• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Štíři 08 v Praze

(Zamčená)
19. března 2010 
Verb. s rourkou nejde udělat nic jinýho než jí strčit malýmu do zadečku :grinning: Tak asi 1 cm plus mínus :wink: Ale poprvé jsem z toho byla trochu nervózní abych mu nějak neublížila. Ale neboj, našemu se to docela líbí :grinning: :grinning:

No s tím kočárem a schodama to je teda fakt blbý. Takže když jsi přes den sama doma, tak musíte trčet v bytě jo? My teda máme kočárek, kterej se jen tak tak vejde do výtahu, takže já se tam pak musim pomalu vznášet, abych se vešla, ale naštěstí se vejdeme. A pak musim snést kočár venku asi z pěti schodů, což je sice jako nic, ale taky se teda pronese. Takže chci aby mi přítel nebo můj táta vyrobili takovej ten nájezd na schody.

Jinak super, že máš takovýho spáče, to můžu jen závidět. My malýho budíme když usne okolo půl osmý, protože to většinou koupeme. Zatim ale nemáme absolutně žádný režim, takže spí tak různě... Ale hned jak to půjde, tak chci na nějakej režim najet. Zatim si myslim, že je to ještě brzy, ale tak v těch 2 měsících snad...
12. pro 2008 v 16:34  • Odpověz
Sesille něco jako vyrážku jsme měli - takový pupínky na jedný tvářičce, asi 3-4. A doktorka to viděla, řekla, že to je normální a abych s tím nic nedělala. No a zmizelo to samo, měl to tam tak 5 dní asi.
A Štěpánek taky děsne žere a není to jen můj pocit, je to fakt :grinning: :grinning: Ale uklidnila mě jedna známá doktorka (teda známá mojí tchýně), že prej děti s porodní váhou okolo 3 kil jsou velký jedlíci, že naberou v prvních měsících víc a pak se to srovná. Tak snad nebudeme mít takovýho tlouštíka :grinning:
12. pro 2008 v 16:39  • Odpověz
katchula,mám strach že malej bude po nás. Jsme oba dost vyžraný, proto ho krotim
12. pro 2008 v 17:59  • Odpověz
sesille to je ještě brzy ho krotit, nech ho papat :slight_smile: Můj přítel je celej život hubenej a prej když mu byl rok, tak to bylo tlusťoučký miminko :grinning: Takže myslim, že je úplně jedno kolik teď váží naši broučkové, hlavně že jim chutná :wink:
12. pro 2008 ve 20:14  • Odpověz
Tedy začínám mít lehký pocit, že všechna mimča jsou vyžranější než my :grinning: :grinning: No snad budeme mít aspoň ty 4 kila, abychom vás dohnali, vždyť vy jste všichni mladší a budete větší tlouštíci než my. Že by to bylo tím, že jsme s manžou oba hubeňouři a Tomík to chce také dodržet? :slight_smile: Tedy já už jsem ze své váhy trochu nervozní, včera jsem se převážila a mám o 2,5 kila méně než před porodem! Už začínám mít pocit, že ze mě lezou kosti a i když dle mého jím víc než před těhu a sladké tedy rozhodně v mnohem větší míře, tak na váze se to vůbec neprojevuje a jde to pořád dolů. Snad už se to brzo zastaví, jinak budu jak z koncentráku.
Joo, já kojit každou půl hodinu jako Verbalinka, tak opravdu prso ani nedávám do podprdy, i když teď se Tomík lehce zlepšil a většinou to stíháme za 15-20 min.
Dneska jsem začala dávat ty kapičky, na lžičce, malej se oblizuje, takže mu šmakujou, jen výsledek zatím žádný, ale asi nemůžu chtít zázraky po 2 podáních. Já si jen nejsem jistá, jestli ty jeho večerní řevy souvisí s prdíkama, vždycky se před tím řádně vyprdí i pokaká a pak následuje cca 2 hodinové brečení do dalšího kojení, pak jen chvíli pobrekává a pak je klid. No, kapky mu určo uškodit nemůžou, tak uvidím, jestli nastane nějaká změna. Jinak s nočním spaním tedy nemáme také problém, vytuhne tak mezi 20-21 a pak se budí tak po 3-4 hodinách, ale vždycky hnedka zase usne, takže já také zalehnu a hned spím, vydrží tak do půl osmé, půl deváté. Teď bych řekla, že když je vzhůru tak mnohem více pozoruje, sleduje a poslouchá co se děje.
Tak já vám pomoc ze strany maminek docela závidím, naši když přijedou na návštěvu tak jsou tak poprděný s Tomáška, že je tedy nenapadne mi pomoct z nějakými domácimi prácemi. Ale je fakt, že mamča třeba přiveze uvařené jídlo a něco napeče, takže to je super. Ale jinak musím vše zvládat sama, manža je poslední dobou tak udřený z práce, že po něm ani nic nechci.
Tak a s nošením prcka jsem na tom asi nejhůř, 4. patro bez výtahu :confounded: , máme kočár s vyndavací taškou, takže to probíhá tak, že malého dám do tašky, snesu dolů, kde mám zaparkovaný kočár, ale ještě ho nemůžu dát do kočáru, protože mě čekají ještě 2 vysoké schody před barákem, které si s kočárem tedy vykodrzat nebo vyjet netroufnu, takže malého v tašce položím, vyjedu s kočárem a pak se pro něj vracím a teprve dávám do kočárku a cesta zpět to samé. Na procházky tedy chodíme každý den tak na 1-2,5 hod., ale malej už se teď do těch schodů docela pronese. A když nesu ještě nákup, tak to už funím jako lokomotiva.

Sesille: Žádné trápení s lahvičkou, však mi na ní také dřív nebo později všechny skončíme. A jak ta krupička u Ondráška vypadá? Tomovi se dělají takové bílé pupínky, po obličeji, nejvic na bradičce a okolo pusinky, pár jich má na tvářích, vždycky pupínek tak po 4-5 dnech zmizí, ale zase se mu udělají jiné na jiných místech.
12. pro 2008 ve 22:36  • Odpověz
autor
Já jen k té vyrážce, máme to přesně jak píše janca, pár na bradě, jeden an tváři a tak. Přijde a zase zmizí. Doktorka řeklaže je to obyčejné akné, že po porodu mají mimča hodně testosteronu v sobě a že to časem zmií. Ovšem v pubertě zase objeví :unamused: Pepča měl dva dny i na čele, takový pidi ale hodně, chudák, asi to bude mít po nás a vytrpí si až bude lítat za ženskejma :frowning2:
13. pro 2008 v 08:32  • Odpověz
Kacka: Tomík bude s pletí po nás opravdu chudák, my doteď vypadáme jak puberťáci a pokud se mu tedy zkříží naše pleti, tak to si chudák užije :cry:

Tak já včera stihla upéct 2 druhy cukroví, chtěla jsem dělat vanilkové rohlíčky, ale těsto se mi furt drobilo, rady mé mamči nezabraly, takže nakonec je z toho vykrajované a i u toho jsem se nazlobila. Dneska bych chtěla zvládnout kokosové a ořechy a košíčky, ale moc to časově nevidím, vylezli jsme pozdě z postele (Tomík vydržel spát až do půl deváté), teď jsem pro manžu dodělala nákupní seznam na vánoční dárky i potraviny, a on vyráží na boj do nákupních center. Takže jsme tu s Tomem zase opuštěný. A ještě jedna věc, je možné, že Tomášovi je po těch kapičkách na prdíky Sab Simplex ještě hůř? Včera jsem mu je dala 2x a pokaždé po podání do tak cca 1 hodiny řev, jak když ho vraždíme a večer vydržel řvát skoro v kuse 4 hodiny! Už mě málem vezli do Bohnic. Takže dneska jedeme bez kapiček a uvidím, s jakým úspěchem.
14. pro 2008 v 10:42  • Odpověz
Janco - s těma kapičkama mám pocit, že malej víc kadí, než kdyby je nedostával. Zkus, když bude řvát mu dát zase najíst. Je možný, že se vyprázdní a má zase hlad :wink: U našeho to tak funguje.

