• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
ahoj holky
tak my jsme dnes vzhůru od 4:30 :rolling_eyes: Takže mám za sebou 6 hodin přerušovaného spánku. Podle toho taky vypadám... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nikolka za celé dopo spala půl hodinky a teď usnula znovu, tak uvidím na jak dlouho. Ale je celkem hodná, tak to jde. Za to Honzík se tady nudí, tak to tady trochu devastuje. Chtěl jít dělat "šmik šmik" záclony, židli od počítače mám komplet celou od plastelíny, nemám kam šlápnout, jakej je tady bordel :sweat_smile: Ale neuklízím, můžu se na to vyprdnout. Dala jsem vařit oběd a víc ani ťuk :wink:
Nikolce dnes zkusím dát rýže+mrkev+brokolice. Včera měla tu pohanku a moc jí chutnala, tak jsem ráda :slight_smile:

Fotky ze srazíku jsou pěkný, jste hodný, že jste zase fotily, aspoň jsme v obraze :wink: No za pár měsíců už to asi taková idylka nebude - to se kluci budou prát o hračky, každej bude utíkat jinam a mamky nebudou stíhat :grinning: Ale je to fakt roztomilý, jak se tam navzájem prozkoumávaj a lebedí si na dece :dizzy_face:
27. kvě 2009 v 11:58  • Odpověz
Teď zpětně dočítám, že se Verb.ptala na myčku. Tak já mám myčku Bosch přes dva roky a nedám na holku dopustit :grinning: Podle mě na značce až tak nezáleží, všechny mají podobné funkce :wink: Já jsem neměla nějaké extra nároky, takže nemá žádné speciální funkce. Pro mě je důležitý, že se nemůsím máchat v té špinavé vodě, bléééééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Ale teď bych si pořízovala určitě nějakou, která má odložený start /u pračky to využívám pravidelně/ a pak bych taky víc koukala na to, za jak dlouho se to umyje a na kolik stupnů. Mně to myje totiž 2hod. a to je dost dlouho. Pak tam je kratší program, ale ten myje jen na 30st. a to bývá pak půlka stejně špinavá :unamused: Jenže za ty 2 roky technika postoupila, takže jak se to teď pohybuje netuším..... :wink:
27. kvě 2009 ve 12:09  • Odpověz
Verb: Tak já mám cca půl roku starý Elektrolux, ale myje taky 2 hodiny, nádobí až na výjimky čisté. Odložený start tedy nemá, je možnost volby myslím, že 3-4 programů, používám dva. Hlídali jsme při nákupu, spotřebu vody a elektřiny, zda je na multitablety. Mám menší jen 45 cm na 12 sad nádobí a zatím to v pohodě stačí, jen to nádobí občas ne :grinning:

Dary: Tedy nechápu, že ještě žiješ! :astonished: V kolik ti ty dítka usínají, že jsou vzhůru ve 4.30?! Já tedy dneska jsem makáčo, ale teď už si dávám oddech, mám za sebou úklid koupelny, drobné mytí v ruce, dání do myčky, vyžehlenou jednu pračku další v pračce, za chvíli to dopere, oběd pro prcka už je skoro hotový, jen ohřívám zamřaženou mrkev a brokolici, ale vše jsem stihla jen proto, že Zomča už 1,5 hodiny chrupká :grinning: Včera ho to taky zmohlo, jen my tedy posunuli spánek jen cca o 20 minut, ale asi by šel dřív, ale měl málo od posledního koja, takže jsme museli vyvinout velké úsilí, abychom ho zabavili.
27. kvě 2009 ve 12:38  • Odpověz
autor
ahooooj, tak nám nešel dneska internet, tak aspoň že to spravili teď :slight_smile:

fotky jsou holky super, já jsem taky teplomil, tak to vedro by mi asi taky nedělalo problém, hrozně mě to štve, jsem fakt zapomnětlivec, jak jsme byli v pondělí ještě pryč, tak jsem to nějak popletla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nevim jak to máte všichni daleko, ale mohli bysme někdy udělat sraz v Modřanech u řeky, kdo by chtěl, může se koupat ve Vltavě :slight_smile: A mě tam jede vlak :wink:

Dneska už je s Pepínem pohoda, konečně pochopil, že se mu nemůžu nonstop věnovat sama a hraje si.
Jen když ho položím na zem tak dělá mosty a řve a chce zpátky chovat, ale vydrží mu to jen chvíli.
A dneska krásně spal, prej byla šílená buřina, ale oba jsme to zaspali, jen Pepa běhal a zachraňoval zahradu :grinning:
Já o ničem fakt nevim :slight_smile:
A opravdu jsem už porušila svou první zásadu a to že nebrat dítě do naší postele, ráno v šest když dávám pepínovi mlíko, tak se mi potom nechce stát vedle u postýlky a uspávat, tak jsem se na to vykašlala a spí se mnou místo táty :confused:
Jo a jen tak pro legraci, dneska mi říkala moje mamka, že je to super, že budou brzo jahody, že to můžu dát Pepčovi se smetanou :grinning: já z těch matek fakt padnu :sweat_smile: :sweat_smile:

A hra na berany berany duc je oblíbená i u nás, dělá to do všeho, hlavně do zdi, když tam doleze a nejde mu to dál :slight_smile: Naštěstí ještě neleze po čtyřech, ale píďalkuje, tak není tak rychlej. Koukala jsem že Štěpula už to bere hopem a leze normálně, tak to nás teda čekaj věci :wink:

Zatim se loučím, cejtim děsnej smrad...
27. kvě 2009 ve 13:56  • Odpověz
Díky za info o myčce :wink: Vezmu vaše rady do hrsti a něco vyberem. Ale budem to kupovat až se přestěhujem, takže máme ještě čas. Když jsem ještě byli jen dva, tak jsem se relkativně střídali, ale od porodu myl nádobí manža jen asi dvakrát a mě to už přestalo bavit :angry: Takže i kdyby na chleba nebylo, tak myčka bude :grinning:

Kacko, sraz v Modřanech beru :wink: At Pepíno berany duc do zdi nepřehání, aby neměl placatou hlavičku :grinning: Braní Pepína do postele chápu. Já to porušila už v porodnici. Když mu nešlo usnout, tak jsem ho "houpala" pod peřinou a on ještě na nějakou dobu zabral. Ale pak jsem to přestala provozovat, protože jak je blinkací, tak nemůže spát na rovným a já do kopce spát nechci a nechci mít zblitou postel. Ale jemu to vůbec nevadí a uspávat naštěstí nemusím :slight_smile:

Janco, ty jsi neuvěřitelná. Jak můžeš za hodinu a půl toho tolik stihnout. Ty jsi profesionální manželka a matka :wink: A díky za aukci. Už jsem přihodila a jsem plná adrenalinu :grinning: Akorát Míra na to měl kecy, že prý ještě budu určitě platit poštovný apod. :confounded:

Dary, jaktože ještě funguješ? Ty děti asi zpátky nabíjejí, jinak to neumim vysvětlit. Anebo jsi skrytý robot :grinning: A neuklízej - v tom tě 100% podpořím :wink:
27. kvě 2009 v 18:30  • Odpověz
přeju pěkný večer :slight_smile:
tak jsem přidala nějaký fotečky, tak kdo chce může juknout. Jsou tam konečně i ty kapsáře a ukázka, jak Honzík dělá miminko :grinning:

tak já už jsem slevila skoro ze všech zásad :grinning: :grinning: :grinning: Jediný, na čem lpím, je jídlo. Takže žádný solení, sladkosti, vymýšlení atd.

dobrou.....
27. kvě 2009 v 19:57  • Odpověz
Musím vám napsat o mojí první aukci.
Snažila jsem se získat spací pytle, přihazovala a přihazovala, a pak jsem je všechny chtěla trumfnout a místo minimální částky 1,- Kč jsem přihodila 10,- Kč (to jsem se rozšoupla, co? :grinning: ). Jenže samozřejmě sokyně zase přihodily a já si nevšimla, že tam mám pořád 10,- Kč a během chvilky jsem cenu zvýšila o 50,- Kč, což už bylo nad limit, co jsem chtěla dát :grinning: Ale nedala jsem se, opravila jsem příhoz na 1,- Kč a zkoušela dál, ale nakonec jsem to vzdala. Velikost pytlů byla 80 cm, což by mu stejně za chvilku bylo malé, tak zkusím najít něco jiného. Ale je to opravdu obrovský adrenalin a člověka to úplně strhne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. kvě 2009 ve 21:52  • Odpověz
autor
AHOJ :slight_smile:
tak to musim tu aukci taky někdy zkusit :wink:
a ještě k tý myčce, my máme velkou a rozhodně bych do menší nešla, až budou děti velký, budu ráda že jí mam, už takhle se tam vejdou v pohodě plechy a hrnce. Máme taky Boschku, a radim předem si zjistit jakou máte tvrdou vodu, protože my musíme dávat hodně soli, tak ať to má rozdělený to dávkování, nevim jak fungujou ty na ty tablety, jestli tam můžeš přidat navíc sůl. Leštidlo stejně my skoro nedáváme, není to potřeba. Zatim myje v pohodě, jsou tam asi 4 programy, já meju pořád jen jeden, na 50°C. Vůbec nemá cenu kupovat myčku s deseti programama, fakt stačí opláchnutí a dvě teploty, stejně se to potom nepoužívá. My hledali na internetu a počkali si až budou mít nějakou akci a fakt se to vyplatí. Tak šťastnou volbu :slight_smile:

teď už běžim, Dary moc přeju ať má konečně klidnej den a ráno, vůbec nechápu jak to zvládáš :astonished: mě vždycky stačí jeden takovej den a jsem na mrtvici :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. kvě 2009 v 07:38  • Odpověz
autor
Jo holky jen tak pro informaci beru zpět co jsem napsala o tom polskym mlíku Bebilon, špatně jde sát i to originál Nutrilon, fakt je to stejný a vyplatí se, tak jestli tim někdo dokrmujete, doporučuju. Paní mi i poslala účet že to kupuje v drogerii a ne na trhu, tak jsme klidný :wink:

a cože jsem tu dneska sama??? :astonished:
28. kvě 2009 v 09:01  • Odpověz
Ahojky, tak jsem ráda, že se fotky ze srazíku líbí, no já jsem focwoman :slight_smile: fotím ráda, zvlášť na digitál, kde se nepovedená dá ihned smazat a nic to nestojí :grinning: Jen nějak zjišťuju, že nemám skoro žádné fotky, na kterých bych byla já a Tomča, protože převážně fotím jen já :confounded: No, co se dá dělat.

