• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
ahoj holky

Nikolka děkuje za gratulace.... :slight_smile:

tak jsem včera večer udělala trochu rýžové kaše z MM a ještě jsem ji dokojila, no a hádejte, jaká byla noc...? Strašná, jako vždy!!! :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zase se budila po 1-2hod. A ráno jsme vstávali v 4:45. Tak nevím, jestli ty děti jsou normální :astonished: Dnes jdu spát večer s dětima, ptž jsem úplně mrtvá :pensive:

nejbe - malej má pěkný míry :slight_smile: Tady s těma osmikilovejma dlouhánama to nemůžeš srovnávat :grinning: V Praze ty děti asi rostou rychleji :grinning: :grinning: :grinning: A jaká byla noc, zase jste ji pěkně prospali?

vzbudilo se dítě, tak já zase běžím....
13. kvě 2009 ve 12:59  • Odpověz
Ahojte
u nás je dnes celkom pekne a Laura teraz ťahá svoju druhú polhodinku, čakám kým sa vyspí a pojdeme von.
Ved čo by som s ňou do 20.00 robila doma. Uvarila som jej zasa brokolicu so zemiakmi a zase spapala polovičku a druhú bude mať na zajtra. Najbilžšie jej uvarím kuracie prsia so zemiakmi.
Dnes bola Laura hore o 04.00 a do 05.00 sa prehadzovala v postielke a o 5.30 som jej dala mliečko a zaspala a o 8.00 vstala.
Dary: ja ťa obdivujem s tým vstávaním v noci...
:confused:
13. kvě 2009 v 15:02  • Odpověz
Zapomněla jsem se vyjádřit k tomu srazíku, takže ten týden, co psala Janča, tak můžu jen po, út, st. Protože ve čtvrtek 28.5. máme dvakrát očkování a v pátek už něco mám. A kde to teda bude?? Zase někde venku, ne?

Dary z toho spaní nebo spíš nespaní Nikolky by mě už asi ranila mrtvice. Ty jo, mě se Štěpánek budil po 1 a půl až 2h když jsem měla málo mlíka a to jsem byla už na prášky :frowning2:

napíšu jindy, musim běžet, normálně se mi tu najednou úplně nešťastně rozplakal štěpula...
13. kvě 2009 v 15:17  • Odpověz
Tak Will konečně usnul a já mám chvilku :slight_smile:

Hlásím míry - stále 71 cm (ale zdá se mi, že to nějak blbě měří :frowning2: ) a 8300 g. Tak jsme pokoříli osmikilovou hranici :grinning:
Byl ve výborné náladě, i když byl bez dopoledního spánku. Pořád se smál ("cha cha" - to je jeho novinka), až se doktorka dost divila, že takový pohodový a vysmátý dítě ještě neviděla :grinning: Po píchanci zabrečel, ale v náruči se hned zklidnil a za chvilku zase to jeho "cha cha". Máme hexu za sebou a hned jsem se objednala na synflorix (prý je lepší než prevenar, má v sobě 10 typů), tak jdeme na začátku července. A jinak mi řekla, že pokud chci, tak můžu začít od června s příkrmama. Dávat pozor na skleničky - Hipp prý některý ty skleničky solí, což je špatně. Ale první lžička od Hamé je prý dobrá. Já ale stejně asi budu hlavně vařit. Jo a info pro Jancu - není třeba bio. Stačí, aby to byla pěkná, čerstvá zelenina, neplesnivá :wink:
Už se těším :dizzy_face: I když teď je to pohoda. Vytáhnu prso a je najezenej. A potom budu muset něco tvořit a vařit a jenom pro něho. Já takový blafy nepozřu :grinning: Vařená mrkev - fůůůůj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale asi jídla s masem budu kupovat. Já nevim, jestli to má každej, ale já co koupím za maso, tak smrdí a je slizký :confounded: Už jsme vyrazili i do makra, že tam to bude čerstvý a prdlajs. Byli jsme v makru v průhonicích a už na pohled to bylo otřesný. Asi příště zkusíme černý most, tam jsem koupila vždycky dobrý. No a včera jsem v tescu koupila krůtí šunku a hádejte - no jasně, smrděla. Míra to nepozná a jemu to přišlo ok, tak jsem mu jí dala a zbytek vyhodila :angry:

Will se konečně začal více točit sám na bříško. Pořád se mu nechtělo a neměl zájem a konečně se začal pravidelně přetáčet. Ale na záda to ještě neumí. Teda zatím se mu to podařilo jen 2x, ale to byl podle mě jen omyl. On je takový lenoch po mamince :grinning:

Ad sraz - po, út, st (25.-27.5.) mám volno, takže můžu. A kdepak tentokrát? My dojedem kamkoliv :slight_smile:

Dary, opravdu tě obdivuju. Já bych tohle nezvládla. Vstávat takhle brzo a ještě nevyspaná :frowning2: Asi máš dost akční děti. A to opravdu zase po probuzení neusnou? A vyžadujou pozornost?

Janco, jo mamka je u mě dost často. A když není u mě, tak aspoň volá :sweat_smile: Občas už jsem z toho na prášky. A tohle bylo vždycky a zhoršilo se to po úmrtí bráchy. Ona je na mně a teď už i na Willovi šíleně fixovaná. Ale uražená je stále. Dneska jsem prokázala dobrou vůli a napsala jí, jak bylo u doktorky a kolik měří a váží a ona jen odepsala, že mu přeje, ať je po píchanci v pořádku a že ho blbě změřili. A to vše. Normálně vy volala a kecala by o tom aspoň půl hodinu. Ale mně je báječně, že mám volno jen pro sebe a nikdo "neotravuje" :slight_smile: No a s tím bydlením vedle ní - budu muset být tvrdší. Asi zavedu 2x týdně s tím, že jednou z toho ji pošlu s ním samotnou. Ale uvidím, nějak to dopadne. Ty to máš dobrý, že jezdí tví rodiče tak málo.
Tomáškovi to leze i nosem? To se naštěstí Willovi ještě nestalo. No já si začínám na to jeho dušení zvykat a za chvilku už mě to ani nevyvede z míry. A jak Tom zvládá příkrmy - blinká po nich? Nebo v něm zůstavají?

Musim manžu pustit k pc. tak zatim papa

Jo a zaregistrovala jsem se na stránkách Hami (díky Janco) a na stránkách Nestle a Hipp :grinning: Ale jen Hami dají vzorek. Teda do Nestle si můžu zavolat a pošlou vzorek mlíka Beba 2, ale to já nepotřebuju. Ale kdybyste některá chtěla, tak na http://www.kojeneckavyziva.cz/ je někde telefon 800.... a tam je možný si o to říct.
13. kvě 2009 v 16:37  • Odpověz
autor
pěkný den :slight_smile:
konečně mam trochu času si počíst a napsat co je novýho. Dneska doveze bratr na avii dřevo, tak jsem radši vstala brzo, protože on je schopnej přijet v sedm a divit se že ještě spíme :dizzy_face: Pepína jsem nakonec ještě ukecala a spí :slight_smile:

Ten týden 25.-28. můžu kdykoli, jen už budeme chodit plavat někdy ale to kdyžtak přehodíme. Nakonec jsme vyhlídli bazén v Radotíně, pro děti tam není nic, jen se chceme zeptat, jestli může dovnitř ale ne do bazenu, tak že bysme se střídali v hlídání a plavání. Jen teda nevim jak se třeba pořídim osprchovat :astonished: No hned potom pojedem domů, tak se asi jen oblíknu a je to. Už se strašně těšim, protože já plavání miluju :slight_smile:

Dary tak ty máš teda galeje. Ta kaše je na noc dost těžká, tak já to dělam tak, že mu jí dam kolem šestý a když jde spát, tak se jen dopije mlíkem. Nejdřív mu to taky dělalo trochu problém, budil se a bolelo ho břicho, ale teď už je to dobrý. Možná jen potřebuje si na to zvyknout to trávit. Ale tohle vstávání by mě porazilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

