• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
autor
ahoj,
tak nám už to taky začalo, Pepíno začal včera lízt, dneska je to rychlovka, sotva to tu stačim uklízet :astonished:
ale je to sranda :slight_smile:
zatim se odráží hlavně rukama, ale zvedá i ten zadek a už taky stojí na kolenou a rukou a pohupuje se s hlavou nahoře, tak myslim že to tak dlouho trvat nebude.
Jo a Verb buď klidná, Pepča otáčení z břicha na záda nějak vynechal, udělá to jen když mu přepadne hlava, ale nějak sám od sebe teda vůbec :wink: no vidíš a už leze :grinning:

Dary to musí bejt fakt záhul, a nejsou to zuby? Někomu to trvá dost dlouho tak zkus namasírovat dásně, uvidíš jestli se bude tvářit líp. Musíš bejt strašně uvanevá :astonished:

teda to je pohoda, pořád něco zkoumá a já mám leháro :grinning: teď si zavlík ruku do ucha u lehátka a leze i s nim, protože mu to nejde vyndat :grinning: :grinning: áááá kabel, tak já běžim :astonished:
jo a v lehátku já ho pokaždý když odcházim poutam, to už teda neriskuju, tuhle se mi otočil během sekundy, jen jsem se otočila a byl na břichu s nohama venku. Oni jsou děsně rychlý, hlavně když se máme nekouká :slight_smile:

Jo a zítra ho přesouváme do vedlejšího pokoje, už jsme se rozhodli, jen nevim jak to bude ráno, protože po pátý mu dám mlíko a pak ho tam kontroluju, co tam dělá a za čas mu dam zbytek mlíka, dudlík a jde spát, jenže to dělam v leže, tak je to pohoda. Takhle budu muset vstávat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mluvila jsme právě s kamarádkou an tý lodi a ta říkala, že tyhle věci čím dřív tím líp, stejně jako odstavování, že do těch devíti měsíců si ještě zvyknou, ale pak že už je to boj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2009 v 08:16  • Odpověz
čau,
ty jo kde je příspěvěk od Janci? :grinning:
Tak u nás dnes noc nic moc, vstával v 1 na krmení a pak se vzbudil ve 4 a otravoval do 5 :cry: Měla jsem ho v naší posteli a péroval tam a lozil jak blázen. Pak jsem mu dala mlíko a usnul do 6,30 ale já byla nějaká mrtvá, asi tím počasím, nemohla jsem vůbec udržet otevřený oči.
Jinak u nás to bylo taky celkem dobrý když se začal Štěpula sám pohybovat po pokoji, ale teď už má celý obývák prozkoumaný a už ho to nebaví, včera se za mnou vydal až do koupelny :astonished: Navíc jsme to tu sice trochu upravili, dali jsme nebezpečný věci ze země pryč, ale všechno před ním schovat nejde, např. co s těma kabelama?? A k nim se samozřejmě hrne, ty jsou totiž děsně zajímavý. Teď má novou zábavu, leze mi do konferenčního stolku, on má totiž takový patro dole u země, tak tam se cpe a to samý pod akvárko :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dary to čumákování v noci je nejhorší, to Štěpán dělal už jako miminko. Chudáčku, držim palce ať se to brzy zlepší, protože ten spánek je fakt potřeba!! A je mi jasný, že přes den nemáš šanci si jít lehnout vůbec když máš ty děti dvě. Taky myslim, že by to mohly být zuby.

Kačko tak to jsem zvědavá jak zvládnete přestěhování. My teda v noci poslední dobou ke Štěpánkovi hodně musíme vstávat, on se totiž otáčí na břicho a pase a to ho asi probudí a brečí. Takhle to je několikrát za noc, takže jsem fakt ráda, že to máme k jeho postýlce blízko a dveře mezi ložnici a pokojíček zatim ani pořizovat nebudeme. Ale vám spí Pepča celou noc, ne? Tak to bude OK :slight_smile:
19. kvě 2009 v 08:29  • Odpověz
autor
Taky jsem koukala kdepak je Janca :grinning:
S tím přestěhováním jsem zvědavá protože občas se nám budí i v noci, ale já mu dám dudana, trochu čaje a ruku na obličej a většinou usne. Asi ho ještě budí to břicho. tak uvidíme, zpátky se dá dát vždycky :slight_smile:

Jo a sraz je mi jedno, nějak dorazim. Jen se děsim toho parkování :astonished:
19. kvě 2009 v 08:36  • Odpověz
Ahojky, tak já měla včera pocit, že už padnu, jsem furt unavená, ospalá a z mrněte pak podrážděná. Včera od rána mručel a mručel, dostává hysteráky, když se mu něco nedaří a nebo něco nedostane (tedy ten článek od Verb si musím přečíst, ale u nás tedy žádné zlepšení od 6. měsíce co se týče pláče nenastalo). Dopo jsem kuchtila jídlo pro Toma, zásoba mrkve je v mrazáku. Včera měl brambor, mrkev, brokolici a snědl 90 g, což je zatím rekord a bylo vidět, že mu to šmakuje, krásně otevíral pusu. Takže dopo jsme strávila běháním kolem dítka, vařením (to je děs, kolik nádobí se u toho ušpiní) a praním. Odpo rychle na procházku, pak na kyčle (máme už hotovo - jadérka jsou prý supervelká, Tomča se snažil panu doktorovi vylézt z toho udělátka, tak mu ze srandy říkal, ať se tedy dovyšetří sám :grinning: ), rovnou jsem se tam objednala na tu kontrolu mé paty, pak jsme jeli ještě pro ten hrnek (neměli ho!, takže ho musím objednat přes net a nechat si ho poslat jako do té prodejny), a do Kika, přes net jsem objevila obývací stěnu, co se mi líbila, ale pak nebyla nic moc, ale hlavně by se nám tam nevešla naše televize. Pak jsme frčeli dom, dělala jsem véču (mňam obalovaný pangasius s bramborem) a pak normálně padla - chvíli si četla a pak usnula.