Verb: Jo, aukcování je adrenalin, vždycky mě u toho buší srdce jak ve škole při zkoušce :grinning:, zvlášť když něco fakt chci a čekám, zda někdo bude bojovat se mnou, stanovím si nějaký limit, ale občas ho lehce překročím. JO a manžu jsem k tomu pustila jen jednou bez dozoru, rozhodl se, že prostě neprohraje, limit nelimit, takže od té doby má s aukcováním útrum :grinning:

kacka: Já tam plechy tedy vůbec nedávám, hrnce jen občas, mám jich jen pár a protože myčku plníme tak 2-3 dny, tak by mi občas chyběly - využívám to hlavně na talířky, skleničky, příbory, hrnky. Ale naprosto souhlasím, s tím, že mnoho programů jen naprd. Jinak u té naší se dá se dát mulitabs i jednotlivé složky.Sraz v Modřanech, no zase přes celou Prahu kočárem, ale co bychom pro tebe neudělali, tedy až na to koupání ve Vltavě, to jsme rozebíraly zrovna na srazu - že bychom do té vody ani jedna nevlezla - já bych se určo min. rok léčila na kožním :grinning:

Dary: Kapsáře skvělý, u mě tedy jasně vede po zkouknutí ten vláčkovej, tak doufám, že ho budou vyrábět ještě tak za 2-3 roky, kdy budeme pořizovat pro prcka velkou postel :slight_smile: A fotky Honzíka - mimča tedy nemá chybu :grinning: :grinning: Co se zásad týče, tak já tedy stále odolávám spaní v posteli a u jídla vím, že budu chtít dodržet, jídlo u stolu, ne pobíhání, ukousnutí, pobíhání, to mi přijde šílené a ústupky co dělá švagrová s jídlem neteře, to už je i na mě občas přespříliš - brambůrky místo oběda atd. (prý sní aspoň něco!), nechápu a nikdy chápat nebudu.
28. kvě 2009 v 09:01  • Odpověz
Já tu jsem taky, ale nejspíš už jen na skok, čekám probuzení dítka každou minutou :grinning: Nechápu ho, zase vydržel po celé noci jen něco málo přes hodinu vzhůru a zalomil to, zato odpo straší 5 hodin bez spánku!
28. kvě 2009 v 09:03  • Odpověz
kuk :grinning: já jsem tady taky, čekám jestli Nikolka zabere nebo ne :unamused: Tak holky v kolik tipujete dnešní vstávačku?????? :fearful: Prosím ve 4!!!!!! Náš nový rekord :angry: :angry: :angry: Ještě přijdu až trochu poklidím, najím se a tak. Zatím pěkný den :slight_smile:
28. kvě 2009 v 09:15  • Odpověz
Ahoj holky,

Dary to je fakt hrozný to vaše vstávání, my když někdy Štěpán vstane okolo pátý, tak si ho vezmem do postele a on pak ještě usne, i když třeba až za hodinu. To chceš říct, že ona je od 4 vzhůru a od tý doby nespala??
Moc pěkný fotky, s Nikol Vám to sluší :slight_smile: A kapsáře jsou taky prima.
Já jsem se dneska vyspala vyloženě dobře, protože celou noc se staral tatínek, takže jsem spokojená :slight_smile: :dizzy_face: Ale nebudu tady Dary moc provokovat :grinning:

Kačko no Štěpula podle mě provozuje něco mezi plazenim a lezenim, neni to ještě úplný lezení. každopádně je celkem rychlej a už vleze naprosto všude. Budu muset doma častěji vytírat, což je činnost, kterou nesnášim snad nejvíc ze všeho :unamused: On totiž líže dlažbu, čuně jedno :stuck_out_tongue_closed_eyes: :cry: Sraz v Modřanech by mi vyhovoval, mám to kousek, ani jsem nikdy nebyla u toho nádraží. Chtělo by to nějaký místo, kde se dá roztáhnout deka, aby se kluci zase vyřádili :wink:

Jančo a Verb. to jste mě teda nahlodaly s těma aukcema, asi to taky zkusim, snad se ze mě nestane závislák :grinning: Příště si s sebou na sraz vezmu foťák nebitý, ne jako minule :grinning: a budu fotil speciálně Janču s Tomíkem, jo? :slight_smile: A Janča je supermanka, taky mi přijde, že toho stíhá nějak hodně, dítko spí a ona mezitím stihne uklidit celý byt, navařit a ještě napsat dlouhý příspěvek na Koně :grinning: :grinning:

Včera jsem dala Štěpánkovi poprvé ovocnou svačinu, dala jsem mu hruškovou První lžičku od Hami, strašně mi to chutnalo, takže jsem mu to málem sežrala :slight_smile: Zato Štěpán se tvářil znechuceně, ale statečně snědl asi 5 lžiček a pak mu to začalo chutnat a celou dobu se pak na mě řechtal, bůhví co do toho přimíchávaj :grinning: Byl fakt hrozně vysmátej a to mu vydrželo až do večera :slight_smile:
Dneska jdeme na 6M prohlídku a na dvě očkování, tak jsem zvědavá, jak to bude snášet, snad dobře. Odpo teda písnu naše aktuální míry :slight_smile:
28. kvě 2009 v 09:33  • Odpověz
tak nejhorší uklizeno, uf uf.

katch - tak jsem zvědavá na vaše míry, že by další osmička? :grinning: A očkování snad zvládnete dobře :wink:
Nikolka ráno usnula ještě kolem 6:30, jenže pak jsem ji musela budit, ptž jsme jeli do školky. Já si ji ráno taky vždycky beru do postele, ale nepomáhá to, spíš se probere ještě víc a začne vejskat, prskat a je po spaní. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A děláš to dobře, že v noci zapojuješ i tatínka :grinning: Já se na to taky chystám, jen co přestanu kojit.... :wink:
A směju se tady hlášce, že Štěpánek líže dlažbu :grinning: :grinning: Úplně živě si to představuju :grinning: :grinning: :grinning:

janco - já ústupky s jídlem taky vůbec neprovozuju a lidi jako je tvá švagrová nechápu :astonished: Než dám Honzíkovi brambůrky to bude ještě hooooodně dlouho trvat. To si neuvědomují, jaký je to pro ty špunty hnus a že jim to nic dobrýho nedává??? :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já spíš musím Honzíka v jídle krotit. Včera si 3x přidával bramborovou polívku a jedl by dál, ale už jsem mu nedala. Nevím, kam to dává.... :slight_smile:
Jo a ta fotka Honzíka - takhle jsem ho nenaaranžovala já, ale dělá to sám od sebe :grinning: Ještě u toho kope nohama a pořád vyplivuje dudlík nebo zahazuje hračku. Zkrátka dělá všechno, jako Nikolka. No, je u nás pěknej cirkus :grinning: :grinning: :grinning:

A včera mi přišel ten balíček od Hami, tak jsme dnes hned vyzkoušeli Frutapuru jablko+hruška a Nik.to snědla na posezení. Vždycky sní tak půlku, ale dneska se teda rozjela. Včerejší rýže, mrkev, brokolice taky chutnala, bylo to takový hustší a ne úplně hladký pyré, ale nevadilo jí to :wink: Budu si muset navařit nějaký zásoby do mrazáku, tady to vaření po troškách mě moc nebaví :unamused:
28. kvě 2009 v 10:43  • Odpověz
Dary: No to je děs s tím Nikolčiným vstáváním! Já bych asi vraždila vstávat tak brzo, za chvíli se ti snad nevyplatí jít si ani lehnout :stuck_out_tongue_closed_eyes: To ti ale snad na to noční spaní musí usínat někdy ve 4-5 hodin ne? Já mám tedy zamraženou mrkev a brokolici, nevím, zda tak jde udělat i květák, takže to zjistím a případně udělám a pak k tomu vařím jen brambor a to je za chvíli hotové. Vařit všechno denně by mě nebavilo. Takže koukám, že už i rýže u vás v jídelníčku. Já se na ovocnou sváču chystám příští týden. Včera zdlábl Tomča poprvé 120 g domácí bašty, víc už se do něj asi nevešlo a u prsu byl jen asi minutu, takže to bylo fakt jen na žízeŇ, takže jsem si říkala, že jedno kojo už skoro odbourané. Švagrovou neřeším, to jsou ústupky ve více věcech, hlavně že je dítko spokojené :grinning: JO a na bramoračku se chystám dneska, mňam - se zelňačkou a čočkovkou má nejoblíbenější polévka.

Katch: Já když se do toho úklidu pustím, tak to musí lítat a když mám náladu, tak mě to i baví. Dneska jsem všude vytřela (máme koberec jen v ložnici, takže to byl skoro kompletní byt), mám v pračce ložní prádlo, vytřídila a připravila tříděný odpad na odnesení do popelnice a nějak se mi nechce do žehlení prckova oblečení, takže radši píšu vám :grinning: Večer ještě uvařím polévku a pro dnešek šmitec a od zítřka si budu snad užívat jen domácí pohodičky a nákupů, úklid hotov, takže víkend odpočinkový, budu mít i navařeno (zbyde polévka a včerejší kuře), v neděli jedeme na oběd k mým rodičům, takže to vařit nemusím. Jen něco pro prcka, ale to je za chvíli. Aukce je adroš a dá se fakt pořídit dobře za levno, já třeba koupila ty kraťásky - http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=3051752 jsou naprosto v pohodě, mám odtud i kalhoty, mikiny, bundy. Většina věcí v super nebo dobrém stavu.