Kojení přes den po 0,5 - 1 hodině se nějak zklidnilo a už vydrží i dvě hodiny bez jídla. Jsem zvědavá, jestli to bude i přes týden, nebo se jen předvádí před manžou, jak je vzorný miminko :grinning:

Dneska další spavá noc :dizzy_face: Usnul ve 22h a vzbudil se až ve 4h :dizzy_face: A pak do 8h a pak do 11h. Super :slight_smile:
Ale přemýšlím, jestli to není tím, že měl večer zvýšenou teplotu. Byli jsme s ním v letňanech, konečně jsme koupili stůl a židle do kuchyně a jak jsme se vrátili, tak mi připadal pořád nějakej horkej. Manža mi samozřejmě nevěřil, ale měla jsem pravdu. Aspoň jsem zjistila, že jako máma funguju dobře :slight_smile: Měl v zadečku 37,5 :confounded: A dneska dopoledne 37,4. Nevim, jestli je to ještě ok. Ale normálně jí, nebrečí... Snad to nic nebude a je jen přehřátý :frowning2:
A měli jsme kolem měření vtipnou story - na návštěvu přišel taťka (teda už děda :slight_smile: ) a malej nejdřív byl vzhůru a byl strááášně hodnej. Ale pak se začal kroutit, tak jsem ho šla přebalit. V plíně něco měl, ale samozřejmě počkal, až ji sundám a ještě poslal další nadílku :grinning: Tak jsem si řekla, že je vyprázdněný, vyčuraný a že mu můžu změřit tu teplotu. Natřela jsem teploměr, strčila do zadečku a než se to doměřilo, tak salva jak z dělobuchu - hovínka úplně všude :grinning: Zavolala jsem Míru, tak jsme to uklízeli a pak Míra vzal všechny ty pokakaný ubrousky a vyhodil je do koše. A pak se ptá: "A kde je ten teploměr?" :grinning: Samozřejmě, kde by byl - v tom koši mezi tím biologickým odpadem :grinning: Ani jednomu se nechtělo to jít hledat. Ale já jsem celý večer prudila, že tu teplotu určitě má, tak se manža obětoval a teploměr jsme zachránili :slight_smile:
S těma dětma si člověk užije spoustu legrace :grinning: :grinning: :grinning:

Wilda má na nose pořád takový bílý pupínky, se kterýma se narodil. Nic s nima nedělám a doufám, že se časem samy nějak rozpustí :slight_smile: A občas mu vylezou červený pupínky, ale ty zase mizí...
14. pro 2008 ve 13:36  • Odpověz
čau holky,
jsem sama doma, kluci se šli projít ven. Dneska se teda tatínek vzorně stará, v poledne jsem jela na Budějovickou a dokoupila jsem tam všechno co jsem potřebovala (dárky atd.), včetně vánočního papíru. Včera jsem totiž chtěla dobalit dárky a došel mi papír :grinning: Tak tu kluci byli samy, ale já byla doma dřív než za 2 hodiny, takže pohoda. A ani tam nebylo nějak přelidněno, no ono tam totiž těch obchodů moc neni...

Verb. jo, jo to znám, malej se nám pokadí při přebalování celkem často. Ale teda s tím teploměrem v koši mezi plínama to se nám zatim nestalo :grinning: :grinning: Jinak si myslim, že ta teplota je jen lehce zvýšená, tak to snad nic nebude. Možná zítra brnkni doktorce, pokud teda bude ještě zítra mít nad 37.

Janco to je divný s těma kapičkama, ale možný je všechno. A pokud s těma prdíkama Tom neměl předtim až takový problémy, tak mu to nedávejte. Nemůže to být třeba tim, že jsi něco špatnýho snědla? něco co Tomíkovi nesedlo?? Řev 4 hodiny vkuse jsme teda naštěstí ještě nezažili, to mě by už vezli (do těch Bohnic) :frowning2:

Ale dnešní noc jsme teda taky měli nic moc, taky řev a Štěpula málo spal. No nemůže být každý den posvícení, že jo :slight_smile: Teď jsem teda dost ospalá, šla bych si lehnout, ale kluci za chvíli asi přijdou z procházky a budu muset kojit...
14. pro 2008 v 15:45  • Odpověz
Katch - poslat manžu s malým na procházku mě ještě nenapadlo. Asi to zavedu, ale nevím, co na to bude Míra říkat :grinning:
Míra už asi 2 hoďky spí, jsem mu dovolila si odpočinout :grinning: Zaslouží si to. Vstává v noci pokaždé a přebaluje, takže se spánkem je na tom stejně jako já. ALe ono je to jedno, stejně ho malej vzbudí. Když ne řevem, tak tím kuňkáním a hltáním. A často se stane, že mě Míra budí a ptá se mě, jestli nebudeme kojit, že malej nějak dlouho spí. Nebo ho mnohem dřív vzbudí Willíkovo kňourání. Já se budím až na řev :grinning:

Ta teplota snad bude dobrá. Večer zase změřím. V úterý jdeme na kontrolu k doktorce, tak pokud se to nezvýší a malej bude v pohodě, tak to nechám až na to úterý.

Janco možná zkus ty Baby Calm, třeba mu Sab simplex nesedí :unamused:
A to tahání kočáru je fakt vopruz. Ty máš aspoň kočár dole. Já bych to musela tahat celý. Takže nějakých 13 kg (nebo kolik váží) a k tomu 4 kg Will. Řekla jsem si, že počkám po 6nedělí, a pak už to budu nosit. Sundám korbu i s malým a snesu vše zvlášť po půlpatře :confounded:

A chtěla jsem dneska se naučit vázat ten šátek. Ale nějak se mi nechce. Jsem stráááášně líná :sweat_smile:
14. pro 2008 v 16:16  • Odpověz
Katchula: Tak i já včera uvažovala, že pošlu malého na procházku jen s manžou, ale ten se bránil, že si mě chce také užít, takže jsem se šla vyvětrat s nimi. No, plány na pečení lehce krachly, zvládla jsem jen jeden druh, ale to neva, už mám celkem 3 :grinning: ono to nějak půjde. Malej byl včera super, žádné brečení, prostě celý den spokojené miminko a nechal se i přemluvit na spinkání už v osm hodin večer, takže jsme měli s manžou klidný společný večer u svíček adventního věnce. :slight_smile: A kapky jsem přestala dávat, zatím si prdí sám, tak na to kašlu, podle mě mu bylo špatně po těch kapkách, řval 2x a vždycky jsem mu před tím dala ty kapky. Dárky chceme zkusit pořešit ještě dneska, snad budeme aspoň trochu úspěšní. Tak u nás Tomík moc často na přebalováku nekaká, ale včera se mi zvládnul 3x po sobě na přebalováku počůrat :grinning: Tak jsem mu domlouvala, že takhle by to tedy nešlo, tak přestal a schoval si to zase až na dnešní ráno, to jsem to na něm i poznala, ale než jsem stačila šáhnout pro plínu, už to tryskalo až na plovoučku. :grinning:

Verbalinka: Tedy ty jsi Williama uhonila po obchodech :grinning: , je to sice jen zvýšené, ale dala bych si trochu pozor, určo ti chození po obchoďácích nestojí za problémy u mrňouse. Jinak asi bude spáč po tobě, to máš super, tak 6 hodin Tomík nezvládl spát nikdy, a manža tedy v noci nidky nevstává, to jsi si dobře zařidila, uvidíme, jak dlouho to manžovi vydrží.