My jsme konečně zrušili kolíbku a Pepíno spí u mě v postýlce a dole už máme jen tu ohrádku a spí v kočárku nebo na zemi v ohrádce. Zatim má jen tři strany, tak je to dobrý :slight_smile: A když prší tak vtáhnu kočár na chodbu a spí tam u otevřenýho okna :slight_smile:

Tak WIll je teda první osmikiláč :grinning: No já myslim že my jsme taky, ale zatim utajený, provalí se to příští týden, to máme kontrolu. A taky poslední Prevenar, ble :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to měření je teda podivný, ale já to taky neřešim, když vidim jak mu tak natočej hlavu a s pokrčenou nohou to odečte :confused:
S tou mamkou je to dobrý ale chápu že takhle už je toho moc. Mě nikdo nepomůže, když sem rodiče přijedou, tak spíš ještě něco peču, nebo vařim čaj a mam spíš víc práce :unamused: Občas by se to opravdu hodilo, jenže Pepovi rodiče jsou šíleně daleko a jeho maminka ta by ho extra rozmazlila a moje mamka ta by mu zase pořád dávala ponoštičky a dávala ho spát :slight_smile: Ale jinak dobrý, jak jsme teď byli u nich na chatě, tak bych ho tam klidně nechala :slight_smile: Budem to muset zkoušet, ať se ho pak můžem na chvíli zbavit. v létě prý nebude mít tolik práce, tak možná bude jezdit i v týdnu :slight_smile: Ale třikrát za týden :sweat_smile: To by mě asi kleplo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já bych jí to řekla na rovinu, dvakrát a dost :wink:
A příkrmy jsou fakt dobrý, mě to pořád baví, sice mu někdy trochu trvá a dělá u toho kraviny, ale já si u toho čtu, tak ho necham dělat si co chce a on si to brzo rozmyslí, když má hlad :wink: Včera mi do tý lžičky kejchnul a tak jsme měli zeleninu všude :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ještě se tomu smál ...
Já pořád dávám ze skleničky, už takhle vařim večeři a ještě sobě oběd a Pepovi to samý do práce, takže dvě jídla denně. to bych byla pořád jen v kuchyni :stuck_out_tongue_closed_eyes: To jsme radši venku na zahradě :slight_smile: Teď vydrží v kočáře dýl, dám ho tam na břicho a otevřu kočár a ryju zahradu a on se spokojeně kouká jak mamka maká :grinning: No prostě chlap :grinning: Když se po hodině unaví, tak ho otočim, dam mu čaj a usne :slight_smile:

Jo a na stránkách Hami už jsem zaregistrovaná taky :slight_smile: Nemáte náhodou někdo tip, jak sehnat ty příkrmy někde levnějc? Třeba jako Nutrilon v Polsku, tak něco takovýho.

A už je vzhůru..
14. kvě 2009 v 08:15  • Odpověz
Ahojky, tak včera se u brokolice zase kroutil, až mi chtěl vystoupit ze židličky, takže dneska jí zkusím dát ze skleničky, zda je to bojkot brokolice jako takové a nebo jen mámina domácího výrobku :grinning: Něco sní (nálože jsou brokolicové), ale mrkve tedy snědl podstatně více, takže zkusím změnit strategii a uvidíme, co nastane. No, a včera mi pak nechtěl ani moc to mlíko, ale dřív se na odpo kojení nehlásil, tak nevím, možná neměl hlad.

Katch: Tak vy už dáváte i čajík a šťávičky? Já už také přemýšlím o tom, že zakoupím lahvičku a dostane buď čajík nebo vodu, myslím, že občas už je docela teplo, jak jsem i psala Tom se i více potí, takže si myslím, že občas potřebuje i jen pít a ne jíst, ten náš žroutík si totiž jen necucne, ale normálně by jedl, takže prsem to moc nevyřeším. Předevčírm jsme mu to zkoušli dát na lžičce a pusinku krásně otevíral, takhle pěkně mi to tedy u jídla nedělá :grinning: Už mám i vybranou lahvičku, jen bych jí ještě chtěla vidět v reálu, takže doufám, že mi to vyjde v pondělí po kontrole kyčlí. Zatím nevím, zda nasadit savičku nebo pítko, takže jsem si našla lahvičku, co má obojí http://www.aaakocarky.cz/Product.aspx?id=2652 Ad srazík, já raději út nebo st, v pondělí bych se možná stavila za kolegyněmi v práci, mají ten den zavřeno, tak bych je nerušila od práce, a už mě zase lanaří, že jsem se dlouho neukázala.

Megg: Tedy Laura ta má ale baštu :slight_smile: a podle nových foteček je vidět, že jí moc chutná, pěkně se holka zakulacuje :grinning: S tím spaním, také u nás bylo takové období, ale teď jak se asi víc hýbe, tak je rychleji unavený a hlavně spí déle než tu půlhodinku.

Dary: Koukám, že ani kaše nezabrala :unamused: Tedy opravdu tě lituju, já už bych byla chodící mrtvola. S tím jejich spánkem a jídlem je to fakt divný, Tomča se dneska vzbudil v noci asi po 2,5 hodinách, začal kňourat já nereagovala, kňoural necelýchi 5 minut, a pak zase usnul a probudil se až zase za 2 hodiny, tak to už dostal, jestli to Nikolka taky jenom nezkouší. Koukám, že tady se někdo s mírami vymlouvá na destinaci? No, to tedy nevím, to by se muselo vypátrat, jestli ovzduší a místo bydliště ovlivňuje hmostnost a délku dítěte :grinning: :grinning:

Verb: Tedy to je ale kus chlapa, tedy ty jsi snad profesionální kojná :grinning: :grinning: Jedete jak draci. A těch 71 cm se ti zdá málo, myslíš, že za těch 14 dní o něco povyrostl? Ad synflorix, náš doktor také říkal, že je tam víc typů, ale měl obavy z toho, že je to nevyzkoušené, a moje kočárkovací kamarádka říkala, že na podzim by měl dorazit vylepšený prevenar snad na 12 typů, ale tak dlouho se mi čekat nechtělo. To jsi mě uklidnila, že nemusím dávat bio, s čerstvou a kvalitní zeleninou je to jasnačka. Jinak souhlasím, ty jejich blafy jsou nepoživatelné, nejspíš tím, že to není osolené. Já tedy maso taky nerada nakupuju, ale docela jsem spokojená s Globusem, ale i v tom Makru na ČM jsme párkrát byli a taky dobrý. No vidíš, jaký je to točící šikulka, jen počkej za chvíli přijde i na ty záda. Aha, tak lehké objasnění toho, proč na tobě mamča tak visí, to musí být hrozný přijít o dítě. A ještě k blindění - po těch zeleninových příkrmech a pak dopití mlékem mi zatím neblinkal ani jednou, po ostatních kojech občas ublinkne, ale i tak podstatné zlepšení, teď si občas značkuje cestu, když leze po tom břiše, je to takové čunčo, že mu to vůbec nevadí a klidně to rozmatlá.