Dary: Tak u nás si Tom ještě drží jakžtakž ten režim spaní, ale také jede opět své půlhodinky, takže času také není moc. Ve chvílích bdění mručí a mručí, ale u nás to asi zuby není, nic nateklého nemá. Tedy ty noci u vás, to je snad čím dál tím horší, to by mě už asi šlehlo.

Verb: Tedy nechci nic říkat, ale my dvě máme mističky stejné :grinning: Uvídíš, jací budete jedlíkové, ale my to zatím máme skoro všude, co může upatlat tak to upatlá, tak uvidíš, jak dopadne lehátko. Čajík asi pořídím, ale včera byla jízda bez křiku, no fakt se v něm nevyznám, dokonce se na mě v kočárku smál. Ale to je spíš omyl. Opravdu ti závidím spokojené dítko v kočárku. No, u nás mezi otočením ze zad na bříško a otočením s bříška na záda uběhly bez pár dní 2 měsíce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže nechci tě strašit, ale byl to děs, třeba se to ale Will naučí mnohem rychleji. Motivování mi nijak nepomohlo, on prostě musí přijít sám na to, jak to zvládnout (Tomáš si ze začátku dával pod sebe nožičky, teď už mu stačí se jednou odperdit a je to), je to moc pohybů, jen když ho otáčíš, tak by ses měla snažit, aby zůstával tělem na podložce.

Katch: Uff, tedy to je ale Štěpa zkoumač, no rada, dát do postýllky, tam je to teď snad nejbezpečnější. Tak vidíš, máš úplně designované mističky a ještě plastové :grinning:, jsou fakt pěkné. K tomu bryndáku - myslím, že je to o zvyk, teď to zkoumá, u nás to bylo s bryndákem také takové mám od Sassy http://rajprodeti.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1093479, také lehce šustí, a teď už si ho nechá nandat a nevšímá si ho, ale fleky pod krkem máme taky :grinning: Zatím ho nepásám, ale asi budu muset, začal mi ocucávat stolek a područky :grinning: Stolek jsme původně nedávala, ale tak čutá nohama, že mi málem 2x vyrazil misku z ruky, takže tahle čutá do stolku. Z té obývací stěny jsme fakt zklamaní, sedačku zatím máme vybranou tuhle http://www.kika.cz/cgi-bin/katalog.php?edvnr=16011017&id=847, líbila se nám oboum, i byla pohodlná pro oba, ale zatím jsme jí nekoupili a barva potahu bude určitě jiná. Ad srazík, já také pojedu metrem, ale vylezu na té správné straně, a i Verb pojede metrem, tak by pohlídala kočáry a já bych ti mohla s tím tvým pomoct ty schody vynést a nemusela bys tam nikde kličkovat.

Kacka: Tedy takový výlet s prckem sama, tedy to ti závidím tu odvahu. Je vidět, že Pepča je na cestování zvyklý, to u nás by to asi neprošlo, a už vidím, ten jeho hysterák ve chvíli, kdy bych se mu nemohla věnovat a věnovala se řízení lodi. Tak doufám, že jsi včera dodržela své přesevzetí a odpočívala a sbírala síly na další dny.
19. kvě 2009 v 08:44  • Odpověz
Tedy srandičky nad chybějícím příspěvkem od mě, to víte, my spali až skoro do sedmi, pak jídlo a hraní a než ještě znovu odchrupl, tak to chvíli trvá. :grinning:

Kacka: a co nějaké P+R parkoviště a pak metrem? Aby u toho POdolí bylo takhle pozdě ještě místo.
19. kvě 2009 v 08:56  • Odpověz
Kačko tak zaparkuj u tý porodnice, jak jsi psala. Jinak na tom Vyšehradě je fakt problém, asi bych to neriskovala. Pracuje tam totiž přítel a jezdí autem a když přijede do práce později, třeba na 10h, tak už tam skoro nemá šanci zaparkovat :unamused:

Jančo já jsem pako, teď mě napadlo, že nejjednoduší bude když pojedu metrem až na Pavlák a pak přestoupim do protější soupravy, takže vylezu na správný straně jako vy :slight_smile: :grinning: Ale když kačka přijede autem, tak bysme se asi stejně sešly až u tý brány, ne? nebo jak myslíte.
Jinak sedačka vypadá teda parádně, mě by se tahle světlá barva i líbila, ale je to hrozně nepraktický. A vypadá, že je hrozně obrovská :slight_smile:
Musim jít, prcek už tu zase kvílí....
19. kvě 2009 v 08:59  • Odpověz
Katch: No vidíš, to mě vůbec nenapadlo, no fakt demence :grinning: :grinning: Mě se taky líbí takhle barva, ale jak píšeš, je to dost nepraktické, máme zatím vyhlídlou takovou barvu do meruňkova. Já spíš šílím z té stěny, furt nemůžeme nikde nic sehnat, sháníme v třešni a teď všude frčí jádrov ý buk a nebo ořech.
19. kvě 2009 v 09:07  • Odpověz
Ahojky,
tady je rozjetá diskuze :slight_smile:
Mám skvělý novinky - máme přiklepnutou hypotéku!!! Ještě čekáme na SFRB, ale do konce června bychom se měli stěhovat. Huráááá!!!!!! :dizzy_face:
Takovýho papírování a vyřizování kolem toho. Will už zná cestu na katastr nazpamět :grinning: Ale vyplatilo se :slight_smile:

Kacko, radši zaparkuj na P+R parkovišti a dojeď těch pár stanic metrem. Já bych to parkování neriskovala. Takže už taky popolez? Will asi taky přeskočí otočení zpět na záda. Už se posouvá kolem dokola a i pár centimetrů ulezl dopředu, ale tahá to hlavně rukama a občas pohne zadkem. Ale jako pravý lezení to nevypadá. Ale kam potřebuje, tam se na tý dece dostane :slight_smile: Pepíno už bude ve svým pokojíčku... Ono je to asi fakt lepší, aby si zvykal už takhle malej. A vy máte monitor, viď, takže se nemusíte bát, že by se něco za vašíí nepřítomnosti stalo :wink:

Katch, to jsem ti chtěla poradit, ať dojedeš o stanici dál a tam přestoupíš a vrátíš se zpět, ale tys na to už přišla sama :grinning: Myslím, že na kabely existuje nějaký schovávátko, přítel by mohl vědět. Nebo se zeptejte v obi a v podobných obchodech. Vzhledem k tomu, že prcci strkaj všechno do pusy, tak bych to nějak zabezpečila :confused: Jo a ty tvoje talířky jsou pěkný. Já jsem chtěla něco malýho na začátek, ale časem určitě pořídíme to samý, co máš ty :wink: Štěpán leze dovnitř toho stolku? No, je ještě malej a má to asi jako úkryt před nepřátelskýma banditama :grinning:

Janco, vy jste moc nároční. My jsme se spokojili s bílýma knihovnama a stolkem taky z Ikey. Prostě jsme změnili plány a nakonec to vypadá dobře. Ale chápu, že vám se asi tam ta třešeň nejvíc hodí. Sedačka je mooooc pěkná. Taky bych chtěla podobnou. Barva je taky super, ale chápu, že s dítkem dosti nepraktická. Škoda :confounded: Aha, takže máme stejný? To jsem nějak nepostřehla :sweat_smile: No a už mám vybranou židličku - buď chicco, nebo cam. Ještě to pořádně prozkoumám a jdu do toho. Líbí se mi vzhledově i technicky a je to na několik let a třeba i pro to druhý :slight_smile: Jo a jak zjišťuješ tu váhu - kolik toho sní? Gratulace ke kyčlím :slight_smile:

Dary, ty budeš za chvilku úplně nepoužitelná. To asi budou ty zuby, nebo nemá zrovna spurt? Opravdu je mi tě líto, doufám, že to brzy spraví :sweat_smile:

Sraz teda ve dvanáct u metra, ok?
-----------------------------------------------------------------
Aktualizace od admina (únor 2012):
Státní fond rozvoje bydlení nás informoval, že v roce 2012 na otevření programu "Úvěr 300" nemá finance.
V budoucnu se samozřejmě bude snažit zajistit finance na podporu mladých, ale tento rok nemůže pro tyto účely čerpat ze státního rozpočtu žádné finanční prostředky.
19. kvě 2009 v 10:11  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Doplnění informace pro rok 2012.”
Holky co to je P+R parkoviště?? :astonished: Tak teda jestli přijedeme všechny metrem, tak se sejdeme u metra venku okolo tý 12h.

Verb. my tu máme v bytě ještě starý rozvody el., takže zásuvky na naprosto pitomých místech a je jich málo, takže samý prodlužovačky a kabely. No je to děsný. Štěpána asi láká ten stůl proto, že je to pro něj jako překážková dráha, vložim pak fotku, jak tam leze :grinning:
A VELKÁÁÁ gratulace k hypotéce, tak to je super :slight_smile: :wink: Jde Vám to zatim vše celkem rychle, ne? Nebo se mi to možná jen zdá.