kacka: To je dobře, že ten polský výrobek není šmejd, já tě včera litovala, že jsi to koupila a jen doufala, že jsi toho na začátek vzala málo.
28. kvě 2009 v 11:27  • Odpověz
autor
Janco a Dary vy jste opravdu super ženy :astonished: takový děti a takový práce, já tu mam bordel a absolutně to neřešim :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nesnášim uklizenej byt :grinning: něco jsem si musela vymyslet, abych ten úklid nemusela dělat :grinning:
Ale dneska přijede kamarád podívat se tu na jeden domeček, tak to trochu chce, ale teď radši píšu :wink:
Bylo by to príma, kdyby se sem nastěhovali, znam je oba dva už od střední a jsou taky takový akční :slight_smile:

Včera jsme byli na první zdejší projíždce a Pepínovi se to hrozně líbilo, akorát začal na konci bezdůvodně pobrekovat a nakonec to zalomil. Když jsem ho pak svlíkla tak byl podělanej, tak asi proto :grinning: chudák, musim sebou brát i na tu hodinu věci na přebalení :astonished:
A ta jízda na kole mi výborně vyhovuje, Pepa tlačí vozejk a já si jedu jako král, je to tak akorát, že ho to brzdí a jedeme nastejno. jen si Pepa pořád vymýšlí cesty který jsou zkpce do kopce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo a sraz teda beru, kolem řeky je právě dráha na brusle a je tam i spousta trávy a dětský hřiště, tak myslim že je to tam dobrý, jsou tam i dvě občerstvení :grinning: Jo a Jance slibuju, že taky beru foťák a budu fotit jen jí, já si právě říkala, když jsem je včera prohlížela, chudák Janca, ta fotí a sama tam není :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já to moc dobře znám, tak jí to snad příště vynahradíme :slight_smile: A taky slibuju, že tentokrát dorazim :grinning: když jsem si teda vymyslela to místo :wink:
Jo a taky musíte v létě přijet k nám :slight_smile:

no tak já jdu dělat Jancu a jdu uklízet :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 12:42  • Odpověz
janco - Nikolka chodí spát kolem 18:30, takže by ráno mohla vydržet o chvilku dýl. Ona spí ale dost přes den, tak nevím, jestli to není tím. Jenže pokud bych jí to chtěla nějak omezit, tak bude hrozně uknouraná :stuck_out_tongue_closed_eyes: No snad si to časem upraví :confounded:
kratásky jsou krásný a cena parádní. Taky tam občas kouknu a lákalo by mě to, ale druhá polovička by pro to asi neměla pochopení :sweat_smile:
No mě uklízení nebaví, ptž děti za mnou hned dělají bordel, takže výsledek žádný. :confounded: Dnes jsem stihla obývák, zběžně kuchyn a ložnici, ale nemám uvařeno a vůbec nevím co :astonished: ach jooo :frowning2:
28. kvě 2009 ve 12:47  • Odpověz
kacko - tak já bordel taky moc neřeším, ale všeho s mírou :grinning: Už tady nebylo kam šlápnout, nemám si do čeho udělat kafe a děti nemají čistý oblečení, takže mi nic jinýho nezbylo. Navíc Honzík byl ve školce, tak bych měla výčitky, že jsem nic neudělala..... :grinning:
Paráda, že se Pepčovi kolo zamlouvá :slight_smile: Já plánuju dnes vzít psa, kolo a na chvilku vyrazit. Počasí je na to ideální. Ale do večera daleko, tak uvidím, jak na tom budu s energií.... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. kvě 2009 ve 12:56  • Odpověz
Tak hláška: nesnášim uklizenej byt mě dost pobavila :grinning: :slight_smile:
A úplně chápu Dary, že se dvěma dětma se to stejně nedá udržet ten pořádek. Protože my už teď máme v obýváku věčně roztahaný hračky, noviny, CDčka atd... Když jde Štěpula spát, tak to teda uklidim, takže v noci je tu jakž takž uklizeno, ale jinak permanentní chaos :grinning: Včera jsem teda zrovna měla uklízecí a žehlící den, ale stejně jsem to vše nestihla, takže pokračování v sobotu, protože tento víkend budeme asi po 100 letech doma, tak doufám, že přítel pomůže a hlavně, že konečně umyje okna přes který teda už neni vidět :stuck_out_tongue_closed_eyes:

My jsme přišli asi před hodinou a půl z poradny, cestou domů nás málem odfoukl vítr a stihli jsme to jen tak tak a začlo poprchávat. Štěpánek má 7690g a 68cm. Takže jsem spokojená, že se jeho přibírání asi už fakt ustálilo a jde to jen pozvolna. I když mi přijde, že pořád přibírá spíš víc. Řval jak tur ještě než vůbec dostal ty dvě injekce, protože jsme si ho dovolili převrátit na záda, kde on bytostně nesnáší být. Musela jsem ho držet já i sestřička, aby ho mohla doktorka píchnout. Tak se mě sestřička soucitně ptala jak ho zvládám přebalovat, tak jsem jí řekla, že dost blbě, když jsem na něj sama, tak je to fakt boj kdo z koho :stuck_out_tongue_closed_eyes: A poslali nás na krevní obraz. A ještě jsem se ptala na to stání na nohou, tak doktorka říkala, že ho v tom rozhodně nemám podporovat, že nejdřív musí lézt a to by měl dost dlouho a pak teprve až se sám postaví, tak ho nechat... Takže opět jiný názor než psala Nejbe :unamused: Stejně nevim jak to udělat, aby si nestoupal když ho mám na klíně.