Kacka: Bazén - no dojdeš se osprchovat, manža bude na břehu s Pepínem a už oblečená se pro něj vrátíš ne? A pak se dosprchuje manža a tradá domů. Tedy já koukám jak blázen na to vaše krmení, ty si u toho zvládáš i číst? To myslíš, u lahvičky a nebo zeleniny? Já doufám,že u lahvičky, to bych ještě pochopila, ale u zeleniny to já mám co dělat, abych ho ukrotila. Vám snad prcci jedí způsobně, u nás to je sápání na lžičku, vyplivování ven, kopání nohama atd. S tím vařením jsi mě tedy taky dostala, dvě jídla denně, tedy to jsi kuchtička, já to dělám přesně naopak, vařím jednou denně a je to na dva dny. Takže 2 dny po sobě vařím a pak mám 2 dny pohodu. On musí manža mít 2 jídla denně teplá? Vařila abych jen jednou, on si to vezme do práce, ty na oběd a večeře studená. Další pro mě šok - Pepčova hodina na bříšku v kočáře - tak to u nás by byl tak řev a ne hodinové koukání, takhle dlouho mi tedy na břichu nevydrží, na dece tak max. 15-20 minut, pak se kulí a nebo plazí sem a tam. Za kolik ten Nutrilon kupuješ? A jen Nutrilon? Zkoušela jsi projet net i s dovozem domů? Ten Dr. Max má Nutrilon 2 - 800 g za 315 Kč, objednávka nad 1500 je bez poštovného.
14. kvě 2009 v 08:50  • Odpověz
autor
Tak jen v rychlosti, Pepča si zase hraje a Janco opravdu vydrží hodinu na bříšku, taky to nechápu, protože u toho pořád zvedá ten zadek a nohy, teď už rovnou ne na kolena, ale na chodidla :astonished: A pak hrozně dýchá jak je znavenej a uhnanej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nutrilon se dá objednat na MMB od paní z Ostravy, která jezdí do Polska a nakupuje Bebilon. Já zatím dávám bebu Sensitive a Pepíno je spokojenej a kadí v pohodě, jen tlačí, zrudne a je to jasný :slight_smile:
Pak chci právě dávat ten Nutrilon Comfort. Obyč Nutrilon se sežene od tý paní za 260Kč bez poštovnýho.
Jo a čaje dávám taky, obyč heřmánek, ten taky trochu změkčuje stolici, vypije tak 100-150ml za den. A obča když dávám mrkev s brambory, tak mu dam švestkovou šťávu a ta mu kupodivu chutná i když je sladká. A za týden začneme dávat i maso :slight_smile:

Jo s bazénem jsi to vyřešila, dik :slight_smile:
14. kvě 2009 v 09:09  • Odpověz
Nazdáár,
tak já čekám až nám dorazí babička. Odpoledne jedeme do Ikea, mám tam vyhlídnutý sposty naprosto nutných věcí, co bych chtěla koupit. Například ten bryndák co se oblíká, takže má i ruce :grinning: To teda potřebujeme, protože u nás je to jako u Janči, že Štěpula u jídla dělá psí kusy a má to pak všude. I když já ho dost hlídám a průběžně utírám, ono pokud se to vypere, tak je mi to fuk, ale mrkev jsem teda na 60° nevyprala :unamused:

Verb. tak osmičku mi doufám nepokoříme a to jdeme na kontrolu až asi 10 dní před sedmým měsícem. A jste dlouháni i tak, tak nezoufej, že Will případně nic nepovyrostl :grinning:
Maso kupujeme u řezníka, máme tu v okolí dvě vyzkoušený a osvědčený řeznictví. V marketech maso skoro vůbec nekupujeme a když už, tak jen kuřecí nebo ryby. JO a slyšela jsem, že v Globusu, jak píše Jana, mají maso dobrý, ale tady v okolí bohužel žádný Globus není.

Tak ten sraz bych předběžně směrovala na úterý, to snad můžeme všechny. A kam teda? Dávejte návrhy, mě napadl ten Vyšehrad, ale pořádně nevim jestli jsou tam nějaký zahrádky vhodný pro děti, ale vim, že jich je tam víc a případně se snad dá usadit někde na trávníku na dece třeba :wink: Ovšem ted nevim jak to udělat s jídlem. Štěpán jí tak okolo poledne a nevim jak bych ho nakrmila v terénu, no to ještě promyslim.

Jančo flaštička je teda opravdu multifunkční, tu bych taky brala. Já mám teda jednu, která má i to pítko, ale ještě jsem to nezkoušela. Mě včera Štěpánek baštil květák podruhý už vyloženě s chutí :slight_smile: Já dávám pít buď samotnou vodu nebo tam přidám trošku šťávičky od Hippu myslim. Nebo dětský čaj, ale Štěpán toho teda moc nevypije, tak 50ml bych si tipla. Jenže on je na UM, tak je to už podle mě potřeba, možná když ještě kojíš, tak to není nutný, pokud teda nejsou zrovna nějaký velký horka.

Kačko jakou jste koupili tu ohrádku, jak je velká? My jsme včera snížili postýlku až úplně dolů a to je teda hrůza. Jsem naštvaná, že jsme nakonec nekoupili tu postýlku se stahovacím bokem :unamused: Štěpánka teď lovíme z výšky úplně u země, je to hrůza, takže já ho tam přes den dávat vůbec nebudu.

Ha dorazila babča, tak já jdu, hezký den :slight_smile:
14. kvě 2009 v 10:09  • Odpověz
ahoj, ahoj :slight_smile:
Tak včera jsem to zalomila v 19:00, takže jsem celkem vyspaná :grinning: Ale noc byla podobná jako ty předešlý. Už se v noci ani nekoukám na hodinu, prostě ji ve spánku nakojím, dám do postýlky a spím dál :wink: Ale hladem se asi nebudí, protože včera večer se napapala hodně a stejně už knourala před devátou. Buď si vymýšlí a nebo ji bolí zoubky, čekám, že se každým dnem proklubou. Má to dost nateklý.....Tak uvidíme. Honzík byl taky takovej "spáč", takže mě to ani moc neudivuje, ale někdy je to fakt na palici :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Verb - no to brzký vstávání je takovej začarovanej kruh - když by spal jeden, tak ten druhej začne řvát nebo obráceně, takže okolo té páté je prostě vstávačka a začíná každodenní kolotoč. Navíc jsem si na sebe upletla bič - řekla jsem Honzíkovi, že pokud chce abych já/nebo manžel/ vstávala, tak mi musí dát pusinku. Takže on mě ráno v posteli začne pusinkovat a na to už mu nemůžu co říct.... :dizzy_face:
Will je teda opravdu chlapák, ten vás za chvilku sní po obědě. Ale na fotkách nevypadá nějak extra baculatej, to bude asi tím, že je fakt dost vysokej....

kacka - můžeš mi říct, jestli taky někdy odpočíváš, nebo něco nestíháš? :grinning: Ty si klidně napíšeš, že vaříš dvě teplý jídla denně, že máš vypletý záhonky atd. :grinning: No fuj teda.....Jako správná matka bys měla nestíhat, nevařit a ve volné chvilce oddychovat :sunglasses: Já se jdu vždycky na ten svůj jeden záhonek kouknout, jestli je tam ještě něco vidět, nebo už je to zarostlý tak, že to nemá ani cenu vyplet :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A úplně koukám, jak dlouho vydrží Pepino na břiše :astonished: Nikolkce se nelíbí na bříšku od narození a do teď tomu nepřišla na chuť :unamused:

jančo - lahvička je pěkná, já mám nachystanou jak s pitítkem, tak se savičkou, ale zatím jsem to nezkoušela. Ale vím, že Honzík nevěděl, co s tím pitítkem dělat a vždycky to jen kousal, tak jsme musel přejít na savičku, aby jsme do něj aspon něco dostali.

