• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
19. dub 2009 ve 12:47  • Odpověz
Jančo, já sem psala, že mu tak říkáme běžně, jen od ní mi to vadí. Teda spíš to, že chtěla aby jsem ho jako Sam nechali zapsat do matriky a když neuspěla, tak mu alespoň koupila hrníček... Jinak ať mu tak lidně říká :slight_smile:.

S tím pindíkem, teď se mi pořád stává, že když je pokakanej, tak i na bříšku, jak se točí a hned jak rozdělám plínku, tak ruka šup na pindíka a já pak nevím co dělat dřív. Samo utírám ručičku, ať si jí nestrčí do pusinky, ale v tuhle chvilku bych potřebovala být chobotnice :slight_smile:.

Verb, já jednoho Williama znám, ale syn se jmenuje myslím česky Vilém a říkají mu Jamíku.

Teď sem koukala na letáky a všimla sem si, že Rossmann nabízí dětské papání a má pod tím napsané BIO, ale je na fotce jen jeden druh. Až budu mít cestu kolem, tak kouknu. Jen mě překvapujete s tím vajíčkem, všude čtu, že děti do jednoho roku by vajíčka dostávat neměli - ani piškoty, protože je obsahujou... :confused: - snad kvůli alergii...

No tak jdu hledat na net, jak přesvědčit mzdovku, že mi má ještě 14 dní dovči proplatit...
19. dub 2009 ve 12:49  • Odpověz
Dary, to fakt nebylo myšleno zle... jen přirovnání... Mooooc se omlouvám :pensive:. My tím, že jsem do poslední chvíle nevěděli jak se bude malej jmenovat, tak nám do toho nikdo nekecal, tak si to asi teď vynahrazujou :slight_smile:. I když tchýně kromě své rady ať to zkrátíme nic jinýho neříká - jen si jede ve svym. To spíš moje teta a sestřenka, ale zdá se, že už si taky zvykají.
Já nevím, ale ať se dítě jmenuje jakkoliv, já bych si nikdy rodičům nedovolila říct, že se mi to jméno nelíbí.

Takže prosím vás, ono se to tady celé zamotalo :grinning: - klidně mému synovi říkejte Sam - vždyť mi mu tak taky říkáme, jen má v rodnym listě Samuel, ale zkráceniny a zdrobněliny nám vůbec nevaděj. Navíc já mu říkám Kulíšku :stuck_out_tongue_closed_eyes: . No mě se tchýně stejně nezavděčí ničím...
19. dub 2009 ve 12:59  • Odpověz
nejbe, já vím, že to bylo jen přirovnání. Já jsem to myslela ze srandy :wink: A úplně s tebou souhlasím, nikdy bych nikomu na jméno nic neřekla, je to každýho věc. Tak se na tchýni vyprdni. Ale úplně tě chápu, já jsem na spoustu věcí od tchýně taky háklivá :sweat_smile:

A koukala jsem na fotečky. Vypadá to, že budeš mít doma pěknýho divocha a za chvíli za ním začneš běhat :slight_smile: To my máme nohy zatím jen na parádu.
A co říkal Samík na vodu? Nebál se? A jak byla teplá?
19. dub 2009 ve 13:10  • Odpověz
nejbe - ještě mě tak napadlo - představa, že máš v matrice napsáno Sam Novák..... :fearful: :confused: (to nemyslím špatně, ale vypadalo by to opravdu divně). Tchýně si asi akorát mele svou, aby bylo po jejím. Vidím, že je to všude stejné :sweat_smile:
19. dub 2009 ve 13:17  • Odpověz
Dary, voda byla dost teplá i na maminku. On má od malička rád teplejší vodu, tak sem ho postupně otužovala, aby měl tu předepsanou teplotu pro miminka a řekla bych, že tahle byla o malinko teplejší než má doma. I celkově tam bylo teplo takže byl úplně v pohodě. Pořád cákal kolem sebe, on je ve vodě spokojenej. I doma ve vaně. A v noci jak krásně spinkal. Usnul už kolem osmé - snad porvé a spinkal až skoro do pěti na jeden zátah. Ráno sem si říkala, že bysme měli chodit každý den :slight_smile:.
19. dub 2009 ve 13:30  • Odpověz
ahojte :sunglasses:
nejbe: preboha čo to máš za svokru, ja som mala nachystané tiež meno pre chlapca Samuel, úplne bežné a teraz často používané meno. Ja by som jej :pensive: čo sa stará...
to je super že sa Samovi páči vo vode, aj Laure sa strašne páči ked
no už je hore... :confounded:
19. dub 2009 v 19:06  • Odpověz
Tak manžu ešte nemám doma ževraj je momentálne v Prahe, tak hádam okolo 03.00 dorazí domov, už sa moc teším. Laura poslúcha a stále sa smeje. Ešte sa vôbec nepretáča z bruška na chrbátik.
Po tom čo sme prešli na Nutrilon2 tak sa napapá o 20.00 a budí sa o 05.00 na papanie a o 08.00 vstávame. Dnes papala na obed mrkvičku so zemiakmi a spapala polovicu skleničky a ešte 120ml UM.Potom hodila šlofíka na pol hodiny.
Kojím už len raz za deň, a tie bradavky sa mi vôbec nehoja. Ach jo , už to ukončím úplne, ale ešte skúsim dať ráno o 05.00. :unamused:
Ked kúpem Lauru, tak som už celá mokráááá :sweat_smile: zapre sa nohami o koniec vaničky a vypúča brucho.
Dobrú noc všetkým a majte sa krásne :sunglasses:
19. dub 2009 ve 20:55  • Odpověz
autor
teda holky já to nestíham číst :astonished:
tak zatim jen o tom jídle na dovče, jdu se všema, jen co jsem takhle na rychlo pochopila, tak se objednává, což nám vyhovuje, taky se mi nechce vařit :slight_smile:
20. dub 2009 v 07:55  • Odpověz
20. dub 2009 v 08:03  • Odpověz
Ahojky, tak manža dorazil domov ráno o 02.00 a do 4.00 sme sa rozprávali :grinning: už mi strašne chýbal, potom o 04.00 som nakojila Lauru a šli sme všetci spať.

Janca: dnes si kúpim tú masť a vydržím kojiť dalej aspoň v noci. Nechám to na prírodu kedy mi odíde mliečko, nebudem to ukončovať sama.Ked som to dobojovala až dodnes, tak musím to jedno kojenie denne už zvládnuť. :dizzy_face:
Akurát som sa dozvedela že preustili z práce môjho svokra :unamused: no neviem ako si nájde inú robotu... :pensive:
aj moj tato je už 6mesiacov doma bez práce a zatial si žiadnu prácu nenašiel...no tá finančná kríza je fakt des. :rolling_eyes:
Včera prišli moji rodičia a povozili mi Lauru, tak mi to dobre padlo, aj obed mi doniesli.sú strašne zlatí.

Jo a manža zasa ide v piatok naspäť do Nemecka, tak budem zasa 3 dni sama. Ach jo :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
To len preto, že tu na slovensku neni robota. Zlepšiť by sa to mohlo ževraj koncom roka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Všetky vás zdarvím, užite si krásny slnečný deň. :sunglasses:
20. dub 2009 v 10:38  • Odpověz
Ahojky, tak hlásím platba zálohy za dovču odeslána, mail o tom, že prosíme o stravování snídaně+večeře pro 10 osob také poslán. Tak snad vše dobře dopadne.
20. dub 2009 v 11:14  • Odpověz
ahojte holky.
Tak včera to byla úplná paráda :slight_smile: Tatínka jsme měli doma, tak jsme si ho užili, jak se patří. Navíc jsem si i pěkně odpočla od dětí, už jsem to potřebovala, nervy už jsem měla pěkně na pochodu :grinning: :sweat_smile:

janca - tak povrch té fasády zůstane takový, na jakém jsme byli domluvení, ale změnili jsme barvu. Pořád jsme mluvili o nějaké do hněda a včera se tak procházíme, koukáme a najednou oba současně: jéééé. Zalíbila se nám tam taková zelenošedá, fakt se nám moc líbí, tak do toho asi půjdem. Akorát mám strach z toho, aby jsme ten odstín dobře odhadli, tak se chystám, že se k těm lidem půjdu zeptat :sweat_smile: No budou ze mě mít asi radost a budou pěkně vyvalení, ale přece jen to není otázka pár korun, tak nechci riskovat.
Jinak na akci pindík bych ti tady mohla napsat román, zvlášť při koupání, když je nahatej. No, poznáš to sama, ale je to fakt sranda, člověk nestačí zírat, co ty děti vymyslí :fearful:
Jo a máš pravdu, ještě jsem zapomněla na Barculdu :wink: No já budu mít teda taky absták, když tu nikdo nebude. Co si budu po večerech číst? :unamused: :grinning:Měla bych si dát závazek, že trochu zkulturním domácnost, ale už se vidím....

Megg - tak super, že už máte tatínka doma :slight_smile: Tak si ho pořádně do pátku užívejte, když vám pak zas musí odjet. No s tou prácou je to opravdu děs. Člověk teď může být rád, že nějakou má. No doufám, že manželovi se propouštění vyhne, sice nemají tolik práce co dřív, ale snad to ustojí :wink:
20. dub 2009 ve 12:10  • Odpověz
autor
20. dub 2009 v 17:20  • Odpověz
21. dub 2009 v 07:42  • Odpověz
21. dub 2009 v 08:02  • Odpověz
Ahojky, tak my jsme byli včera na dlouhé procházce a Samík v kočárku neřval. Tak asi ten sporťák pomáhá. Bal fakt klidnej. I na terásce jsme si dali v klidu oběd. Ale večer si to všechno vynahradil. Jen odešel taťka do práce tak začal kňourat. Uklidnil se ve vaničce a pak to začalo nanovo. Usnul mi při kojení u prsu před osmou hodinou. Říkala sem si paráda, jenže pak byl každou půlhodinku vzhůru a chtěl být jen u prsu - ani nepil, jen si ze mě dělal dudlík - klasicý dudlík nechce. Pak na chvilku usnul a před půl nocí byl zase vzhůru. To už sem přišla na to, že ho nejspíš trápěj prdíci. Nechtělo se mi ředit nový kapky Baby Calm, protože na to moc často netrpíme a oni pak vydržej jen měsíc, tak sem ho zkusila držet v kolíbce a ono to pomohlo - teda trvalo to přes půl hodinky, ale dobrý. Můžete mi pro příště prosím poradit, jak se používá ta roura. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mám jí doma, ale nikdy sem jí nepoužila a včera sem přemýšlela že vlastně pořádně ani nevím co s ní. Teda jako vím kam se strká, ale dr říkala, že to tam mám nechat třeba 20minut :confused: - nebo sem to nepochopila.

Katchula - nějak mi došlo, že si se myslím ty ptala na toho psa... Nakonec sem se rozhodla, že ho brát nebudu. On by nic neudělal, ale hlídat ještě jeho... Máme yorka a dovolím si říct že fakt vychovanýho, ale tolik hraček ještě neviděl. Takže by se snažil je určo klukům krást. Ho vidím, jak se tváří na Samíkovi hračky - stačí zapískat. :slight_smile:. Takže pojede na svojí dovolenou na chatu, já tomu říkám do výkrmny - všichni tam vždycky přibereme - hlavně on teda.

Jdu spát - kluci usnuli... Tady je to jak u broučků... vlastně i pes taky chrápe - chodí s páníčkem na noční :grinning:
21. dub 2009 v 09:37  • Odpověz
autor
ahoj, tak Pepíno taky měl večer taky svůj čas a zatímco Pepa dodělával tu pergolu tak já tahala malýho. Už mi z těch prďáků fakt hrabe :angry:
Na rouru jsem expert, takže zavádí se tim hubenějšim do konečníku (píšu to pro jistotu, jednou jsem v noci rozespalá prohodila strany..), namažeš to rybilkou nebo jinym krémem, já to zavádim tak do půlky roury a různě s ní točim a zasouvam dál, blíž a tak. Dělam to taky klidně 10minut. Když tlačí nebo kadí tak to poznáš že se mu úplně rozevře konečník a ta roura jde úplně volně. Tak v tu chvíli bacha, většinou se chystá nálož :grinning:

Teď od rána taky pořád řve, je to šílený. teď jsem zjistila, že to může být tím, že mu dám víc toho umělýho mlíka, protože i v něm je ta laktoza, tak chceme koupit bebu sensitive, tak je ha a zároveň upravuje tu stolici a koliky. Mlíka mam pořád míň a to kojim dost pravidelně a z obou. V noci už jsem odstříkala jen 40ml z jednoho prsu. Je ot pitomý, protože nevim kolik toho může vysát a pak nevim kolik mu mam dat toho umělýho. :unamused:
Ale nebojte, na dovče už kojit nebudu, tak to bude pohodička.

Jdu zase chovat a asi kojit, kojim i dopoledne snad pořád :frowning2:
K tomu ho asi bolí i ten zub, už to má pod dásní úplně bílý :wink:
Snad ještě napíšu
21. dub 2009 v 10:05  • Odpověz
autor
21. dub 2009 v 10:41  • Odpověz
Ahojky, odkaz na prověřenou stránku na nákup příkrmů od té mé kočárkovací kamarádky:
http://www.drmax-lekarna.cz/detska-vyziva/
21. dub 2009 v 11:01  • Odpověz
Kacka: Ještě jsem zapomněla, gratulace Pepínovi k 5. měsíčním narozeninám :grinning:
21. dub 2009 ve 12:08  • Odpověz
21. dub 2009 ve 12:19  • Odpověz
tak mezitím co jsem datlovala, tak mě jancaroul s gratulací předběhla :grinning:
21. dub 2009 ve 12:20  • Odpověz
autor
Holky díky :slight_smile: Já vás nemít, tak na to úplně zapomenu :slight_smile:

Dneska jsem se rozhodla, že si koupím sterilizátor do mikrovlnky, vyvářim dvakrát denně a už se mi stalo, že jsem to tu jednou nechala zatimco jsem se procházela venku s kočárkem :astonished: Hlavně je to za pár minut hotový, já musim tu vodu co tam dávam přefiltrovat protože máme tvrdou vodu a pak teprv do hrnce a vařit. Myslim že se to vyplatí, já už kojit nebudu, tak to bude spotřeba flaštiček :stuck_out_tongue_closed_eyes: Holky jak to děláte vy? teda vy co nekojíte :wink:

Zkoušela jsem odstříkávat teď přes den a z obou 60ml, tak to nic moc. Na oběd mu dávam umělý, myslim že přibírá dobře, jedině že by měl málo na příštím převážení tak dam zeleninu. Teď bude manža kupovat nový umělý: Bebu sensitive, má pomoct na to jeho břicho a zároveň je ha (doufam že už jsem to tu nepsala :grinning: ).

Dary tak to jsi mě potěšila, že nejsem jediná :slight_smile:
už zas zlobí, tak já běžim..
21. dub 2009 ve 13:26  • Odpověz
čauuu,

taky se připojuju ke gratulantům Pepínovi :grinning:
Kačko já ten sterilizátor mám, dostala jsem ho (je to ten od Aventu), nejdřív jsem ho nepoužívala, ale asi po týdnu z UM jsem ho vytáhla a používám každý den. Je fakt super, je to jednoduchý a rychlý :slight_smile: A to už neřeš s tím, že máš málo mlíka, tak prostě zkončíš s kojením už teď, stejně jsi to plánovala v 6 měsících, ne??

Nejbe jsem se zasmála... když jsem četla to o Vašem psovi, tak jsem si myslela, jak jsi psala, že tolik hraček ještě neviděl, že tím myslíš naše kluky :grinning: :grinning: To už možná polezou co? myslim na tý Šumavě, to bude masakr :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Rourku jsem taky používala, celke pokaždý pomohla, já tam teda strkala jen asi 2cm a nenechávala jsem to tam nikdy tak dlouho, většinou se vyprděl nebo vykakal po chviličce :wink:

Dary mám bohužel stejný podezření jako Ty, jak píšeš, že si možná Štěpánek bude blbě zvykat na nový chutě. No uvidíme, s tím UM to byla docela hrůza, ale nakonec jsme ho přesvědčili. A já myslela, jak se bude po tý mrkvi sápat, ptž když něco jim, tak na mě mlsně kouká jako, že by si dal taky :slight_smile: A lžičky používám taky plastový, mističky taky, teda mám zatím jen jednu misku.

