• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Tak hlásím, že u nás se spalo celou noc. Usnul kolem půl deváté a z postýlky sem ho brala v 6:10 a myslím si, že ho vzbudil tatínkův budík do práce. Ale i tak - super. Spal první noc ve spacáku, ale nemyslím, že by to bylo tím.
Tak snad mu to vydrží. I když u nás je to každý den jinak. Ale díky mu za to.

Jani, já ho nechávám brečet i půl hodiny, ale to jsou stejný hysťáky jako byly v kočárku. To že vypije... No přicucne se napije se - to by bylo lepší vysvětlení a usne. Mě už to přišlo, že snad má v tý postýlce špendlíky, protože u mě v posteli vytuhnul během vteřiny a jen sem ho začala pokládat do postýlky, tak to začalo nanovo. Zkoušela sem to i po hodině spánku u mě. Tak snad je krize za námi. Ale nejásám... Jinak teplotu jídla zkouším na zápěstí - stejně sem tam testovala i mlíko. Zamíchám zeleninku a trošku si z tý lžičky dám na vnitřní stranu zápěstí - pokud necítím, že sem si tam něco dala, tak je teplota stejná jako teplota těla a tak mu to začnu dávat, jinak případně ohřeju nebo ochladím. Dávám jen skleničky - zatím, pak chci určitě vařit, takže s brokolicí ti neporadím. Je fakt, že jsem nad tím přemýšlela ještě před tím,než jsme začali dávat příkrmy a to byl jeden z důvodů proč sem zvolila skleničky, že jsem nevěděla, jak to prckovi připravit. Jo a po mrkvy měl stolici do červena a brokolici má už druhý den za sebou a je to pořád červené, tak nevim, taky sem čekala zelenou :slight_smile:.

Dary - sem taky zvědavá na tu vaší princeznu a na naušničky. Prosím tě, jak si to myslela s tím, že kdyby si měla ty zkušenosti které máš, že by si chtěla Nikolku o pár týdnů dřív? Je to v něčem lepší? S tím přetahováním... Na jedné kontrole se mu to pokusila přetáhnout dr. Teda jen malinko - řekla, že má čím čůrat, tak že dobrý. Takže to kontrolovala. Manžel se na to ptal v práci (jako na všechno :sweat_smile: ) a do roka se prý přetahovat nemusí, ale když ho myjeme, tak to jednou za čas v tý vodě zkusíme - jen lehce - co to jde. Tak si myslím, že v tý vodě byste to zkusit mohli - nebo to nech na něm, však on si s tím časem poradí sám :grinning: - to je vyjádření jednoho doktora.

Čáru přes břicho nemám, ale mám břicho - občas Samínovi říkám, že to si nechávám pro něj, aby se měl kam vrátit :grinning:
12. kvě 2009 v 07:18  • Odpověz
ahoj holky.
tak fotky jsou přidané, líp to vyfotit nešlo, ptž Nikolka mi pořád maká na foták a to ouško ne a ne ukázat :grinning:

A kde je kacka s výsledky testíku? :slight_smile: :grinning: :grinning: Čekááááááme!!!
12. kvě 2009 v 07:51  • Odpověz
Teda Dary, to je fešanda. Naušničky jsou krásný. Tak nevim, že bych do tý hodný holčičky přeci jen šla? Nikolka je křtěná? Já jen podle fotek co máš v albíčku. Černochy já můžu :grinning:

Jinak opravuji barvu kakánků :grinning:. Zrovna byla nálož a už se do zelena :grinning: - to to trvá než to projde :grinning:

Kačkoooo, tak jááák?

Jak vidíte, sem vyspinkaná do růžova :grinning:
12. kvě 2009 v 08:04  • Odpověz
autor
ahoj, tak jen v rychlosti, je mi pořád divně, ale spíš večer , jen na testu je jen / :slight_smile:
tak si bude muset Pepíno na sestřičku počkat a já si můžu dát panáčka :grinning: včera jsem naposledy nakojila :dizzy_face:
12. kvě 2009 v 08:27  • Odpověz
Dary: Jééé to je ale Nikolka s naučničkama kočka, a jak to máš krásně slaďěné s oblečením, jsou moc hezké, no úplně září.

