mu to tam bude hrnout, kdyžtak tam dám ty kalhotky.
Jo a už ho cpu sab simplexem, jen mě udivilo to množství těch kapek, co se má nakapat.

A včera jsme zkoušeli toho tygříka a klubíčko a manža si toho tygříka nějak oblíbil, protože může v druhá ruce držet pivko :grinning: No je to dvojka, dva žabáci :grinning: Jeden mlíčnej a druhej pivní :grinning: :grinning:
11. pro 2008 v 09:49  • Odpověz
kačka :grinning: :grinning: můj přítel si taky tu polohu na tygříka oblíbil. To mu musim říct s tim pivem :grinning:
Díky za info jak s těma plínama, zatim jsem to neřešila, normálně jsem na to zapomněla. Je to se mnou hrozný, fakt ta kojo demence mě postihla mnohem víc než těhu. V noci když mě vzbudí malej, že pláče, tak jsem pokaždý hrozně zmatená co se jako děje... navíc se mi pořád zdá o tom, že kojim. Takže když mě pak Štěpán vzbudí, tak nevim jestli jsem ho už nakojila nebo mě to teprve čeká, no masakr :grinning:
A s těma Sab Simplex je tam napsaný, že se má dávat 15 kapek, my dávali jen 10, protože nám to řekla doktorka, tak snad vám zaberou... Nám víc sedí ty Baby Calm, ale to je fakt u každýho jiný. A taky Pepčovi tak chutnají, Štěpán se po nich vždycky oblizoval :grinning: :sweat_smile:
My pijeme tak 10-15 minut a píšu si hodiny, kdy kojim a většinou je to osmkrát za 24 hodin, takže podle mě průměr, asi mám taky plnotučný nebo rovnou smetanu :grinning:
11. pro 2008 ve 14:29  • Odpověz
ahojky holky, jo jsem celkem od rány.
Jinak dávám odříhnout přes rameno, jinak si Ondra nekrkne. Hele, bylo to dobrý pro nás a na těch pár minut jim to neublíží.
Hele taky vám ty děti vylezou v noci ze zavinovačky? Já tam dám Ondráška vždy zabalenýho a ještě mu od hrudníčku dolů dám deku a on je za tři hodiny úplně venku. Prostě je jak housenka a má děsně studený ručičky. Bydlíme ve starém domě a já mám strach že bude nemocnej. Protože se tady nedá udržet teplota, jednou je tu 17stupnů.jednou 22stupnů.
11. pro 2008 ve 14:56  • Odpověz
katchula: taky si píšu hodiny kdy tu naší dravou zvěř krmím,taky co kdy dávám(vigantol,sap simplex nebo čajík) A je to 8krát za den a 90ml. Dneska jsem dokonce jednou dala 110ml, tak jsem zvědavá jak to kulíškovi dlouho vydrží.
11. pro 2008 v 15:03  • Odpověz
autor
Holky postihuje vás někdy poporodní splín? mě to dneska zase vzalo, Pepča sice moc nevyvádí, ale prostě mě to přepadne a je to. V těhu jsem neměla skoro žádný výkyvy, ale teď po porodu mě to tak jednou dvakrát do tejdne chytne a zničehonic jsem schopná bulet a pak zase stejně rychle přestat :confounded:
11. pro 2008 v 15:13  • Odpověz
autor
Jo a k těm kapkám Sab Simplex, vypadal dost překvapeně, když jsem mu to dala poprvý, evidentně byl spokojenej :slight_smile: Úplně mlaská :dizzy_face:
Ty Baby Calm se můžou dávat od měsíce? Nebo už je taky můžu zkusit?
11. pro 2008 v 15:16  • Odpověz
Ahojky, tak koukám, že se diskuse rozjíždí. :grinning: Malej ještě chrni po procházce, ale asi ho brzy vzbudí hlad, tak musím psát rychle.
Sesille: Tak nám mrňous ze zavinovačky neleze, máš tu klasickou vázací a nebo tu rychlo? Pokud tu rychlo, tak bych to zkusila převázat nějakou pentlí nebo tkalounem, aby se mrška nevyšťoural ven. Ten náš si od pondělí zase sám kroutí hlavou kam chce, takže už nějaké polohování, tu hlavičku na jednu stranu, tu na druhou nezabírá. Tak to máte docela zimu, my máme tak 21-23 a taky má občas studené ruce, ale píší, že teplota rujou není směrodatná, má se to kontrolovat na nosánku a nebo za krčkem - nemá tě to studit.