Jančo díky Tobě i kámošce za tu stránky s příkrmama. Ceny se mi zdají hodně podobný jako u Alberta, akorát, že tam mají prd výběr.

Tak my máme za sebou poslední kontrolu kyčlí, naštěstí je má Štěpánek v pořádku a už tam nemusíme, jupííí :slight_smile: Venku je nádherně, má se to nějak pokazit, tak doufejme, že zítra ještě pršet nebude. Mělo by, ale až nějak odpoledne nebo navečer.
21. dub 2009 v 18:10  • Odpověz
Ahojky,

jen stručně. Je krásně, tak jsme pořád venku :slight_smile: Dneska celý odpoledne na Kampě - fakt bezva :dizzy_face:

Taky gratulace Pepínovi :dizzy_face: A to mlíko už opravdu neřeš. Vydrželas 5 měsíců, to je paráda a netrap se.

Na tý Šumavě asi lízt nebudou. I když možný je vše :grinning: Včera jsem byla na "cvičení" s miminky v A centru tady v Karlíně a bylo to super. Wilda byl úplně u vytržení a pásl koně jako o život. Doma mi na to prdí a nebaví ho to a tam držel hlavu strašně dlouho. Asi po deseti minutách už jsem ho obrátila, protože jsem se bála, že už to nezvládne a on se urazil :grinning: Našel si tam nevěstu Julinku - nemohl se jí nabažit a já jsem mu byla ukradená. Asi tam budu chodit - evidentně má rád společnost. Ale byly tam děti i 7,5 měsíční a ty už trošku lezly a to je fakt masakr. Jak se Kacka těšila, až poleze, tak to si užije. To už nemá šanci udělat na baráku vůbec nic. Mamky je položily a děcka během chvilky byla na druhým konci místnosti. A to teprve začínaly lézt. Maminy říkaly, že už nemají šanci cokolov udělat, jen je pořád musí hlídat.
Jo a mluvilo se o tom mase v příkrmech. A prý není nutný dávat maso až do jednoho roku. Zatěžuje trávení a je lepší, aby prcci měli maso, až budou aspoň sedět a budou trávit "z kopce". Takže já jsem si to probrala se všema ostatníma radama a vyšlo z toho - maso jo, ale jen občas :grinning:

Běžím si udělat večeři - před chvilkou jsme se teprv vrátili. Hezký večer a papa zítra. V 11.30 jsem u louky zelený :wink:
21. dub 2009 v 19:12  • Odpověz
Katch, gratulace je kyčím :wink:
A už běžím :grinning:
21. dub 2009 v 19:34  • Odpověz
autor
Holky díky, slibuju že už nic neřešim :slight_smile:

Já se na to vyprdnu, dneska zase vstával po pátý, asi mu budu muset zkrouhnout ten spánek přes den :unamused:
Doufam že barák brzy doděláme i zahradu a pak budu klidně lízt s nim :slight_smile:

Včera jsem se pokusila zbalit na ten dnešní výlet a zjistila jsem že jsem někde musela ztratit tašku na cestování včetně průkazky k doktorovi, očkovacího listu a možná že tam byl i rodný list protože jsem měla jet na tu sociálku :astonished: Já se fakt picnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. dub 2009 v 06:37  • Odpověz
22. dub 2009 v 07:47  • Odpověz
autor
Tak Pepíno to dospává teď :slight_smile:
tašku jsem hledala i v garáži i autě a nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já mam takovejch věcí, mě by se to teda jen do kočárku asi nevešlo, přeci jen to umělý mlíko je na cestování náročnější :unamused: Tak ještě že jedu autem :wink:
už se budí, jsem to zakřikla ..
22. dub 2009 v 07:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.