• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
autor
ahoj no to jsem ráda že si nedopisuju sama :slight_smile:

tak koukam že jste měli podobnou noc, my pořád kontrolovali tu teplotu :unamused: ale nakonec neměl a ani ráno, takže poslední paralen jsem mu dávala včera večer. Pepa byl ještě do noci na akci z práce, tak jsem byla hotová :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale zato vstával pak k ránu místo mě :slight_smile:
No a Janco nechceš ho nějak tomu nočnímu vstávání odnaučit? mě to hrozně vadilo, i jednou, natož dvakrát kojit :astonished:

a loď byla půjčená, takovej malej motoráček se stříškou a kajutou, kamarádi jeli na víkend, tak psali jestli se snima někdo nesjede, původně jsme měli jet všichni tři, a když musel Pepa dopráce, tak to přece nevzdam :dizzy_face: kdybych tam měla spát, tak asi nejedu, ale takhle to znělo lákavě :slight_smile:

jestli bude Pepínovi dneska dobře, tak zase jedeme do orlických hor k rodičům Pepy, budeme tam až do pondělí. Musíme vyrobit to odpružení na vozítko za kolo atestnout to tam :wink: už se moc těšim :slight_smile:

A ještě k tomu zubaři, to jako budeš mít hotovej rentgen až za týden :astonished: to je fakt hrůza, nechápu proč nemaj ten co ti to na křesle vyfotěj a hned ti to neukážou, kamarád to takhle má a je to luxus :slight_smile: takhle tam musíš chodit vždycky na několikrát, to je ted avýborný :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak snad to budeě mít v pořádku, já právě mam taky většinou ty mezizubní a ty nejsou na pohled vidět, proto když mi ta moje zubařka rentgen nedělala, tak to pak vyhnilo a ona to pak spravila :angry:
22. kvě 2009 v 09:17  • Odpověz
ahojky
tak já nějak nestíhám. včera jsme byli u babičky, odpo jsme se vrátili, tak jsme využili pěkného počasí a šli opékat buřty. Stihli jsme to tak tak, pak začlo bouřit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ve volných chvilkám utíkám na zahradu, dělám novej trávník, ale je to pěkná makačka, je to tam pohoupaný od zedníků, různej bordel tam, takže to jistí krompáč, motyka...... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už cejtím celý tělo, nějak jsem si odvykla pracovat :grinning: Ale těším se na finální výsledek, tak makám dál :slight_smile:

kacko - tak to je fajn, že už je Pepinovi líp :wink: A vaše míry - nemám slov :grinning: :grinning: :grinning: Čím ty děti krmíte :confused: :grinning:
Přeju pěkný víkend, ať se vám výlet vydaří :slight_smile:

janco, dík za info ohledně pití. Vyvařím hrníček a asi to začnem zkoušet. Já myslím, že pokud je na tý flašce napsáno, že je vhodná pro kojence, tak by měla stačit :wink: Já kupuju vodu v Bille, nemůžu si ale vzpomenout na název, mají to tam po pěti litrech, tak mi to vyhovuje, že se nemusím pořád tahat s 2l petkama :wink:
Jinak se špenátem děláš dobře, že ho dáváš ze skleničky, ptž obyč kupovaný je na to ohledně dusičnanů prý ze zeleniny nejhůř. Já teda zatím taky vyvářím doma, občas dám skleničku - to když někam jedem, nebo nestihnu uvařit. O víkendu zkusím dát žloutek a příští týden se asi vrhnu na pohanku a tak. Už jsem si nakoupila zásoby, tak se na to vrhnem.
Tak já zase mizím, ale snad se ještě dostavím. Zatím se mějte pěkně :slight_smile:
22. kvě 2009 v 09:43  • Odpověz
Ahojky,
musím dohnat svoji neřítomnost. Nejdříve gratulace Pepínovi k polovičním narozeninám a míry docela ujdou :grinning: Asi mám fakt místo mlíka smetanu, jak říkala Janca. Já jsem si myslela, že Pepíno s příkrmama a UM bude už vždycky největší. Ale moc to nechápu, protože v noci vůbec nekojím a přes den už jen 7x a to tahá max. 3 minuty a potom jen dudlá :sweat_smile:
A rozhodla jsem se mu začít dávat ten čaj a trošku jsem narazila. Koupila jsem heřmánkový od Hami a je fakt dobrej. Jenže Willík nechápe, co po něm chci. Pítko jen kousal a vůbec nesál, tak jsem zkusila dudlík a taky bez úspěchu. Pár kapek se mu do pusy dostalo náhodou, ale jinak nic. Jak jste to těm prckům vysvětlily? A jaktože pijou UM z flašky a vědí, že mají tahat? :confused:
Trošku se nám protáhne stěhování, nebot´ (mně nejde napsat t s háčkem :angry: ) stání fond vyžaduje další papíry, takže jsem plodila dodatek ke smlouvě a musím ještě napsat líbesbríf o splacení leasingu na auto. Ale do konce června bychom měli být přestěhovaný.
Včera měl Will zvláštní den. Ráno už vstával v sedm a přes den spal jen 3/4 hodiny, takže v 17.40 odpadl a pořád spal a spal a spal. Až jsem z toho byla nervozní a kontrolovala, jestli spí. A spal celou noc, až kolem páté se trošku probral a asi by spal dál, ale já měla šíleně nalitý prsa, tak bych stejně musela odsát. A po nakojení spal až do sedmi. Ale jak jsem večer měla volnej, tak jsem toho byla celá nesvá a strašně mi chyběl :slight_smile:

Janco, ty už bys pomalu měla dávat k obědu jen jídlo, nekojit. Po 2-4 týdnech by příkrm měl 100% nahradit kojení na oběd. A s tím jeho řvaním - nemá náhodou spurt a větší hlad? I to, jak pije po příkrmu... A tedˇ si budu trošku odporovat, ale v noci zkus dát jen čaj místo kojení. Je možný, že už sosá jen ze zvyku. Jo a Toma natura je kojenecká voda. Na koníkovi jsou o tom diskuze a prý je Toma nejlepší. S tou nocí ti nezávidím, ale jak píšu nahoře, my měli taky blbou, takže to bude tím novoluním :wink:

Už je vzhůru a určitě zase pase :grinning:
Jo a od úterka se točí i na záda, jsem si zbytečně stěžovala. Ale moc často to bohužel nevyužívá a radši počká na mě. Drzounek malej :grinning:
22. kvě 2009 v 10:44  • Odpověz
teda já jsem včera zapomněla na oslavence :astonished: tak dodatečně přeju Pepinovi všechno nej nej :slight_smile:
22. kvě 2009 ve 13:09  • Odpověz
autor
Holky díky za přání, Pepínovi to vyřídim :slight_smile:

verb taky moc nechápu kde to Will bere ale buď v pohodě, hlavně že je zdravej, však ono se to čase vyrovná a aspoň to nebude žádnej slaboch :wink:
A to s tim bytem to je teda rychlovka, já nesnášim úřady, tak to tě obdivuju.

tak nic, to jsem se zase rozepsala a Pepča se vzbudil, klasika...
22. kvě 2009 v 17:03  • Odpověz
dobrej večíííír :grinning:

tak čekám až se probudí Nikolka, abych ji mohla nakrmit a dát znovu do pelíšku :wink: Pak půjdu asi zasadit rajčata a na chvilku se ještě vrhnu na ten trávník :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ještě tak měsíc a bude to hotový :grinning: :grinning: :grinning:

A kde máme Nejbe? Už by měli být od babičky zpátky, nebo se pletu?