Nejbe: Tedy celonoční spaní? Tedy to je šikulka, to si hnedka někam poznač, to u nás zatím prd, jí 2x za noc a jen jednou se mu omylem stalo, že jedno vynechal.NO, fakt 2 dny než to projde? To u nás byla první nálož s mrkvičkou hnedka druhý den po ránu, to Samíka ta brokolice nějak zabetonovala ne? :grinning:

Kacka: Tak to jsem si oddechla za tebe :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Jen si trošku odpočiň a pak s vervou do plození. Teď spíš přijít na to, z čeho tedy ty problémy máš, co slepák nebo žlučník? Na to jsi nikdy netrpěla? Už jsi definitivně přestala s kojem? Co na to Pepíno, nesápe se po prsu?
12. kvě 2009 v 08:40  • Odpověz
Ahoooj,
gratulace Samíkovi k dosažení půl roku :slight_smile: :slight_smile: Tak třeba se rozhodl oslavit to tím, že od teď bude spát celou noc, tak se to přece všude píše, že od půl roku by děti měly spát bez nočního krmení :grinning: Samík je chytrej kluk, že to pochopil, to Štěpula zatim nee :unamused:

A Kačce gratulace k jedné / :grinning: :grinning: Tak to si toho panáka dej hned, jako na oslavu :sweat_smile:

Dary naušničky jste vybrali moc pěkný a samozřejmě Nikolka je v nich krásně holčičí :dizzy_face: A s tím přetahováním mi říkala doktorka to samý co už psaly holky, že do roka s tím nemám nic dělat. A co pak, to jsem zatím neřešila.

Holky dáváte ještě ten kanavit?? Nemělo se to dávat jen do půl roku??

Jančo já to jídlo pro prcka ochurnávám a podle toho zjišťuju teplotu, nesmí to být horký a když to bude trochu studený, tak je mu to fuk. Štěpán měl pořádně oranžovou nálož až dnes a to včera měl mrkvový obídek už potřetí, zabarvovalo se mu to postupně :grinning: Ale on tu skleničku celou nesnědl ani napotřetí. Kabely, ovladače a TV stolek u nás taky vedou. Doufám, že to sklo u toho TV stolku je hodně odolný, ale vypadá to, že jo. A samozřejmě nemáme tušení, kde máme klíček od těch dvířek. Až bude chodit, tak by se hodil.

Megg jo, jo buď ráda, že Laura ještě nikde nelozí, tohle je o nervy, nemůžu si v klidu už dojít ani na záchod. Ještě, že z WC vidím do obýváku :grinning:
12. kvě 2009 v 08:41  • Odpověz
Nejbe: No jo, on má Samík dneska půl roku :grinning: :grinning: Gratulujeme!!! Tak to byl pro maminku dárek s tím nočním spaním :grinning: Jak by napsala Verb. v půl roce to už děti mají umět spát bez jídla celou noc, tak ti to Samík ukázal, že to umí, a uvídíš zda při tom zůstane a nebo se vrátí k normálnímu nočnímu režimu.
12. kvě 2009 v 08:44  • Odpověz
Nejbe: Jéé, koukám, že Katch mě s myšlenkou úplně předběhla :grinning: :grinning: já si tu čučím na papírek s narozeninami, pak mi trvá chvíli než to naklapu a mezi tím to napíše Katch, no to by člověk nevěřil, jak jsme propojené :grinning:
12. kvě 2009 v 08:46  • Odpověz
Kacka: Ještě k tomu Tomovu plazení. On se plazí, neleze. Plazení - zadek na zemi, přitahuje se o jednu ruku a posouvá se tak dopředu, lezení - je na čtyřech, aspoň já to takhle beru, na čtyři zatím vůbec nechodí, nohy pod sebe strká jen při obracení z břicha na záda, ruce při tom nikdy nemá natažené. Jak na to plazení přišel neporadím, jeden den to zkusil, druhý to uměl, u nás je takhle se vším, žádné postupné kroky :grinning: Zvládá to už všude, na plovoučce mu to jde nejrychleji.
12. kvě 2009 v 08:51  • Odpověz
Janča: :grinning: :grinning: tak to je dobrý, měly jsme stejný nápad :wink:
Tak Štěpula se zatim taky takhle plazí, lézt sice zkouší, ale zatim neleze. Ale na čtyři se dostane a my tomu říkáme, že péruje :grinning: Pohybuje se dopředu a dozadu, ale je na místě, prostě péruje :slight_smile:
12. kvě 2009 v 08:56  • Odpověz
Ahoj,
píšu rychle, než se vzbudí.