Dnes bude mít Nikolka poprvé masíčko, tak uvidím, co na to bude říkat. Včera měla mrkev+brambora+brokolice a snědla toho hodně. Ale někdy sní taky jen pár lžiček a další už nechce. A vždycky jí po obědě nechám tak 30min. vydechnout a pak ji zkusím dokojit a ona dělá, jak kdyby před tím vůbec nejedla :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A holky, který dětem vaříte, nechystáte se začít do jídla přidávat pohanku, jáhly apod.?Teď jsem studovala, že to lepek neobsahuje, tak bych s tím chtěla začít, ale nevím, jestli to není brzo.... :astonished: Normálně se divím, jak jsem takový věci stihla rychle zapomenout.... :confused:
14. kvě 2009 ve 13:35  • Odpověz
ještě jsem zapomněl napsat pro Nejbe k těm práškům na zoubky - nám je teď doktorka napsala na půlroční prohlídce, ale začnu je dávat, až se nám nějaký zoubek ukáže :wink: ALe někdo to dává někdo ne, já si myslím, že když jí to budu dávat, tak jí to neublíží. Na prvních pár zoubků budu používat kartáček, co se nasadí na prst+ty tabletky. a až těch zoubků bude mít víc, tak přejdu na normální kartáček s pastou.
A kde se nám Nejbe schovává? Chci vidět nový účes :sunglasses:
14. kvě 2009 ve 13:43  • Odpověz
autor
Dary to víš, jsem nadžena :grinning: Ale ne, když makam na zahradě, tak je k večeři jen pomazánka, nebo si k obědu udělam rychlou polívku a tak to ošidim. Obědy dělam Pepovi tak třikrát do týdne, tak to taky není pokaždý.
Když mě ta práce na zahradě tak baví tak využívam každou chvíli kdy to jde, jen pak nemam moc času na sebe. Ale Pepča je hodnej, na knížku a na internet mi čas taky skoro vždycky vyzbyde :wink:

a ještě k tomu Nutrilonu, právě jsem si objednala od tý paní Nutrilon Comfort 2- je to po 400g a jedna stojí 160Kč. Tady u nás stojí 230Kč, takže opravdu rozdíl :astonished:
14. kvě 2009 v 16:14  • Odpověz
Ahojky,

jj, Will je chlapák :grinning: ALe jinak mu opravdu ubrala tak 2 cm. Ale ono je to jedno... Po hexe má zase teplotu, snad z toho zase nebude horečka. A na další ofiko poradnu jdeme až v 8. měsíci. 6. měsíc udělala teď předčasně :unamused: Naštěstí jdeme na ten synflorix, tak budu mít kontrolu.
Poslední dva dny jsem četla tady na koníkovi o odstavení dvouletého závisláčka a bylo to docela poučný. Takže mám závazek do roka přestat. Holky tam popisovaly, jak se jim ty děti sápu pod trička i v obchodě a jak neumí moc normálně jíst. Jsou zvyklý na mlíko a nic jinýho většinou nechtějí. A ony pak na odstavení vymýšlejí fígle typu - pepř na bradavky, obinadlo přes prsa, jakože jsou nemocný apod. Je to obdivuhodný, co mámy vydrží pro blaho dětí. Ale já se asi nepřidám a postupně díky příkrmům budu odstavovat.

Kacko, Pepča je enormně hodný dítko. Vydrží hodinu v kočárku na bříšku, kouká jak pleješ :grinning: Jestli ty nejsi nějaká ufonka, co nepotřebuje žádný odpočinek :grinning: Už taky určitě máte přes 8 kilo.

Will vyžaduje stálou pozornost hlavně odpoledne. Dopo ještě vydrží tak 10-20 min. sám bez dozoru, ale odpo se z něj stává ukňouránek a musím bavit. Už taky nevim, co vymýšlet. Různě ho koušu a kroutím, foukám na něho (to se mu moc líbí) a zjistila jsem, že je lechtivej. Jinak mu pořád cpu hračky, motivuju k otáčení, což on stejně pořád nemá moc rád. Na bříšku ho to neba. Potom chodíme po bytě, lítáme, koukáme do zrcadla... Teď jsem začala s říkankama, tak se je učím. Všechny jsem je zapomněla :sweat_smile: Jo a jediný co ho uklidní je můj zpěv. Takže "černé oči" stále vedou a novinka je "rozvíjej se poupátko". Si musí sousedi myslet, že jsem šáhlá :grinning: No a už nevím, co jinýho s nim dělat. Hlavně mám pocit, že už se musí nudit. Je to pořád dokola :confounded: Vy to máte dobrý, že už lezou, se zabaví :slight_smile:

Katch, vyšehrad je dobrý nápad :wink: Nějaká klobása tam určitě poblíž bude a najíst můžou kluci dostat někde na lavičce, ne? Ty s kačkou vytáhnete flašky a my s jancou - však vy víte :grinning:

Janco, baštu mu nenuť. Počkej pár dní a zase ho brokolicí přepadni :wink:

Zase mě manža odhání od pc. Je pěkně drzej :grinning: Ale já jdu ještě hledat židličky pro prcka. A teď otravuje, že musím vám napsat, že našel v časopise vítání občánků prahy 8. Hned se přihlásíme a půjdeme. To bude legrace :grinning:
14. kvě 2009 v 16:50  • Odpověz
Ahojky, tak dneska o fous dřív, Tomča měl vstávačku v šest :unamused: a teď to ještě zalomil, no noc taky nic moc, buzení v jednu, pobrekávání, ale jen 2 hodiny od jídla, takže nic nedostal, a pak ve dvě, zkoušela jsem stejnou nereagovací taktiku a tentokrát to už nevyšlo, přešel do hysteráku, takže dostal, no takhle se tedy to noční jídlo asi nenaučíme odbourávat. Včera byla venku nějaká zima, oblékla jsem nás jarně a vracela jsem nás oba doobléci, to se mi ještě nestalo a Tomča na to koukal jak divej, že se nese nahoru jen tak a ne v korbičce (s tou se mi už nechtělo tahat). Tak snad dneska bude tepleji.

Katch: Tak jak dopadly nákupy v Ikee? Copak hezkého jsi pořídila? Já tam taky chodím ráda, třeba jen na čumendu, ale málokdy se stane, abych aspoň něco malého neodnesla. Nakoupila jsem si tam mističky, takže dlabeme z nich, mám i ten jejich setík s bryndákem, talířkem a pítkem, ale to bude až na později. DO pokojíčku tam mám vyhlídnutých taky pár věcí, už se těším až tam zase vyrazíme. Jo a mrkev (domácí) se mi taky na 60 nevyprala (a to jsem přidala i Vanish) - pak jsem to zkusila ještě s tím žlučovým mýdlem s DM a tím to skoro pustilo, takže myslím, že je dobré a levné necelých 30 Kč za lahvičku, brokolice domácí v ruce nepustila, ta skleničková šla v pohodě vyprat i v ruce. Vy už jste snižovali postýlku? To ten váš ďáblík už chce ven? Já jí tedy mám stále navrchu, ale mám tedy jednu postýlku se stahovacím bokem takže záda pak pošetřím. j8 furt nevím, zda do tý ohrádky jít nebo ne, teď tu druhou postýlku stejně využívám jen na dobu po kojení, čučí na kolotoč, a chvíli tam vydrží sám, i když se čím dál tím častěji dokulí a nebo doodstrčí na konec postýllky a pak řve a nebo se mu tam nejde otočit, protože to zkouší přes stranu, kde nemá místo, tak to by možná ta ohrádka vyřešila, ale vzhledem, že chceme dělat ten jeho pokojík, tak se na tu ohrádku asi vyprdnu, stejně by se nám po tom, co končíme nákup nábytku do obýváku asi nikem nevešla.

Kacka: Tedy to fakt nechápu, co to máš za břicholežiče :grinning: To ti tedy závídím, hodina v klidu a ještě v kočáře :stuck_out_tongue_closed_eyes: A jsi fakt kuchtička, já mám furt problém, co vařit, měly bychom si psát tipy na vaření, ať mám nějakou inspiraci :slight_smile: Ten Nutrilon je tedy za super cenu, takhle levný jsem ho při rychlém projíždění netu nikde nenašla.

Dary: Tak to u vás budou na vině toho nočního buzení určo zuby, to brzy nějaký vykoukne, když je to už nateklé. Já tedy dávám po tom příkrmu prso hnedka, jako na zapití a zatím se mi tedy zdá, že saje kratší dobu než je normální kojení. NO, já zatím na ty pro mě exotické potraviny co píšeš :grinning: nekoukala, nikdy jsem z toho nevařila ani pro nás, takže netuším, co s tím pro prcka. Utěšuju se tím, že u nás za sebou máme teprve mrkev a brokolici, takže na takové experimenty mám ještě dost času :grinning:Co říkala NIkolka na maso?