Dnes byla Nikolka docela hodný dítko, přes den spala pěkně a obešlo se to i bez scén. Tak se snad blýská na lepší časy :slight_smile: O noci už ani nepíšu, tam ke změně zatím bohužel nedošlo :frowning2:

Verb - k tomu pití: já si myslím, že na to pítko jsou naše děti ještě malé a asi nepochopí, že musí tahat, aby z toho něco teklo. Ale pokud mu budeš zkoušet dávat s tím dudlíkem, tak on na to určitě časem přijde. Třeba mu to nech i chvilku na hraní, ať si to pořádně prozkoumá. Nebo mu to zkus nabídnout před jídlem, když bude mít hlad, to by se mohl přicucnout snadněji
22. kvě 2009 v 19:02  • Odpověz
autor
tak já se s váma loučím, snad to přežijeme ve zdraví :slight_smile:
jo a jen pro Dary, Pepíno už z pítka pije, ale jen doma, protože je většinou mokrej a táhne z toho v pohodě, jen hůř polyká :wink:
22. kvě 2009 v 19:12  • Odpověz
kacko - tak to je malej šikulka. Já zatím viděla všechny děti, jak to usilovně koušou, tak jsem myslela, že na to ještě nemají buňky. No budu muset taky vyzkoušet a uvidím.... :wink:

Všem přeju pěkný víkend :sunglasses:
22. kvě 2009 v 19:31  • Odpověz
Ahojky, tak dnešní noc u nás super - jen jedno kojení!, no to se mi už dlouho nestalo, však to taky moje pravá mlíkárna řádně odnesla, do toho na ní vyšlo i kojení po obědě, takže jsem z ní chca nechca musela dát i odpoledne, protože jinak by mi asi prso prasklo :astonished: Dneska jsme vybrali obývací stěnu, složili zálohu, tak doufám, že pak to naše navržení bude doma vypadat dobře - dodání za 2-4 týdny.

Kacka: Tak nočnímu vstávání bych prcka odnaučila ráda, ale jak to udělat. To se to někomu mluví, když mu prtě spí celou noc už skoro od naraození :wink: Ze začátku jsem kojila v noci 3x, teď 2x no včera tedy asi omylem jen jednou. No, já nevím, jak to s tím jeho nočním jídlem udělat, vzbudí se, mručí a nebo řve, tak chvíli čekám, zda přestane a když ne, tak dostene dlabanec - kojo máme v 19 hod. pak většinou mezi 23-24 a pak v cca 3-4. takže vždycky je rozestup větší jak 3 hodiny. K zubaři - ona mi ten rentgen udělala taky na křesle, ale asi to tam nevyvolávají :angry: takže výsledek opravdu až za týden, já jsem jinak se zubařkou moc spokojená, takže jí měnit nechci, ale teď jí mám po přestěhování skoro na druhém konci Prahy, ještě že se dá domluvit s mými rodiči a ti pohlídají zatímco mamča trpí na křesle (u zubaře nebo gynekologa, toho jsem taky neměnila). Ty jsi psala, že ti ten kamarád zjistil 2 kazy, a ty ti hnedka zaplomboval? Aještě k jídlu - je správně, že Pepčovi nestačí na jídlo jedna sklenička (pokud se tedy bavíme o 125 g) :grinning: dle infa na kojení. net, by dávka, která plně nahradí jedno kojení měla být ve výši 200-250 g.

Dary: Tedy ty jsi úplná zahradnice :grinning: já tedy ještě příští týden zůstanu na zelenině (chybí nám v repertoáru ještě cuketa a květák) a pak přidám maso a další týden zkusím ještě přidat rýži, do té pohanky a spol. se mi zatím moc nechce, nevím, co s tím, musím to nastudovat anebo mi musíš popsat, kde se to vůbec kupuje a jak vaří :grinning: . Taky bych už asi měla cca za 1-2 týdny přidat i ovocný příkrm dopo, tak aby toho nebylo moc.

Verb: Tak u nás je s lahvičkou a pítkem stejné jako u vás :unamused:zkoušeli jsme poprvé dnes a zatím vůbec neví, co s tím, žužlá to, hraje si s tím, ale nesaje, na lžičce si vodu vezme, ale to bylo šílené, než bych tímto způsobem do něj něco dostala, dost vody skončí tímto postupem na něm než v něm. :grinning: Jestli nebude problém v tom, že nic jiného než prso neznají (oba nemají ani dudlík), takže musíme být asi při zkoušení trpělivé a snad jim to dojde, co s tím mají dělat. :grinning: K tomu příkrmu - je to lehce začarovaný kruh - zatím sní příkrmu cca 90-110 g a to na nahrazení plné dávky kojení nestačí :unamused: krom toho by měl po tom jídle asi pít a zatím do něj nic kromě MM neumím dostat, takže teď ho nakrmím, dám tak 15 minut oddech a pak dokojím (podle návodu Dary), no ale on většinou saje dlouho, jak mám ale poznat, kdy je to na žížu a kdy už na hlad a hlavně on ho možná po tom příkrmu i má, když toho zatím nesní požadované množství! Jinak kojím stále 5x za den, 2x v noci, takže máme tedy i s tím nočním kojením taky jen 7 jídel + tedy ten polední příkrm, ale 7x jsem kojila i v době bez příkrmu.
23. kvě 2009 ve 21:38  • Odpověz
ahoj, přeji pěknou neděli :slight_smile:
chlapi usnuli, Nikolka taky, jenom já musím čumákovat :unamused: Ale dnes bych myslím ani neusnula, to včera jsem měla krizi a spala bych i ve stoje :grinning: Děti mě samozřejmě nenechali, měli nějakej den blbec, oba uknouraní, Nikolka po obědě nechtěla usnout, řvala a řvala, už jsem nevěděla, co s ní. Musela jsem se ovládat, abych jí chuděře něco neudělala :sweat_smile: . Nakonec jsem jí strčila do vaku, tak usnula na celých 25min :angry: a pak šla spát až večer.
Dnes je venku krásně, tak odpo vyrazíme někam na výlet, na zmrzlinku a možná i na nějakou baštu :sunglasses:

janco - tak super, že noc byla dobrá. Třeba už bude Tomáškovi to jedno kojení stačit a konečně se pěkně vyspíš. No uvidíš dnes, jestli to byla náhoda nebo ne. :wink: Nikolka se taky budí s knouráním, ale vždycky se u toho úplně probere, že nahození dudlíku nepomůže a musím vystrčit prsadlo. Začínám to vidět tak, že druhé dítko budu muset odstavit taky jen kvůli tomu, že si v noci prostě jen vymýšlí :frowning2: Ona snad nikdy nevydržela dýl jak 3hod. :confounded:
S tím jidlem - já dávám maso asi druhý týden, tak jsem taky čekala až si na to Nikolka zvykne, ale chutná jí to, tak už začnu rozšiřovat nabídku :grinning: Jinak ty "dobrůtky" koupíš ve zdravé výživě, ale viděla jsem je i v Kauflandu a dalších obchodech. Na tom balení je vždycky napsaný návod, jak se to vaří, já jsem s tím nějak extra neexperimentovala. Pohanku jsem vždycky přidala do zelenin.polévky, tím se to pěkně zahustí, /je to hnus, ale Honzík se potom mohl utlouct/, dá se z toho udělat i kaše, jáhly se dají udělat jak s ovocem, tak se zeleninou, teď jsem koupila i nějaké kukuřičné vločky, ale s tím zatím zkušenosti nemám. Ale do nějakých obilných kliček a tak se radši pouštět nebudu - nejsme králíci :grinning: :grinning: :grinning:
Nikolka si po jídle taky vždycky ještě cucne mlíčka, ale tahá jen chvilku a pak se odtáhne, takže myslím, že pije jen na žízeň.
A jaký obývák jste nakonec vybrali - třešeň? A něco moderního, nebo klasickou stěnu? Doufám, že potom přidáš fotečky, jsem zvědavá :wink: :grinning:
24. kvě 2009 v 11:50  • Odpověz
Ahojky,

já jsem včera byla s Willem a těhotnou kámoškou v ZOo a bylo tom fajn. Manža byl na leteckým dni v Lipencích a my měli celý den s malým pro sebe. Bylo to super, zoo narvaná, protože otvírali lachtany, ale my jen chodily a koukaly a hlavně kecaly :slight_smile:

V kolik teda v to úterý - platí ta 12h u metra?

Janco, tak taky se nedaří. Ach jo. Ale napadlo mě, jestli to není tím, že mám dudlík na flašce č.1 a to je pro novorozenata. Asi zkusim koupit pro 6m a uvidím, zda se podaří :slight_smile: S tím spaním ti nevim. Ale i jedno kojení v noci je úspěch. To se asi časem poddá. Možná zkus tu kaši na noc :wink: Jo a gratuluju ke koupi. Konečně jste něco našli? A kde a jak to vypadá?

Dary, 25 minut? To je ale opravdu dlouhá doba na maminčin odpočinek :grinning:

Manža mě zase vyhání. Pořád by u toho monitoru pořád seděl. Prý na něm ještě dneska nebyl, ale já moc dobře vím, že čumí i přes mobil . Ale nevím na co. Vždyt už musí mít prohlídlej kompletně celej internet :grinning:
24. kvě 2009 ve 12:38  • Odpověz
Zdravím všechny po delší odmlce. Už sem vás dočetla :slight_smile:.

Oslavencům dodatečně všechno nej :wink:

U babičky to bylo dobrý. Spaní se také nakonec vyřešilo k naší spokojenosti, manža spal sice na zemi, ale nevadilo mu to a měli jsme soukromí. Samík spinkal poprvé v cestovní postýlce a byl úplně v pohodě. I druhá noc byla dobrá, tak sem usoudila, že je na čase ho přesunout do velké postýlky a do jeho pokojíčku. Do teď spinkal v kolébce u nás, takže už máme doma velkýho kluka :sweat_smile:. Cestu zvládnul taky hezky, jen byl mokrej až na prdelce a potničky měl až na bříšku pod plínkou, jak sou sucháče. Nechtělo mu to zmizet, tak jsme koupili v lékárně mastičku a je klid. Na cestu zpátky sem pod něj dala plínu i kolem krčku a bylo to o dost lepší. Stavili jsme se v té Praze, okoukli vybraný kočárek, vybrali barvu (červenou) a nakoupili pár drobností v Ikee. Babička teda Samíkova prababička nám dala penízky, že musíme Samíkovi koupit botičky, když si pořád stoupá a teta nás zavedla v Třebíči do krámu, kde mají jenom dětské botičky... To byl výběr - nejdřív jsme nevěděli které, a když jsem ho vytáhli z kočárku a paní viděla tu jeho malinkatou nožičku, tak se nám sakra zúžil výběr. Nakonec jsme vybírali mezi dvěma a vzali ty hezčí a já teď pořád přemýšlím, že sme měli vzít ty druhý, že byli asi lepší :sweat_smile:. U nás žádný takový krám není - teda vlastně jeden jo, ale z něj vyhodili kamarádku, když šla malýmu koupit botičky s tím, že se dovnitř nesmí s kočárkem. Kočárek by podle nich měla nechat na hlavní ulici před krámem - no není blázen, tak jela pryč. Pak je vlastne v Hypru Ciciban, ale nic mi to neříká, jen sem si všimla, že tam dětský botičky mají, ale nevím jaké. Tchýni málen trefil šlak, že jsme koupili malýmu boty za 450kč, přitom se tam všechny pohybovali kolem 700kč, ale my jsme na cenu vůbec nekoukali. Přeci jen sou to jeho první botičky. A na botech jako takových nešetřím nikdy a na malym vůbec nebudu. Věci ať má klidně po někom. Dorazili jsme jí tím, že jsem za malýho dostala od tety zlatej prstýnek - ona vyřvávala, že jim nikdy nic nedala (je to její sestra). Mě je to fuk, ať si myslí co chce. Mrzí mě, že teta a prababička se k malýmu chovají mnohem líp než jeho jediná babička. Škoda, že Třebíč je tak daleko. Být blíž, tak by mě už tchýně neviděla - teda hlavně malýho. Teta má sama dvě vnoučata - Kryštůvkovi jsou 3 měsíce, tak to ani není tím, že by jí děti chyběli. Takže nám tam bylo fajn a v červenci tam jedeme určitě znovu a na dýl. Prababička je bývalá učitelka (teta taky :grinning:) a učila i mimo jiné hru na klavír, tak malýho posadila ke klavíru, ten na to koukal jak puk, pak na to začal opatrně sahat, babička hrála, malej se přidal, tak babi usoudila, že kluk má talent :grinning: - prý z něj něco bude :grinning:.

Jinak Samínkovo spaní se zlepšilo, až na noc z pátka na sobotu, to byl zase horor, ale všimla sem si, že sem ten den neměla tolik mlíčka jako jindy, tak jsme koupili do zásoby kaši a až bude zase hodně plakat než půjde spát, tak mu jí zkusim dát.

Dary máš můj velký obdiv, že při tom, jak ti Nikolka spí, zvládáš dvě děti. Já když byl Samíno už několikátou noc vzhůru a já mlela z posledního, tak sem byla nervní a hodně nepříjemná na všechny.