Jančo taky gratuluju ke kyčlím :wink: A Tomíka radši poutej, Štěpán si zase opírá nohu o ten stolek a různě se tam kroutí a tak, takže bych ho tam nepřipoutanýho raději fakt nedávala, přece jen je to výška, kdyby žuchnul :astonished:
19. kvě 2009 v 10:31  • Odpověz
Jo a kupila jsem včera v Albertu Sunárek - ovocná přesnídávka. Je to jen 100% ovoce, nic navíc. A bylo to zlevněné na 35,90 a já si říkám, kolik to asi stálo původně a když jsem tu cenu viděla, tak se mnou málem šlehlo - 60 Kč :sweat_smile: Šílený. Asi to kupovat nebudu, i když je to dobrý.
19. kvě 2009 v 10:38  • Odpověz
Katch, P+R je odstavný parkoviště pro mimopražský. Necháš tam auto a většinou je to hned u metra. A stojí to jen pár korun. Ale co znamená ta značka, to nevím.
Hypoška tak rychle nejde. I když do banky to šlo minulou středu, takže z tohohle pohledu je to úplně bleskově rychlý :grinning:
Ale ty kabely jdou dát do takovýho bílýho... jak to nazvat... prostě je uzavřít do takovýho obdélníku, do kterýho se ty kabely strčí. Ale s těma zásuvkama to máte blbý. To my máme teď v tomhle bytě a televize musí být na stejný straně jako pc a já jsem to chtěla jinak, ale nejde to :unamused:
Ze Štěpánka bude desetibojař :grinning:
19. kvě 2009 v 10:45  • Odpověz
Verb. díky za vysvětlení :slight_smile:
Hele známý se stěhovali zrovna když jejich dcerka začala lízt (asi jako vy) a vyřešili to tak, že jí nechali její pokojík nezařízený, měla tam jenom hračky a nějakou deku a měla tam svůj prostor na lezení, takže to bylo absolutně bezpečný :wink: Tak to jim teď momentálně závidim, zkuste o tom taky popřemýšlet, my už máme ten náš byt přecpanej věcma :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ta cena za ten sunárek neni doufám za 1 skleničku? :rolling_eyes:
19. kvě 2009 v 10:57  • Odpověz
Ne, je to za 4x 100 g. Tak to tady baštim :slight_smile: Ale asi si budu dělat domácí sunárky. Rozmixuju banán s jabkem a broskví a mám to samý.
To s tím pokojíkem není špatný nápad. Já jsem se nechala překecat na ty knihovny z Ikey a ty jsou hned od země. To bude mít Willík v obýváku ráj na zemi :grinning:
19. kvě 2009 v 11:06  • Odpověz
Ach jo, Willík už spí 1,5 h a já potřebuju v 11,45 vypadnout, abych se stihla podívat na letní botky pro sebe a pak máme sraz s malou Ančou. To zas bude běh na poslední chvíli a Will bude zase v kočáru otrávanej a nebude spát :confounded:
19. kvě 2009 v 11:07  • Odpověz
ahoj :slight_smile:
teeeda, tady to dnes žije :slight_smile: nestíhám číst, natož si všechno pamatovat a reagovat :wink:

tak noc byla o fous lepší, ale za to vstávačka před 4:30 :angry: :angry: Asi jsou to fakt zuby, ale mrchy nechcou vylézt :rolling_eyes: Když totiž Nikolka knourá, tak si jakoby zkousne spodní ret, tak jí to asi fakt bolí. Ale teplotu nemá, tak se mi nechce do ní rvát Nurofen. Dásně mažu Calgelem, ale že by to bylo lepší, to se říct nedá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale z toho věčnýho knourání mám nervy na pochodu. Navíc ted začla dělat scény, když ji zmizím z obzoru, takže budto knučí, řve nebo se chová. to je její celodenní program :frowning2:
Taky vám musím napsat, co zase provedl manža :astonished: Konečně jsme si vybrali barvu na fasádu, takže přijel chlap, domluvit se co a jak a napsat si ten náš odstín. No a co myslíte - manža mu řekl špatnej odstín :angry: :angry: :angry:Ještě že jsme se o tom včera večer bavili, ptž jinak bysme měli barák zelenej jak rybník brčálník. Takže jsme chlapovi honem volali, že je to špatně, at přepíše čísla, tak snad bude vše ok.

verb - gratuluju k hypotéce :slight_smile: Tak to vám vyjde tak, že se vrátíte ze Šumavy a rovnou můžete vlítnout na stěhování, ne?
Já jsem nedávno kupovala Frutapuru - to je podobné jak ten sunárek, jenže jsem to v ledničce neschovala, takže manža to dal Honzíkovi a ten se jen oblizoval. Docela drahá svačinka... :grinning:

katch - ty máš doma teda pěknýho divocha :grinning: Ale je to velká šikulka, my zatím nelezem a už teď se toho hrozím :unamused: To budu lítat s vysavačem v jedný ruce, koště ve druhý a Honzíka na provázku, aby to za mnou hned "neuklízel" po svým. Má tady rozházený stavebnice, penízky do pokladničky, ted si tady patle plastelínu, která mu pořád padá na zem....No jak Nikolku uhlídám, to jsem fakt zvědavá :stuck_out_tongue_closed_eyes:

janco - sedačka je opravdu pěkná a obývací stěny se mi líbí taky v třešni, tak snad se vám poštěstí a na nějakou narazíte. A gratuluju ke kyčlím :wink:

tak já na chvíli mizím ukuchtit aspon Nikolce oběd, víc toho asi nestihnu. Tipuju, že za 15min. začne řvát.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2009 v 11:19  • Odpověz
Parkoviště P+R, jedno je právě v Kongresovém centru http://www.dpp.cz/parkoviste-p-r/
19. kvě 2009 v 11:30  • Odpověz
Dary,super, že je to aspoň o fous lepší :wink: Snad ten zub brzy vyleze, mrška jedna :grinning:

Kacko, jsem si všimla, že jsi řešila zdrav. pojišťovnu. Jak jsi nakonec vyřešila? Já chci přejít od VZP, ale nevím, kam. Přemýšlela jsem o Media zdrav. pojišťovně. Je nová a zdá se to hooodně zajímavý.

Už se konečně probudil. papa
19. kvě 2009 v 11:33  • Odpověz
zkratka je Parkand Ride :grinning: Jinak děkuju za přání ke kyčlím i sedačce. Jen ta stěna v třešni žádná podle našich představ, asi jsem fakt náročná a nebo vybíravá. NO, zase si říkám, že je to na dlouhou dobu, tak se mi moc nechtějí dělat kompromisy. S tím pokojíkem pro Toma se potřebujeme hnout (plánuju to přesně jak píše Katch - herna a jen 2 komody s oblečením) a vzhledem k tomu, že je tu zatím i počítačový stolek a další věci, tak to půjde až přesuneme ty věci do nějaké stěny v obýváku, ale kde jí splašit,to fakt nevím. Snad na míru, ale to bude asi strašně drahé.