Katch, gratulace k včerejším narozeninám. Byl z nás nejmenší a teď všechny překvapuje, jak je to velký kus chlapa :wink: To péruje dost brzo. Na tom cvičení s miminkama tam byla jedna holčička a ta péruje až v sedmým měsíci. No je vidět, že Štěpánek se rpzhodl všechny předběhnout a to doslova :grinning:

Ještě k tomu bytu - nejsem úplně nadšená, že se budeme stehovat hned vedle našich, ale v případě mojí mámy je to úplně jedno. I kdybych se odstěhovala na severní pól, tak by byla schopná za námi každý den jezdit. Bydlíme hodinu od ní a stejěn ji musím krotit. Před měsícem se mi vnutila do poradny s Willem, pak shodou náhod tam se mnou byla ještě jednou, když měl ten průjem a včera už se automaticky ptala, jestli jde se mnou ve středu Míra, nebo ona. Tak jsem řekla, že Míra, ale i kdyby nešel, tak bych to řekla. Nevidím důvod, aby tam se mnou chodila. A to mě včera naštvala ještě tím, že zase malýmu říkala věci typu "máma je ťuk ťuk". Já vím, že je to legrace a nemyslí to vážně, ale mě to nepřijde vhodné. Děti nasajou všechno a nehodnotí. Už jsem jí to říkala, že mi to vadí, včera jsem jí vyhrožovala, že jí už Willíka nepůjčím, ale ona si myslela, že si dělám legraci. Tak jsem odešla do kuchyně a odmítla jsem se toho účastnit. Tak se urazila a za chvilku odešla. Tudíž je úplně jedno, kde budeme bydlet. Ona si nás nejde :unamused: Sorry za vylití srdce - začalo to nevinně a takhle jsem se rozepsala :grinning:

Janco, já budu vařit příkrmy a brokolici (jako všechno ostatní) bych vařila ve vodě a jen ty hlavičky. Ty "nožičky" nadýmají. Když to uvaříš v páře, tak to pak nemůžeš rozmixovat. A super, že je Tomík takovej jedlík. Však on na to přijde :wink: Správně, v půl roce by už měly děti spát celou noc bez jídla :grinning:

Nejbe, gratulace Samíkovi a krásné noci :slight_smile:

Dary, přetahování se nemá dělat. Jen u těch, kterým to jde samo. Prý se to může potrhat, pak to zaroste a potom to nepůjde vůbec a musel by na operaci. To se stalo klukovi mojí kamarádky a ta operace dost bolela. :sweat_smile: Nikolce to mooooc sluší :slight_smile:

KAcko, tak kde jsi. Chceme vědět, jak to dopadlo. Ale asi nedopadlo, jinak by jsi už hlásila :grinning: Gratuluju k oběma výsledkům. Ať tak, či tak, budeš spokojená :slight_smile:
12. kvě 2009 v 10:36  • Odpověz
Tak jsem vás dočetla
Kacko, tak jen jedna / ? :frowning2: :grinning: A co když není ještě ta dávka hormonů na takový hranici, aby se to ukázalo na testu? Tím, že nemáš menzes, tak se nemáš od čeho odpíchnout. Ale to jen straším, počkejte si do září :wink:

Will stále spí. Dneska byla blbá noc. Usnul v půl desátý a vzbudil se v půl šestý. My jsem ho automaticky přebalili a nakojili, i když on asi neměl hlad, jen se asi lekl, nebo se mu něco zdálo. No, pak usnul na hodinu a půl a zase kojení, pak pořádná nálož v plíně. A potom znova do postýlky a já jsem usnula. On teda musel taky, i když nechtěl :grinning: Pak mě několikrát vzbudilo jeho brumlání, ale zase to zalomil a spí doteď :fearful:
Dnes jdeme na prosek za kamarádkou. Už se těším, jsem jí dlouho neviděla. Má 13. měsíčního chlapečka, tak jsem zvědavá, jak pokročili :slight_smile:
12. kvě 2009 v 10:43  • Odpověz
Verb. Ty jsi v záplavě zpráv přehlídla, že Kačka už tu psala, že NIC :grinning:

S tou mámou se Ti nedivim, že už Ti leze na nervy. My se vídáme tak průměrně jednou týdně, občas na Štěpánka zašišlá, tak to se mi nelíbí, ale zatím jsem to přešla bez poznámky, páč jsem si toho všimla asi jen dvakrát. Ale někdy jí mám taky za ten celý den dost, ale spíš jsem ráda, že mi pomáhá :slight_smile: Vidim u známých, že třeba jejich rodiče nemají o vnoučata žádný zájem a to mi přijde strašně smutný :frowning2: Tak to ber tak, že babičky si ty vnoučátka užívají úplně jinak než svoje vlastní děti, protože je vidí jen občas a vlastně jsou tu proto, aby je rozmazlovaly, jednou za čas to neuškodí. A s mamkou si dohodni třeba taky jen ten jeden den v týdnu, kdy k Vám bude pravidelně chodit, ať jí tam pak nemáš 5x týdně až budete bydlet "za rohem" :wink:
12. kvě 2009 v 10:46  • Odpověz
Tak vidím, že už jsi tu zprávu od Kačky našla i beze mě :grinning: :grinning:
12. kvě 2009 v 10:48  • Odpověz
Katch, jj našla :grinning:
Jednou týdně? To by máma nepřežila. Ona ho vídá tak 2-3x týdně a i to jí přijde málo. Na začátku jsem jí nastavila, že max. 3x týdně a zatím se to drží. Jasně, že je hezký, že má zájem. Tchýně třeba nemá zájem vůbec :frowning2:
Ten Will stále spí :confused:
12. kvě 2009 v 11:22  • Odpověz
Ahojte, laura zaspala tak som vás mohla dočítať.
Nejbe:gratulujem Samíkovi k 6mesiačikom, aj k prvej prespanej noci.My sme dnes ťahali zase od 20.00do 8.00 :confused:
Verb: chúdatko, ja mám takú svokru :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Janca: tú brokolicu som normálne uvarila vo vode aj so zemiakmi a ked to bolo makké, tak som tam nechala len trocha tej vody a rozmixovala to.
Baby vy kupujete na zarábanie mlieka dojčenskú vodu? lebo ja už nekupujem, ževraj od pol roka sa može dávať z vodovodu smaozrejme prevarená.
K tomu chodítku, nenechávam ju tam samozrejme dlho, ale ked sa už nudí tak ju tam na chvílu šupnem.
Kacka2: možno ti je aj zle z toho, že končíš s dojčením, aj mne je poslednú dobu nejak divne a myslím že sú to hormony, tiež už nekojím 4dni.
12. kvě 2009 v 11:24  • Odpověz
verb: aspon si oddýchneš ked spí.
12. kvě 2009 v 11:25  • Odpověz
Laura najnovšie spí doobeda pol hodinu a poobede pol hodinu :astonished:
12. kvě 2009 v 11:27  • Odpověz
Dary : náušničky sú moc pekné :grinning:
12. kvě 2009 v 11:28  • Odpověz
Meggie, ona to s tou mámou není tak strašný. Jinak strašně moc pomáhá, dá se s ní mluvit o všem, ale co se týče malýho, tak je to boj. Někdy mám pocit, jako bych já byla nějaká teta a Will byl její dítě. Je na něj strašně fixovaná :confounded: Jsem zvědavá, jak dlouho vydrží uražená :grinning:

Taky jsem slyšela, že od půl roka se nemusí používat převařená kojenecká a stačí jen kojenecká, nebo převařená z vodovodu. Ale já jsem už na Willovi testla i vodovodní vodu bez převaření (teda projetou "čističkou" - mám konvici na čištění vody z vodovodu). A nic se mu nestalo. Bylo to včera, protože pásl na břiše a jak jsem ho obrátila, tak se začal dusit (se mu vrátilo mlíko) a musela jsem ho bouchat po zádech. Hodně toho vyblil a potom jsem ho musela nechat v lehátku z kopce a aby ho nepálila žáha, tak jsem mu dala na lžičce vodu na zapití. Kdy tohle dušení skončí, ptám se já??!! :frowning2:
12. kvě 2009 v 11:32  • Odpověz
verb: aj ja som to zažila, ked mala Laura 2 mesiace, vtedy som myslela že sa nám zadusí a že je už koniec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Niekde som počula že to trvá do 8 mesiacov.
12. kvě 2009 v 11:36  • Odpověz
Svokra ked k nám príde, tiež mi malú zoberie a nedá. :sweat_smile: a zoberie ju do kočíka a ujde mi s nou von, ani sa nespýta že kedy má jesť...
12. kvě 2009 v 11:38  • Odpověz
Včera jej svokra dávala jesť a malá sa dusila, tak som ju nechala, ale dlho jej trvalo kým malú rozdýchala, tak som bežala k nej ale Laura sa akurát nadýchla...
Som zvedavá kedy sa Laura zobudí už spí 36minút...
12. kvě 2009 v 11:40  • Odpověz
teda vy dnes zase jedete, vůbec nestíhám :wink:
děkujeme za pochvalu náušniček, nemůžu se na ni vynadívat :dizzy_face:

Holky, co provokujete s tím nočním spánkem? :angry: Já jsem dnes vstávala každou hodinu :angry: :angry: :angry: Nevím, co se dělo, jestli ji bolely ty ouška, nebo to budou zuby, nebo jako COOOO? Takže jsem dnes jak praštěná. Ale když píšete, že od půl roku to přespí, tak já ten jeden den ještě vydržím :grinning: :grinning: :grinning: Dnes si přes den odstříkávám mlíko po kojení a večer ji z toho zkusím udělat kašu, jestli to aspon trochu pomůže.....Taky jsme ode dneška najeli na dopolední svačinku, dala jsem ji banan, tak snědla tak 1/4 a zbytek zdlábl Honzík. On u ní vždycky přešlapuje jak mlsnej pes :grinning:

nejbe - všechno nejlepší Samíkovi k jeho polovičním narozeninám :slight_smile: A jak jsi to udělala, že ti vydržel spát celou noc? To jsi ho nakojila nebo jsi mu dala kaši?
S těma dětima jsem to myslela tak, že kdo si chce pořídit děti brzo po sobě, aby si spolu vyhráli a tak, tak je asi fakt lepší, že čím dřív, tím líp. Záhul je to stejnej, jenže než Nikolka ještě trochu povyroste, tak z Honzíka už bude velkej kluk. Oni jsou ze sebe vydření už teď, ale bohužel Nikolka ještě není mobilní :grinning: :grinning:
Jo, jo, Nikolka je pokřtěná. Farář nám na tom křtu dokonce i bubnoval, takže fakt rarita..... :grinning:

Katch - kanavit se dává jen do 6m, takže já jsem dnes dala taky naposled a dál už dávám jen vigantol.

verb - tak snad bude s mámou domluva a pochopí, že každý den tě "otravovat" není zrovna ideální :wink: Mně stačí, když mi mamka často volá, samozřejmě kvůli něčemu "důležitýmu" a vždycky začne větou: tak co děláte? :angry: :grinning: Co asi můžu dělat se dvěma dětima :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže vždycky odpovím: Hrajeme si.... :grinning: No rozhovor na úrovni.....