Sesile: Můžu se zeptat, ty dáváš z lahvičky, protože jsi měla málo mlíčka? A co další pokroky u Ondráška, náš prcek je nejradši, když ho ničím neotravujeme a necháme jen spokojeně ležet, asi to bude pěkný lenoch.

Kacka: A kam se chcete s manžou na lodi vydat, už máte nějaký plán cesty, co byste chtěli vidět. Já to včera líčila mému manžovi a ten říkal, že jste tedy dobrodruzi. To chcete jen jen ve 2 s dětmi a loď máte vlastní nebo se dá někde půjčit?

NO a manža se včera divil, jak se Tomáš v té tašce do schodů už pronese, asi nám opravdu přibral, dám večer vědět, jak jsme dopadli u těch doktorů.

Manža ráno vyrazil asi v půl šesté na evidenci motorových vozidel, otevírají sice asi v 7:45 ale je to tam teď maso, všichni se chtějí zbavit starých aut a nám se v pátek podařilo ten náš starý vrak prodat, takže manža dneska musí zvládnout ten převod na nového majitele. Volala jsem mu, kolikátý je ve frontě a říkal, že odhadem tak 80-100 lidí před ním :confused: No, mazec.
15. pro 2008 v 08:08  • Odpověz
autor
ahoj :slight_smile:
tak se hlásím jako přežitá po návštěvním víkendu :dizzy_face: Bába tu byla naštěstí jen dvě hodiny, tak jsme to s manžou přežili, na malýho si ani nesáhla, měla ho pořád moje mamča :slight_smile: Jezdí sem fakt málo, ale když už, tak se od něj nehne.

Já jsem stihla jen v pátek udělat dvě těsta a toť vše, víkend byl úplně zabitej :unamused: Uklízení, vaření, procházky a příprava dárků. Včara jsem už padala.

Verb vůbec nechápu jak může Will vydržet šest hodin :astonished: Mě se dokonce stává, že se v noci probudí po čtyřech hodinách, ale pak nemůže usnout a já houpu kolíbku i hodinu po kojení. Dneska dokonce probroukal dvě hodiny, asi měl hlad, ale bylo to po dvou hodinách, tak mi to přišlo na noc strašně brzo.
A manžu máš super, já taky nechávam Pepu spát, já si občas přes den dáchnu, ale on těžko, občas prej blikne na záchodě, ale to výjimečně :grinning: Zato o víkendu je půl na půl, to už má smůlu :wink:

Janca: Tu loď budeme pořizovat vlastní, půjčení na dlouho se nevyplatí. Uvidíme kolik stačíme ušetřit a podle toho budeme kupovat. Nechcem nic novýho a luxusního, spíš naopak, aby sme vypadali jak socani, to má člověk pak k těm lidem blíž :slight_smile: No a ze začátku to plánujem kolem Evropy, hlavně Řecko a Turecko a pak Balt, dá se zajíždět i na kanály jak v Evropě, tak na severu Evropy. uvicíme jak to půjde, občas se možná vrátíme a zase něco vyděláme a pak snad zajedem i někam dál.
Je spousta lidí co takhle žije s dětma na lodi, dokonce se na lodi i děti roděj, ale zase takovej extrém nejsme. Ono to plachtění je stejně asi jen 10% času, ostatní člověk tráví u pobřeží, tak společnost budou mít taky.

Kapičky Sab Simplex nám teda docela pomohli, od tý doby jsme ani nemuseli použít tu rourku, prdí sám. Jo a taky mi přijde že víc kadí, jak píše Verb. Možná má Tomášek na nějakou složku špatnou reakci, tak zkus ten Baby calm.

Já už se tak strašně těšim na pátek, konečně zase pár dní i s Pepou :slight_smile:
15. pro 2008 v 08:39  • Odpověz
Ahoj při pondělku,

Verb. přítel byl včera s kočárkem sám poprvé, měli jsme jít všichni, ale já jsem před tím byla na těch nákupech a dlouho jsem čekala na zastávce na bus a přišla jsem hrozně promrzlá. Takže už se mi nechtělo, tak šli kluci samy a prej celkem nuda, se mnou je to prej lepší :slight_smile: Jinak přítel taky ze začátku vstával v noci se mnou, dokonce jsme i přebalovali stareo, mě to totiž ze začátku šlo všechno hrozně pomalu, ale teď už v tom mám praxi :grinning: Takže teď vstává jen někdy, třeba pokud má Štěpánek bolení bříška a nemůže po kojení usnout, tak si ho vezme k sobě a utišuje... Každopádně spíme spolu všichni v ložnici, takže pokud se malej vzbudí a kňourá nebo pláče, tak to vzbudí stejně nás oba.

Janca: tak společný klidný večer závidim. Štěpán včera byl vzhůru celý večer až do jedenácti. A s tím čůráním se nám už taky stalo, že se Štěpula počůral hned po koupání do osušky :grinning: To jsem taky měla ohromnou radost, čistý a voňavý miminko a vydrží mu to asi tak 1 minutu. A včera jsem mu po koupání dala čistý pyžamko a do deseti minut měl mokrej flek na boku, takže se nám pročural skrz plenku :unamused:
Jinak moc držim palce ať manža nestráví na tý evidenci celý den, to musí být fakt masakr. A odpoledne dej vědět jak jste na tom s Tomáškem, kolik už přibral.

Kacka: ty Vaše plány zněj dobře, jste fakt dobrodruzi. Jen bych se bála nechat tu dobu prázdný dům, navíc když máte zahradu, tak to potřebuje nějakou údržbu, ne? A taky mě napadlo kam budou chodit děti do školy? nebo v tu dobu už chcete být zase zpátky v ČR?? každopádně máte pěkný plány. My měli teď taky pěkný plán - vyhrát ve Sportce, dvakrát jsme si vsadili a NIC :angry: :grinning:
A na pátek se taky těšim, pak budeme spolu jako rodinka vlastně skoro celý týden. Přítel půjde do práce jen na chvíli 23.12., v pondělí si bere volno. A v úterý 23. si myslim, že tam pobude tak dopoledne a hurá domů. Ale těšit se už v pondělí na pátek to mi připomíná dobu kdy jsem chodila do práce, je to pořád stejný :grinning:
15. pro 2008 v 10:33  • Odpověz
autor
Katchula je fakt že zatim na nás všichni koukaj jak na blázny, jednu loď už totiž na zahradě máme, jenže se o ní soudíme a tak budeme muset řešit něco jinýho :unamused:
barák bude trochu problém, snad se nám podaří upíchnout sem někoho známýho kdo chce dojíždět do Prahy, nebo to nějak pronajmem. Nejdřív chcem jezdit tak na půl roku u moře a na půl doma a pracovat.
No a se školou to je asi problém nejmenší, už existují školy i u nás kde je to on-line po internetu, nebo je budeme učit na prvním stupni sami, stačí udělat zkoužky na konci roku. Když pojedem jen od června do září, tak to možná půjde i na dohodu s ředitelem :slight_smile:

Zrovna včera mi přines Pepa článek o páru z Čech, který jel do Thajska s dvouroční holčičkou na blint, že ani nevěděli co tam budou dělat a nakonec ten chlap koupil šílenej vrak, nějakou starou malou rybářskou lodičku a plavili se tam půl roku po mořích :sunglasses: To jsou dobrodruzi, my jsme salámy :grinning:

janca: tak jak jste dopadli, se nějak neozýváš, snad se nebojíš napsat že má Tomášek už pět kilo :grinning:
15. pro 2008 v 16:30  • Odpověz
Ahojky, tak konečně chvilka času, pro mě manža se snaží uspávat :slight_smile: K pediatrovi jsme jeli až na 13.45, na kyčle v 16.15, tak proto až tahle pozdní odpověď :slight_smile: Takže u pediatra vše v pořádku, máme 4490 g (takže za 3 týdny nabral bez 20 g celé kilo- ale na vás cvalíky tedy mít nebudeme), měříme už 58 cm. Vše ostatní také dobré, dostali jsme žádanku na krevní obraz (hlavně kvůli téžloutence, pak prý některé děti mají málo železa a to by mohlo způsobit chudokrevnost) a máme se objednat do Vinohradské nemocnice na kontrolu ledvin, to se prý teď také dělá, takže zase další doktoři :confused: Další kontrola až ve 3. měsících, pokud nebudeme něco potřebovat dříve. Jo a pediatr mě docela překvapil, když se mě ptal, za stále plně kojím, já si myslela, že pokud bych měla pocit, že to Tomášovi nestačí, tak se nejdřív dojdu poradit, jestli je to opravdu tak a ne že se sama rozhodnu pro nějaký dokrm, bez porady s doktorem bych ani nevěděla, co koupit. Na kyčlích jsme na tom stejně jako vy, vypadá to dobře, stříšky máme podle ultrazvuku jen trochu plošší, takže máme radši nosit 2 látkové plíny na noc :unamused: a skládat je na třetiny. Tak jsem na to zvědavá, dneska jsem koupila nějaké kalhotky na lepíky, které by snad ty plínky měly udržet, ale chci je ještě vyprat, takže se plínkování zatím odkládá, snad to Tomášovi nebude vadit a dál budu mít krásně v noci spinkající miminko. Jinak na těch kyčlích ani nemukl, jen číhal, co se to s ním děje. Mezi doktory jsme byli na nákupkách, takže jsem nakoupila nějaké věci pro drobka v CaA (vyrůstá mi z bodýček, koupila jsem mu i overálky a dupačky pod stromeček) a pořešili jsme pár vánočních dárků. Tedy bylo to pro mě zase vzrůšo, být v nákupním centru :grinning: :grinning: malej to skoro celé prospal a když byl vzhůru tak jen pozoroval ani nekňoural.

Kačka: Tedy vy jste dobrodruhové, to nás musíš průběžně informovat, jak s přípravami pokračujete. To já bych se na něco takového vůbec necítila, asi to bude nejvíc tím, že mé jazykové schopnosti by asi dost drhly, takže bych se cítila nesvá, že si neumím o vše říct a vše zařídit.

Katchula: Tak nám se včera po koupání do osušky poblinkal a to byl 3 hodiny po jídle, taky jsem si říkala, jestli to koupání má vůbec cenu :grinning: a při kojení ihned po koupání se pokadil, takže to cenu asi nemělo vůbec :grinning: :grinning: ale mě hřálo u srdce to, že jsem se pro jeho čistotu snažila udělat maximum :grinning: :grinning: O manžovi a registru se snad ani nebudu rozepisovat, po 7 hodinách čekání mu paní u okénka řekla, že převod do zahraničí se řeší jen ve Vysočanech a on byl na Jarově!!! Takže tam byl úplně na prd a když se jí zeptal, kde se to má asi dozvědět, že to ani tady nikde nepíšou, tak mu klidně odvětila, že na internetu to u Vysočan najde. No věřili byste tomu? Já bych je asi poslala do pr... a žádala nějakého nadřízeného. Takže ho zítra čeká vyjednávání ve Vysočanech, ale naštěstí se dohodl s tím druhým, že zítra tu ranní frontu v mrazu vystojí on.
15. pro 2008 ve 20:55  • Odpověz
autor
tak a už je tu úterý :slight_smile: Včera se manža nečekaně vzdal vánoční oslavy, a tak jsme doma vytáhli pivka a chipsy a pustili si film :sunglasses: Prcek mi usnul na břiše, nechtěl ani jíst, prostě nás nechal užívat si a nerušil :dizzy_face:

Janca: Jazyky jsou důležitý, ale nejsou nutností, kamarádi vypluli před rokem a půl a neuměli ani anglicky, já bych si přišla taky blbě, ale vždycky se nějak domluvíš a taky dopluli a vyřídili co chtěli :slight_smile:
Já když jsem byla na východě Turecka, tak tam taky nikdo neuměl jinak než turecky a celej večer jsme klábosili s nějakýma pastevcema. Sice nevíš co přesně říkaj, ale je to prča :grinning: Občas stačí gesta a intonace :wink:

S tím manžou to je brutus, já tam nenávidim úřady! Chudák ty paní co tam musej dělat, ty teda taky lituju, každej jim určitě nadává :astonished:

No a Tomášek teda zas tolik nemá, to bude mít Pepča v šesti týdnech určitě víc :unamused: Asi bude opravdu po vás :slight_smile: Buďte rádi, lepší jak cvalda, on to dožene :slight_smile: A buď v klidu, nevím proč bys měla mít málo mlíka, jedině že bys byla najednou ve stresu, nebo tak.
16. pro 2008 v 09:47  • Odpověz
Ahojky,

tak jsem to dopsala a zase to zmizelo, ale já jsem si to předtím zkopírovala - na mě si koník nepřijde :grinning:

my jsme měli včera náročný den. Wilda v noci spal, ale vzbudil se ráno v osm a řval celý den. Přes den spal jen 1,5 hodiny. Strašně moc ho bolelo bříško. Vytrpěl si teda dost. Na uklidněnou jsem ho kojila každou hodinu - chudáci moje bradavky. Odpoledne přišla mamka, ale stejně jsem si neodpočinula - kdo by ho asi nakojil a přebalil :confounded: Večer jsem už byla totál podrážděná, do toho manža nasadil nervozní tón a už jsme se hádali. Oba mi říkali, ať nebrečím, že budu mít zkyslý mlíko (nebo co se to říká). Ale to neměli dělat, vyjela jsem na ně na oba, že jsou oba strašně chytrý, ale já celý den poslouchám, jak malý trpí a řve mi do ucha :cry:
Tak jsme večer nasadili poprvý rektální rourku - vyteklo to z něho, ale nepomohlo. Takže jsem mu dala Sab simplex (baby calm byly asi slabý) a hned se mu udělalo líp. Dávala jsem mu to i v noci před kojením a už je to dobrý. I ta teplota zmizela. Asi měl koliku, nebo co :unamused:

No a dneska jsme byli na dvoutýdenní kontrole a vše se vysvětlilo. Will je velký gurmán a hodně baští, ale tělíčko to nestíhá zpracovat, takže se mu nafoukne bříško :frowning2: Máme dávat ty sab simplex 3x denně, nebo i víc a bude to prý dobrý.
A máme už 56 cm a 4260 g :grinning: Mně se zdál nějakej těžkej :grinning: Na to, že jsme z porodnice odcházeli s váhou cca 3600 g, je to teda výkon :grinning:
Další kontrola až v lednu, v 6 týdnech. A máme jít někam na ty kyčle. Tak to musím zítra obvolat a někam se objednat.