Verb: Tedy nestraš takovými hrůzami při odstavování, snad to proběhne plynule a bez problémů. Tak skleničková brokolice měla včera mnohem větší úspěch než mamčina vařená :wink: No, ta skleničková je fakt hladká kašička, to já jí tedy tak hladkou nemám, zkusím to přiště přepasírovat ještě před sítko, snad to pomůže a i je ta skleničková méně aromatická. NO, neva, zbaštil půlku skleničky, takže dneska dorazí zbytek a vím, že se nejedná o bojkot brokolice. I jsem včera zvládla nakrmit jen s flíčky na bodíčku jen u krku, ale problém mám s tím jeho otíráním, no on prostě nemá rád šahání na obličej - nesnáší mazání krému, mytí obličeje, takže i s tím utíráním je problém. NO snad si zvykne a nebo bude způsobně otevírat pusu a nic nevyplivovat a bude od otírání mít pokoj. Koukám, že náplň tvého času je stejná jako u nás, ještě přidávám hru na kuk, baf a skákání na míči, to je zatím zábava. Áaaa na vítání občánků se hlásíte, tak to nezapomeň vyfotit, u nás se to neděje, dostali jsme jen dopis chvíli po narození.

Nejbe: Tak kdepak je ta fotka s tím účesem, určo jsi za kočku :wink:

Ad srazík, Vyšehrad mi připadá v pohodě, něco snad můžeme sezobnout venku, já tedy pro jistotu klobásu ne, často je mi po ní zle :grinning: Jinak s jídlem to asi vyřeším jak píše Verb, vyprdnu se ten den na příkrm a dostane prso, nevím, jak bych ho tam převlékala, když bude po jídle jak čunče a už vůbec jak bych ho v kočáru nebo na ruce nakrmila.
15. kvě 2009 v 07:59  • Odpověz
ahojky ženy :grinning:

Verb. já jsem právě myslela jak zvládnu venku ten příkrm, mlíko mi problém nedělá. Ale udělám to asi jako Janča a ten den bude buď bez příkrmu nebo ho dostane večer. Tou dobou myslim, že už bude papkat i maso :slight_smile:
Tak doufám, že Will je už dneska bez teploty :slight_smile: A o odstavování dětí jsem toho přečetla spousty když jsem přestávala. Takže jsem celkem ráda, že už to mám za sebou. Obecně kámošky tvrdí, že čím dýl se kojí, teda čím starší je dítě, tím to jde hůř.

Jančo no v Ikee jsme nakonec nechali skoro 1600 kč a to mi přijde, že máme jen takový drobnosti. Misky na papání jsme tam taky pořídili, ale takový jednobarevný jako máš na fotkách jsem tam neviděla. Dále jsme koupili úložný koše na hračky (takový ty síťový - dva, jeden na chatu), obrázky do dět. pokoje, chrániče rohů, několik bryndáků, velkou osušku, plyšovou hračku... Postýlku jsme raději snížili, ono totiž jak Štěpánek péruje, tak už byl skoro půlkou hlavy nad žbrdlinama :astonished: Tak bych nerada, aby nám žuchnul, to raději budeme mít postel níž už s předstihem :wink: Ale s tou ohrádkou taky pořád nevim. Asi se rozhodneme až bude opravdu už rychle lézt, zatim se pořád plazí a péruje :grinning:

Mám velkou novinku, štěpánek včera začal žvatlat slabiky a říkal poprvé něco jako "táta" :slight_smile: :slight_smile: Teda spíš to zní jako "ťáťa", ale je to kouzelný. I když bych radši teda slyšela máma, to je jasný :grinning: No přítel se dmul pýchou jako kdyby ho to minimálně sám naučil :grinning: Dneska už to taky vykřikoval.

Nejbe fotku, fotku!! :grinning: :grinning:
15. kvě 2009 v 09:36  • Odpověz
ahoj holky
za chvíli mi dorazí ségra, tak jen v rychlosti a pádím ještě trochu douklízet tady ten náš chlívek :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tak noc opět standart :frowning2: Dnes jsem ji měla dokonce u sebe v posteli, takže jsem totálně rozlámaná :confounded: Ale hladem se asi nebudí, ptž dneska když se probudila, tak brečela, nešla utišit, ale pít nechtěla. Tak to asi fakt budou zuby :unamused: Zaúkolovala jsem manžu, ať koupí nějaký ten gel na ty dásně a uvidíme, jestli to pomůže :wink:
Jinak masíčko nám včera šmakovalo, snědla toho celkem dost, ale nějak moc jí nejede ovoce. Na jablko se ksichtila a dnes měla jablko s hruškou a snědla tak 4 lžičky.

katch - tak to jsi včera dobře nakoupila :slight_smile: Já taky potřebuju pokoupit spoustu věcí, ale budu si muset sepsat nějaký seznam, ptž když jsem v obchodě, tak se mi z hlavy všechno vykouří :grinning:

verb - tak oblíbená zábava Nikolky je, že nad ní třepu látkovou plínkou a semtam to na ni pustím. Chechtá se u toho neskutečně. Jinak máme podobnou zábavu jak u vás, takže moc neporadím. A jak je malýmu po očkování?

tak já běžím na ten úklid a když to stihnu, tak ještě nakouknu, zatím pa :slight_smile:
15. kvě 2009 v 11:20  • Odpověz
Katch: Tedy už i maso? No, tedy tady se baští í život :grinning: Dneska dojídáme brokolici, zítra asi zkusím květák a pokud pohoda, tak v neděli brambor s něčím. Už se má začíit i s masem? No, já se tedy začínám toho ukončování kojení lehce děsit, ale zatím na to moc nemyslím, jen doufám, že se dobře srovná s flaškou. K ikee, já tedy minule byla nějaká umírněná a na to kolik jsem toho koupila to bylo podezřele levné :grinning: Kupovala jsem právě mističky, talířky na příkrmy, pak dozičky na případné cesty (ale jsou dost velké, tak na později, však se neztratí), a jeden celojídelní set. Já zase nevím, jaký jsi koupila ty, u nás měli snad jen ty jednobarevný, jsou to tyhle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50096905 JO a na síťovaný koš se chystám, jasně vede tenhle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90098506 NO jo vy máte atleta, to bych už měla taky strach, to u nás naštěstí ještě nehrozí žádný odchod z postýlky. Tedy žvatlání? Jééé, to musí být skvělé? A že zrovna to tata, to je největší nespravedlnost na světě.
15. kvě 2009 v 11:24  • Odpověz
Jančo tak přesně tenhle koš jsme včera koupili :grinning: A tyhle misky jsem tam neviděla, asi jsem slepá, protože jsem se dívala na Zličín a píšou, že by je tam měli mít, tak nevim. Teď jsem hledala ty misky, co jsme koupili a nejsou vůbec v nádobí pro děti, no to teda nevim, kde jsem je našla :fearful: :slight_smile:
Ale jsou to tyhle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00135565

To žvatlání je úplně úžasný, jsme z toho na větvi samozřejmě :slight_smile: :slight_smile: Akorát děti asi neumí ještě ovládat nějak svůj hlas, protože pořád vlastně křičí hrozně nahlas :sweat_smile: A nespravedlnost to teda je!! Ale on asi neví co říká, myslim, že to ani nemá znamenat táta, my totiž většinou říkáme spíš tatínek a maminka, takže nevim, kde by k tomu tátov
15. kvě 2009 v 11:41  • Odpověz
Zase jsem to omylem odeslala :angry:
Chtěla jsem napsat, že nevim, kde by k tomu slovu táta, vlastně přišel.