megg - já jsem u Honzíka používala kojeneckou vodu do 1 roku a u Nikolky to udělám taky tak. V 6m. mi to přijde brzo :wink:

jancaroul - u nastřelování se samozřejmě brečelo, ale ani ne tak kvůli bolesti, jako že jsme ji drželi hlavičku. Ale jak jsem psala, ona to tam prořvala celý, i když ji nikdo nic nedělal. Takže to doktorka vzala celkem rychlovkou, byli jsme tam asi tak 5min :sweat_smile:
12. kvě 2009 ve 12:07  • Odpověz
autor
teda já jen zíram, jak se to tu plní :slight_smile:
taky dodatečně přeju klukům k půl roku, to už jsou opravdu takový malý narozeniny :dizzy_face:

meggie tak to mě nenapadlo spojovat ty nevolnosti s nekojením, ale je to možný, určitě se zase mění hladina hormonů, tak týden dva počkam a uvidim. taky si asi žaludek zase zvyká na normální jídlo, dneska jsem měla po dlouhý době pizzu :slight_smile:
taky se chci objednat na gyndu, stejně už to bude půl rok a ať mě radši vyšetří, ať mam klidnou hlavu.

No a holky co zase náš slibovaný sraz??? Aby jsme to do tý dovolený ještě stihli :slight_smile: Však se to blíží...

Pepča nějak dlouho spí, teda rozhodně ne tak jako Will protože to je spavec absolutní, ale už jsem zase zrala co jsem měla, vyplela cibuli a mrkev a ještě teď píšu.

Docela by mě zajímalo, jak je to s tim UM, na krabici píšou, že by měl jíst 4xdenně UM a to 250ml a jednou zeleninu. Což je litr mlíka :astonished: Pepíno teda vůbec nejí takovou dávku, zase se vrátil ke svým stovkám, ale celkově dá tak 750ml jak psala Katch, tak nevim, jestli mu můžu dávat ještě víc? Občas je takovej nevrlej, ale to by pak jed pořád :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zajímavý je, že když jsme někde jinde, něco se děje, tak to vydrží a pak se nadlábne a těch 150 dá. někdy mi přijde že se doma nudí a tak jí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky co nekojíte, jak to děláte? Jedi vám fakt jen 5x denně a takový množství ?
12. kvě 2009 v 15:42  • Odpověz
Děkujeme všem za přáníčka. Dneska sem nakoupila Samínkovi spoustu dárků, tak snad bude zase hezky spinkat :slight_smile:. Byli jsme na kontrole a měří 66,5 cm a váží 7030g, takže jsme úplně největší trpaslíci :grinning:.

Dary, já mu kaše vůbec nedávám. Takže sem ho normálně nakojila a šel spát. Klasika jako každý den. Nevim co se mu stalo. Ale pamatuju si, že už dřív, když mu byli tak 2-3 měsíce, tak spal jeden čas celou noc - ale to bylo od 20 do 8. Ale fakt to trvalo jen cca týden. Sem si všimla, že pak má ráno dost tmavou moč (protože si při přebalování počůral bílé bodýčko), tak sem se o tom bavila s manželem a ten se zase zeptal :stuck_out_tongue_closed_eyes: a jeden dr říkal, že je moc malej na to aby spal celou noc a že ho mám budit. No já byla ráda že spí a manža, že ho musim budit - u nás skoro rozvod, ať si ho budí sám a nakonec se začal budit sám.
Dopředu gratuluju Nikolce k půlročku :slight_smile:. Já jdu hned ráno ke kadeřníkovi na ala Kačka :grinning:, pak snad zajdeme koupit tu postýlku, tak nevím jak se na net dostanu.