kacko - to je super, co plánujete. Já jsem byla před dvěma lety na jachtě v chorvatsku s přáteli a bylo to báječný :dizzy_face: Se dvěma dětmi je to teda odvaha, ale proč ne :slight_smile: A co na to říkají vaši a manžovi rodiče? Asi nejsou moc nadšení :grinning:

Janco - ten dotaz tvého pediatra na to přikrmování chápu. Co tak čtu u slovenek, tak ty neváhají a když mají pocit, že mají málo mlíka, tak dávají nějaké ty nutrilony, nebo jak se to jmenuje. Já bych taky jako ty jen tak nic nedala - je to podle mě risk. A jak vůbec dojdou k tomu, že mají málo mlíka moc nechápu :fearful:

My se dneska chystáme zase po pár dnech koupat. Dostali jsme ve VZP krabici s dárečky a je tam i od Oriflame něco na koupání, tak se to chystám vyzkoušet. Jinak myju asi 2-3x týdně zatím jen vodou.
Willík to s náma nemá jednoduchý. Teplotu vody odhadujeme, takže poprvý byla moc studená, pak zase horká :grinning: Ale on si zvykne na spartánský způsob výchovy :grinning:
Po koupání se nám teda zatim nepokakal, vždycky aspoň hodinku vydržel voňavý a čistý :grinning:

Katch je vidět, že Krč nás vychovala :slight_smile: My taky zapisujeme do tabulky kojení, ale máme to ještě propracovanějsí. Máme kolonky na:
- spánek (od kdy do kdy)
- kojení
- jaký prso
- výměna pleny
- pak další dvě kolonky, jestli kakal i čůral
- zvracení
- výměna podložky pro přebalování
- a poslední je informační, kam píšeme kapičky, které dostal, nebo čas vycházky apod.

Je to dokonale propracovaný systém, takže víme zpětně, jaký si nastavuje režim. I když asi žádný nemá
:grinning:
V Podolí jste žádný tabulky nevyplňovaly? :fearful:
16. pro 2008 v 15:55  • Odpověz
ahoj :slight_smile:
Verb. tak ten váš propracovaný systém jsem musela přečíst nahlas příteli :grinning: Teda to jste dobrý, ale divím se, že ještě kromě zapisování stíháš dělat i něco jinýho :grinning: :grinning: I když přiznávám, že čůrání a kakání jsem ze začátku taky psala, ovšem vydrželo mi to asi 3 dny.
Se Štěpánem máme úplně ten samý problém, že se přecpává a nestíhá to mlíko zpracovat a proto to bolení bříška. A Will teda taky přibírá moc pěkně. Jak tak koukám tak my chodíme k tý pediatričce nějak často, vlastně tak po 8-10 dnech, přijde mi to skoro zbytečný...

Janca: taky bych si jen tak sama nezačla s přikromováním a taky bych ani nevěděla co koupit a kolik toho udělat. Ale mě se minule na kontrole taky ptala sestřička jestli kojim, tak je to asi normální a my jsme tu asi nějaký exoti nebo nevim :grinning: No a ty úřady to je fakt hrůza hrůz :frowning2: Tak doufám, že už máte auto přepsaný a máte klid. Já jsem ráda, že máme už všechno ohledně prcka vyřízený, porodný by mi mělo už taky přijít, možná už dokonce je na účtě. Já to vyřizování prostě nesnášim.

Jo holky dneska jsem konečně volala na gyndu a zase jsem se vytočila. Ten můj doktor má fakt hrozný objednací lhůty a do toho ještě ty svátky... takže jsem objednaná na kontrolu po šestinedělí až 14. ledna :unamused: No nic mi neni, tak to budu brát jako že jsem v pořádku.
16. pro 2008 v 19:09  • Odpověz
autor
Teda Verb, já zíram! Takovej seznam, jsem zvědavá jak dlouho to vydržíte :slight_smile:
My jsme v Podolí taky vyplňovali podobnej seznam, ale už tam jsem na to zapomínala a flákala to :grinning: Pepča čůrá a kadí až dost, tak nic neřešim. Přijde mi spokojenej, tak seznamy neděláme :wink:

Pepča je teda cvalda číslo tři, taky se přecpává a pak řve :unamused: Zrovna teď, řve bolestí a hlady zároveň, to je síla :sweat_smile:

Jo a k tý cestě, mý rodiče jsou zvyklý, dřív jsem podnikala daleko nebezpečnější věci, ale myslim že pořád ještě doufaj, že nevyjedem :wink: A až vyjedem, tak to holt přežijou :sunglasses:
17. pro 2008 ve 12:15  • Odpověz
Janca: já nemám od porodu žádný mlíko. Před porodem jsem měla prsa, že bych mohla kojit vesnici ale protože mě v Podolí mordovali 60hodin a nakonec šel malej císařem, přišla jsem o mlíko. :confounded:

jinak Ondra má 4670g a měří 56cm,tak že docela kus. :grinning: :grinning:

HOLKY, dnes odjíždíme k našim a budeme tam celé svátky. Mělo to být obráceně ale u našich to bude lepší, mají velký dům. Chci vám a vašim dítkům popřát krásné svátky,moc pohody, hodně radosti a fůru dárků.
Myslím ale že ten nehezčí dárek už máme všechny od listopadu doma :slight_smile:
17. pro 2008 ve 14:03  • Odpověz
Ahojky, tak ještě že já nemám takového přežírače, tedy jak kdy, občas to do sebe tak klopí, že ho ani nestihnu včas odtrhnout od prsa na odříhnutí a pak to letí ven řádně :unamused: Ale takové bolesti z bříška z přežírání tedy nemáme nebo si myslím, že nemáme. Prdy tedy zatím statečně zvládáme bez kapek (a že prdí o stošest) a dudlík jsem taky dala pryč, stejně mu nepomáhal v usnutí, tak ho mám připravený jen pro případ absolutní krize s dlouhým pláčem. Včera se mi Tomík poprvé pokadil durch :grinning: Kojíme a jedna dávka, druhá a třetí už ta plínka prostě nepobrala, šlo to vrchem ven :grinning: Takže toxické bodíčko, dupačky a lehce i polštář, který má pod sebou na kojení. Velká výhoda byla v tom, že se mu nejspíš tak ulevilo, že jsem o něm zbytek odpoledne vůbec nevěděla. Takže jsem stihla upéct další druh - košíčky. Vychutnal si nás až večer s usínáním, já uspávala 2x manža 1x a vždycky po 5-10 min. zase pláč, tak jsme to pak vzdali a nechali ho řvát asi 10 min a to se uřval a usnul, pak buzení jen na kojení.

Verb: Tak to je tedy slušný nářez!!! No netvrď mi, že to vyplňuješ i v noci! A do rána bych to určo zapomněla. Já jsem na tom stejně jak Kačka, vím, že kadí tak 4-5x denně, počůranou plínu má při každém přebalování (před nebo po kojení), blije furt, podložku měním dle míry znečistění a spí různě a na procházky také chodíme v různé časy, a to mi jako evidence stačí :grinning: :grinning: Jéé, já jsem tedy dost evidenční člověk, ale z tohohle by mě šiblo. To tě tedy obdivuju, že stále ještě píšeš a jsem zvědavá jak dlouho ti to vydrží. V Podolí jsme psali jen kdy jsme kojili, kolik dle váhy vysosnul, kadění, moč a blinkání. A co teplota u Willa už vše v pohodě?