Katchula a Kačka: Tedy Pepíno je tedy mega rychlík v jezení a Štěpa mu zdatně konkuruje :grinning: Asi máte dobré mlíkárny, tak to já buď špatné mlíkárny a nebo je Tomík línej nebo žravej, my kojíme tak 15-25 minut, podle toho kdy se Tomáš odtrne od prsu. NO a pak z toho asi blindíme, opravdu na to nepomáhá ani to přebalování před kojením, dneska jsem to zkusila, řev, že nedostal hned jak si řekne a máme se místo toho věnuje prdílce a stejně si ublinknul jako normáíně. :unamused:

kačka: Joo, porodní splíny ty já také občas mám, já se občas rozbrečím, i když kojím, když vidím, jak mu šmakuje. Je pro mě ta nová životní etapa matky nějaká psychicky náročná, ta zodpovědnost za toho malého prcka, to jak člověk vidí ty malé pokroky u toho uzlíčku, no prostě jsem z něj naměkko.

Katchula: Tak to já jsem zase někdy tak zblblá, že si myslím, že jsem Toma zapomněla dát do postýlky a nebo usla u kojení, nejdřív ho zmateně hledám u sebe v posteli než mě napadne se kouknout vedle do postýlky, jak si tam spokojeně chrní. A taky jsem se přistihla, že mám v sobě nějakej budík, budím se každé 3 hodiny a sleduju, jestli už Tomík nechce potravu, a on si dneska spokojeně chrupkal a pokaždé chtěl až skoro po 4 hodinách. :grinning: Zato dopo se už hlásil po 2 hodinách, asi mu přes noc vytrávilo.
11. pro 2008 v 16:05  • Odpověz
autor
Na zavinovačku taky dávame šlahoun s uzlem, jinak to vždycky rozevře. A to ještě dáváme na ten spodní díl kancelářskou spojku, protože to vždycky vykopal a táhlo mu na nohy. Navíc na těle pak měl tři vrstvy a to se přehříval, tak teď to jen spojíme, ne překryjem tak má tu zavinovajdu větší a jen dvě vrstvy :wink: trochu složitý, co?
No ten splín je dneska nějak extrémní, asi proto že manža dnes zase kalí, tak jsme tu sami :unamused: Musela jsem uklízet a zatopit v kamnech abych se odreagovala, pustila jsem si nahlas hudbu a pařim :sunglasses:

A o kojení se mi taky zdá, jak máme přerušovanej spánek, tak se zdaj víc sny. Včera se mi zdálo, že mi chtěj Pepču vzít, tak jsem řvala a nedala se :dizzy_face:

Jo a schválně si taky budu psát kolikrát kojim, já to vůbec nesleduju, ale je to asi tak po těch třech hodinách, tak to by tak vycházelo na těch osm jak vám.
11. pro 2008 v 17:15  • Odpověz
autor
A Verbalinka se vůbec neozvala, co? :astonished: Snad si najde chvíli čas aby poreferovala jak se maj :slight_smile:

A Janco kolik teď váží Tomášek? Já jen pro porovníní kolik za těch pět týdnů přibral. Jo a já jsem si myslela že všichni malý děti jsou stejný, ale Tom je vám hrozně podobnej, hned bych ho zařadila :slight_smile:
11. pro 2008 v 17:19  • Odpověz
Tak holky, já splín žádnej nemám. Ale já jsem si to asi vybrala v těhu, bulela jsem a pak jsem se hned smála nebo byla děsně protivná. Ted je to fakt v pohodě. Čekala jsem že budu jako v tom filmu kdopak to mluví. Jak čte -většina žen trpí poporodníma depresema, a říká -já nemám žádné poporodní deprese. No a potom v dalším střihu děsně bulí. Tak jsem raději celou dobu mlčela a říkala si, že to třeba ještě přijde. Příští týden mám konec šestinedělí, tak už to snad nedorazí. Jen jsem trochu máklá, protože pořád myslim, na náhlé úmrtí kojenců. Tak právě furt hlídám aby malej ležel na boku aby byla dobrá ta teplota a nebylo přetopeno atd.... no a v noci se budim aniž by Ondra brečel a kontroluju jestli dejchá a když to neslyšim,tak ho pohladim po tváři aby se pohnul.
11. pro 2008 v 17:20  • Odpověz
Sesille: my používáme peřinku, protože v rychlozavinovčce se Štěpánovi moc nelíbilo. Ale my máme opačný problém a v bytě máme spíš vedro (24-25 st.), takže občas ho ani nepřikrývám a teď měl třeba vyloženě spocený záda. Já si ještě zapisuju z kterýho prsa jsem kojila, to bych totiž dohromady nikdy nedala :grinning:

Kačka: my jsme začali dávat baby calm v sobotu a Štěpánek má měsíc až dneska. Ale tyhle kapky už mu tolik nejedou, nejsou tak slaďoučký. Poporodní splín nemám, ale je to dost běžný. Naměkko občas jsem, jak píše Janca, ale to snad každá čerstvá matka ne? Naměkko je někdy i můj chlap :grinning: A taky jsem už brečela, ale pokaždý z nějakýho konkrétního důvodu, tak to bych nenazvala jako poporodní splín. Třeba když malej plakal a nebyl k utišení asi hodinu, já tu byla sama a už jsem fakt nevěděla co s ním a zkončilo to tak, že jsem brečela taky... no musel to být super pohled, jak u magorů :grinning:

Janca: no vidim, že to vstávání v noci nám zkrátka nedělá dobře a projevuje se to mozkovou dysfunkcí :grinning: :grinning: Já jsem někdy tak strašně ospalá, že si říkám, že snad z tý postele nevstanu, ale pak se pokaždý u toho kojení proberu. Štěpula spal dneska taky v noci 4 hodiny vkuse, což se snad stalo jen jednou, tak jsme měli radost :slight_smile: A dopoledne vždycky krmíme častěji, taky tak po těch cca 2 hodinách, nevim čím to je.
11. pro 2008 v 17:20  • Odpověz
jo k té zavinovačce, on právě vyleze z obou. Máme dvě rychlo a jednu normál. Tak netušim jak to dělá, já mu nechávám ručičky venku-jinak děsně řve. Tak jestli se o ně nějak zapře,netušim. Prostě je jak housenka.

Kacko-můj drahoušek, bude pařit zejtra a příští tejden znova(Rozlučky ke konci roku). Taky mám radost že tady budu sama. V přízemí,v Nuslích a v pátek -LIBOVKA :rolling_eyes: :rolling_eyes:
11. pro 2008 v 17:25  • Odpověz
Kacka: já dneska mrkla do listopadovek a našla jsem tam příspěvek od Verbalinky, tak tam mrkni taky :slight_smile: A jak si pamatuješ z kterýho prsa máš zrovna kojit? Nebo to si píšeš?

Já měla taky takový divný stavy v těhu jako Sesille, takže si myslim taky, že jsem si to snad vybrala a teď už budu v pohodě. Doufejme, člověk nikdy neví, občas jsem zralá na Bohnice, ale to má svůj důvod, když Štěpán nadměrně řve, páč to je fakt o nervy. Jinak jestli dejchá to nekontroluju, protože máme ten monitor dechu, fakt dobrá věc :wink:

Já si dneska pouštěla koledy :grinning:

A mám pro vás tip na super rychlý slaný občerstvení pro návštěvy, teď jsem to dělala (ale možná to znáte). Každopádně teď preferuju co nejrychlejší recepty a tohle je fakt dobrota:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1293
11. pro 2008 v 17:28  • Odpověz
Holky já budu taky zejtra večer sama doma. Ale přes den dorazí kámoška, tak uvidim jak se tu zdrží dlouho. A příští pátek jsem taky sama doma, jo jo ten konec roku je fakt náročnej... :unamused:
11. pro 2008 v 17:29  • Odpověz
autor
No já si nezapisuju nic, kdy a jak kojim, prostě si to nějak pamatuju, a když už opravdu nevim, tak mu dam z obou :slight_smile: aspoň nevysaje to hutnější zadní mlíko a nacpe se tim lehkym :dizzy_face:

Ten konec roku je teda náročnej, nejdřív zapíjení Pepči a teď ty vánoční akce, a to má manža akci divize, pak vertikály a pak celý firmy, sou ujetý :confounded: Jestli mě to chytne znovu, tak se mam na co těšit, já to moc nechápu, rozumově nemam proč bulet, ale prostě bulim :frowning2:
11. pro 2008 v 17:54  • Odpověz
autor
A už jsem našla Verb, tak ona píše slovenkám místo toho aby si postěžovala nám :slight_smile: Doufam že se tady taky ukáže, ať tu nejsem sama, kdo si stěžuje :dizzy_face:
11. pro 2008 v 18:01  • Odpověz
Katchula, neuděláme si holčičí večer, když jsou kluci pryč? :slight_smile: Myslim jako tady na netu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. pro 2008 v 18:13  • Odpověz
kacko-já jsem si všimla že máš tu samou knížku o mateřství jako já:slight_smile: mimochodem, Váš Pepča je celej manžel. Jako u nás.
11. pro 2008 v 18:20  • Odpověz
Sesille: Já používám rychlozavinovačku jen na ven, kdy je ještě ve fusaku a teď si jí Tomáš oblíbil i jako peřinku, takže přes den ho přikrývám jen takhle, v noci by se mi z toho asi vykopal, nemůžu ho kontrolovat jako ve dne, takže na noc máme normální a můžu říct, že mě z ní nevylézá. Vypadá to, že Ondrášek je Houdini a dostane se i ze zajištěných prostorů :grinning: :grinning:

Kacka: Já si také nepíšu, kolikrát kojím, ale včera jsem to kvůli vám spočítala a bylo to 8x, takže stejně jako vy. Jinak váhu vám bohužel neřeknu, naposledy byl Tomáš zvážený 21.11. tedy ve 3. týdnech a to měl 3510 g. Na kontrolu jdeme v pondělí,tak pak dám vědět. Já mám opačný problém, trnu, aby dobře přibíral, snad jo, podle faldíků a dvojité brady určitě přibral, teď jen o to kolik :slight_smile: Jinak má Sesille pravdu Pepíno je celý taťka. U nás si furt nejsem jistá, komu je Tomáš víc podobný, jen podle fotek z dětství vím, že nos má tedy zatím po mě.

Katchula: Tedy ty budeš mít úplnou databázi kojení :grinning: :grinning: My s malými prsy zatím v 90% případů poznáme, z kterého prsa je potřeba teď kojit, protože je mnohem nalitější než to druhé :grinning: Ale zatím jsem nad tím přemýšlela jen asi 2x, ale pamatovala jsem si to podle toho, že jak na Toma těch 15-20 minut zírám, tak si pamatuju, na kterou stranu jsem naposledy koukala :slight_smile: Jinak se to dá pro případné zjednoušení vyřešit třeba řetízkem na ruce nebo gumičkou do vlasů, na které ruce jí máš, z té máš kojit, ale nesmíš zapomínat si jí po kojení přehodit :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ještě se zeptám, ty kapičky na prdíky, dáváte na lžičce? A před kojením nebo po kojení?
12. pro 2008 ve 13:02  • Odpověz
autor
ahoj, už jsem si myslela, že jsou snad všichni na lyžovačce :grinning:
u nás je parádní zima, totálně nasněžíno, paráda. Poprvý jsem letos odhrabávala sníh, doufam že to vydrží do vánoc :dizzy_face:

Janca: kapičky dávam před kojením a kapu mu to rovnou do pusy, ale než to začne kapat, tak se u toho dost vyvzteká :unamused: A párkrát jak máchá rukama, tak to má i za ušima :grinning:

No a pomalu začínam dělat ty rohlíčky, dneska je mi veselo, tak jsem aktivní. Pepča je hodnej a kapky asi trochu zabrali, protože od všera jsem nemusela použít ani rourku a právě si pěkně naprděl do kalhot :slight_smile:

Tak hezký víkend, nás čekají návštěvy, tak budu muset uklízet a vařit, bléééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale hlavně když se chlapi zabaví a já budu jen kojit :wink:
12. pro 2008 ve 13:27  • Odpověz
Ahojky,
já tu měla návštěvu dvě kámošky. Štěpánek opět sehrál svou roli pro návštěvy = nejhodnější miminko na světě :grinning: :grinning: Tak jsme jako správný matky probraly porody, prdíky, kojení atd... :slight_smile:

Janca a Kacka: já teda dávám kapičky na lžičku, mám takovou malou umělohmotnou dětskou od Aventu, to si nedovedu představit, že bych zvládla se strefit s 10 kapkama přímo do pusinky. Už takhle u toho dělá psí kusy a občas je mokrej jak on, tak podložka na který leží. Dávám mu to taky před kojením.