Joo a Samíno dostal od dr nějaký prášky na zuby :astonished: - vy nikdo?
12. kvě 2009 ve 21:41  • Odpověz
Ahojky, tak u nás včera celomručící den, už jsem ho večer měla plné zuby. Jen co se probral, tak mručel, po jídle vydržel tak 10 minut v pohodě a začal na novo, snad jediná doba, kdy kromě chvil po jídle nemručel, byla při plácání do televizního stolku a při megakravinách s mamčou, ale už fakt nevím, co vymýšlet. Krmení včera taky nic moc (snědl tak max. 10 lžiček a pak to začal plivat), buď mu nejela tak brokolice (ale stejné ksichtíky házel i při prvním ochutnání mrkve, nebo jsem ho rozčílila tím, že jsem mu utírala pusu, abychom to zase neměli všude, je fakt, že dítko bylo čisté, ale ne moc najedené, radovala jsem se aspoň z toho, že se mi podařilo zachránit čisté bodíčko, tak se při dokoju pokadil a samo i na bodíčko :sweat_smile: Venku klasika, už mě to přestává opravdu bavit.

Nejbe: Jéé, to je ale malej skřítek, přitom mě na těch fotkách přijde docela velikej, ale neboj, on to dožene a nebo zůstane krásný a menší, vždyť každá z nás nemůže mít doma potom 2 metrového dlouhána. :grinning: Na zuby jsme nic nedostali, ale asi to bude i tím, že žádné nemáme :grinning: Ale někde jsem četla, že dostávají něco jako prevenci zubního kazu. Nezapomeň se nám pak vyfotit, ať vidíme další kočku :wink:

Dary: Gratulace k 6 měsícům! No, dárek už Nikolka dostala - náučničky, takže máte vyřešeno. S tím vašim nočním vstáváním, to by mě fakt šlehlo, jak jsi pak schopná celý den fungovat? Tedy 5 minut ordinaci i s nastřelením náušniček to jste rychlíci, to já Tomču za tu dobu tak vysvleču :grinning:

Kacka: U nás se teď taky víc chrupká, hlavně dopo, to je spáč, nestačím zírat. Srazík, no příští týden je nás dost nabitý, 3x doktor - jednou já a 2x Tomča, tak do ten další? Tam zatím nic nemáme. A kdepak to tentokrát spácháme?

Katch: Kanavit jsem taky naposledy dala přesně v 6. měsících, teď už jen Vigantol. Tak celou skleničku bychom nesnědli vůbec, včera jsem to schválně převažovala a při největším hladu snědl tak třetinu té skleničky. NO, to není moc, snad se to bude zlepšovat. Jídlo na svou pusu zkoušet nemůžu, manža říká, že jí mám plechovou, sním i hodně horké věci a nic to se mnou nedělá :grinning: Ale zkoušela jsem včera radu Nejbe a když jsem si pusou myslela, že už dobré, tak na ruce to ještě pálilo, tak jsem čekala, ale to už se mi zdá, že to prcek jí fakt studené. Tak nálož tedy máme do té barvy už většinou ten den, už i včera večer se mi to zdálo lehce do zelena, to asi doputovala brokolice, to ti vaši kluci mají nějaká delší střeva a nebo Tom rychlé spalování po mamče. :slight_smile: Tedy vy péráci, já ti říkám ten ti do týdne poleze. NO to se máš na co těšit. Je to opravdu šikulka.

Megg: To dá teď Laura opravdu jen 2 půl hodiny, zkus jí dát častěji, já jsem teď přišla na to, že jeho současné ranní mručení neznamenalo, že se nudí, ale že chce spát, no ale že mi to asi 2 měcíce trvalo :wink: Říkala jsem si, že po noci musí být vyspalý a on takhle ještě dospává. Vodu na vaření používám normální, ale nevím, na čajíky bych ze začátku asi dávala kojeneckou a nebo normální stolní, na které je napsáno, že je vhodná i pro připravu kojenecké stravy (Toma, Dobrá voda). Jinak jsem vařila ve vodě, pak zcedila rozmixovala a dala zase do tvořítek na led, tu porci co ten den jedl jsem ředila vodou, ta brokolice je snad ještě hustčí než ta mrkev.