Kacka: Vy asi budete z manžou opravdu dobrodruzi, to vaše nadšení vám člověk může jen závidět. Tak se pochlub, co dalšího nebezpečného jsi vyváděla - tipuju tě např. na plavání se žraloky :grinning:

Katchula: No radši ti ani nebudu dopodrobna líčit naši anabázi s autem a úřady, ve zkratce, včera se to nedořešilo, ranní frontu šel stát ten kupující, slíbil, že tam bude ve 4 ráno, dorazil v půl šesté a lístky na celý den došli asi 30 lidí před nimi, takže tam manža ráno jel opět zbytečně. Dneska tam pro změnu vyrážel manža, byl v ve frontě tam už ve 3:40 (otevírají v sedm) - já bych asi umrzla, a lístek má, a snad se podle posledních info ten převod papírově opravdu uskutečnil!!! To nám snad ani za ty peníze nestojí. O porodné jsem ještě žádat nebyla, ale musím se k tomu dokopat, než to zase ještě sníží, člověk by se v naší zemi ani nedivil. :angry:

Kacka a Katchula: jak jste na tom s tím balením kvůli těm kyčlím? Já jsem včera vyprala ty kalhotky na lepíky a dneska bych tedy teoreticky mohla na noc začít balit ale moc se mi do toho tedy nechce. Jak to kluci vzali v poho nebo podrážděně?

A co je se Sesille? Ta se nám asi bojí opravdu napsat, kolik už Ondášek váží a nebo chudák vykupuje hračkářství, aby si Ondra měl s čím hrát ( Sesille myslím to v dobrém, jen si říkám, že jsi se dlouho neozvala, ale vím, občas je to náročné) :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A moc děkuju za tip na tu restauraci Ambiente, už nám domů přišla dárková poukázka pro manželova bráchu s přítelkyní.

Tak čekám, kdy se ten mrňous vzbudí na jídlo, byli jsme na procházce, je tam dneska tedy opravdu hnusně, ale vypadá to, že jsem ho uspala řádně, spí v chodbě a jen občas slyším odstřelování a povzdechy :grinning: A to má od posledního jídla už 3,5 hod., to když je čilej, to tak dlouho bez potravy nikdy nevydrží. Já jdu zítra na tu gyndu, tak jsem zvědavá, jak dopadnu, pak vám večer nebo v pátek písnu.
17. pro 2008 ve 14:08  • Odpověz
Sesille: I tobě krásné svátky, hodně pohody a super lidiček kolem tebe a hlavně spokojené mimčo po celý další rok.
17. pro 2008 ve 14:16  • Odpověz
autor
Taky přeju pěkný svátky, hlavně oddych od mimča, ať se taky stará někdo jinej, no ne ? :slight_smile:

Jance asi všichni závidíme, já jsem dneska celý dopoledne strávila s malym a s rourkou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Řval jak tur celou dobu, když se vyprázdnil, tak zase řval že má hlad, pak usnul na půl hodiny a znovu řev, pro změnu zase prdy. teď konečně usnul, doufam že na dlouho, i když počítam že za chvíli bude zase kojení, už je to tři hodiny :unamused:

Porodný se může vyžádat i rok zpětně a myslim že tam musí mamina osobně, tak já to asi necham na jaro. naštěstí u nás jsou úřady v dobříši a to je pohoda, nikdy fronty a všechno je vyřízený daleko dřív než je ta jejich lhůta. Pamatuju si jak jsem potřebovala udělat narychlo pas s biometrickejma údajema a měla jsem to do tejdne :slight_smile: V Praze bych se netroufala někoho poprosit jestli by to třeba nešlo urychlyt, ale tady jsou ty paní strašně ochotný. Asi nemaj tolik práce :sunglasses:

Janca: Žraloky jsem bohužel ještě neviděla, ale manžel jo. Mě stačila želva, kvůli jedný mě stáhnul při potápění proud do hlubin a vytáh mě dive master, manža jako můj parťák si v pohodě fotil tu pitomou želvu :angry: Hlavně že teď máme fotky...
Ale jinak rodiče jsou zvyklý, protože jsem od střední školy prostopovala Evropu a vlastně i kousek Asie. Většinou jsem jezdila s klukem, ale taky sami s holkama a to už bych třeba teď na Balkáně rozhodně neudělala. Jenže to mládí, tomu se prostě nemůže nic stát :sunglasses:

Sakra, zase řve, tak já to dopíšu jindy..
17. pro 2008 ve 14:54  • Odpověz
Pěkný večer,
Sesille taky přeju krásný vánoční svátky, hezky si to užijte a ozvi se v novym roce :slight_smile:

Já tu měla dneska celý den mámu, takže aspoň nějaká změna. Štěpán byl dneska docela ubrečenej, musely jsem dokonce dvakrát použít rourku a to byla teda kanonáda, taky se mi při přebalování dvakrát počural... takže dneska měl na sobě tři oblečky - je horší než ženská, třikrát denně se převlíkat :grinning: :grinning:

Já jsem si to porodný vyřídila takhle rychle jen z jednoho důvodu - ten úřad mám asi tak 3 minuty od domu, šla jsem tam půl hodiny před koncem jejich pracovní doby a vůbec nikdo tam nebyl. Formulář jsem měla vyplněný dopředu páč jsem si ho vytiskla z netu, tak to celý trvalo asi 5 minut.

Janca: to je úplně neuvěřitelný co jste absolvovali (teda manžel) kvůli tomu převodu auta. Fakt síla!! Tak aspoň, že teď neni taková zima, ale i tak si nedovedu představit někde postávat uprostřed noci :unamused:

Kacka: tak s tebou si rodiče fakt museli užít perný chvilky :grinning: Tak to věřim, že už je ted nemůže nic překvapit. A to jsem si říkala, že bych nechtěla mít dceru, která by vyváděla to co já za mlada... a vidim, že by mohlo být ještě hůř :grinning: Tak ještě, že máme kluka, o toho snad nebudu mít v pubertě takovej strach.

JO a ty kyčle - přiznám se bez mučení, že jsem tu plenu dala Štěpánkovi jen jednou. A tak nějak po tom, co jsem se ptala kámošek jestli to dělaly a nedělaly, tak jsem usoudila, že se na to asi vykašlu. Jako mylýmu to podle mě samo o sobě nijak nevadilo (měl tam jen jednu plenu), ale když ho pak bolelo bříško, tak šlo s těma nožičkama špatně cvičit, takže jsme jí vyndali. A kalhotky jsem žádný nekupovala, dala jsem mu prostě přes normální plenku tu složenou látkovou a přes to bodýčko a drželo to v pohodě, jen jsem musela dát už větší velikost bodýčka.

Tak dobrou a hlavně klidnou noc :slight_smile: :pensive:
17. pro 2008 ve 22:33  • Odpověz
autor
ahojky :slight_smile:
Katchula tak já pořád dávám kvůli kyčlím ty plíny dvě, pořád ještě nám nesehnaly tu abdukční peřinku, to je děsná lékárna :angry: tak já jdu na kontrolu ve třetím týdnu aby se to včas rozpoznalo a jim trvá další dva týdny než jí seženou a to jí ještě nemaj :angry: Plíny dáváme taky jen pod bodýčko, a to i přes den, má smůlu, musí to vydržet :unamused: Ta prdy jsou trochu horší, asi jak nemůže pořádně hejbat nohama.

Ty rodiče vám fakt závidim, mamča tu byla jednou aby mi pomohla a od tý doby jsem sama. Včera navíc Pepa pracoval a jak prcek celej den prořval a já ještě pekla cukroví, tak jsem teda měla dost.