Jdu stáhnou fotečky, tak tam hodím jednu s novym účesem. Nějak sem se s nim nesžila, tak plánuju, že si to nechám zase narůst.
24. kvě 2009 ve 20:53  • Odpověz
Ahoj, napíšu až zítra.
Dnes jen přeju vše nej Janě k dnešnímu svátku :slight_smile: :wink: I když už je skoro po ...
24. kvě 2009 ve 22:15  • Odpověz
Dobré ráno,
tak jsem si včera dočetla to co jsem propásla, ale pamatuju si jen to, že Nejbe se měla u babičky moc fajn :slight_smile: Tak to je dobře, škoda no, že nebydlí od Vás blíž. Ale tak zase máte kam jezdit na výlet :wink:

My jsme si dny volna užili parádně, v sobotu k nám na chatu přijeli naši, tak měl Štěpánek o zábavu postaráno. A v pátek jsme byli u známých na chatě na návštěvě. Včera cestou domů jsme se stavili na nákupu v Tescu, takže máme pro Štěpulu zase zásoby overálků na spaní a bodýček s krátkým rukávem. Mimochodem tam neměli pleny, teda měli, ale jen pro větší děti :frowning2:

Holky s tím papáním z lahve si myslim, že to neni nic neobvyklýho, prostě si na to kluci musí zvyknout. Štěpán je od malička na dudlíku a flašku mi přece taky odmítal a to přitom já měla málo mlíka a on měl hlad. Takže to chce trpělivost :wink:

Pepínovi dodatečně přeju vše nej k půlročninám :slight_smile: A jak bylo v Orlických horách? určitě krásně, žádný vedro.

Jančo taky mě zajímá jakou stěnu jste nakonec pořídili a kde?? A jaká byla noc, kolikrát jsi kojila? My sice krmíme většinou okolo 1h a pak až tak mezi 5 a 6h, ale v průběhu noci se Štěpán několikrát vzbudí s brekem a musíme mu nahazovat dudlíka a převracet ho, protože leží v divných polohách, pase ze spaní atd... Takže se stejně nevyspíme, minulý týden byla jen jedna jediná noc bez tohohle buzení, jindy to je třeba tak 6x až 10x za noc :unamused:

Dary kuskus a pohanka není hnus, ale musí se to umět připravit, já to jedla několikrát týdně k obědu když jsem chodila do práce. Měli jsme kousek od firmy úplně super obchůdek se zdravou výživou a tam měli i hotový jídla, saláty a tak s sebou. Já jsem si zkoušela z kuskusu něco připravit sama (rizoto a salát) a teda nic moc, prostě to neumim.

Verb. my používám od začátku dudlík č. 2 a řekla bych, že i ten teče dost málo. Takže zkus fakt jiný :wink: Pak máme ještě nějaký samoregulační a ten teče naopak hodně, takže to Štěpula měl potom mlíko všude, jen ne v puse :grinning: Tak vy už jste byli s Willem i v ZOO jo? To se teda máte, taky se tam chystáme, ale jedině celá rodinka autem, protože MHD bych se tam s kočárem nevydala, to je pro mě moooc daleko.

Zítra počítám se srazem ve 12h u metra a těšim se :slight_smile: Doufám, že nebudou nějaký bouřky. A že najdeme někde nějaký stím, protože má být zase vedro k padnutí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. kvě 2009 v 07:57  • Odpověz
Ahojky,
tak u nás včera den ve znamení oslav, dopo jsem dostala dáreček od manži - pekáč a v něm spoustu sladkostí na kočárkování, okolo poledne jsme jeli k manžovým rodičům a slavili Jany a švagrovy narozeniny. Bylo to i s obědem - kachna, knedlík, zelí, vůbec nebyla mastná, tak jsem si šmákla. :slight_smile: Tomča poprvé snědl celou skleničku, jen se po tom špenátu s bramborem oblizoval. Usoudila jsem, že skleničkové mu šmakuje víc, ale má smůlu, bude víc domácího, snad se to poddá. Nevím, jestli to je tím, že to neumím udělat tak hladké a nebo to má jinou příchuť, fakt by mě zajímalo, jak to do těch sklenek dělají, např. ty brambory z toho nejsou vůbec cítit, při uvaření jo. Navečer jsme si dali malou procházku po Vyšehradě, takže mám lehce prozkoumáno, míst na odpočinek je tam dosti, tak snad ten déšť přijde až navečer. Mě bus jede tedy tak, že v metru na Vyšehradě budu chvíli po 3/4 na 12. Ke spaní - jak jsme psala, jedno buzení byl Tomův omyl, zase najel na klasická dvě kojení, v sobotu jsme prubli mu nedat po prvním probuzení, vzbudil se i docela brzy, asi po 3 hodinách a odměnou nám byl jen hysterický řev, který jsme tedy ani jeden nerozdejchali a prso dostal, chudák až mu slza po tváři tekla. Na tohle já nemám.
Ke stěně - je seskládaná z tohoto obývacího plánu http://www.jamall.cz/main.php?mnu=katalog&produkt_cat=01&produkt=27&akce=fotogalerie a v kombinaci třešeň-vanilka, sklo jsme tam nedali, bylo by jen na jedné skříňce. Až dorazí a bude sestaveno, určitě vyfotím.

Verb: Flaška - včera jsem se ptala švagrové a ta říkala, že měla stejný problém s Elenkou, ale nakonec na to po nějaké době sama přišla,takže budu zkoušet a uvidím, zatím to zkouším na dvou flaštičkách, co jsem dostala - Mam a nějaká neznámá značka a nefunguje ani jedna. Tak nevím, zda kupovat nějakou další a nebo to zkoušet stále na těhlech, ještě tomu dám trochu času. My tedy máme savičku 6M. No a ten nový výběh tedy spíš výplav pro lachtany jste viděly? Já se tedy do zoo v létě určo chystám, chodíme jednou ročně a pokud se mrněti zoo zalíbí neváhám s koupí permanentky.

Dary: tak doufám, že jste podnikli některý z plánů a neděli si užili. JInak děkuju za tip na nákup, zkusím se po tom číhnout, i když u nás ještě nebylo ani maso, takže máme na experimenty času dost, dneska bude poprvé květák, tak uvídíme, jak bude šmakovat. Dáváte už některá taky kombinaci s rýží anebo zatím kombinujete jen s bramborem? Já jen že mi přijde lehce fádní furt kombince brambor-mrkev, brambor-brokolice atd.

Nejbe: Proč se ti účes nelíbí, je super, jen bych ho pro oživení asi proložila nějakým melírem, ty máš krásné tmavé husté vlasy, úplná závist. Skvělé, že volno vyšlo, na babču se vyprdni, hlavně že tam jsou jiné dušičky, za kterými se budete na návštěvu těšit. A máte doma malého virtuoza. Ty botičky, on fakt Samík popochází? Podle ceny jsi koupila botičky na ven ne? On ti chodí i venku? Podle mě je to fakt předčasné, venku bych ho v tom ještě vůbec nepodporovala, buď lozit na dece a nebo šup do kočárku. JO a cestování a plínka pod něj se mi taky osvědčilo, ale je fakt že i tak se v autosedačce potí, ale mnohem méně a potničky se nám myslím v pátek večer taky objevily (enbo to byla reakce na očkování, nevím), ale naštěstí byly přes noc bez ničeho pryč.