V tom jídle hodlám být taky neústupná. Moje švagrová sice nedává neteři to, co píše Janča, ale zase jí malá pořád od jídla někam odbíhá a jedno jídlo jí snad hodinu. To se mi teda taky nelíbí, ale teď už to i celkem chápu, že někdy s tim dítětem prostě nehneš. Ale s těma brambůrkama a jinejma srač... to teda bych nedovolila, ani sladkosti mu nechceme dávat co nejdýl to půjde. Což bude fakt těžký, protože nejen babičky noseí dětem pak pořád nějaký čokoládičky a bonbónky, ale většinou každá návštěva něco takovýho donese.

A málem bych zapomněla, už nemusíme dávat to hypoalergenní mlíko, hurá! jsem fakt ráda, protože vyzkoušim tu normální kaši a taky jsem si spočítala, že týdně ušetříme asi 300 Kč!!! Což mi teda přijde fakt dost. Navíc to bylo strašně hnusný - hořký. Tak hned zítra jdu do lékárny pro normální Nutrilon.

Jančo kraťásky pěkný a za tu směšnou cenu teda fakt parádní :dizzy_face: Mrknu teda na to a snad pochopim jak to funguje. A jak to je pak s placením? To asi platíš předem na účet viď? Protože dobírka by vyšla dráž než celej balíček :grinning:

Kačko tak to je dobře, že jízda na kole i s Pepčou všem vyhovuje. No mě se ptal přítel jestli si nechtěj chlapi vzít na Šumavu kola, že by se jeli projet. Ale nevim, nevim to by pak starání o prcky zbylo na nás a to by se mi nelíbilo :grinning: :grinning: No vy byste vlastně mohli jet celá rodinka :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 14:37  • Odpověz
autor
Katchula my teda rozhodně kola bereme :slight_smile: a už se moc těšíme :wink:
a Štěpulova váha je v pohodě, sice nezapadá mezi naše dlouhány, ale aspoň někdo je tu normální :slight_smile:

Já jsem si teď půjčila od jedný kamarádky knížku o správnym držení dítěte a mam trochu výčitky, protože ho držim ve vzpřímený poloze, přesně jak píšou že se to dělat nemá, tak zase se učim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jen doufam že se mu to ještě nějak srovná a nezničim mu tímto záda :unamused:
Jo a taky tam píšou o tom stání, že fakt co nejdýl, jenže když to děti dělaj sami od sebe, tak netušim co s tim, to je každej chytrej, jako já, když radim jance jak má odbourat noční kojení když mi Pepíno spí celou noc sám od sebe :grinning:

naštěstí Pepína moc nechovam, skoro celej den je na bříšku, tak snad to bude dobrý, vlastně až po devátém měsíci povolují tu polohu na boku, kterou já teď dělam pořád :astonished: no tak já jdu číst :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo a Katchula nechceš taky zkusit ten bebilon, stojí ta krabice 800g za 260Kč, znovu jsem to zkoušela hledat na netu a četla co se dá a všude psali že je to samý, že je to snad rozdílnou daní v Polsku, tak já to asi budu kupovat.
28. kvě 2009 v 15:23  • Odpověz
Ahojky,
jen se musím rychle pochlubit, že jsem vyhrála svoji první aukci :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning: Za 56 kč jsem vyhrála nástěnný svítidla. Budou se nám hodit do novýho bytu. Je to paráda. Všem ty aukce moc doporučuju. Srdce jsem měla rozbušený neskutečně, je to adrenalin... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Už jdu spát. Dneska byl strašněj den. Will spal dopoledne, ale odpoledne, když usnul po kojení, tak jsem musela jít nakoupit ty tvořítka na led a nějaký jídlo, tak jsem ho vzbudila při snášení dolů do kočárku a on od tý doby spal jen asi 20 minut, a to už odpadl vyčerpáním kolem šestý. Ale po těch 20 minutách zase vzhůru a všude totální nespokojenost. Jsem vyřízená. Dobrou :pensive:
28. kvě 2009 ve 21:41  • Odpověz
Kde jste kdo?
Verb. má novýho koníčka koukám :grinning: No super, že jsi takhle dobře vydražila. To jsou ceny teda, že se to těm lidem vůbec vyplatí prodávat :confused: Já jsem včera chtěla taky dražit, ale pak jsem nepřišla na nic, co by Štěpánek nutně potřeboval :grinning: Takže si musim asi počkat až mi zase z něčeho vyroste.

Kačko pošleš mi link na ten Bebilon? O tom držení to vim, mě ukazovali v poradně hned na začátku, jak mám Štěpánka chovat. Ale taky ho často nosim ve vtpřímený poloze, protože je to nejjednoduší :wink: A chtěla jsem se zeptat jestli jsi dostala od doktorky tabletky fluoru na zuby? Já mám dávat Štěpulovi 1tbl denně do mlíka.