Dary taky jsem měla napsaný seznam :wink: Já jsem bez seznamu absolutně neschopná, co si nenapíšu to nevim :grinning: Já i když jsem vyrazila na nákupy sama a chtěla jsem něco pro sebe, tak jsem si to napsala, jako podprsenku atd. :grinning: :grinning: Což už byl teda vrchol!!
No ovoce jsme ještě nezkoušeli. MUDr. říkala, že mám začít po 14 dnech s masem, což bude v pondělí. A ovoce zase potom po nějaký době přidat jako ke svačince. No jsem na to zvědavá :slight_smile:
A na dásně mi doporučili v lékárně jen Mundisal gel, pak ještě něco existuje a to je prý jen na předpis. Vlastně ten Mundisal jsem nekoupila, měli jsme ho doma, já ho používala na afty. A Štěpánkovi jsem to namazala jen jednou a myslim, že to trochu zabralo :wink:
Tak zatim pa
15. kvě 2009 v 11:47  • Odpověz
ještě k tomu kojení - taky nehodlám kojit do dvou let, to už mi příjde dost přehnaný a to odnaučování je určitě horší než u menších dětí. Já plánuju kojit max.do jednoho roku a pak konec :slight_smile: U Honzíka jsem kojila do 10měs. a na flašku jsme nepřecházeli. Doktorka říkala, že pokud má jogurty, mléčné kaše apod., tak UM není potřeba. Tak si myslím, že pokud Jančo neplánuješ odstavovat v brzké době, ale nejdřív kolem toho 9měs., tak byste se flašce klidně mohli taky vyhnout :wink:
15. kvě 2009 ve 12:05  • Odpověz
Konečně mě pustil k počítači :angry: Pořád na něm sedí.

Willík spí, je to zlatíčko. Dneska jsme byli na Světu knihy, tak jsem se viděla s kolegy. Will byl mooooc hodnej, všichni pořád říkali, jak mám hodný dítě. A nedali si vysvětlit, že občas taky umí pěkně zařvat :grinning: O veřejném kojení ani nemá smysl vyprávět. Asi si dokážete představit kojení na výstavišti plným lidí. Za začátku mi to veřejný kojení nevadilo, ale teď už to nějak špatně zkousávám. Nejradši bych ráno "stočila" mlíko do flašky. Ale pořád se bojím, že by pak nechtěl prso :frowning2:

Dary, buď ráda za lepší zubní variantu. Ty jednou vyrostou a Nikolka bude spát jako andílek :wink: S kojením do roku souhlasím. Ale já jsem slyšela, že prý do těch 2 let by měli dostávat UM. Tak jsem z toho jelen :sweat_smile:

Katch, teda Štěpulka je opravdu malý Šebrle :grinning: Will se už otáčí v postýlce na bříško, ale to je vše. Zatím si užívám klídek.

Tak se vzbudil, papa. Zítra se chystáme do Kika pro cest. postýlku. Snad bude pěkná a bude vyřešeno. A pak asi přejedem taky do Ikey. Jo a k tomu srazu. Máte pravdu - myslela jsem mlíko. Tak se sejdem až po obědě. Nebo jim dáte baštu venku. Vždyť nikam nespěcháme a vynechávat by asi nebylo dobrý.
15. kvě 2009 v 18:52  • Odpověz
autor
ahoj,
tak my jsme včera celej den makali jak divý :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pepa řezal mega dubový klády a já jsem se snažila rejt díry na živej plot a přesazovala je z jedný strany pozemku na druhej :sweat_smile: Ještě že je to takhle krásně mokrý, jak řek Pepa, jde to vlastně samo :astonished:
U toho jsem samozřejmě hlídala Pepína, vařila a dělala Pepovi asistenta :slight_smile:
Pak jsme šli k sousedům na pokec, kde Pepíno spustil histerák :grinning: Asi se mu moc nelíbili :grinning:
No a večer jsem jela do Prahy na sraz se střední školou, bylo to príma, konečně jsem si mohla dát pivko a nakládanej sejra :dizzy_face: Bylo to fajn, byla jsem sice trochu za exota, že už jsem rodila ale zase jsem dostala pochvalu že vypadam skvěle, prej ještě líp jak předtim :dizzy_face: tak já asi budu rodit až do toho důchodu :grinning:
Domů jsem jela vlakem, ještě že k nám pořád jezdi, a málem jsem přejela, najednou si ani nepamatuju že jsem usla a jak jsem se vzbudila, tak jsme byli v Mníšku :astonished: Dala jsem si tři piva a asi jak jsem odvykla, tak jsem teda měla dost :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dneska je Pepa v práci a vypadá to, že venku je zase extra krásný počasí, tak budeme zřejmě celej den hnít doma :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. kvě 2009 v 09:30  • Odpověz
autor
jo a jak to zvládli kluci?
malej hodinu řval před spaním a velkej sežral na nervy mega balení křupek a udělal tu mega bordel :grinning: Ale i tak jsem ráda, hlavně že mi nevolal co s nim má dělat :grinning:

sraz na Vyšehradě je výbornej nápad, jen mi prozďte, kde tam parkujete, bydlí tam moje mamka a tak vim že i ona sama má problém :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak to zkusim u Podolí u porodnice a ten kopec teda vyšlápnem :wink:
Oběd řešit nebudu, dostane mlíko a je to.

tak a nakonec jsme byli i venku a i když je tam nic moc, tak je tam svěží vzdoušek a udělalo mi to doooobře :slight_smile:

a koukam že konečně nakupujete cestovní postýlky :dizzy_face: však je na čase, dovolená se blíží :slight_smile:
16. kvě 2009 v 11:08  • Odpověz
autor
teda holky, to tady jako dneska nidko nebude :astonished: :slight_smile:
Pepovi se to v práci zřejmě dost prodloužíí, tak jsem tu celej den a večer sama a pomalu na mě dolejhá ta únava ze včerejška a samozřejmě na potvoru je prcek zas protivnej, dělal scény i u jídla a to já teda moc neznam. Musela jsem ho nechat pořádně vyhladovět a pak to zbaštil ani necukal rukama :slight_smile:

přes den se udělalo hezky, tak jsem zase ryla zahradu, tentokrát podél plotu, pořád nám to zarůstá trávou a sekat se ot nedá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jestli to takhle půjde dál, tak to tu bude celý rozrytý :grinning: :grinning:

ach jo, zase se vzteká, vůbec nechápu proč si ty děti nehrajou sami :frowning2: :slight_smile:
16. kvě 2009 v 17:45  • Odpověz
Ahojky, tak sem tuuu :slight_smile:
Účes - noo jak to říct - sžívám se s ním :unamused: - okolí je v šoku a pak říká, že dobrý, tak až budu mít nějakou fotečku tak jí sem hodím. Mě telefon fotí do fialova a vypadám jak ET.

Teď sem řešila postýlku, kočárek, autosedačku... Takže toho bylo moc. Do Třebíče odjíždíme už v pondělí (zítra), tak musím jít balit. Nějak nevím co, ale alespoň mám trénink na Šumavu.
Postýlku jsme nakonec vybrali Zopa camping, autosedačku Romer a kočárek řešíme. Asi bude nakonec změna a koupíme sporťák místo golfek - přeci jen na výlety a tak nejsou golfky nic moc. A já bych si je tak přála... :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

Jinak s tím spaním se Samíno fakt spletl. Druhou noc už byl zase vzhůru - sice jen na 15 minut a pak spal ve své postýlce až do rána (5-6h), ale ta další moc byla za trest. Opět řev jako blázen, zkoušela sem ho nechat vyřvat. Odnesla do jeho pokojíčku, zavřela troje dveře a stejně ho slyšela... Tak sem to vzdala a zase spal u nás. A tak je to do teď. Už si ho beru rovnou k sobě a je klid.