Katch: Děkuju za gratulaci k svátku, holky, já do kalendáře nekoukám, takže jedině, že bych si vás vypsala na další papírek, jako mám vypsané narozeniny kluků a holčiček :grinning:
25. kvě 2009 v 08:13  • Odpověz
Dobrý ráno,

Will se rozhodl dneska vstávat už v 6h :angry: Přemlouvali jsme, ale neúspěšně. Naštěstí jsem šla večer spát s ním po devátý, takže jsem relativně vyspaná. Ale ještě bych spala :frowning2:
Dneska jedeme na obecní úřad ověřovat podpisy na dodatek smlouvy. Snad už to bude všechno.

Kacko, úřady mě nebaví, ale já jsem na takovýhle vyřizování docela dobrá. I smlouvy mi jdou. Přemýšlela jsem, že bych šla na práva :slight_smile: On to Will možná i shodí. Pepíno se víc hýbe, tak proto je možná hubenější. Až se Will rozběhne, tak z něho bude špagetka :grinning:

Katch, slunečník jsme koupili v Kika. Je docela dobrej a stál jen cca 250 kč. A mají hodně barev. Jo a chtěla jsem se tě zeptat, jak ti vyhovují platový kolečka u Jané? Docela by mě zajímalo, jestli je velký rozdíl mezi nafukovacíma a plastovýma (teda kromě váhy). To jsem ráda, že čtu, že Štěpánek taky pase v noci. Will v noci většinou spí, ale před usnutím se pořád někam koulí as strká nohy do žbrdlin a většinou skončí na břiše a pase jako o závod. A samozřejmě se nepřetočí zpět a za chvilku řve. Tohle ráno cestoval po celý postýlce a prostě pak po několikerým pasení už neusnul. A v zoo jsem už byla potřetí. Koupila jsem si roční vstupenku a hodlám chodit. Byla jsem už s mámou, pak se dvěma kámoškam a v sobotu zase. Už ani nekoukám po zvířátkách a spíš to využívám na procházku a pokecání :slight_smile: A to mě napadá, že bychom mohly dát taky nějaký sraz v zoo. Jo a jezdim tam autem. Mhd bych teda nejela, i když v týdnu je to docela v pohodě, ale o víkendu by mě do toho zoo autobusu nedostal nikdo. A dík za velikost dudlíku - koupím nějaký větší :wink:

Janco, taky se přidávám - vše nej k svátku. Jsem hrozná. Pořád jsem si říkala - nesmíš zapomenout na Janu v neděli a všem Janám popřát a samo jsem zapomněla :sweat_smile: Četla jsem , že skleničky mají prý pořád stejnou chut´ i vůni, i když to má úplně jiný složení. Jé, ta stěna je fakt pěkná :dizzy_face: Kombinace třešen a vanilka je opravdu super. My jsem do jamallu jednou vyrazili, ale měli zrovna zavřeno a už jsme to znovu nezkusili. Takže to tam brzy vyrazíme na obhlídku. A vy jste jeli do Holešovic, nebo někam jinam? Svátky neřeš, to bychom si za chvilku přály každý den :grinning: Lachtany jsme neviděli, jen ten nový "výběh". Lachtani byli na koukání někde dole, ale tam jsem s kočárkem neměla odvahu jít. My, když jsme přišly, tak jsme byly 13500, takže u lachtanů narváno :confounded: Já mám láhev Avent a hrneček taky Avent. Jde to kombinovat do sebe. Asi to budu zase zkoušet, přes víkend jsem se na to vykašlala. Nějak mě nebaví pořád umývat a vyvářet.

Nejbe, to jste si pěkně užili. Rodinné vztahy nikdy nejsou jednoduché, jak se říká - lepší blízký soused, než vzdálený bratr :wink: Chápu, že sis na účes nezvykla. Já jsem pořád na dlouhý, a i když pořád koketuju s myšlenkou, že se ostříhám, tak po minulý zkušenosti, kdy jsem měla plnou ofinu a vzadu některý vlasy jen asi 10 cm dlouhý, tak už do toho asi nikdy nepůjdu. Krátkým vlasům se totiž musíš mnohem víc věnovat. Dlouhý jen umyješ, případně lehce vyfoukáš a jdeš. A vydrží to pár dní. Ale krátký musíš každý ránou upravit a nagelovat, aby vypadaly jako na tý fotce, co tam máš. A hlavně hlídat vlasy vzadu. Hodněkrát vidím ženský, který to maj vepředu krásně upravený a vzadu, protože si tam nevidí, to mají jako vrabčák. A to chození, jak píše Janca, bych nepřeháněla. Nech malýmu jeho vývoj a moc ho v tom nepodporuj. A v botách se prý špatně leze. Tak ho nech, at se naučí pořádně lízt a až bude opravdu sám chodit, tak mu dej boty. Zatím stačí protiskluzový ponožky. Ale na ven to bude vypadat hezky :wink: Will zatím má na nohách jen ponožky. Snažím se ho ještě udržet v miminkovským vzhledu :slight_smile:

Dary, to ti musí připadat opravdu vtipný, jak my si tady stěžujeme, jak jsme nevyspaný a nemáme žádný čas. Co ty všechno zvládáš. V minulý Ona dnes byl článek - rady od maminek 3 a více dětí. A bylo to docela zajímavý, jak tam psaly o totální potřebě organizace všeho od použítí koupelny, přes jídlo, kroužky... A hlavně, jak vzpomínají na dobu s jedním dítětem jako na dovolenou :grinning:

Židličku už jsem objednala tuhle http://www.slune-cz.cz/jidelni-zidlicka-cam-campione-2009/ - ve žlutý barvě s medvědy. Teda vzhledově se mi ta žlidlička až tak moc nelíbí (chiico byla hezčí), ale rozhodlo to, že má dole ten koš na hračky a různý blbosti.
A holky - máte myčku? Já plánuju její koupi a potřebovala bych poradit nějakou dobrou. Tak sem s radama :wink:
25. kvě 2009 v 10:13  • Odpověz
Ty jo, zítra má být až 31 stupňůůů :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: fůůůj
25. kvě 2009 ve 12:32  • Odpověz
...ale prý se má odpoledne začít kabonit. Snad nezmoknem :sweat_smile:
25. kvě 2009 ve 13:05  • Odpověz
Nebude to na prcky moc vedro, zvlášť přes poledne? On ani ten stín moc nepomůže :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jo, bude to asi výprava, jak s letním tak pro případ náhlého příchodu studené fronty s deštěm, no to jsem na sebe zvědavá, asi budu potřebovat ke kočárku trakař :grinning: Za chvíli vyrážíme ven, prcek snědl celou skleničku květáku, tak uvidím, jak bude střílet, vzhledem k tomu, že včera byl špenát a byla to celý den kanonáda, tak se mám asi na co těšit. Jo a pokud jsem se nespletla tak vypil 20 ml vody, no pro začátek dobrý, snad tedy dál pochopí, že z té lahve i něco teče.
25. kvě 2009 ve 13:32  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:

Jani dodatečně všechno nejlepší k svátku :grinning: - pozdě ale přeci :wink: , já kalendář taky nějak nestíhám...

K tomu účesu - na údržbu je naprosto super. Umyju a jdu - s mojí kvalitou ani negeluju - drží to samo, jen to občas projedu. Do teď sem měla pořád dlouhý nebo pak delší vlasy a jelikož mám spíš kudrnaté a husté, tak mi mytí a následná úprava zabrala dost času. Než se vysušili to byl horor a nakonec sem to musela žehlit, jinak sem nemohla jít ven. Tohle je na mě fakt moc krátké - dnes poprvé v životě sem si spálila krk vzadu :grinning:.