Včera mě rozčílil prcek. Dávala jsem mu večer tu kaši, nějakou od Nutrilonu mléčnou rýžovou myslim. Byla fakt dobrá, on nejdřív spapal pár lžiček, ale pak u toho začal blbnout a všechno to vyprskal. Byl celej zapatlanej, to už byl v pyžámku a tim prskánim mě pěkně rozčiloval, takže jsem to trošku víc zředila a nalila mu to do flašky. Jenže on prskal i u tý flašky :angry: Tak šel spát hladovej. Poprvé jsme včera vyzkoušeli to, že jsme ho šoupli do postýlky a odešli. Sice řval, ale kupodivu asi jen 10 minut a pak usnul :slight_smile: Tak to mě potěšilo, budeme to zkoušet dál, ale i těch 10 minut mi ho bylo hrozně líto.

Jinak dneska je tady ultra mega hnusně :cry: Hlavně fouká šílený vítr, takže dneska nejspíš budeme smrdět doma. Štěpánek zrovna spinká a já peru. Až se vzbudí dám mu zbytek zeleniny s krůtou, ještě pořád mi nesní najednou ani tu malou skleničku, fakt nechápu. A odpoledne bude mít zbytek hrušky. Někde jsem četla, že u Alberta mají prý akci na ty Hami skleničky, tak se tam mrkneme. A v Tescu mají akci na pleny Huggies, takže je včera přítel koupil, vyjdou fakt levně a jsou dobrý.
29. kvě 2009 v 10:36  • Odpověz
Hmm tak mám obavy, že z dnešního obědu sní Štěpánek prd, protože se teď vzbudil a hned prská a dělá indiána. Já se z něj zvencnuuuu :cry: Aspoň, že mě nechal abych ho přebalila, vypozorovala jsem, že když ho přebaluju po probuzení, tak se tolik nebrání a neotáčí :wink:
29. kvě 2009 v 10:47  • Odpověz
Ahojky, při ranním spaní jsem čučela na dekorace do dětského pokojíku, takže píšu až teď. Tak nejdřív na sebe musím nabonzovat, že mám dneska narozeniny - rovných třicet, narodím se tedy až 13.50, už se mi to tedy blíží, chudák moje mamča trpí a to má zrovna taky narozeniny - no jsem nejkrásnější dáreček :grinning: Jinak od Tomáška už jsem dostala dneska 2 dárečky - jen jedno noční kojení, paráda, udělal mi moc velkou radost :grinning: a ráno si připravil dárek číslo 2 - máme první zub!!! já ho furt vyhlížela dole a chyba lávky, horní levá jednička a fakt cinká :grinning: :grinning: JO a volala jsem na zubní a mám dle rentgenu vše v pořádku, hurá, hurá. JO a k focení, já vám dát fotit jen mě, to by mě nebavilo, stačí 1-2 fotky s Tomáškem a budu spokojená.

Katch: Gratulace ke kontrole, ideální míry normálního dítěte ne nějakého přerostlíka nebo tlusťouška. Tedy ten Štěpa je ale zlobidlo, ale jak ho zkrotit ti tedy neporadím, u nás když se zlobí, tak taky nefunguje nic, včera večer jsem mu po dobrém dávala plínku 7x, po osmé už jsem zařvala a zase hnedka kňoural, no on si člověk nevybere, plínka sice dána ale Tomča byl uraženej. Tedy to tedy nejste jedlíci - to u nás už se malá sklenička sní a někdy by si dal asi i víc. Tak omrkni ty skleničky, na kolik vyjdou, zatím je kupu v DM drogerii takové to první mrkev atd. za 15,90, maso jsem kupovala jen jednou a to bylo myslím, kolem 23 Kč za skleničku. Já víc vařím, méně skleničkuju. Tedy ten váš indián neměl na dece chybu, ale u jídla je tedy značně nepraktický :grinning: K úklidu - já jsem hrozná, nesnáším bordel,, jediné co mi nevadí je neumyté nádobí, áno začínám lehkým úklidem - ložnice, kuchyň a pak co je třeba. NO, asi to mám po mé mamče, Bohan se s tím občas těžce srovnává :wink: Ale během dne to neřeším, to bych se musela zbláznit, vypadá to u nás jako u vás, hračky, prospekty atd. všude. Aukce - vydražíš a pak ti prodávající pošle podklady pro platbu - účet a částku, zaplatíš a čekáš, s většinou komunikuju přes mail, dávají i vědět, když odesílají, já zase když to přišlo. Mám internetové bankovnictví, takže penízky jsou odeslané za chvíli.