Tak se tu mějte a až se vrátíme, tak se ozvu. Pro mě to bude záhul - babču sem viděla 2x, Samík pojede poprvé autem 4 hodiny - počítám že dýl, budeme kvůli němu zastavovat častěji a necháme ho protáhnout. Vůbec nevim kde budeme u babči spát, jak tam budeme spát, kde bude malej... Strááášně se těším domů. To pojedeme přes Ikeu a nějaký kočárkový krám v Praze. No už aby sme byli doma :slight_smile:

Tak pá a nezlobte děti :slight_smile:
17. kvě 2009 v 19:56  • Odpověz
Ahojky, tak víkend zase pryč, ten vždycky tak uteče, děs. V sobotu jsme vyrazili na obhlídku stěny do obýváku, už jsme byli rozhodnutí, že do ní jdeme, ale po našem dotazu na barvu třešeň, kterou inzerovali, se paní divila, zapátrala a zjistila, že tam kolegyně při slově slivka napsala třešeň a ona je to švestka! NO, ta do červena nebyla ani náhodou, na netu měli fotku do červena, ale nevím, jak to fotili, tohle prostě bylo úplně hnědé. Takže jsme zklamaní odjížděli domů, prcek to zvládál docela v pohodě a to jsme tam vlastně byli víc jak 2 hodiny, nabaštil se v autě a ani neprotestoval a dokonce i hezky sál. Cestou zpět jsme se ještě stavili na obhlídku koberece a zase jsme nic nevybrali :confounded:. K obědu měl bramboru s mrkví a šmakovalo mu to :slight_smile: Dneska zkusím brambor, mrkev, brokolice, uvidíme, jak se bude na domácí brokolici zase tvářit, zjemním jí přes sítko, tu kupovanou baští bez problémů. Včera jsme byli na nákupkách dárků na blížící se oslavy a běžném nákupu a víkend pryč. Bylo super, že se vyčasilo, už v sobotu jsme odpo neodolali a jeli na prochajdu později než normálně, to sluníčko mi hnedka dává jinou energii.

Nejbe: Tedy ty jsi klidně odjedeš a necháš nás na tu fotku tvých vlasů takhle čekat! :angry: Je to vždycky změna, nový účes, ale počkej za chvíli ani ti to nepřijde. Tedy koukám, že vyloženě nákupní horečka, tak snad jste vybrali vše dobře a budete spokojení. Tedy to ASamíkovo spaní v té manželské posteli :sweat_smile:, já bych měla strach, že ho někde přimáčknu, to bych se moc nevyspala. Tak přeju, ať výlet vyjde bez problémů.

Katch: Tak koukám, že máme podobný vkus. Ty tvé misky jsou keramické - nebo tak aspoň vypadají z fotky? Tyhle dětské misky jsou plastové. U nás na Černém mostě je mají přesně u odd. z dětským jídelním programem, na Zličíně nevím. Mě tedy doktor o masu nic neříkal, ale jdmee tam ve čtvrtek na první bodanec Prevenaru, tak se zeptám, zatím jedeme zeleninu a to ještě zcela nemáme vyčerpáno.

Kacka: Tedy vy jste hrozní makáči, ty u té práce snad opravdu odpočíváš :grinning: Ale zase si děláte hezky na svém, i když nevím, zda to bude mít smysl, když se chystáte frnknout na jachtu :grinning: Koukám, že jsi si krásně vyrazila bez dítka, no to je výhoda nočních spáčů a nebo UM, to mi zatím nehrozí, než bych někam dorazila, tak bych se vracela. :slight_smile: NO. ale je vidět, že to chlapy zvládli, tak super. I když více hlídání a manža bude asi jak otesánek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Verb: Tedy už tě vidím, jak kojíš na tom Výstavišti a všichni zírají :grinning: Já taky chodila pravidelně, teď tedy 2 roky pauzíruju, moje mamča mi sice říkala, že prcka pohlídá a ať se jdu podívat, ale nakonec jsme měli na víkend jiný program a já se právě děsila i toho kojení někde venku v davech. Tak koupili jste postýlku? U nás se stále váhá, švagrová říkala, že na tu jeji je nějaký grif na složení, takže funkční je, tak to nejdřív vyzkoušíme a pak teprve budeme řešit nákup, pokud nám to nepůjde. Přeci jen nejsme žádní velcí cestovatelé, tak by nám i lehce pochroumaná stačila. :grinning: Jinak mi obědváme až před 13.00, takže pokud budeme jíst doma, tak na Vyšehradě můžeme být až někdy kolem půl třetí. Ale myslím, že jedno vynechání jídla by snad nevadilo.

Dary: Takže ty jsi pak už po skončení kojení UM vůbec Honzíkovi nedávala? A teď NIkolce dáváš během dne čaj a nebo nějakou šťávu a nebo ne? Já ti mám totiž pocit, že když se ten náš prccek venku probudí, že má žízeň a venku ho tedy nekojím (jen výjimečně), tak jsem si myslela, že bych to zkusila dát nějaký ten čajík. Po tom obědě, toho totiž už s prsu moc nevypije, tak si myslím, že má dřív žízeň.
18. kvě 2009 v 08:56  • Odpověz
autor
ahoj, hlásí se absolutně vycucaná matka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

takže jen v rychlosti, v neděli jsme měli naplánovaný ten výlet na loď a nakonec jsem musela jet sama, protože Pepa musel do práce, ach jo. Tak jsem tahla věci a Pepína sama, pořád ho hlídat, do hospody půl kilásku nosit, tak jsme zjisitli že maj jen utopence, tak s Pepínem naládovat buřta na čtyři kousky a feferonku na dvě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Na lodi to šlo, dalo se ho tam položit, ale bylo to hrozně dlouhý a čekali jsme na komorách až nám to pustí a bylo děsný vedro, tak jsme se upekli :frowning2: Byli jsme tam 14 hodin, já teda byla absolutně vyřízená :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska jsem jak po nějakym tahu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ráno jsem vůbec nemohla vstát.
A teda řeknu vám, že tentokrát kašlu na nějaký rytí, byli jsme jen venku a to se mi zavírali oči, když jsem ho tam viděla jak chrní :pensive: Ty děti se maj :sweat_smile:

A vy všichni nakupujete, koukam :slight_smile: tak pěkně do toho, my už jsme vybavený :wink:

Nejbe ty nás teda pěkně napínáš :slight_smile: tak hezký výlet a snad vám ty zpáteční nákupy nepřerostou přes hlavu, taky jsme jednou plánovali něco podobnýho a nakonec jsme byli rádi, že jsme jeli přímo domů :wink:
18. kvě 2009 v 10:12  • Odpověz
Zdravím vespolek

jsem dneska totálně unavená. Nějak se nemůžu probrat, to počasí je úděsný. Ale teď jsem četla, že od středy budou teplotu šplhat až k třicítce - hurááá :dizzy_face: Janco, být tebou, tak nakoupím mimi čaje a beru s sebou. Aby neměl Tom žízeň :wink:

Náš víkend - sobota ve znamení Kika a Ikea. Koupili jsme tu postýlku. Stála 850 kč, no nekup to. Samozřejmě tam byla zrada - byla bez matrace. Ale vezmem matraci z jeho domácí postýlky, proč kupovat další. K tomu jsem koupila modrý hrneček s pítkem od Aventu, slunečník na kočárek (červený - až doma jsem si všimla, že má trošku okrasný lem. Si všichni budou myslet, že mám holčičku :grinning: ) a prohlídli jsme si židličky. Nejvíc se mi líbí ty od Chicco, ale stojí 3000 a to se mi moc nechce dávat. Pořád řeším, jestli ji kupovat, nebo zatím krmit v lehátku a pak koupit dřevěnou. Mám na to necelých 14 dní, chtěla bych začít přikrmovat v neděli 31.5. a už rovnou v židličce, pokud teda bude. Tak potom jsme přejeli do Ikey a tam jsem nakoupila 6 mističek na jídlo pro Willa (http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50096905 ), bryndáky a závěsný "pytel" na Willovo špinavý prádlo. Doteď jsem to dávala na přebalovák do rohu a už mi to lezlo na nervy, že to tam překáží a Wilda po tom pořád šmatal. Je sranda, že jsme každá koupila úplně jiný ikea nádobí :grinning: Já si těch vaěich vůbec nevšimla.
Jo a měla bych Willíka pochválit. Byl úplně zlatej. Vydržel v kočárku, nevadilo mu ani přejíždění, a to jsem se dost divila, protože v autě vždycky při druhý a další jízdě řve.
A v neděli jsme šli na procházku do stromovky a až skoro do zoo. Will zase vůbec neprotestoval, chvilku spal, potom mu stačilo koukat kolem. Objevili jsme další vymoženost našeho kočárku :grinning: Boudička jde úplně sundat, tak jsme ho dali na bříško a on vydržel pást a koukat kolem tak 20 minut a několikrát jsme to zopakovali. Teda už vydržel míň, ale i tak super :slight_smile: Nespokojený byl až při cestě zpátky, a to jsem ho vzala na chvilku do náruče, ale těch jeho 8,5 kila se hrozně špatně nosí, tak jsem ho strčila zpátky a dělali jsem na něho ksichty a on se smál a zklidnil se a vydržel až domů bez reptání :slight_smile:
Kamarádka mi poslala odkaz na články časopisu Máma a já a tam píšou, že dítě v 6. měsíci skoro vůbec nepláče a ono to sedí. On je opravdu jak vyměněný. Zde je odkaz a jsou tam i další měsíce http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/1069/v_6_mesici_zivota_se_dite_potrebuje_citit_v_bezpeci.html
Akorát to spaní přes den je na houby. Před chvilkou jsem ho zkoušela dát spát bez prsa a nemám šanci. Řev na lesy, zkoušela jsem chodit a konejšit a zase odejít, ale bez úspěchu. Tak jsem ho celýho usoplenýho a hýkajícího vzala do náruče a zklidnil se. Za chvilku mu jdu vyměnit plínu a zase řev. Prostě chhtěl spát a nemůže zabrat. Tak jsem počkala 10 minut, dala mu najíst a hned vytuhl. Jsem zvědavá, co bude dělat, až nebude prso.