Samíno chce stát už dost dlouho, do toho teď začal pérovat v kolínkách. Já ho v tom podporovat nechci, ale on to vyžaduje. Takže mu občas ustupuju. Jinak je řev. No a jak to prababička viděla, tak usoudila, že ty botičky prostě musí mít. Udělalo jí to velkou radost, že sme mu je koupili. Na cedulce je, že jsou to domácí capáčky - určitě ho nechci hned vypouštět ven aby tam chodil. Vůbec ho do toho nebudu nutit, ale až si sám stoupne, tak je dostane :slight_smile:
http://obuv-pro-deti.shop5.cz/cz-detail-172195.html
http://www.detskebotky.cz/detail.php?zbozi=821668
Koukám že na netu je cela o stovku nižší :angry: , ale co, člověk to musí vyzkoušet.

Ve zprávách dávali, že bude zítra větší bouřka než byla posledně. Do Liberce by to mělo dorazit už kolem 16h. Z toho co tam ukazovali, tak mám docela strach - kroupy jako kráva - zdemolovaný auta... Tak přemýšlím, kam uklidím to svoje :confounded:

Zítřejší srazík si užijte :slight_smile:
pa
25. kvě 2009 ve 21:07  • Odpověz
Ahojky,
tak já se chystám do pelechu, ale ještě něco napíšu.

Verb. my máme u toho kočáru kolečka gumový, nejsou plastový, je to starší model, tak asi proto. Ale určitě jsou lepší nafukovací než plastový (nebo než gumový). Hlavně do terénu se na nafukovacích líp jede a nedrncá to tolik, ale já jsem s nima celkem spokojená. Tak ten slunečník si asi taky pořídíme, ale jako barvu? Černá se mi zdá nesmysl, do toho praží sluníčko, takže by to chtělo spíš něco světlýho. Štěpánek pase v noci a asi je z toho chudák zmatenej a neví co má dělat, jak se dostat na záda nebo na bok :grinning: To si teda aspoň myslim, že to tak nějak bude, protože jinak se normálně už dávno převrací tak i tak, ale asi jak je rozespalej, tak to neumí :confused:

Jinak mám taky trochu obavy z toho vedra zítra :stuck_out_tongue_closed_eyes: My byli dneska na srazíku s maminkama a prckama z Krčský porodnice, byli jsme na Louce a super. Ale je fakt, že tam je chladněji, pak když jsem šla domů, tak jsem málem padla vedrem a to bylo už po 17 hodině :unamused: A pokud bych měla táhnout pláštěnku na ten sporťák, tak ta mi zabere skoro celý ten košík pod kočárem, to teda nevim jak to tam vše narvu.

Nejbe tak to mě docela zarazilo ta cena těch bot, pokud to nejsou chodící :astonished: Ale to je fuk, když je to dárek, tak to nemá smysl řešit, že jo :wink: Já začala taky dávat Štěpulovi boty od tý doby co jezdí ve sporťáku, ale ne vždycky. přijde mi totiž takový divný když mu z toho čouhaj jen nohy v ponožkách, v hl. korbě to nebylo vidět :grinning: Jinak nám taky ťape o 106 a když ho chci mít na klíně, tak to ho už vůbec nebaví, chce jen stát nebo ještě líp - poskakovat :grinning:

Jdu spát, dobrou noc
25. kvě 2009 ve 22:19  • Odpověz
ahojky holky
tak předpokládám, že už pěkně srazíkujete, tak at se vám to vydaří :sunglasses: Tady je krásně, trochu pofukuje vítr, ale je to příjemný, aspon není takové dusno jako včera :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ovšem děti jsou dnes na zabití :angry: Teď oba spí, tak doufám, že se vzbudí s lepší náladou než ráno....
Včera jsem se ani na net nedostala, ptž mám po večerech novou "zábavu". Umývám okna :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zedník chce mít umytý okna před tím, než se bude natahovat barva :astonished: No vůbec to nechápu, ale jestli mi je zase.e, tak mu dám hadr a půjde leštit. Já jsem z toho včera byla totál na nervy, ptž jsou od zedníků špinavý jak.....Stihla jsem jen dvě, šla jsem spát pozdě, stejně je to šmouhatý....Ale kašlu na to :unamused:
Jinak barvu už máme doma ve sklepě a za 14dní jdem na to. V kýblu vypadá pěkně, tak snad výsledek bude stát za to. :wink: No za ty prachy by teda mělo.... :grinning: :grinning: Pak pofotím výsledek a zhodnotíte :slight_smile: Prý se tady ta barva skoro nedává, ale tak co, trochu vybočit z řady snad můžem.... :grinning: :grinning: :wink:
tak se zatím mějte a já jdu kuchtit oběd/sekanou, mňam/ :slight_smile:
26. kvě 2009 ve 12:12  • Odpověz
autor
ahoj Dary, tak já jsem doma, mam prej mateřskou demenci, protože jsem si spletla datum a myslela si že máme sraz zítra :astonished: a jak to tu čtu, tak je dneska :frowning2:
a já si říkala, jak je to blbý, že zítra má bejt hnusně, že jsme to měli udělat dneska :grinning: no nic, holkám už jsem psala, tak snad se tam zabavěj a pak mě tu nepomluvěj :sweat_smile:

my jsme přijeli včera v noci a je to psaní snad na hodinu :wink:
teď si přijdu asi jako ty, Pepíno je na zabití, jen je jen jeden, tak je to poloviční :dizzy_face: jak je z tý návštěvy takovej rozmazlenej a zvyklej se tahat tak pořád řve a je pěkně protivnej když si ho nevšímam nonstop a pořád na něho nědělam ťuťu ťu, japak se máš? ty si pěkňoučký miminečko a nezloběj tě rodiče? :angry:
Oni jsou opravdu fajn ty rodiče, ale tohle je děsný, navíc mi pořád ta maminka cpala, ať mu dam polívčičku, že už je dost velkej a borůvky a bla bla, pořád dokola a když jí něco řeknu, tak řekne: ale prosimtě :confused: prostě klasika, tchýně ví všechno nejlíp :zipper_mouth: Navíc je to taková klasická babička, co dětem všechno dovolí a výchovu hází za hlavu, maj už další tři vnoučata a ty můžou u nich všechno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
trochu se toho děsim, mam svoje zásady a nechci vidět, jak mi je bouraj :stuck_out_tongue_closed_eyes: Když se narodil Pepíno, tak jsme jasně řekli, hlavně žádný plyšáky a co myslíte? dostal hned na první návštěvě, prej no ale tohle je velikonoční zajíček, to přece může....