Verb: Gratuluju k hypotéce, super, že to šlo jak po drátkách. Tedy nejdřív jsi mi vyrazila dech s tou cenou za ten Sunárek, ale za 4 už to vcelku jde. Já to vážím tak, že navážím prázdnou misku, pak misku s obsahem, a pak podle toho co po jídle zbude, buď opět misku a nebo jen odečtu pár gramů toho, co je na oblečku a je výsledek. :grinning:

Katch a Kacka: Už se tedy začínám pomalu děsit, až začne lézt, tím plazením mu to moc rychle nejde.

Katch: Na ty kabely mají třeba tohle: http://www.postylka.cz/zbozi/3983/Kryt-na-kabely--od-vyrobce-DOMESTAV.htm a podle mě by měli i další věci, zkuste se zeptat v OBi, to máte nejblíž.

Dary: Ano, u nás také řev, kdykoli se vzdálím z dohledu :confounded: Tedy jak popisuješ, co tě čeká, no já to říkám, chobotnice :grinning: S těmi malými předměty na zemi to asi bude problém, ale jak to uhlídat fakt netuším, asi ohrádka ne? Takže koukám, že snad jen já jsem zatím s Tomčou na zelenině, vy už všechny přidáváte i svačinky? A vstávačka v 4.30, bože, kam se ti to dítko míní šoupnout, to za chvili půjde spát odpo ne? Uff, ještě že jsi tu fasádu odhalila, to by bylo drahé přehmátnutí.
19. kvě 2009 v 11:45  • Odpověz
tak sporák běží naplno a na mně už visí Nikolka :grinning: Ale ve vaku ještě usnula, tak piju kafe a cpu se oplatkama :confused:
janco - no ohrádka by to možná vyřešila, ale jelikož vím, jak jsou malý děti vyčůraný, tak si myslím, že jakmile by malá zjistila, že je tam vlastně zavřená, tak by tam být stejně nechtěla, takže se mi to moc pořizovat nechce. Navíc nevím, jak bych honzíkovi vysvětlila, že tam má zákaz vstupu a vhazování jakýchkoliv předmětů :grinning:
Se stěnou určitě kompromisy nedělej, raději vyčkej a ono se něco objeví. je to opravdu na dlouhou dobu a je to první věc kterou vidí návštěvy.... :wink:
No fasáda by byla opravdu drahej omyl, takovou barvu bych určitě nerozdejchala a radši vrazila další peníze do jiné barvy. Na chlapy je fakt spolehnutí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2009 ve 12:03  • Odpověz
Ahojky, tak hlásím další kočárkování skoro bez řevu, snad se to konečně obrací k lepšímu a nebo zabrala nová hračka v kočárku. No, snad mu to dlooooho vydrží. Tedy vypadá to, že tu máme léto. Já dneska s prckem jedu odpo k našim, cestou mám zastávku u zubaře, jééé, já se tak bojím, mám pocit, že mě bolí půlka zubů, tak snad se toho moc nenajde, i když se utěšuji asi marně, mé mezizubní kazy měli cca 2 roky možnost řádění bez dozoru, takže mám pocit, že mě další návštěva na zubním po výsledku rentgenu nemine. A propo Kacko, ty už jsi za tou svou zubařkou byla? Jo a včera zbašil Tom skoro celou skleničku brambor špenát, a dokonce už nebyl ani moc zasviněný (tedy kromě pod krkem, tam to steče na bodíčko snad vždycky).

Verb: Tomáš při plazení také používá hodně ruce, ale i nohy, je to spíš takové píďalkování než plazení :slight_smile: No, ale cíl to splní, dostane se kam chce. Plazí se jen přes jednu ruku, ale doktor mě upozorňoval, že to je normální, prý mají dítka hnedle několik stylů a každé si zvolí svůj. A taky se začal dřív otáčet kolem své osy než se překulil zpět na záda, uvidíš, já si myslím, že na to Will teprve přijde. Tak pak dej vědět, která židlička u tebe zvítězila.

Dary: Tak co dnešní noc?: Už lepší? Už ten zubák potvorák vykoukl? Koukám,že vaříš s dítkem v šátku, no ten já nemám, tak já včera vařila s prckem na ruce, zvládla jsem i rozklepnout vajíčko s jednou rukou, no opravdu člověk zvládne nakonec všechno. Dokonce jsem včera dostala i pochvalu za véču, k polévce jsem zvládla i slané závitky z listového těsta, tak jsme si dlábli. S tou ohrádkou máš pravdu, to by chtělo asi spíš nějaký bunkr, do kterého by Honzík nevlezl :grinning: No, bude to asi hodně o hlídání.