No a myslim že jsme postoupili ve vývoji, Pepča sleduje předměty a kouká už na něco a ne do blba. Je to hned veselejší, když vnímá.

Jo a k tomu pohlaví, je to zvláštní, já a sestra jsme pořád někde trajdali, a brácha vůbec, on snad nikdy nestopoval. Já kdybych byla kluk, tak jsem si vzala roční odklad na vejšce a tradáááá pěkně daleko :slight_smile: Jenže jak holka jsem musela pořád někoho přemlouvat, sama bych se bála :unamused:
Takže těžko říct, co je horší, jestli kluk nebo holka :astonished:
18. pro 2008 v 11:46  • Odpověz
Ahojte,

Sesille krásný svátky a pohodový dny u rodičů :dizzy_face:

Janco teda to je fakt síla trhat lístek v půl čtvrtý ráno, aby se člověk dostal na řadu. To jsem ještě nezažila. Když jsem si před pár lety šla vyřídit řidičák, tak bylo přede mnou asi 150 lidí. Dala jsem si tam v bufáči snídani, pak svačinu a skoro i oběd :grinning: Ale na řadu jsem se dostala oproti tvému manželovi docela brzo :sweat_smile:

S tím seznamem - on je manža hodně seznamovej typ :grinning: Chce mít vše černé na bílém. Ale spíš je to kvůli tomu, abychom věděli, kolik plín spotřeboval a měli přehled. A ano píšeme i v noci :grinning: Manža má papír u postele a když začnu kojit, tak zapíše čas, a potom zapíše i konec. A zapisuje i začátek a konec spánku. Teď když to píšu, tak mám pocit, že nejsme moc normální :grinning: :grinning: :grinning: Ale zase vim, že malej si začíná dělat režim - večer usne mezi 19-22 hod., pak spí cca 4-5 hodin, pak kojení a pak zase 4 hodiny spánku. Po ránu už se mu moc spát nechce, ale já dělám, že ho neslyším, takže spíme ještě tak do 8-9 hodiny.
Přes den je pěkně čilej a chce se pořád nosit a očekává absolutní pozornost, nesmím skoro ani jíst, když ho chovám. Musim mu zpívat, říkat říkanky, chodit s ním po bytě...
A s těmi prdíky jsem zjistila, že ne vždy když brečí a kroutí se, tak to jsou prdíky. On prostě vyžaduje pozornost a vzteká se. Tak jsem dávky sab simplexu zmenšila na 2-3x denně a jsem na něho tvrdší. Když brečí a vím, že je najezenej a nemá plnou plínu, tak ho nechám řvát. A kdyř řve víc jak cca 5 minut, tak teprv k němu jdu. Protože už se několikrát stalo, že jsem k němu šla a on sám od sebe přestal a usnul. Vím, že je ještě malej na nějaký kalkul, ale mně se zdá, že v tomhle předběhl svou dobu :grinning: Já nestíhám ani záchod a jídlo a z čeho bych ho pak kojila :unamused:

Včera taky prokakal plínu, body, kalhoty a ještě se to dostalo až na zavinovačku. A v té zavinovačce spí, takže tuhle noc spal ve fusaku do kočárku. A jak je ten fusak velkej a dlouhej, tak Will se v noci sklouznul až na jeho konec, takže byl celý zakrytý. A když se v noci vzbudil na kojení, tak jsem šla k postýlce a on nikde. A mě napadlo, že asi odešel a začala jsem přemýšlet, kam asi šel :grinning: Fakt už mi šibe :grinning:
A to mě taky už v noci napadlo, když vydával ty svoje chroustací a chrápavé zvuky, jestli náhodou neukousl kus zavinovačky a nedusí se. Pak mi došlo, že ještě nemá zuby :grinning:
Hlavně, že máme monitor dechu. Kdyby něco, tak to začne hlásit :slight_smile:

A těma kyčlema mi teda neděláte moc velkou radost. Doufám, že nebudeme muset ho balit do další plíny. Používáme plíny na doporučení Krče - happy newborn. Prý jsou širší mezi nohama, než třeba Pampers a to by prý mělo jako prevence stačit. Tak snad to bude dobrý. A chápu vás, že se vám nechce prcky balit do dalších plín. Při představě, že ho několikrát denně musíme rozbalit a zase zabalit :confounded:

A dudlíku teda zdatně odolávám. I když v pondělí manža přinesl od VZP krabici s dárkama a je tam i dudlík, tak už mě napadlo, že v případě nejvyšší nouze ho použiju. Ale zatím ho radši nechám brečet, nebo ho nějak zabavím.

Janco ty Tomáška budíš na kojení? Nech ho spát - on se sám vzbudí, až bude chtít a třeba taky dosáhneš několikahodinovýho spánku :wink:
Jo a teplota je ok. Doktorka říkala, že 37,5 v zadečku je v pohodě. Že asi jak brečel, tak se mu zvýšila,nebo máme v bytě přetopeno. A je pravda, že jsem snížila topení a už je to dobrý :slight_smile:

Kacko ty jsi velký dobrodruh. To já jsem srábotka a takovouhle odvahu bych neměla. A jak znám naše, tak by mně vymyli mozek strašnýma tragickýma událostma, že bych nakonec radši nejela :sweat_smile:

Dneska poprvý jdu sama na procházku - konečně, tak se těším. Si koupím po cestě něco dobrýho... :slight_smile:
18. pro 2008 v 11:52  • Odpověz
autor
Verb ty seš teda odvážná, bez dudlíku :slight_smile: My jsme vydrželi asi týden a pak to vzdali, někdy mě to fakt štve, protože to věčný nandavání je úděsný, ale třeba teď jsem díky němu byla schopná uvařit, nemůžu ho prostě pořád jen chovat :unamused: Budu muset vytáhnout ten šátek, už jsme to jednou zkoušeli a byl stráááášně spokojenej, jen jsem se bála, že je to špatný na páteř. Ale teď jsem zase četla, že jak je rozplyzlej, tak je to dobrý na ty kyčle, tak babo raď :astonished:

A s tim seznamem, to jste teda víc ujetý jak my s tou lodí :grinning: Už vidim Pepu, jak kvůli tomu vstává a něco píše, já jsem ráda, že si vůbec všimne, že kojim :sweat_smile: Jen ráno když je to okolo pěti hodin, tak ho dává odříhnout a pak rovnou jede do práce a mě nechá trochu spát :slight_smile:

S tim křičením, že ne vždy je to kvůli prdům nebo kojení to je fakt, oni opravdu chtějí pozornost, dost často stačí že ho jdu přebalit, namasírovat nohy, popovídat a tak. najednou je z něho zlatý dítko :sunglasses: Ty plíny jsou opravdu opruz, pořád se to hrne, nedrží a prcek vypadá jak brouk pytlík :grinning: Ale co naděláme, ono to funguje, když ho teď rozbalim, tak má ty nohy od sebe. Já mu ještě pořád rovnam ty chodidla, protože je má ohnutý dovnitř, jak je měl v tý děloze, tak mu je furt lámu :grinning:

Já už se tak neskutečně těšim na ty svátky! Nakonec hned po Vánocích přijedou Pepovi rodiče, tak to bude trochu chaos, ale já si hodlam odpočinout a rodiče jsou fajn. Ještě že bude venku sníh, protože tatínek ten je takovej akční, že pořád musí něco pracovat a samozřejmě manžel s nim. tak teď bude mít utrum a bude jezdit s kočárkem :slight_smile: Já se naložim do vany a budu vyndavat jen to prso na kojení :grinning: :grinning:
18. pro 2008 ve 13:07  • Odpověz
Nazdárek,
tak mě asi někdo vyměnil dítě, dneska je totiž hrozně hodnej a i noc byla v pohodě. Dokonce má Štěpánek rekord, vydržel 6 hodin bez papání :slight_smile: :slight_smile: Tak jsem se i docela vyspala. S tim řvanim bez příčiny nevim no. Takhle malý miminko podle mě neřve nikdy jen tak. Aby něco vymejšlel na to je samozřejmě ještě hoodně brzy. Ale taky je mi to občas podezřelý, páč ten náš třeba začne křičet a než k němu dojdeme, tak přestane a je v pohodě. Nebo dokonce někdy i vykřikuje ze spaní...