Kacko, ty jsi teda odvážná mamka. Jít sama s malým na celý den na loď. Chápu, že jsi vycuclá, já bych asi z tý postele vůbec nevylezla. A jaktože musel Pepa do práce? On chodí i o víkendech?

Janco, venku stál stánek MKP a nakukovala jsem, jestli tě nezahlídnu. A to kojení byl fakt děs. Nebylo kde. Nakonec jsem kojila v tý přednáškový místnosti v pauze mezi akcema a pak jsem se vnutila na stánek Fragmentu a stihla jsem to jen tak tak. Hned po nakojení už si tam chtěla sednout kolegyně s autorem. To by mě naštavli - vy jste se tam vydali pro třešeň a ona je to švestka :grinning: Ta paní neví, co je to slivka? :grinning:

Katch, táta je vzácnější. Ale je to nespravedlivý. Ty se o něho celý dny staráš a on upřednostní tátu :sweat_smile:

Nejbe, a co ta fotka?! To je jedno, že to bude fialový, aspoň uvidíme, jak budeš vypadat, až ti bude sedmdesát a budeš si barvit hlavu na fialkovo :grinning:

A k tomu srazu - počítám tedy s úterkem 26.5. a v kolik hodin? V 11, nebo ve 12? Mně je to jedno, já to mám pár zastávek metrem :slight_smile: Jo a kde na vyšehradě dáme sraz - u metra?
18. kvě 2009 v 11:53  • Odpověz
Jo a úplně jsem zapomněla. Will se aktivně točí na bříško. A vůbec mu nevadí, že je kolem něho hrazdička, prostě se otočí a nohy do ní zaplete a pak samozřejmě řve. Takový klid to byl. Už ani na záchod nestíhám jít. Dneska jsem ho musela připásat do lehátka a vůbec se mu to nelíbilo. Za jak dlouho se ti vaši naučili se otáčet i zpátky? A je na to nějaký fígl, jak je to naučit?
18. kvě 2009 v 11:57  • Odpověz
Ahoj při pondělku!

Verb. tak ten článek je fakt zajímavej, díky za odkaz :wink: Taky jste koukám nakupovali jak divý, já právě o slunečníku uvažuju, to jste koupili nějaký univerzální nebo přímo na Jané?? No a myslim, že Willa si s holčičkou asi těžko někdo splete, volán-nevolán :grinning: :grinning: S chozenim na záchod mám taky problém, je to fakt už o nervy, dneska mi poprvé vypadl Štěpán z lehátka. Dělala jsem si snídani a Štěpulu jsem měla v lehátku asi tak 30cm ode mě, ale byla jsem k němu zády, najednou slyšim divný zvuk a on se válí na zemi s nohama ještě na lehátku :grinning: Samozřejmě se mu nic nestalo, je to fakt nízko nad zemí, já se ani nelekla, protože jsem to předpokládala už dlouho, že se mi z toho lehátka jednou dostane. Ale fakt nevim co s nim mám dělat když si chci připravit jídlo nebo dojít na záchod. Dneska jsem obědvala až strašně pozdě, páč jsem čekala až pán zavře víka a usne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:

Jančo to vás teda vypekli s tou třešní, jsou to trdla :unamused: A sedačku už jste nějakou vybrali?? Ty misky jsou plastový, proto jsem usoudila, že jsou dětský a nikdo mi to nevymluví :grinning: Já dneska zkusila zahradní směs od Hami a moc Štěpánkovi chutnala, on toho většinou moc nesní a už se třese na svoje mlíko a dneska snědl skoro třičtvrtě skleničky :slight_smile: Ale ta pláštěnka (ten bryndák z Ieka s rukávkama) mě moc nenadchnul, protože si na to pořád sahá a muchlá a taky už se mi vysvlíkl z jednoho rukávu. A dneska jsem objevila flíčky od zahradní směsi na bodýčku u krku, nechápu :astonished: Ale to je fuk.

Kačko tak 3 piva by mě asi položily :grinning: :grinning: Já jsem si dala na večeři předminulý pátek dvě malý piva, ale byly to teda 12ky a to druhý jsem ani nedopila a už jsem to cítila :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak fajn, že jsi si užila ten sraz ze střední a kluci to zvládli :slight_smile: Na tý lodi v tom včerejším vedru to muselo být o život, já tyhle horka teda nemusim :stuck_out_tongue_closed_eyes: I když zase u vody většinou trochu víc fouká (nebo na vodě) :grinning:

Sraz ten příští týden bych dala spíš na 12h a jelikož přijedu metrem z druhý strany a půjdu výlezem k hotelu Forum, tak asi se s Váma sejdu až u Vyšehradský brány. Budu muset asi nějak přes ten most, co vede nad magistrálou, nebo nevim jak se dostanu na druhou stranu s kočárem, ale nějak to tam bude zařízený pro ty vozíčkáře.

Nejbe užijte si výlet, určite to nakonec vše v pohodě zvládnete a na fotku se tu všichni třeseme :grinning:

JO nám zase dneska nějak blbne net, tak kdybych se dlouho neozývala, tak nejsem připojená. Ale teď se to tváří jako, že je vše v pořádku, tak nevim. Snad nebudeme muset zase reklamovat ten modem!!

A ještě něco jsem zapomněla.
Verb. to teda fakt nevim jak Willa motivovat k otočení. To jsem nezkoušela, prostě počkej a on si na to přijde sám. řekla bych, že Štěpánkovi to trvalo tak 14 dní, ale to jen odhaduju.
18. kvě 2009 v 17:42  • Odpověz
ahoj vespolek :wink:
Tak vás jdu holky jenom pozdravit, ptž nemám nějak extra náladu na psaní :frowning2: Jsem z NIkolky pomalu šedívá. Někdo mi musel vyměnit dítě, tohle už je fakt na nervy.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: Noci jsou pořád stejný, akorát máme novou vychytávku - v noci si vzpomněla tak 1,5hod. čumákovat, takže si tam povídá, směje se, pak začne knourání, jenže jak je rozjetá, tak nemůže usnout, no děs běs. Ráno vstává kolem ty pátý, jenže je nedospaná a už od rána je protivná a táhne se to celý den :confounded: Přes den spí taky hrozně málo, navíc teď nemá vůbec žádný režim, takže vůbec netuším, kdy ji dát spát, když už se mi ji podaří uspat, tak max.na 20min. a hotovo.... :angry:
Před chvíli usnula, ale už jsem tam asi 3x byla, tak nevím, jestli ji něco bolí, nebo se jí něco zdálo.....
ach jooooo :frowning2: :frowning2:

tak jsem si postěžovala a zítra se snad dostavím v optimističtější náladě :sunglasses: dobrou.... :wink:
18. kvě 2009 v 19:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.