Kakca a Katch: Tak jak si včera vedli loziči, kampak se až vydali?
20. kvě 2009 v 07:50  • Odpověz
Hola hola, tady stále nikdo? To asi všichni frčíte venku, je tam fakt nádherně, včera jsem se už vysvékla do tílka a hnedka si připekla ramena, takže dneska zase do trička, abych se nezačala loupat. Prcek znovu odpadnul, doufám, že nadlouho :wink: Už jsem připravila věci na cestu kromě vody a hraček a zjistila, že manža odjel do práce bez autosedačky :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže jsem mu volala, aby se pro ní nezapomněl zastavit. :slight_smile:
20. kvě 2009 v 11:03  • Odpověz
ahoj ahoj
no my byli do teď venku, je tam fakt nádherně, ale až moooc, takže jsme byli pěkně ve stínu :wink:

janco - zub pořád nikde :angry: nějak mu to trvá :stuck_out_tongue_closed_eyes: noc stále stejná, vstávačka opět 4:30, ale přes den už je to lepší. Tak aspon, že tak.
Taky jsem ti zapomněla napsat, jak jsi se ptala na to UM, čajík a tak - takže já zatím žádnou vodu ani štávičky nedávám, ale pokud budou takový pařáky tak začnu. Ale prvně ji zkusím ošidit jen čistou vodou, tak doufám, že uspěju :slight_smile: No a k tomu UM - já až přestanu kojít, tak na flašku s UM nenajedu, podle mudr stačí jogurty, kaše apod., prostě dostatek mléčných výrobků. Občas třeba udělám rýžovou kaši s UM nebo namočím piškoty v UM a budu to řešit takhle. Flašce se chci vyhnout :wink: Zkus se na to třeba zeptat u své doktorky, aspon budeme mít víc názorů a vyberete si, co vám bude víc vyhovovat :slight_smile:
Držím pěsti, ať ti zubák dopadne dobře.
S tím vařením je to asi všude stejné. Když má člověk rozvařeno, tak někdy hold nezbývá, než to dodělat s dítkem v náručí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Rozklepnout vajíčko se mi teda s Nikol nepodařilo, ale škrábání brambor apod. už máme vychytaný :grinning:
20. kvě 2009 v 11:52  • Odpověz
ahoj holky,
uff, tak nám nastaly vedra :stuck_out_tongue_closed_eyes: My zítra zdrháme z Prahy, přítel si bere dovču, tak se těšim :slight_smile: :slight_smile: Takže nebudu na příjmu.

Jančo tak doufám, že u zubaře Tě nebudou moc trápit a dopadneš dobře :wink: A kam dáš prcka? To ho bereš s sebou?? To s tou autosedačkou se nám přesně stalo :grinning: Já se chystala do centra MHD a nazpátek jsme měli jet všichni společně autem a ještě něco vyřizovat... a já si všimla, že autosedačku máme doma :stuck_out_tongue_closed_eyes: No ještě, že jsem si toho vůbec všimla :grinning: Takže se pro ní přítel vracel.
Jinak lozič už mě fakt pěkně prohání, dneska mě vypekl a dopoledne, kdy spí většinou aspoň hodinu, tak spal jen 30 minut. Takže jsem s plánovaných věcí stihla jen sprchu a umytí vlasů + přípravu ingradiencí na oběd. Dneska se mu podařilo shodit skleněnou vázu :astonished: To byla rána, naštěstí se nic nestalo, ale Štěpán se lekl tý rány, takže samozřejmě brečel. Postupně odstaňuju z jeho dosahu víc a víc věcí.

Dary teda s tou barvou na fasádu to je gól, manžu bych teda hnala! Vem si kdyby jsi si toho nevšimla :astonished: No prostě po těch chlapech je lepší vždy vše zkontrolovat :grinning: A fajn, že aspoň přes den už je to s Nikol lepší, tak snad i ty noci budou jen a jen lepší :slight_smile: Taky v to u nás doufám, ale je fakt, že oproti Tobě jsem na tom ještě dobře. U nás se sice často vstává taky okolo pátý, ale tak za hodinku Štěpánek ještě usne a já s nim :wink:

Dneska jsem mu dala poprvé maso. Měl zeleninu s kuřecím masem a teda nechutnala mu. Snědl fakt jen pár lžiček, ze začátku ještě s úsměvem, ale ten postupně mizel až do absolutně zhnusenýho výrazu, jako co mu ten hnus pořád cpu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: Ještě tu mám zeleninu s králíkem a musim zase vyrazit nakoupit další zásoby. To mám v plánu dneska až nám dorazí tatínek z rachoty :slight_smile: Tak jsem si říkala, že by se mi líbilo kdybych měla vždy tak jednou týdně večer pro sebe, jako že bude hlídat přítel až dorazí z práce a já si vyřídim to co potřebuju, případně zajdu někam na kafčo a tak. NO ještě jsem to nenavrhovala, ale myslim, že to nebude problém a nemusí to být úplně každý týden :slight_smile:

Tak pokud se večer už nestavim, tak se tu mějte pěkně :slight_smile: :slight_smile:
20. kvě 2009 ve 13:28  • Odpověz
Ahojky, tak teď jen v rychlosti, před devátou musíme vyrážet k doktorovi - jdeme na první prevenar, prcek odchrupnul, tak doufám, že dá svou tradiční půlhodinku a krásně nám to vyjde. Včera zubař dobrý - žádný viditelný kaz, udělán rentgen, a trochu obroušen zubní kámen. Výsledky rentgenu budou příští týden, už teď se děsím, co tam bude, normální kazy já nemám, jen ty mezizubní, takže i proto mám už rozvrtanou většinu pusy :angry: Prcka hlídala babička s dědou (ten přijel neplánovaně), jezdili v okolí, krásně to vyšlo, protože prcek celou cestu MHD koukal a byl jak zařezanej, jen očíčka mu jezdila, jinak žádný pohyb, takže pak spinkal přesně když jsem byla u toho zubaře. I návštěva u našich pak v pohodě, nálada dobrá, jen občas kňoura a předvedl jim raketový start plazení na talířek :grinning:

Dary: Pokud bude dneska čas, tak se u pediatra zeptám. Zdá se mi, že poslední dobou Tom i nějak míň čůrá, hlavně navečer a v noci, víc se potí, tak to asi všechno vypotí. Dneska měl po probuzení úplně vlhkou plínku pod hlavičkou i overálek. Vlásky má také vlhké a nebo mokré. Jinak já si tedy zase nedovedu představit škrábání brambor jednou rukou (i když ty, když jí nosíš ve vaku, tak máš volné asi obě ruce), to vajíčko jde jednou rukou úplně v pohodě.