Verb. tak jaká byla procházka? Já v tomhle počasí nevytáhnu paty. Zítra jdeme k doktorce, takže se ven půjde až zítra a spojím to s nějakou procházkou. Jak jsi v noci hledala prcka v postýlce a říkala sis, že asi někam odešel, tak to mě teda pobavilo :grinning: :grinning: Ale chápu to, já jsem uprostřed noci když mě malej probudí taky úplnej mimoň :sweat_smile: No představa, že mě tohle čeká ještě minimálně půl roku... asi úplně zmagořim a hlavně ten nepřerušovanej spánek mi hrozně chybí.

Kacka: dudlík jsme proklínali zrovna včera večer když jsme k němu střídavě vstávali pokaždý když mu vypadl. My jsme ho začali používat už když byl malýmu asi týden. Asi to byla chyba, ale teď už by mu chyběl :unamused:
Já už se těšim až bude pátek večer a to je za chvíli :slight_smile: Ale s tim sněhem nevim, četla jsem včera, že sníh bude pravděpodobně jenom na horách. No a s tím naloženim do vany, já se naposledy naložila do vany ještě v těhotenství, ale už bych snad taky mohla. Bolej mě záda jako blázen, tak by mi to celkem prospělo.

V sobotu přijdou známý, tak nás tu čeká úklid a budu muset připravit nějaký dobroty. A pak jim budu závidět to popíjení vína :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já budu cucat tu svojí vodu bez bublin, který už mám plný zuby, případně čaj :cry:
18. pro 2008 ve 14:47  • Odpověz
Já mám dneska moooc hodný miminko :dizzy_face: Ťuk Ťuk, abych to nezakřikla :sweat_smile: Večer jsem ho musela uspat chozením po bytě, stejně se nepodařilo a po půl hodině mě to přestalo bavit, tak jsem ho strčila do postýlky, zapla chůvu a odešla. 2x zařval a pak usnul. Spal od 21h až do 2.30h, paráda. Ale manža byl Willíka zapíjet, takže jsem kontrolovala mobil, jestli se náhodou něco nestalo :confounded: No a Míra přišel právě v těch 2.30, když se malej vzbudil - jako by se domluvili :grinning:

Já se bojím, že po dudlíku už se nepřisaje a neustále hlídání, jestli mu nevypad by mě odrovnalo. Zatím to zvládáme docela v pohodě. Will není uřvanej, jen občas má svoje dny a chce se víc kamarádit :slight_smile: Už je to taky komunikativní miminko - pozoruje a fixuje pohled. Nejraději se dívá na mě, proto se chce asi nosit. Je to strašně krásný, když vidím, že jsem pro něho nejdůležitější :dizzy_face:

Procházka byla super. Nakonec se přidala babička, ale to nevadí. Aspoň jsme pokecaly, došly jsme až na Staromák, pak do Městský knihovny, já si tam dala oběd - smažák s hranolkama a po dlouhý době jsem si připadala normální - že žiju :dizzy_face: Už to vypadalo na kojení na veřejnosti, ale zase jsme malýho uspaly cestou domů, ještě bych si na kojení venku netroufla. Ale budu se to muset naučit. Pro případ nutnosti :sweat_smile:

Holky, kde jste byly na těch kyčlích? Mně doktorka řekla, že si mám někam zajít. Na poliklinice vysočanská, kde mám pediatra, je prý jen jedna doktorka a nestíhá a já teď hledám na netu a nevím, kam jít :confounded:

Katch tak já na alkohol chuť vůbec nemám. Během těhotenství jsem měla chuť neustále na panáka a trpěla jsem jak závislák :grinning: ale teď ne. Spíš si občas koupím bublinkovou limonádu, manžovi občas upiju kolu. Vodu mám ráda, ale taky ji nemusím mít pořád :unamused:

Míra zapisuje rád - je to pro něho moc důležitý. Včera jsem mu říkala, jak vám to připadá legrační, co všechno píšem a on to zarytě obhajoval a nemíní ustoupit ani u jedný položky :grinning: A on v noci vždycky vstává a pomáhá přebalovat, pak ho hlídá, než si připravím prso (většinou po těch několika hodinách je trošku tvrdší, tak musím rozmasírovat a trošku upustit ventil :grinning: ), a pak stejně u Willova žbluňkání nejde spát.

A taky vám v noci po kojení ty děti tak chrochtaj a mlaskaj a vydávají divné pazvuky? Will vždycky po kojení (ale jen v noci) různě mlaská a píská a houká... nevím, jak ty zvuky popsat :grinning:

Už se budí, tak já jdu...
19. pro 2008 v 10:16  • Odpověz
autor
ahoj Verb, to víš že taky píská a houká, i při kojení, jak lokomotiva, nevim jestli je to technikou, ani nevim čim to vydává ten zvuk, jestli pusou nebo nosem, nebo krkem, ale je to sranda. A žbluňká a hltá, nevim jak ho přesvědčit, že to prso je jen jeho a že mu to nikdo nevypije :slight_smile:

Pepča měl včara poprvé interval 6hodin, je jsem půlku byla vzhůru, takže spánek zas nic moc :unamused: A ráno zase šel Pepa přebalovat a já mu řikam hlavně bacha, v noci nebyl pokaděnej, ať tě neohodí a taky že jo :grinning: Včera to schytal dvakrát a jednou počůrání, dneska teda jen to jedno pokadění ale byla to rána slušná :grinning: :grinning:

Na alkohol teda já chuť mám, aspoň na to víno, ale zatim jsem si dala jen po kojení trochu pivka, na to je zvyklej už z břicha, tak mu to vůbec nevadilo :slight_smile:

Pomalu odpočítávam hodiny, venku tady sněží, tak musíme bejt doma. No a prcek se chci hrát. Já tu mam celou mísu lineckýho, tak mažu a nandavam dudlík a mažu a nandavam dudlík ... :dizzy_face:

Večer teda trvam na tom, že uspáváme bez dudlíku, protože ten maraton, na to teda nemam. Tak s ním tancuju a houpu a většinou do deseti minut vytuhne :slight_smile: Naštěstí večer spí dobře, pořád lepší než kdyby to bylo naopak a spal přes den a v noci chtěl řádit.

Ty kyčle, netušim jak je to v Praze, ale u nás v Dobříši to dělá jeden doktor jednou za týden dvě hodiny a je tam šílenej nával. My přišli asi pátý deset minut před a po nás do těch deseti minut bylo snad dalších deset mamin. Ale šlo to vcelku rychle. Nám napsala doporučení doktorka, tak jsem vůbec neřešila kam jít.
VPraze to bude asi mazec, ještě že jsme za hranicí okresu :slight_smile:

Ještě mam dotaz, kojíte s tím polštářem na kojení, nebo prostě na polštáři? Já jsem ho teď dostala, ale je takovej velkej a vůbec nevim jak na to.
19. pro 2008 ve 12:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.