Janca: no jo, já mám ráda ve všem pořádek, tak si to píšu :grinning: Byla jsem na to zvyklá z porodnice a nějak mi to zůstalo, teda večer nám to zapisuje tatínek když je doma. Při mojí pokročilý demenci bych si určitě tu gumičku zapomínala přendavat :grinning: Jo a s váhou Tomáška jsem zvědavá co napíšeš v pondělí, ale určitě už bude mít přes 4 kila.

A s podobou Štěpána je to u nás zatím jednoznačně do naší rodiny. Ale to se ještě může změnit. Když se narodil, tak prvních cca 14 dnů nám přišlo, že není podobný nikomu :slight_smile:

Tady je taky bílo, ale už to pomalu taje... Tak uvidíme, taky bych brala bílý vánoce :wink:
12. pro 2008 ve 14:33  • Odpověz
Ahojky,

takže jen stručně :slight_smile: Aby to nedopadlo jako posledně :grinning:
Malej spí a babička ho hlídá, tak mám chvilku. Ale za chvilku mě čeká zase kojení.
Máme se výtečně :slight_smile: Malej v noci spí cca 4 hodiny v kuse, včera usnul v devět, pak se vzbudil až ve 2h, a pak až v 7h. Ještě jsem ho překecala na další spánek, ale to už u toho moc broukal, tak jsem se moc nedospala, ale i tak do desíti to vydržel :slight_smile: Je to mazlíček.

Ale přes den moc nespí. To vyžaduje pozornost a dopoledne kojím tak co hodinu, někdy i po půlhodině. Proto nestíhám koně a ani se vykoupat a uvařit si. Máma mi naštěstí nosí jídlo, ale zato zase chodí každý druhý den a tráví tady celý odpoledne, z čehož nemám moc velkou radost :unamused:

My dáváme Baby Calm tak co třetí kojení a je to dobrý. Teda má nakaděno v každý plíně, ale prdíky ho až tak netrápí. Má se to teda dávat až od 1. měsíce, ale doktorka říkala, že 10 kapek nevadí. A když bude potřeba máme to dávat každý kojení. Jsou to jen přírodní oleje a ty mu neuškodí. A taky mu chutnají :slight_smile: Jo a nekapu mu kapičky, ale odměřila jsem si, kolik je asi 10 kapek a rovnou mu to tam stříknu celý :grinning:

Já jsem jediná, která z vás nepeče? Já nejsem moc na sladký a pečení mě nebaví, tak vždy něco koupíme v obchodě. Možná příští rok bych něco upekla pro pocit vánoc, ale tento rok s třítýdenním miminem fakt ne :sweat_smile:

V pondělí jsme byli na kontrole u doktorky a malej vážil 3910 g, jdeme ještě v úterý na převážení, a pak až po novém roce. Pěkně se kulatí, je to vidět den ode dne, jak je baculatější :dizzy_face:

Já jdu se podívat na malýho a zase se na vás přijdu podívat a dočíst vás :wink:
12. pro 2008 ve 14:37  • Odpověz
autor
ahoj Verb, no konečně jsi sem zavítala :slight_smile:
Teda vůbec se nedivim že přes den nestíháš, kojit každou hodinu natož půl hodinu, to by mě odrovnalo a co teprv Jancu, která kojí 25 minut :grinning: My držíme interval 2-3 hodiny přes den, teď jsem třeba stihla udělat dvě těsta na cukroví a prcek celou dobu leží, občas si broukne a zase vytuhne.
Mě občas uvaří ta sousedka, ale už se snažim postarat se sama. Dneska teda vůbec netušim, ale chtěla jsem ještě udělat to slaný listový co sem psala Katchula.