Katch: Takže krásný prodloužený víkend, počasí se má tedy lehce zkazit, ale to vám společnou rodinkovou náladu určitě nezkazí. Tedy maso mu nechutnalo? No, aby to nebyl vegetarián :grinning: Koukám, že asi ještě stále nevaříš a skleničkuješ, u nás tedy špenát taky ve sklence, nevím, jak bych ho doma dělala. A to včera podle mě zdlábnul celou tu malou skleničku, a možná by si dal ještě, ale já už neměla. Tak nápad s volný večerem v týdnu ti tedy schvaluju a závidím. A ta váza, no tedy to jsou ale ničitelé, to je jak demoliční četa, odstraň vše co není přivrtané z mého dosahu. Ještě že v bytě zatím moc takových věcí nemám.

A kdepak máme Megg, už se dlouho neukázala.
21. kvě 2009 v 08:22  • Odpověz
autor
ahoj, tak my bojujeme s virozou, zřejmě jsme si jí přivezli od jedný holčičky co byla na lodi :angry: smrkala a kašlala a já fakt nechápu, proč takový děti vůbec někam tahaj, zvlášť když je to do uzavřenýho prostoru na lodi :angry:
no nic, má jen teplotu, tak dáváme čípky, ráno jsem byla u doktorky, tak udělala jen prohlídku a očkování bude později.
naše míry: 72cm a pozor 8,27kg :slight_smile:
21. kvě 2009 v 09:05  • Odpověz
Ahojte :grinning:
Janca: ja nejako nestíham písať, vždy si vás prečítam a dnes hádam stihnem napísať, lebo Laura spí zatial 10minút. dúfam že píchanec Toma moc nebude bolieť, lebo ten prevenar je štiplavý. Laura pri nom strašne plakala. Ja mám tiež bolavý zub, bola som pred 2 týždnami u zubarky zablombovala mi zub a doteraz ho mám citlivý, ani žuvačku nemožem žuvať. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi to vidím tak, že mi ho bude musieť znova rozvrtať :confounded:
Katch: Laure maso moc chutí, včera mala kuracie so zemiakmi a ked zjedla porciu,čo som jej nachystala, tak začala plakať, že už neni...no ale už som jej nedala, ved potom aký bude mať žalúdok...
Laura zatial nelozí, len si dáva nohy pod bruško a snaží sa ako keby loziť.
Dary: prečo si proti flaške? Laura pije od bábatka z flašky a je to v pohode. Je na nu zvyknutá. Dávam jej tiež len čistú vodu a chutí jej.
Kacka2: pekné miery máte :grinning: dúfam že Pepíno bude skoro fit. :slight_smile:
21. kvě 2009 v 09:33  • Odpověz
Tak jsme zpátky z Prevenaru, mručí v postýlce a nějak nechce zaspat, dal si chrupku 15 mintu po cestě tak doufám, že to nebyla jeho dopo půlhodinka, tak zatím chodím průběžně kontrolovat a uspávat. Při píchanci jen 3x kníknul a pohoda, i byl hodný v čekárně, sice jsme byli objednaní na 9.30, ale šli jsme na řadu až po 10 hodině, a i těch 45 minut v čekárně byl za vzorňase. Zatím je to zlatíčko, uvidíme, jak bude den pokračovat, dneska se dá i to jeho případné řvaní svést na očkování, včera dopo to tak ale nebylo a po 3/4 hodiny hysteráku, který nějak nepřestával, jsem šáhla i k omytí studenou žínkou :stuck_out_tongue_closed_eyes: No účinek to mělo cca 5 vteřin, než zjistil, co to bylo a začal nanovo. No a pak že děti po 6 měsících neřvou :grinning: :grinning:

Dary: Ptala jsem se na to pití, a prý můžeme začít při těhle vyšších teplotách, buď čajík nebo vodu a buď na lžičce a nebo ve flaštičce, už by prý neměla hrozit ztráta sacího reflexu z prsu. Vodu prý do 1 roku kojeneckou, ptala jsem i na tu běžnou, na které je napsáno: vhodné pro pířpravu kojenecké stravy, a prý po převaření ano, ale normálně raději ne, nejsou tam prý tak přísné normy na bakterie. Jo a dát, kolik si řekne a kdy si řekne (jako kdyby si dokázal říct, mám zrovna žízeň dej vodu), no to se těm doktorům řekne, ten náš by podle mě jedl kdykoli by se mu dalo prso před obličej, tak jsem zvědavá, jaké bude napajedlo.