Verb: No dobrý kup, jen tak dál, takhle pořídíš vybavení domácnosti za pár korun :grinning: Snad ti to Míra i dál povolí. :grinning:

Kacka: tak na kola se musím zeptat, ale vzhledem k tomu, že na novém autě zatím nemáme nosič ani zahrádku tak nevím, nevím. Ale je fakt, že oni ti chlapi asi bodou potřebovat i nějaké jiné odreágování, ty se tedy můžeš přidat, my ostatní můžeme zatím zkoušet pobyt na dece :grinning: JInka knížku mám tedy taky načtenou a něco i nafoceno, a je fakt, že ho ve vzpřímený poloze moc nedržím, jen při krátkém přenášení z místa na místo a při odkrkávání, jinak ho mám stále ve vyvýšeném klubíčku a nebo opřeného zády o mé břicho. JO a žádná super žena, já kdybych vařila jak ty, tak nestíhám nic okolo úklidu.
29. kvě 2009 v 11:28  • Odpověz
Dary: Co dnešní vstávačka, lepší a nebo jsi už zase od čtyřech matkou na plný úvazek?
29. kvě 2009 v 11:31  • Odpověz
Velikánská gratulace Janče ke kulatinám :slight_smile: Tak ať se Ti vše daří a ať Tě Tvý dva chlapi moc nezlobí :grinning:
A teď nevim k čemu dalšímu gratulovat dřív, asi k prvnímu zoubku, obešlo se to teda bez nějakých větších křiků? A pak taky blahopřeju k tomu pouze jednomu nočnímu kojení a že máš zuby podle rtg v pořádku :wink:

A další adept na gratulaci je Will, kterému přeju vše nej k půl roku :slight_smile:
29. kvě 2009 v 11:41  • Odpověz
autor
Janco tak to moc moc gratuluju :slight_smile: dárečků už jsi dostala až až :slight_smile: tak ať ti dělají manžel a Tomík jen radost :dizzy_face:
Nosiče na auto jsme koupili asi za 400Kč v Plusu jeden, je to v pohodě, musí se akorát dávat bacha když se vjíždí do garáží a podobně :grinning: A může se jet maximálně 120, což je unás stejně na hraně :grinning:

Pro Katchulu: prodává to na mimibazaru Eva Chodurová myslim, ale stačí ve výživě zadat bebilon a ono ti to vyjede :slight_smile: teď měla zrovna akci obyč za 255Kč. Ale on už to zase tak velkej rozdíl není.

A dneska nevařim, jen večeři, protože jdu k sousedce na pravej domácí gulášek :slight_smile: mňam mňam :dizzy_face:
Zato mě dneska čeká vyčistit akvárko, to fakt nesnášim, ale co se dá dělat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Venku je hnusně, tak zahrada čeká, jen jsem vyplela ten záhon. A o víkendu se bude zase přesazovat, Pepa bude pracovat a hlídat a já makat an zahradě. Se na to těšim :slight_smile:
29. kvě 2009 v 11:44  • Odpověz
Verb: Jéé, já zapomněla na Willa, no hlavně, že mám papírek před sebou :grinning: :grinning: takež vše nej, nej k půlročním narozeninám :grinning: :grinning:

Moc děkuju za gratulace, no je to už děs věk, ale co se dát dělat, ta dvojka na začátku byla nějaká lepší.

Katch: No bez, křiků, ono se to u toho našeho kňouravce poznává těžko :grinning: Ale až na to, že měl poslední dobou furt 37.1-37.2 po odečtu jsem nic jiného nepozorovala.
29. kvě 2009 v 11:57  • Odpověz
Katch: Jo a asi před 4-5 dny to tam měl červený, ale pak to zase zmizelo. Co včera došlo na rozhovor o rehabilitaci a nebo se pediatrička neptala? Ke komu vlatně na tu pediatrii chodíš?
29. kvě 2009 ve 12:03  • Odpověz
Jančo chodím sem: http://www.ordinace.estranky.cz/

Původně jsem myslela, že budu chodit na středisko, tohle je hned na ním. Ale koukala jsem, že jsou tam ty samý doktorky jako když jsem chodila na základku. Tím pádem samý starší báby a nerada bych, aby šly za chvíli do důchodu a bůhví ke komu bysme se pak dostali.
Na RHB se měla ptala sestřička až po kontrole u MUDr. Takže jsem jí to řekla, že už to nešlo s ním cvičit, protože jsme ho nemohli udržet v tý správný poloze. No celkem to chápala, protože 2 minuty předtím ho se mnou držela na přebalováku :grinning: Takže zatím jsem si žádnou přednášku o důležitosti cvičení naštěstí nevyslechla :slight_smile:

Tak to je dobře, že žádný výrazně větší řev se nekonal :wink: Ty jo teď jsi mi připomněla, že jsem Štěpulu od toho očkování ještě ani jednou nezměřila :astonished: Ale vypadá dost živě, jako vždy, tak snad teplotu neměl.
A souhlasim, že dvojka na začátku byla lepší, no jo, kde, že loňské sněhy jsou... :grinning: :grinning:

Kačko tak gulášek bych si taky dala, mňam. Já tu mám dneska jen nakládaný hermelín, takže to bude teda chudej oběd. A do obchodu se mi nechce.

Jedno kolo se nám snad vejde do kufru. I když teda vlastně nevim, nevim. Kromě kočáru tam bude ještě spousta jiných krámů, no uvidíme. Držák na kola teda taky nemáme.

A kampak se nám ztratila Nejbe??
29. kvě 2009 ve 12:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.