Verb a né že bych ti záviděla mamču, ono všeho s mírou, ale já zase musim přemlouvat mamku, ať pořád tak nepracuje a taky si jede užít vnouče. Je to ten tip, co je zvyklá jen pracovat a dneska když jsem jí řikala že není normální bejt od sedmi do sedmi v práci, tak řekla, že stejně doma nemá co dělat :astonished: Hrůůůůza :unamused: Tak jí pořád vštěpuju, že práce je jen na to aby člověk neumřel hlady a taky si musí ten život trochu užít :angry:
12. pro 2008 ve 14:55  • Odpověz
Verb. ahojky, no sláva, že jsi sem taky zavítala :slight_smile:
Jo a nejsi jediná kdo nepeče, jsme dvě :grinning: Ale já sladký mám ráda, zvlášť teď jak kojim, tak bych mohla bejt živá snad jen ze sladkýho. Tak se musim krotit, jinak pečení cukroví mě taky nebaví. Když jsem pekla dřív s mámou, tak mi bylo z těch výparů pravidelně každej rok zle :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale cukroví mám ráda, my ale každej rok něco dostaneme od pečících příbuzných.

To jsi měla fakt super noc :slight_smile: My měli dneska rekord, kojení ve 23,30 a pak až ve 4 hodiny, takhle dlouho ještě snad nevydržel. Tak snad se to den ode dne aspoň trochu lepší. Přes den kojím tak po 2-3 hodinách, podle toho jestli mezi kojením spí nebo ne. U nás moje máma byla zatím asi třikrát, ale pokaždý mi pomohla aspoň vyžehlit nebo pověsit prádlo, umýt nádobí atd... A samozřejmě taky hodně s prckem, takže já to uvítám když přijde. Ale nesmí se to přehánět, to je jasný. Nemá to k nám zrovna nejblíž, takže jinak předpokládám, že by tu byla častěji.
12. pro 2008 ve 14:58  • Odpověz
Jsem tady zase :grinning:
Je mi blbý opustit slovenky, tak tam občas něco přispěju. Ale věšinou si povídám jen sama se sebou :confounded:

Dneska je fakt super den. Já vyspaná, malej odpoledne vytuh a spal 2,5 h, takže pohoda. Ohřála jsem si jídlo, vysprchovala se, zašla si na záchod :grinning:

katch - malej takhle vzorně spí, kromě jedné noci, už přes týden. Většinou večer kolem 19h vytuhne a vstává nejdřív za 4-5 hodin. Pak zase spí tak 4 hodiny. Ale to, že usne v 19h je na houby, protože to teprve večeříme a jdeme spát až tak v deset, tak si to moc neužijeme. Ale protože včera usnul až v devět, tak to byla paráda :dizzy_face:
Včera jsme se byli s malým projít a byli jsme venku přes 3 hodiny. Konečně jsem se dostala po dlouhý době ven - už mi z toho hrabalo být celý dny jen s malým doma. My jsme ve 2. patře bez výtahu a kočár se mi nechce tahat. Takže jsem závislá na manžovi, aby ho snesl dolů, a pak zase nahoru :angry: Dole ho nechávat nemůžeme, protože by nám ho hned někdo ukrad :unamused:
Ale porušili jsme přikázání, že se nesmí do obchodních center a prolezli jsme Palladium, protože jsem chtěla koupit tyčový mixér. Nakonec jsme žádný nevybrali, ale i tak být mezi lidmi bylo super :dizzy_face:

Musím jít. Malej brečí jako o život, asi je zas nafiuklej. Jsem mu zapomněla dát baby calm před kojením :confounded:
A zkusíme asi rektální rourku, i když teda nevim, jak se s ní zachází :sweat_smile:
12. pro 2008 v 16:21  • Odpověz
katchula: Ondrášek je taky při návštěvách nejhodnější na světě. Když návštěva odedje, tak je z našeho andílka řvounek.

ty jo,jsem tady jediná která má lahvičku. Zajímalo by mě, kolik toho vypijou ostatní děti. Mám pocit, že Ondrášek děsně žere. Na plechovce od Beby je napsáno že dítě ve druhém měsíci má za den udělat 750ml. No a Ondrášek vypije 820ml. Když ho dám odkrknout,strká si do pusy prstíčky a saje je.
Jo, nemáte někdo problém s krupičkou na obličeji? Ondráškovi se včera udělala vyrážka a já jdu k doktorce až v pondělí.
12. pro 2008 v 16:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.