Verb: Tedy to je mazec, to ti mamka fakt chodí takhle často? Tak to u nás je to tak 1x za 1-2 týdny. Teď jsme si z legrace říkali, že se bude prodávat byt pod námi, jestli se nechtějí přistěhovat, že takhle to mají přes celou Prahu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nechci strašit, ale aby to po tom přestěhování nebylo ještě horší, může číhat, kdy jedete na prochajdu, bude chtít dítko venčit sama, no uvidíš, jak si to nastavíte. Moc dlouho uražená nevydrží, věř mi :grinning: Jak píše Katch, ony ty babičky jsou opravdu na to rozmazlování, s tím se nedá nic dělat, vždyť se konečně dočkali prvního vnoučete, člověk musí občas zkousnout zuby a mlčet. Já to mám u našich v pohodě, ty nějak najeli na to, co povím, ale u manžových mi občas něco lehce vadí, ale zatím mlčím. Fíha další dušení? No koukám, že už jsi to zvládla s větším klidem, snad to brzy přejde. U nás tedy ne dušení, ale už 2x za cca týden blindil nosem! NO taky nářez, asi toho bylo hodně, tak to vylitlo všemi dostupnými dírkami. tak v kolik se chrupkalík vzbudil? To měl fakt spací nářez!
13. kvě 2009 v 08:34  • Odpověz
Ahojky, jen v rychlosti. Jdeme za chvilku do poradny.

Vše nejlepší Nikolce :slight_smile:

odpo nebo večer napíšu míry :wink:
13. kvě 2009 v 11:15  • Odpověz
ahojky,

taky přeju vše nej, nej Nikolce k půl roku :slight_smile: :wink:

Já používám kojeneckou vodu a převařuju jí, myslim, že ještě nějakou dobu to takhle budu dělat. Ale já jí používám na mlíko (nutrilon) a na čaj nebo šťávičky. zatim jsem vařila jen brambory pro Štěpánka a to jsem na to teda úplně zapomněla a vařila jsem je v normální vodě. A nic se samozřejmě nestalo :slight_smile:

Kačko Štěpánovi dělám teď už 180ml Nutrilonu, ale vypije to tak jednou až dvakrát za den, jinak vždycky něco nechá. A dávám mu cca 6x za 24 hodin. Takže podle tý tabulky taky nejedeme, ale tak byla bych radši kdyby jedl jen 5x denně. Až nahradíme to polední krmení úplně příkrmem, tak se vlastně ta jedna flaška zruší :wink:

Jančo tak Štěpán měl včera poprvé květák a dnešní nálož teda taky byla zelená :grinning: Já mu dávám první den jen 4-5 lžiček a pak přidávám, ale on o to zase tolik nestojí. myslim, že se těší vždycky na to mlíko :grinning: Jinak plechovou hubu já teda nemám, mě naopak horký jídlo i pití vadí, takže já to můžu testovat na sobě v pohodě, ale Ty to opravdu raději nedělej :wink: :grinning:

Nejbe teda Samík fakt na fotkách vůbec nevypadá jako trpaslík :wink: Míry má náhodou pěkný.

Verb. tak jsem na Vás zvědavá kolik nahlásíš Ty :grinning:

Megg. tak to je hrůza, že Ti spí Laura jen takhle málo přes den, to bych neudělala už vůbec nic :unamused: U nás to chvíli taky byla bída, ale naštěstí se to zase zlepšilo. Ale nebudu ho tady radši chválit nebo se mi to opět vymstí :grinning:

Musim jít, budeme papat a potom razíme na procházku a na poštu.
13. kvě 2009 v 11:28  • Odpověz
Ahojte všetko naj naj Nikolke :grinning:
Mne Laura vypije 120ml, niekedy 150ml 4-krát za den, tiež nejdeme podla tabuliek a dávam jej ešte aj čaj, tak 100ml denne.
Už sa zobudila...želám pekný deň :sunglasses:
13. kvě 2009 v 11:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.