No nic, omlouvam se za story, ale musela jsem to někomu říct a vy to určitě pochopíte. Snažim se bejt v klidu, ale vždycky když se vrátim, tak jsem hotová :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak chlapi udělali to odpružení na vozejček, jsou fakt dobrý, tak jsme hned vyjeli a bylo to super :slight_smile: Pepínovi se to moc líbilo, byl v autosedačce a koukal ven a nebo spal. Taky hekal radostí :slight_smile:
A nechci se opičit po Katchule, ale už brebentí a v pátek večer řekl poprvý tata, zrovna když ho Pepa nes z vany, tak vejskal radostí :wink: Samozřejmě že vůbec netuší co řiká, ale už to řiká pravidelně a k tomu etě :slight_smile: takže pořád tata etě :slight_smile:

Jo a teplota v pátek už nebyla a celej víkend dobrý, tak to byla naštěstí jen taková malinká viroza :wink:
Jen jsem mu začala v sobotu dávat ten nutrilon comfort z Polska a holky bacha nato :angry: Už když jsem ho otevřela tak se mi zdál takovej divnej, víc sypkej a když byl v tý lahvičce, tak to nešlo tak rozpouštět a Pepíno to nemoh vysát, byly v tom takový kousky. Vůbec nevim, co do toho dali, ale vůbec to nechtěl pít a řval :angry: tak ještě že Pepa kupil obyč Nutrilon a ten už pil v pohodě i byl normální. Jen jak to není comfort, tak s tím má trochu problém a zase ho bolí břicho :frowning2: Ty dvě noci u rodičů jsme se budili několikrát a někdy řval i hodinu v kuse :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi jako Nikolka. Já byla za ty dvě noci vyřízená :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dneska mě čeká pletí záhonu, ale je tam takovej hic, že jsem dala Pepína radši domů spát a tak jsem doma a plevel radostně roste dál :slight_smile: Potřebovala bych nějakou normální babičku, která pohlídá ale do ničeho nekecá a chová se k dítěti jako normální člověk :stuck_out_tongue_closed_eyes: Neznáte nějakou, já jo, mojí, jenže ta je zase od rána do noci v práci :stuck_out_tongue_closed_eyes: ach jo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak se mějte já jdu aspoň poklidit, ještě že nemusim mejt okna jak Dary :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. kvě 2009 ve 14:51  • Odpověz
haloooo haloooo, kde jste kdo? :astonished: Jaký byl srazík?

kacko - to mě mrzí za tebe, že jsi na sraz zapomněla :frowning2: Ale určitě nebyl poslední a za chvíli máte společnou dovču a tam budete mít času na pokec až až :slight_smile: :wink:
Jo a až najdeš nějakou rozumnou babičku, tak dej vědět, taky si ji půjčím :grinning: úplně tě chápu...... :wink:
26. kvě 2009 v 18:41  • Odpověz
Já chci taky babičku.... Kačko, jen si postěžuj, i mě to pomohlo. Manželovi si na jeho matku moc stěžovat nemůžu. :sweat_smile:

Tak máme nový kočárek. Hned jsme ho vyzkoušeli a je super. Samíno tam seděl jako král. Fakt vypadal spokojeně. I pro něj je to rozdíl, že tam nevisí. V tom starym pořád klouzal dolů - i když ležel a spal, takže ho tam nakonec drželi kšíry ve kterých visel a nemohl se hýbat.

Koukali jste na zpávy, jak nějaký mamce ujel kočárek pod hasičský auto? Ještě že se mimču nic nestalo.

Tak koukejte napsat jaký byl srazík, co je nového a jaký bylo počasí. U nás dneska vedro - naprosto příšerný - hlaně dusno.
Samík začal taky brebentit. Říká jéjej a mamamam... občas řekne jen mama - pusinku má u toho stejně jak u toho mlaskání, tak asi proto tyhle zvuky. Tatínek se mě dneska ptal, jestli sem pyšná, že říká máma, ale já to tak neberu. Je hezký že něco říká, ale vůbec si neuvědomuje souvislosti. Až mi řekne cíleně mami, tak pyšná budu to vím :slight_smile:, takže mu teď pořád dokolečka opakuju tatatatata :grinning:. Jo a pak žvatlá něco jako hami, nebo ami.

Sem zvědavá na tu bouřku - já se totiž bouřky bojím :pensive: a navíc sem sama doma - teda jen se Samínem a ten mě nezachrání :sweat_smile:
26. kvě 2009 v 19:53  • Odpověz
Ahojky, tak já podám hlášení o dnešnim srazu, teda spíš minisrazu :grinning:

Bylo to fajn, až na záchvaty... hádejte koho? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Akorát mi dost vadilo to vedro, teda co já budu dělat v létě až přijdou zase tropický vedra, to nevim, asi chcípnu. A přijde mi, že i Štěpán to špatně snáší, byl spocenej snad úplně všude, chudáček malej. Doma jsme ho pak nechali asi hodinu a půl nahatýho :slight_smile:
Jinak mě hrozně pobavil Tomášek, kterej leží v kočárku na zádech a zvedá hlavičku a kouká okolo, vypadá to strašně legračně :slight_smile: :grinning: Jak má jenom ten krk a hlavičku zvednutou, jinak leží jak přibitej :grinning: No a Will byl nejhodnější miminko roku, to teda bledá závist :slight_smile: Kam ho Verb. položila, tam zůstal poklidně ležet, což teda u nás fakt nehrozí. A taky bylo super když se kluci společně kámošili a dělali berany, berany duc :grinning: :grinning: :grinning:
Kačko Pepíno nám teda chyběl do party, škoda no. A my jsme si s Jančou říkaly, že jsme Ti obě chtěly poslat sms jestli dorazíš (včera, jak jsi tu dlouho nebyla), ale přišlo nám to trapný, aby to nevypadalo jako, že Tě hlídáme nebo tak něco :grinning: No příště Tě asi budeme bombardovat sms dva dny dopředu :wink: A s tchýní Tě chápu, ale vy je máte daleko, takže nepředpokládám, že by tam Pepíno jezdil nějak často. Tak to ber tak, že jednou za čas to přežijete. Prostě z těch zásad stejně budeme muset podle mě všichni aspoň trochu ustoupit...

Dary absolutně nechápu proč chce zedník mít umytý okna před tím než bude dělat tu malbu na omítku?? Vždyť se ty okna zase zaflákaj :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: To je mi Tě líto, nechápu jak to můžeš vůbec stíhat. Dala bych mytí oken za úkol manželovi :wink: U nás to tak je, ale já se naštěstí můžu vymluvit na to, že se mi dělá zle, což je fakt - jsme v 6. patře. To Ty asi těžko :grinning:
26. kvě 2009 ve 20:00  • Odpověz
katch dík za hlášení :wink: to víš, ženská zvědavá :grinning: Tak fajn, že se to vyvedlo, jen škoda, že vám tam chyběl ten Pepino s mamčou :cry:

já mám hotová dvě okna, ještě jdu na vchodové dveře a pro dnešek končím, páč na to stejně už nebudu vidět. No taky toho zedníka moc nechápu, ale prý když to budu chtít umývat hned po fasádě, tak si akorát budu vymývat tu barvu. Oni to prý zakryjí folií, takže mi je neumažou. Ale jestli jo, tak hošánek uvidí..... :grinning: :grinning:

Nikolka nejčastěji žvatlá vavava, někdy i mamama, ale jak píše Nejbe, vůbec neví o co jde, takže jsem klidná :wink: Teď se naučila, že pokud si nás chce zavolat, tak začne jako kašlat, manža ji včera hlídal a nevěděl to, tak z toho byl vyjukanej a pak říkal, že měl strach, aby se mu z toho kašle nezačla dusit nebo tak něco :grinning: To já už ji mám přečtenou, tak vím, že na mě zas zkouší jen svoje fígle abych přiběhla :slight_smile: Komediantka jedna :dizzy_face:
26. kvě 2009 ve 20:56  • Odpověz
Ahojky, tak jsem jen přidala fotky ze srazíku, více písnu zítra, po dnešku jsem už grogy a těším se na vanu a postel :grinning:
26. kvě 2009 ve 22:20  • Odpověz
Ahoj,

tak jsem zase poslední, kdo píše o srazu :grinning: Bylo to moc fajn, akorát sluníčko nějak víc peklo a já mám spálený celý ruce a ramena :unamused: Kluci jsou mooooc šikovní, to Will nikam nespěchá a je pravda, že se předvedl jako hodný. Doufám, že mu to vydrží i bez publika :grinning: A nějak ho to včerqa zmohlo, protože po kojení v 19.15 totálně vytuhl a spal až do 5.15, to dostal najíst a pak spal až do 8.15. Kdyby to vydržel bez toho jednoho kojení, tak by to bylo úplně geniální :dizzy_face:

Dary, ptala jsem se manžela, jestli na to má ten zedník právo a je to teda pěkný vykuk. Prý si zedníci ty zasviněný okna musí po sobě umýt sami. Takže on si tímto ušetřil práci. Takže pokud je zasviní znovu, tak at si je umyjí sami :wink: O tom jakoby kašlání jsem četla. Prý dodkonce se někdy děti i začnou jako dusit, aby upoutaly pozornost. Will většinou volá a docela mu to funguje. Skoro pokaždý na něho někdo aspon promluví :slight_smile:

Kacko, Kacko, kde jsi nechala hlavu, teda diář :grinning: Tak ses těšila... Já bych klidně udělala ještě jeden sraz před dovolenou :slight_smile: Jo, babičky. Asi budeš muset vydržet její "výchovu" a doma si zase najet na tu svou. Polívku a borůvky? Taková dobrota a tys to odmítla Pepínovi dát? Co jsi to za matku? :grinning: :grinning: A s těma plyšákama jsme si to taky říkali a Míra byl první, kdo to porušil. Ale má jen dva a tím končím. Víc ani omylem :sweat_smile:

Nejbe, já bouřku ráda, ale šíleně se bojím větru. Když hodně fouká, tak trpím a strašně se bojím. Sam by tě asi moc neubránil. Spíš maminka musí chránit :slight_smile: To je další důvod proti baráku - sama bych se počurala hrůzou :sweat_smile:
27. kvě 2009 v 11:03  • Odpověz
Ahojky,tak koukám, že od večera ani čárka, tak jsem si tedy nepočetla :wink: Ke srazíku, bylo to super, dokonce jsme i zvládly sníst salát a pokecat. Verb má opravdu andílka, Willa nerozházelo na srazíku nic, za celou dobu si kňournul snad 2x na 5 vteřin. Musím se zastat Štěpuly, byl naprosto v pohodě, jen se mu prostě nelíbilo usazení do kočárku, chtěl ještě dál lumpačit na dece, jenže ostatní dva pánové odchrupli. Takže po hraní s mamčou na lavičce se zase změnil ve spokojené dítko. Jak Will tak Štěpa nechali mamči v klidu sníst oběd, to u Toma nehrozilo, ležení v kočárku je prostě nuda, zvlášť když se ani nejede, takže se po vyndání z kočárku ihned sápal na mamčin talíř. Vedro tedy bylo, ale já jsem teplomil, mě to neva :grinning: Tak co bouřky mimo Prahu? tady to bylo poměrně pohoda, pár velkých blesků, trocha deště, ale žádné hrůzy.

Dary: Tedy mytí oken před fasádou mi přijde taky jako kravina, netrvď mi, že bys tu barvu vymyla, přeci myješ okna a ne fasádu :astonished: Tak to u nás se tedy nežvatlá vůbec, asi mu stačí, že na něj mluví mamča, takže trénování svého jazyka tedy naprosto ignoruje. Tedy to je ale potvůrka, i když kašlání je pro mě snad lepší než to naše domácí kňourání, jsem ráda, že konečně odpadl, od 8.45 jsem neposlouchala skoro nic jiného než kňoury, kňoury a zabavila jsem o jen já a nebo moje boty. :grinning:

Verb: Dneska jsem rychle projela končící aukce na Mimibazaru, jsou tam spací pytle, nevim, zda chceš nový a nebo ti stačí i po někom odkaz máš tady: http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=3334805

Katch: Mě tedy vadí spíš to vedro doma, včera večer byl Tomča po spánku cca 3/4 hodiny v postýlce v pytli naprosto durch, přišli jsme na křik a pásl, plínu pod hlavou naprosto mokrou, no děs. Vůbec nějak nezvládá se termoregulovat, za chvíli je opocenej. JO a s mytím oken to máme stejně jako u vás, myl manža, no myl, spíš lehce šmudlal, ale nějak jsem neměla sílu se s ním hádat, co to znamená mytí oken.

Kacka: No, příště ti napíšeme den předem sms, abys na nás nezapomněla :grinning: No, nedivím se, asi jsi se vzpamatovávala z toho víkendu, no my zhodnotily, že za chvíli budeme mít cestovní a balící horečku na dovču, zatímco ty jen vezmeš připravené batohy a můžeš vyrazit, máš už řádně natrénováno. :grinning: JO babičky, to je kapitola sama pro sebe, musíme to nějak vydejchat, mý rodiče mám zpacifikované, ti si hrajou s Tomčou na zemi, moc ho nenosí, horší je to manžových, tam si netroufnu moc zasahovat, takže to dopadá podobně jako u vás. Naštěstí na něj tedy nikdo v rodině nešišlá, to bych asi nevydejchala. Minulou poradnu jsem byla nucena poslouchat skoro půl hodiny takhle šišlající maminku a málem jsem jí už řekla, jeslti na to dítě nemůže mluvit normálně, no holčička byla stejně divná, na to že jí byl rok, tak ležela jak malé miminko, bez hnutí, prý nechodí a ani moc dobře ještě nesedí, no nedivila jsem se, byla tlustá jak bečka, ale maminka byla spokojená, že krásně papá a žvatlá. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nejbe: Šup sem s fotkou nového kočárku, ať se pokocháme, za kolik jste ho nakonec pořídili? Jinak jedoucí kočárek jsem viděla, no hrůza, ale nemyslím si, že by to ta mamča udělala schválně. Zrovna včera se mi něco podobného povedlo na srazu, Štěpa křičel, tak jsem mu chtěla dát hračku Toma a pustila kočárek s tím, že jsme na rovince no a ona to úplně rovinka nebyla, takže frčel beze mě a lovili jsme ho asi o 10 metrů dál. NO, a schválně jsem to tedy nepustila. :wink:
27. kvě 2009 v 11:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.