Kacka: Zapomněla jsem Pepínovi popřát vše k dnešním půlročním narozeninám :grinning: vše nej, nej, nej :grinning: Teď tedy hlavně to zdraví, aby se toho chudák zbavil, v těhle vedrech ještě teplotu, to už je na padnutí. Já si myslela, že jste jeli projet vaši loď a ona to byla nějaká výletní? Míry a váha tedy dost dobré, koukám, že ti později narození tu válcují ty starší :grinning:

Megg: No, vytížená mamča, která se klidně chce pouštět do dalšího :grinning: Já tedy včera doktorce taky řekla, že se děsím, co se zuby udělo těhu a kojo, tak radši ani nechci vidět ten rentgen. No, to ti asi udělali nějak blbě, když to bolí ještě teď. :unamused: Kolik teďka Laura baští? U nás se včera dle mého zdláblo těch 120 ml, ale potom stejně byl ještě 5 minut u prsu, fakt to nechápu, je tam 5 minut, když jí normálně i po tom, co dostane příkrm. Jak říkám, cpe se, dokud je co.
21. kvě 2009 v 11:45  • Odpověz
autor
Jé Janco díky, já bych na to zapomněla, jak má tu teplotu, tak je všechno jiný. Nejdeme ani ven, jenže ho tu uhlídat, to je něco, právě mi šmejdí ve skříni a snaží se vytáhnout koule na petanque :grinning: a papíry, ty miluje :sweat_smile:
Už je to rychlovka, stačí jít na záchod a je na druhý straně pokoje. Já se teď snažim aby byl v klidu, ale vysvětlete mu to, asi tak jako s tím pitím, aby si řekli.
já teda kupuju na pití aquilu, tu převařuju 10minut. ale dávám mu heřmánkový čaj, mělo by to pomáhat an měknutí stolice, ale když vidim ty bobky co tlačí, tak teda nevim :sweat_smile:
a dneska měl chlapák poprvý maso a tvářil se úplně stejně jako kdybych mu dávala brokolici, prostě to zblajznul a chtěl ještě mlíko :grinning: Zatim mu dávam tu malou lahvičku a to je pro něho málo :astonished: a teda nevim holky jak je krmíte, ale my vyměňovali oblečení jen jednou po jídle a to proto že kejchnul a šla jsemse převlíct i já :grinning: to bylo fakt všude...
jinak někdy nenadělá ani na ten bryndák. a ze zkušenosti, čím menší bryndák, tím líp, protože si ho nevšimne a nehraje si sním. dostali jsme takovej ten umělej s mystičkou a to bylo peklo, pořád na to hrabal a zvedal to až jsem to musela vyměnit :angry: prostě co mu vyleze ven z pusy, to chytim lžičkou a hned to jede zpátky :wink:

a už objevil kabely, tak já jdu, než to ten bobr nepřehryže :grinning:
21. kvě 2009 ve 12:33  • Odpověz
autor
Jo a Janco prej na naší lodi, ty jsi fakt vtipná :grinning: my máme trup lodi, né pojízdnou loď a mimochodem nevim jestli jsem vám to říkala, ale soudíme se o ní a už jsme podali i trestní oznámení na podvod na policii, tak jde právě zítra manžel na výslech :wink: pán mu volal a říká sám od sebe, paní je doma s prckem ne, tak přijdte zatím sám, tak je vidět že i policie je vcelku informovaná :slight_smile:
21. kvě 2009 ve 12:41  • Odpověz
Ahojky, tak dnešní noc tedy naprd - mezi třetí a půl sedmou jsem byla vzhůru 7x!!! (5x Tomáš - jedno kojení, zbytek mručení v postýlce, pomohlo zahoupat, 2x manža - budík a poté jeho buezní při nevstávání), takže doufám, že to bylo ojediněné a další noci se už zase normálně vyspím :angry: NO vyspím, já si furt nějak nezvykla ani na to kojo 2x za noc, o spánku v kuse celou noc si můžu nechat asi zdát :slight_smile: Reakci na to očkování jsme podle mě neměli žádnou, včera byl Tomáš celý den naprosto pohodové dítko, usměvavý, bez kňourání, prostě pohodička. Tak si to možná vynahradil v noci, asi se aní sám moc nevyspal, po hodině čučenda to zase zalomil a už spí skoro 40 minut. A propo včera jsem se fakt pobavila, poslala jsem manžu pro tu kojeneckou vodu do lékárny a tam mu jako kojeneckou vodu prodali normální Tomu Naturu, no fakt nechápu. Takže zkusíme jinou lékárnu a nebo mu budu dávat tu, na které je tedy hláška o vhodnosti pro kojence.

kacka: Tedy já si mlhavě vzpomínám, že jsi psala, že se o loď soudíte, ale nějak jsem si myslela, že o celou a ne jen o trup! :grinning: Takže z toho vyplývá, že jsi byla opravdu sama s dítkem na výletní plavbě trvající 14 hodin? No, ty jsi blázen, do toho bych tedy já ani náhodou nešla, kdyby dostal nějaký svůj hysteráček, tak není kam utéct, jen ho max. utopit ve vodě :grinning: A jak je marodovi, už lepší? NO koule na petanque by snad nepřevalil, jsou těžké jako prase, tolik síly snad Pepča nemá. NO, je jasné, že udržet v klidu malé ditko je nemožné. Je tedypravda, že i u nás se krmení také podstatně zlepšilo, ale úplně čistí tedy nejsme, občas mi něco ukápne cestou a nebo je to sraženo jeho rukou či nohou, ale jako počáteční prasátka už taky nevypadáme. Chce to cvik, jak z jeho tak z mojí strany. Tak u nás se ještě malá lahvička celá nesní (podle gramáže) - prakticky je nedávám, vařím - jen špenát máme lahvičkový. Jinak taky stále dokojuju, nechápu, kojím většinou stejně dlouho jako když před tím nic nejí. Dáváš, jen oběd a nebo už jste najeli i na svačinu?
22. kvě 2009 v 08:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.